Ho. 20174. WOENSDAG 16 DECEMBER Officieele Keswlsqevinqen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden, Anno 1926. LEIDSCH DAGBLAD PRIIS DEB ADVERTEN7IEH: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecbt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANT: Voor Leiden per 3 maanden 'ƒ,2.35, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .V.T. 0,18, Franco per post f 2.35 portokosten. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCII a f0,18—10,80, GEH. KABELJAUW a f 0,26 en TARBOT a f0.65 per pond. N. C. DE G1JSELAAR, Burgemeester. Leiden, 16 December 1925. 8112 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de N.V. Textiel fabrieken v/h. Gebrs. van Wijk en Co. en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de fabriek van sajetten, garens en wollen dekens in het perceel Vestestraat No. 40/58, iadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie f. No. 2633, 2169 en 2112. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. .heiden, 16 December 1926. 8118 KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Huldiging van den heer E. Th. Witte. (Nooit te voren hield de afd. Leidon en Omstreken dezer Mij zulk een drukbezoch te vergadering als gisteravond. Daar moest wol een reden voor zijnwelnu, die was ar en wel in het feit, dat de voorzitter, de heer E. Th. Witte, jubileerde. In de Decemberverg'adering van 190O werd de ju bilaris in de plaats van den heer Van Oute- ren als Voorzitter gekozen en hij heeft deze functie 25 achtereenvolgende jaren vervuld op een wijze, welke boven allen lof is verheven. Witte is de ziel van «Lo afdeeling niet alleen, hij is het ook van de Ned. Tuinbouw in algemeenen zin. Dit is gistei'-avt>nd gebleken. Vé ontvangst had plaats in de kleine Sladszaal, die door de leden onderling op waardevolle wijze was versierd met bloeien de orchideeën, azalea's, Kerstrozen, enz., waarboven uit koninklijke palmen zich ver hieven. Tc haliacht werd de Voorzitter door een rijner beste vrienden, den heer J. Q. Bal- _ego, binnengeleid en ongeveer als volgt door den ondervoorzitter, dr. J. W. C. Goedhart toegesproken Hooggeachte Voorzitter. Vijf en twintig jaren lang heeft u gewerkt als leider van do zaken onzer afdeeling, gedurende een periode, die zeer rijk was aan belaügrijko gebeurtenisseneen periode, waarin voor spoed en tegenspoed elkaar herhaaldelijk afwisselden, waar dus hard gewerkt moest worden, niet alleen om de in onze afdee ling bestaande tuinbouwbelangen te bevor deren en vooruit te brengen, maar nice minder ook om in tegenspoed met krach- bigen wil den strijd vol te houden. Niet alleen bleef u gedurende een kwart eeuw onafgebroken als voorzitter in func tie, maar de statistiek is tegenwoordig in hoogen graad van volkomenheid ge bracht men heeft berekend, dat u van do ruim 400- leden en bestuursvergaderin gen slechts 6 vergadering verzuimde, waar van nog 2 wegens ziekte. Natuurlijk werd aan al uw arbeid door meerderen onzer leden een krachtdadig aandeel genomen; maar aan niemand* ver dienste wordt afbreuk gedaan, wanneer ik er den nadruk op leg, dat immers onze voorzitter behalve het vele, dat door hem op tuinbouwgebied naast ons vereenigings- leven verricht werd, steeds met hart en ziel zijn volle kracht gaf aan de belangen onzer afdeeling. Mijnheer de Voorzitter, vervolgde spre ker, u waart al die 25 jaren onverpoosd onder de hardste werkers bij leiding van cursussen en~~tentoonstellïngen, zoowel als bij uitvoering van de plannen onzer ver richtingen. Dat de tegenwc-oTdige leden het feit van uw 25-jarig voor? lierschap niet onopge merkt voorbij wilden laten gaan, spreekt dus vanzelf. Een commissie van belangstel lenden werd gevormd en aanvaardde met groote ingenomenheid de opdracht om dit jubileum op luisterrijke