AKKER's ABDIJSIROOP Tempert den hoestlost de slijm op Metaalbewerking M.LANGEZAAL&ZOON verzachtend - genezend - onschadelijk UIT ONZE STAATSMACHINE. RADIO-PROGRAMMA Hooigracht '110 Telefoon bii RECLAME. 8808 wa>t op-zijn minst genomen wat „sportla- lijai" mag heet en. Een echte bobslee, voor vijf personen, een gevaarte van vele kilo's zwaar, dat langs een baan van een paar kilometer, langs slijle stukken en rechte, hooge, extra gebouwde hoeken glijdt, zou hier negen9 in ons land kunnen gebruikt worden. Maar het klinkt zoo mooi, om de wat uithecmeche sleetjes, de Zwilsersche en Noorscbe, met het groote woord „bob" te betitelen, en wat men in Zwitserland een voudig „tobaggan" of „rodelen" noemt, „bobben" te noemen. Zoo bij een enkele hoogteljes zien we de jeugdige sportlui in volle actie, en in onmis kenbare wintersport-uitrusting, die ge liier in onze magazijnen kant en klaar krijgen kunt, of het ons aan alpen geenszins ont breekt. En de Haagsdie jeugd, die „bobt", toont al duidelijk, dat op zijn minst do oude- lui weten hoe het in eon sportgebied hoort, wad Weeding en uitrusting betreft. Een echt oud-Hollandsch aspect treft ge nog in het bosch. Daar wordt zoowaar nog geard. Op de fraaie en vroolijke Holland- eche wijze. Met bellen en pluimen. De lief hebbers zijn zeldzaam. Dat moet wel ge constateerd worden. Een der trouwste ar renslee-liefhebsters, is altijd onze Koningin en Juliaantje, maar die waren er niet in deze eerste winterperiode. In een enkelen stal van een groote Was- \enaarsohe villa blijkt nog wel eens een ai' te zijn overgebleven, nog niet te zijn ver drongen, evenals de paarden, door de auto. En die komt dan haast als een anachronisme in ieder geval als een mooi curieus Oud- Hollandsoh. verschijnsel te voorschijn met zijn elegante lijn en zijn vroolijke aspect van gepluimde paaiden en de prettige opgewekte klank van de arrenbellen. Dan is er nog iets van zeldzame winter- pracfot, dat hier altijd mijn oog bekoort. Dat is het winterlandschap van den Hofvijver, met de mooie regeringsgebouwen, die zoo kantig zijn afgeteekend door de sneeuw op de daken en langs de goten, en met de hon derden misschien wel duizenden meeuwen. Dit is, meen ik, wel de grootste schoonheid van den Haag in den winter. De „eilandjes-geschiedenis heeft even on ze extra aandacht voor den Hofvijver ge vraagd, en dat heeft misschien ook de aan dacht van onze stadgenooten gaande ge maakt, want ik geloof dat het mooie van dit vogel schouwspel wel eens onderschat is. Bij de eerste sneeuw en het eerste ijs ko men de vogels in geweldige zwermen stad waarts» en een ontzaglijke kolonie vestigt zich op den vijver. Zij staan daar in het plekje, dat niet over schaduwd wordt door de groote voorname gevels en vangen het beetje winterzon, dat er nog te genieten valt, stappen wat rond op het gladde ijs, dat hun blanke lijven weerspiegel!, in elkaar gedoken cn rustig. Maar zoo spoedig iemand bo de® vijver komt en een stukje broed strooit, komen 2© aanvliegen, sche&rend en opwiekend en zwierend, krrjscheod en de lucht vullend met geluid en met een pracü- ligen zwier van de groote vogelgestalten, mot een broeden, gracieusen vleugelslag. Ze zgn in hun honger brutaal, snaaien elkander do stukkeu brood, die ze vangen in de vlucht, voor den snavel weg, fladderen