Het Gewijzigde Bezoldigingsbesluit. VRAAGT ZE. DE JOCKEY No. 20172. LEIDSCH DAGBLAD. Maandag 14 December Tweede Blad. Anno 1925. fz.WIT5ER FEUILLETON. Omtrent de wijziging van liet Bezoldi gingsbesluit 1926 voor burgerlijke Rijks ambtenaren en de herclassificalie der ge meenten of onderdeden daarvan, kunnen nader de volgende bijzonderheden worden medegedeeld: Wat het Bezoldigingsbesluit zelf aangaat, werden tal van artAel«n. nl. 3, 4, 5, 9, 10, 12, 13, 14 en 18 nbn of alleen redactioneel gewijzigd, leerwi/1 Urn opzichte van ver schillende andere slechts geringe verande ringen, en niet van ingrijpende beleckenis, werden aangebracht. De toepassing van den z.g. slandpiaals- aflrek die voor gemeenten der 2de klasse 4 pet. en voor die der 3de klasse 8 pet. van de bezoldiging bedraagt blijft o n g e wijzigd met deze bepaling, dat deze niet van toepassing zal zijn op ambten, waaraan een vaste bezoldiging is verbonden, tenzij in do betrekkelijke salarmregeling anders as of wordt bepaald. Tot nog toe gold de bepaling, dat voor het gemot van een ambtswoning een salarisaf- trek van 15 pet. werd berekend, behalve in die gevallen, waarin het genot van woning speciaal is toegekend als belooning voor het vervullen een er nevenbetrekking. In den vervolge zal dé aftrek voor het genot van woning eveneens achterwege blijven, wan neer een ambtenaar builen zijn normalen diensttijd werkzaamheden verricht, die hem door een daartoe bevoegde autoriteit zijn opgedragen. Ten opzichte van de salarisrcgekng voor ongehuwden zijn de beslaande voorschriften nader aangevuld. Krachtens de nieuwe be palingen worden de laatste 2 periodieke ver- Fi oog in gen of voorzoover betreft onder wijzers bij het lager- of uitgebreid lager on derwijs de laatste 4 periodieke verhoogin gen slechts toegekend aan mannelijke ambtenaren, die gehuwd of gehuwd geweest zijn. zoomede aan vrouwelijke ambtenaren die gehuwd zijn geweest, zoolang zij niet zijn hertrouwd. Ten opzichte van een be paalde categorie van ambtenaren kan een andere regeling worden getroffen. Het voor schrift omtrent het niet-toekennen der laat ste periodieke verhoogingen blijft overigens builen werking, indien ben gevolge van de toepassing ervan het te bereiken eindsalaris lager zou worden gesteld dan f 400 beneden het maximumbedrag van de betrekkelijke schaal van bezoldiging. Huwelijksioelage. De nieuwe regeling stelt ten aanzien van het recht op een huwelijkstoelage minder strenge eischen dan het vigeerende Bezol digingsbesluit. Krachtens de bestaande be palingen werden slechts zij in het genot van een huwelijkstoelage gesteld, die in lotaal een salaris van minder dan f2000 genieten, en ten minste twee dienstjaren hebben. Bovendien wordt de toelage slechts Iregekend, indien daardoor het salaris niet boven f2000. noch boven het maximum (.ja de bezoldigingsschaal, waarin de amb tenaar is gerangschikt, stijgt, terwijl ten slotte de ambtenaar zijn 23ste levensjaar moet hebben vervuld. Al deze voorwaarden voor het verkrij gen van een huwelijkstoelage die f200 bedraagt blijven in het gewijzigde Be sluit gehandhaafd, echter met uitzondering van den eisch, dat de ambtenaar ten min ste twee dienstjaren moet hebben. De bepaling, dat de huwelijksbijslag door periodieke verhoogingen moet worden „in verdiend", vervalt Bovendien is voorts op billijkheidsover wegingen een nieuwe bepaling ingevoegd,, houdende, dat met kinderen worden gelijk gesteld pleegkinderen, die deel uitmaken van RECLAME. 