No. 20171. ZATERDAG 12 DECEMBER Anno 1925. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. AMSTEROAMSCHE ANTHRACIET HF '■^v- - - 1 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cta. per regel Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags SO Cta.. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.36, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. z 0.18. rr „oio. Dtt nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Het Lorentz-Ionds. Naar vrij vernemen is voor het Lorentz- fonds een ton gouds bijeengebracht. Piopaganda-avond voor een Reddingsbrigade De Leidsche Zwemclub bad gisteravond oen propaganda-avond belegd voor de be oefening der zwemkunst in verband met bet redden vam drenkelingen, in de Kleine Stads zaal, die zeer goed bezocht was. Als spreker trad op de heer A. J. Meyerink. voorzitter van de pers- en propaganda-commissie van den Ned. Bond tot Redding van Drenke lingen. N Bij afwezigheid van den voorzitter der Leidsche Zwemclub, werd de vergadering geleid door het bestuurslid, den' heer A. J. van der Lijke, die, na een hartelijk wooid yan welkom tot de aanwezigen, onder wie ook een aantal dames, den spreker aan de vergadering voorstelde als een warm vriend van de zwemsport en een ijverig propagan dist voor het redden van drenkelingen, mede bevorderd door de oprichting van reddings brigade. i Deze ving aan met op te merken, dat er. in onzen tijd is waar te nemen een opbloei van het altruïsme, dat zich mede openbaart in het streven om medemenschen, die drei gen verloren te gaan, te redden en te behou den. En dit nu eens in den letterlijken zin opgevat. Ook het» redden van drenkelingen is een daad van philanthropic. Doch voor diet redden is noodig, dat men redden kan en om drenkelingen te redden, moet men niet alleen zelf geoefend zweramcr(ster) zijn. men moet ook het reddingswerk kennen en vvolgens een vaste methode werken. Daar door zijn reddingsbrigades noodig. Met eeni- go voorbeelden toonde spr. aan, dat aan methodisch werken bij liet helpen van dren kelingen nog veel ontbreekt. Zoo heeft de statistiek geleerd, dat alleen in ons land in ihet tijdsverloop van de laatste Zeven jaren jifet minder dan 6578 menschen zijn ver dronken. De verhouding tusschen het aantal verdronken mannen tot dat der vrouwen yerhoudt zich als 3 tot 2. Het aantal gevallen van dood ten gevolge yan verdrinking in genoemd tijdvak is twee maal zoo groot als de sterfgevallen aan typhus. Uit dat oogpunt gezien, laakt spr. de botte weigering van de Regeering om den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen .een subsidie te verleenen. Na aan de hand van deskundigen een de finitie te hebben gegeven van de zwemkunst waarvan er één luidt, dat het de kunst is om zich in het water in alle richtingen te bewegen, gaf de heer M. een kort historisch overzicht van het zwemmen. Bij de oudere volken,, zooals de Grieken en de Romeinen, was de zwemkunst in eere, gelijk ook nog bij de oudere bewoners van deze landeD, bij de Friezen en Batavieren. In de middel- ecuwen ondervond het zwemmen* wegens onjuist opgevatte zedelijkheidsbegrippen te genstand, die zich ook nog in de latere jaren deed gelden. In de 18de eeuw kwam er meerdere waardeering voor, gevolgd door een opleving van de zwemkunst, maar dat in de 20ste eeuw nog een pleidooi voor het zwemmen noodig is, bewijst wel, dat wij nog niet zijn waartoe wij moeten komen, zeide spr. Daarop somde hij de hygiënische voordeelen van 't zwemmen op: verruiming van de borstkas, snejlere bloedcirculatie, .versterking van spieren en zenuwen, enz. om daarna aan de hand van dr. Maurits, arts. te Haarlem een aantal wenken te geven omtrent de toepassing van de zwemkunst. Liefst ga men bij een warme lichaamstem peratuur te water; verkleumd te