LAND- EN TUINBOUW. INGE70NDEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA BUITENLANDSGH GEMENGD 9 Moge uw loopbaan met nog vele jaren ver lengd wouden. Hierna biedt de burgemees ter den jubilaris als blijk van waardeeriDg een couvert met inhoud aan. Namens de burgerij voert de heer H. do Boer het woord. Het ie spreker een aange name taak, na de officieele gelijkwenschen van den burgemeester den Commissaris de gelukwenschen aan te bieden van de bur gerij, terwijl hij de hoop uitspreekt dat de jubilaris nog vele jaren gespaard moge blij ven en dat de Heere hem zijn zegen geve. Ik wensch u nog vele jaren na deze en biedt u als blijk van belangstelling van de burgerij in uw werk een gemakkelijke stoel aan, in welk bewijs de gedaehte ligt opge sloten van het moment van rust na ver moedenden dagtaak door u te genieten. Te vens bied ik u dit couvert aan. Daar de Voorzitter van de Broederschap van Commissarissen nog niet was gearri veerd, nam de heer Vooys, Commissaris van politie te AlpheD, het woord als afgevaar digde van de afdeeling Zuid-Holland van den A.N.P.B. Dank bracht spreker den Commissaris voor de uitstekende wijzo, waarop deze eenige jaren het voorzitter schap van deze afdeeling op zich nam en wijst op zijn beleid in de moeilijkste jaren in de afdeeling, toen er van organisatie nog weinig sprake was. Deze jaren is de afdeeling doorgekomen met den heer Gooi aan het roer. Daarna is de, afdeeling weer vooruit gegaan. Nadat spreker nog naar voren had gebracht, dat het hem van nabij bekend was, dat hij voor zijn corps niets onbeproefd of ongebruikt liet om ook hen de gelegenheid te geven een hooger Btand- punt te kunnen innemen, eindigde spreker en hoopte dat het hem nog vele jaren mocht gegeven zijn in het belang van zijn corps en in het algemeen werkzaam te zijn. De heer Walraven, Commissaris van po litic te Alkmaar, secretaris van de Broeder schap van Commissarissen, inmiddels ge arriveerd zijnde, verkreeg het woord en wees op het groote voorrecht, hetwelk den iiubilaris op dezen dag te beurt viel. Hij fe liciteerde den jubilaris namens de Broeder schap en bo'od hem als blijvend aandenken een zilveren matchbox aan. De onderafdeeling Noordwijk en omstre ken van de A. N. W. B., van welke af dee ding de heer Gooi voorzitter is, bood den «jubilaris bij monde van de heeren Rugers en 'Luyt, onder een hartelijke toesprak een zeer fraai kapstokkleed aan. De heer Kromhout, van Lisse, afgev. van de Ilondendresseerclub alhier, sprekende en huldigende den jubilaris voor al het goede en nuttige deze club bewezen, bood hem een foto in lijst aan, betrekking hebbende op het oefenterrein, waarop de leden met hun honden voorkomen. De Voorzitter van Vreemdelingenverkeer bracht de gelukwen schen van V. V. V. over en dankte den ju bilaris voor de wijze, waarop hij steeds de belangen van de badplaats als politieambte naar gediend had en wees in het bijzonder op de moeilijke taak van Commissaris om dc orde in de badplaats in alle opzichten te handhaven en de badgasten zoo noOdig van dienst te zijn. Vele ingezetenen maakten van de gelegenheid gebruik den jubilaris en diens familie met dezen dag de hand te ko men drukken. Gelukwenschen in verschil lenden vorm van hier en elders bereikten den Commissaris. De jubilaris, zichtbaar bewogen, door de zoo buitengewone belang stelling uit alle kringen van de ingezetenen, dankte alle sprekers voor de goede wen- schen hem en zijn gezin toebedacht. Op zulk een spontane huldiging, zegt spreker, had ik niet durven rekenen, eveneens op zooveel belangstelling. Des avonds werd 'den jubilaris, gelijk gemeld, door een twee- lal muziekkorpsen een serenade gebracht, waarbij zich honderden ingezetenen hadden 'aangesloten. i Hiermede was de officieele huldiging af- geloopen en werd het feest in intiemen kring voortgezet. Noordwijkerhont. Kerkelijk be richt. Ned.