en klapwieken rond om het hoofd en aan de voeten van den weldoener en pikken hem soms het brood uit do hand. Prachtig is deze steeds aangroeiende zwerm vogels, die de lucht vei vult met goklapwiek en gekrijsch. Ze worden nu wat meer bedacht, nu de ïïof- \bvor open ligt en de groote verkeersweg met de voornaamste tramlijn er langs loopt, j cn nu we allen onzen Hofvijver eens extra aankijken om liet bedreigde eilandje. Nu het aoo volop winter is, met echte 1 wimer-aspecten, bereidt Den Haag zich voor op het Komende Kerstfeest. Men voelt i do stemming komen als men door de stad gaat, de roode lichten uit do winkels ziet schijnen, do Kerstversnap^ringjni ziet uitge stald, bij del i ca tees en hand elaar, poelier en banketbakker en de Kerst-etalages van ga- lantericizaken met de Kerstgeschenken op vellen witte watten uitgespreid. Den Haag is de stad van het Kerstfeest, i internationaal van allure, en elegant en luch- j tig in al zijn gedragingen. Men wacht ner- gons zooveel gaston als in de Kerstvacantio in do residentie. Alles wordt ingericht cn klaa- gemaakt, een extra Kerstprogramma kondigt Scala aan, dat voor deze dagen al lijd con specialiteiten-gezelschap samenstelt, omdat dat zoo in den smaak valt. En de feestelijke restaurants kondigen hun groote Kerstsou pi jüu aan, waar het toegaat als in do grootste restaurants in Lenden en 'arijs, waar de aristocratie van heel Nederland te zemen komt, waar het luxueus mondain eer clc-gant is. Do Kerstsfeer ligt reeds over de stad on dit jaar kan het misschien een cc'ite witto Kerstmis worden. V. T. RECLAME. Door krabben worden huidaandoenin gen nog erger. Wend Foster's Zalf aan, die onmiddellijk verzachting geeft en uw kwaal geneest. Inderdaad een probaat geneesmiddel. In zeer handige tube-verpakking f 1. 8496 Het Melkbesluit. (O) In onze vorige bijdrage in deze serie, hebben we onder denzelfden titel een over zicht geschreven van de bepalingen, waar aan melk en melkproducten moeten vol doen, wil geen conflict geboren worden mot het z.g.n. Melkbesluit, een Koninklijk Be sluit van 6 Juli 1925, dat een uitvloeisel was van de artikelen 14 en 16 der Waren wet. Nu zijn melk en melkproducten, «-ven- als vleesch en kruidenierswaren, op zich zelf doode artikelen, waarop niet de be drijvende, maar de lijdende vorm van het werkwoord toegepast wordt, speciaal wan neer het werkwoord knoeien of vervalschen gebruikt wordt Daarom worden in dit be sluit allerlei voorschriften gegeven, die de •uelkveehouders en de melkverkoopers heb ben na te leven. De melk, meer nog het melkproduct, bewandelt vaak een langen weg eer de consument wordt bereikt Daar om wordt een tweetal definities gegeven, waardoor allen, die met melk of melkpro ducten lo doen hebben, behalve de kee en de verbruiker, worden bereikt. De definitie voor melkveehouder is: ieder, die het hou den van melkvee als bedrijf of nevenbe- drijf uitoefent, onverschillig of dit geschiedt voor eigen rekening of voor rekening van anderen. Die voor raelkverkooper: le. ieder, die er zijn bedrijf van maakt melk en/of melkproducten rechtstreeks aan verbruikers te verkoopen, onverschillig of dit geschiedt voor eigen rekening of voor rekening van anderen. Men ziet, dat iemand, die op eenigerlei wijze met den handel in of de vervaardiging van melk of