water gaan heeft ten gevolge, dat men nog kouder wordt Verder zeide hij, wie niét moeten zwemmen; dat zijn menschen met ziekten behept als besmettelijke hoofdziekte, geslachtsziekten, angina, enz. Na een overvloedigen maaltijd en veel alcoholgebruik, is het ook niet raad zaam te water te gaan. In twijfelachtige gevallen raadplege men een medicus. Na verschillende meeningen van ouders en ook van menschen uit het volk over ver drinken en de middelen er legen te hebben gegeven, kwam spr. tot het eigenlijk georga niseerd reddingswezen. In 1767 werd te Am sterdam de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen opgericht, later gevolgd door de N. Z. Holl. Maatschappij tot redding van drenkelingen, de Zuid-Hollandsche Vereeni ging en de Nederl. Bond, waarvan hij een en ander meedeelde, een eeresaluut bren gende aan Doms Rijkers, die in zijn leven reeds 471 drenkelingen redde en aan an dere helden in Noordwijk en elders, die zijn Voorbeeld trachten na te volgen. Spr. besloot zijn met aandacht gevolgde rede met het voordragen van een pakkend gedichtje van Clingë Doorenbos. Hierna demonstreerde hij het gesprokene Jog eens door een reeks lichtbeelden, door het gesproken woord zeer verduidelijkt, jvaarin vooral het mooie werk van een red dingsbrigade naar voren kwam, zooals deze In Haarlem zoo gunstig werkt. Spr. besloot dit gedeelte met een krach- «6e opwekking om in Leiden, waar zooveel goede zwemmersCsters) zijn, een reddings brigade te stichten, waartoe gaarne de L. Z. C. het initiatief neemt. Hij wilde daaT- mede reeds dezen avond beginnen, waarom dan ook een lijst ter teekening werd neer gelegd, voor hen, die daarloe daadwerkelijk of financieel willen medewerken. Wij ver nemen, dat deze poging reeds succes heeft gehad. Hierna wérd gepauzeerd en in de pauze werd de mooie collectie photografieën, inge komen voor den photowedslrijd der L. Z. C. met belangstelling bezichtigd. Na de pauze werd nog een indrukwek kende film gegeven van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen, ook weder door den heer Meyerink toegelicht. De lieer Van der Lijke sloot de zeer ge slaagde vergadering met een sympathiek woord, waarbij hij o.a. de spreker dank j bracht en de Pers verzocht voor het denk- j beeld hier weder een reddingsbrigade op te richten, propaganda te maken. Wetenschappelijke Voordracht over het Katholicisme. Gisteravond hield prof. J. P. Verhaar zijn j vierde academie voordracht over het Room- j sche Leergezag onder dogmatische, his tori- I sche en psychologische belichting. In een eerste deel werd uit de woorden j van 0hri9tus, van Paulus en uit de alge- meene en eenstemmige opvatting der eerste I Christ enen bewezen, dat Chr. een onfeilbaar leergezag aan zijn Kerk geschonken heeft, I waardoor die Kerk onvergankelijk en onbe- I derflijk zal blijven t-ot aan het einde der wereld. I I In een tweede deel werd aangetoond, dat j Christus den apostel Petrus.tot Opperhoofd j I der gansche Kerk aanstelde en aan zijn I leergezag het privilege der onfeilbaarheid verbond. Dit werd bewezen uit de woorden van Christus, uil de oud-Apostolische ge schriften en uit de getuigenissen der aller eerste eeuwen. In een derde deel werd aangegeven, dat dit onfeibare leergezag volgens den wil van God moest blijven voortbestaan lol aan het einde der wereld, en levens, dat het door I Christus verordende centrale opper-leerge- j zag teruggevonden wordt in den Paus van I Rome. Dit werd aangetoond: vooreerst door i een argument volgens de methode der uit- j i sluiting, ten tweede uit het factum Petri, ten derde door een historisch bewijs uit het eenstemmig getuigenis der oudste ehristen- Kerk, ten vierde door een psychologisch ar gument. Tot slot liet spreker zien hoe Christus voor Zijn Kerk de eenheid had afgebeden als een kenteeken barer goddelijke zending, en hoe die eenheid der Kerk schitterend be waard woidt door het door Christus gewil de leergezag. Welnu, het wordt door vriend en vijand erkend, die onschokbarc een heid, bewaard door een centraal en beslis send opper-leergezag, wordt alleen in de R.