^a^geneesi^nve^acw geneesmiddel UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. zijn Uw De peilschaal aan de haven van den Roosendaalschen Vliet wijst heden 9 A.P. Veel landerijen langs den Vliet staan blank, ook de H. G. Dirckxetraat, de Vrou wemade en de Balhuisstraat staan blank. Het water dringt de huizen bannen. Zoo enig is dit sinds 1903 niet meer geweest. Eenige woningen aan de H. G. Dirckxstraal moee ten worden ontruimd. De was chin richt ing der firma Corthais ligt in het water, het be drijf is stilgelegd. Ook het R.-K. Missiehuie 8t. Joseph is slechte per boot te bereiken. Het water is nog wassende. Uit Nieuwer-Amstel: Het water in den Aanstel ie ten gevolge van den Noordwesten wind dermate geste gen, dat het buiten zijn oevers is getreden. Doorbraak van den dijk nabij de openbare school van den heer Hofland, buurt Over- Ouderkerk (gem. Nieuwer-Aanstel) dreigt. Het water heeft ter plaatse reeds zooveel grond weggespoeld, dat de gasleidingen bloot aijn komen te liggen. Onmiddellijk zijn door - het gemeentebestuur maatregelen genomen roor versterking van den dijk, ter voorko ming, dat de Midde/lpolder zou overstroo- men. Hein was rjjk geworden en had tich de weelde kunnen veroorlooveo een oud buitengoed te koopeiu Hein was echter heel minzaam gebleven. Ten minste op een afstand. Er moet ver- jchil in stand bestaan, vindt u ook niet? Dus sloot Hein (pardon Henri) den brief, dien hjj aan zijn oud-makker Klaas schreef, In plaats van met het gebruikelijke: „Beste groeten van huis tot huis", met „Beete groeten van kasteel tot huis". BI BUITENLAND^CH GEMENGD. E«n brutale Inbraak. Zaterdagavond hebben „cat"-in brekers in het huis van Lord Inverforth, to South- gate, een brutale inbraak gepleegd. Ter wijl de familie aan den maaltijd zat, heb ben de heeren zich met behulp van een lan gen paal, dien zij ergens hadden gekaapt, aan den achterkant van het huis toegang verschaft tot de slaapkamer van lady Inver forth, op de eerste verdieping, een brand kast geforceerd en daaruit juweelen gesto len tot een waarde van niet minder dan bijna 600.000 gulden. Met een automobiel, die een eind van het huis af stond te wach ten, hebben de roovers zich met hun buit uit de voeten gemaakt. Een uur of twee na de inbraak werd deze ontdekt. De politie, die van het geval op de hoogte werd gesteld, heeft eenige aanwijzingen, waarmede zij do roovers op het spoor denkt te komen. Storm. Door den storm is bij Kouaan op de Seine een boot vergaan, waarbij alle 8 pas- pagicrB verdronken. Volgens een draadloos bericht is de 8690 ton groote Triester stoomboot Marina 260 mijlen van de Azoren in een hevigen storm geraakt en moest door de bemanning in 2 booten worden verlaten. Een van deze is gevonden, en het scheepsvolk gered; naar de andere wordt nog gezocht. In groote streken van Noord- en West- Engeland en Schotland heeft een sneeuw storm gewoed. Ln de bergachtige districten van Wales en Derbyshire zijn de wegen on begaanbaar en is het verkeer gestaakt. Men vreest dat vele schapen omgekomen zijn. Op zee heeft heb ook geducht gespookt. Aan de kust van Northumberland is een stoomboot vergaan. De lijken van den ka pitein en een matroos zijn er aangespoeld. Noordelijk Japan is gisteren door een storm storm geteisterd. De