VAN ALPHEN BANKETBAKKERIJ THEESALON Nieuwe Rijn 62 Chocolade Kransjes BAUMKUCHEN sm RiCHELUU-KRANSEN BANKET-KRANSEN Uil DE OMSTREKEN. Onmisbaar* Bondsleden builen de afzetting gehouden. Zoo kwam het, dat, nadat de militairen den doodenakker hadden verlaten, de leden zich om het graf schaarden. Na afloop van deze tweede plechtigheid wierpen verscheiden oud-gedienden biiwijze van protest hun ridderorden op de kist. De Mijnongelukken in Znid-Limbnrg. De heer Hermans heeft aan den Minister van Waterstaat gevraagd, of deze kan me- dedeelen, hoeveel ongevallen dit jaar heb ben plaats gegrepen in de steenkolenmijnen van Zuid-Limburg, hoeveel daarvan met doodelijken afloop en hoeveel bij iederfl mijn afzonderlijk. Indien door deze cijfers bevestigd wordt de indruk, dat het aantal van die ongeval len belangrijk is toegenomen, kan de Mi nister, zoo wordt verder gevraagd, dan mededeelen, aan welke oorzaken dit valt toe te schrijven en welke maatregelen eventueel ?ijn genomen tot meerdere veiligheid? Begrooting Zniderzeeionds. Verschenen is het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot vaststel ling van de begrooting van inkomsten ei. uitgaven van het Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1926. Gevraagd werd welke de lolaal-uilgaven zijn van'de Zuiderzeewerken tot 1 Januar» 1926. Eenige leden vestigden de aandacht op den slechten toestand op Marken. Onlangs verkeerde het eiland door den hoogen vloed weer in groot gevaar. Zij vroegen, of in dien toestand geen verbetering kan worden jebracht door nu reeds werken uit te voe ren, die later toch moesten plaats hebben. Onderscheiding. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille, in brons, aan J. IJzerman, voor heen koetsier bij mr. A. G. baron van der Jeltz te Twelto, gemeente Voorst. Raad van Ned.-Indië. Benoemd is tot lid van den Raad van Ned.-Indië A. M. Ilens, gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden. De Ongevallenwet. De rentetrekkers ingevolge de Ongevallen wet hebben deze medcdeeling onlvangen: De commissie van bijslag op rente der Rijksverzekeringsbank brengt ter kennis van bijslag genietenden, dat van 1 Maart 1926 af alle uilkeeringen van bijslag op de Ongevallenrente worden stopgezet. Naar aanleiding van het bovenstaande meldt de parlemcntsrcdacleur van „Het Volk" aan zijn blad: Naar wij vernemen, is'dc getroffen maat regel een gevolg van de opheffing van het Koninklijk Nationaal Steuncomité. De Ko ningin met het uitvoerend comité van het K. N. S. is tot deze opheffing overgegaan, na van het comité een voorstel tot liquida tie cn opheffing te -hebben ontvangen, tot welk voorstel het comité had besloten met algcmecne stemmen, als gevolg van de eri- tiek, op deze instelling geoefend door de Re kenkamer, alsmede door de Tweede Kamer, die desbetreffende conclusies der commissie voor de Rijksuitgaven heeft goedgekeurd, en ook ais gevolg van de houding van de Re-' geering tegenover deze criliek. De Rcgee- ring onthield zich n.l. van verdediging van het K. N. S.. dat meende niet langer de ver antwoordelijkheid te kunnen dragen voor zijn taak, waarbij groole geldelijke bedra gen betrokken zijn, wanneer hel als parti culiere instelling wordt onderworpen aan critiek, als geoefend is. Men stelt zich op hel standpunt, dat. wan neer iels moet worden gedaan voor de per sonen, door de stopzelling van hijslag gedu peerd, zulks ligt op den weg der Regeering. Naar het blad verneemt, zal in verband met bovenstaande het Tweede-Kamer-lid