-K. Kerk gerealiseerd. De volgende voordracht wordt gehouden op Donderdag 28 Januari 1926 over: Be staat er een vagevuur? Een zeer gewaardeerde hnlp. Men schrijft aan het „maandblad tegen de kwakzalverij": Het streven van de Vereeniging tot Be strijding der Kwakzalverij vindt tegenwoor dig meer en meer waardeering,'ook en voor al van de zijde van hoogstaande personen op medisch en maatschappelijk gebied. Zoo vertelt prof. dr. J. H. Zaayer, hoogleeraar in de heelkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, in zijn toespraak tot de studenten, die vooühet eerst op het Ziekenhuis komen, het een en ander over deze Vereeniging en beveelt hij het lidmaatschap daarvan warm aan. „Om kwakzalversmiddelen later in Uwe praktijk met succes te kunnen bestrij den", aldus Z. H. G., „is het allereerst noo dig, deze preparaten te kennen. Men kan al leen dan sterk staan in de bestrijding daar van, indien men kan aanloonen, waarom deze middelen gevaarlijk zijn". Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres van mr. L. A. Kesper, commies- griffier van de Tweede Kamer, houdende verzoek om verlof lot liet aanvaarden van j de betrekking van assistent van den hoog- leeraar in het staatsrecht aan de Rijks- j universiteit alhier, om onderwijs te geven in' de practijk van het begrootingsrecht, waar- j toe adressant is aangesteld mei ingang van 1 Januari. j Dit adres is in de vergadering van gisle- "ren gesteld in handen der commissie voor de huisroüdelijke aangelegenheden. De heer B. van Kleef heeft zjjn be noeming tot diaken der Ned.-Herv. Gem. aangenomen. Voor hun benoeming als zoo danig hebben bedankt de heeren N. vao Loef en D. Kuipers. Voor de benoeming als ouderling heeft de heer Ch. F. J. Sijpesteyn bedankt. Slechts zeer weinig toeschouwers heb- ben gisteravond genoten van het uitstekende programma, dat de directie van het L u x o r- theater deze week den bezoekers voor zet, want al bestaat het programma dan ook uil slechts drie films en een variété-nuic mer, de kwaliteit is ^an goed gehalte. Be gonnen wordt met een gekleurde film: „Schilderachtige Visschersplaatsjes", die ons pitoresque kiekjes geeft uit Volendam en Bretagne. Als eerste hoofdnummer direct voor de pauze een werkelijk goede verfilming 1 van Curwood's roman „Tusschen Twee Vuren", waarin de opname van een reus- achtigen boschbrand bovenal zeer interes sant is. Het variété-nummer brengt ditmaal het Russische danspaar de Kajanoffs voor het voetlicht, waarvan speeiaal het man nelijk element de aanwezigen verstomd deed zitten door zijn virtuositeit in het be spelen van een miniatuur-harmonica. Het applaus na iederen dans of muzieknummer was spontaan cn welverdiend. De hoofdschotel wordt gevormd door film „De apostel der armen", de geschiede nis van een jeugdig Engelsch predikant, die niet alleen de leer van Christus verkondigt, maar deze ook in het harde leven in toe passing brengt door zich geheel aan het werk der barmhartigheid ie wijden. Door een onverwachte erfenis, die hem ten deel valt,, verliest hij evenwel het ver trouwen van het volk om dit eerst te-her winnen, wanneer hij van al zijn rijkdom men afsland doet. Een film, die zich zeei zeker boven het gemiddelde weet te ver heffen en die het dan ook zeker „doen" zal. De muzikale illustratie kon ons ditmaal weer best bekoren. Wat het Casino-theateT betreft, er bleven ook daar heel» wat plaatsen onbezet, maar.... het aantal bezoekers wordt nu weer verdeeld tusschen drie bioscopen! De