O. 20159. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 November Derde Blad. Anno 1925* UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA Alphen. Burger 1. Stand. Be vallen A. Roodenburg geb. Den Hartog, Z H. Edervcen, geb Lieftink, Z. C. M. oedens geb. De Grool Z. W v. d. Leede »eb v. d. Meer, D. G. Spaan geb. van Delft, Z. M. Spreij geb Offers, D L. van Doom, geb. v. Ofwegen, Z. E. .Ga- hnkamp. geb Rotteveel, levenl. Z. Gehuwd W. J Tuinman jm. 27 j. en IV. v. d. Mik jd. 27 j. In de Ned.-Herv. Kerk Julianaslraat werd gisteravond weder een orgelbespeling gegeven Thans was het de heer Cor Ku. orgelist der Ronde Luthersche Kerk te Am sterdam, die het instrufnent bespeelde Het programma bevatte composities van Bach, Gurlmant. Lemmens en andere bekende mu sici, terwijl een drietal stukken van den organist zelf eveneens daarop voorkwamen Cc aanwezigen hebben van goede muziek kunnen genieten. De belangstelling was als gewoonlijk niet buitengewoon groot. Een voor de vereeniging .Ziekenzorg" in de NecL-Herv. Kerk gehouden collecte beeft ruim f 190 opgebracht. Hazerswoude. De restauratie van het lafé van wijlen den heer Jac. Rodenburg, dat onlangs is overgegaan aan de Diaconie der Ned-Herv. gemeente, thans bewoond door jen heer J. Angenent, nadert haar voltooiing. De verandering zoowel uit- als inwendig is belangrijk genoeg om er even de aandacht op te vestigen. De diaconie heeft er eer van dat zij de zaak maar ineens flink heeft aan gepakt Zoo is het onoogelijk rieten dak ver dwenen, en door een nieuwe kap, met pan nen gedekt, vervangen De voorgevel van het gebouw heeft daarbij zooveel verandering ondergaan, dat het huis een veel flinker en moderner aanzien heeft verkregen. Een ruime ingang verleent toegang tot de groote zaal of gelagkamer, welke keurig netjes en degelijk is ingericht, en prachtig is gemeubi leerd. Voor de noodige ventilatie is uitmun tend gezorgd. Achter de bovenzaal aan de straatzijde, welke voorloopig nog als raad kamer en trouwzaal blijft dienst doen, zijn de noodige logeerkamers aangebracht, die naar de eischen des tijds zijn ingericht. Kortom, hel is nu weer eert flink degelijk ge bouw dat gezien mag worden, en den bouw kundige, den heer A. Heesterman en den aannemer G. Lindenburg tot eer strekt. Koudekerk. ln den afgeloopen nacht is alhier door een auto uit Antwerpen een man in een sloot gereden. De drenkeling werd door den heer K. en eenige anderen, die juist passeerden, op het droge gebracht Later is de auto nabij de Vink door de Leidsche po- ttie aangehouden. Leiderdorp. De raad vergadert op Don derdag 26 Nov. des avonds zeven uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Verordening heffing schoolgeld. 3. Benoeming lid Com - missie van toezicht op het lager onderwijs 4 Genoeming geneesheer vaccinatie 1926. 5. Wijziging begrooting 1925. 6. Verzoek ver lichting Zijldijk. ln de gisteravond gehouden samen- tomst van manslidmaten in de Geref. Kerk, rijn tot ouderling gekozen de heeren C. Bos en H. Sutterland; en tot diaken de heer C. Veefkind. Burgerl. Stand. Getrouwd: A. l'ithof en J. J. de Jong. Rijnzaterwonde. Gemeenteraad. Voazitter: burgemeester J. A. Bakhuizen. De notulen worden goedgekeurd, behalve door den heer Visser, die zegt, dal de heer Van der Zwan niet gestemd heeft over het voorstel inzake eleclrificatie Leidsche Vaart. Bij de nu volgende verkiezing van een. weihouder wordt benoemd de heer Visser, nadat de heer Van der Meer heeft bedankt. Een adres van J. Spijkstra, te Hoofddorp, om in aanmerking te mogen komen voor de levering van drukwerk ten behoeve van de gemeente-administratie, wordt voor kennis geving aangenomen. Daarna komt m behandeling