Backiri' Abdijsiroop Bakpoeder UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. WETENSCHAPPEN. Dr Oetker's Nacht-hoest die afschuwelijke kwelling verdwijnt snel en zeker met Alphen. Gistermorgen ongeveer 7 uur, is inge broken bij de oude wed. N., wonende Prins Hendrikstraat, alhier Blijkbaar wist de dief, dat de vrouw 's morgens de kerk pleegt te bezoeken. Door openschuiving van een raam ls men binnengedrongen. Alles werd door tocht. Vermist worden verschillende gouden en zilveren voorwerpen en een kleiiie som pelds. Gemeenteraad. Voorzitter is do burgemeester, dr. H. J. Lovink. l Aanweeig alle leden. De Vooratter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen tot een volgende vergadering worden aangehouden. B. en W. stellen een wijziging voor in het raadsbesluit van 3 Dec. j.l. betreffende de regeling inzake schoolschoomnaken. Zonder- hoofdelijke stemming wordt liier- toa besloten. Het voorstel Hcmgreen wordt in stem ming gebracht en met 89 stemmen ver worpen. Voor de heeren Noomen, Den Ouden, Ko ren, Van 't Riet, Bergshoeff, Herngreen, Be Wolf en Meyer;- tegen de heeren Den Hertog, Viasman, Ranke, Van Dijk, Lelie veld, Van Leeuwen, Gesman, Bol en Coc.v. De heer Van Drjk wenscht nu stemming over het voorstel van B. en W., dat eveneens wordt verworpen, dit met 116 stemmen. Voor de heeren Lelieveld, Van Leeuwen, Bol, Cocx, Den Hertog en Vlasman; tegen de heeren Van Dijk, Gesman, Herngresn, De Wolf, Meijer, No omen, Den Oden, Ko ren, Ranke, Van 't Riet en Bergshoeff. De heer Bol stelt nu een nieuwe salaris- regeling voor, waarop de voorzitter ant woordt, dat B. en W. een nader omkleed voorstel in een volgende vergadering zullen indienen. Berst dient eeti en ander over wogen te worden. In verband met 'de gehouden stemming wordt ook de vaststelling van de gemeente- begrooting voor 1923 aangehouden. Voorstel van B. en W. tot splitsing van do school voor M.U.L.O. aan den Ouds- hoomscheweg in een school voor L. O. ei een voor U.L.O. krachtens de L.O.-wet 192b, tot aanwijzing van personeel dier scholen en benoeming van een vakonderwijzeres vcor do nuttige handwerken aan de school voor l/.L.O. Do heer Den Ouden vraagt of door de verbetering van het uitgebreid onderwijs het lager onderwijs hierdoor niet in 't ge drang komt; de onderwijzers worden nu wel wat te zwaar belast; de mogelijkheid be staat, dat er klassen komen van 50 h 60 leerlingen. Do Voorzitter antwoordt hierop; dat het onderhavige geval eens bekeken zal wor den. doch cle splitsing moet doorgang vinden. De heer Van Dijk stelt do vraag of dit geschiedt in overleg met het hoofd der school, hetwelk door den voorzitter beves tigend wordt beantwoord. Punt 1 wordt nu z. h. st. aangenomen, terwjjl mej. Ebbinge met algemeene stemmen al3 vabonderwjjzeres aan genoemde school wordt benoemd. Dy de rondvraag merkt de beer Van Djjk op; dat op do begrooting 192C een post staat van £13.000 voor trottoir aanleg naar Gouwsluis. Spr. vraagt of het wel een goede raming is geweest, want voor do verbetering van de Hooftstraat was een crediet aange vraagd van f50.000 en daar ls ook al 115.000 bijgekomen. Het is niet erg plei- zierig en sps-, wil daarom een meer juistere raming, zoodat de raad naderhand niet meer voor eventueele „verrassingen" zal komen te staan. Hierop antwoordt de voorzitter, dat deze raming van f13.000 volgens de opgaaf van den gem.