musici in deze amusementsplaats doen zich ook aldoor van hun beste zijde kennen en vooral hun nummer vóór de groote pauze wordt gaarne gehoord, keurig uitgevoerd als het steeds wordt. Hun, die gaarne lachen, moeten de twee kluchten zeer welgevallig geweest zijn en natuurbewonderaars maakten zeer zeker gaarne den ballontocht mede en verheugden zich in fraai gekleurd stedenschoon. Voor meer ernstig aangelegden zal de groole film in zeven akten: „De rozen van de Madonna", naar Mabel Wagnalls werk, een welkom kunstproduct zijn. Den inhoud zullen wij hier niet weergeven; maar wij kunnen verzekeren, dat hij belangwekkend is en van bijzonderen aard en dat men heel veel moois, indrukwekkends en ontroerends op hel doek te aanschouwen krijgt. Het ge not van een en ander wordt zeer verhoogd door den zang van mevr. M. Sablairolles, die o.m. het bij de film zeer toepasselijke „Ave Maria" van Gounod voordraagt en wier zang groote waardeering ondervond. Naar ons uit betrouwbare bron werd meegedeeld, heeft een Rotterdamsche onder neming het plan twee autobussen te laten loopen van-Mer naar Lisse. Wij willen er even op wijzen, dat mevr. C. A. Kiuyver, die Maandagavond in het Volkshuis spreken zal, geen secreta resse van den Volkenbond, maar secreta resse van de Ned. delegatie ter Volken bond is. In ons verslag van de vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden slaat abusievelijk ver meld, dat de Tweede postbestelling uit zou gaan om 3 uur 20, dit moet zijn te 2 uur 30. De heer Sijtsma verzoekt ons mee te deel en dat hij, verdedigend zijn voorstel om op de begrooling een post van f 900 to schrappen voor salaris van den secretaris voor de Commissie van Sociale Zaken niet heeft betoogd dat de directeur van dezen dienst de aanstelling niet zou noodig achten. Het Ned. Leger des Heiis, Beesten markt 34 stelt zich voor het a.s. Kerstfeest aan 100 personen een warmen maaltijd te bereiden en aan 200 personen, volwassenen en kinderen een kleedingsluk uit te deelen. Gaarne worden voor dit doel gaven, hetzij klecding of -eetwaren, hetzij geld, aan bo venstaand adres ingewacht of worden des- gewenscht op aanvrage afgehaald. Wij venvijzen naar de aankondiging van' een Pinksterfeeslfilm der A. J. G. in de Stadszaal, Maandagavond a.s. Eenige dagen geleden meldden wij, dat onzen stadgenoot, den heer J. E. Bollin vol- ledige bevoegdheid was toegekend tot het hel 4ó-jairig beslaan der Kappers- en Bar biers-Patroons vereeniging „Hulp en Vriend schap" alhier. Wie volgt? KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgee. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, prof. dr. L. Knappert. Eglise Wallonne; Bimanche matin, a 10Va beures, Mr. M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Zondagmorgen, te half el t, ds. J. P. MakÉink. Rcmonstrantsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, dr. G. D. Sax, van Oude wetering. Ver. van Vrijz.-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf ds. J. E. de Graaif, van Naaldwijk. Vrije Kath. Kerk, Bonifacius-kapri, Stille Rjjn la: Zondagmorgen, te halfelf, dienst. Vrijzinnige Jeugdkerk, Nutsgebouw: Zon dagavond, te kalfacht, ds. L. S. P. van der Cbjjs, van Rotterdam. MUZIEK. uitoefenen der tandheelkunde, dit moet evenwel zijn der tandprothese. Tengevolgé van het warm loopen van den motor is gistermorgen omstreeks kwart over negen een brandje ontstaan in een tramwagen van de N. Z. H., staande op het emplacement dier maatschappij. Met behulp van een minimax en eenige emmers water, was het vuur spoedig door het personeel bedwongen. Gistermorgen circa 10 uUr heeft op den Haagweg een aanrijding plaats gehad tus schen een vrachtauto, bestuurd door H. H. uit Lisse en een motorrijtuig toebehoorende aan M. van P. te Den Haag. Van het