melkproducten in aanraking komt, zich moeilijk aan de bepalingen van dit Koninklijk Besluit zal kunnen onttrekken. Welke zijn die bepalingen? Die vraag le beantwoorden is het doel van deze bijdrage. Een paar eischen, die hun gesteld wordën, memoreerden we reeds een vorig maal, o.a. dat de melkveehouder zindelijk de melk moet winnen, bewaren, behandelen en fil- treeren; dat hij ze niet in den stal mag laten, maar ze moet bergen in een stank- vrije omgeving. Bovendien mag hij geen melk voor menschelijk gebruik afleveren van dieren, die aan een bepaalde ziekte lijden. Maar evenmin mogen personen, in wier woning een geval van febri9 typhoïdu voorkomt, aan de behandeling deelnemen; natuurlijk geldt dat in de allereerste plaats van het perceel zelf, waarin de melk be waard of behandeld wordt. Een uitzonde ring wordt gemaakt voor sterilisatie, nüt sterilisatie of voor vervoer naar een steri lisatie-inrichting. De inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, in 't bijzonder belast met de handhaving der wettelijke bepalingen betreffende de besmet telijke ziekten, moet in dezen een woord meespreken. Lijders aan een ziekte aan hoofd, handen en huid zijn eveneens uit geschakeld uit de bedrijven, die we> thans bespreken. Een en ander geldt niet voor die zuivel bedrijven. die de melk, welke zij ontvan gen. hoofdzakelijk verwerken tot boter, kaas, melkpoeder en/of gecondenseerde melkpro ducten, zoodat de verkoop van melk als een nevenbedrijf is te beschouwen. Maar die bedrijven moeten door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid zijn aange wezen, nadat hem voldoenden waarborg gegeven is, dat de melk, welke zij verkoo pen, voldoet aan de eischen van dit besluit Met het rondbrengen en venten van melk of melkproducten, evenals met den verkoop ter plaatse, gaat het niet zoo gemakkelijk meer als tot dusverre. Allereerst is noodig een geleibiljet, dat door den Burgemeester moet worden afgegeven, wanneer B en W. hebben verklaard, dat dit in hun gemeente noodig is. Om dit biljet te verkrijgen, moet do aanvrager allerlei op het bedrijf betrek king hebbende opgaven verstrekken; maar is het eenmaal verkregen, dan blijft het geldig zoo lang de opgaven met de werke lijkheid kloppen. Verpakking, bewaring of behandeling van melk cn/of melkproducten mag niet door melkverkoopers of personen, in een bedrijf van melkvcrkoopcr werkzaam, geschieden, wanneer zij geen winkel of lokaal hebben, waarin één en ander op deugdelijke wijze kan geschieden; natuurlijk worden de noo- dige voorschriften gegeven, waaraan die winkel of lokaliteit moeten voldoen, welke voorschriften van hygiënischen aard zijn. In den winkel of lokaliteit mogen geen andere waren worden bewaard of ten ver koop in voorraad gehouden worden, behalve die verpakt zijn in blik of glas en enkele andere met name genoemde kruidenierswa ren. Bovendien mogen in die gedeelten van gebouwen of erven geen dieren gehouden worden. Men weet uit courantenberichten, dat menigmaal de materialen, bij een raelkbe- drijf in gebruik, schoon worden gemaakt met water, dat niet schoon is( o.a. sloot- of rivierwater); van dat water kwam soms ook een deel in de melk zelf terecht, vandaar dat Artikel 27 van liet Melkbesluit voor schrijft, dat verpakking, bewaring en be handeling van melk en/of