-arehitect is, die zeker wel niet ta laag zal zijn. Vergelijkt men dit werk met den trottoiraanleg in den Hoorn, dan komt men tot de conclusie, dat de verhouding goed is. Wat betreft de Hooftstraat is men nog niet boven de begrooting gegaan. Elke week krijgt het Dag. Bestuur van den adj.- architect een staat van de werkzaamheden en hieruit blijkt, dat het geld nog niet is verbruikt. De bedoslde f 15.000 is bestemd voor meerdere uitbreiding van het werk en die tot een beter resultaat leiden. Do heer Van Dijk is nog niet tevreden e.-teld. Juist deze meerdere werken moeten ermedeD worden. Men moet met een meer doordacht plan te berde komen; nu krijgen 'we steeds een toegiftje. Verder vraagt de zelfde spreker wpnneer het werk aan de Hooftstraat zal worden opgeleverd. Be Vooratter moet dit schouderophalend beantwoorden: „tegen dit winterweer kan n-.eniana rijn." De heer Van Dijk vindt het verder aan bevelenswaardig dergelijke werken in ver band met den winter in een ander seizoen te laten geschieden. De Voorzitter zegt, dat het binnenbrengen van het hooi en daarmede gepaard gaande zware vrachten de aanleiding is, (fit het werk in den nazomer is begonuen. Do heer Gesman voegt hieraan toe, dat het ook in verband is met de werkverschaf fing, daar toch in den winter er veel meer werkloozen zijn dan 's zomers. De heer Den Ouden rcch.vaardigt zich ten opzichte van de door den neer Van Dijk gemaakts opmerking over de meerders kosten, die de verbetering der Hooftstraat niet rich meo brengt. Als er bij een werk, aldus spr., veel eigenaars gemoeid zijn, da a is iiet wel bij dezen straataanleg. Er h veel moeite voor gedaan en da extra-kosten ivaren absoluut niet van to voren ta ta gaan. De heer Den Hertog is degene, die de commissie, die met dit werk belast is, lof toazwajut voor do yele moeilijkheden, die rich hebben voorgedaan en nog voordoet. Dat er meerjlero kosten zijn gamaakt is een natuurlijk gevolg van de verbeterde plannen, 't Is op het oogenblik wel oen „warboel", zelfs levensgevaarlijk, doch dat doe stagnatie zich voordoet wil spr. noch B. en W., noch de commissie een verwijt blaken, dat bet werk te laat in het seizoen ls aangevongien. 't Is bovendien een grillig klimaat en men had na de laatste winters een dergelijke stagnatie niet kunnen verwachten. De heer Van Dijk vindt, dat men niet had moeten ingaan op praatjes van de eige naars van: „begin éérst maar en met mij komt het wel in orde". Nu er eenmaal is begonnen, krabbelen ze terug en zien er zooveel mogoljjk wat „uit- te slaan". Dat is wal eenigszins hiermede het geval. De Voorzitter is er van overtuigd, dat het onmogelijk is van dit werk vooruit te zeggen wat het zou kosten. De heer Bergshoeff is het iu zooverre loet den neer Van Dijk eens, dat hij er op aandringt, dat, indien bij dergelijke ge vallen de belanghebbenden een toezegging doen, dit direct maar vast te leggen. We hebben dan zwart op wit en wo staan dan wat vaster in onze schoenen. De heer Van 't Riet weet niet of zijn vraag in deD raad op zijn plaats is, maar merkt op, dat bij degenen, die telefonisch aangesloten zijn in Aarlanderveen een sterk verlangen is om kosteloos te kunnen tele- fonetren naar Alphen. De Voorzitter antwoordt hierop; dat de belanghebbenden een verzoek dienen "te richten tot de betrokken autoriteiten bij den telefoondienst. De hoer den Hertog