No. 20148. MAANDAG. 16 NOVEMBER Anno 1925. Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTEHTIEN 30 Cis. per regeL Bij regelabonnemenl belangrijk lageren pnjB Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantat woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspiein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per B maanden ƒ2.35, per week018. Buiten Leidbn, waar agenten gevestigd zijn, per week'- „0.18. Franco per post f 2.35 4* portokosten. Wt nunimei bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, .Vischmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar. SCHELVISCII a f 0.11—I 0.25, $GHOL a f O.IO—f 0.38 en GEH. KABEL- ÏAUW a f 0.21 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. 5 Leiden, 16 November 1925. 6598 Het Stormiamp-Comité. iBij don penningmeester vam het Slorm- /pamp-Gomité zijn nog de volgende giften angekomen: Mej. L. C. A. R. f 10; Mej. G. v. R. f 1; ÜSusje winkel van Mej. O. f 0.15, Giften .worden nog gaarne ingewacht bij 'den penningmeester, den heer F. M-uys van $e Moer, Plantsoen 49, Leiden. 40-jarig ambtsjubileum W. F. K. de Kievit. Zooals onlangs reeds medegedeeld, her denkt de heer W. F. K. de Kievit, adjunct boekhouder aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricitcit alhier heden den dag, waarop hij vóór 40 jaren aldaar in dienst 1 li ad. Als klerk 2de klas in November 1885 bij de Gasfabriek in dienst getreden, wist hij 'door ijver en nauwgezetheid het vertrou wen zijner superieuren te verwerven. Hij heeft de verschillende ontwikkelingsstadia yan liet bedrijf medegemaakt eD de admi nistratie van bescheiden en vaak primitie ven omvang zien groeien tot een in over eenstemming met de lioogcr gestelde eischen. Tuen in 1907 de Electriciteitsfabriek was ppgericht, werd dc heer De Kievit speciaal belast met het inrichten van de afzonder lijke boekhouding en liet verdere admini stratieve beheer van dit nog jonge bedrijf was groolendecls aan ?ijn zorgen toever trouwd. Bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum in 1910 vonden commissarissen der Fabrie ken aanleiding, als bewijs van waardeering '?oor de toen reeds door hem bewezen dien tien den heer De Kievit den titel van ad junct-boekhouder te verleenen. Bij de verdere reorganisatie.der adminis tratie, die door den snellen groei der bedrij ven noodzakelijk bleek, bleef de heer De Kievit een belangrijk aandeel in de werk zaamheden behouden. Met jeugdige frisch- \eid past hij zich in zijn huidige functie /elkens opnieuw aan dc eischen, die het ad ministratieve beheer van een omvangrijk bedrijf als dat der Lichtfabrieken bij voort during stelt, aan; zijn adviezen worden gaarne gehoord cn met zijn jarenlange er varing in de administratie der bedrijven, dient hij velen van voorlichting. En zoo zeggen wij niet te veel als wij verklaren, dat de jubilaris op een eervolle loopbaan bij de administratie der Lichtfa brieken kan terugzien cn zich daarbij in de algemeene sympathie van superieuren en personeel mag verheugen. Geen wonder dan ook, dat zijn mede-amb tenaren jnet volle instemming van de Di rectie; zich hadden opgemaakt om den ju bilaris op dezen dag van hun gevoelens je gens hem te doen blijken en te trachten hem een aangename herinnnering aan de zen .feestdag te schenken. Een commissie, daartoe uit de gezamen lijke ambtenaren gevormd, kon, dank zij de greote medewerking van het geheele amble- naarspersoneel, zoowel administratief als technisch, al spoedig aan haar plannen vas ten \'orm geven, om vandaag met de tast bare resultaten yan haar werk voor den dag te komen. Toen te circa 10 uur dc jubilaris, daartoe met zijn familie van huis gehaald, het ad- ministraüelokaal, waar hij zijn dagclijksche bezigheden pleegt te verrichten, werd bin nengeleid, vond hij dit herschapen in een feestzaal. Ten einde van hun belangstelling blijk te geven, waren aldaar tegenwoordig de Bur gemeester. de Voorzitter