-Herv. Kerk, Zondagmorgen, te tien uur, voorbereiding H. Avondmaal. De gemeente heeft thans de beschik king gekregen van verschillende grondbezit ters over slrooken gronds, benoodigd voor den aanleg van een nieuwen bitumen-weg NoordwijkerhoutBloemendaal. Gisteren begon men reeds met allerlei opmetingen. Een collecte, ten bate der Zending ge houden door de leerlingen der Christ. Herv. School bracht alhier ruim f26 op. Ocgstgeest. Kerkelijk bericht Ned. Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tiert uur, in de kerk, en 's nam. te vijf uur, in „Irene", ds. Jansen Schoonhoven. Woens dagavond, te halfacht, in de Bewaarschool, Hooge Morsch, Bijbellezing. SaStenhcim. Kerkelijk bericht. Chr. Geref. Gem., Kerklaan: Zondagmorgen te tien uur, en 's nam. te vijf uur, ds. W. P. v d. Kodde, van Driebergen. Ned. Prot. Bond, Zondagmorgen halfell, in de zaal van den heer B. Hoogstraten, prof. dr. G. J. Heering, van Leiden. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ned Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur en 's avonds te vijf uur (1 Kor. 1 10- }7), ds. Hermanides. Voorschoten. Vermoedelijk omdat er vele klachten ingekomen -zijn over de glad heid van den Betumenweg in het wegvak Haagsche SchouwViaduct is vanwege den .Waterstaat alhier een zandsproeiwagen ge plaatst. Zoodat, als het gesneeuwd of ge- yroren heeft bij mist, men deze achter een auto bindt en binnen zeer korten tijd de ge- heele weg met zand bedekt is. Warmond. De opbrengst van de col lecte voor het huldeblijk van H. M. de Ko ningin, is f 94.61. In „de Stad Rome" gaf voor een meer dan volle zaal gisteravond War- mond's Fanfare, haar achtste uilvoering. Nadat het eerste nummer van het goed ver zorgde programma, n.l. de marsch „War- mond's Glorie", van M. Bolderdijk, zeer oed gegeven was, nam de voorzitter, de eer J. Bergman het woord om zijn genoe gen te kennen te geven over de belangstel ling en opkomst voor deze uilvoering, waar bij hij een speciaal woord van welkom had voor den beschermheer, baron v. Heemstra. Spreker herinnerde aan de medewerking, welke door de vereeniging verleend was o.a. bij de burgemeestersfeestviering en de Oranjefeestviering, en aan de successen behaald op het concours te Overschie. Hier voor waren wel 2 medailles gewonnen, doch maar één, n.l. een gouden medaille, was toegezonden. Ook was een concert gegeven op de bloemententoonstelling te Heemstede, waarvoor een herinneringsmedaille was toe gezonden. Meermalen waren buitenconcer ten gegeven, waarvoor de Harmonie St.- Matthias steeds haar tent beschikbaar stel de, en waarvoor spreker op' deze plaats gaarne zijn dank betuigde. Het behaalde succes was voor een groot deel toe te schrijven aan de kundige leiding van den directeur, den heer Bolderdijk, wes halve men besloten heeft hem een aanden ken te geven, wat bestaan zou in een schil deretukje van een der vele mooie plekjes van Warmond. Spreker bood daarop aan den directeur een olieverfschilderij in ver gulde lijst aan, voorstellende den Oude To ren,» wat deze aanvaardde met een hartelijk dankwoord. De voorzitter verzocht hierop den be schermheer, baron van Heemstra, de ge wonnen medailles aan het vaandel te hech ten, hetgeen geschiedde. Het was hem een eer en genoegen zulks te doen, omdat er steeds eon gezellige geest hcerscht, en iets van beteekenis '-epresleerd