Ho. 20167. DINSDAG 8 DECEMBER Anno 1925. 1 0.1S. „0.1S. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 Cts. pet regel. Bij regelabonnement belangrijk lagerea prijs. Kleine Adrertentien, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdag» 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noerdeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTt Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week .~,T Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Viscbmarkt 18, tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.14—10.24, SCIIOL a f 0.12—10.42, GEH KABELJAUW a 10.20 en TARBOT a 10.03 per pond. N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. Luiden, 8 December 1925. 7773 HINDERWET. Eurgemeeater cn Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vargunning is verleend aan: a. de fa. F. van der Kloot en rechtverkrij genden, tot uitbreiding van de zuivelinrich- ting in het perceel Pieterskerkstraat No. 6, kadastraal bekend Sectie G No. 1738 en 1730 b. de Maatschappij tot Detailverkoop van petroleum ,,De Automaat", te 's Gravenhage, en rechtverkrijgenden, lot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor ben zine in- met altapinrichting op de Hooigracht vóór het perceel Hooigracht No. 48, ka dastraal bekend Sectie"! No. 2G12. N C DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Leiden, 8 December 1925. 7774 Sluiting winkelweek NiViBo. In de gezellig aangekleede zaal van café ,De Graanbeurs" heeft gisteravond de offi cieele sluiting plaats gehad van do winkel- 1 weoic NiViBo, uitgeschreven door de winke- liersvereeniging „Centrum-Belang". Zoo wei nig menschen als bij de officieele opening aanwezig waren, zooveel waren er nu, zoo- dat de zaal bijna te klein bleek, om alle be langstellenden te bevatten en de aanwezigen zullen wel geen oogenblik spijt gevoeld heb ben, want deze avond vormde een waardig slot van de zoo succes-volle winkelweek. De voorzitter, de beer L G. Schrijvers heette in zijn openingswoord allen hartelijk welkom. Zeker zullen allen, zoo ging spr. voort, hier met een dankbaar hart gekomen zijn; de winkeliers, omdat de winkelweek voor hen zulk een succes heeft opgeleverd en de ove rige aanwezigen, omdat zij met een fraai ca deau van hier zullen heengaan. Wanneer spr. nog eens een blik in het ver leden slaat, wil hij in de eerste plaats hulde brengen aan de nagedachtenis van wijlen den heer Splinter, den compagnon van den heer Lens, bij wiea in combinatie met den heer den Haan en spr. zelf reeds vier ge leden het plan voor den ac#ie tot herstel van het Centrum rijpte. Door het ontijdig heengaan van den he:r Splinter werd echter aan deze plannen geen uitvoering gegeven.Doch na langen tijd is het toch zoo ver gekomen en de winkelweek, die achter ons ligt, kan als een volslagen succes worden aangewerkt. Het doel, dc aan dacht te vestigen op den winkelstand in het Centrum, is bereikt; duizenden hebben dit stadsgedeelte bezocht en niet alleen fetter- zoekenden, maar cok velen, voor wie tot dusverre diverse firmanamen onbekende klanken waFen. En ah vanzelfsprekend - brengt deze meerdere bekendheid ook een meerdere bcmindhc-id van het Centrum met zich mede. Spr. sprak tenslotte de hoop uit, dat degenen, die in de afgeloopen weken hun inkoopen in hel Centrum liadden ge daan, dit ook in de toekomst zoudenblijvc-n doen en dat ook de winkeliers hiertoe het hunne zouden blijven bijdragen, opdat waar heid worde, wat in de zinspreuk geschreven slaat. In liet Centrum vindt U de nieuwste snufjes, voordeelige prijzen, beste kwalitei ten (applaus). Nadat een voortreffelijk strijkje, be staande uit de heeren Vlieland, Kriest, Brouwers cn Bik zich eenige malen op zeer verdienstelij ke wijze liad doen liooren, reikte de heer Schrijvers met een toepasselijk woord aan de