de heer Vliegen een vraag lot dc Rcgccring richten. Uitvceiing Woningbesluit. Met betrekking lot art. 6 van het Wo ningbesluit, en de beschikkingen der Minis ters v. Arbeid cn v. Financiën d.d. 6 Juni 1921, waarbij is bepaald o.m., dat door overeenkomstig de Woningwet toegelaten verccnigingen, vennootschappen of stichtin gen over liet stamkapitaal, voor zoover dit r.a 1 Juli 1921 is bijeengebracht en over de na dien datum eventueel door leening van ieden, aandeelhouders, bestuurders, com missarissen of bewindvoerders verkregen londsen, een rente kan worden vergoed die niet meer mag bedragen dan 6 ten honderd 'sjaars, hebben de ministers van Arbeid. Handel cn Nijverheid cn van Financiën .'hans bepaald, dal die rente van 1 Januari 1926 af niet meer mag bedragen dan 5 len Honderd 's jaars. Uit het Boekdrukkersbedrijf. Do BoekUrukkerspalrooiisbonden hielden 13 cn 16 December hun Algemeene Ver gadering m het Jaarbeursgebouw te Utrecht Tn de vergadering van den Nederland s-hen Bond van Boekdrukkerijen werd tot iid van dc Centrale Commissie gekozen de heer D. A. Hageii, te Arnhem, en tot plaatsvervangend lid dc lieer li. W. Peler- F-ni, te Amsterdam. Een kleine statutenwijziging, bedoelende da positie der loonzettevijen te rog on, werd goedgekeurd. In de vergadering va» de Federatie der VVci kgeversorganisatien iu het Boekdruk- kersbedrijf werden tot vertegenwoordigers in den Centralen Raad aangewezen de hee ren ,S. S. Korthuis, to Den Haag, en F. H. II. Herold, te Utrecht, als leden en de hee- ren J. F. Duwacr en B. C. E. Zwart, beiden te Amsterdam als plaatsvervangende leden. Dc vergadering was voornamelijk gewijd aan bet vraagstuk van het prijstarief. Een motie van eenige leden, die de matige winst der vastgestelde prijzen erkennende desniettemin tot afschaffing van bet ta rief wilden overgaan, wegens de moeilijk heid dit te handhaven, werd met 1228 stem men tegen 105 stemmen verworpen. Met dezelfde meerderheid werden daar na aangenomen de 15 door het Algemeen Hoofdbestuur voorgestelde maatregelen, welke verbetering in de naleving van de vastgestelde -prijzen bcoogen. Deze maat regelen houden in een reorganisatie van dc Rechtspraak, een regeling van de posi tie der loonzetterijen, voorlichting inzake den kostprijs van het produet en nauwere samenwerking met de Vereeniging van Pu- piergreothandelaren en den Bond van Han delaren in Grafische Artikelen. Afschaffing der Dnitsche Pasvisa. Van 15 tol 17 December hebben de Osna- brück tusschen vertegenwoordigers der Ne- derlandsche cn der Duitsche regeeringen be sprekingen plaats gehad over de afschaf fing der verplichte pasvisa en 'de verge makkelijking van het kleine grensverkeer. De besprekingen hebben tot een bevredi gend resultaat geleid. Het voornemen beslaat om de wederkee- rige afschaffing der verplichte pasvisa voot Nederlandsche en Duitsche onderdanen en de vergemakkelijking van het wederkeerige kleine grensverkeer met 1 Februari 1926 ic doen ingaan. Donderdagmiddag is het nieuwe ge bouw van het christelijk lyceum aan de Emmakadc te Haarlem plechtig geopend. „Het Volk" meldt, dal de commissic- De Wilde haar advies betreffende de loonen van het Rijkspersoneel bij de Regeering heeft ingediend. Men deelde het blad mede, dat dit advies gunstig is. De „Ver. voor Personeel in dienst der Ned. Spoorwegen" heeft te Utrecht een al gemeene vergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer S. A. L. Pijl, van 's-Gravenliage. Als bestuursleden werden herkozen dc hceren F. Dekker, J. C. Hagen en J. B. van der Burg en gekozen de heeren Klaassen, te Zwolle, Mulder, le Roosendaal, Sparenburg, le Nijmegen, en Ween ink, le Rotterdam. RECLAME. met Moccavnlling. ALLERHANDE 18 cent per ons. Noord wijk. Gemeenteraad. Aanwezig 12 leden. Afwezig met kennisgeving oe hoer Li?