3 Moderne toto's 11.50 ALLEEN ZONDAGS RADIO-PROGRAMMA Een foto ?an het bestuur der Leidsche Gemeente-Werklieden-Vereeniging „Recht en Plicht", die morgenavond haar 25-jarig bestaan viert. J Zittend van links naai rechts: A. Zwart, secretaris; J. Prevo, voorzitter; J. H. Bleyïe, penningmeester; staande in dezelfde volgorde: J. Tongedijk, 1ste commissaris; C. Ilolswilder, 3de commissaris; P. Marcus, 2de commissaris; W. v. d. Glas, 2de secretaris; H. de Jong, algemeen functionaris. Hieronder laten wij nog eenige bijzonderheden omtrent deze vereeniging volgen: Vóór de oprichting bestond hier ter stede een ziekte-vereeniging voor gemeente-per soneel, welke vereeniging ten doel had bij bij eventueele ziektegevallen het volle loon van den patiënt uit te betalen. Door gunstiger bepalingen bleek naderhand het zgn. ,,ziekenpotje" overbodig en zoo werd 27 Dec. 1900 opgericht de Gem.-Werkl.-Ver. „Recht en Plicht", die zich ten doel stelde zoowel de stoffelijke als de zedelijke belangen van het personeel in ge meentedienst te behartigen. Aanvankelijk traden 60 leden toe, waarvan momenteel nog aan de Vereeniging verbonden zijn de heeren M. Galjaard, J. H. Bleyie en A. Zwart als leden, A. J. Leget Sr. als eerelid en F. Bolt als donateur. Het viel voor de jonge vereeniging niet mede om verbetering te brengen in de positie van den gemeente-werkman, die des tijds een weekloon van f 8 genoot. Veel steun mocht de vereeniging echter destijds ondervinden van de Raadsleden do heeren Sijtsma, Witmans en v. d. Eist, alsmede van wijlen mr. Drucker, die haar geheel belangloos hielp met het aanvragen van de koninklijke goedkeuring. 1 December 1919 sloot de vereeniging zich aan als afdeeling van den Algemeénen Bond van Overheidspersoneel, maar door de bepalingen in het Bondsreglement bleef zij, in tegenstelling met de andere bonden van gemeenfepersoneel haar zelfstandig heid als vereeniging behouden. De bond is aangesloten bij liet Algemeen Nederl.- landsch Vakverbod. Morgenavond zal in café ..Zomerzorg' liet blij gebeuren met een feestavond wor den "ëvierd waarbij de voorzitter van de feestcommissie, de heer M.. Galjaard, als -.feestredenaar zal optreden, terwijl in de pauze het bestuur zal recepieeren, ten einde de ongetwijfeld talrijke gchikwenschen in ontvangst te nemen. (Tering plannen haar voren té laten bren gen, om zooveel mogelijk eenstemmigheid te bereiken. Ook moet worden gezegd, dat het feest buiten bezwaar van de schatkist on^ moet gaan. Het bestuur meende een rondschrijven te moeten richten aan de leden, om zich op te geven voor een voor dracht of geldelijken steun Over het alge meen is men van oordeel, dat het geven van nummertjes door de leden geen best resultaat zal geven. Besloten wordt een feestcommissie te benoemen, die de avond zal regelen. Gekozen worden de heeren- Wassink, P. Langendijk, G. Sleyser, G. Me- demblik en v. d. Berg. De heer Sleyser be dankt, waarvoor in de plaats komt J. Ber- Icemeyer. Als bestuurslid wordt aan deze commissie toegevoegd de lieer J Wassenaar. Dé heer P. IToogendam deelt dan nog mede, dat de Sportredacteur van de „N. R. Crt." te Leiden een lezing komt houden in de maand Januari, over speltechniek cn speltaktiek. De heer Meerum Terwogt is een vooraan staand persoon en spr. hoopt dan ook vele Norvicusmenschen op dien avond te zien. Dan wordt gevraagd een datum vast te stellen. Gezegd wordt, dat op 24 Februari de dag Is. De voorzitter dankt voor deze in lichting. Besloteji wordt den datum 'te verr vroegen tot 8 Februari. Aan het bestuur wordt in overweging gegeven om een kleir ner maat ballen aan te schaffen.,en eens een No/4 aan te schaffen Men. vindt No, 5 te groot. Wordt toegezegd Mede wordt ge vraagd en toegezegd