eerste voertuig werd de radiia- leur vernield, tegen den bestuurder van het tweede is wegens het-aan-den-linkerkant- van-den-weg-rijden proces-verbaal opge maakt. Ingekomen is voor ..Schoolkin der voe ding en Schoolkinderkleeding" f 6.04, de in houd van het busje van de „Vereeniging van Vreemdelingenverkeer" alhier. Door tusschenkomst van den heer F. S. Cornelisse afgedragen, aan mej. Woud, secretaris van bovengenoemde Vereeniging f31.40, als saldo tombola feestavond van Aranyi Grosz. Stransz-herdenking. Lea extremes se touchent. Woensdag avond Johannes-Passion, Vrijdagavond wal sen van Strausz. Grooter tegenstelling is wel niet denkbaar: het religieuse drama en de profane dans. We zullen er wrel voor op passen om Bach en Strausz in één adem te noemen, maat iets hebben ze gemeen: de echtheid. Want ook een wals van Strausz is echt, is muziek. En er zijn er onder, die ju weeltjes zijn: die beroemde „Donairiv ellen" bijvoorbeeld. Is dat geen verrukkelijk mooi begin, dat eenvoudige thema in den drie klank? En draagt niet het hcele meeslce- pende stuk het stempel vam zuivere distinc tie? Vergelijk 'dat nu eens met die abjecte viezigheden uit Amerika of van waar dan ook afkomstig, waarmee onze jeugd tegen woordig vergiftigd word'.. De klassieke wals is de Weener wals, dal is de wals van Johann Strausz, die in W-ee- nen moest ontstaan. Daar ademt de grond muziek. En werdt ze beluisterd door den heminnelijken vroolijkem en lichtelijk sen- timenteelen Wocncr, waarvan Strausz een zuiver type was, dan krijgen we die tinte lend fijne soms aandoenlijke muziek, die we zoo goed kennen en die we voor een keer zoo graag hoexren, vooral ais ze ons zoo vol maakt zuiver in den slijt en zoo perfect hi de voordracht wordt voorgespeeld als gis teravond door de heeren Francis Aranyi (viool) en Dr. Wilhelm Grosz (piano). Zeker, om de muziek van Strausz op zijn juiste waarde te kunnen schatten, moeten we zo voor orkest hooren; want de prachtige in strumentatie vormt er een integreerend deel van. Maar Grosz heeft zóó orkestraal piano gespeeld, heeft zóó opvallend den orkest klank geïmiteerd op den mooien Ibach- vleugel dat we nauwelijks voelden slechts met transcripties te doen te hebben. Zijn spel i9 voor alles scherp rythmisch, soms bij het hoekige af zonder echter in het vul gaire te vervallen: de muzikale geest blijft altijd baas. Met zijn volkomen uitgegroeide techniek en zijn voorbeeldig pedaalgebruik weet hij kleur aan te brengen in eindclooze verscheidenheid van -schakeering. En de violist slaat in kunstenaarschap bij zijn col lega niet achter. Wat een zang op de g snaar: een volheid die den celloklank nabij komt! Zijn passagespel is onberispelijk dui delijk en steeds van vlekkelooze zuiverheid. Beider heeren samenspel is volmaakt af: de cenc speelt op den anderen en de andere op den eenen. Ze luisteren niet allnAp naar elkaar doch ze volgen bovendien met de oogen eikaars spelbeweging. Het publiek reageerde aanvankelijk wat vreemd op dezen zang der lichte muze, kreeg eerst het gevoel dat daar een glas bier en een sigaar bij hoorde. Maar toen de Fle- derrnous-ouverluTe .de „Seid umschlungen Millionen"-wals en vooral de „Pizzicalo"- polka gespeeld waren, toen kwam hel er in en vond het dat het toch zoo gek nog niet is om op een deftig concert door sublieme artisten een „Freut auch des Lebens". een „Künstlerlebcn" en een „An der schonen blauen Donau" te hooren uitvoeren als se- rieuse muziek. Mei steeds stijgend welge vallen heeft de zaal de voordrachten ge volgd en aan 't eind was het applaus van dien aard dat de heeren nog twee nummers extra moesten spelen Er wareif nog al wal toehoorders, maar de beide uitnemende artisten hadden voller zaal verdiend. Het eeuwfeest van den groo- ten Strausz had meer menschen