van Commissaris sen der Fabrieken, de Wethouder, alsmede het Commissielid de lieer Spcndcl en de Directie, terwijl zich voorts een groot aan tal ambtenaren, zoowel van den adminislra- lieven als van den technischcn dienst, daar bij hadden gevoegd. Nadat de jubilaris met zijn familie de voor hen bestemde zitplaatsen te midden van een fraaie palmengroep hadden inge komen, trad allereerst de Voorzitter van Commissarissen naar voren, om den jubila ris toe te sprekenr Hij had zich afgevraagd, waarin de verdienste van den jubilaris be stond en dat was naar zijn meening niet gelegen in liet Lloole feit, dat de heer De kievit jarenlang zijn werk had kunnen ver richten en ook niet. omdat hij het, populair gezegd, zoolang heeft volgehouden, maar uitsluitend in de wijze, waarop hij gedurende zoovele jaren zijn taak had verricht. Het is-dan ook daarom, dat spr. het zich een voorrecht achtte den heer de Kievit na mens de Commissie van Beheer der Fabrie ken met dit voor hem zoo heugelijke feit le kunnen feliciteeren en hem dank te zeggen Voor de vele diensten aan het bedrijf bewe zen. Hierop volgde een hartelijk applaus. Ver volgens nam de Burgemeester het woord. U begrijpt, zoo sprak deze den jubilaris toe, dat het voor mij als hoofd der gemeente niet doenlijk is bij alle jubilea aan de verschil lende gemeentediensten persoonlijk van mijne belangstelling te doen blijken. Reeds is u van de zijde van het Gemeentebestuur een blijk van waardeering gezonden (het geen geschiedde in bet zenden van een bloe menmand) en dal ik hier ditmaal persoon lijk tegenwoordig ben, spruit voort uit het feit, dat ik een opdracht heb le vervullen. Hierop las de Burgemeester bet Koninklijk Besluit voor, waarbij aan den heer De Kie vit is verleend de gouden medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, waarop een hartelijk applaus volgde. De Burgemeester feliciteerde den jubilaris met deze Koninklijke onderscheiding, waar in hij zich ook persoonlijk verheugde cn sprak den wensch uit, dat deze nog vele ja ren de borst van den heer De Kievit moge sieren. Hierop trad de Directeur der Fabrieken naar voren, die in een hartelijke toespraak de verdiensten van den jubilaris schelste, hem daarbij vergelijkende met een van de geruischlooze raderen in het raderwerk van een groot bedrijf, dat juist om zijn geruisch- Icosheid vaak de grootste verdienste heeft. Spreker wenschie den heer de Kievit nog vele jaren van gezondheid toe, ook wanneer eenmaal de tijd zal zijn aangebroken om te rusten van de vele jaren arbeid, die achter hem liggen. Ten slotte nam de Hoofdboekhouder der Fabrieken, de heer Wiggers, het woord om den jubilaris namens het gezamenlijke ainblenaarspersoneel te feliciteeren. Hij deed dit in enkele hartelijke woorden en bood vervolgens den lieer De Kievit, als een tastbaar bewijst van de sympathie zijner mede-ambtenaren, een Oud-Hollandsche boe kenkast aan, vergezeld van een keurig uit gevoerd album, bevattende de origineele handteekeningen der deelnemers. Zooals de heer Wiggers terecht opmerkte, valt ook uit dit album op te maken de groote sympathie en populariteit, waarin -de lieer De Kievit zich onder het ambtenaarsperso- necl verheugt, zoowel onder het administra tieve als het technische, waar van een alge meene deelneming kan worden gesproken. Na deze toespraken, welke tezamen een ware huldiging van den jubilaris vormden, nam de laatste zichtbaar ontroerd het woord. Hij sprak allereerst zijn dank uit aan H. M. de Koningin voor de groote onderschei ding, welke hem ten deel was gevallen en dankte vervolgens den Burgemeester, de Commissarissen en de Directie alsmede alle verdere aanwezigen voor de hartelijkheid, waarmede men hem was tegemoetgekomen en waardoor deze dag voor hem was gemaakt lot een van de schoonste van.zijn leven. Hij eindigde met den wensch, dat het hem gege ven zou zijn nog enkele jaren zijn functie te blijven vervullen. Nadat het