£- ferink, wethouder. Voorzitter do heer jlir. Van Panhuys, dio do vergadering opende met gebed. Do notulen uer vorige vergadering wer den tot do volgende vergadering aaugehou den. Hierna deed do voorzitter mededeeling van een aantal ingekomen stukken. Zoo was ingekomen een adres van de heer Joh. Caspers en Joh. Smelting, rasp. voorzitter en secretaris van de afdeeling Noordwijk van deu Ned. R.-Kath. Bond van landarbeiders, houdende verzoek om werk te verschaffen en daarvoor allereerst georganiseerde werk lieden in aanmerking te doen komen. Do lieer .Vink lichtte dit adres kor tel ijk toe. De voorzitter deelde mede, dat ook de vissc herlied en in een vrij moeilijke ppsitie verkeeren. Er is weinig gevangen en do meesten hunner zijn ook werkloos. Daarbij zijn er velen, die niet georganiseerd kannen zijn. En ook deze moeten toch wel eens worden ondersteund. Deze uitzondering moet de heer Vink aan B. en W. toelaten. De heer Vink zegt nog, dat dez> vis- schers, die een tusschenschakel vormen tus schen georganiseerden en ongeorganiseerden niet door Hom zijn bedoeld. Waar wethouder Liefferink afwezig is, wordt het punt tot een volgende vergadering uitgesteld. Dok was ingekomen een soluijven van den heer J. dc Groot en vele anderen, om, in dien tot den bouw van een vuilverbrandings inrichting wordt overgegeven deze niet to bouwen op liet terrein van de gasfabriek. De Westenwind zal dan de verbrandingsproduc- lën naar het diep drijven. Dit schrijven werd in handen gesteld van B. cn W. en zal worden behandeld wan neer het bouwen van zulk een oven ter sprake komt. Ingekomen waren de rekenings 192-1 van liet Gasthuis te Noordwijk-Binnen en Noord- wijk aan Zee, de eerste met een batig saldo van f 2028.13 dc tweede met een saldo van f 925.93. De gecombineerde rekening dezer stichtin gen werd eveneens goed gekeurd. Naar aanleiding van een bespreking in de vorige vergadering inzake het verlichten van de wijzerplaat van den toren was nu een kosten berekening van den fabrikant W. IJsbout le Asten ingekomen, waaruil bleek dat de installatiekosten f 710 zouden be dragen on de verlichting zou volgens- de raming f 325 kosten. De heer Casper heeft' zoo veel geld er niet voor over. Gemeenten veel grootcr als Noordwijk hebben het ook niet. Waar de andere leden er over zwijgen concludeert de voorzitter dat dc Raad deze nieuwigheid niet wensefht. B. en W. zullen dus niet met de fabrikant onderhandelen en over de le vering maar hem berichten, dat de gemeen teraad van het verlichten van de wijzerplaat van het toren-uurwerk afziet. Hierna werd met de behandeling der pun ten van de agenda begonnen. Tot leden der plaatselijke schoolcom missie worden voorgedragen de heeren A. v. d. Werf en A. Oord, waarvan benoemd wordt de heer A. v. d. Werf. In de vacature A. C. Meyer werden voor gedragen de heeren A. C. Meyer en L. A. Vink,waarvan benoemd werd de heer Meyer. Tot gemeente-geneesheer werd voorge dragen dr. F. J. Visser, mcd. arts alhier, die als zoodanig met algemeene stemmen werd benoemd. Tot gasthuismeester vacature W. N. Al kemade, werden voorgedragen de heeren J. v. d. Werf en H. Reekers. Benoemd werd de heer Van de Werf. Zonder