vlaggetjes aan te schaf fen voor de grensrechters. Verzocht wordt om de achterstallige contributie te beta'en. Voortaan zal niemand als lid meer worden aangenomen of opgegeven, die het Bonds- geld ad f 1.60 niet betaald heeft. Ook wordt besloten de contributie van 15 cent per week op 20 cent te brengen, dan behoeft men niet'elk jaar de f 1.60 apart te betalen. Ook wordt besloten, ben, die ook van een. andere voetbalvereeniging lid zijn, als Nor- vicus-lid te schrappen. De heer G. Sleyser, controleur, beklaagt zicli. dat hij door jon gere leden onwelwillend wordt behandeld. Do voorzitter zegt maatregelen te zullen treffen. Na eenige huis. besprekingen werd gesloten. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de 1ste helft der maand December: Brieven binnenland: J. II Vcnlo. Briefkaarten, binnenland: Heemstede. Briefkaarten, buitenland: Kelleter,, New- Vork-City. Noordwijk-Binnen. Kerkelijk be richt. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam., te halfzes, ds. Van Ilaaflen. Voor het departement Noordwijk der Mij tot Nut van 'f Algemeen sprak de heer P. Scheffelaar Klots van Noordwijk aan Zee in het Hof van Holland over het onderwerp MSchepping en Ondergang van Werelden". Deze nutsavond is weder een zeer interes sante geworden. De heer Duyster opende we gens afwezigheid van den voorzitter de bij eenkomst met een hartelijk woord van wel kom tot de aanwezigenen gaf daarna het woord aan den heer Scheffelaar Klots. Deze gaf ons door zijn kundige voordracht een grootschen indruk van het onmetelijke heel al waarin billioenen sterren planeten en ne velvlekken in voortdurende beweging door een zweven en langs bepaalde banen hun loop voltooien niet dadelijk ontwaart men er zoovele doch na enkele oogenblikken ziet men er langzamerhand al meer en meer lichtpunten en diep achter deze een scheme rende nevelstreep „De Melkweg" een licht streep die zich verheft tusschen Orion en Tweelingen. Velen kennen den Melkweg niet. Demokrites van Abdera zag in den Melkweg eerst wat hij eigenlijk is n.l. een opeenhoping van oneindig verre dicht op el kaar gedrongen sterren. Spreker gaf een be schouwing over wat de grootste 18e eeuw- sche filosoof Immanuël Kant van het heelal dacht n.l. een wereld van planetensystemen van verschillende orden zonnestelsels en melkwegsyslcmen. Echter de philosofie van Kant was niet bewezen en tastte in het duis ter omtrent het ontstaan van dit alles. Wil liam Herschel een Engelsche Astronoom die de telescoop uitvond bracht nieuwe gezichts punten aan het' licht. Herschel's onderzoek bracht aan het licht dat het aantal sterren mansions op 30 millioen geschat moest wor den. Door de astronomische afstanden is lief lichtjaar ingesteld. Het licht plant zich voort met een snelheid van 300.000 K.M. per se conde. De sterrenafstand tusschen Rigel van den Orion en ons is 320 lichtjaren. Friederich Bessel stelde in het jaar 1837 een instrument samen dat op een afstand van 1 K.M. de verschuiving van een voor werp lot op 1 m.M. nauwkeurig kon bepa len. Ook fotografie is een zeer groot belang voor de astronomische wetenschap. Dit blijkt wel uit het feit dat een fotografische pljiat in een uur een sterrenkaart ontwerpt waar aan een Astronoom zijn geheelé leven zou moeten besteden. Het prisma dient de welen- schap daar het het vereenigde licht in een spectrum ontleedt. Daar licht trilling van den wereldaether is wijst het spectrum uit door welke gassen het licht dat men wenscht te ontleden valt. Dit leert ons hoe de aard van de_ lichamen die zich daarin bevinden vermoedelijk is en de stoffen die op de aarde voorkomen zich ook op die eindeloos verre zonnen bevinden. Dat dus de aarde alleen bewoond of be woonbaar is is daarmede