de vaststel ling van de Gemeentebegrooting voor het iienstjaar 1926. De voorzitter zegt, dat een commissie is benoemd voor het nazien van die begroo- óng en vraagt of die commissie in het alge- tneem opmerkingen heeft of die liever willen behandelen bij de verschillende posten. De heer Van Tol zegt, dat de commissie opmerkingen heeft, maar deze wit be handelen bij de betrokken posten. De voorziHer vraagt of nog een der an dere raadsleden opmerkingen heeft, zoo niet Jan zal de begrooting arlikelsgewijze be handeld worden. Aangezien geen der leden het woord Vraagt, gaat de voorzitter over lol het be handelen van de begrooting. Bij de behandeling van volgnummer 42, -Onderhoud en aankoop van meubelen voor raadzaal en Secretarie", zou de commissie gaarne zien. dal die post met f 40 verhoogd kerd in verband met den aankoop van een Kokvoor de Raadzaal Aldus besloten V volgnummer 48 „Reis- en verblijf kosten". zou de commissie wènschen, dat °'e post op f 10 werd gebracht. De voorzitter merkt op, dal een klein "felle meer ruimte op die post moet worden opengelaten. Gaat b.v het college naar Den uaag voor een conferentie, dan zou men ;°°r veis- en verblijfkosten met f 10 niét eel doen. Er wordt ook niet noodeloos ge reisd. 'l|0er Visser stelt voor een bedrag van -o uit te trekken. De raad besluit hiertoe zonder hoofd. sl. _m) de behandeling van volgnummer 67, en van veldwachterswoning", merk! de °P. dat zij uit de memorie van 'onting gelezen heeft, dat een beerput .'wórden-aangebracht, waarvoor f 100 is er K'?r Dal vindl de commissie hoog BiitUiU zon raaTne zien. dat voortaan alles Wbhek werd aanbesteed. verf Z'",er merk' °P' dat «ie P°st begronen n°? an^ere werkzaamheden Op voorstel van den heer Van To'. zal voortaan publiek aanbesteed worden van af f 100. Bij de behandeling van volgnummer 88 „Belooning voor den Gemeente-opzichter" stelt de commissie voor een instructie voor den Gemeente-opzichter in het leven le roe pen, waarin o.a. bepaald is, dat hij geen materiaal mag leveren aan aannomers, die voor de gemeente een werk uitvoeren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. bereid zijn een instructie le ontwerpen, en aan den Raad aan le bieden, maar de voorwaarde, die o.a. de Commissie wil is wel te bezwarend. De jaarwedde is f 100 en de zaak staat op naam van zijne zoneD, zoodat T moeilijk zal zijn te onderzoeken. Na nog eenige opmerkten wordt de begrooling in haar geheel met algemeen; stemmen vastgesteld. Aangezien niets meer aan de orde is gaat de Voorzitter tot de rondvraag over De heer Visser hel woord verzoekende, vraagt den Voorzitter naar aanleiding van het gesprokene in d; vorige Raadsvergade ring „over de valsche beschuldigingen, waar aan zelfs raadsleden hebben deel ge nomen", op welken grond hij die beschuldi ging op onze schouders legt. De Voorzitter zegt, dat hij deze zaak als afgedaan beschouwd en wie de schoen past Irekke hem aan. Verdere inlichtingen wil spreker niet verstrekken. De heer Visser merkt op, dat onder een groot gedeelte van de inwoners de achting voor den burgemees ter is verloren gegaan en hij vraagt den Voorzitter zijne woorden in te trekken. De Voorziller ziel niet in dat hij zijn woor den moet intrekken, en vraagt of een van de andere heeren nog het woord wenschL De heer van Tol het woord verzoekende zegt Mijnheer de Voorzitter. Het is mij opgeval len dat het van de vorige vergadering uit gebracht Raadsvsrdrag in verschillende bla den, niet begint zooals gewoonlijk" De Burge meester opent de vergadering met gebed Of dit nu met opzet gedaan is dat weet ik niet maar" dat doet niet terzake. Heden stel ik aan den Raad voor, om voortaan de vergadering niet