discussie en hoofd, stemming werden eenige wijzigingen gebracht in de voorwaarden ter verhuring van een woning aan den Schulpweg, aan J. van Woensel. De huur zal voortaan per week worden in gevorderd. Bij het voorstel om een gratificatie toe te kennen voor buitengewone werkzaamhe den aan den boekhouder-kassier en den hoofdfittcr van het Gasbedrijf, ontstond eenige gedachtenwisseling. Na overleg met den directeur der Gasfabriek werd door B. en W. de gratificatie voor elk der amb tenaren op f 100 bepaald. Deze vergoeding hield verband met de ziekte gedurende vier maanden van den directeur. Nadat de voorzitter het foorstel zelf nog heeft toegelicht, komt in verband hier mede aan de orde een voorstel-Vink en De Niet om een gratificatie van f 150 te geven Het wordt verworpen met 7 tegen 5 stem men. Vóór stemden dc heeren Vink, Van Went, Caspers, Meyer en Van der Niet. Hierna kwam aan de orde de verordening regelende het „verhaal van inkoopsommen inzake dc pensioenwet wegens losse en on bezoldigde diensten. Het bleek dat dit verhaal in 't algemeen 14 pCb. bedraagt, terwijl voor enkelen dit percentage op V-j pCt. wordt gesteld. Na eenige debat stelt de heer Meyers voor het voorstel te verdagen. Dit voorstel wordt niet gesteund. Het voorstel van B. en W. wordt in stem ming gebracht en verworpen met 6 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Vink, Van Eden, Van Went, Caspers, Van dei- Niet, Meyers en Van der [Wiel. De Voorzitter concludeert daaruit dat het voorstel in de volgende vergadering weder aan de orde zal komen. Een verzoek van de Vereeniging het Groene Kruis" om een bijdrage groot f 260.80 in de oprichtingskosten van de lig- hal aan den Duinweg, werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Over het voorstel van B. en W. tot den verkoop van een perceeltje gemeentegrond aan de N.V. Hotel-Maatschappij te Noord- wijk-aan-Zee, werd ook nog gedebateerd. De heer Admiraal vreest dat de toestand door afstand van dit strookje grond ge vaarlijk zal worden op dien weg. De heer Van der Wiel, zich daarbij aansluitende, vraagt of niet reeds een strookje grond is afgestaan en hij merkt op, dat B. en W. eerst inzake verkoop van grond beter doen Je zaak in den Raad te brengen. De Voor zitter, licht het voorstel nader toe en ver dedigt het, zich verwerend tegen het ver wijt dat .B. en Wt buiten hun boekje zouden zijn gegaan. Gevaar is er niet aan verbon- Jen. De lieer Van der Niet zegt, dat de Maat schappij zoo zoetjes aan alle grond inpalmt. Hij zal tegen stemmen. Do Voorzitter acht het niet billijk, dat men groote zaken, die zich beijveren het aanzien der gemeente te verhoogen, niet me© wil helpen. Do lieer Alkemado heeft zelf eeu ver zoek in loco ingesteld en zal nu voor stemmen. Wethouder Van Eden betoogt nog eens, dat er geen gevaar aan is verbonden, waarna het voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren ,Vink, Van Wear, Admii-aal en v. d. Niet. Aan den heer M. Gooi werd een strookje grond afgestaan voor den tijd van 40 jaar, liggende tusschen zijn wening en den tain van de Chr. U.L.O.