4413 het gezin van den ambtenaar en geheel als eigen kinderen door hem worden onderhou den en opgevoed, en voor wie de aftrek van het belastbaar inkomen voor de Rijksinkom- stenbelasling is toegestaan. De kindertoelagen, die thans per kind 21/* pCt. van het salaris bedragen, worden gebracht op 3 pCt., terwijl het minimum en maximum van de toelagen zijn verhoogd van f50 en f200, lot f60 en f240. Voor de ambtenaren-werklieden is de kin dertoeslag gebracht van f 1 per weck op f 1.15 en van f4.35 per maand op f5 als minimum. Overigens bleven de bestaande bepalingen gehandhaafd. Ten slotte bevatten de artikelen 26 tot en met 38 een reeks van overgangsbepalingen, die van kracht zullen zijn voor de in- dienst-zijnde Rijksambtenaren. Voor de tot-stand-koming van besluiten betreffende de salarisregeling, is de mede werking van den minister van Financiën vcreischt. Grooler is het aantal wijzigingen, aange bracht in de ldassen-indeeling der gemeen ton, een indeeling, die, gelijk boven reeds bleek, met name van belang is, omdat voor de ambtenaren in gemeenten der eerste klasse geen standplaatsaftrek wordt bere kend, terwijl die aftrek voor de gemeenten der tweede en derde klasse op resp. 4 en 8 pCt. is bepaald. KI assen-ihdeeling der gemeenten. Na de wijzigingen zal de klassen-indce- ling er als volgt uitzien: EERSTE KLASSE. 1) 'Apiersfoort. Amsterdam (gedeolte, dal op 31 December 1920 tot de eerste klasse be- hoorende, benevens de stadsgedeelten der voormalige gemeenten Buiksloot, Nieuwen- dam, Ransdorp en Sloten, het toegevoegde gebied der gemeente Nieuwer-Amslel en het stadsgedeelte van het toegevoegde gebied der gemeente Ouder-Amstel), Arnhem, 'As sen, Delft, 'Dordrecht, 'Gouda, 's-Graven- hage (behalve de voormalige gemeente Loos duinen), Groningon,-Haarlem, Heerlen. 'Hel der. *'s-Hertogenbosch (behalve Orthen), 'Hilversum, 'Leeuwarden, Leiden. 'Maas tricht, 'Nijmegen, Rotterdam (behalve Hoek van Holland). Schiedam, Schoten, 'Tree- beek (gem. Amstenrade), Utrecht, Velsen (behalve .Tan Gijzcnvaart Santpoort en Drie- huis-Weslcrveld) 'Vlaardingen, Zaandam. TWEEDE KLASSE. Aalsmeer. Alkmaar, Almelo, Alphen aan den Rijn. 'Ambt Hardenbcrg, Ambij, Am stenrade (behalve Treebeek), Amsterdam (het landelijk gedeelte van de voormalige gemeenten Buiksloot en Nieuwendam, dc onderdeelen Durgerdam en Schcllingwoude van de voormalige gemeente Ransdorp, het landelijk deel van het toegevoegde gebied van dc gemeente Ouder-Amstel en het toe gevoegde gebied van de gemeente Wcstzaan) 'Anloo, Apel, ter (gem. Vlaglwedde), Apel doorn (dorp), Assendelft. 'Avereest, Baarn, 'Beek (L.), Bergen (N.-H.) Bergen op Zoom. Berg en Terblijt, Beverwijk, do Bildt. Blerik (gem. Maasbrce), Bloemendaal, Bocholtz, Bodegraven, 'Borger, Boskoop. Breda, «Brielle, Brunssum, Bussum, 'Goevorden, Delfzijl,Deventer, Doosburg, Dóetinchem, Dongen, Driehuis-Westerveld (gem. Velsen), Edam, Eindhoven, Emmen, Enkhuizen, En schede, Eijgelshoven, 'Franeker, Geleen, Ginneken, Goes, Gorinchem, 's-Gravenhage (voormalige gem. Loosduinon). 's-Graven- zande, Haarlemmcrliode en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Hanswaert (gem. Krui- ningen), 'Harderwijk, 'Haren, Harlingen, 'Havelte, Heemstede. Heer, Heerenveen, Hellevoelsluis, Helmond, HengelojXU, Hil- legersberg. 