naar den Schouwburg moeten lokken. BINNENLAND. De huldiging van prof. dr. H. A. Lorentz. De Tweede Kamer heeft betreffende den zomertijd het vooratelVan der Waerden verworpen; over hel vooratelBraai zijn Ja beraadslagingen geschorst. Dr. de Visser legt de opdracht tot vorming van een parlementair kabinet neer. Hij ont vangt van H.M. de Koningin een nieuwe opdracht. Vercchenen ia het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreifende de Bezoldiginot- ontwerpen. De beide beklaagden in de Bruseelschs Bankzaak zijn vrij gesproken. BUITENLAND. Mosoel nog altijd in behandeling in den Volkenbondsraad. De Fransche finautiën en de regeerings- voorstellen daaromtrent. Sluiting van twee Engelsche scheepswer ven aanvaard door het Lagerhniz. RECLAME. Ilcerenslngcl 34/3J. Tel. No. 1523. I'RIMA KWALITEIT. VERZEGELDE ZAKKEN. 40? halltien en nam. halfzeven ds. Sandt, van Delft. Geref. Kerk Raadhuisslraal, voorm. 10 u. en nam. C uur ds. Schouten. Geref. Kerk IlooftstraatJ voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds Wientjes. De heer J. Walraven is benoemd tof ouderling der Ned.-Herv. Gem. alhier Boskoop. Door een Rijksambtenaar, geassisteerd door de politie alhier zijn 8 rij wielen in beslag genomen, daar ze niet waren voorzien van een belastingplaalje. Gevonden voorwerpen: 1 sleutelring met sleutels, 1 handschoen, 1 paar hand schoenen, 1 zilverbon. Inlichtingen te be komen aan het bureau van politie. Kerkelijk bericht voor morgen'. ,,Salvatori" voorm. halftien en nam. C uur ds. Pop, van Maassluis. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur, ds. P. Glas. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Fernhout. Ned.-Herv. (Geref.) Evangelisatie voorm halftien, nam. 6 uur ds. Lammerink, val Delft. Alphen. Te Amsterdam slaagde onze vroegere plaatsgenoot de heer A. H. Hordijk voor het examen Geschiedenis M O. Kerkelijk beiMcht voor morgen Ned.-Herv. Kerk Julianaslraat: voorm half tien ds. De Rruin en nam. halfzeven ds De Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis, nam half zeven ds Veldhoen. Ned.-Herv. Kerk, Oudshoornsche weg, voorm. 10 uur ds. Van Linseholen. Evangelisaliegebouw Hooftslraat, voorm. Hazerswonde. Kerke 1. bericht j voor morgen. Ned. Hen'. Kerk. voorm. half tien en nam. halfzeven ds. Luuring. Geref. Kerk, vra. halftien en nm. 2 uul ds Gispen. Leiderdorp. Ds. G. Tichelaar, Nefl.- Herv. predikant alhier, heeft het op hem uitgebrachte beroep naar Groningen aange nomen. Koudekerk. Bij den landbouwer de B. hebben ongewenschle bezoekers zich toe gang verschaft in den stal door het uitsnij den van een ruit'. Waarschijnlijk zijn ze door eenig gerucht gestoord, zoodat er niets ver mist wordt. Woubrngge. Volgende week zal de rijkszuivelconsulent, de heer Huisman, al hier een lezing houden. O.m zal het kaas maken worden besproken en gelegenheid worden gegeven vragen te stollen. De heer C. lonker, welke in Februari 1919 den heer A. Peters opvoigdc ais voor zitter van de Chr. School, heeft het bestuur te kennen gegeven, dat hij wegens hoogen leeftijd die functie neerlegt. Er za' nu c?p nieuw bestuurslid en voorzitter worden ge kozen. Kerkelijk herichl vooi morgen. Ned.-Herv, Kerk, vconu. half tien. doops- bediening-, 's avonds half zeven ds. Joh. Kijne. Gereform. Kerk, voorin, half ii n en 's avonds half zeven de eerw. heer P Ercu- kema, Amerikaansch Th« loog, tijdelijk t« Amsterdam. Een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid om de bemaling van den Veenderpolder alhier door el"ctriciteit te doen plaats hebben, in plaats van of naast den thans bestaauden windwatermolen. Zwan-inerdam. De z.g. Nieuwjaarscom missie, beslaande uit de heeren P. Hoogen- boom, burgemeester, C. vt-ja Mui.-.inkel

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1