gelukkige winnaars de fraaie ge-xhenken uit Aan hen, die hierbij niet tegenwoordig "Waren, deelen wij hierbij mede, dat de ca deaus alsnog afgehaald kunnen worden bii den heer Vlieland, Nieuwe Rijn 50. Bij de officieele sluiting, die hierna volgde legde de lieer Schrijvers nogmaals den na druk op het welslagen van de winkelweek, daarbij de wenschelijkheid bcloogend, dat de belangstelling, dh thans door de deelne mende winkeliers cp hun zaken gevestigd was, van bl ij venden nard zou blijken te zijn. $pr. deed daartoe een dringend beroep op de winkeliers om ook in het vervolg paraat te blijven en hoopte, nat ook de winkeliers die ditmaal nog niet meededen, bij een volgende gelegenheid niet op liet appèl zouden ont breken. tenslotte richtte spr. een woord van war man dank tot alten, die tot het welslagen van ue winkelweek en dezen avond hadden me egewerkt. Het yerdere gedeelte Tan den avond weid bij zang, muziek en dans door gebracht. Bijzonder veel succes oogstte hel „Centrumliedje", waarvan het refreintje: „Naar het Centrum, naar het Centrum. Ieder juicht en zingt er van Naar liet Centrum; naar het Centrum Waar men zoo good wink'len kan." door allen luidkeels mee werd gezongen op de wijze van ,,'t Kan verkeeren" Ook de andere vinding van het bestuur vond een gastvrij onthaal; men inferrmeere maar eens bij den heer Backer, waaruit deze bestond.. Tot besluit zij nog vermeld, dat in totaal 1671 oplossingen van den raadwedstrijd zijn binnengekomen, waaronder zich 386 goede bevinden. Waar er „slechts" ruim 50 prij zen waren, moest het lot aanwijzen, wie voor een der fraaie geschenken in aanmer king kwam. Kindarkooi „Voordorp". Aan de uitnoodiging van het bestuur van het kinderhuis „Voordorp", het gesticht der Ned.-Herv. Gem. van Leiden te Leiderdorp, om gisteravond op te komen naar de ver- warmde Ooslerkerk en er te luisteren naar de Kerstcantale „Vrede op Aarde", was door zóóvelen gehoor gegeven, dat de kerk geheel gevuld was. Na- mooi orgelspel van den organist der kerk, den heer H. J. van Leeuwdn, verzocht ds. G. II. Beekenkamp don lOOsten Psalm ie zingen. Daarna las zijnecrw. den 90slcn Psalm en ging voor in gebed. Vervolgens riep hij allen hel welkom toe en betuigde, er zijn groole blijdschap over, dat zoovelen herwaarts gekomen waren, j trots de koude; naar de kerk, waarheen men anders opgaat om Gods Woord te hooren, i waar anders het gesproken woord den f hoofdtoon heeft; maar waar thans het ge-"! zongen woord dien hebben zou- waar de j zang zou verkondigen da heerlijkheid van de Kribbe en den rijkdom van Christus. Welkom heette spr. de Voordorp"-kinde- ren en hun leider. Zij zouden gaan zingen van Jezus, het Lam; van Jezus, den herder; van Jezus, den visch (symbool der oude Chr. Kerk), en van Jezus, den visscher, het geen nader werd toegelicht. En zouden wij dan niet luisteren? vroeg hij. cr even de aandacht op vestigende, dat hier niet ge zongen weid door een officieel zanggezel schap, maar door een eenvoudig kinderkoor, opdat de harten van hen, die hen hooren zouden, getrokken mochten worden tot de Stichting en ook daartoe, deze te steunen en voor haar te bidden. Dankbaar was het be stuur dezer dagen gestemd ter jaarvergade ring, dat van een viertal oud-verpleegden brieven waren ingekomen, waarin erkente lijkheid werd uitgesproken voor den zegen, door hen van „Voordorp" genoten. Spr. hoopte, dat men tevens door hetgeen men in deze ure zou hooren zou komen tot of versterkt worden in de overtuiging, dat de opvoeding in Voordorp" in Christelijke handen is. Toen werd uiigevoerd, met piano- en or gelbegeleiding, welke zeer goed verzorgd was, „Vrode op Aarde", do driestemmige cantate, woorden van W. H. Hasselbach en muziek van A. Lijsen; afgewisseld door het zingen van don Lofzang van Zacharias ver zen 1, d cn 5, door