'Hindeloopen. Hoek van Holland (gem. Rotterdam), Hocnsbroek. 'Hoogevoen, Hoogezand, Hoorn, Houtliem. Hulsberg, Jan Gijzenvaart (gem. Velsen). 'Kampen, Kat wijk, Kerkrade. Klimmen. Koog aan de Zaan 'Krimpen a. d. IJsel, Krommenie, Laren (N. H.). Lis9c, Maassluis, Maastricht, Meers- 1) Antwerpen wordt voor do bezoldiging van de aldaar geplaatste Rijksambtenaren gelijkgesteld met een gemeente der eerste klasse. sen, Meppel, Middelburg., 'Munnekemoer (gem. Vlagtwcddc1, 'Muntendam, Musselka- naal (gem. Onstvcdde). Kaarden, Nieuwen- liagen, Nieuwer-AmstelNoordwijk, Nuth, 'Odoorn, Olden zaal. 'Oostzaan, 'Orlhen (gem. 's-Hertogenbosch,. 'Oudc-Pekela, Ouder-Amstel, Oud-Valkenburg, Overschie, 'Peize, "Pocderoycn, Princenhage (sladsge-- deello), rurrnerend, 'Renkum, Rheden, Roermond, Roosendaal en NispenRijswijk (Z.-H.), Santpoort (gem. Velsen), Sappemeer Schaesberg, Scheemda. Schinnen. Scliin op Geul, Scbinveld, de Schrans (gem. Leeuwar- deradeel, Simpel veld. Sittard, 'Slecn, 'SLie- drecht, 'Smildc, Sncck. 'Spanbeek. 'Spijke- nissc, Stadskanaal en Stadsmusselkanaal (gem. Onslwcdde) 'Steenwijk, Terneuzen, Teteringen (stadsgedeelte), Tiel, Tilburg, Ubach over Worms, Vaals, Valkenburg (L.), Vccndam, Vecnhuizen (gegi. Norg). Venlo, Vlissingen, Voercndaal. Voorburg, Waalwijk Wageningen, Wassenaar, Weesp, Weslzaan Wildervank. Winschoten. 'Winterswijk, Woerden, Wormer. Wormerrvecr, Wijnands- rade. Zaandijk, Zandvoort, Zeist, Zierikzee, Zuidbroek. °Zuidwolde. 'Zuilen (stadsged.), Zutphen, Zwolle, Zwijndrecht. De overige gemeenten behooren tot de derde klasse. De met een aangeduide gemeenten zijn thans in een hoögere klasse gerangschikt. In bijlage A van genoemd besluit zijn o.a. de navolgende wijzigingen aangebracht: Departementen van Algem. Besinnr en daarmede gelijk gestelde inrichtingen. Dc inschrijving behoorende bij het ambt „Referendaris" wordt als volgt gelezen: „f 4600f 5600, 5 jaarlijksche verhoogingen van f200". De inschrijving, behoorende bij het ambt „Hoofdcommies", wordt als volgt gelezen: „f 3500f 4500, 5 tweejaarlijksche verhoo gingen van f 200". De inschrijving, behoorende bij liet ambt „Commies",- wordt als volgt gelezen: „f 2500f 3400, 3 tweejaarlijksche verhoo gingen van f200 en 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 100". De inschrijving, behoorende bij het ambt „Adjunct-Commies", wordt als volgt gele zen: „f 1700—f 2700, 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f200 cn 4 twcc-jaarlijksche verhoogingen van f 100". De periodieke verhoogingen, behoorende bij het ambt „Klerk", worden als volgt ge lezen: „4 jaarlijksche verhoogingen van f 100 en 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100". In plaats van de inschrijving van het ambt „Schrijver" en van hetgeen daarbij be hoort, wordt gelezen: „Schrijver lsle" klasse f 1600f2100, 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100; Schrijver 2de klasse f 1000f 1700, 4 jaar lijksche verhoogingen van f 100, 2 tweejaar lijksche verhoogingen van f 100 en 2 twee jaarlijksche verhoogingen van f 50. Machinesehrijver f 500f 900, 4 jaarlijk sche verhoogingen van f 100. (De bepalingen van artikel 1, tweede lid cn van artikel 8, derde lid, blijven hierbij builen toepassing"). Departement van Justitie. RECHTERLIJKE MACHT. De inschrijving, behoorende bij het ambt .Bureelchef ter griffie en ten parketic (voor zoover chef de bureau), wordt