wijze te vieren. Mij werd verzocht de feestelijke viering te willen inleiden met een mondelinge ver tolking van die loyale gevoelens der leden. Wat ik reeds memoreerde aangaande dea duur en den aard uwer werkzaamheden, zuu op zichzelf reeds meer dan voldoende >ijn om een recht warme en hartelijke ova tie te rechtvaardigen. Er is echter meer en naar ik meen is er iels nog belangrijker in uw voorzitterschap geweest, dat ons aller gevoelens en waar- decring beheerscht. En dat is, <jat uw werk "iet (leen was goede, rijke vruchten dra gende, onvermoeide arbeid, maar dat het werd verricht met die liefde, die toewijding en die persoonlijke gevoelens van vriend schap, die het kenmerkte en die de waar deering er van ieder onzer persoonlijk van zakelijkheid in de gevoelsfeer over brachten. Aanvaard dus, .geachte Witte, mijn zwak ke poging om uitdrukking te geven, aan ons aller groote waardeering van uw wer\, en ons aller bewondering voor de wijze, waarop dat werk door u werd verricht. Met onze wenschen aan u en de uwèn op dezen blijden dag, waarop u met voldoening terug moogt zien op een kwarteeuw nuttigen s«- heid, drukken wij tevens de hoop uit, dat de Leidsche afdeeling nog lang van uw gewaardeerde en beminde leiding zal r?0- gen profiteeren tot heil van den Tuinbouw en tot versterking van de vriendschappe lijke banden zijner beoefenaars. Deze met warmte uitgesproken rede ging vergezeld van een blijvend bewijs van hoogachting, in den vorm van een schrijf machine, met album der deelnemers. Het Hoofdbestuur der Maatschappij was vertegenwoordigd door den lieer D. Eve leens Maarse, van Aalsmeer, die in een even hartelijke toespraak begon mede te deelen hoe op een der Hoofdbestuursver gaderingen de heer Witte moest worden weggemoffeld, om een voorstel van de feestcommissie tot het instellen van een Witt e-m e d a 11 e in behandeling te nemen.*Met ingenomenheid had het Hoofd- bestuur van dit voorstel kennis genomen, en het deed den heer Eveleens genoegen, dat aan hem de taak was opgedragen om namens dat bestuur het daarvoor bestem de diploma aan den heer Witte uit te rei ken, hetwelk vergezeld ging van een prach tige bloemenmand. Spreker bracht den ju bilaris namens het Hoofdbestuur dank voor alles, door hem op Tuinbouwgebied ge daan; door zijn leiding ia de Leidsche af deeling een der krachtigste geworden; een afdeeling, die in zeer vele gevallen den toon aangeeft. Het Hoofdbestuur gaat er trotsch op zulke Voorzitters te mogen complimenteeren, en het hoopt van harte, dat het den energieken leider der Leidsche afdeeling gegeven moge zijn nog tal van jaren de tuinbouwbelangen in algemeenen zin te mogen helpen bevorderen. Thans komt het woord aan den jubilaris, die geheel onvoorbereid wasIleb ik niet, aldus de voorzitter, in de allereerste plaats veel dank te brengen aan onzen helaas al te vroeg ontslapen, ijverigen secretaris, den heer Van Romburgh? Heeft niet zijn op volger "Brouwer hem altijd ter zijde ge staan? Wat heeft de eerste amanuensis van den Hortus, den heer J. Jong, en thans diens opvolger mij altijd trouw ter zijde gestaan! Wat is er' altijd prettig samenge werkt met medebestuurders en leden! Wan neer men niet den steun krijgt van degenen, die men noodig heeft, dan bereikt men niets. Als men dien steun heeft, kan een Voorzitter veel van zich afschuiven en i3 het steeds aangenaam van een dergelijke I Vereeniging voorzitter te zijn. Door dezen daadwerkelijken steun is de I Leidsche afdeeling een der krachtigste ge- worden; ik heb gewerkt met jongelieden, die nu mannen zijn geworden; ik ben in I en met de afdeeling opgegroeid; of ik er oud mede zal worden, kan ik niet zeggen, aangezien ik gaandeweg den middelbaren leeftijd bereikt heb; doch niets zal mij aan genamer zijn dan steeds te streven naar