uilgesloten, alzoo hebben wij niet het minst recht te veronder stellen dat wij menschen de eenige bewo ners van het heelal zouden zijn. Evenals de mensch worden de sterren ge boren, ontwikkelen zich, ontplooien kracht en glans, verouderen en sterven/Geboorte, ontwikkeling, sterven en wedergeboorte, Een kringloop en een eeuwigdurende evolutie. Wat wij aanschouwen in de planetenwereld zijn reeds hóóg ontwikkelde vormen van de vernevelingen uit het heelal. Van nevel tot zon en van zon tot nevel is het leven der sterren. Elke ster is een zon, alle zonnen zijn uit dezelfde elementen opgebouwd en ontstaan uit nevelbollen door afkoeling en samentrek king der gasmaterie,. Wij kunnen ten slotte niet anders zeggen als de heer Scheffelaar Klots heeft ons met zijn lezing-en lichtbeelden ten zeerste ge- boeid. De heer Duyster dankt den heer Scheffe laar Klots voos. diens enthousiaste lezing. ^Door eern drietal baldadige jongens is een jdng boormjc, staande aan den Gooweg omgetrokken met 'het doel deze als brand hout ?c bezigen. De daders zijn aan de poli tie bekend. Proces-verbaal wordt opge maakt. Bij controleering van de JJkwet-door de ■gemeente-politie alhier zijn verschillende overtredingen geconstateerd, Eenige maten en gewichten werden in beslag genomen. Noordwijk aan Zee. - Kerkelijk bericht voor Zon dag: .NeJ.-JHerv. Kerk, voorm. 10 uur en nam 5 uur, ds. J. Vermeulen. (Nam. jaar lijksche dankstond). Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Koers. Woensdagavond sprakScp uitnoodigng van do Chr. Jongol.-Vereen:g'.ng ..Volg Mij", alhier, ds. Ycorsteeg van. Katwijk a. Zeo in de Nei.-Herv. Kerk. Zijnearw. behandelde een gedeehe uit hei. Richteron-tjjdvak, n.l. het vallen van de Ark des Yerbonds in de handen der Filis tijnen; het plaatsen der Ark iu den Dagons- tenipel te Asdod, en het stukvallen van het Dagonsbeeld. Oegfctgcest. K e r k e I ij k bericht. Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, en 's nam., te vijf uur, in „Irene', ds. Jansen Schoonhoven. Naar aanleiding van het genomen bc sluitop de laatst gehouden eindvergade- ring der Winkclveekcommissie, werd in café Tv Centraal" een vergadering gehou den om te komen tot oprichting van een Vereeniging van Winkeliers en Neringdoen den van Oegstgeest. Deze vergadering was uitgeschreven door de laatstbenoemde commissie, en werd nu geleid door den heer G, Caspari. Na opening dezer vergadering waar we derom niet bijzonder veèl winkeliers te genwoordig waren, gaf de Voorzitter eeD uiteenzetting van het doel n.l. het "alsnog trachten een vereeniging op te richten van winkeliers en neringdoenden, ter bevorde ring van de belangen, zijnde uitsluitend het houden van een jaarlijksche Winkel week en tentoonstelling. Het bleek al di rect na de inleiding dat een gededte der opgekomenen een andere meening wa9 toe gedaan. Verschillende sprekers voerden het woord Het zou te veel plaatsruimte innemen, deze alle weer te geven en wij volstaan met het volgende: De-in. dezen zomer gehouden Winkelweek is voor vele zakenmenschen in onze genleehte'-ebn zekere voldoening* I geweest, doch door alleen het organiseercu i van een winkelweek, zijn niet aÜe belangen te bevorderen. Hiervoor is meerdere sa- j menwerking noodig. Door samenwerking is i voor deze categorie van inwoners op ver schillende tereinen veel meer te bereiken. Bestaande toestanden en. komende toe standen zijn niet voor allen bevorderlijk, i Deze kunnen, zoo een neutrale Winkebers- vereeniging werd opgericht, naast het re- clame maken en het organiseeren eener winkelweek en tentoonstelling, besprofcen i worden, en zoo noodig kunnen maatrege len tegen een en ander getroffen worden tot verbetering. Een degelijk lichaam kan op zich zelf, zonder