verliezen be dragen 20 visscherssohepen, die gezonken zijn, 150 vi8schers zijn vermist, een aantal huizen verwoest en 40 schapen gestrand. Tengevolge van den storm is gisterochtend op den Rjjn-nabfl Bimmefx (Kleef), dichtbij ÏTederlandsche grens een kolenboot vol ge slagen en gezonken. De boot zonk zoo snel, dat de bemanning zich ternauwernood redden kon. Een vijfjarig kind, dat zich- in de kajuit bevond, kon niet meer gered worïft-fc. Brj Brussel is de Senne, tengevolge van den zwaren regenval, opnieuw buiten baar oevers getreden met het gevolg dat, te Halle, Ruis broek en Drogenboscb, niet alleen verschei dene huizen en pachthoeven, maar ook een aantal groote fabrieken en werkplaatsen zijn ondergeloopen. Naar het Noorden toe, tus- Bchen Vilvoorde en Mechelen, staan vele weiden en landerijen blank. Ook de Dyle, nabij Mechelen en» de Boven schelde. in Oost-Vlaanderen, zu'n buiten haar oevers getreden, wat tevens het geval1 is met de Maas, te Heer, Waulsort, Dinant, Namen en nabij Luik. De bijlrivieren van de Maas zij a eveneens op vele plaatsen meer dan boordevol. Uit Frankrijk wordt, voor wat do Schelde, de Samber en de Maas betreft, peg steeds was gemeld. Een te New-York uit Manila ontvangen telegram meldt, dat het «land Jap in den Stillen Oceaan door een vloedgolf geteisterd is, die geen enkel huis ongedeerd heeft gelaten. De woningen der inboorlingen zijn «eenvoudig weggespoeld en verscheidene menschen worden vermist. Gravin Bothmer voorloopig in vrijheid gesteld. Gravin Bothmer is gisteren op bevel van den rechter van instructie voorloopig in! vrij heid gesteld. Een barer verdedigers bracht haar daarop met een auto naar Berlijn, waar de gravin haar intrek heeft genomen in een pension, aangezien haar man haar den toegang tot de woning heeft ontzegd. Meegesleurd en verdronken. Gistermorgen zijn in c:n dorpje bp Bre- jenz vier arbeiders, die aan het herstellen ▼an een brug bezig waren, in de Inn ge- rallen, door den stroom meegesleurd en verdronken. De Engeleche draadlooze dienst. Van af middernacht 31 Dec. zal de En- gelsche officieele draadlooze dienst worden Overgebracht naar het nieuwe krachtsta tion te Rugby. Dit station, hetwelk is vol tooid ten koste van 400.000 pond, is wellicht het krachtigste ter wereld. Het is het be gin van een groot ontwerp tot Rijksdxaad- loozen dienst, volgens het voorstel der com missie voor draafiooze telegrafie, welke 6 jaren geleden door de regeering werd be noemd. Deze commissie en de draadlooze afdeeling van het ingenieurs-departement van het ministerie van Posterijen, die ge meenschappelijk het nieuwe station hebben ontworpen, hebben gebroken met het be staande systeem, zoodat het station vele nieuwe kenmerken vertoont. In de eerste plaats kunnen daardoor verscheidene be- riohtivn gelijktijdig naar verschillende dee- len der aarde gezonden worden. Het tele foon-materiaal heeft een omvang van meer dan 6000 mijlen. EeD ander zeldzaam ken merk is, dat de krachtgolven, die van de antenne uitgaan, hun oorsprong hebben in de trillingen van een stemvork. Deze zwak ke trillingen worden geleidelijk versterkt, totdat zij het geweldige totaal bereiken van meer dan 700 p.k. en overgaan naar de spoelen der antenne. Aldus bestuurt de vork de golflengte en