den bloei en den groei onzer afdeeling en dien van de Maatschappij, waarvoor ik uw aller medewerking respecteer. Ik dank u allen recht hartelijk, vervolgde spreker, voor het blijvend bewijs uwer hoog achting; niets kon mij aangenamer zijn dan juist deze schrijfmachine. U, mijnheer de vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur, verzoek Ik mijn oprechten dank over te brengen; wees ervan overtuigd, dat ik diep getroffen ben door de hooge uitzondering van een Wilte-medaille, hetgeen door mij ten zeerste op prijs wordt gesteld. Ik dank u allen nogmaals recht hartelijk. Een daverend applaus volgde op de rede voeringen. De notulen van den heer A. N. Balego waren ditmaal iets bijzonders en hadden betrekking op de benoeming van den heer Witte als voorzitter, de oprichting van den eersten Tuinbouwcursus, enz., eDZ. Onder dankzegging werden zij goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken waren een tele gram van gelukwensch van den Voorzitter van het Hoofdbestuur, jhr. G. F. van Tets; gel uk wenschen van zuslerafdeelingen, i vrienden enz., cn een schrijven van de Orgaan-commissie voor eventueele opgave ter verbetering van het orgaan. Onder een hartelijke toespraak van het hoofd van den Binderijcursus, den heer H. Buurman, werden de behaalde diploma's aan de leerlingen uitgereikt. De heer Buur man heeft getoond zijn vak grondig te ver staan,'en bewezen, dat de leiding van een cursus in bloemschikken en -binden bij hem in goede handen is. Een dubbele commissie werd benoemd voor het puntcnstelsel. Mej. C. E. Filippo en de heeren W. Oorasen en Jan Kriest Jzn. kende aan een inzending bloeiende orchi deeën van den Hortus het hoogste aantal punten toe. Door de heeren D. Eveleens Maarse, J. Jonker en N. J. Brouwer werden aan een inzending azalea's van den heer Jan Kriest Jzn. en aan een inzending Kerstrozen van den heer G. F. Hemerik ieder 12 punten toegekend. De eerewijn werd daarna rondgediend en men bleef onder de tonen van een gezellig strijkje nog geruimen lijd samen. Ir. H. Paul f In Den Haag is plotseling overleden de heer ir. H. Paul, oud-wethouder en oud-di recteur van gemeentewerken alhier, en oud lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland. De begrafenis vindt plaats morgen op „Oud Eik en Duinen." Vertrek van het sterfhuis aan de Sweelinckslraat om elf uur Middeleeuwsche ioizigers naai het verre Oosten. Gisteravond hield Miss Eileen Po wer, lector in Middeleeuwsche eco nomische geschiedenis aan de Lon- densche Universiteit, voor het Ge nootschap NederlandEngeland in de En- gelsche taal in het Klein Auditorium een voordracht over: „Middeleeuwsche reizigers naar het Verre Oosten". Na een inleiding over het belang van de eeuw van 1245 tot 1315 deelde spr. mede, dat er toen drie routes waren van Europa naar hel: verre Oosten: le de landweg door Centraal Azië, 2e de zeeweg met gedeeltes over land in Perzic en Syrië, en 3c de zee- weg met een gedeelte over land in Egypte. Al deze wegen waren in Mohammedaanschc handen. Nadat in het begin der dertiende eeuw Djingiz Chan zijn groot Mongoolsch wereldrijk had geslicht, viel dit na zijn dood uiteen in de vier Chanaten van het Verre Oosten (China), Tsjagatai (Siberië en Cen traal Azië), Kiplsjak (Rusland, de Gouden Horde) en Perzië. Spreekster hesprak daarna de reizen van de eerste reizigers door Azië, n.l. de monni ken Jean de Plan Carpin en Willem van Ruysbrouck (12451253) en van de drie Polo's uit Venetië (125095). Dal' deze rei zen mogelijk waren was een gevolg van de Mongoolsche verovering die twee der genoem de handelswegen had geopend, die door Cen traal Azië cn Rusland en die over Perzic. Van de latere reizigers werden behandeld Giovanni van Monte Corvini, Pauselijk Le gaat en Aartsbisschop van Peking, de mon