als volgt ge mzen: „f 2500—f 3400, 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200 en 3 tweejaarlijk sche verhoogingen van f 100". De periodieke verhoogingen, behoorende bij het ambt „Rijksklerk 2de klasse ter grif fie en ten parkette" worden als volgt gele zen: „4 jaarlijksche verhoogingen van f 100 en 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100". RIJKSPOLITIE. De salarisgrenzen van het ambt „Districts commandant, tevens inspecteur der Rijks- veldwacht", 1 worden als 'volgt gelezen: f 3800— f4800". De inschrijving, behoorende bij het ambt „Rijksvcldwachter-brigadier-majoor", wordt als volgt gelezen: „f1700f2700, 3 twee jaarlijksche verhoogingen van f 200 en 4 jaarlijksche verhoogingen van f 100". (De aftrek, als bedoeld in artikel 2, blijft beperkt tot 4 ten honderd). De inschrijving, behoorende bij het ambt „Rijksveldwachter", wordt als volgt gele zen: „f1400f2100, 3 jaarlijksche verhoo RECLAME 7997 N.V.HDU.AN I CHaCflLADË- gingen van f 100 en 2 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 200. (De aftrek, bedoeld in artikel 2, Llijft beperkt tot 4 ten honderd)." GEVANGENISWEZEN De salarisgrenzen van het ambt „direc teur of directrice van een geslicht 2de kl.", worden als volgt gelezen: „f3500f4500". De salarisgrenzen van het ambt „Adjunct- directeur", worden als volgt gelezen: f 3200- f 3800". De inschrijving behoorende bij liet ambt „Directeur of directrice van een gesticht der 4de klasse", wordt &U volgt gelezen: ,,f 2400- f3400, 5 twcejaarl. verhoogingen van f200". Dc inschrijving, behoorende bij het ambt „Commies ter directie", wordt als volgt ge lezen: „f2300f3000, 2 tweejaarlijksche verhoogingen van f200 en 3 tweejaarlijk sche verhoogingen van f 100". Departement van Binnenl. Zaken en Landbouw. RIJKSKRANKZINNIGENGESTICHTEN. De inschrijving, behoorende bij het ambt „Hoofdvcrplcger(sten", wordt als volgt gele zen: „f 1600f2500, 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 200 cn 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f. 100". Dc inschrijving, behoorende bij het ambt „Verpleegster uitwonend", wordt als volgt gelezen: f 1300f 1900, 4 jaarlijksche ver hoogingen van f 100 cn 2 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100". De periodieke verhoogingen, behoorende bij het ambt „Verpleegster inwonend", wor den als volgt gelezen: „4 jaarlijksche ver hoogingen van f 100 cn 2 tweejaarlijksche vtrhoogingen van f 100 en 2 tweejaarlijksche verhoogingen van f 50". ALGEMEENE LANDSDRUKKERIJ. De salarisgrenzen van het ambt „Alge meen bedrijfsleider" worden als volgt gele zen: „f3500f4500, de inschrijving behoo rende bij 't ambt „Meesterknecht in do zet terij" wordt als volgt gelezen: „f2500 f 3400", 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200 en 3 tweejaarlijksche verhoogin gen van f 100". De inschrijving, behoorende bij het ambt „Meesterknecht in de drukkerij", wordt als volgt gelezen: „f 2500—f 3400, 3 tweejaar lijksche verhoogingen van f200 en 3 twee jaarlijksche verhoogingen van f 100". Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. RIJKSUNIVERSITEITEN EN TECHNISCHE HOOGESCHOOL. De inschrijving behoorende bij 't ambt „Administrateur bij het College van Curato ren" wordt als volgt gelezen: „f2600 f4000, 4 jaarlijksche verhoogingen van f200 en 3 tweejaarlijksche .verhoogingen van f200". De periodieke verhoogingen, behoorende bij het ambt „Vast assistent bij de Techni sche Hoogeschool", worden als volgt gele zen: „3 jaarlijksche verhoogingen van f200 cn 3 tweejaarl. verhoogingen van f 200". De inschrijving, behoorende bij liet ambt „Administratief ambtenaar", wordt als volgt gelezen: „f1700f2700, 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f200 en 4 tweejaarlijks sche verhoogingen van f 100". ACADEMISCHE VEUPLEGINGS- INRICHTINGEN. De inschrijving, behoorende bij het ambt „Hoofdverpleegster", wordt als volgt gele zen: „f1600f2500, 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 200 en 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100". De inschrijving behoorende bij het ambt „Verpleegster uitwonend", wordt als volgt gelezen: „f 1300f 1900, 4 jaarlijksche ver hoogingen van f 100 en 2 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100". De periodieke verhoogingen, behoorende bij het ambt „Verpleegster inwonend", wor den als volgt gelezen: „4 jaarlijksche ver hoogingen van f 100, 2 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 100 en 2 tweejaarlijksche verhoogingen van f 50". MIDDELBAAR ONDERWIJS. Wat betreft dc bezoldiging van dc Leera ren in dc lichamelijko oefening aan een hcogere burgerschool met vijfjarigen cur sus, wordt in plaats van ,,f 110" gelezen „f 112.50." GEWOON LAGER EN UITGEBREID LAGER ONDERWIJS. Dc periodieke verhoogingen, behoorende bij het ambt van onderwijzer, die in het bezit van de akte als hoofdonderwijzer is, worden als volgt gelezen: ,,2 jaarlijksche verhoogingen van f 100, 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200 cn 6 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100". De periodieke verhoogingen, behoorende bij het ambt van onderwijzer, die niet in bet bezit van de akte van hoofdonderwijzer is, worden als volgt gelezen: ,,4 jaarlijk sche verhoogingen van f 100 cn 9 tweejaar lijksche verhoogingen van f 100." In plaats van ,,De marge als hoofd eener school voor gewoon lager onderwijs be draagt f COO bij minder dan 145 leerlin gen", wordt gelezen: ,,De marge als hoofd eener school voor gewoon lager onderwijs bedraagtf 400 bij minder dan 145 leerlin gen." RIJKSMUSEUM. De inschrijving, behoorende bij het ambt „Hoofd van administratie", wordt als volgt gelezen: ,,f 1700—f 3400, 0 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200 en 5 tweejaarlijk sche verhoogingen vafi f 100." Departement van Marine. RIJKSWERVEN. Dc inschrijving, behoorende bij het ambt „Eerste teekenaar", wordt als volgt gele zen ,,f 2500—f 3400, 3 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 200 cn 3 tweojaarlijkschc verhoogingen van f 100." De inschrijving, behoorende bij het ambb Uit het Engelsch door ARTHUR APPLIN. Vertaling van Mevr. M. J. LANDRó—JOLLENAAR. {Nadruk verboden). 2) Uil één der laden haalde hij een revolver te voorschijn. „Er is een lijd geweest, dat ik in mezelf geloofde en mij met moed een weg door het leven baande. Ik vond liefde. Ik meende die liefde gevonden te hebben, waarvan men leesl in sprookjes. Ik droom de, dat uit die liefde een zoon geboren zou worden, die den naam zou dragen, dien ik Sroot gemaakt had. Jij hebt alles bedorven. Maar hel recht cn de wraak zijn aan mij. Het is niet meer dan billijk, dat je je zelf uit den weg Tuimt en Fay." Derrington wierp een blik op de tragische figuur op den divan. Marton had zijn hor loge voor zich op zijn