houdt die voortdu rend constant. Rugby is het eerste groote station, het welk geheel vTij is van onvrijwillige varia- tiën van de golflengte, en zal een omwen teling teweeg brengen in de methoden, om storing tusschen de draadlooze diensten te voorkomen. Deze nieuwe methode is ont wikkeld in de draadlooze afdeeling van het ministerie van Posterijen. Gedurende de laatste weken zijn proeven genomen, en de aangewende kracht is geleidelijk ver meerderd. Toen een kwart van kracht be reikt was, kwamen er berichten binnen van Jaca en Hongkong, dat de signalen zeer sterk waren. Op halve kracht werd het sta tion goed gehoord in Australië en zeer sterk in Amerika. Omtrent een week gele den bij nog hoogere kracht gaf het station goede signalen in Nieuw-Zeeland en was, naar bericht werd door Zuid-Afrika, ster ker dan eenig ander station, en gaf, zooals gemeld werd, signalen van verwonderlijke helderheid in Sydney RECLAME. #504 Alphen Dinsdagavond had de uitreiking van prijzen plaats van de gehouden schiet wedstrijden der vereeniging „Nederland en Oranje" alhier met de Alphensche Burger- wacht. In welgekozen wooïden herinnerde de voorzitter aan het zeer gunstige en aange name verloop van dézen wedstrijd, wat bleek uit de groote deelname. Hij achtte het een goede gedachte van het bestuur om ook de niet-leden in de gelegenheid te stellen om deel te kunnen nemen, waardoor ook zij een prijs konden verwerven; hij sprak woorden van dank aan de leden en niet leden, aan de gevers van prijzen, tot de regelingscommis sie, voor de bereidwilligheid om ieder op het verloop van den wedstrijd te wijzen en in het bijzonder aan den heer A. C. Mijs voor zijn belanglooze en correcte regeling en werkzaamheden waarvoor deze een stoffelijk, blijkje van dank in ontvangst kon nemen. Tevens werd geschoten om de wisselme- daille van de Burgerwacht en medaille van den laatst gehouden competitiewedstrijd. In 't geheel werden 66 prijzen uitgereikt. Hieronder geven wij de uitslag van den schietwedstrijd op Marga van de Alphensche Burgerwacht gehouden 3 tot 28 Nov. Per- soneele baan marga (man 60 pt.) Ie prijs C. Bogaard 60 pt.; 2e pr. G. Bergs- hoeff 59 pt.; 3e pr. L. G. v. Niekerk 58 pt.; 4e pr. B Lemkes 57 pt.; 5e pr. H. Baarslag 57 pt; 6e pr. W. B. Kroon 57 pt. Vrije baan marga (ax. 180 pt.): Ie pr. A. C. Mijs 179 pt.; 2e pr. G. Bergs hoeff 177 pt.; 3e pr. L. C. Jongenburger 175 pt.; 4e pr. N. G. v. d. Linde 174 pt.; 5e pr. W. B. Kroon 174 pt.; 6e pr. D. v. d. linden 174 pt. De uitslag van den competitie-wedstrijd der schietvereeniging luidt: le prijs P. de Vries en P. Penders. Uitslag onderlinge schietwedstrijd gehou den van 3 Nov. tot 19 Dec. Klasse A: Personeel buks (max. 50 pt): le prijs W. B. Kroon 47 pt.; 2e pr. A. G. Mijs 45 pt; 3e. pr. G. Bergshoeff 43 pt. Vrije baan buks (max. 180 pt.): le A. C. Mijs 180 pt; 2e G. Bergshoeff 180 pt.; 3e W. B. Kroon 179 pt. Vrije haan buks (max 150 pt.): le G. Bergshoeff 14-4 pt 2e A. C. Mijs 141 pt.; 3e N. C. A v. d. Linde 139 pt Vrije baan cylinder (max. 120 pt.): le A. C. Mijs 120 pt.; 2S G. Bergshoeff 120 pt; 3e N. C. A. v. d. Linde 119 pt. KLASSE B. Pers. buks (max. 100 pt.): le G. J. Zuidam 95 pt.; 2e W. v. d-. Kwaak 94 pt.; 3e P. Pender9 93 pt. Vrije baan buks (max. 180 p.): le