te prijzen. De oefeningen, zoowel aan de brug als aan het hoogrek, waren volkomen af, en zij kregen een welverdiend applaus. De gymnastiek (juister gezegd: de toestel- gymnastiek) aldus beoefend te zien is een lust, en wij brengen er den Turnkring gaar ne hulde voor dat hij er in geslaagd is ons iets dergelijks te brengen. Het is waar dat ook bij deze keurturners wel eens een enkele oefening mislukte, maar aan den al- gemeenen indruk vermocht dit toch weinig of niets af te doen. Hun optreden is het glanspunt van deze uitvoering geweest WIELRENNEN. De jaarvergadering van den N. W. B. Een belangrijke bestuurs verkiezing. Gisteren heeft te Utrecht de N. W. B. zijn jaarvergadering gehouden onder voorzitter schap van den lieer J. D. ViTuly. Eenige bij zonderheden ontleenen wij aan de ,,Crt." Uit het jaarverslag van den secr.-penn., den heer P. T. de Jong bleek het volgende: Met ledental steeg van 1149 in 1924 tot 1355 in dit jaar. Het aantal uitgereikte rij bewijzen daalde van 402 in 1924 tot *377. De verdeeling is 265 voor amateurs. 98 voor professionals en 14 voor gangmakers. Het aantal uitgereikte nieuwelings-slarikaarten bedraagt evenals het voiïge jaar 705 stuks. Aan 69 veteranen tegen 49 in 1924 werden voor hen bestemde kaarten uitgereikt. In dit jaar werden 124 wedstrijden voor nieuwe lingen verreden tegen 146 wedstrijden in 1924. Het aantal uitgereikte „pas avants" groeit steeds en bedroeg dit jaar 237 stuks. Hierna werden de hoeren Th. Kolfschoten en E. Fokkinga, onderscheidenlijk voorzitter pn secretaris van de regelingscommissie in zake de wereldkampioenschappen voor hun velo gewaardeerde bemoeiingen gehuldigd. De lieer Kolfschoten ontving een [raaien gouden chronometer en de heer Fokkinga zag zich een keurige boekenkast vereerd. Tot leden van de financiële commissie werden gekozen de hoeren .T. Ukennan te Amsterdam. I. C van der Morst te Eindho ven crT G. Huyser te Rotterdam. De leescom missie beslaat uit de herren E. van Oven Ie 's-Gravenhage. .1. van de Wijs te Yuehl en mr. Bertels te'Amsterdam. In de plaats van den heer Yiruly werd lot voorzitter gekozen de heer Th C. P. M. Kolfschoten, burgemeester van Edam. Tot secretaris-penningmeester, ter vervanging van den heer P. T. de Jong. werd do heer E. Fokkinga te Delft benoemd, terwijl in do plaats van dén lieer Vredeveld tot lid van het bestuur werd gekozen dé heer mr Jos. Telders te Maastricht. De hoeren B Hoorn berg te Nijmegen en .T. Douwes te Amster dam werden als bestuursleden herkozen. De begroot ing voor 1996 rr<v"-lrrf»kourd LAWNTENNIS. Algemeene vergadering van den N. L. T. B. Zaterdagmiddag is in Den Haag de al gemeene vergadering van den Nederland- schen Lawntenriisbopd gehouden, onder lei ding van ir. Broese van Groenou. Na eenige discussie wordt besloten den Slazengerbal weer als officieelen bal aan to nemen, ditmaal voor drie jaar. Naast dien officieelen bal zullen enkele andere merken door de Technische Commissie worden er kend. waarmee competitiewedstrijden eu tour- nooien kunnen worden gespeeld. Vervolgens worden de volgende nieuwe bepalingen vastgesteld betreffende de com petitie: a. Dat op elke competitiewedstrijd per baan minstens één balknjongen zal fun- geeren; b. dat de wedstrijden uiterlijk 11 uur moeten beginnen, dat men 's avonds na 6 uur over een baan moet beschikken, doch dat men na 6 uur niet meer aan een party behoeft te beginnen; c. dat de volgorde der te spelen partyen by onderling overleg c. q. door loting wordt vastgesteld, doch dat geen speler drie par tijen achter elkaar behoeft te spelen; d. dat de bezoekende club minstens 2 maal 24 uur te voren de ontvangende cfub schriftelyk haar komst z$l melden; e. dat het wedstrijdformulier door beide captains moet worden geteekend, alleen de r huis-spelende clnb aansprakelijk voor tijdige competitie is. Over de kampaoenschapsregeling ontstaat een uitgebreide discussie, waaruit duidelijk blijkt, dat de vergadering van oordeel is, dat dit tournament in wat genoeglijker sfeer gespeeld moet worden.