bureau gelegd. ,,Je hebt nog anderhalve minuut. Ben je bang het scherm op te halen en het Onbekende ie. te gaan? Ik zou niet bang zijn als :k de vrouw met me mee nam. waar ik van hield." „Andrew, we zijn vrienden geweest Marton richtte de revolver op hem en de woorden bestierven op Derring'on's lippen. Toen weed het hem duidelijk, dat er geen ontkomen aan was. Woorden waren nutte loos. Do man tegenover hem kon niet luiste ren. Hij kon evenmin zien. De oogen, die focht in de zijne keken, waren nog vol van den regen en den wind en den zonneschijn, dien Marton van ganscher harte lief had, maar achter die elementen, die hem gehol pen hadden in den levensstrijd, lag de oer- mensch in hem. Derrington zag haal, zoo •geweldig, dat slechts vernietiging van het gehate voorwerp hem kon blusschen. Het zou even doelloos zijn te trachten met woor den en redenecren den storm builen te bc- daren, als te probeeren don storm te kal- meeren, die woedde in Andrew Marlon's geest. Derringlon hief de revolver op cn richtte die op zichzelf. „Als ik ga, beloof je me dan, dat je Fay zult sparen, dat je haar zult ver geven en goed voor haar zult zijn?" Het was alsof de storm plotseling van richting veranderde en een hevige wind stoot deed hel huis op zijn grondvesten sid deren. Maar boven alles klonk duidelijk Marlon's stem: „Je hebt nog dertig secon den." ..Andrew Andrew in naam van de liefde, die je eens voor mij gehad hebt omdat je zelf lief gehad hebt probeer te begrijpen Fay stond op van den divan met uitgebreide armen en bleef plotse ling versteend staan. Het horloge op het bureau likte luid. De vensters rammelden. Een windvlaag vulde de kamer. De kreet van een vrouw, gevolgd door een revolverschot. Toen weer alleen liet tikken van het horloge. Een deur werd dicht geslagen. Toen weer een schot. Het likken van het horloge werd niet meer gehoord. Slechts de regen tikte gestadig te gen de ruiten en de wind gierde De wolken joegen Andrew Marton door de straat. De wind droeg hem voort. Hij liep vlak langs de huizen en verschool zich één maal in een portiek toen hij de lichten van .een auto zag naderen. Toen hij „Hel Vlie gende Paard" bereikt had, bleef hij weer voor den ingang staan en droogde het ge zicht en het haaT af met zijn zakdoek. Hij opende de deur naar de gelagkamer en keek naar binnen. Hel vertrek was nog voller dun toen hij het verlaten had; dikke rook wolken vermengden zich met de dampen van sterken drank. Hij trad ongemerkt bin nen met gebogen hoofd. Hij bereikte de al koof, viel neer op zijn stoel, nam zijn pijp op en begon die te stoppen. Daarna sloeg hij hard met de vuist op tafel. Zijn hoed en slok lagen nog op dezelfde plaats als toen hij weg ging. Bijna vijf minuten verliepen voordat een bediende warm on gejaagd bin nen kwam en zich verontschuldigde, dat hij mijnheer Marton zoo lang had laten wach ten. „Breng me een kop koffie' en een paar beschuiten. En als je kunt, tracht dan Bert Tompson te vinden," sprak Andrew. „Hij heeft hier een half uur geleden met me zit ten praten, maar zei, dat hij den waard moest spreken en daarna terug zou komen. Probeer of je hem kunt vinden." Toen de bediende bracht, wat Marton be steld had, zei hij. dat mijnheer Tompson blijkbaar naar huis was gegaan. „Hij kan hier nog wel ergens zijn natuur lijk; het is zoo vol, dat er geen zoeken aan is. In iedere kamer is e^n gezelschap. Iedere