Fa. J. P. DRItSSEN Ajax dat volledig was, heeft zeer hard moeten werken en zich vermoedelijk geheel gegeven, maar bij ons toch niet den indruk van een kampioensploeg gewekt. Het korte- spel-systeem lijkt on9 niet productief ge noeg, hoe technisch onderlegd de meeste/ spelers ook zijn, terwijl spelers als Volkers/ en Rutten in de voorhoede over een grenze loos egoïsme Rchijcien te beschikken, waar door heel wat kansen om hals worden ge bracht. Rutte deed daarenboven weinig of niet aan spelverdeelen en bepaalde zich hoofdzakelijk tot een ver-opdringen in het A.S.G.-gebied, teneinde dan den kortsten weg naar het doel te zoeken, zoodra de bal hem werd toegespeeld. Zijn techniek leek ons trouwens de minste van de geheele ploeg, terwijl ook Twelker vrij zwak was. Hamel was hier verreweg de beste en hij vond bij Iseger zeer veel steun. In de half- 1 linie speelden vooral Hordijk en Martens een goede partij, terwijl de backs geen op vallende dingen deden. Keeper van Hees- wijk ten slotte was voor rust slecht, doch herstelde zich eenigszins in de tweede helft. De leiding van dezen kamp berustte bij den heer Israels, een jeugdig arbiter, die, naar wij vernamen, z'n vierden eerste klasse-wedstrijd floot, en die na de pauze zoodanig door het meerendeels volkomen onkundige en zeer onhebbelijke publiek zoo danig werd uitgefloten dat hij een weinig van'streek scheen te raken. Voor dien tijd was zijn leiding wij constateeren dit met nadruk niet slecht, en wij geven degenen, die meenen het hiermede niet eens te zijn, den welgemeenden raad in Januari den spel regelavond van den. heer Gosschalk te gaan bezoeken. Wij zijn overtuigd dat zij dan heel wat kunnen leeren, als tenminste de goede wil aanwezig is. De opstelling der elftallen was als volgt: A.S.C. Blom. Wamsteker. Josson. Vreeken. Roem. Stephanus. Schollen. De Ruyter. Goslings. Janssen. - v. d. Mark. O Twelker. Volkers. Rutte. Iseger. Hamel. Marlens. Anderiesen Jr. Hordijk. Van Kol. Anderiessen Sr. Van Heeswijk. Ajax. Als de beginaanval van Ajax door Ste phanus is onderbroken bestormen de rood zwarten met veel enthousiasme het Amster- darasche doel en reeds in de eerste minuut krijgt Schol ten een kans, welke echter wordt gemist. Telkens komt A.S.C. dan terug, goed gesteund door de halflinie met Roem aan het hoofd. Janssen geeft meerdere goede voor zetten, waardoor de Ajax-veste ernstig in gevaar komt, temeer waar Van Heeswijk on zeker is. Schoten van Goslings en De Ruy ter gaan rakelings naast; een ander van eerstgenoemde wordt met veel veine gestopt. Even een uitval van Hamel, waarbij Blom ten koste van een corner redt, en dan is A.S.C. weer aan het woord. De Ruyter is er bijna door, maar Hordijk weet op 't nippertje te redden. De bal wordt veldwaarls getrapt en komt bij Rutte ,die langs Wamsteker gaal langs den uitloopenden keeper in open doel schiet. Goal!? Wij vree/zen het, doch de rood zwarte captain heeft, zich bliksemsnel her steld. is naar het doel gerand en weet vallend, juist voor de doellijn, net leer cor ner te werken! Een .keurig staaltje, waardoor hij wel verdiend applaus oogstte. Van nu af aan komt Ajax echter beter op dreef en ont wikkelt zich een fraaie strijd van beide kanten. Ook de Arasterdamsche voorhoede wordt nu gevaarlijk en als na 21 minuten Wamsteker even aarzelt bjj een voorzet van Twelker, weet Iseger ongehinderd te sco ren. 01. A.S.C. valt dan weer vinnig aan ec vol gens het publiek wordt een schot van Goslings zelfs achter de lijn gestopt, doch da arbiter heeft het onmogelijk kunnen con stateeren en geeft dus corner omdat Van Hees wijk den bal naast het doel over de 'out-ljjn heeft geworpen. Doch roodzwart blijft onvermoeid aanvallen. Janssen en De Ruyter brengen keurig «p.een voor seten Goslings scoort fraai, l—l (sa RECLAME. HUIS VAN VERTROUWEN. BOTERMARKT 2 LEIDEN Sportbekers - Medailles - etc. Vr»agt Catalogus Prijscourant. 