meer le ope nen met gebed. Het is voor mij en ook voor de andere Raadsleden, dunkt mij, niet toe laatbaar zooals het in de laatste vergaderin gen is gegaan, en wel, dat wij Raadsleden en ook de inwoners van Rijnzaterwoude door U beschuldigd worden voor dingen die niet anders dan Uw schuld zijn. Wij hebben U zachtzinnig behandeld. fn deze vergadering hoort althans het ge bed niet gedaan te worden De heer Visser keurt de houding van den burgemeester ook af De Voorzifter merkt op dat hij niets terug trekt Van den anderen kant is ook heel veel gezegd. De heer Visser merkt op, dat hij zijn woorden wil terugnemen. De heer Van Tot wenscht zijn voorstel in stemming te zien. De Voorzitter zegt, dat dit voorstel van zulk een ingrijpenden aard is, dat hij bij gelegenheid van de rondvraag zulk een voorstel niet in stemming kan brengen. De heer Van der Zwan, het woord ver zoekende, verklaart in de vorige vergade ring wel degelijk vóór gestemd te hebben. Naar aanleiding van het voorstel van den heer Van Tol, om het gebod alhier af te schaffen, maakt hij zeer ernstige bezwaren Het woord God wordt zoo dikwijls vergeten, waaraan wij alles verschuldigd zijn. Met klem moet spreker zich hiertegen verzetten De heer Van Tol vraagt den Voorzitter, waarom hij weigert zijn voorstel in stem ming te brengen. De Voorziller valt den heer Van Tol in de rede en zegt, dat van weigeren geen sprake is, maar om zulk een belangrijk voorstel klakkeloos in den Raad le brengen, kan hij niet toelaten. Laat de heer Van Tol eerst eens ernstig overwegen of zulk een voorstel wel door hem gedaan kan worden. De heer Van Tol merkt op, dat hij zijn voorstel ernstig heeft overwogen en trekt zijn voorstel niet terug. De Voorzitter vraagt of een der Raads leden het voorete! van den heer Van Tol ondersteunt. De heer Visser ondersteunt het voorstel. Uit de stemming blijkt, dat het voorstel met 5 tegen 2 stemmen verworpen is. Vóór stemden de heeren Van Tol en Visser. Aangezien niemand meer het woord ver langt en niets meer aan de orde is, sluit de Voorzitter de vergadering. In de ledenvergadering van het Dept Rijnzaterwoude c.a. der maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" is de heer L. J. Lint horst herbenoemd tot secretaris-boekhouder van de spaarbank. Tot commissaris te Lei- muiden werd herbenoemd de heer Wolken en tot commissarissen te Oudewetering en Rijnzaterwoude werden benoemd resp. de heeren dr. Sax en A. de Kroes. Na deze benoemingen kwam de regie - mentswijziging op de spaarbank aan de orde. Ingrijpende wijzigingen omtrent rente berekening, inlagen en terugbetaling van be dragen werden vastgesteld, waardoor voor de inleggers groote voordeelen en gemakken tot stand zijn gekomen. Over enkele andere voorgestelde wijzigingen zal het Dept Best. nader overleg plegen met het bestuur der spaarbank. Tot notabelen bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn herkozen de heeren Vreeswijk en S. J. Westcijn. Er worden pogingen in het werk ge steld om het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. van een nieuw orgel te voorzien. Een z.g. orgelcommissie is reed9 samengesteld en deze zal zeer spoedig met haar werkzaam heden aanvangen door van de leden der kerkelijke gemeente bijdragen in te zame len. Een opwekking tof het geven van bij dragen is hier wel op zijn plaats, aangezien het tegenwoordig orgel in een zeer desolaten toestand verkeert. Waddinxveen. Burgerl. Stand. Geboren: Wijntje Hendriks, d. van W. van Ringelenstein en J. A. van Gelooven. An- nigje, dochter van D. van der Laan en C. G. de Bode. Gerrit Everhard, zoon van H. van Harn en J H Nijhof Marinus, zoon van J. Loef en P. M van Es. Ariaantje, d van J. Hofman en F. Staal. Annigje, d. van M. Voskuilen en W Boer. Leendert, zcon van P. Bonelaas en C. Both. Overleden: Cornelis de Kooter, oud 4 j. Adriana Rupke, oud 15 jaar. Gehuwd: W. Klaverveld en M. J. West kamp. J. Mfihler en A. van der Neut. Op het raadhuis zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden vischfuik, een tangetje en een alpaeca beursje. Woubrugge. Donderdag a s. vergadert de gemeenteraad. Agenda: J. Opening. 