het te hulp rotpen van Middenstandsvereenigingon of derge lijke, hun noodige belangen behartigen. De voorzitter zet nogmaals uiteen, dat de opdracht van deze commissie is, te trachten een Vereeniging op te richten tor bevordering van de belangen der winke liers en neringdoenden uitsluitend tot het houden van een jaarlijksche win kelweek en tentoonstelling. Het oprichten van een neutrale vereeni ging van winkeliers en neringdoenden, die meerdere en andere belangen dan boven genoemd, zou behartigen, zal tut resul taat leiden, dat een kwijnende toestand verkregen wordt en de verschillende te be handelen zaken in 't gedrang komen met de bestaande middenstandsvereeni gingen hier en te Leiden. Juist de bestaande mid- denstandsvereenigrngen behartigen de an dere belangen onzer zakenmenschen. Overeenstemming van deze verschillende opvattingen bleek niet gemakkelijk te kun nen worden verkregen, totdat een stem ming werd voorgesteld en met 9 tegen 5 stemmen een vereeniging werd opgericht ter bevordering van de belangen van win keliers en neringdoenden te Oegstgeest; uitsluitend tot het houden van een jaar lijksche winkelweek en tentoonstelling Een nieuw bestuur werd gekozen be staande uit de heeren: Ed. H. de Bruyn, B J. Averdieek, G. D. Caspari, A. F. Meijer en G. Lubbe Thzn. Dit bestuur zal de functies onderling ver doelen en werd gemachtigd de verdere plannen te bewerken, waarna de vergade ring werd gesloten. Verschillende inwoners onzer gemeen te zullen wel naar hun poesje hebben ge zocht, doch geen wonder; dezer dagen werden aan den Rijnzichtweg des morgens een zestal gevilde beestjes gevonden. De prijzen der huidjes, die thans drie gulden en meer per stuk opbrengen, zijn wel wat al te verleidelijk. Rijnsbnrg. In de vacature J. Jungerius en G. Schoneveld zijn gekozen tot ouderling van de Ger. Kerk alhier de heeren G. Jun gerius en G. v. d. Meij. Tot diaken, wegens aftreding van den heer Van Tilburg werd gekozen de heer Joh. v. Egmond. Bij den heer Coster alhier werd gister avond een alge me ene ledenvergadering ge houden van de afdeeling Rijnsburg van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Met een wensch van het vruchtbaar ver loop der te houden besprekingen, opende de voorzitter, de heer S. Schoneveld de verga dering. Vervolgens las de secretaris, de heer J. Zandbergen Wzn. de notujen van de vorige vergadering, die met een wooid van dank door den voorzitter onveranderd werden vastgelegd. Hierna had de ballotage van nieuwe le den plaats. Door de vergadering werd voor gesteld als zoodanig de heef A. van Klave ren Hzn. en door het béstuur de heer W. in 't Veld. Behoudens een enkele onthouding werd met algemeene stemmen tot hun toelating besloten. Vervolgens kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de 152ste algemeene vergadering. Bij het punt verkiezing van een voorzit ter van de algemeene aftreding, wegens af treding van den heer E. H. Krclage, was de afdeelingsvoorzifler van meen-ing, dat ge zien de vele werkzaamheden door den af tredenden voorzitter in het belang der ver- éeniging verricht, bij acclamatie tot diens herbenoeming moest worden besloten. Üe vergadering verklaarde onder app'.aus hiermede haar instemming. Betreffende de verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur, ter vervuiling van de vacatures die zullen ontslaan door het aftre den van dc heeren J. van der Dcure cn J. W. Lefeber, deelde de voorz. mede, dat van de afdeeling Heemstede was ingekomen een aanbeveling van de heeren P. Bakker Mzn. ie Enkhuizen en Jan de Graaft' te I.