vraagt of de kosten voor het begaanbaar maken van den weg i. d. Ridderbuurt bij sneeuwval voor reke ning van de gemeente is. De voorzitter antwoordt hierop, dat het polderbestuur dit beter kan opknappen. Met een paar uur is het werk gedaan. De vraag van den heer den Hertog is echter wie ver plicht is tot betaling. De heer v. Djjk vraagt of de weg in be heer en onderhoud bij het polderbestuur is, zoo ja, dan zal ook het begaanbaar maken voor diens rekening zijn. Dit is ook de mecning van den voorzitter. Verder informeert de hoer v. Dijk naar de huuropslag van 175 per jaar van den con cierge Verseput. Hierover is niet eens overleg met hem ge pleegd. De voorzitter deelt hierop mede dat een en ander nog wordt besproken. De zaak is nog rollende en moet nog eens rustig bezien wor den. Niemand meer het woord verlangend sluit de voorzitter de vergadering en gaat de raad over in geheime zitting. De Kaag. De Zendingscollecte met de bekende zakjes in de Ned.-Herv. Kerk heeft opgebracht f 87.20. Bij de gehouden verkiezing voor notabe len zijn gekozen de heeren Th. L. van Nooidt en W. Nell. Tot kerkeraadsleden zijn herkozen do aftredende heeren K. van Tol (ouderling) en P. Hulsbos (diaken). De collecte voor den dankdag bedroeg ruim f 110. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem,: Zondagmorgen, to halflien, ds. Van Baaien. Voorbereiding H. A. Bodegraven. In den loop dezer week hebben zich in onze gemeente de volgende personen gevestigd: E. v. d. Berg, landarbeider van Zegveld; J. van Schip, los werkman van Woerden J. M. Vermeulen, dienstbode van Amsterdam A. M. van Dam, dienstbode van Vleuten C. Gelderblom en gezin, spoorwegarbei der van Nieuwerkerk A. J. Aengenent en gezin, reiziger van Zwammerdam G. Vos,^dienstbode van Alphen a. d. Rijp. Verlrokken zijn inmiddels: P. J. Snaterse, boerenknecht naar Apel doorn C. de Mars, zuivelbereddcr naar Ilpendam. Burgerlijke Stand. Geboren- Constance Berbardina, d. van J. A. Schouten en A. J. Relijk Jasper Willem, zoon van Willem van Os en C Hendrikse Gerritje Marie, dochter van II G. Kortland en H. van Soest Albertus, zoon van J. van Setre- kenburg en L. H. C. Altmuller. Overieden: Baartje Koeter 53 jaren, gsb. met J. Heemskerk Cornell's Mak 37 jaren geh. met A. C. Snel Getrouwd: Pieter Both. 25 jaar en AaHje Vroege 24 jaar. K e r k e 1 ij k b e r i c hlf voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk 9 1/2 en 6 uur ds. G. A. Pott. Geref. Kerk, idem, ds. J. Dam. Geref. Gemeente 9 1/2 uur prceklezen. 6 uur ds. G. van Reenen. Tot koster van het nieuwe kerkgebouw- tje der Geref. Gemeente werd door éten kar- keraad benoemd de heer R. Terlouw, alhier. In de Ned.-Herv. Kerk werd een col lecte gehouden voor de kas van den Gere formeerden Bond. Deze brachl op f 250. Zooals hef ook wel te verwachten was slaagde de uitvoeriLg van het kinderkoor der Jeugdvereeniging van Volksonderwijs ook ditmaal heel goed. Onder leiding van den heer Schuling werd uitgevoerd een door hem geschreven spel „Dsoomenland" Ge- i ."uwe scbitferende decors waren daar toe door den directeur ontworpen, terwijl de cosluums veel bijdroegen aan het welslagen der uitvoering. De zaal was ge heel met belangstellenden gevuld, die het werkelijk heel goede spel der kinderen met groote aandacht volgden. Onder goede lei ding bleken zij tot heel wat in staat. De heer Beyen dankte aan het slot den heer Schuling voor het verrichtte werk en bood hem een bloemenmand aan, waarna de heer van Bruggen namens de ouders nog enkele woorden van dank sprak. Wonbrugge. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Nederl. Protestantenbond, des avonds 7 uur ds. v. Linschoten. Van eik plekje en van elk buis in ons dorp valt iets to vertellen uit bet verle den. Van een huis ia dit begrijpelijk, b.v. door wien het in vorige eenwen is gebouwd, wie er in hebben gewoond enz. Maar dat er van een tochtsloot of vaart iets te vertellen zou zijn, daaraan denkt men niet. De vorige week kwam zoo'n sloot of wijk ter sprake in de raadsvergadering en wel die, welke ten zuiden van de „groote Baan" gelegen is. Wie zou nu vermoeden, dat dit nog het eenigstc overblijfsel ie van de voormalige „Van JVoudesvaart", door welke de schepen naar het dorp Jacobswou- de gingen. De voormalige sluis van dio vaart ligt onder ons raadhuis. Ook kan een antwoord worden gegeven op een vraag menigwerf gedaan, waarom toch een doellooze vaart gegraven is ten noorden van den Boedijk, evenwijdig met do Wijde Aa. Die vaart is daar wederrechtelijk gegraven. Rijnland had cpnseut verleend om ge noemden dijk daar te leggen, met bepaling dat een breede streek lands buiten den dijk moest blijven, ter bescherming van (ie Wijde Aa en het Paddegat. De turfveenders bemerkten, dat daar beste veen zat, en haalden dit er uit „tot op de kleij", dus een aanzienlijke diepte. Eerst toen al de veen er uit was bemerkte de landmeter Bolstra de frauduleuze han deling. Dijkgraaf en Heemraden kwamen zien en verbaliseeren, doch de doellooze vaart ligt er nog ten huidigen dage. Waddingsveen. Dc landbouwer II. in den Zuidplaspolder vond een schaap en een varken in de schuur dood liggen. Beide- dio- ren werden voor hel gebruik ongeschikt ver klaard. De bietencampagne is in deze gemeen te thans geöindigd. Over het algemeen was er dit jaar niet zoo'n drukte aan de laod- plaatxen alhier als op vorige jaren, hetgeen waarschijnlijk het' gevolg is van betere sa menwerking tusschon verschillende leve ranciers. Tegen een drielal woonwagen-bewo ners, wc-lke in deze gemeente een stand plaats op verboden grond hebben ingeno men, is reeds 13 ktc-r proces-verbaal opge maakt. Toch weigeren ze deze plaats le ver laten. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.IIerv. Kerk, voorin, halltien leesdienst nam. zes uur ds. H. A. de Geus. Gerei. Kerk,' voorm. half lien tn nam, half zes ds. W. Veder. SCHIETEN. Schietwedstrijden Lcidsche Burgerwacht. De voorloopige slanden der diverse wed strijden opgemaakt tot het einde van den tweeden dag zijn als volgt: Korpswedslrijd Buks: 1. D, O. B. Voor scholen (le vijftal) 470 punten: 2. B, W. Bodegraven 454 punlen. Korpswedstrijd Marga: 1. B. W. Voor scholen 263; 2. B. W. Waddinxveen (le vijftal) 250 3. B. W. Leiderdorp (le vijftal) 245 4. B. W. Leiderdorp (2e vijftal) 232; 5. B. W. Waddinxveen (3e vijftal) 1GS; C. B. .W. Waddinxv.cn (2e vijftal) 149 punten. Vrije Baan Buks: (6 hoogsle schul'.crs) 1. W. Werkhoven D. O. B. - Voorschoten 197 en 2 maal 98; 2. T. J. de Vries B. W. Bodegraven 1979897; 3. T. O. G. Barthcn, Willem Teil Leiden 19798 en 7 maal 96; 4. W.. Derogee, D. O. B. Voor scholen 196 en 2 maal 985. W. Meijer, D. 0. B. Voorscholen 19394; 6. G. v. d. Wer ken, B. W. Bodegnnjen 193 punten. Vrije Baan Marga: (G hoogsle schutters) 1. A. C. Mijs, B. W. Alphen aan den Rijn 72 en 3 maal 36; 2. II. Brouwer, Willem Teil Leiden 7236 en 4 maal 33; 3 J. Worst, Generaal Snijders Leiden 72 en 3 maal 34; 4. L. de Wit, Willem Teil Leiden 71 2 maal 35 en 34; 5. T. J. de Vries, B. W. Bodegraven 7135 en 3 maal 34; 6. N. J. v. d. Elsl, B. W. Voorschoten 7135 en 2 maal 34 punten. Personeels Baan Buks: (16 hoogsle schut ters) 1. W. Meijer, Sch. Ver. D. O. 11. Voor scholen 9897; 2. A. Breedijk, B. W. Voorschoten 9796; 3. C. v. d. Wer ken, Willem Teil Bodegraven 96; 4. W. Derogee ,D. O. B. Voorscholen 9594; 5. Teromelle, B. W. Delft 9591; G. D. de Gunsl, B. W. Leiden 9591; 7. II. Gü- bel, B. W. Bodegraven 93—89, 8. Coilee, B. W. Oegstgeest 95; 9. T. Zaal Pzn., Wil lem Teil, Bodegraven 9493.; 10. T. J. de Vries, Willem Teil Bodegraven 94; 11. De Wit, Willem Teil Leiden 94; 12. T. G. Bar- Ihen, Willem Teil Leiden 93—93; 13. T, II. R. Niese, D. O. B. Voorscholen 93—91; 14. G. de Vos, D. O. B. Voorscholen 93; 13. C. Zaal, Willem Teil Bodegraven 93; 10. II. Schoo, B. W. Bodegraven- 92 punlen. Personeele Baan Marga: (15 hoogsle schulters) 1. N. Bos, IJ. W. Bodegra ven 6033; 2. A. Breedijk, B. W. Bo degraven 5835; 3. R. van Mulligen, B. W. Voorschoten 5731; 4. K. C. Bos, B, W. Bodegraven 5731; 5. E. van Wave- ren, Willem Teil Bodegraven 563G; 6. A. C. Mijs, B. W. Alphen aan den llijn 6635; 7. T. Zaal Pzn., B. W. Bodegra ven 5634; 8. H. A. Hietbrink, B. W. Bo degraven 5634; 9. G. van Drulen, B. W. Oegstgeest 5633; 10. G. J. IJperlaan, B. W. Voorscholen 5632; 11. F. H. Nag- tegaal, B. W. Leiderdorp 5631; 12. F. Simons, Generaal Snijders Leiden 5535; 13. J._v. d. Lubbe, B. W. Voorscholen 653o; 14. J. Worst, Generaal Snijders, Leiden 56—33;' 15. M. van Vliet, B. W. Bodegraven 5533 punlen. Dagmedailles: Buks: W. Werkhoven D. O. B. Voorscholen; Marga A. C. Mijs Alphen aan den Rijn. VOETBAL. DnitschlandHolland. Verleden week meldde de Sporlkroniek dat de DuilschlandHolland-wedstrijd den ISen April te Frankfort a M. gespeeld zou worden. Thans meldt het blad, dat de wedstrijd op dien datum te Dusseldorp gespeeld zal wor den. Ned. Corinthians. Naar de Sportkroniek verneemt, zal de heer F. M. la Chapelle binnenkort al9 secre taris van de Ned. Corinthians bedanken. In zijne plaats zal waarschijnlijk benoemd wor den de heer J. v. Gogh, te Den Haag. KORFBAL. Seriewedstrijden „Westeikwaitiei". Het programma voor de eerste aldeeling van genoemde 8eriewed9trijden, luidt als volgt: 10—11.10: Weslefkw.D.T.V. 12.10—1.20: D.T.V.—Vitesse (L.). 2.303.40: VitesseWeslerkwarlier. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein a. h. v. Beuningenplein. BILJARTEN. vr Om den Coupe d'Elite. R o u d i 1 wint. Gistermiddag werd de barrage-partij tus- schen Roudil en Moons gespeeld, welke noo- dig was geworden, doordat beide spelers het tornooi om den Coupe d'Elite als eersten be ëindigden met elk 5 overwinningen uit zes. De beslissingspartij, welke eveneens ging over 400 punlen, werd voor den Franschnjan een even glorieuze zege, als voor den Belg een fiasco, hetgeen uit den hieronder volgen den uitslag duidelijk blijkt, zegt de „Tel.": pnt. brt. h.s. gem. Roudil 400 9 191 44.44 Moons 88 9 32 9.77 In den beginne leek liet er weinig op, dat Roudil een zoo groote overwinning, de groot ste zelfs uit het geheele tornooi, zou beha len, want