-school, groot 80 bjj 6 a 7 Meter, tegen eon vergoeding van f500, zonder discussie en stemming. Hierna werd besloten tot den aankoop van eenige strookjes groot aan den Binnca- weg. Daarop werd een voorstel ter tafel ge bracht tot wijziging van het voorstel tot verbetering van den Hecremyeg en aankoop# van grond, waardoor een Verbetering tot stand wordt gebracht. De totale kosten zullen naar raming f200.000 bedragen, terwijl de provincie daarvan 60 pet. zal betalen, waar toe reeds het besluit in da Staten werd genomen. Do heer Alkemade vraagt, hoe dit wc-rk zal worden uitgevoerd. De voorzitter antwoordt, dat het in het openbaar aanbesteed zal worden, liefst zoo spoedig mogeljjk. Do heer Alkemade vraagt of men daar voor nu wel uitsluitend Noord wijksche ar beiders zal gebruiken. De Voorzitter antwoordt, dat de provincie dit riet toelaat. Men mag alleen aan Inge zetenen de voorkeur geven als hij het wei begrjjpt. De heer Van Nes vraagt of er ook kans is. dat er later nog een dubbele rekening bij komt, wat de voorzitter ontkent, en of de Trammaatschappij ook iets bijdraagt. Do Voorzitter zegt, dat deze Maatschappij er needs grond heeft gekocht on merkt nog verder op, dat het werk ongesplitst zaï worden aanbesteed, wat in den regel voordeeliger is, waardoor bovendien het werk vlugger afloopen kan. De Voorzitter leest nog uit het bestek voor dat minstens 10 en hoogstens 50 pet. werk lieden uit Noordwijk in dienst kunnen worden aangenomen. Den heer Van der Niet is dit niet vol doende. Er zijn wel andere werken, maar die worden ook niet uitgevoerd. Do Voorzitter meent, dat de heer Van der Niet de zaak niet goed. inziet. Als de heer Van der Niet repüioeert, dat hier de werklieden worden tegengewerkt, merkt de voorzitter op, dat hij deze beschuldiging niet aanneemt. De lieer Van der Niet legt dez? woorden toch in de vergadering neer. Nadat de hceren Vink en Meyers nog eenige opmerkingen hebben gemaakt, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Alsnu komt ter tafel de aanbouw van een filter-installatie ten behoeve van de water leiding en het uit de pacht nemtn van een perceel grond, aan J. Nulkes verhuurd, ten behoeve van den voorgenomen bouw. De heer Van Nes zegt, dat? ook gesproken is van medewerking van Noordwijkerhout, en hij vraagt, hoeveel water N0ordwijkerhout betrekt. De heer Alkemade wenscht buizen van 2 ^c.M. middellijn. De heer Van der Wiel gelooft dat het met dc waterleidings-installatie in Noord wijk niet in het reine is. Men wil nu een filterinstallatie aanleggen, maar hij vreest dat we hier nog een waterleiding naast de bestaande zullen moeten hebben. De Voorzitter licht nu het voorstel uit voerig toe. Toen men, mede op advies van ir. Van Royen in 1915 de waterleiding op zette werd verondersteld dat zij in 1925 haar hoogste capaciteit zou hebben be reikt. Intusschen kwam de oorlog er tus schen en er kon niet mee doorgewerkt worden. Daarbij kwam de groote uitbrei ding der gemeente met haar toename van bevolking. De Voorzitter verdedigde ver volgens de installatie der waterleiding en zegt dat de economische resultaten goed zijn geweest tot op heden. Nog maar drie en een halfjaar bestaat de waterleiding en nu reeds werpt zij een winst van f 8000 af. De heer Den Hollander vraagt naaf de totale kosten. De Voorzitter antwoordt dat deze in to taal zijn: transportleiding, boren van bron nen, het leggen der buizen en de filtreer- installatie f 120.000. De heeren Alkemade en Meyer bepleiten nog uitstel, zij willen liet geheele werk eerst voor zich zien. Zij mogen dan bedenken zegt de voor zitter dat men dan reeds den volgenden zomer aan veel menschen, die aansluiting vragen deze niet zal kunnen geven. De heer Alkemade verklaart buiten stem ming te zullen blijven. Nadat de heer Van Nes nog heeft gedu pliceerd, wordt het voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Balkenende en Van Went en twee