nik Odorico van Pordenone en de monnik Giovanni Marignoli, de laatste pauselijke legaal', die Peking bereikte. Hierna, in het midden der veertiende eeuw. was liet uit i met defe episode, waarin Azië geopend was; de Mongolen en Txirlaren van Centraal Azië en Perzië worden tot den Islam bekeerd, de door hen geslichte dynasliën gingen te gronde en de groote handelswegen door Azië waren voor de Christelijke Europeanen we derom gesloten. Hare zaakrijke lezing werd met aandacht gevolgd en warm toegejuicht. De voorzitter dankte de begaafde spr. er voor dat zij hier in Leiden had willen optreden. Adres aan B. en W. Aan liet College van B. en W. is volgend adres gezonden: Geeft beleefd te kennen de Leidsche Bestuurdersbond, gevestigd Heerengracht 34; I dat in de aanstaande week twee feest dagen voorkomen, die voor de me?3te ge zinnen enkele bijzondere uitgaven meebren gen; dat er voor de gezinnen, der werkloozen evenwel geen sprake van zal zqu, deze feestdagen met iets minder zorg en ont bering door te brengen dan gew.oonlijk, indien zjj niet door een blonderen maat regel daartoe in staat worden gesteld; dat, naar het adressant voorkomt, er wel j aanleiding voor het gemeentebestuur bestaat om door het treffen van een bijzonderen maatregel de komende Kerstdagen ook voor de gezinnen der werkloozen wat tever aangenamen; dat adressant Uw College beleefd verwijst naar het besluit, genomen door B. en W. te Amsterdam, welke dezer dagen hebben besloten om van alle ondersteunde werk- loozen in de week waarin de beide Kerst» dagen vallen, den steun met 25 procent te verhoogen; I dat het naar zijn meening hoogst ge- wenscht zou z\jn, dat Uw College eenzelfden maatregel ham als door het Amsterdamsch gemeentebestuur is getroffen, waarvoor tal van gezinnen van werkloozen erkentelijk zou den zijn. i Reden, waarom adressant Uw College be leefd verzoekt in de a.s. Kerstweek de ondersteuning van afle gesteunde werkloozen met 25 p»ct. te willen verhoogen. De a.s. woDing- en gezinstelling. Publiceerden wij de vorige week eenige bijzonderheden over den opzet der woning en gezinstelling, welke medio volgende maand hier ter slede gehouden wordt, thans volgt hier het een en ander over de invul ling der gezins- en perceelsbriefjes. Van do eerste worden bij elk perceelsbriefje zooveel exemplaren gevoegd als er gezinnen in dat perceel wonen, waarvoor de gegevens ont leend worden aan de afdeeling Bevolking van den Burgerlijken §tand, die van de per- ceelsbrielje9 dus alleen invult het perceel, straat en nummer en van de gezinsbriefjes het perceel, de naam van het gezinshoofd en de burgerlijke staat d.w.z. echtpaar, ge huwde man, gehuwde vrouw, weduwnaar, weduwe, gescheiden man of vrouw, enz. Vrijwel de geheele verdere invulling ge schiedt door de tellers, wien daartoe uilvoe-. rige instructies zijn of zullen worden ver strekt. Het spreekt vanzelf, dat het aantal wo ningbehoeften niet gelijk behoeft te zijn aan het aantal gezinnen-, immers het gebeurt meermalen, dat jong getrouwde mensehen 1 bij hun ouders inwonen, zoodat voor deze twee gezinnen toch slechts één woningbe-, hoefte bestaat De teller heeft dus in te vullen: a. van de gezinsbriefje s: lo. in welk perceelsgedcclte de betrokkene woont; 2o. is de betrokkene een gehuwde man of vrouw, dan vermeldt' liij waar in Leiden haar (zijn) wederhelft woont, dan wel of deze buiten Leiden woonachtig is. b. van de perceelsbriefje s: lo. een omschrijving van het bewoonde perceelsgedeelte. 