is dat w^ardeering en belangstelling ver dient, waarom spreker zeker hoopt nog vele jaren beschermheer le mogen en kun nen zijn. *Met daverend applaus werden deze toe spraken begroet, waarna het programma zeer verdienstelijk werd afgewerkt. Door mej. G BergmanLos werd mooi gezongen „Overschotje" met piano-begelei ding door mej. Lena Heeg uit Amsterdam. Nog beter zoo mogelijk gaven dezelfden „Visscherswee" en het applaps bewees, dat ook dit bijzonder in den smaak viel. Heel aardig en veel aanleiding tot lachen gaf het blijspel voor 5 personen ..Het Kruiswoord raadsel", zoo goed als eenige goed gegeven voordrachten, waarmede een avond gege ven was, die zeker ieder voldaan heeft, en die naar meer doet verlangen. Zoeterwoude. Ged. Slaten hebben het Jaagpad langs den Leidschen Vliet en den Vlietweg gesloten verklaard voor het ver keer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. RECLAME. Uw Lippen worden door de koude vaak ruw en schraal. PUROL verzacht en geneest. Doos 80, 60, 90 ct. Tube 80 cl Bij Apoth. en Drogisten. 6783 PLUIMVEE, In de Stadsren. Er zijn liefhebbers, die m hun kippenren ook duiven houden, iets, waar wij in prin cipe tegen zijn, omdat kippen en duiven niet op dezelfde wijze gehouden kunnen worden, om de uiteenloopende voeder- eischen en wegens het bevuilen der hoen ders door de meestal op stokken boven hen zittende duiven. Veel wordt al verholpen door in plaats van stokken planken aan te brengen van ongeveer 20 o.M. breed, waardoor minder mest naar beneden valt. Nog meer wordt dan dè zaak verbeterd, als de bouw zoodanig ingericht is, dat de twee diersoorten afgezonderd blijven, waardoor aan ieder het meest doeltreffende voer kan worden voorgezet. Doeltreffend voer, dat alle bestanddeelen bevat, noodig voor het lichaamsonderhoud niet alleen, maar ook voldoende rijk aan die stoffen, welke kans geven op voldoen de bevruchting der eieren. Zoo kwam on langs iemand bij mij met een overigens prachtige raszuivere bluette. Maar het diertje was in treurigen toestand. Totaal verzwakt, verlamd, de pootjes konden het lijf onmogelijk dragen. In het afgeloopen voorjaar had deze duif nog een paar eitjes gelegd, die echter niet bezet bleken bij de broeding. En nu was het heelemaal mis. Thuis waren er nog eenige exemplaren, die er niet minder treurig aan toe waren. Do eigenaar beweerde, dat verzorging, behui zing en voeder patent in orde waren. Daar waren de oorzaken niet te zoeken. Omdat de afstand heel gering was, beloofde ik spoedig eens te komen zien. Zoo beloofd, zoo gedaan. De ren en de duivenafdeeling vooral lagen aan de donkere Zijde van het huis en hoog ingebouwd, de grond zwart en klam, waarom ook de ruiende kippen triestig bijeen schuilden en heelemaal geen gunstigen indruk gaven van hun levensom standigheden. Op mijn navraag bleken de legresultat-en dan ook erg min en waren van een 20-tal kuikens slechts drie piepers overgebleven. Hier was dus veel te verbe teren. Ophoogen van den bodem, betere afdekking, enz. Maar nu de duiven. Waarlijk een paar stellen fijne meeuwen. Maar in welk een treurige conditie! De afzonderlijke hokjes voor de paren veel te klein en lastig schoon te houden, omdat men er veel te moeilijk bij kon komen. Evenals in de kippenren lagen ook hier een massa uitgevallen veeren. Vol gens een raadsman mochten kooien, hokken of rennen van ruiende vogels, groot en klein, nooit schoongemaakt worden om -de rui niet te storen1 De verkeerdheid er van bracht ik hem allereerst onder het oog. Kan nooit te zindelijk zijn. En wat voerde hij aan zijn duiven? Rijst en boonen. Van de rijst had hij