alle aanwezigen. Nadat de geheele cantate gezongen was, nam ds. Beekenkamp nogmaals het woord, allereerst om te wijzen op den rijken inhoud van het tekstboekje en den raad te geven dit te bewaren en nog eens goed te lezen, om de kostelijke schatten, welke het bevat; en dan om allen, die tot het slagen van dezen avond hadden medegewerkt, hartelijk dank te brengen en voorts allen op te wekken tot een Sursura Corda en tot meerdere sympa thie, liefde en sleun voor „Voordorp", dat, al heeft het vele vrienden, die cr veel aan gelegen laten liggen, veel, zeer veel noodig heeft. In 't bijzonder bedankte spr. de solisten mej. Zaalberg en don heer Goudsmit en do begeleidende daincs Schreuder en Meerburg, alsmede den leider vaJi het koor, den heer F. D. van Wijck. Uit de slotwoorden van den voorganger viel duidelijk op le merken, dat hij en anderen tevreden waren over het ge hoorde en wij kunnen het ons begrijpen. De jonge „Voordorpers" mochten opgewekt per „Stadsverkeer" naar Leiderdorp. Lage Rijn dijk gaan, met het vaste voornemen onder de goede leiding hun zangoefeningen voort te zetten en dan weer van de resultaten daarvan te doen genieten. Met hot gemeenschappelijk zingen van het eerste vers van Psalm 150 en dankge bed van ds. Beekenkamp werd het stichte lijk samenzijn besloten. Inzamelingen werden gehouden'ter be strijding van de onkosten, aan dezen avond, welke niemand geld voor toegang behoefde te kosten, verbonden, en voor het gesticht „Voordorp" zelf. De huldiging van prof. Lorentz. Naar „Het Vad." verneemt, zullen de Mi nister-President de heer Colijn en de mi nister van Onderwijs mr. Rutgers aanwezig zijn bij de huldiging van prof. Lorentz bij de herdenking van zijn gouden doctoraat op 11 dezer in de universiteit alhier. Minister Colijn zal daar een korte rede houden. Een 25-jarig jubileum* Heden herdacht onze stadgenoot, de heer J. Lek, den dag, waarop hij vijf-en-twintig jaar geleden in gemeentedienst trad bij de Lichtfabrieken als assistent-lantaarnopste ker. Waar de jubilaris zich in den loop der jaren door zijn trouwe plichtsvervulling in alle opzichten het vertrouwen van zijn su périeuren had weten te verwerven, lag het voor de hand, dat de dag van heden voor hem niet zonder meer voorbij zou gaan He denmorgen werd hij bij monde van den di recteur der straatverlichting, den heer Er- kelens namens het personeel van dezen tak van dienst toegesproken en hem namens dit personeel een ruststoel aangeboden. Vervolgens werd de jubilaris nog door de directie der Lichtfabrieken gecomplimen teerd en hem de gebruikelijke gratificatie ter hand gesteld, waarna hem de gelegenheid werd gegeven om den verderen dag in den huiselijken kring door te brengen, waar hij ook nog van tal van zijden blijken van be langstelling in ontvangst had te nemen. Sinterklaas bij „Nut en Vermaak". Alvorens weer naar zuidelijker streken i af le zakken hebbpn Sint-Nicolaas en Zwar te Piet gisteravond in den foyer der Stads- zaal nog eenige uurtjes temidden der kin deren van de leden der muziek- en tooneel- vereeniging „Nut en Vermaak" vertoefd. Het i9 waarlijk van liet bestuur dezer vereeni ging een heel aardige gedachte geweest om, i waar het zóóveel voor zijn leden doet ook voor de toekomstige leden eens een feestje ie organiseeren. Want dat het voor elk van de 175 kinderen een feest was. stond dui delijk op ieders gezicht te lezen en wij ge- looven dan ook niet, dat cr ook maar één enkele was, die naar hart en maag onvol daan en on-volgcdaan huiswaarts keerde. De versnaperingen waren niet van de lucht; handenvol pepernoten strooide Piet uit zijn onuilputlelijken zak ovtr de hoofden der kinderen, terwijl vriendelijke dame9 af- en aanliepen met bladen volgeladen met gla zen limonade, chocolade in vasten en vloei baren vorm, borstplaat, groote