-eid*c en van de afdeelingen Sassenheim en Iliile- gom. Alsvoren van C. Eggink Sr. te Voor scholen en-C. W. Alkemade te Noordwijk. Hel bestuur slelde voor als candidaten te stellen de heeren P. Bakker Mzn. te Enk huizen en C W. Alkemade te Noordwijk, waartoe zonder hoofdelijke stemming werd besloten De heer W v, Egmond Azn. vroeg of de laatste cand-idaluur wel kans van slagen had, gezien hel groot aantal andere afda lingen, dit een andere candidaat stelt. De voorz. antwoordt, dat de opgaaf in het weekblad de toestand van heden met juist weergeeft, en dat een herstemming niet is builen gesloten, waarbij de candidaat dezer afdx-eling zeer zeker kans heeft. Dc voorz. deelde, voorts mede, dat ie ten toonstelling te Heemstede ongev. f 249.000 heeft gekost en een batig saldo van ruim f49 liet Nadat eenige punten, zonder bespreking, waren gepasseerd, kwam aan de orde een voorstel tot wijziging der statuten, waarin dan zou worden opgenomen de bepaling, dat ter bevordering van bepaaldelijk omschreven vakbelangen, gedurende een of meer jaren een afzonderlijke contributie geheven zal worden. Dit in verband met het z.g. R.R.- fonds a 2 cL per R., tot welks instelling in een vorige vergadering reeds was besloten, doch dat thans in de Statuten moet komen. De heef J. den Haan verzoekt dc mede werking van alle veiLingsvereenigim- in te roepen, wat een stap in de.goede rn/.ing zal zijn. De voorz. antwoordt, dat h<?m geen veree- nigingen-bekend zijn, voor zoover bij de bol lenteelt betrokken, die niet medewerken, en meent dat het niet lang zal duren, dat han- j del zonder bijbetaling in het fonds onmoge lijk zal worden. Wel zullen leden uittreden, maar daarvoor komt de bepaling dat bij we der toetreden de contributie-achterstand moet worden ingehaald. Naar aanleiding hiervan ontspint zich een zeer uitvoerige discussie tusschen den heer J. Samson en den voorz. Eerstgenoemde wil in de Statuten de beperking opndmen van maximum 2 ct. en alleen voor het genoem de doel. De voorz. acht dit onmogelijk, waar eenmaal een besluit is genomen, moeten de Statuten uitvoering mogelijk maken, terwijl een meerderheid toch. steeds, indien noodig, tot wijziging der Statuten kan besluiten. De heer Samson schijnt van meening dat dit toch betreffende deze zaak mogelijk is, welke meening door den voorzitter wordt bestre den. De heer A. in 't Veld verklaart zich een tegenstander van dwang en bestrijdt dit ge- heele voorstel. Bovendien meent spr. dat thans bij weigering tot toetreding tot het fonds, sprake is van vergaande gevolgen, waaraan lot op heden weinig publiciteit is gegeven en wat toch van grooten invloed had kunnen zijn op het besluit der leden. - De Voorz. ontkent dit en zet nog eens uitvoerig uileen wat liet fonds beoogt en dat dit een algemeen volksbelang is, en acht het begrijpelijk, dat met alle middelen getracht wordt, door allen, die bij het vak belang hebben, daartoe te doen bijdragen. Naar aanleiding van deze besprekingen wordt een zeer levendige en langdurige be spreking gevoerd, waarin zoowel voor- als tegenstanders hun standpunt uiteen zetten. De overige punten van den beschrijvings brief lokten weinig of- geen bespreking uit. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd met meerderheid van stem men gekozen de heer J. H. den Haan Azn., die met dank voor het in hem gestelde ver trouwen, de opdracht aanvaardde. Bij de rondvraag vroeg de heer De Mooij of ook vaste planten in het 2 cénts-R R.r fonds vielen .welke vraag de voorz. beves tigend beantwoordde. De heer N. v. d. Eijkel Johzn. vroeg of de bijdrage in het fonds werd bepaald naar dc eigen opgaaf van den beteelden grond of volgens schatting. De voorzitter antwoordde, dat ieder lid een opgaaf ter invuling wordt toegezonden. Wordt deze niet ingezonden, dan zal waar schijnlijk de medewerking van het bestuur worden ingeroepen, om de beteelde opper vlakte te schatten. Hierna sloot de voorz. met een woord van dank de vergadering, waarna nog een verloting van vele fraaie prijzen werd ge houden. Sassenheim. Kerkelijk bericht. Chr.