melkproducten niet plaats mag vinden, indien niet voor het bedrijf een perceel of erf in gebruik if, waarin één of meer middelen van water voorziening aanwezig zijn, die water in voldoende hoeveelheid cn deugdelijk voor het gebruik in verband met het bedrijf op leveren en waar bovendien nog middelen van watervoorziening, die^ ander water op leveren, aanwezig zijn. De laatstgenoemde eischen zijn niet van toepassing op dei. melkveehouder, die niet meer dan 20 liter melk per dag uitsluitend aan verbruikers in de onmiddellijke óihgeving zijner hof stede verkoopt. Ten slotte geven de artikelen 30, 31, 32 en 33 voorschriften betreffende liet hygië- nisch vervoeren en bewaren van melk cn/of melkproducten. Zoo mag melk niet ver voerd worden met voertuigen, waarop sterk riekende voorwerpen of afvalstoffen aan wezig zijn, of waarvan het trekdier met eenig lichaamsdeel met het vaatwerk of de kranen in aanraking komen kan (Art. 30). Verder mag alleen vaatwerk met kranen worden gebruikt, bovendien moeten de ma ten of andere hulpmiddelen voorzien zijn van zoodanig handvat, dat bij het afmeten de melk niet in aanraking hoeft te komen met de handen en moeten de melkmaten rein wezen en zoo worden vervoerd of be waard, dat zij niet door stof, vuil of insec ten kunnen verontreinigd worden (Art. 31). Het vaatwerk moet stofdicht zijn afgeslote], cn mag niet afgesloten worden met be hulp van slroo, lappen, hooi, ongeparaffi- neerd papier of cenig ander voor de melk of melkproducten schadelijk materiaal (Art. 32). Mouten vaatwerk mag voortaan alleen worden gebruikt voor melk, bestemd voor boterberóiding ci> karnemelk, waarvoor goed le reinigen vaatwerk van teakhout is voorgeschreven. Vaatwerk, gereedschappen, buizen cn kranen van metaal mogen slecht9 van een bepaalde samenstelling wezen cn van binnen niet geverfd, geëmailleerd of geglazuurd zijn, tenzij waarborg gegeven is van onschadelijke samenstellingen. (Art. 33). Dit Melkbesluit trad 7 October j.l. in werking. Dat de burgerij er nog niet veel van gemerkt heeft, komt omdat eerst 7 April 1926 van kracht worden de bepalin gen betreffende het verbod om op den open baren weg melk te verkoopen aan ver bruikers op een andere wij/.e dan bepaald bij Artikel 31 In den aanhef van onze eerste bijcKage over het Melkfcosluit wezen we op het groote gewicht eener doeltreffende regeling in deze zoo belangrijke materie. De lezers hebben kunnen zien, dat cn hoe dit Koninklijk Be sluit de melk en de melkproducten met allerlei waarborgen voor hygiëne en legen besmettingsgevaar heeft omringd. VOOR VRIJDAG 25 DECEMBER. Hilversum H. D. O., 1050 M. 10.30: Uitzending, van den kerkdienst in de Re- monslrantsche kerk te Amsterdam, voorgan ger, ds. W. Mackenzie, muz. medew. van mevr. Jo van Yzer—Vincent, zang 12 u. en 7.30: Politieber. 7.45 en 10 u.: Pers- ber. Vaz Dias 8.1.0: Kerstprogram, Hel H. D. O.-orkest, 0. 1. van Fr. Lupgens; kin derkoor van Willem Hespe, pianobegel. van mej. Rie Hespe. Kerst- en religieuze zang en muziek. Daventry, 1600 M. 10.35: Het luiden der Kerstklokken, gevolgd door bijbellezen 10.50 en 11 u.: Orgelmuziek van St. Mary Le Bow-kerk 3.20—4.35: Kerstdienst uit de Canterbury Cathedral 5.50: Kinder uurtje (Dickens' Christmas carol) 6.50: Dansmuziek door het radio-radiance or kest 7.35: Voordracht: Old Christmas customs 7.50: Dansmuziek van het radio- radiance orkest 8.20; Concert; de mili taire band, mannenkoor en solisten (sopraan, bariton) 9.35: Dale smith, bariton 9.55: „The driver", causerie. Daarna koor zang 10.20: Tijdsein, wcerber., nieuws 10.35: Concert door het Toronlo-orkest en de Alfredoband 12.20: Parker's Piccadilly band lot 2.20 voorin. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 1.05; Concert Lucien Paris (piano, viool, cello) 2.05; Nieuws 8.35: Wedstrijduilslagen, Ifavaspersber. 8.50: Orkeslconcert en landbouwkroniek tot 10.20. Koenigswuesterliausen, 1300 M. 10.50 12.10: Concert, Knapenkoor Coepenik, sopraan en viool. Aan den vleugel K. Bacli en E. OwerL Kerst- en religieuze muziek 11.20: Esperantober. 5.50: Opvoering van de opera „Lohengrin", in 3 acten van R. Wagner. Speelt in Antwerpen, lsle acte begint 5.50, 2de deel 7.20 en 3de deel 8.50. Brussel, 265 M. 8.35: Galaconcert, Mile. Tliys,'zang 8.50: Lezing, causerie spor tive 9.05; Voortzetting v. h. concert 10.20: Nieuws. Muensler, 410 M. 9.2010.20: Morgen concert, zang en declamaties 10.20: Volksconcert door orkest. 5.509.50: Opvoering van de opera „Lo- Lohengrin )zio hiervoor bij Koenigswuester liausen) 9.50: Dansmuziek door orkest. 2.305 uur: KeTstprogramma Radio Te lefonie Station C. D. O. te Leiden. Golf lengte 1300 M. 1. Opening Ps. 25 vers 4; 2. Bijbellezing Lucas 2 tot vers 21; 3. Eere zij- God (viool en cello); 4. Rede Kerstge dachten; 5. Kerstliederen; 6. Voordrachten: De blijde boodschap e.a.; 7. Muziek; 8. Slui ting. 1 VOOR ZATERDAG 26 DECEMBER. Hilversum, H. D. O., 1050 M. 10 20: Kerstrede van Ir. Albarda, uit het Concert gebouw te Amsterdam. Het koor „Dc stem des Volks" zal zingen: „D-? Stal", A. Schel- tema en „Ellen', Fr. v. Eden 12 u. en 7.30: Politieber. 2.50: Chr. Omroep. Me vrouw VelhPrinccn, sopraan, mevr. Anna Schlueter-v. d. Bruggen, alt; Jules Moes, te nor; J. v. Rysselberg, bas; begel. door E. v. Erven Dorens. 1 a. Alia van Bach voor alt- tislen, Gottes Zeit, b. Schlage doch; 2. Bas partij uit de Paulus „Gott sei mir gnacdig", 3. Twee aria's van iïaendel voor sopraan: a. Engel ewig, b. O, Dieu toi; 4. Twee aria's voor tenor: a. Cavatine uit Paulus; 5. Duet 32 voor sopraan en bas uit: Die Schoepfung en Holde Gattin, Ilaydn, Pauze. 6. Fragmen ten uit Elias, Mendelssohn. Bassolo, tenor- party Nr. 3 en 4; duet voor sopraan en ba riton No. 8 Aria voor bas Nr. 14; Kwar tet No. 15; Aria no. 17 voor bas; Arioso- No. 18 voor alt; Aria No. 21 voor sopraan. Reciialiv No. 25 voor- tenor; Aria no. 26 voor bas; Aria No. 31 voor alt; ArieNo. 39 v. tenor; Kwartet uit No. 41 7.45 cn 10 u.: Pcrsbcr. Vaz Dias 8.10: Gemengd pro gramma. Het H. D. O.-orkest; Gemengde zangver. „Soli Deo Gloria", van Landsmeer. Annie van BeekRistjouw, sopraan. Daventry, 1600 M. 10.50: Tijdsein, wcerber. 1.20: Tijdsein 4.20: liet ra dio-kwartet en solisten (sopraan en bariton). Tijdsein 5.35: Kinderuurtje 6.20- Dansmuziek, Cavour's dansband 7.20: Tijdsein Big Ben, wcerber, nieuws. Lezing: The international Chainpionshipe 7.45: Lichte muziek 8 u.: Voordracht Good King Wenccslas 8. 20: Kerstmiscon cert 9.20: Dansmuziek, Cavour's dans band 10.20: Tijdsein, weerber. nieuws 10.35: Cavour's dansband 10.50 12.20: .Jazzmuziek van het Savoyhotel. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 1.05: Concert Lucièn Paris (piano, viool, cello) 2.05: Nieuws, Kerkbericht 5.05: Orkest concert 6.05: Havaspersber. 8.35: Le zing, Havaspersber. 8.50: Concert, aan- gcb. door „Le Matin", groot orkest en zang solisten. Koenigswuesterhausen. 1300 M. 10 50 21.10: lo. Strijkkwartet (3 violen en cello), sopraan en tenorfluit. Werken van Bach, Brahms cn Reger 11.20: Esperantobc- richt 7.509.20: Vroolrjk Kerstprogram ma, E. Tuskau, sopraan; F. Baumann, tenor, Bece-kapel. Daarna weerber. cn nieuws 9.5011.20: Dansmuziek door orkest. Brussel, 265 M. 5.20: Concert. Mmwe. Delba, zang 6.20: Nieuws; 8.20: Le zing over de Vlaamschc letterkunde 8.35: Kamermuziek 9.20: Nieuws 9.30: „Un peu dTIumour", zang, 10.20: nieuws. Muensler 410 M.: 8.20: Morgenconcert 10.20: Vroolijke muziek door orkest 1.50 2.20: Orkestconcert. 2.202.50: Kindervertellingen 2.50 3.50: Scènes uit „De vroolijke vrouwtjes van Windsor", opera van Nicolai 3.50—440: „Das Gotteskind", kerstspel van A. Hor- mann 4.406 20: Het sprookje van de schoone Magelone, met medew. van sopraan, tenor en orkest 6.206.50: Voordracht: Radio als Weihnachlsgeschenk 6 50 7.20: Rerstmuziek 7. 207.50: Voordracht Amerika und wir 7.508.50: Christian Morgenstern-avond 8.509.50: Doktor und Apotheker-klucht 10 u.—11.20: or kestconcert. VOOR ZONDAG 27 DECEMBER. Hilversum, H.D.O., 1050 M. 8.309.30: R.-K. Morgenwijding. Spreker do heer Bruna, red. „Centrum" ,over: Vrede op Aarde. Mej. E. Berenstein, viool, Sonate Locatelli, Sonate in A-dur van Haenael. Zang door A. Th. M. Jensen, tenor. Kerst lied van Verhey. Maria die soude naar Bethlehem gaen, oud kerstlied. Jesu aller liefste Kind, Guido Gezelle. L. de Vogt Kerstliedje (Slaan zacht), Hub. Cuypers. 10.15 v.m. Kerstpredikatie door Z.Eerw. Pater Pcrquin O. P. in de St. Dominicus- kerk te Amsterdam. 4.45. Kerkdienst in het kerkgeb. v. d. Ned.-Herv. Kerk to Hil versum. Voorganger da. N. P. E. G. van Uchelen. 8 uur: Persberichten cn voet baluitslagen v. h. Persbur. Vaz Diaz. 8.10: Concert door het H.D.O.-orkest o.l.v. Fr. Lupgens. Mevr. Caroline MosselLank- hout, piano. Daventry, 1600 M. 10.50: Tijdsein, weerber. 3.505.50: Concert door de band van de British Legion H.Q.B. Ches ter, contra-alt, L. Gowings, tenor, C. We ber en M. Dixon, duetten voor 2 piano's. 5.05: Voorlezing van gedichten van Ten nyson. 8.20: Kerkdienst. Orgelconcert, psalmzang en preek. 9.20: Weerber. nieuws. 9.35: Concert door het Grand, hotel Eastbom-ne-orkest. G. Eastman, bari ton. 10.30—10.50: Vioolsolo's. Introduc tie en Rondo capricioso, St. Saëna en Largo van Haendel. Parijs „Radio-Paris", 1760 M. 1.05: Concert Lucien Paris (piano, viool, eello). 2.05: Nieuws. 8.35: Esperantoles en Ha vaspersber. 9.0510.50: Jazzmuziek door de Merry-makers jazz. Koenigswuesterhausen, 1300 M. 10.50 12.10: Klein orkestconcert door de orkest- ver. Koenigwuesterhausen. 1. Motormarscb. Rosey. 2. Fantasie Mozarts Reich, Urbach. 3. Frauenliebe, Fahrbach. 4. Ouverture Ko* ning Midas, Eilenberg. 5. Abscheid d«f Gladiatoren, Blankenburg. 11.20 v.ma. EsperantoDericht. 7.50—9.50. Concerto Gemengd program (orkest, orgel, zang). 9.5011.20: Dansmuziek. Brussel, 265 M. 8.35: Voordracht: Lf centenaire du peintre Louis David. 