2. No tulen. 3. Ingekomèn stukken. 4. Vaststelling raadsbesluit tot aanbrengen rooilijn voor de Groole Baan en den Achterweg. 5. Crediet- aanvrage ombouw handbrandspuiten in mo torbrandspuiten 6 Vaststelling kohier ver- beleringsbelasling dienst 1925 6a. Vaststel ling Algemeene Politieverordening. 7. Vast stelling Instructie Gem.-Ontvanger 8 Voor stel aanvaarding schenking van Hemessen. 9. Vaststelling begrooting Gemeente Electri- cfteitsbedrijf. 10. Idem Waterleidingbedrijf. 11. Vaststelling Gemeentebegrooting. alle dienstjaar 1926. Door een aantal ingezetenen van Hoog- made is een verzoek gericht tot H. M. de Koningin om het besluit van Ged. Staten om trent het verlagen van de brug over de Zuid- zijdervaart te vernietigen, daar zij in hun bedrijven worden benadeeld met het vervoer van landbouwproducten. Indien de weg ten westen van die brug in den Boschpolder meer glooiend werd gemaakt van al den driesprong zou een verlaging der brug ge heel onnoodig zijn. Zwammerdam. Met een der autobussen van den autobusdienst GoudaAlphen aan den Rijn, in exploitatie bij den heer H. L. van Bunningen alhier had een ongeval plaats, dat gelukkig goed afliep. Ter hoogte van de brug bij de Steenfabriek alhier brak de stuurstang van genoemden wagen, waar door deze tegen den hoogen dijk opreed. Ge lukkig kantelde de wagen niet, doch bleef op den weg staan Het ongeluk zou minder gunstig zijn afgeloopen, indien de wagen den anderen kant van den weg was uitgegaan, waar zich een vrij diepe sloot bevindt. Na een half uur oponthoud was een andere bus aenwezig, die djn onderbroken dienst voort zette. Behalve het bedrag ad f 202.55, dat in de Ned: Herv. Kerk alhier werd gecollec teerd ten behoeve van het zendingswerk der 6 samenwerkende zendings-corporaties, is nog een bedrag van f 27.50 aan nagiften in gekomen, zoodat daarmede het eindbedjag is gestegen tot f230.05. Haarlemmermeer. Terwijl Zondag avond op den Bennebroekerweg alhier een wielrijdster, mej. B„ uit Haarlem, wilde uit wijken voor een in woeste vaart passeeren- de auto, verloor ze haar hoofddeksel, waardoor ze de macht over het stuur kwijt raakte en in de wegsloot terecht kwam. Door hulpvaardige handen kon ze gelukkig spoedig opjret droge worden gebracht Na van droge kleeren voorzien te zijn, kon ze de reis weer voortzetten. De heer M. Vreeken te Aalsmeer is geslaagd voor diploma B, machinisten examen. Hillegom. Bij de ingekomen stukken, die de gemeenteraad Vrijdag as. te behan delen krijgt, behoort een mededeeling van den heer P. Klaver, dat hii bedankt als lid der commissie voor een bad- en zwemin richting. Er zijn verzoeken om subsidie van „Kracht door Oefening" en Gewest. Land stormcommissie. De gemeentebegrooting ea die der bedrijven zullen aangeboden wor den. Het Burgerl. Armbestuur vraagt op haar begrooting f 18.000. In het tarief der waterleiding zal opgenomen worden In dustrie f 7.50, openbare gebouwen f 12, ver- eeniging8gebouwen f 8 en kerken f 4 per 8 maanden De klachten over toepassing van het ta rief voor den besteller H IJ. S. M. zijn on derzocht, ook die over den bouw van Pa trimonium. Uit het antwoord blijkt, dat het met een sisser zal afloopen. B. en W. wenschen de werkverschaffing te regelen als verleden