hierop volgende applaus was verstomd, werd gelegenheid geboden den jubilaris en diens familie persoonlijk te feli citeeren, waarop nog een uurtje gezellig samenzijn volgde, voor zoover de werkzaam heden de verschillende ambtenaren niet tot hun dienst riepen. De jubilaris mocht daarop het verdere ge- dcelle van den dag in huiselijken kring doorbrengen en wij twijfelen er niet aan, of ook van die gelegenheid zal door velen bui ten het bedrijf gebruik zijn gemaakt om den jubilaris de hand te drukken. Tooneelwedstrijd „Litteris Sacrum". Zaterdagavond heeft de internationale tooncehvedstrijd van de vereeniging Lit teris Sacrum", uitgeschreven ter eere van het 70-jarig bestaan, een aanvang genomen. Voor den aanvang, nadat „Sappho", dat zijn welwillende medewerking verleent voor enfre-acte-muziek het „Wilhelmus" had doen hooren, door alle aanwezigen staande aangehoord, sprak de voorzitter, de heer J. M. Mazurel, een hartelijk welkomstwoord tot alle aanwezigen, die den schouwburg geheel vulden. Bijzonder dankte hij den schenkers van prijzen, in de eerste plaats het Koninklijk Huis, voorts Commissaris der Koningin, Belgischen gezant, burge meester jkr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, Schouwburgbestuur ook voor verleende faciliteiten eere-voorzitter etc., om ver volgens woorden van dank te richten tot de jury, bestaande uit mevr. Julia Cuypers en de heeren J. R. W^-rtena en B. W. Menk- horst. Als eerste mededinger trad op de vereeni ging A. D. O., uit Den Haag met „De Vio- liers", het bekende succeswerk van den te vroeg overleden Willem Schürmann, waar van de aanwezigen zeer hebben genoten. Voor de jury echter uitspraak zal hebben gedaan, zullen wij op vertolking etc. niet nader ingaan. Volgende avond is 23 dezer! Dik en Dun in Droomenland. Stel u voor: een kinderrevue, geschreven door den bekenden kinderboekenschrijver Kees Valkestein en d&n die revue opgevoerd door Ter Hall's revucgezelschap, ziedaar een combinatie, waarvan het aanschouwen voor elk kind een bron van echt-joligc, Iiolland- sche pret beleekent. Dit stond reeds bij ons vast, toen wij Zaterdagmiddag om even voor tweeën de groote Stadszaal betraden en ons een geroezemoes van kinderstemmen tege moet kwam en dit was een voldongen feit, toen wij om ruim vier uur genoemde zaal weer verlieten. En er is genoten, intens genoten, zouden wij bijna zeggen-, men behoefde er slechts de verrukte gezichtjes op aan te zien. O, die kindergezichtjes, zij waren stuk voor stuk een studie op zichzelf waard. Daar waren er. die in een soort apathische ver rukking stil op hun stoel zaten te staren, mond, oogen en ooren opengesperd om toch maar vooral niets te missen van hetgeen zich daar op bel tooneel afspeelde, de hand jes, klam van de opwinding gebald in den schoot; daar waren er ook, die letterlijk óm- vielen* van den lach, die het elk oogenblik uitproestten om de dolle avonturen van Dik cn Dun, fel hun hooge, schelle stemmetjes klaterend door de groote zaal en er waren er ten slotte ook, die maar niet stil kónden zitten, af en toe hun knuisten in den mond staken van ingehouden pret en schrik le gelijk, toen daar plotseling Dik en Dun door de politie ingerekend werden! En toen kwam daar ineens dat leuke refreintje: Dun en Dik Die hebben samen schik. Nooit verlaten zij elkaar Geen oogenblik! loen was hel alsof daar plotseling een dijk doorbrak en hoog laaiden de stemmetjes op, uiting gevend aan hun heerlijke, onschul dige vreugd. En de grooteren? Ook zij go- noten en dachten aan vroeger tijden, toen ook zij meeleefden, maar toen in do avon turen van Jan Klaassen cn Katrijn. 't Is mooier geworden dan vroeger, veel mooier, maar leven wij niet in den eeuw van het kind? Wat zouden wij verder nog zeggen van deze kinderrevue; costuumpjes, belichting, 't was alles Af en meermalen van een sub tiele schoonheid. Noemen wij alleen maar hot slottafreel „Pelemoeüs -droomentuin". "*t Was een schouwspel zóó mooi, als men alleen maar droomen kan. Woningbouw vereeniging „Ons Belang". Zaterdag had de bezichtiging plaats van de 54 woningen, w.o. 2. winkei- en G eenge zinswoningen, gelegen achter den Haagweg, van de Woningb.