8.50: Orkestconcert, Mme van Dromme, zang, 10.20: Nieuw3. Muenster 410 M. 8.20—9.20: Morgen, concert (piano violen, cello, declam.) 10.2011.20: Kerstmuziek door het Kuhlo^ hoornsextet. 3.504.50: Concert door het Kuhlo-hoornsextet. 4.505.50: Bal laden van F. Hebbel. 5.50—6.20: Week overzicht. 6.20: Voordracht. 6.50: Voordracht: Der Einflusz des Winters auf die Gcsundheit des Kindera 7.20: Cau serie. 7.50: „Christus Geboorte". Kerk' oratorium voor solostemmen, gein. koor en kinderkoor, met begel. van Orgel, strijkor kest en hobo. Sopraan, alt, tenor, bas, or kest en koor. VOOR MAANDAG 28 OCTOBER. Hilversum, H.D.O., 1050 M. 12 u. eo 7.30: Politieber. 56 u.Kinderuurtje» Liedjes.en vertellingen van mevr. Ant. v, Dijk. 6.457.15: Geen huish. halfuurtje. 7.157.30: Radio-voordracht door dep heer R. Swiei*tra, over „Welke radiolam pen zijn er 7.45 en 10 u.Persberich ten Vaz Dias. 8tl0: Concert door het H.D.O.-orkest, o.l.v. Fr. Lupgens. Daventry, 1600 M. 10.50: Tijdsein» weerber. 11.201.20: Het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, viool). I.20—2.20: Tijdsein, orgelconcert. 4.20: Tijdsein, causerie „Vogues and vanities". 4.35: Conceit door het East-ham daas- orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20: Dans muziek door het Fryer's orkest. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Le zing Opportunities overseas South-Africa. 7.45: Muziek. 8 u.Lezing: Achieve- men. 8.20: Populaire liedjes van 1925. Bennett, sopraan, E. Cmicshank, contra* alt. S. Thomas, tenor. F. Kelsey, bariton 9.20: Concert door 't versterkte Savoy- aymphonie-orkest. 10.20: Tijdsein, weer ber., nieuws. Lezing: „The stream o 1 urc> the hope of betterment". 10.5011.20. Drie humoristen in hun repertoire. 11.20 12.20 r Dansmuziek door de Kit Cat-band. Parijs ((Radio-Paris", 1750 M. 12.50. Concert Lucien Paris, (piano, viool, cello). 2.05: Nieuws. 2.10 en 4.50: Koerser en Havaspersber. 5.05: Orkestconcert met zang. 6.05: Koersen en Havaspers- bericht. 8.50—10.20: Orkestrconcert. Lit teraire- en theaterkroniek. Koenigswuesterhausen, 1300 M. 7.50i Orkestconcert. Gemengd programma. Daarna vroolijke'muziek. Weerber., nieuwl Brussel, 265 M. 8.20: Voordracht: La' Meuse pittoresque. 8.35: Eragmentex van Boccace, operette van Suppé, tot 10.20. 9.20 en 10.20: Nieuws. Muenster 410 M. 12.35—1.20: Orkest concert. 3.05—5.06: Kindertoonee* „Tzriny-treurspel" van Koerner. 5.05— 5.35: Harpconcert. 5 356.05: Sprookje! opera's van Weber, Goldmarck en Humper dinck. 6.20: Voordracht: Amerika und wir. 6.50—7 20: Voordracht en voorla zing uit „Neuer Deutscher Frohnmt". 7.20: Liefdesliederen van beroemde Duit' sche componisten, door altzang.' 8 u. Harpconcert. 9.20: Orkesteoncert. RECLAME. Electriscbe cn Antogeniscbe Aanleg van Gas, Water, EIcctr., Centrale Verwarming Rijwielberstclplaats 8511 OPGERICHT 184* Losse nummers van ons Blad ziic behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN. Breestraat 154. Firma A. HILLEN, Stationsweg, J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel* Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. T. H. WIJTEN BURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT v i. Kiosk Prinsessekade. - V én JOH. HOGERVORST. Haarl.str. 12^ en des Zaterdags bij A. GERRITSEN, Alphen a. d. Rij#)

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14