onthoudingen, die van de heeren Alkemade cn Meyer. Nu kwam nog een voorstel van B. cn W. ter tafel waarmede de Raad blijkbaar ook niet bijzonder ingenomen was, name lijk een voorstel tot aanschaffing van een derden reseiveketcl ten behoeve van de centrale verwarming van het Raadhuis cn van eenige zaken voor verdere meubilee ring van de Raadzaal en de burgemeesters kamer. Het crediet daarvoor gevraagd be draagt ongeveer f 5050. Behalve dc-n ge noemden ketel werden tal van zaken ver meld, waaronder 10 paneelen iu totaal voor i f -100, een aantal familiewapens van am- bachtsheeven en burgemeesters, tezamen f 800, glas in lood, eenige lampen enz., terwijl er ook nog kosten van een advo caat en een adviesbureau op voorkwamen. De heer Van Nes begrijpt niet wat hier een hooge rekening van een advocaat mee te maken heeft, wat de Voorzitter den le- I den nader verduidelijkt. Men moet niet vergeten dat het werk laag is aangenomen. Als men dc Opgesom de zaken er bij voegt is men nog beneden het bedrag der daarop volgende inschrij ving. Ook andere leden maken nog eenige opmerkingen waarna liet voorstel zonder hoofd, stemming wordt aangenomen. Zonder hoofd, stemming werd besloten tot wijziging van het gemeentelijk uitbrei dingsplan naar aanleiding van een verzoek van den heer L. Senf te Noordwijk-aan- Zee. llierna werd door B. cn W. voorgesteld een schenking tc aanvaarden lol eon. be drag van f 6345. Uit de toelichting bleek, dat dit bedrag was verkregen door een bijdrage van de forensen-villa-bewoners ter vergoeding van het besluit van den Raad, indertijd geno men, om lien niet aan tc slaan in de foren senbelasting, waartoe de Raad indertijd be sloot. Ier voorkoming, dat deze menschen ue gemeente metterwoon zouden verlaten. Dr. Van Nes was door dit voorstel bitter teleurgesteld. Hij leefde in de veronderstelling, dat deze bijdrage elk jaar zou lerugkceren. Zoo vindt hij liet voor deze forensen een groote be voorrechting cn een onbillijkheid voor de werk-forensen. Dc Voorzitter ontkende dat. B. en W. waren echter wel met een voorstel lot nadere regeling gekomen, maai bij was persoonlijk gegaan naar liet De- parlement van Financiën in Den Haag en de chef van dit Departement had liern ver zekerd, dat reeds goruimen tijd een wets ontwerp gereed lag, dat in 1923 reeds 11. openbare behandeling zou komen, dat lot wet verheven, deze kwestie volledig zou regelen; vandaar uitstel. De heer Van Nes vond daarin geen reden van wachten. Elk jaar levert een schade post voor de gemeente op. De heer De Hollander wees nog op de groote onbillijkheid der forensenbelasting Tegenover rijke forensen. Er waren er, die duizenden moesten betalen, en dit natuurlijk niet wilden en daarom Noordwijk den rug zouden hebben toegekeerd. De beer Van Nes wilde de betrokkenen aanschreven en verzoeken ieder jaar de bij- drage te storten. De Voorzitter zeide voor de volgende ver gadering een nader voorstel toe. Do schenking werd daarna bij acclamatie aanvaard. Hierna werd, 11a een enkele opmerking van der. heer Alkemade, besloten tot het aangaan van geldleeoing bij een particulier, die zijn naam niet weoscht© genoemd te zien, tot een bedrag van f21o.000 tegen een koers van 100, zonder provisie rentende 17/8 pet., af te lossen in 40 jaar. RECLAME. 