suikerbees ten, banketletters enz., enz. Een aantal leden van de muziekverceniging hier ter stede, die zich daartoe welwillend bereid hadden verklaard, wisten door het spelen van Sinterklaasliedjes de goede stemming erin te houden, terwijl het dreigement mee naar Spanje te worden genomen, uitstekend hielp om al de kleuters de liedjes uit volle borst mee te doen galmen. Beurtelings werden alle kinderen door den Sint onder het baldakijn toegesproken. Bij een heel enkele, die blijkbaar geen al te gerust geweten had, kwamen de water landers wel voor den dag, doch de moesten namen met een lachend gezicht de goedo gaven in ontvangst. Zou het euvel van de vele Sinterklazen hieraan niet voor een groot gedeelte debet zijn? Hoe het ook zij, het is een avond ge weest, waaraan ieder kind nog langen tijd met de prettigste herinneringen zal terug denken en waarmee „Nut en Vermaak" 175 kinderhartjes voor zich gewonnen heeft Tot slot deelde de goede heilige aan ieder kind een geschenk van blijvende waarde uit, waarmede allen zich zeer ingenomen toon den. Een geanimeerd en druk bezocht bal vormde voor de grooteren het waardig slot van dezen genoeglijken avond, die „N. en V." in alle opzichten tot eer strekt. Kerstpakketten voor Oostenrijk. Evenals vorige jaren zal er ook thans weer gelegenheid bestaan, om Kerstpakket ten met Liebesgaben naar Weenen en ver der Oostenrijk te verzenden. Deze pakket ten moeten zooveel mogelijk in houten kist jes verpakt worden en niet zwaarder dan 10 K.G. per stuk wegen. De verzendings kosten tot Weenen bedragen ongeveer f 1 35 per pak. De kistjes moeten zoo spoedig mogelijk, uiterlijk. Zaterdag 12 Dec., toege zonden worden aan den heer D. M. van Nes, na voorafgaande mededeeling van aantal stuks en adres van bestemming, bij wien alle nadere inlichtingen zijn te ver krijgen. (Adres: Vreewijkstraat 8, Leiden, tel. 2152) Kindertransport naar Oostenrijk. Op 21 December zal nog een klein transport van Oostenrijksche pleegkinderen naar Weenen vertrekken. Pleegouders, die voor hun pleegkinderen van deze voorloo- pig laatste gelegenheid, om hen onder ge leide te doen terugkeeren, gebruik wen- schen te maken, dienen zich, voor Leiden en omgeving, zoo spoedig mogelijk te wen den tot den heer D. M. van Nes. Vreewijk- straat 8, Leiden, ter verkrijging van nadere inlichtingen. Alle met den Oostenrijkschen vacantietrein hier gekomen en achterge bleven kinderen dienen thans mede terug to reizen, tenzij men er de voorkeur aan geeft hen voor eigen rekening te houden en later, terug te zenden. Bij Kon. Besluit, Staatsblad no. 282, is aan onzen stadgenoot, den heer J. E. Bob lin, die hier ter stede reeds vele jaren, geas sisteerd door een bevoegd tandheelkundige, dit beroep uit oefende, de volledige bevoegd heid tot het uitoefenen der tandheelkunde toegekend. De heer J. H. A. Ripken, alhier, is tot directeur van het strijkorkest te Haastrecht benoemd. Voor het dipioma A. van het Espe- ranto-examen, te Utrecht gehoudep, slaagde onze stadgenoot, de heer L. Timmers. In verband met den ingevallen dooi heeft het bestuur van dc Leidsche IJsclub het raadzaam geoordeeld de baan heden middag niet open te stellen. Mocht met het vallen van den avond hot wederom gaan vriezen dan is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat de baan hedenavond alsnog open wordt gesteld. Op Dinsdag 22 December a.s. zal in den Schouwburg alhier worden opgevoerd „Prinses Zonneglans", groot zangspel in vijf bedrijven, van Corns, lmmig, voor soli, dames- cn kinderkoor, onder leiding van den heer C. B. Duyster. De regie is in han den van mevr. A. van der LykoSijtsma, kostuums van het magazijn ,,Erato". Heb batig saldo zal worden afgedragen aan het Centraal Genootschap voor Kinderhcrstel- lings- en Vacantiekolonies, afd. Lriden. Daar de