CORRESPONDENTIE. Als altijd tegen 't nieuw seizoen Had 'k voor mijn kinders veel le doen. De winter kwam al vroeg dit jaar O, schrik! ik was nog lang niet klaar! Er viel heel wat te naaien, hoor! Voor Bén, Miek en kleine Door. VJug ging ik daarom aan den gang. Bedenken doe ik mij nooit lang. De kinders moesten warm gekleed. En weet je, wat ik daarom deed? Ik vroeg mijn nichtje: Loek van Dam, Of zij m' een dagje helpen kwam. Marietje ^hield de baby stil, Met 't poesje speelde onze Wil. Wij werden dus door niets gestoord En naaiden maar aan één stuk~voort. Pyama's voor den Teddy-beer, Die was op eens een heele heer; Een lekker dikke jurk voor Miek, Nee maar. wat was mijn meisje sjiek! Weet je waar ik nu zit te schrijven? In Leiden, Hooge Rijndijk 15. Maar heusch ik kon het jullie verleden week, toen ik mijn correspondentie schreef, nog niet vertellen, anders zou ik wel gewaarschuwd hebben en gevraagd of jullie eens naar mij wilden uit kijken. Als je dit leest, ben ik ook nog in Leiden, maar Zondagmorgen vertrek ik weer naar Den Haag. naar mijn gewone adres. Alle brieven, die over de post naar Den Haag waren verzonden, heb ik hier toch ook gekregen, dat zien jullie wel. Er wordt mij weer erg om prijsraadsels gevraagd. Nu de zen Zaterdag geef ik ze niet. want velen zijn nu erg druk aan het werken voor St.- Nicolaas, dus hebben ze er geen tijd voor. Zaterdag 5 December, dat is heelemaal on geschikt, want dan zijn natuurlijk alle ge dachten bij het St.-Nicolaasfeest, Ik hoop dus Zaterdag 12 December weer prijsraad sels te geven. Ik zal een prettig werkje geven waar iedereen steeds aan kan mee doen. Is dat goed? Iedereen leest de volgende corresponden tie, denk ik, pas als het St.-Nicolaasfeest is afgeloopen, dus dan zal .ik nu maar vast aan allen, groot en klein, veel, heel veel genoegen toewenschen. Viert allen prettig feest Na 5 December hoor ik natuurlijk wel van velen, hoe die avond is gevierd. C. Stuivenberg, je mag gerust meedoen, maar wil je je voornaam voluit schrijven, ik weet graag of het een jongen of een meisje is. Jan Stark, aardig dat je het goede voor beeld van je vriend gaat volgen en geregeld gaat meedoen. Later mag je mij gerust raadsels sturen, nu heb ik er nog heel veel liggen, dus zou het toch nog een paos duren eer ze geplaatst worden. Mi entje Roman ik zal a.s. Zondag 29 No vember de groeten van je moeder over brengen. want dan is die dame jarig en dan ga ik haar altijd feliciteeren Die zuster van je moeder ken ik wel, want ik kom hier in .Leiden wel bij de dames bij wie zij woonl. Dé Wiersma, ziezoo nu weet ik het be- fcec. Ik vind Dé een iwel aardigen naam. Zes wollen luiertjes voor Door, 't Kind wordt al gauw te groot er voor. Zoo'n baby geeft heel wat te doen, Als je haar grootbrengt met fatsoen! Mijn mooie, nieuwe naaimachien Verjaarsgeschenk van Tante Lien Werd ingewijd. Ze naaide fijn En netjes recht, zooals 't moet zijn. In één dag kwamen wij niet klaar Met onze naald en onze schaar. Och, weet je, 't gaat er net zoo mee Als op een heel groot atelier. Je komt nog altijd tijd te kort, Hoe ijv'rig de machien ook snort. Maar zié: mijn nichtje Loek van Dam Zei, dat zij graag terug weer kwam. Zij was de naaister, ik mevrouw, En juist vóór d' allergrootste kou Was 't jonge volke warm gekleed. En Inreeg het geen verkoudheid beetl Jongens, die Désiré heeten, worden bij ver korting ook Dé genoemd, dus daardoor wist ik het eerst niet Margaretha Dorre paal, ik lees daar net in je brief: wat is het 's middags al vroeg donkerI Nu vandaag is het al heel erg, nu is het 's morgens ook heel donker door tel kens die hagelbuien. Met zulke donkere da gen ben ik altijd blij. al9 het licht brandt en de gordijnen dicht, dan merk je niet, wat er buiten gebeurt Leendert Elderhorst, ik 'denk altijd het liefst aan St-Nicolaas, die met een stoom boot aankomt, niet met een vliegmachine, dat hoort er nu heelemaal niet bij Dat hoop ik ook van harte hoor, dat jullie evenals verleden jaar weer een heerlijk pakket van je grootmoeder zult krijgen. Betsie en Annie Kalkhoven, prettig hè om mooie kerstliederen te leeren; als jp ze dan op school goed hebt geleerd, zing je ze dan thuis ook wel? Dat eene raadsel heeft al eens in de kindercourant gestaan, maar het tweede zal ik bij mijn voorraad leggen. Nellie Mulder ik wist heusch verleden week eerst niet. wie het was door dien ver anderden naam. Ga je 16 December heele maal uit huis of alleen maar overdag? Wim en Jannetje Teljeur. gaat gerust maar meedoen met de raadsels. Doen er ook vrienden en vriendinnen mee? Marietje en Gerarda van der Reijden, je hebt toch niet de mazelen gekregen of iets