W. v. d. Kwaak 178 pt.; 2e C. Bogaard 177 pt; 3e P. Penders 176 pt; 4e B. Snel 175 pt. Vrije baan buks (max. 300 pt.): le W. v. d. Kwaak 290 pt 2e D. J. Bur ger 287 pt; 3e G. Bogaard 284 pt. Vrije baan cylinder (max. 120 pt.): le: W. v. d. Kwaak 118 pt.; 2e G. Bogaard 117 pt; 3e. P. PendeTs 116 pt. Banen zonder klassen. Vaste baan buks (max. 300 pt): le A. C Mijs 297 pt.; 2e G. Bergshoeff 294 pt.; 3e L. C. Jongenburger 290 pt. Geluksbaan (max. 900 pt): le A. C. Mijs 877 pt.; 2e II. Baarslag 858 pt.; 3e L. C. Jongenburger 847 pt.; 4e N. G. A. .v d. Linde 841 pt; 5e K. Schmal 832 pt.: 6e D. Driesterhof 831 pt. Troostprijzen: 1. W. Verruijt, 2. v. Wie- ringen, 3. B. Snel, 4. D. J. Burger, 5. A. Bergshoeff, 6. W. Bergshoeff, 7. J. K. v d. Linde. Banen voor leden van de burgerwacht, landstorm en niet-leden. Vrije baan buks (max. 300 pt.): le prijs A. van Triest 278 pt. Geluksbaan (max. 900 pt.) le. prijs: L. G. v. Niekerk 844- pt.; 2e pr. H. Jansen 818 pt. Vrije baan buks (max. 180 pt. le prijs A. v. Triest 176 pt.; 2e pr. L. G. v. Niekerk 844 pt.; 2e pr. L. G. v. Niekerk 176 pt; 3e pr. P. v. d. Kwaak 173 pt.; 4e pr. II. Jansen 171 pt. Gisteren werd in het Nutsgebouw aan besteed namens de N.V. Handel- en Indus trie Mij. „Rhenania' v.h. fa. J. R. Schouten het bouwen van bergplaateen ter oppervlakte van 83.000 M2. aan den Spoorhaven al hier. Ingeschreven werd door: in Massa J. Ges man f 7484; A. v. Dam f 6987; K. de Jong f 7190; A. J. v. d. Heijden, Woerden f 7880; Wed. A. v. Driel, Koudekerk f 7100; Groen en Bregman Benthuizen f 7619; P. J. Boot, Scheveningen f 9530; J. Vonk f 8562; Ges man f 8528; C. de Raadt, Gouda f 7672. Per.c. I: A. J. v. d. Heijden, Woerden f 1740. Perc. II: W. v. Beijeren f 5750; K. de Jong f 4176; G. Slingerland f 6495; A. J. v. d. Heijden f 4870; N.V. „Padox", Warmond f 7981. Perc. Ill: T. v. Oosterom f 685; A. J. v. d. Heijden, Woerden f 800-, Fa. Ponsioen f 698; G. J. Bonte f 677; A. J. v. d. Linden f 974. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk Julianaslraat. len Kerstdag v.m. half 10 ds. Veldhoen en n.m. half 7 ds. de Bruin 2en Kerstdag v.m. half 10 ds. de Bruin. Zondag v.m. half 10 ds. de Bruin en nam. half 7 ds. Veldhoen. Evangelsaliegebouw Hoofstr. len Kerst dag v.m. half 10 en nam. half 7 ds. Lok horst v. Delfshaven. ,2en Kerstdag v.m. 10 uur ds. Lokhorst. Zondag v.m. half 10 en nam. half 7 ds. Deuren van Delftschoten. Gct. Kerk, Raadhuisstr. len Kerstdag v.m. 10 ds. Schouten en nam. 6 uur de heer Nau- ta. 2en Kerstdag v.m. 10 u. de heer J. Dols- gew. R.-K. priester. Zondag v.m. 10 uur en nam. 6 uur ds. Schouten. Geref. Kerk, Hooftstr. len Kerstdag v.m. 10 uur en n.m. 6 uur ds. Wientjes 2en Kerst dag geen dienst. Zondag v.m. 10 uur en nam. 6 uur ds. Wientjes. De Commissaris dér Koningin in de provincie Zuid-Holland heeft tot secretaris der gezondheidscommissie alhier herbe noemd voor 5 jaar den heer K. J. E. Koning. Bodegraven. -— Dinsdagavond, juist voor de opening van versehillende vergaderin gen, ging eensklaps in het geheele dorp het electrise h licht uit. Groote consternatie na tuurlijk en een zoeken naar kaarsen en dorgelijk noodmateriaal. Na een vijftal mi nuten was echter het leed weer geleden en kwamen ook later geen storingen meer voor. Tot kerkvoogd der Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren G. J. v. d. Stoel en C. van Muiswinkel. K e r k e 1 fj k bericht. Ned.