jaar. Voorgesteld wordt een boventallige leerkracht aan de Openb. School voor U. L. O. te benoemen. Weth. De Vreugd is er tegen. De kantoorbediende van de Gemeente werken J. B. Verhaar zal vast aangesteld worden. Men schrijft ons: Toen er aan de beide zijden van de Weeresteinstraat in het Oost einde land was gekocht en een ijzeren af rastering was geplaatst voor de wegver- breeding, dachten wij dat er. weldra een ideale toestand zou komen. De Oosteinder- brug is verbreed en verlaagd en een klein eindje straat bij die brug is in orde gebracht, maar dat is ook alles. Al sinds maanden blijft de toestand ongewijzigd, dat wil zeg gen: een janboel, tot schande van de ge meente, dank zij de traagheid van het Rijk, want de gemeente heeft niet de minste schuld. Op het land, dat duur betaald is en ren teloos ligt, vindt men kuilen, hopen zand, steenen, oud ijzer, hegstronken en meer rommel, die op de vuilnisbelt thuis hoort. Het la mogelijk, dat de Waterstaat geen tijd of geen geld heeft om den weg in orde te brengen, maar het is een schandaal, zoo als men den boel heeft laten liggen. Wan neer het met de verdere verbreeding van den weg, tusschen dat gedeelte en de tram remise, ook zoo langzaam moet gaan, zou het Rijk bij menig eigenaar geen gewillig oor vinden op de vraag om medewerking. Dat zou zeer jammer zijn, want spoedige verbreeding ie hoog noodig. Dat eigenaars moeten meewerken, is gewenscht, maar 'i Rijk behoort niet zoo verschrikkelijk te treu zelen. De vergadering van den gemeenteraad belegd tegen Vrijdag 27 November n.sis verzet op Donderdag 28 November. Katwijk. Vergadering van den raad der gemeente op Donderdag 26 November a s., des voormiddags te 9.05 uur. Punten van behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Vaststelling verordening tot wijziging van die betreffende de Straalpolilic. 3. Voorstel tot het rooien van boomen. 4. Alsvoren tot "Verhuur van grond aan de „Sociëteit voor Chemische Industrie „Katwijk". 6. Verzoek van het bestuur der Hervorm de Scholen, om beschikbaarstelling van schoolruimte. 6 Voorstel tot wijziging der begrooting 1925. 7. Reclames Straatbelasting. 8. Vaststelling der begrootingen 1926, waarbij voorstel inzake detailhandel cokes en regeling politie-jaarwedden. 9. Rondvraag. Katwijk aan den Rijn. Het R.-K. zang koor „St. Ceciliae" hield gisteren haar jaar vergadering. Na opening en lezing der no tulen volgde jaarverslag van den secreta ris. Vervolgens het financieel verslag van den penningmeester, welk verslag zeer gun stig was. De aftredende bestuursleden wer den allen herkozen. In plaats van den heer H. v. d. Nouweland, die bedankte, werd ge- kozen de heer W Hoogeveen. Verschilteu de zaken, het koor betreffende, werden bij de rondvraag besproken, waarna de verga dering met een woord van dank werd ge stolen en men nog eenigen lijd gezellig bij een bleef. Katwijk-aan-Zee. Bij den gisteren ge houden afslag van haring, waren drie par tijen aangevoerd. Volle haring, Engelsch f 19.45—f 22.20; yle haring 119.95120.60; sleurharing (Engelsche wal) f 19f20.10 Van de haringloggcrs, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, zijn te IJmuiden in de haringhaven aan gekomen: KW 44 met 156 kantjes volte en 340 kantjes steurharifig, en KW 134 met 409 kantjes steur, 40 kantjes volle en 18 kantjes yle haring. Liase. Het was Zaterdag feest op het huis „Roosendaal". Dr. M. de Graaf vierde zijn 25-jarig ambtsjubileum. Des avonds werd in „Rehoboth" de gelegenheid geboden hem te kunnen gelukwenschen. Door vrien den was het podium versierd met bloemen en planten, waartusschen de jubilaris met zijn gezin had plaats genomen. De heer J. P. Segers complimenteerde