* Als aantrekkelijk punt naast het winnen van den titel, wordt een voorstel-Schroevers aangenomen om de natio nale kampioenen het eerst in aanmerking te deen komen om naar Wimbledon afgevaar digd te worden, althans die van dames- en heeren-enkelspel. Met groote meerderheid van stemmen wordt besloten, dat tijdens de kam- pdoensweek geen enkele andere wedstryd mag worden gehouden, (ook geen inter nationale). Als vast tydperk wordt de eerste week van Augustus aangenomen. Vastgesteld wordt dan, d3t de districten over de verschillende vrijstellingen voor de eerste ronden (indien de spel eis dit weo- schen) kunnen beschikken: Weet 16, Oost 6, Zuid 4, Noord 2, met dien verstande, dat dit maximaal i9, dat er- geen vol gebruik van behoeft gemaakt te worden, dat deze cyfers gelden voor de beide enkelspelen en gemengd dubbelspel en dat de helft van dit aantal zal gelden voor dames-dubbelspel en haren-dubbelspel. Buiten desse di3triets-af gevaardigden om kan iedereen voor de kampioenschappen inschrijven. Tenslotte werd nog eenige discussie ge voerd over de reorganisatie, zonder dat echter resultaat werd bereikt. BILJARTEN. Om het prof. kampioenschap van Enropa. Bij de voortgezette wedstrijden zijn de volgende uitslagen verkregen: put. brt. h..s. gem. Fieybar 500 33 64 15.15 Sehweinbück 472 33 135 14.30 Freyba-r 500 53 48 9.43 Sanchez 311 52 36 5.98 Ranson 500 37 86 13.51 Vinckenbosch •178 37 108 12.7G Sehweinbück 500 27 101 18.51 V. (1. Laan 250 27 55 9.48 SCHIETEN. Wedstrijden Leidschs Burgerwacht. De voorloopige standen der diverse wed strijden, opgemaakt tot het einde van de vierden dag, zijn aJs volgt: Korpswedstrijd Buks: 1. D. O. B. Voor schoten (le vijftal) 470; 2. Nederland en Oranje, Alphen aan den Rijn 469; 3. B. W. Bodegraven 4>4; 4. B. W. Alphen aan den Rijn 441; 5. B. W. Rijnsburg (le vijf tal) 412 punten. Koipswedstrijd Marga: B. W. Alpbeo aan den Rijn (le vijftal( 280; 2. Generaal Snijders (3e vijftal) 273; 3. Nederland en Oranje, Alphen aa nden Rijn 273; 4. B. W. Voorschoten 263 5. B. W. Boskoop (2e vijftal) 262 punten. Vrije Baan Buks (8 hoogste schutters). 1. W. Werkhoven ,D. O. B. Voorschoten 200 2. Barthen, Willem Teil Leiden 193—99; 3. T. J. de Vries, B. W. Bodegraven 197 S3; 4. \Y. Derogee, D. O. B. Voorschoten 196; 5. H. Brouwer, Willem Teil 195 en 3 maal 96; 6. A. C. Mijs. B. W. Alphen aan den Rijn 195—96; 7. W. Meijer D.O.B Voorschoten 19496; 8. W. Kroon Neder land en Oranje, Alphen aan den Rijn 194 punten. Vrije Baan Marga. (7 hoogste schutters): 1. A .C. Mijs, B. W. Alphen aan den Rijn 72 en 7-maal 36; 2. P. de Winter, Generaal Snijders 72 en 3 maal 36; 3. J. Worst, Gene raal Snijders Leiden 72 en 2 maal 36; 4 H. Brouwer, Willem Teil Leiden, 72—36; 5. J. van Staveren Jr., Leidsche B. W. 71 en 4 maal 35; 6. L. de Wit, Willem Teil Lei den 71 en 3 maal 35; 7. J. v. d. Eist, B. W. Voorschoten 71 en 2 maal 35. Personeele Baan Buks (11 hoogste schut ters): 1. W. Meijer, D.O.B. Voorschoten 9897 2. A. Breedijk, B.W. Bodegraven 9793; 3. L. C. Jongen burger, Nederland en Oranje, Alphen aan den Rijn 9790; «i. G. Bergshoef, idem 97—92; 5. W. Werkho ven, D.O.B. Voorschoten 9697; 6. G. v. d. Werken, Willem Teil Bodegraven 96— 96; 7. A. C. Mijs, Nederland en Oranje, 96— 34; 8. W. Derogee, D.O.B. Voorschoten 95 —94; 9. N. C. A. v. d. Linde. B. W. Al phen aan den Rijn 9692; 10. Teromefcto, B.W. Delft 95—91; 11. D. de Gunst, B. W.. Leiden 9591. Personeele Baan Earga. (12 hoogste schut