4414 ruim een half uur). Het spel blijft snel en spannend, maar het is een teleurstelling voor het talrijke publiek als kort daarna een misverstand in de Leidsche verdedi ging aan Volkers gelegenheid geeft aan Ajax de leiding te hergeven. 12. Nog 7 minuten! A.S.C. is sterker. Plots een uitval van Ajax; Volkers plaatst naar Rutte en met een harde kei brengt deze den stand op 13. Dadelijk na de rust mist Goslings, bij kans op de doellijn van Ajax staande, een schitterende kans door over een door Schol ten voorgezetten bal heen te ioopen, terwijl Rutte aan de overzijde, als hij vrij voor Blom komt, hoog over de lat schiet. De partijen z\jn in het veld ongeveer even sterk maai' het tempo is nu minder snel. Tever geefs spant roodzwart alle krachten in om den achterstand te verkleinen. Vier corners op het Amsterdamse he doel brengen geen resultaat, terwijl ook over.gens eenige voor zetten van Janssen door Scholteu en Gos lings worden verknoeid. De tweede helft is 10 minuten oud, als de water vlugge Hamel den bal voor het Leidsche doei plaatst en makKel\jk 14 scoort. Meerdere malen zweeft dan de bal weer voor het Ajax-doel, maar 't gevaar wordt steeds op het kantje af gekeerd, terwijl aan de andere zijde ook Josson en Wamsteker voortdurend in actie z\jn Xntusschen doet A.S.C. eenige malen een poging Ajax in te sluiten, waardoor ook de Leidsche backs verder dan gewoon lijk opdringen. En 't gevolg is, dat Hamel na 23 min. keurig doorbreekt en naar den naar binnen geloopen Twelker plaatst, die er met een schuiver 15 van maakt. Janssen en Schol ten wisselen dan van plaats, maar het baat natuurlijk niet. De aanval verliest baar samenhang en raakt daarenboven vermoeid, zoodat doelpunten uit bleven em het einde komt met onveranderden stand. Leonidas IL. F. C. I 01. Toen wij gistermorgen L. F. C. zagen ver zamelen ontbraken maar liefst 4 spelers, waarvan twee zonder schuld. Als vrienden in den nood werden direct een paar spelers uit het tweede elftal bereid gevonden om de opengevallen plaatsen te bezetten. Een woord van waardeering is hier zeer zeker op zijn plaats. Echter niet voor de overige wegblijvers. Zijn sommige heeren al aan 't eind van hun wenschen, n.l. één krachtig L. F. C.. sterk naar binnen en buiten? Over den wedstrijd het volgende: Leonidas trapt af en direct ontwikkelt zich een snel en forsch spel, soms wat al te forsch, waarvoor de midhalf en rechtsbin nen van Leonidas waarschuwingen oploo- pen P. Mo'oten verdeelt het spel schitterend zoodat beide partijen om beurten in den aanval zijn. Tot rust blijft L. F. C. een wei nig in de meerderheid. Na rust neemt de "Vos direct den bal mee, passeert handig enkele spelers, maar schiet juist rakelings naast. Het eerste kwartier is Leonidas geheel ingesloten. Ook valt in deze periode hét zeer goede spel op van den in valler-rechtsbuiten. Leonidas, aangemoedigd door Fortuna-supporters, komt nu in de meerderheid en v. d. Plas veroorzaakt een penalty, die keihard wordt naastgeschoten. Vijf minuten later zien yri] den mid voor van Leonidas op 2 meter afstand alléén voor Kruit staan, maar moedig werpt deze zich naar voren en ook dit gevaar is geweken. Een prachtstaaltje! Het laatste kwartder komt L. F. C. weer opzetten. Nog 5 min. zijn te spelen, men ziet het. L. F. C wil winnen. Met een laatste wilsuiting stuit S. Kruit een aanval, geeft over aan Wagemakcr die recht op doel afstormt. De bal wordt keurig voorgezet, Mooten maakt een schijnbewe ging naar rechts.plots een schreeuw en] L. F. C. maakt 01. Wel 'trapt Leonidas nog af, maar direct