hem namens zijn dankbare patiënten, welke bem aldaar een collectie instrumenten en een fauteuil cadeau gaven. Allen maakten er gebruik van hun dokter de hand te drukken. Het was een gezellige bijeenkomst. Ds. C. S. van der Ven alhier heelt liet beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Arnhem aangenomen. Noord wijk-aan-Zee. Kerkelijk be richt. Ned- Herv. Kerk, Woensdagavond halfacht ds. L. C. W. Ekering, Herv. pred. te Amsterdam. In de Herv. Kerk werd in de collecte gevonden een nagekomen gift voor de Zen ding van f 60 en een gift voor de Kerk van f 100. Nooidwijkerhont Gisteravond gaf de R.-K. tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst" een uitvoering voor de leden van den R.-K. Volksbond. Opgevoerd werd het tooneelstuk: „Stemmen, die niet zwijgen". De zaal was uitstekend bezet. Ook de gees- tetijken waren aanwezig. De regisseur de heer Wijnekus, werd gehuldigd voor zijn goede leiding, waardoor de Vereeniging op hoog peil staat. Er werd zeer vlot en goed gespeeld. Kerkelijk bericht, Ned.-Herv. Kerk, Woensdagavond 7 uur, ds. P. Hof stede. Oegstgeest. Alhier circuleert een adres hetwelk aan den raad zal worden gezonden en waarin verzocht wordt het weggedeelte tusschen Warmonder- en Terweeweg te be straten en beter te verlichten. Sassenheim. De verloting ten bale van een lighai heeft zuiver opgebracht f292,35, welk bedrag op de Boerenleenbank is ge plaatst. De electriciteitsprijs wordt met 1 jan. met 5 cent verlaagd. De raad vergadert Vrijdag 27 Novem ber, voormiddags halftien, ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Adressen van de Sassenheimsche Be waar-, Naai- en Breischool en de R -K. Fröbelschool om subsidie. 8. Gedeeltelijke garantie voor uitbreiding eiectrisch net aan den Menneweg. 4. Voorstel om terzake het waterbedrijf, volgens art. 9 der verordening, met de Haart. Bankvereeniging, bijkantoor Lisse, een re kening-courant aan te gaan. 6. Voorstel om terzake het Grond- en Woningbedrijf, volgens art. 28 der verorde ning, met de Boerenleenbank alhier, een rekening-courant aan te gaan. 6 Begrootingen, met memorie van toe lichting van de Gasvoorziening, het Water bedrijf en het Grond- en Woningbedrijf, als mede van de Gemeente, dienst 1926. Voorschoten. Burgerl. Stand. Ge huwd: L. B. Hoogweg 24 j. en H. H. Deg- ger 23 j. W. B. v. d. Klaauw 39 j en S. Los 29 j. Zoeterwonde. Kerke 1. bericht. Ned. Herv. Kerk Woensdag des avonds 7 u., ds. A. W, M. Odé, van Hoogvliet. VOOR WOENSDAG 25 NOVEMBER. 8.50: Hamburg (392 M.) Morgeuomroep. 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (officieel? Amsler- damsche tijd). 10.50: Davenlry (1600 M. 6XX) Tijdsein van de Big-Ben. Weerbericht. 11.20: Davenlry (1600 M 6XX) Concert uitgevoerd door het Radio Quariet, 6opraan, bariton, tenor. 11.60; Glasgow (422 M. 5SC) Middag, uitzending. 12.15: Munster (410 M.) Tijdsein van Nauen. 12.50: Parijs (1750 M. SFRt Concert. Lu- cien Paris. Cardiff (353 M. 5WA) Concert tijdens d< lunch, uitgezonden vanuit Cox's Café Tijg London Cubans voeren het Concert uit 1.20: Londen, Daventry (365 M 2LO en 1600 M. 5XX) Tijdsein van Greenwich - Concert uitgezonden vanuit het Beslauranl Frascati 3.20: Cardiff (353 M 5WA) Concert uit gevoerd door het Orkest van Falkman 3.45: Manchester (378 M. 2ZY1 Radio telefonie voor de school. 4.05: Birmingham (479 M. 51T) The Sta tion Pianoforte, dirigent: Frank Cantell. Bournemoutfi (386 M. 6BM) Londen Papers gelezen door Anne Farnell Walson, Manchester (378 M 2ZY) Instrumentaal Concert, uitgezonden vanuit The Citv Halt Aberdeen (f£>5 M. 2RDI Co. .er!, uitge voerd door Steadman's Symphony Orchestra 4.20- Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. 