voor weinig geld een nogal groote partij aangekocht, want hij vond het dwaas om altijd duur voer te geven, dat was heelemaal niet noodig! Hij had er nooit aan gedacht, dat het beter is wei nig dieren goed te voeren, dan een g r oo te troep onvoldoende. Uit alles was al dadelijk tot mij doorge* drongen, dat deze schrale- rijstvoedering de oorzaak der verzwakking van al zijn rïüi- ven was, een soort beri-beri ziekte, die ook bij inlanders in Indië veel voorkomt door uitsluitende voeding met witte rijst. Toen hij op mijn raad zijn duiven lever traanpastilles en pilletjes van gewone bak- kersgist ingaf, van de rijstvoeding heele maal afzag en die verving door tarwe, boekweit en gepelde haver met zware gerst, knapten de uitgeputte duiven al spoedig op, werden weer normaal en zelfs paar- lustig. Een les, voor anderen ook, om niet te verkeerd-zuinig te wezen op uitgaven voor voeder. Ook voor duiven geldt dus de waarheid; slechts een goede behuizing en krachtig voer brengen in de pluimveehouderij goede resultaten. tBuiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van af of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. St.-Nicolaas-geschenken voor militairen. Aan de geachte ingezetenen van Leiden. Met genoegen en dankbaarheid denken wij terug aan het vorige jaar, toen U ome mili tairen zoo aangenaam wist te verrassen met het zenden van St. Nicolaasgeschenken. Het is dan ook een reden te meer, dat wij onze hoop weer uitspreken voor de trouwe bewakers van Leidens veste. Gaarne zijn wij bereid giften en geschen ken in ontvangst te nemen of af te halen. Met beleefde aanbeveling, In afwachting, W. JOOSTEN. Huisvader Tehuis voor Militairen. Morschweg 34. Traditie. Geachte Redactie. Eiken avond (nacht omstreeks half- twaalf, komen met den laatsten trein een groep eerste-jaars-8tudenten mede. Aan het station worden dezen dan door hun oudere collega's ontvangen, hetwelk vergezeld gaat met een complete „Wild West Knockpartij" Onder opwekkende muziek wordt dón soos- waarts gereden, alwaar vóór den ingang zich hetzelfde herhaalt. Deze voorstellin gen zullen zeker wel geheel overeenkomstig traditie van het Corps geschieden, zoodat ik de laatste zal zijn hieraan te tornen, den studenten het genoegen gunnend met de zelfde hardsteenen trap c.q. Breestraat» keien kennis gemaakt te hebben evenals hun voorzaten. Met een beetje goeden wn zou het m.i. mogelijk en beter zijn derge lijke ceremoniën in de sociëteit te doen plaats hebben. De vestibulevloer is van hardsteen vervaardigd, trappen zijn aan wezig, terwijl tegen 'n billijken prijs wel 'n miniatuurspoortreintje verkrijgbaar is, ter wijl daar tevens een kamer als lazaret in gericht zou kunnen worden. Het eenige na deel, daaraan verbonden, is, dat het pu bliek den beschavenden invloed van een en ander zou moeten missen. Een woord van lof aan de politie, die met neutraal zorgzaam oog waakt, dat een ver dwaalde vuistslag het aangezicht van den belastingbetalenden burger niet treft, is ze ker wel op zijn plaats. Met dank voor de plaatsing. O. A. B. FAILLISSEMENTEN. „Handelsbelangen" No. 1876 bevat de cre- diteurenlijst in het faillissement N.V. „Het Woonhuis" te Leiden. Zij telt 38 namen, met een totaal passief van f 6.003.78. De baten zijn nog niet volledig bekend. SCHAKEN. Competitie Ned. Schaakbond, District Z.