-Herv. Kerk: lsten Kerstdag, voorm, halftien ds. Pott, nam. 6 uur de heer Müller. 2dcn Kerst dag, vobrm. halftien ds. Pott, Zondag, voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Pott. Geref. Kerk- lsten Kerstdag, voorm. half tien, ds. Dam. 2den Kerstdag, voorm. half tien, ds. Dam. Zondag, voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Houtzagers, van Reeuwijk. Geref. Gem lsten Kerst, voorm halftien pieeklezen, nam. 6 uur ds. Van Reenen. 2den Kerstdag geen diensL Zondag, half tien preeklezen, nam. 6 uur, ds. v. Reenen. Evang.-Luth. Kerk: len Kerstdag, voorm. 10 uur, ds. Hoevers, van Den Haag. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer Burggraat Onder de ingekomen stukken was een schrijven vaü Ged .Staten over het Raads besluit tot verhaal van de pensioensbijdra gen, dat in handen van B. en W. werd ge steld, terwijl aan dat college werd toege voegd de heer Beyen, die indertijd tijde lijk wethouder was. Een adres van ouders van kinderen uit Nieuwerbrug, die vergoe ding van reiskosten vroegen voor vervoer van hun kinderen1 naar de R.-K. school i-e Zwammerdam werd afgewezen omdat cr onder de adressanten waren, die de kost-en gemakkelijk zelf kunnen dragen en aet adres als geheel moest worden beschouwd. De heer K. Visseher verzocht ontslag als lec-.raar aan de Ambachtsteekenschool om dat de vergoeding te laag is. De heer Beyen verzocht pogingen in het werk te stellen om dezen diecr te. Behouden, doch waar de Raad besloten had, dat de salaris sen niet uit de gemeentekas konden worden verhoogd, meende men dat niet te kunnen doen. Van de Vereeniging van kaashandelaren was een adres ingekomen om een gelegen heid te bouwen op de markt om bij regen weer te kunnen schuilen en voor het uit stallen van monsters Friesche kaas. Dit weid naar B. en W. verwezen om advies. De commissie voor slachthuisbouw bracht rapport uit van haar werk. Een voorloopig plan werd aangeboden, dat op enkele on- derdeelen na, die nog niet vast te stellen waren, in verband o.a. met het overleg met de spoorwegen, geheel gereed was. De raming der kosten was met inbegrip vun den grond f 60.000. Een raming van de ex ploitatie sloot met in ontvangsten f 10 500 en in uitgaven f 0000. Het bleek noodig nu reeds een beslissing te nemen omtrent de bcgrooting en het voorloopige plan, om dat na overleg met de cxportslagers was vastgesteld dat hét slachthuis in het na jaar 1926 moet gereed zijn. Door eenige lecfen werd de vrees uitge sproken dat het gebouw nog te klein zou kunnen zijn bij Vfcel aanvoer van export vee, doch dit werd door den voorzitter ont kent. Tenslotte werd besloten het abattoir te bouwen op den grond die daarvoor in Jud-Bodegraven, onder de gemeente Zwam- merdam is gekocht en werd het voorloopige plan, dat later nog definitief zal moeteü worden ingediend, voorloopig vastgesteld. De begrooting ontmoette geen enkel be zwaar. De commissie werd gemachtigd een definitief plan te ontwerpen op den basis van het thans aangenomene. De vergoeding der marktmeesters werd gebracht van f 3 op f 4 en van f2 op f3. De loonen der marktknechts werden op f 3 gehandhaafd. Een