430- Amsterdam (1950 M.) Töjsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieelc Amster- damsehc tijd). 4.35 Londen (365 M. 2LO) Concert uit gezonden van uit The Capitol Theatre naymarket Manchester (378 M. 2ZY) Concert uitge- zonden vanuit The City Hall New Castte (404 M. 5NO) Concert 5.20 Cardiff (353 M. 5WA) Cardi'f Radio ..Five O'clock's". 5.35: Londen (365 M 2LO) Kinderboekje. 6.20- Londen (365 M. 2LO) Dansmuziek Orkest van Alex Fryer. Birmingham (479 M. 51T) Lozells Picture House Orchestra. Bournemouth (386 M 6BM) Muzikal In, termezzo Aberdeen (495 M. 2BD) Concert: solo voor piano. o.a. serenade (Schubert)Soirées de Vienne, Schubert-Devotron (Schumann); Tarantelle. Glasgow (422 M. 5SC) Weerbericht voof de landbouwers. 6.30. Aberdeen (495 M. 2BD) Concert uitgevoerd door Steadman's Symphonie Orchestra. 7.40. Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Muzikale Intermezzo 7 20 Londen .Daventry (36 5M. 2LO eo 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big-Ben. Weerbericht 8 uur. Hilversum (1050 M.) Koersen en Weerbericht van het Persbureau Vaz Dias. te Amsterdam. 8.20 Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Rood het vasteland Bournemouth (386 M. 6BM) Radio Radiance gespeeld door een gezelschap welbekende Londensche artisten. Tekst van Jach Helliot Dirigenten: James Lester en R. E. Jeffrey, 8.35. Brussel (265 M.) Concert. 8.50. Parijs (1750 SFR) Concert. 9.20 Londen,Daventry (366 M 2LO en 1600 M. 5XX) Emilio (Colombo's Orkest) uit, gezonden van uit hotel Victoria le Londen, „Valse" Der Rosenkavalier (Strauss), Ca- valeria Rusticana (Mascagni). 9 30 Londen, Davenlry (365 M. 2LO en 1600 M 5XX) Redevoeringen door Z.K.H, den Prins van Wales, aan bet diner ten bate van „The National Society for (ha Revention of Cruelty to Children". 9.50 Londen Daventry (366 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Concert. Pierina Roselli (so, praan), Emilio Colombo's Orkest. Programma: No 1 Cosi piange Pierrotf No 2 Pity me; No. 3 The little cossack; No, 4 Kyawiak; No. 5 Quanto l'amai. 10 uur Hilversum (1015 M) Koersen er Persberichten van Vaz Dias te Amsteraum. 10.20 Londen, Daventry (365 M 2L0 en 1600 M 5XX) Tijdsein van Greenwich. 10.50 Londen. Davenlry (366 M 2LO en 1600 M 5XX) The Two Rascals Charles O'Donnell, Eddie Fields in Selections". 11.20 Daventry (1600 M 5XX) Dansmu ziek door The Savoy Bands". Hilrersnmtche Draadl. Omroep. 67.20 Vooravond-concert door hel H. D. O -Orkest. 7.20—8 Letterkundige lezing door Maria Schmilz. 8.10 Ned. Chr. Radio-Vereeniging. Progr. Uitzendavond Ned. Chr. Radioverten Woensdag 25 November 8.10 Sprekers- ds. J. Gillebaard. Geref. Pred. le Noord-Schar- woude; Ds. J. van Petegem, pred. van de Evangelische gemeente te Hillegom Muzikale gedeelte: Trio de Swarte uit Am sterdam, viool, cello en piano Zangkoor Im- manuël uit Hilversum. 1. a. Lof zij den Heer melodie uit 1665 voor koor: lb. Loof nu deD Heere, mijne ziele, melodie uit 1565 voor koor-, lc. De wereld zingt Gods lof, J. W, Franck, voor koor; 2 Trio No. 13 Haydn, Trio de Swart; 3. le gedeelte rede ds. J. Gil lebaard over „De toekomst der religie 4 le deel vioolconcert a dur van Mozart, viool en piano; 5. 2e gedeelte rede ds. Gillebaard; 6a. Keer Weer, door koor; 6b De kloppende Heiland, koor; 6c. Blijf bij mij Heer, koor; 7. Variations Symphoniques, cello en piano; 8 le deel Trio Opus 50 van P Tchaikowsky, Trio; 9. Rede van da. Joh. J van Petegem over „De toekomst der menschen"; 10a. Je zus ga ons voor, melodie uit 169810b. Jezua ik ben de Uwe, van Mart Kulke. koor; 10c. God is en blijft getrouw, Bach, koor. X

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9