-Geref. Gem., Kerklaan: Zondagmorgen, te tien, en 's nam., te vijf uur, ds. H. J L. de Vries, van Hillegersberg. Maandagavond, te zeven uur, ds. W. Bijleveld, van Haar lem. Ned. Prot-Bond, Zondagav. 7 u. in de zaal van den heer B. ^oogstraten, ds. H. G. van .Wijngaarden van Amsterdam. V» 1) 0eVL.ii iUclOlj cell lotu Vü.» ï'icd. Trumpi, een z,g. vergelen held Deze man, die 48 menschenlevens redde, waarvoor hij verscheidene diploma's en medailles kreeg, o. a. van H. M. de Koningin, verkeert thans in zeer behoeftige omstandigheden. De man, die veel aan zenuwtoevaillen lijdl, .heeft steun noodig. Hij woont, KotIc Bosch 152, Den Haag. RECLAME. een aardig Kerstgeschenk is een Zakspicgel met foto h f 0.75 en &(0.20 Atelier, JAC'Q. UI. DE (iltEEHW. voorheen F/W. DE RA AL). 8221 HOOIGRACHT 86 - TELEF. 1074. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uur, dr. Van Wijngaarden, van Voorschoten, en 'sinam., te vijf uur, ds. Hermanides (1 Cor. 3 10—23). Wassenaar. Door den heer V. alhier is dezer dagen een roerdomp geschoten, een vogel, die hier zeer zelden voorkomt. In de laatste nachten hebben inbre* kers den Veenzijdschen polder onveilig ge maakt. In een viertal -boerderijen werd in gebroken, betzij door openschuiving van een raam of verbreking van een ruit. Zij brach ten bezoek bij de landbouwers van W., R., B. en Van der L. Bij een van hen troffen zij een pan met carbonaden aan, maakten deze warm op een pelroleumtoestel, deden zich vervolgens tegoed en vertrokken weer, zoo als ze gekomen waren. Des morgens vonden de bewoners de resten en het nog brandend toestel. Wat de heeren tot deze bezoeken bewogen heeft, is nog een raadsel. VOOR VRIJDAG 18 DECEMBER. 5.05 Birmingham, (479 M 5IT) Middag praatje 5.20 Rome (425 AD Dansmuziek. Cardiff (351 M 5WA) De Five o'Clocks, vocaal- en instrumentaal concert. 5.35 Londen (365 M 2LO) Kinderhoekje. 6.20 Bqjcelona (324 M) Beursberichten. Glasgow (422 M 5SC) Weerbericht voor den landbouw. Londen (365 M 2LO) Dansmuziek. 6.50 Davenlry (1600 M 5XX) Uitzending aan Europa. 720 Londen. Daventry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Tijdsein van de Big Ben en Weerbericht. 8 uur Hilversum (1050 M) Koersen van* wege het Persbureau Vaz Dias te Amster* dam. 7.35 Hilversum (1050 M) Concert door het HDO-orkest onder leiding van Francois Lup* gens. 8.10 Hilversum (1050 M) Het HDO-orkest en Kees Klare. 8.2G Daventry (1600 M 5XX) geeft hel programma van Cardiff, Heroes of Britain, Londen (365 M 2LO) Concert, orkest en sopraan. Leipzig (454 M) Concert, orkest 8.60 Parijs (1750 M SFR) Kamermuziek* concert. 9.20 Londen (365 M 2LO) Solo's en duet*» ten. 10 uur Hilversum (1050 M) Persberichten en koersen vanwege het Persbureau Vaz Dias. 10.20 Londen, Davenlry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Tijdsein van Greenwich. 10.50 Idem, zang, Russische muziek, so* praan. 11.20 Daventry (1600 M 5XX) Groot con* cert van het Piccadilly Hotel. Hilvers. Draadl. Omroep. Hilversum, H. D. O., 1050 M. 12 uur en 7.30: Politiebericht. 7.35: Concert door 't H. D. O.-orkest. Florentiner marsch, Fucik Daarna Kees Klare, humorist, in zijn re pertoire. 8 uur en 10 uur: Persber. Vaz Dias. 8.108.40: Concert door 't H. D. O.-orkesf, Thermenwals, Strauss. Daarna Kees Klaare in zijn repertoire. 8.40— 9.20: Lezing door Dr.*A. J. van Pesch, over? Voorstellingen in den loop der tijden om* trent de krachten in de natuur. 9.20 Opera-fantasie „Madame Butterfly", Puc- cini-orkest. 9.30: Dansmuziek door het

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7