27 CSHKER OH! 7T32 Ook zal men een vervroegda aflossing kannen toepassen, evenwel met dien ver- stande, dat het totaal-bedrag niet vóór 1 Januari 1932 zal zijn afgelost. De heer Alkemade wilde reeds vroeger aflossen, maar de Voorzitter maakte hent duidelijk, dat de gemeente ten opziclita van Ged. Staten aan regelen gebonden is. Na eenige wijzigingen, aangebracht in de bcgrooting van 1925, maakte bij de rond vraag de beer Vink eenige opmerkingen over toegezegde subsidies aan de muziekvereeni- nigingen, waarover do heeren voor de vol gende vergadering voorstellen zullen bereiken terwijl de heer Van Nes wees op het gevaar, voor ongelukken door het maken van glij banen door sleden. Den Voorzitter was dit ook niet ontgaan en hij zeide voorziening tce. llierna giDg de vergadering over 10 gelitimo zitting ter bespreking van eem voor stel: Aankoop grond. Nooidwijkerhcnt. Woensdagmorgen vergaderde het bestuur van de Coöperatieve Boerenleenbank. De nieuw benoemde kas sier, de heer Jac. van Noort, werd als zoo danig geïnstalleerd. Mede was aanwezig een inspecteur van de Centrale Bank te Utrecht. Alvorens de boeken en bescheiden aan den nieuwen kassier werden overgedragen, stelde de inspeclie-accounlant een nauw keurig onderzoek in naar den stand der Bank Alles werd in keurige en volmaakte orde bevonden, terwijl tevens bleek boe in de laatste jaren het rijsje een boom was geworden. De Coöperatieve Boerenleenbank alhier kan wedijveren met de grootste harer zuster-vereenigingen uit den omtrek. Lof en hulde werd gebracht aan den afgetreden kassier, burgemeester Van lersel. -Behalve oen gift van tien gulden werd aan ds. De liaan alsnog 13-f ter hand ge-, steld. vrijwillig bijeengebracht door leden der Herv. Kerk, ten behoeve van de nood lijdende scholen in Vlaanderen (België). Ds. De Haan was hier eertijds werkzaam als consulent en droeg veel hij tot de tot-stand-.' koming der Christelijke Herv. School aldaar, In een vergadering van stemgerech tigde leden der Ned.-Herv. Gemeente alhier op Woensdagavond, werden tot notabelelf herkozen de heeren C. v. Eeuwen en Johs, Hoogstraten. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". 1 BI0UW, uitr., 17 Dee. te Port Said. KANGEAN, thuisr., 19 Dcc. te Liverpool verwacht. i KOTTERDAMSCHE LLOYD. KAWI, uitr., 18 Dec. bij Perim verwacht, HOLLAND—AMERIKA LIJN. MAASDAM, New Orleans n. Rott., 16 Deck v. Havana. I BOSCHDIJK, Boston n. Rott., pass. 17 Deck Lizard. i' KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, 18 Dec. v. Amst. te B. Air« verwacht. 1 30LLAND—BF.tTSCH-INDlE LIJN. SOMMELSDIJK, uitr. 16 Dec. v. Colombo, SCH1EBIJK, uitr., pass. 1C_ Dec. Gibraltar, HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OOSTKERK, 17 Dec. v. Japan te Rott ZOSSIA, 17 Dee. v. Bremen te Hamborg. ROTTERE AIS—ZUID-AMERIKA LIJN. ZIJ1.DIJK, thuisreis, 16 Dec. te Santos. WAALDIJK, uitr., 16 Dec. v. Bahia. f HOLLAND-AFRIKA LIJN. HELDER, 16 Deo. pass. 16 Dec. Wight,. KON. NED. SÏOOMEOOT-MIJ. "f FAUNA, arr. 17 Dec. te Gatania. ZEUS, arr. 17 Dec. te Lissabon. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. ORION, thuisr., 16 Dec. te Har-re. t- NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. RIJN, R'dam n. Lissabon, pass. 16 Det, Dungeness. 11 ALGENIB arr. 1G Dec. le Barry Dock. ,WM. VAN HIEL SR., La Goulette n. R'dam, pass. 1G Dec. Sagres. ADM. DE RUYTER, Philadelphia naar Ant werpen pass. 17 Dec. Lizard. MAGDALENA, Villa Constitucion naar Sf- vitta, 15 Dec. van Las Palmas. ZWARTE ZEE 16 Dec. v. Genua n.-Hornilto, RECLAME. r -. hulpmiddel bij het stijven. Het maakt de fijne wasch sneeuwwit, stijf en toch buigzaam. Heinrich Mack Nachf., Ulm a. D.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10