man, vrouw en kind schijnt op uw paarden gewed te hebben van de week. Ik heb nog nooit zooveel menschen bij elkaar gezien. De eenigen, die niet op uw gezond heid drinken zijn de bookmakers." Het was tien minuten voor het sluitings uur en Marton had zich een weg gebaand naar een kamer waar de waard zal met een paar vrienden. Er ontstond een plotselinge opschudding toen Marlon's huishoudster het vertrek binnenstormde. Ter eere van deze feeslweek hadden zij en de werkmeid een avond vrij gekregen. Haar gezicht was doodsbleek, het grijze haar hing wild oin haar hoofd, haar hoed stond achter op haar hoofd. Ze greep Marton bij den arm en klemde zich aan hem vast om zich staande te houden. Ze haalde moeilijk en zwaar adem. „Ga mee. mijnheer, ga in godsnaam mee," riep ze buiten zichzelf. „Er is iets iels vreeselijks gebeurd." Ze viel bewuste loos neer voor de voeten van den trainer. De waard bracht zijn 'auto buiten en reed Marton naar huis. Vijf minuten later werd de politie dringend opgebeld. Na gerechtelijk onderzoek van de lijken van Sir James Derrington, weduwnaar, Bar ton House en Fay Elizabeth Marton, huis vrouw van Andrew Marlon, Fir Tree House bij Doncaster, verklaarde de jury Sir James Derringlon schuldig aan moord met voorbe dachten rade en zelfmoord Vijf weken na de uitspraak kwam de broer van Sir James over uit Californië en zoodra alle zaken ge regeld waren, keerde hij terug naar zijn veefokkerij in San Diego. Derringlon's eeni gen zoon en erfgenaam, een jongen van tien jaar, nam hij met zich mee. Een paar maanden later gaf Marton zijn werk op, verkocht Fir Tree House, verliet Yorkshire met zijn kinderen en vestigde zich in een eenzaam huis in Cranleigh Heath, een paar mijl huiten Epsom. Achter hel huis was een kleine boomgaard, waar door men een groot grasveld bereikte, waar hij paarden kon trainen. Het waa omgeven door hooge, dikke hagen van hulst. Daar achter lag de kale vlakte met hier en daar eenigc braamstruiken en helgele gaspel doorns. HOOFDSTUK II. De gevolgen. Drie mannen en een jongen stonden in den box van „Ue Kameel" zonder de blik ken af te wenden van hel monsterpaard. ..De Kameel" kauwde gretig zijn haver, even onbewust van de plotselinge belang stelling, die hij opgewekt had. als hij onver schillig was geweest voor de consternatie die hij veroorzaakt had. toen hij drie jaar geleden ter wereld gebracht werd. „Hij is ongetwijfeld vooruitgegaan. Gek, dat ik het niet eerder gemerkt heb." sprak Andrew Marlon opnieuw. ..En ik weet er geen enkele verklaring voor. llij heeft schraal voer gehad, nel als wij De tengere jongen, die tegen de krib ge leund slond, glimlachte even. Hel was een eigenaardig kind en men had onmogelijk zijn leeftijd kunnen schatten. Het korte kroeshaar was zacht en heel donker. Dc oogen waren meestal onzichtbaar, want hij had de gewoonte van vader overgenomen om ze half met de oogleden (e bedekken; ze waren groot, soms diep-blauw, als de Middellandsche Zee, maar meestal als zijn vrienden hem zagen, waren ze wonderlijk groen, als de zee, wanneer ze boos is. Zijn mond was groot, met een koppigen «rek. Klein en mager, met lange handen en voe ten en toch 6terk sterk als een buigzaam stuk staal. Marton keek zijn zoon aan. Een plotseiing vermoeden ontwaakte in hem. „Jij hebt toch niet weer één van je streken uitgehaald. Jog?" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5