opvoeringen van dezo operetten steeds groote belangstelling hebben, zal de schouwburg ook ditmaal wel uitverkocht j zijn. De Kamer van Koopihandel en Fa brieken voor Rynland, te Leiden, za( mprgen- namiddag te halfdrie vergaderen in de bovenzaal der sociëteit „Amicitia". De agenda luidt: Opening; notulen; in gekomen stukken; mededelingen; ophelliag van één postbestelling te Leideu; bescher ming van den buitenlandschen kooper; bureau voor uitvinders; vereeniging „Ncderlandsch Fabrikaat"; vereeniging „Nederland in den Vreemde"; op!e:ding van landmachinisten; normalisatie iu Nederland; wetsvoorstel tot heffing van accijns op Vruchtenwen; herzie ning IJkwot; rondvraag; sluiting. Vanwege de afdeeling Leiden van don Vrijz. Dem. Bond zal Woensdag 16 Decem ber het Kamerlid mr. H. P. Marchant, in een openbare vergadering, belegd in* Jict Leidsche Volkshuis de aanleiding, het ver loop en de vermoedelijke oplossing der hui dige regeeringscrisis bespreken, waarbij ge legenheid zal zijn voor debat. Blijkens een advertentie in dit num mer herdenkt dc vereeniging „De Leidsche Padvinders" Zaterdag 19 December haar 16- jarig bestaan met een feestavond in de groote Stadszaal, gevolgd door een bal in den foyer. Naar wij vernemen bestaat vooi dezen avond nu reeds groote belangstelling, zoodat het raadzaam is zich al vast van kaarten te voorzien, wil men niet achter het net visschen. De uilvoering wordt ge heel door de Leidsche padvinders verzorgd; uit diverse plaatsen komen afgevaardigden eu ook het Hoofdbestuur zal vertegenwoor digd zijn. Tevens is aan dit jubileum een tentoonstelling verbonden, welke gehouden wordt op 26 en 27 December in het Troep huis aan de Lammermarkt en waar ver schillende eenvoudige, door de padvinders en ook door de jeugdige welpen zelfver vaardigde voorwerpen ten verkoop zullen worden aangeboden. Gezien de groote animo, lijkt ons een aanmoediging onzer zijds overbodig; de naam der Leidsche Pad- vindersvereeniging waarborgt een gezelli- gen avond. MUZIEK. Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Leopold Mozart, wiens symphonie in G gr. i, als eerste uitvoering door de II. O. V., hei programma opende, was de vader van den beroemden zoon. Geboren in Augs burg (1719) werd hij door politieke troebe len gedwongen als 18-jarige jongeling zijn geboortestad te verlaten en vestigde zich te Salzburg. Niettegenstaande zijn benarde financiëele positie, wist hij het klaar te spe len colleges aan de universiteit in „Wereld wijsheid en rechtsgeleerdheid" naar hij zelf bericht, le volgen. Muzieklessen maakten hem dit mogelijk. Zijn groote plichtsbetrach ting bezorgde hem nog een succesvol acade misch examen. Lang duurde die studie niet: in 1739 is zij naam plotseling verdwenen van de studenlenlijst. Van af toen wijdde hij zich uitsluitend aan de muziek. Hij wordt ons beschreven als con man van inteilec- tueele en artistieke gaven, _die wat hij be reikt heeft aan eigen wil en kracht had te danken (zijn vader was een arme boekbin der). Zijn streven örn hoogerop ie komen was sterk ontwikkeld. Hierin is voor een groot deel de verklaring le zoeken, dat hij zich tot een zeer bekwaam musicus heeft kunnen ontwikkelen zonder leiding van buiten af. Maar niet alleen als violist en viooLpedagoog was vader Leopold een man van bcteekenis geworden, ook als compo nist werd hij gewaardeerd. Tot zijn beste werk kunnen de in 1760 geschreven diver- timenli voor strijktrio en enkele s/mpho- niën worden gerekend. In de nu gespeelde symphonie treft ons een zekere humor en een uitgesproken voorliefde voor volkslied achtige melodiek, lichtelijk overgoten met wat romantiek van den geboren Zwabe, waardoor het werk stilistisch nadert tot het BINNENLAND. Do Raad van Leiden zet de behanddins der Gemeentebegrooting voor 1926 voort. Dr. J. Th. do Visser heett van H. M. it Koningin opdracht gekregen tot vormhef van een Parlementair Kabinet. De Haagsche rechtbank heett uitspraak gedaan in de zaak der hloombollendielstallen te Noordwijkerhont, Mededeeling van min. Colijn over nilke» ring aan het Rijkspersoneel. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer hv> zake de Bioscoopwet Hevige brand te Amsterdam. BUITENLAND. Het Grieksch-Bntgaarsch conflict voor les Volkenbondsraad. Verdere werkzaamheden van dezen Raad. Hindenburg ontvangt de leiders der pas. tijen ter oplossing van ds crisis in Duitscb» land. Terwille van ieders veiligheid bestrooie men bij eventueele glad heid de straten voor zijn woning met zand of asch. jeugdwerk van Joseph Haydn Men moet ml bij een werk van Leopold Mozart niet vra gen hoe wij met onze moderne ooren daar* tegenover slaan, maar vóór alles bedenkep dat bij het is, van wien Wolfgang zijn bui tengewone begaafdheid heeft geërfd. Nu eens niet van de moeder, die in het Mozarl* proces geen andere rol heeft vervuld dan die van goede moeder, wat overigens nicl weinig is. Wolfgangs vroegste werk is steeds door vaders hand gegaan En zoo if het voor alles leerzaam geweest en interes sant om eens iets te hooren van den vader, wiens grootste verdienste nu eenmaal is ge weest do vader en de voortreffelijke opvoe der te mogen zijn van zijn grootën zoon. Gerharz heeft met de uitvoering van hel werkje den crnsligen muziekbeoefenaar zee! aan zich verplicht Van de reine, leedere en nobele Rosa-» raundemuziek van Schubert, die nooit haar uitwerking mist, heeft het publiek weel volop genoten. Na de pauze kregen we de variaties op het Sint-Nicolaas liedje „Zie, ginds komt de sloomboot van Spanje weer aan" van Jan van Gilse, den vroegeren Utrechlschen di rigent, die in 't begin wat eentonig en sim pel zijn, tegen 't slot wel interessanter wor-. den maar dan ook uit den stijl vallen. De instrumentatie trekt meer aan dan de muzi kale vinding. Ze vielen bij het publiek in den smaak. De op veel hooger plan staande Piet Hein-rhapsodie van Van Anrooy vormde het pakkend slot van het programma. Wat is daar een gezonde joligheid, tot uitgelaten heid opgevoerd, uit dat populaire wijsje ge haald of liever er in gelegd door al die speelsche en buitelende rythmen! Het orkest had zijn beau soir. Er 13 mooi gespeeld, correct en met entrain, die Ger harz eigen is en waar we zoo prettig mee vertrouwd gaan raken. De sopraan-zangeres Di Moorlag heeft luister bijgezet aan den avond. Met haar van huis uit zeer mooie stem, die dooi* blijkbaar zeer zorgvuldige cultivcerini? nog steeds aam glans en in de verschillende re gisters aan cgaliteit wint, heeft ze Maklcrs prachtige „Lieder eines fahrenden Gesel len" gezongen, ontroerend mooi. Ze zijn eigenlijk voor een allstem geschreven. Maar dat een sopraan-zangeres van de muzikali teit van Mej. Moorlag er ook naar grijpt is vergeeflijk. Van Mevrouw Frensel Wegener- Koopman heeft ze na de pauze een drietal liederen gezongen, die ons zeer bekoorden. Ze zijn met pianobegeleiding geschreven, dié door Gerharz is georkestreerd. Ni l al leen is daar de kundige hand van den -gc- routineerden orkesldirecteur in (e herken nen doch bovenal den zin voor kleur van den gevoeligen musicus. En de originele begeleiding leende zich er uitmuntend toej wat in 't algemeen pleit voor een goed be werkte pianopartij. Het zijn liederen met onmiskenbaar talent gecomponeerd door een gevoelig componiste, vlot en_ecrlijk zonder gewichtigheidspose, goed passend aan het woord. Met deze stemmingsvolle muziek heeft de zangeres veel eer ingelegd. De in de zaal aanwezige componiste werd op het podium geroepen. Het publiek was behoorlijk opgekomen; enkele getrouwen waren blijkbaar gaan schaatsenrijden.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1