terwijl Moons begon met serieljcs van 22 en 25, antwoordde Roudil met een 0 en een 0. Maar in de 3e beurt werden dc bordjes verhangen. Op een 5 van Moons Het Roudil een fraaie serie van 119 volgen; 56 was Roudil's repliek op een 0 van Moons. Toen haperde het enkele beurten aan weers kanten, inaar op een stand 88—209 voor Roudil bij de 9c beur', maaklc deze met een meesterlijke serie van 191 de partij uit. BOKSEN. W. Weslbroek. De bekende Ncderlandsch zwaarmidden- gewiclit en oud-kampioen \V. Westbroek, die naar zijn preslalies in den laatstcn tijd to ocrdeelen in goeden vorm verkeert, zal 14 dezer te Newcastle over 15 ronden in 3 mi nuten den zwaarmiddengewicht Sergeant Pape ontmoeten. ROEIEN. Nerens jubileert. De Amslerdamsehc Studenlen-Verceniging „Nereus" herdenkt haar 8ste lustrum. Ter gelegenheid daarvan werd gisteren in het bootenhuis aan den Amslel een druk be zochte receptie gehouden. Namens den Ned. Roeibond sprak de vice- vcorzitler dr. van ltorson, terwijl alle plaat selijke vereeniginggen van haar belangstel ling blijk gaven. Ook de studenlenvereeni- gingen ,.Njord",'„Laga", „Argo" en „Triton" hadden afgevaardigden naar Amsterdam ge zonden om het besluur te complementeeren. Vcoris merkten wij op do heeren Lucassen (Kon. Xed. Zeil en R. V.), Jurgens en Hui sdier (Amsterdam), dr. Meurcr eu mevrouw, die met hei clublied werden ontvangen, dr. Morrcs, Coblijn (N. R. B.) en nog vele ande ren, die al spoedig na hun enlrée door de 1 sludcntenzee werden opgeslokt. Hel heelt, zooals le verwachten was, „Ne reus" niet aan belangstelling onlbroken. De talrijke bloemstukken en kransen verleenden een vroolijk aspect aan het keurige lokaal, lerwijl een „strijkje" de gezelligheid ver hoogde. Na afloop der receptie had in het Ameri can Hotel een zeer geanimeerde feestmaal tijd plaats. Aan dezen maaltijd werd o m. het woord gevoerd door den rector-magnificus der Am- slerdamsche Universiteit, prof. Ruilingn, die in een geeslige rede als zijn meening uit sprak, dat de sport, mils goed beoefend, van goeden invloed kan zijn op de karaklervor- m ing. Namens de „Koninklijke" bood de lieer Lucassen Nereus een kleinen zilveren drink beker aan, welke door den pracses bij feest maaltijden gebruikt zou worden. SCHAKEN. Competitie N: S. B., district Zuid-Holland. De scheidsrechterlijke beslissingen aan gaande de niet bciiindigde parlijen van den wedstrijd Nieuwe llotlerdamsclie Scdiaakver- ceniging IILcidsch Schaakgenootschap f, gespeeld 8 December te Leiden, luiden: Lan dau '/sIlins \i, Cnossen VsDemmendaal Van der Nat 0—Wap 1, Polak Chani- bry Het Leidsch Schaakgenootschap wint dus den wedstrijd mot 51/» tegen 4 LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. BRIEVEN BINNENLAND. AV. F. van Bijbert, Amsterdam. Zijn Excellentie Min. v. Oorlog, 'a-Gravenhage. Luit. Gips, Ede. M. A. v. d. Ham, Halfweg. Mevr. üengeveld, 's Graven hage. Landstorniblad, 's-Gravenhage. Lcidsch Dagblad, Leiden. .Nieuws v. d. Dag, Amsterdam. Mevr. Omatein, 's-Gra. venliage. Pensioenraad, 's-Gravenhage. Joh. Tak, 's-Gravenhage. Mevr. de Vries, Leiden. Poste Restant Telegraaf, J. Teper, Leiden. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Mej. L. Bombach, 'a-Gravcnhage. Mej. v. Hek, Leiden. Mej. dc Waal, Tilburg. BRIEVEN BUITENLAND Ox Demette, Brussel. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. Faru. Rocban, Dortmund. Frau de Ruea, Wien VIII. Een briefkaart zonder adres. Hieronder zijn ook begrepen posfsLuk- ken niet of onvoldoende gefrankeerd. WILHELM VON BODE. Aan den gisteren tachtig jaar geworden nestor der kunstgeschiedenis hebben de Nederlandache kunsthistorici en de in Neder land gevestigde Duitsche, die in ons land een wetenschappelijken werkkring hebben gevonden, een adres van gelukwc-nsch doen toekonen. RECLAME. met rozijnen naar Oetker'S'Recept. gebakk. m. een door Dr Oetker op wetenschappelijken grondslag vervaardigd Bakpoeder. Backin vervangt de Gist. Men gaat onmiddellijk lot bakken over, het deeg rijst onder het bakken. Backin is zuinig in het gebruik en niet, zooals gist, aan bcdert onderhevig. £0 gr. boterca. 0.25 2 eieren0.12 150 gr. suikerca. 0.07 250 gr. tarwebloem0.0S V, pakje Dr. Octkcr's Backin „0.01 V. liter roomca. 0.20 150 gram rozijnen 0.1S 150 gr. krenten0.12 citroen0.03 f 1.09 Bereiding: Men rocrc dc boter tot room. voege suiker.cicren.gcrasptecitroenschil.het gezeefde cn met Backin vermengde meel en dc room toe. dan rozijnen cn krenten.Vul een in» gevettcn vorm met dit deeg cn bak dc cake bij middelmatige hitte ruim 1 uur. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, cn dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann 6. Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratis'reccptenboekje toezenden. 7874 Het adres is uit Leiden onderteekend door I. I. de Gelder, conservator van het Prentenkabinet der Rijksuniversiteit; dr. J. O. Overvoerde, directeur van het Stedelijk Mu seum de Lakenhal en gemeente-archivaris; A. W. Byvanck, hoogleeraar in da archaeolo- gio aan de Universiteit. SCHEEPSTIJDINGEN. R0TTERDAM3CHE LLOYD. KEDOE, uitreis, 9 Dec. van Genua. SITOEBOXDO, (huisreis, 10 Dec. ran Tort Said. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LEERDAM, R'dam n. New Orleans, 10 Dec. van Santander. CARDIGANSHIRE, Pacific Kusl naai R'dam, 6 Dec. !e San Francisco. NOORDERDIJK, 8 Dec. van R'dam to Vancouver. NARENTA, Pacific Kust n, R'dam, 9 Dee, van Glasgow. MONTGOMERYSHIRE, 9 Dcc. van Ta- coma n. R'dam. NEBRASKA, 8 Dcc. van San Francisco n. R'dam. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". CITY OF DUNKIRK, Japan n. R'dam, 10 Dee. van Port Said. ASTYANAX, Java n. Amst., 12 Dec. to Marseille verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALWAKI, uitreis, 9 Dec. te Montevideo. ALHENA, thuisreis, pass. 9 Dec. Oueg. sanf. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OUDERKERK, (huisreis, 10 Dec. vaS Singapore. OOSTKERK, (huisreis, 9 Dec. van Mar seille. HOLLAND—AFRIKA LIJN. s SCHELDESTROOM, U Dec. van W, Afrika te Amsl. verwacht. KON. NED STOOMBOOTMIJ. ADONIS, arr. 10 Dcc. (o Triëst. EUTERPE, arr. 10 Dec. te Bilbao. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". SEMBILAN, thuisreis, 9 Dec. van Co lombo. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. RANDWIJK, 9 Dec. van Oslebhausen n, Sunderland. PROCYOX, Montreal n Antwerpen, was 9 Dec. 12 u. 's middags 70 mijlen W. van Seilly. ALDERAMIX, R'dam n New York. was 9 Dec. 12'u. 's middags 480 mijlen W. van Lizard. IBERIA, 9 Dec. van R'dam le Santander. EEMDIJK, 8 Dec. van Hamburg le Santos, KELBEHGEN, 10 Dec. van Durban te Sa- bang WITTE ZEE, Hornillo n. R'dain, pass. 9 Dec. Finisferre. RECLAME. 7870

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11