dergelijks, die nieuwe ziekte soms? Zorg maar geheel beter te zijn tegen 5 Dec.. Over geheimen schrijf ik nooit, dan zou opeens alle aardigheid er af zijn Theo Maghielse de geheele raadseljeugd mag mij Tante noemen, jij net zoo goed als alle anderen. Ik ben nu eenmaal de raadseL tante van het „Leidsch Dagblad". Henk Klinkhamer, ik heb nog zóóveel raadsels liggen, ik wacht dus graag nog v/at. Je anecdotes kan ik gebruiken, ik zal ze later een9 plaatsen. Drietal Kukler, een aardig briefje al van Lena zelf. Is de verkoudheid al over, toch geen mazelen of zoo gekregen? Marie schrijft mij later zeker wel wat voor idee ze heeft gekregen. Ik zal Marie nu maar vast felici teeren. want in de volgende correspondentie is het al te laat. Nelly Lezwijn zoo, ben jij gaan kijken naar St. Nicolaas die uit de vliegmachine stapte. Ik vind dat een veel te koude, ver moeiende reis voor zoo'n ouden bisschop. Koos Brouwer dat is veiliger dat je moe der even nakijkt of je den brief wel hebt enderteekend, want ik heb er niets aan als or geen naam bijstaat. Prettig, nietwaar, hel Kerstfeest van de Zondagsschool. Sjaan DÓll het blinkt gezelliger als de kinderen onderteekenén met den naam waarbij ze thuis genoemd worden. Hannie Mieloo je hebt zeker al gezien dat ik nu dezen keer 2 brieven van je kreeg, dus die van de vorige week ook nog. Al9 de brief Dinsdags om 12 uur al was bezorgd, dan was dat zeker goed bijtijds. Gorrie van Leeuwen dat zal wel eene groote drukte zijn als St Nicolaas aankomt ik heb hem dit jaar nog niet gezien, maar ik Hoop een der volgende dagen. Trijntje Serdijn dat vind ik opperbest, dat je weer kan meedoen, ik herinner mij je naam nog heel goed. In den winter is het wel een aardig werkje om raadsels op te lossen. Gretha van de Zwart en Trijntje Voorma jullie moet mij ook maar een9 vertellen over St. Nicolaas geheimen, ik verklap niets hoor. Annie Coster ben jij een vriendinnetje van J&nnie? Gezellig om zoo samen te zitten schrijven en raadsels oplossen. Trientje Schouten en Lili Gaykema aan jullie samen een groetje. Hebben de pof fertjes lekker gesmaakt? Bevalt het Lili goed op de vakschool? Ik heb voorloopig nog genoeg raadsels in voorraad. Jannie Harrée dank voor anecdotes en raadsel. Je hadt heel wat geschreven voor mij. Zoo, heeft je broertje al wat in zijD schoen gevonden? Ik geloof, dat heel veel kinderen al hun schoen zetten. Annie van den Broek ik woon in de Fre derik Hendriklaan no. 167, dat is niet vlak bij de Obrechtstraat, ik denk een kwartiertj lcopen. Ik heb thui9 nog een massa raad sels liggen, dus ik kan nu nog niet zeggen of dat van jou gauw aan de beurt komt Jansje Sjardijn jij vraagt of ik dicht bij de Vaillantlaan woon? O, neen, die is heel ver van de Frederik Hendriklaan waar ik woon. Ir» den Haag was het dien Zaterdagavond ook erge mist Piet Smittenaar, zool ben jij naar een zil veren bruiloft geweest? Veel plezier gehad, gezongen? Heb je ook wat voorgedragen? Mini Metselaar ja nu heb ik je dezen keer niet tijdig genoeg kunnen waarschuwen, dat ik in Leiden kwam logeeren. Als ik het de vorige week al had geweten, dan had je nu eens even naar den Hooge Rijndijk kunnen komen. Marie v. dor Reijden jullie zijn op de gym nastiekles zeker al druk aan het oefenen voor de uitvoering in Januari. Ja, teeken jij je nu maar altijd Marie, dan verwar ik je niet met de andere M. v. d. R. Emanuel Eljou ja in Den Haag heeft St. Nicolaas al door de stad gereden, heeft men mij verteld, maar ik heb hem nog niet gezien. Wat is het 's middags'en 's avonds nu druk in de winkelstraten, dat heb ik nu deze week in Leiden ook gezien. Louis de Hertogh voor jou wel gezellig, dat je schoolkameraad nu 00 kmeedoet, nu kun nen jullie er samen over praten. Aart v. d. Nadort is je postpapier op, dan treft het dat 5 December nadert, mis schien krijg je wel weer nieuwen voorraad. Truus Stuivenberg je bent mij welkom. Martha Overvliet dat spijt mij heel erg voor je, dat je kleinn hondje zoo erg ziek is, ik Hoop van harte dat het beestje nog beter zal worden. Viertal uit Warmond, ik vond in dit pak ook nog brieven van jullie v^n verleden week. Wat jammer van al die duiven, die zijn weggevlogen, dan begrijp ik, dat Ger- brand de iaatste 2 duiven dan maar wil verkoopen. Beginnen de krielhaantjes al te kraaien Liesbeth en Jaap Barnouw jullie doet flink je best hoor om op tijd te zijn met je brief. Wanneer ontvangen jullie altijd de kindercourantn En wanneer verzendt jr dan den brief 1 Jacobus van Veen (Koudekerk) je naam wist ik natuurlijk dadelijk weer, want Rika en jij hebt langen tijd heel trouw meege-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19