2o. of de woning onbewoond, dan wel door één of meer gezinnen bewoond wordt; 3o. het huurbedrag per jaar, maand of week; 4o. of het perceel een gesloten woning, dan wef een winkel of fabriek is. De teller, die zooals wij reeds mededeel den, voorzien moet zijn van een door B. en W. gelegitimeerd bewijs, moet alleen den toegang vragen tot een womng, wanneer dit voor de invulling der telbriefjes bepaald noodzakelijk is. Bazar Ned. Leger des Heils. Eenige dagen geleden maakten wij mel ding van de grootsc-he plannen van het Ned. Leger des Heil9 om aan idem zooveel hon derd armen een vroolijk Kerstfeest te bezor gen. Het spreekt vanzelf, dat hi ertoe even wel geld noodig is. Teneinde de Kerslgave zoo groot mogelijk te doen zijn organiseert het Leger in haar zaal Beestenmarkt 34* op heden Woensdag en Donderdag een bazar, waarvan de opbrengst geheel aan het Kerst feest der armen in deze stad ten goede komt. Wij hebben gisteravond er eens een kijkje genomen en constateerden met' genoegen dat er groote belangstelling was voor dit liefde werk. Men vindt er letterlijk van alles. Kerst- stalletjes, doozen zeep, schoenen, galante- riën, rookartikelen, tafelkleedjes, snuisterijen kortom alles, wat op een goeden bazar be hoort' te- zijn. Het behoeft geen beloog, dat de gebruike lijke attracties als grabbelton, sjoelbak, enz. evenmin op het appèl ontbreken. De bazar zij een ieder warm aan bevolen. Ouderavond. Onder groote belangstelling hield gister avond de Oudercommissie van School Ma- resingel B in het gymnastieklokaal van ge noemde school een welgeslaagden ouder avond. Na opening door den voorzitter, den heer v. d. Laan, hoofd der school, werd als punt 2 der agenda, door meisjes-leerlingen der school, enkele Zweedsche dansjes uit gevoerd. Al aanstonds gaf het blootsvoets mar-' cheerend, in 't wit g^klccde groepje, met haar aardige gevormde haardosjes een ver- rassendhn indruk. De dansjes zelf werden onberispelijk uitgevoerd de leidster, mej. M. v. Ewyck, onderwijzeres, had eer van haar werk! en werden de kinderen door de aanwezige ouders met een dank baar applaus beloond. Zooals altijd was het pianospel in goede handen, n.l, in die van den heer De la Rie, onderwijzer. Hierna hield het hoofd der school een zeer interessante lezing over „Afwijking bij Schoolkinderen", verduidelijkt door pla ten en „beelden". Een stevig applaus viel den spreker aan het eind van zijn rede ten deel. Nalezing der notulen en het doen van mededeelingen over piano en Fransche cur sus, kwam het punt commissie-verkiezing aan de orde. Mevr. Aflwië.Dobbelmau werd bij eerste stemming herkozen. De heeren P. J. Pont, secretaris en J. v. d. Mark waren niet her kiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heeren J. v. Vliet en H. Kooien. Den aftredenden secr. werd door dep voorzitter dank gebracht voor hetgeen hij van de oprichting der Oudercommissie at voor haar had gedaan. Ook de heer v. d. Mark ontving een woord van dank voor zijn gegeven medewerking. Na de pauze volgde de rondvraag, waar van door enkele ouders gebruik werd ge maakt om hun verwondering uit te spre ken over het ontbreken van een kamer voor heb hoofd, van welk gemis zij het hinder lijke hadden ondervonden. Hierna werd deze welgeslaagde avond door den voorzitter gesloten. Sneeuw en ijs. De vorst van de laatste dagen is oorzaak, dat er in tal van plaatsen al weer druk schaats gereden wordt. Sommige banen zijn al vanaf Zondag j.l. voor het publiek geopend, vooral in Noord-Nederland is zulks hei geval. Hedenmiddag twaalf uur ia ook de baan der Leidsche IJsclub opengesteld. Evenals de vorige maal ging ook dit keer de vorst gepaard met sneeuwval. NaaT wij ver nemen zijn hier ter stede heden 250 man werkzaam gesteld bij het sneeuwopruimings- werk. Tal van vereenigingen kondigen al weer hardrijderijen aan; in verschillende vaar waters vooral in het Noorden des lands on dervindt de scheepvaart door den ijsgang be lemmering. Wedstrijden zijn reeds tegen Donderdag en Vrijdag uitgeschreven te Warga, Workum en Roordahuizum, op Don derdag en Vrijdag te Kampen. BINNENLAND. Huldiging van den heer E. Th. Witte all voorzitter van de afd. Leiden der Ned. Mtf. voor Tuinbouw en Plantknnde. Ir. H. Panl, oud-wethouder van Leiden, is overleden. De Tweede Kamer heeit de bezoldiging* ontwerpen aangenomen. De Minister van Arbeid heeft voor hel tijdvak 1 Jan. tot en met 28 Februari 1926 een overwerkvergnnning voor continu-be- drijven verleend. De heer Braat en de Zomertijd. Een nienw voor-ontwerp Weeldewet. Overleden is de oud-minister van oorlof luit.