-ver. „Ons Belang". Zeer velen, onder wie eenige architecten en commissarissen der ver., hadden van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Dc oriën teering en .keuze was door het aanbrengen van huisnummers en huurprijzen gemakke lijk gemaakt. Over 't algemeen viel het nieuwe, ruime type, de hal-woning, zeer in den smaak, al werd het gemis van een zolder voor de be- denwoning wel gevoeld. De bovenwoning be zit, buiten de vier kamers en de hal, een groote bergruimte. De architect van deze woningen is dc heer J. J. Frank. Het oude type heeft, zoowel voor boven- als benedenwoning, een zolder en is daaren boven lager in huur. Beide typen hebben deze verdienste, dat èn beneden- èn bovenwoning zich leenen voor een groot gezin. De eerste groep woningen denkt het be stuur goed half December ter beschikking van de leden-huurders te kunnen stellen. De woningen liggen aan de Van Lenncp- straat, Nicolaas Beetsstr., Potgieterslaan en Oltmansstraal. Toonkamer „De Ploeg". In het knusse perceeltje Rapenburg 3, waarop van af het Kort-Rapenburg en de Breesfcraal als van zelf het oog valt, heeft de heer A. Iluisjnah, binnenhuis-architect en leeraar N. O., een toonkamer van moder ne wooninrichting, annex kunstvoorwerpen van verschillend-en aard ingericht. Zijn collega en kunstvriend, de heer Ohristiaan- se, heeft hem in de aankleeding van de localiteiten bijgestaan. Wanneer men van de straat af den blik naar binnen richt, ziet men ad dadelijk, dat hier de kunst een woord van beteekenis in de meubileering mee spreekt. Treedt men de toonkamer binnen, dan wordt men nog in dit gevoelen versterkt. Waarom de heer H. de inrichting als „De Ploeg" aandient, heb ben wij niet onderzocht. Zou het zijn met de bedoeling, te kennen te geven, dat in Leiden op het gebied der meubileer ings- kunst nog een zoo groot veld onontgonnen ligt? Hoe het zij, de meuibeien waarvan hier enkele voorbeelden tentoongesteld zijn en die als modern kunnen worden gekarakteri seerd, zijn alle door den heer Huisman ont worpen. De heer Huisman is echter niet al leen theoretisch ontwikkeld, in de zaak der firma Pander, te 's-Gravenhage, heeft hij ook de school der practijk doorioopen. Be halve eigen ontwerpen op het gebied der meubileering, vindt men er werk van de bekende firma Zwolloo Amphora" en voorwerpen uit de Steenwijksohe kunst- aardewerkfabriek, voorwerpen, welke zich wonderwel aanpassen bij des heeren Huis-' mans meubileerkunst De heer H. is ook aan huis te ontbieden. Wie zijn woning opnieuw wit installeeren of zijn kamers wil veranderen kan bem daarvoor om inlichtingen vragen of ontwer pen laten vervaardigen, waarna hij zich na tuurlijk ook gaarne mét de levering belast. Zaterdagnamiddag werd de toonkamer ge opend, maar de heer H. is nog steeds bc- roid belangstellenden le ontvangen, zonder verplichtingen hunnerzijds, overtuigd, dal in een geval als dit. aanzien doet gedenken. Mannenkoor „Kunst en Vriendschap". Het Leidschc Mannenkoor „Kunst en .Vriendschap" gaf Zaterdagavond in „Do Graanbeurs" tor gelegenheid van zijn drie jarig bestaan ccn uitvoering,, waarvoor bui tengewoon veel belangstelling bestond, wat ongetwijfeld mede te danken was aan de medewerking van de gelijknamige Tooneel- vereeniging en van eenige jonge menschen die zich tot een Jazz-Band hadden vcr- eenigd, die allereerst zich lieten hooren cn blijk gaven voor hun taak berekend te zijn. De bijeenkomst werd te ruim acht uur geopend door den voorzitter, den heer H. Bey, die na een hartelijk welkom tot de aanwezigen, een woord van dank richtte aan de tooneel vereeniging K. en V., die belangeloos haar medewerking verleende. Een terugblik werpend op het verleden meende de voorzitter