-Holland. De uitslag van den competitiewedstrijd in de 3e klasse, groep A, gisteravond te Leiderdorp gespeeld, was de volgende Leiderd. Schaakv. L. Schaakcl. „Philidor" 1. Alb. v. KlaverenW. Segaar 10 2 F. de BruinH. I. de Nie 01 3. G. de Koning J.MznH. v. Duuren 4. G. de Koning Azn.J. Worst 10 6. Ar. v. KlaverenW. F. Snieder 10 6. J. BootE. W. v. d. Burgh 10 7. G. A. de Bruyne—P J.v.d.Zeeuw 5 8. G. den Blanken—J. de Boer 10 9. W. GoedhartB. Meijn O— 1 10. M. SplinterW. Immink 10 Totaal 73 in het voordeel van de Leiderd. Schaakver. Buiten de competitie werden nog de vol gende partijen gespeeld: 11. K. Kranenburg—J. J. Abspoel 10 12. J. M. de KoningJ. v. d. Wilk 01 13. C. HendriksenA. W. Immink. 0—1 „Con Amore". Bovengenoemde vereeniging heeft beslo ten haar wel wat omslachtigen naam, Christelijke Zangvereeniging voor Ge mengd Koor ,,Con Amore", te wijzigen in C(hristelijko) O(ratorium) V(ereeniging) „Con Amore." Op haar eerstvolgend concert op Donder dag 7 Januari 1926 in de Stadsgehoorzaal, hoopt „Con Amore" uit te voeren „Saul", van G. F. Handel, bewerkt door Chrysan-, der. Medewerking zullen verleenenmevr. Marthe van Werven Nip, sopraan, Meppel; mej. Bertha Stotijn, alt, Den Haag; Vin cent van Bere, Tenor, Amsterdam; Jac. Ph. Caro, bas, UtrechtLeo Mens, Leiden cem-« balo; H. M. Keuning, Sassenheim, orgel. Orkest: liet Residentie-orkest. De medewerking van een jongenskoor zal de aantrekkelijkheid van de uitvoering ze ker verhoogen. NIEUWE UITGAVEN. Bij de Hollandia-drukkerij te Baarn is uit gekomen in de Geschriften vanwege de Stu diecommissie der Ethische Vereeniging: „Christelijk of Neutraal Onderwijs", door dr. J. T. B. van Hasselt, met een naschrift van A. Oosterlee. Van Nijgh v. Ditmair, Rotterdam, ont vingen wij 4 opslelschriften, samengesteld door G. A. Aldus, deel I met teekeningen van Hetly Borel, kost 30 ets, deel II met teekeningen van Jan Wiegngran, kost 35 cis, deel III en IV met teekeningen* van Tj. Bottema, kosten 65 ets. Deze opstelschriflen, welke zeer practisch zijn, zullen een welkom geschenk zijn voor onze kleuters. Van Bruna Zopn's uitg.-mij, te Utrecht: „De Waarzegster", naar het Engelsch, van H. Rider Haggard, bewerkt door W. J, A. Roldanus Jr., prijs gecart. f 1.25. Van Hollandda-Druikkerij, te Baarn: „Wat George Astori niet begrijpen kon", door Luciano Zuccoli, geautoriseerde verta ling uit het Italdaansch door Louise v. Ever- dingen. Van Holkerna Warendorf, te Amster dam: „Voorbijgangers", door Top Naeff, prijs ingenaaid f 2.50, gebonden f 3.25. Deel III Proza, van Louis Couperus, prijs ingenaaid f 5, gebonden f 6.25 „Tobias en de Dood", door J. van Oudshoorn, prijs ingenaaid f3.90 gebonden f 4.90. „De Erfenis van Oom George", door F. Sinclair, prijs ingenaaid f 2.90, gebonden f 3.90. Van W. J. Thieme Cy., uitgevers te Zutphen Mr. Isaac Da Costa Hagar, met inleiding en aan teekeningen door Chr. Stapelkamp, Dir. Ohr. H. B. S. te Groningen, prijs ingen. f 0.75, gebonden f 1.25. „Stel'la", door Ca- malle Flammarion, vertaald door H. M. Leo pold prijs ingen. f 3.90, geb. f 4.90. Van Em. Querido, te Amsterdam: „De strijd met de reuzenvisschen", door F. A. MitchellHedges, vertaald door H. J. v. Balen. Dit boek, geïllustreerd met 62 autotypieën, is een boeiend verhaal, het welk een beeld geeft van het leven onder de oppervlakte dor wereldzeeën, hetwelk im menig opzicht belangrijker is dan dat op het land. Verder: „Meiregen", een bundel kinder verzen, door Margot Vos teekeningen door Raoul Hyneckens. Dit boekje, met allergeestigste tee keningen, zal zeker, met het oog op de a.e. St-Nicolaasfeesten, z'n weg wel vinden. „De wonderlijke Mei", door Herman Teirlinck. „Levend Dood", (wijlen Mattia Pascal), door Luigi Parandello, vertaald door E. A. KeulsSchuur. Van G. J. A. Ruys' Uiig.