daarop fluit de scheids rechter, die correct leidde, einde en heeft L. F. C. gewonnen. H.V.V. UI—A.S.C. n 2—3. De roodzwarte reserves schijnen 'n bijzon deren voorkeur te koesteren voor den uitslag 32, al is deze dan ook niet altijd in hi^n voordeel. Gisteren was dit echter wel weer het geval, waarmede de Leidenaars dus te vens op den op eigen terrein geleden neder- laag revanche namen. A.S.C. II heeft Bliek inplaats v. d. Mark, H.V.V. is au grand com plet. Reeds spoedig na den aanvang weet Toone Janssen uit een hoekschop op het Haagsche doel onhoudbaar te scoren (01), terwijl even later Brouwer via 's keepers handen op zeer fortuinlijke wijze den voor sprong vergroot (02). Rust treedt in met dezen stand. Van den aftrap af loopt A.S.C. hard van stapel, het succes komt evenwel van den anderen kant, wanneer de achter hoede de traditioneele weifelkuur krijgt en de linksbinnen onhoudbaar voor Croes doel- punt (12). Als Wassenaar goed combinatiespel met Aarsse besluit met een hoogen voorzet, is de rechtsback der Hagenaars zoo vriendelijk het leer in eigen doel te werken (13). On der toenemende duisternis, die het volgen van den bal uiterst moeilijk maakt nadert dan het einde. Even voor tijd slaat één der roodzwarte achterspelers het leer met de hand uit het verlaten doel. De daarvoor toe gekende strafschop wordt in een doelpunt omgezet (23). Zonder dat er verder gescoord wordt, breekt het einde aan van dezen aardigen wedstrijd en kreeg A.S.C. wel iets meer dan haar toekwam; een gelijk spel had o.i. beter de verhouding weergegeven, 'gezien het feit, dat de Hagenaars een technisch beter spel vertoonden dan onze stadgenooten. Voor doel was het echter hopeloos mis. Bij H.V.V. stak de centerhalf met kop en schouders boven de anderen uit, ook de keeper was uitstekend bij A.S.C. waren het voornamelijk Croea Hegenbarth, Wassenaar en Janssen, die het beste werk leverden. Raceel I—L. M. C. I 2—6. Ondanks vorst, sneeuw en regen bleek het Raceel-terrein uitstekend bespeelbaar. Eeni ge Raceelspelers dachten waarschijnlijk dat het afgekeurd was en waren niet versche nen. zoodat het elftal gecompleteerd werd met een vijftal derde elftal-spelers. Deze jeugdige spelers hebben een uitstekenden wedstrijd gespeeld en de L. M. C.-achter hoede moest alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Het eerste succes K voor de Meerbewoners, als Van Hoven twee fraaie doelpunten scoort. Raceel is geenszins de mindere, maar de lichte voorhoede i» niet zoo gevaarlijk als die der Lissenaren waar echter alles van Van Hoven moet ko men Als deze speler hard tegen de lai schiet, vangt de rechtsbinnen den bal op en schiet keihard no. 3 in. Direct daarop be landt een schot van den zwart-witten rnid- voor via eenige L. M. C.'ers in het rood zwarte doel. Met den stand 13 komt rust. De tweede helft is een trouwe copie van de eerste. De L. M. C.-voorhoede doet vele pogingen, maar de Racingkeeper, goed bij gestaan door de backs, weet nog al eens te redden. De Lissenaren brengen kort achter elkaar nog drie doelpunten ter wereld, ter wijl voor de Racing de rechtshalf nog één. keer het net der tegenpartij vindt, zoodat bij den stand 26 scheidsrechter De Boer, die uitstekend leidde, het einde van dezen pret- tigen wedstrijd aankondigde. Bij de Racing viel vooral het spel van den uit invallers be- staanden rechtervleugel op. BelgiëOostenrijk- Te Luik werd gisteren de interlandwed strijd BelgiëOostenrijk gespeeld. De Oos tenrijkers wonnen, volgens de „,Tel." met A-3 van België. De Engelsche league. De uitslagen van Zaterdag zijn: ArsenalW. Bromw. Albion 10 Aston VillaBlackburn R12 Bolton W.Huddersfield6 BurnleyTottenham BL 1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12