tevreden te mogen zijn. Na een bestaan van drie jaar kan liet koor bogen op een mooien banier cn mocht op het concours, verleden jaar te Delft ge houden, zich met een 4en prijs bekroond zien, met een zwaar stuk, getiteld „Uch- tendhymne", van Wilmink, dat bok nu fcec gehoore zou worden gebracht. Dit succes hebben dc leden voor een groot deel to danken aan den ambitieuzen directeur, oen heer A. K. A. Burgdorffer, dien hij daar voor onder applaus hulde bracht. Nog deel de hij mede dat het koor voornemens is, het volgend jaar deel te nemen aan een con cours, uitgeschreven door het koor „Cres cendo", van het personeel van de firma Van Nelle, te Rotterdam. Ter bestrijding der kosten zou van avond een tombola wor den gehouden, welke hij bij de aanwezigen aanbeval Hierna zette het koor den avond in met heb „Vereenigingslied", waarbij bleek dar er hard wordt gestudeerd en cr heel goede stemmen in het koor, dat uitsluitend door personen uit den werkenden stand is ge vormd, aanwezig zijn. In de „Uchtendhym- ne" bovengenoemd, kwamen de goede kwa liteiten nog beter uit, evenals bij „Waldcs- rau8chen" van Fr. Ulrieh, dat ccn bijzon der goeden indruk maakte, en zeer veel bij val oogstte. Hierop liet de muziek zich nog eens hoo ren, waarna de tooneel vereeniging ccn beurt kreeg en het komisch trio „Drie lus tige vagebonden" vertoonde, waarom har telijk wcrcl gelachen. Als spel viel het te prijzen maar verder mag onze lof nok niet gaan. Daar is zooveel en zoo verscheiden tooneel, litteratuur, waarom moest toch de keuze vallen op een wan product dat door loopend mis dl'ij f en dronkenschap demon streert? Vooral met het oog op de vele kin deren die aanwezig waren lijken ons der gelijke vertooningen hoogst afkeurenswaar dig. Het later vertoonde „Samenzweer ders" was ongeveer van hetzelfde gehalte. Uit de voordrachten, ook nog gehouden vóór de pauze, bleek ons dat dc vereeni ging krachten heeft die tot heel wat beters in staat zijn. Laat men dan toch van die malle stukken afzien. Voor de pauze zong het koor nog „Tehuis" van Jac. Bonset cri „De Gravers", woorden van Adama v. Scheltema, muziek van Isr. Olman. Beide stukken werden goed gezongen cn bevielen uitnemend, vooral het krachtig gézongen „De Gravers". Na de pauze gaf de toondelvereeniging het blijspel „Dc Redder .in den nood", waarbij goede spelkwaliteiten van de mees te spelers waren te constatecren, met nog eenige voordrachten, terwijl dc Jazz-Band zich ook nog eens flink roerde. De geslaagde avond werd besloten uiet een bal, onder leiding van den heer Van Hees. Eerste Leidsche Klncht- en Revnegezeischap Zaterdagavond gaf bovenstaand gezel schap in de zaal van café ..Zomerzorg" zijn zevende groote uitvoering. Ondanks het feit. dat deze uilvoering in besloten kring plaats had, was de zaal tot in alle hoekjes bezet, toen de voorzitter, de heer II. van Egmond den avond opende met een woord van wel kom tot alle aanwezigen, waarbij spr. zich in het bijzonder richtte tot het dagelijksch bestuur van de Tuiniers- en Bloemisten-, vereeniging „Door eendracht verbonden" en den heer Gornoyon, die zich bereid ver klaard had om ter gelegenheid van het eer ste lustrum dat de vereeniging over ander half jaar hoopt te vieren, een revue te schrijven. Wanneer spr. vervolgens een te rugblik werpt in het verleden, dan ontwaart zijn blik vele mooie avonden, maar toch, deze zevende uitvoering zal hem nog lang in het geheugen blijven, omdat dit de eerste maal was, dat de uitvoering geheel met eigen krachten geschiedde. Spr. weet uit eigen ervaring, hoe vervelend een lange openingsrede op een avond als deze is en daarom wil hij besluiten met een woord van dank tot de heeren de Kinderen, Schram en Van Rossum, die het publiek op hun be kende Jazzband-rauziek zullen vergasten en tot den heer Pijl, die ook ditmaal het gri- moerwerk weer voor zijn rekening nam. Nadat eerst nog het bovengenoemde drie tal door het spelen