tere): 1. N. Bos B.W. Bodegraven 6033;' 2. Ph. v. d. Drift, B.W. Leiden 6936 3. A. Breedijk, B.W. Bodegraven 5835; 4. W. B. Kroon, B.W. Alphen aan den Rijn! 5734; 5. N. G. A. v. d. Linde, B. W. A1-' phen aan den Rijn 5732; 6. B. van Mulli-1 gen, B. \V. Voorschoten 5731; 7. K. C. Bos, B.W. Bodegraven 5731; 8. E. van Waveren, Willem Teil Bodegraven 5636;| 9 A. G. Mijs, B.W. Alphen aan den Rijn; 5G—35; 10. L. C. Meijer, Generaal Snijders Leiden 5634; 12. H. A. Hietbrink, B. W. Bodegraven 5634 punten. Dagmedailles 11 Dec.Buks: W. B. Kroon Nederland en Oranje, Alphen aan den, Rijn. Marga: J. Worst. Generaal Snijders, Leiden. Zaterdag was het de laatste (vijlde) dag. waarop de sdhietwedstrijden, uitgeschreven- door de Leidsche Burgerwacht werden ge-' houden. De belangstelling voor dc-ze wedstrijden, zoowel van de' rijde der verse hill ende, autoriteiten als schutters is groot geweest. Was het Gemeentebestuur van Leiden ver hinderd bij de opening tegenwoordig te zijn, tengevolge der behandeling van de Gemeemtebegrooting welke hun tijd in be-; slag nam. Vrijdagavond en Zaterdag ga-, ven zij door een persoonlijk bezoek blijken van sympathie en medeleven met de Leid-' sche Burgerwacht. Vrijdagavond was wet houder Sanders geruiinen lijd de gast der wedstrijdcommissie en Zaterdag had zij liet genoegen den burgemeester van Led-, den en wethouder Reimeringer in hun midden le hebben. Ook kapitein v. Blar- kom van liet 4e Reg. Infanterie gaf door een persoonlijk bezoek blijken van sym- pathie. Aan mevr. Steenhauer werden Zaterdag middag, bij monde van den Commandant der Leidsche Burgerwacht, namens de' wedstrijdcoinmissie eenige bloemen aan-' geboden al® dank voor het werk van haar echtgenoot als voorzitter der wedstrijd- commissie verricht, welke attentie door mevr. Steenhauer onder dank werd «on- vaartL Toen Zaterdagavond de laatste scholen gevallen waren nam luitenant P. Steen hauer, als voorzitter der wedstrijdcom missie het woord om aan het einde der wedstrijden eenige woorden te spreken. Hij meende in de eerste plaats te moeten constateeren dat de wedstrijden, door de Leidsche Burgerwacht van 8 tot en met 12 Dec. gehouden, een groot succes zijn ge weest. waarop men ten allen tijde met trots rnag terugzien. Spreker dankte tevens voor, de belangstelling welke deze wedstrijden van de zijde der autoriteiten mocht onder-' vinden, waardoor zij blijk gaven met het werk der Leidsche Burgerwacht mede fe leven, wat vreugdevol stemt. Dan dankt spreker de heers n Barendse, v. d Velden en Van Staveren Sr. voor hun ne diensten cle Burgerwacht verleend gedurende de wedstrijden, door hun be- langelooze medewerking. Tevens dankt hij de onderofficieren van het 4de Regiment' Inf. voor hun diensten als baangriffiers, bewezen, waarvan voorzeker een groot, deel van het succes der wedstrijden heeft* afgehangen, en hoopt hij volgende gele-, genheden wederom een beroep op hen te mogen doen. Spreker dankt de verschillen de Burgerwachten en Vereenigingen welke deelnamen aa<n de resp wedstrijden, sn richt dan eenige woorden van dank aan den heer Eng. Rap, exploitant der Concen- zaal rUnion", die op zoo'n eminente wijze de wedstrijdcommissie ter zijde stond en alles deed wat in zijn vermogen was orn het 9ucces der wedstrijden te verzekeren. Spreker hoopt bij volgende gelegenheden ook op zijn medewerking te mogen rekenen. Dan rest den voorzitter der wedstrijd- commissie nog een woord van dank aan zijn medeleden der commissie voor de prettige samenwerking, waarna hij de wed strijden voor ge&indigd verklaari. De eind-stand der verschillende wedstrij den, gehouden door de Leidsche Burger wacht, zal zoo spoedig mogelijk worden ge publiceerd.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14