-Mij., te Utrecht: „Een vergeten Proces", door L. E., hand- teekening door R. Mynssen. Prijs ingenaaid f 3.50, gebonden f 4.25. Van W. J. Thieme Cy., Uitgevers, te Zutphen: „De profetische Gestalten in de Wijsbe geerte", door dr. Antoon Vloemans. Bij de N. V. Uitgevers-Mij. „Ediiao", te Hillegom, is uitgegeven Feestdagen, door H. G. Cannegieter, met krabbels van den schrijver. Op den eersten officieelen catalogus, door den Nederl. Uitgeversbond in 1924 uitgege- ven en in meer dan 31000 exemplaren ver spreid, is thans een tweede voor in 1925 uitgegeven boeken gevolgd. Kalenders. De Rotterdamsche Lloyd zendt ons weer haar nette, practische kalender voor 1926, terwijl ook de Vrijz. Chr. Jongerenbond zoo'n agenda heeft doen samenstellen. VOOR ZATERDAG 21 NOVEMBER. 8.50. Hamburg (392 M.) Morgenomroep. 10. 15. Amslerdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (Off. Amster- damsche tijd). 10.50. Daventry (1600 M. 5XX) Tijdsein van de Rif-Ben. Weerbericht. 11.2Q. Daventry (1600 M. 5XX) The Radio Quartet, contralto, vioolsolo. 11.50. Newv Castte (404 M. 5NO) Con cert, pianoforto, contralto. 12.50. Cardiff 353 It. 5WA) Concert tij dens de lunch uitgezonden, van uit het Cariton Restaurant. Parijè (1750 M. SFR) Concert Lueien Paris. 1.20. Londen. Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Tijdsein van Greenwich. 2.50. Londen (365 11. 2LO) Boosey Bal lad Concert, uitgezonden van uit The Al- bert Hall. Boosey's Concert Orchestra-aec. Samuel Liddie. Barkeley Ifason. 3.20. Cardiff (353 M. 5WA) Organ Re cital, uitgezonden van uit The Park Hall. 4.05: Bournemouth (386 M 6BM) Gardening Talk door Mr. George Dance. The Wireles Orchestra diriment W. A. Featherstone. Manchester (378 M 2ZIJ) Auto-Piano-Re cital door J. Meadows. Aberdeen (495 M. 2BD) Namiddagpraatje 4.20: Londen (365 M. 2LO) French Dra ma-Cyrano de Bergerac door Md. ds Wal- mont. Manchester (378 M. 2Z1J) Mas Jean Whit- ford-Durnations and Omens". Glasgow (422 M 5SC) The Wireless Quartet-Betty H. Gould-sopraan The Quartet. 4.35: Manchester (378 M. 2ZIJ) Rea- Time Concert bariton-9opraan-piano-cello. New Castle (404 M 6NO) Concert uitge zonden door Coxon's Restaurant. 5.05: Birmingham (479 M. 5IT) Na middagpraatje. 6.20: Cardiff (353 M. 5WA) Cardiff Radio „Five O'clock's" mezzo-sopraan door Winifred Davis Brussel (265 M.) Concert. 5.85: Londen (365 M. 2LO) Kinderhoekje. 6.20: Londen (365 M. 2LO) The Wireless Octet. Concert. Birmingham (479 M. 5IT) Lozells Picture House Orchestra. Dirigent: Paul Rimmer Aberdeen (495 M. 2BD) Gramophoon- concert. Glasgow (422 M. 5SC) \yeerbericht voor de landbouwers. 7.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big-Ben. Weerbericht. 7.45: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Lichte muziek. 8 uur: Hilversum (1015 M.) Koersen en Weerbericht van het Persbureau Yaz Dias te Amslerdam. 8.20: Bournemouth (386 M. 6BM) Royal Bath Hotel-Dance Band. Daventry (1600 M. 5XX) Programma van Manchester. Groote Opera, uitgezonden door 5XX „Romeo and Juliet" (Gounod). Rolver- deeling: Lily Allen, sopraan; Stephane Alice Moxon, sopraan; Tybalt: Wilfred- "lindle, tenor; Mercutio: Lee Thisllethwaite, bari ton; Herbert Ruddock, bas; Reginald White head, bas; Romeo: Hubert Carter, tenor. The Station Opera Chorus, dirigent T. H. MorrisSon. 8.35: Brussel (265 M.) Concert. 8.50: Parijs (1750 M. SFR). Concert. 9.20: Aberdeen (495 M. 2BD). Sir Walter Scott. „Lady of the Lake". Muziek van Mac Farren. 10 uur: Hilversum (1015 M.) Koersen en Persberichten Vaz Dia£ 10.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein en Weerbericht. 