uitvoerig rapport was door B. en W. ingezonden over de benoe ming van een gemeentegeneesheer. Vroeger werd daarvoor jaarlijks benoemd de heer Van Bruggen, die toen de eenige arts bin nen de gemeente was (de anderen woonden juist over de grens.) Nu er echter een twee de binnen de gemeente woont bleek het noodig een andere regeling te treffen. Daartoe werden 4 mogelijkheden geopperd, n.l. van verdeeling in wijken, benoeming om beurten, verdeeling der patiënten en vrij e artsenkeuze, met opneming der patiën. ten in het fonds van een der doktoren. Dit laatste werd door B, en .W. voorgesteld. Onder leiding van den heer Batelaan werd er door verschillende leden bezwaar ge maakt tegen de vrije artsenkeuze, waardoor ook een arts, die op de Overtocht, in de ge meente Zwammerdam woont en in Bode graven zijn practijk uitoefent zou deelen in de vruchten. Het voorstel B. en W. werd tenslotte verworpen en aangenomen een voorstel om de vrije keuze te laten tusschen de plaatselijke doktoren. Tegen het voorstel voor opneming voor gemeenterekening in het fonds van één der artsen werd even eens bezwaar gemaakt. Men vreesde on aangenaamheden en wilde liever verdee ling van het salaris. Over het voorstel B. en W. hieromtrent staakten de stemmen. Waar vo«r 1 Januari geen nieuwe verga dering meer plaats heeft, werd besloten de patierjten reeds nu de keuze van arts te geven, doch dan later dc regeling vast te stellen. Dr. Van Bruggen werd benoemd tot gemeente-geneesheer voor de vaccina tie, doodschouw en adviezen. Door den inspecteur van de Volksgezond heid werd bezwaar gemaakt tegen het uit breidingsplan aan de Noordwijde van den parallelweg noordelijk van de Noordzijde. Daar zijn veel smalle bouwblokken gepro jecteerd, die hij niet gewenscht acht. in overleg met den ontwerper is nu een ander plan gemaakt, terwijl het gemeentebestuur er mede accoord gaat dat aan Ged. Staten zal worden verzocht het plan ten zuiden van dezen weg goed te keuren en het ove rige opnieuw vast te stellen. Goedgekeurd werd een wijziging der overeenkomst met Gouda voor de levering van electriciteit. Dit betreft voornamelijk de maximale belasting. 1 Ingediend werd een voordracht voor de benoeming van een directeur der Ambachts teekenschool, bestaande uit de heeren: F. J. Coerts te Gouda, D. v. d. Neut te Gouda en P. C. Maas te Leiden. Eerstgenoemde werd mét op één na algemeene stemmen Wonbrugge. In de ledenvergaderinf der Chr. School is in de plaats van den heer C. Jonker, die- bedankte, tot bestuura- lid gekozen de heer P. Boot, alhier. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk: lsten Kerstdag voorm. halftien en 's avonds halfzeven, 2den Kerstdag voorm. halftien en Zondag voorm. halftien en des avonds halfzeven, ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: lsten Kerstdag, voorm. half-, tien en 's av. half 7. 2en Kerstdag, voorm. halftien en Zondag voorm. halftien en des avonds halfzeven de eerw. heer Maaskant, cand. te Rijswijk. Zwammerdam. De meisjesvereeniging „Dorcas" alhier heeft gedurende dit jaar 94 stuks ondergoederen vervaardigd en daar mede een 29-tal gezinnen, tot de Ned.-Herv. Kerk beboorende, verblijd. De langs de huizen gehouden collect-e voor de Nieuwjaarsbedeeling aan on- en minvermogende ingezetenen d.zer geir heeft de som van f279 opgebracht Kerkelyk bericht voor Kerstdagen en a.s. Zondag: Ned.