-generaal C. D. H. Schneider. BUITENLAND. Mosoel wordt aan Irak toegewezen ni Engeland de gestelde voorwaarden aan vaardt. Een incident in den Prnisischen Landdag. Louchenr is afgetreden als Fran3ch mi nister van financiën. Een complot legen het leven van Dp Jonvencl in Syrië. Zet de vorst door, lieLgeen wij momcnlee' meenen te moeten betwijfelen, dan zal de stroom van aankondigingen wel weer spoe dig over het geheele land uitbreken Mej. M. S. van IJsselslcin, alhier, ia te Amsterdam geslaagd voor het examen Italiaansch M. O. Dc Tweede Kamer heofl aan den com mies-griffier mr. L. A. Kcsper, overeenkoili stig diens verzoek, verlof verleend lot hc' aanvaarden van de betrekking van assistent van den hoogleeraar in het Staatsrecht van de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de practijk van het begroot in:;s- recht. Op 1 Januari 1920 zal door A, W. Sijl- hoff's Uitgeversmaatschappij alhier hel feit herdacht worden, dat 75 jaar geleden de uitgeverszaak en drukkerij werd opgerxiit. Door den stichter A. W. Sijthoff op be scheiden schaal op 1 Januari 1851 begonnen heeft deze firma zich gestadig uitgebreid. De directie stelt zich voor de herdenking van dit 75-jarig beslaan te doen plaats heb ben op Zaterdag 2 Januari 192G en zal a ir toe op dien dag in het Direcliegebouw Uoc- zaslraat 1 's middags tussclien halldrie en vier uur een Receptie houden. In ons Blad van gisteren slaat onder geslaagd voor het diploma machineschrijvcn mej. B. v. d. Berg; dit moet zijn m *j C. v. d. Bergh. Bij de heden door Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnland gehouden aanbe steding van het vierjarig onderhoud van den Wierikker- of Prinscndijk en aanhoorighc- den waren ingekomen inschrijvingen van: F. Mulder, Bodegraven f 3545; J. en J. van Leeuwen te Waarde» i Langeruige- weide f2995; C. P. S»'i Bodegraven f2860; C. A. Reede, \V,.eiden f2710; P. van der Neut en J. Snaterse, Bodegraven f2680, H. van deiv Grift, Ilekcndorp f 2(580, J. Cm Vermeer, Hekendorp f 262 f Bij de hedenmiddag gehouden aanbe steding van de levering van hooi, slroo en turfstrooisel ten behoeve van bet garnizoen te Leiden van 1 Februari tot 30 April 1920, waren ingekomen 5 inschrijvingen: Verkoopbureau van ïurfslrooisel te Bot terdam, turfstrooisel 19*) cl. p. 10 K.G.- P. van Bevercn, Den Haag: ligstroo 15 cent per 10 K.G.; W. v. Maanen, Arnhem: Ïurf slrooisel 19,4 ct. per 10 K.G.: A. Oerleimns, Vrijhoeve le Kapelle, 68 cent pc-r 10 K.G e/. A. P. Tazelaar, Rotterdam, hooi 66,8 ct p 10 K.G. Aan de laagste inschrijvers is de leve ring gegund. Voor enkele weken werd de afdeel ag Leiden van liet Instituut voor Arbeiders ontwikkeling opgericht. Van de oprichtings vergadering in het Volkshuis namen wrj - en uitvoerig verslag op. Traden aanvankelijk een 180-tal mannen en vrouwen toe. nu is het ledental de 250 reed3 gepasseerd. Door de loden zeiven is voor kort het werk programma voor dezen winter vastgesteld. Met een elementairen cursus in Ned taal ter opfrissching en uitbreiding van do schoolsche kennis zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen. Verschillend* sprekers hebben lezingen toegezegd, terwijl pogicgea worden gedaan om studieclub5 te vc/rmen* Enkele studenten hebben ?ch bereid ver*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1