10.50: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). The Savoy Orpheans. The Savoy Havana Band and The Savoy Tango Band. Aanslag op een trein. Op den trein van Goldap naar Lueck is even voorbij het slation Marggrabowa een schot met schep gelost, dat de stoker van de "locomotief zoo ernstig in den nek gewond heeft, dat hij in het ziekenhuis overleden 19. Van den dader heeft men geen spoor ontdekt. Een huis ingestort; 8 dooden. In het Calabrisohe dorp Sersale is Woens dagnacht een huis ingestort, waardoor een talrijke familie bijna geheel omkwam De vader en 7 kinderen werden als lijken ge borgen; de moeder en het 8e kind kwamen er met den schrik af. Een vliegtuig met 3 man verongelukt. Bij een schijn aanval van vliegtuigen op de vloot in de Middellandsche Zee is een watervliegtuig, dat met vier koppen bemand was, in de baai van Cavalaire brandend in zee gestort. Een van de vier, een monteur- kwartiermeester is gered door de torpedo- booten, die dadelijk de plaafs van het on-» geluk hebben afgezocht. Een dnnr vreugdevuur. Nadat hij aan eenige jongens vergunning had gegeven verscheidene oude pakkisten weg te halen om ze voor een vreugdevuur te gebruiken, ontdekte een verzamelaar van oude kunst en antiquiteiten te Nottingham', dat ook een krat met twee oude schilderijen verdwenen was. Het bevatte een schilderij van Peter Neef van het inwendige van de, Pieterskerk le Rome en een landschap van Pannini. Beide landschappen waren echter al in vlatnmen opgegaan. 84 uur dansen zonder ophouden. De dwaasheid, die eenige jaren geleden in Amerika begonnen is, het vestigen van een tijdsrecoTd voor onafgebroken dansen, schijnt thans in Frankrijk opgeld te doen-. Uit Metz wordt gemeld, dat Charles Nico las in het hotel de l'Union te Ronnbas 84 uur achtereen gedanst had. Hij sloeg daar mee den Italiaan Gino Tivano, die te Metz 78 uur aan één stuk gedanst had. Vroeger had Nicolas al eens de 60 uur bereikt. Zijn streven is echter de 100 uur te halen om zoodoende een Engelschman te slaan, die het tot 96 gebracht moet hebben. De geest van den tijd De moord in het Burgtheater in Weenen, De Macedonische vrouw, die -in het Burg theater te Weenen om politieke redenen een landgenoot heeft neergeschoten en deswege veroordeeld was, is wegens den slechten slaat van haar gezondheid zij is dood ziek niet gevangen gezet, doch over de grens gebracht. Zij is op het statioil te Sofia door Macedonische organisaties met groote geestdrift ontvangen. Een waanzinnige sticht brand. De zeventig huurders van het „hótel", ge legen op den hoek der rue Ernest Lefèvre en de rue du Docleur Paquelin te Parijs, werden gisteren opgeschrikt door een ge weldig gerucht, gevolgd door een doffen slag. Terzelfdertijd bleek, dat een zware rook het gansche gebouw vulde. Er ontstond een paniek en vari alle zijden werd om hulp geroepen. Buiten, vóór het huis, vond men het lijk van een bekeren Rimbault, die op de zevende verdieping woonde en uit het raam bleek te zijn gesprongen. Onmiddellijk werd de brand gebluscht. De kamer van Rimbault was gevuld met aller lei boeken, papieren en ook benzine. Een huurder trachtte ook een kist te verwijderen maar daar zij te zwaar woog werd zij open gebroken. Nauwelijks had men gezien, wat er in lag: bommen en, granaten, of iedereen nam de vlucht om zich in veiligheid te bTengen. Het gelukte der brandweer het ge vaarlijke goedje -tijdig weg te krijgen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat Rim bault, een onderwijzer, diie werd ontsla gen wegens zedenmisdrijven, aangetast was door een vreeselijke ziekte, die zijn gestel ondermijnde en crises van waanzin veroor zaakte.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6