-Herv. Kerkj eersten Kerstdag, v.m. 10 uur, ds. Kloots, en 's avonds geen dienst. Tweeden Kerstdag v.m. 10 uur, de heer De Jonge, godsdienst* onderwijzer te Boskoop. Zondag, v.m. 10 uur en 's avonds half zeven ds. Kloots. Gerei. Kork, eersten Kerstdag, v.m. half tien ds. Wissink, era 's avonds geen dienst Tweeden Kerstdag, v.m. tien uur ds. Wissink. Zondag, v.m. halftien en 's avonds half zeven, ds. Wissink. Burger,1 öke Stand: Geboren; Maria Johanna, d. v. Jan Stoppelenburg en van Anthonia Hon koop. Ondertrouwd: Gerardus Petrus Hendrious van der Molen, 27 jaar, alhier, en Marga- retha Jaooba Balvert> j.d. 20 jaar, tc Bodegraven. Haarlemmermeer. De bestuurder van. een met gevulde bussen beladen vracht auto van den melkhandelaar J. geraakte op den Hoofdweg alhier de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat het ge heele gerij in de wegsloot terecht kwam. De man wist er intijds uit te springen en kwam met den schrik vrij. Een groote hoe veelheid melk ging verloren. De bescha digde auto werd den volgenden dag weder op het droge gebracht. Dinsdagavond hield het Nutsdeparte- rnent Haarlemmermeer, in hotel „De Beurs" gekozen. In de vacature Visseher werd tot Hoofddorp een bijeenkomst. De zaal leeraar benoemd de heer H. Schoo, naaax j ^ag flink bezet. Nadat de voorzitter, de heei' Beyen nogmaals een poging had heer Silver, de vergadering had geopeik gedaan om dezen heer te doen behouden. en allen een hartelijk welkom toegeroepen. Bij de rondvraag werd door den heer B. I trad de heer J. v. d Oord uit Hoorn op mei Batelaan nog gevraagd om betere wegrui- eenige letterkundige voordrachten, waar- ming van sneeuw, terwijl de heer Boer j mede den aanwezigen een paar nuttige en spiak over een plan tot het stichtm van j leerzame uren werden bezorgd niet alleeD markten voor jong vee. Daarover werd maar ook de gezelligheid er van het begin eerigen tijd gediscussieerd, waarbij 'oleek l0t het einde in werd gehouden, dat nog in dc verordening enkele dagen I fn de pauze had de verkoop plaats van 'té J" tijdschriften uit de portefeuilles van den Leeskring, waarbij de heer Treur zich bij zonder verdienstelijk maakte, door de motie lectuur met een flink opwekkingswoord ,,aan den man" te brengen. Bij het sluiten der bijeenkomst bracht de Voorzitter een woord van dank aan den spreker, den heer v. d Oord. die on danks zijn hoogen leeftijd (75 jaren) nog in staat is zooveel energie en wilskracht aan den dag te leggen voor heigeen door hem ten gehoore werd gebracht en riep hem een „tot weerziens" toe Hillegom. De kerkeraad der Gerei kerk heeft een bouwcommissie benoemd, waarvan het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren J. Veldhuyzen van Zanten, voorz., D van Egmond Jr., seer., A. J. Somsen, penn., A. Veldhuyzen van Zanten. 