van eenige vtgolijke muzieknummers er voor gezorgd had de stemming er in te brengen werd con aan- BINNENLAND. De voorzitter van den Ministerraad heelt ook de portefeuilles van de overige Ministers ter bc-schikking van H. M. de Koningin ge* steld. Het aantal hoogere ambtenaren bij de P, en T. zal worden verminderd. Motie Centrale Nederlandsche Ambte naar sbond. De samenstelling van de subcommissie voor de economische politiek. Wachtgeldregeling voor de Rijkswerklie- den. Mijnongelnkken met doodelijken ailoop. BUITENLAND. In vervroegde zitting beslnit de Gezanlen- raad tot ontruiming der Kenlsche zone op 1 Dec. en tot verdere verlichtingen in de be zetting van Rijnland. De Fransche finantieele voorstellen ein delijk gereed voor behandeling in het par lement. Italië betaalt reeds de eerste termijn van zijn schuld aan Amerika. Uit Engeland komen opnieuw geluiden tot afschaffing der doikbooten. Dandet door het Paiijsche Gerechtshof ver. oordeeld. vang gemaakt mot de afwerking van liet programma. De lieercn II. van Egmond en J. Ravensbergen oogstten met hun twee stemmige liederen veel succes en liet dien! te hunner eere gezegd: hel applaus was welverdiend. Mej. Korenhof ,op hel pro gramma aangekondigd als soubrette zong hierna eenige liedjes, die eveneens met een hartelijk applaus ontvangen werden. Alleen was het jammer, dat haar stem niet vol doende sterk was om tot achterin de zaa door le dringen, terwijl ook haar uitspraak niet geaccentueerd genoeg was. Als eerste nummer werd Vervolgens dooi, liet gezelschap opgevoerd „Dc macht der vrouw", kluchtspel in één bedrijf. Met blijd schap konden wij ook nu weer constatecren dat het gehalte der stukken gelijken tred blijkt le houden met den vooruitgang der vereeniging. In het bijzonder viel ons op, dat de damesrollen zoo goed bezet waren, doch ook den heer Webbes in de rol van Stamper mag een woord van lef niet ont houden worden. Dat het stuk na een zwak begin, toen wij liet ergste vreesden, insloeg bleek wel ten duidelijkste uit liet daverend gelach, dat meermalen bij open doek uit de zaal op- schalde. In de pauze, die hierna intrad, maakten velen van de gelegenheid gebruik om zich bij den secretaris, den heer Ernst als lid of donateur le doen inschrijven, zoo dat ook in dit opzicht het voor het gezel schap een goede avond was. Achtereenvolgens werden hierna door de heeren Ravensbergen en Van Egmond cr mej. Korenhof eenige liederen gezongen, terwijl ook hel duo Ravensbergenv. Eg mond als zoodanig zich liet hooren-, blijkens het luide applaus zeer ten genoege der aan wezigen. Als tweede tooneclslukje werd hierna op gevoerd „Dc verliefde groen", blijspel in twee-bedrijven. Evenals het eerste viel ook dit stuk, een aardige studenten klucht, zcei in den smaak. De lach was bij tijden niet van de lucht. Als de best gespeelde rollen zouden wij hier willen noemen die van Kaatje Levenslust. Robert Term en Frita Springer, waarbij zich de rest gord aan sloot. Rest nog een woord van hulde aan liet wakkere strijkje, dat zich den gchc.lcn avond en ook bij het bal zoo dapper weerde. Het was reeds diep in den nacht, toCn ein delijk de aanwezigen zeer voldaan over den genoeglijken avond huiswaarts logen. Vereeniging van Mathesianen. De heer L. Otlo hield Zaterdagavond vcoi bovengenoemde Vcreeniginjf in de college zaal van het Natuurkundig Laboratorium een lezing met lichtbeelden over „Grieksche kunst" De Voorzitter, de heer Veenhui^en, "pon- de de vergadering met een woord van wel kom aan de aanwezige leden en genoodig- den; tevens bracht hij namens do Vereeni ging dank aan den heer Otlo, die bereid gc-'onden was, om liet 8ste lezingsseizoen voor de Vereeniging te openen. Na prof. de Haas en dr. Grommeling be dankt te hebben voor het welwillend af staan van de collegezaal, gaf spr. het woora aan den heer Olto. Spreker leidde zijn onderwerp in niet eeft

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1