2de secr., en G. Telkamp, 2de penn. Ds. J. van' Kerksen is eere-voorzitter. De leerlingen van den Tuinbouwwin- lercursus alhier hebben onder leiding van den heer W A. van der Wal een excursie gemaakt naar Aalsmeer. Er werd een be-, zoek gebracht aan de veiling van afge* sneden bloemen en de z.g. pottenveiiing; beide waren voor de Hillegomsche jongen verrassend interessant. Verder werden bezichtigd de beroemde begonia-kassen van den lieer Baardse en de seringentrekkerij van Gebr Aalderden. Een bezoek aan den proeftuin was het slot daarvoor zijn aangegeven, zoodat dus öe stichting zonder veel voorbereiding zou kunnen plaats hebben. De heer Hortensius fcprcekt over den naam van het westelijk gedeelte Jev Wil- lcmstraat, dat met een hoek van 00 graden op het overige deel staat en dat feitelijk een aparten naam zou moeten hebben. Hierna werd dc vergadering gesloten. Boskoop. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk: lsten Kerstdag, voorm. 10 uur, ds". Glas Zondag geen dienst. Ned.-Herv. (GereO Evangelisatie: .lsten Kerstdag, voorm. 10 uur, 2den Kerstdag, voorm. 10 uur, ds. Barllema, van Zeist Zondag, voorm. 10 uur en nam. 6 uur. ds. Dekker van Opheusden. „Salvatori", lsten Kerstdag, voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Rijnders, van Rot terdam. 2den Kerstdag, voorm. halftien. ds. Kloots, van Zwammerdam. Zondag, voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Israël, van Koudekerk. Geref. Kerk. lstenKerstdag, voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Fernhout. Zondag, voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Fernhout. Gevonden voorwerpen. 1 kinder- muts, 1 hand beschermer. 1 bril. Inlichtingen bij de politie. Roelofarendsveen. Dinsdag hield de R.-K. Kiesvereeniging alhier haar jaarver gadering in het café van den heer Van der Geest. De Voorzitter, de heer J. J. de Koning, opent de vergadering met den Christelijken van den dag. Ofschoon hel weer ongunstig 1 i, 1 1U.i UUnAr, nnn Anrtfinrnlrfo clomminrr l>P-t groet en heet allen welkom, in het bijzon der den heer Th van der Klugt. De aftre-- dende bestuursleden, de heeren W Riet broek en Van Egmond werden hij accla matie herkozen. Tot lid van de Commissie tot het nazien der rekeningen en beschei den van den penningmeester der Centrale R.-K. Kiesvereeniging Alkemadc, wordt he- noemd de heer Heemskerk. Ten slotte hield kapelaan Van der Lugt een lezing over „Het ontstaan der coalitie en de wording der verschillende coalitie partijen." Waddinxveeu. Op de vergadering van den Handeldrijvende en Induslrieele Mid denstand alhier werd besloten tol het in voeren van een zwarte lijst welke ten doel heelt de winkeliers te waarschuwen voor slecht betalende klanten. Kerkelijk bericht. Ned.- Herv. Kerk. lsten Kerstdag voorin, halltien, nam. zes uur, 2den Kerstdag voorm. halftien. Zondag voorm. halftien en nam. zes uur ds. H A. de Geus. Geref. Keris lsten Kerstdag voorm. half tien, nam. halfzes, 2den Kerstdag voorm. halftien Zondagvoorm. halftien en nam. halfzes ds. W. Veder. kvas, bleef een opgewekte stemming fce-i houden. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk lsten Kerstdag 10 uur ds. Grolle en 's midd halfvijf Kerstboom Zondagsschool, RECLAME. 7enuw 75 Hoofdpijn 60 Maag 75 Laxeer 60 ct, Staal- 00 ct. Rheurr.atiek 75 ct. Keelpi|n. 60 ct Hoest 50 Kiespijn 60 Griep Influenza 75 ct Nicr&Blaaslgld Galsteen 1.50Wormtabl.80c Bloedzuiverende 75 Eetlustopwekkende75 ct Koorts 60 Verkoudheids 60 Pijnstillende 75 Ct Bij Apoth. en Drogisten Op elke \erpakl king staat de naam Mijnhardt. Let hierop! 860k

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6