Slegtenhorst's Fotowerken AGENDA- Nieuwe Rijn 46 Specialiteit in Vergrootingen GEMENGD NIEUWS. Winterpantoffels KUNST EN LETTEREN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. Zaterdag. Siadszaal: Henri ter Hall's revue ,,'tKan vcrkcercn". 8 uur. „Zomerzorg": Uitvoering met bal Eerste Leidsch Klucht- en Revuc-Gezelschap. 8 u. Zondag. „Jcruél" (Groenesteeg 16): Evangeliepre diking, spreker de hoer J. v. d. Zwart, van Voorschoten. Halfzeven. „Jeruél" (MiddelBtegracht 3): Zondag- morgei» de heer Van der Horst, 's Avonds bijeenkomst. 7 uur. Leger des Heils (Langebrug 4)Samen komsten te 10 uur, halfvier en halfacht. Stadszaal: Henri ter Hall's revue ,,'tKan verkeeren". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 16 Nov' a s waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogcwoerd 171. tel 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond, te acht uur, tot Maandagmorgen, te acht uur, waargenomen door de doctoren De Graalf, tel. 646; Janssens, tel. 970; Starck, tel. 2434- en Weebers, tel. 369. Deze dienst wordt dan te Oegst- g e e 8 t waargenomen door dr. Timmer mans, tel. 390. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. RECLAME. Schoenreparatie Heeren zolen en hakken f 1.95, Dames zolen en hakken f 1.50. Binnen óén dag gereed, v. ESCH, DONKERSTEEG 5, naasl de „stad Parijs" 6533 hoe door den loop der tijden verschillende geleerden een oplossing trachtten te vinden van het perpelum mobile, zonder daarin nochtans tot op den huidigen dag te slagen. Een volgend komisch nummer „Kleine Dorpslucht" bracht niet het effect te weeg, wat redelijkerwijze van een komisch num mer verwacht mag worden. Heel aardig daarentegen was de hieropvolgende film „De veedieven van Sonora", een film, die tot de laatste acte de aanwezigen in voortdurende spanning hield. De Hollandsclie humorist, de heer Tummers, kon ons in het humoristi sche genre heel wat beter bekoren dan in het ernstige, maar wist zich toch ook in het eerstgenoemde niet boven het middelmatige te verheffen. Een gul applau3 na afloop be wees evenwel, dat het gebodene terdege in den smaak was gevallen. Als tweede hoofd nummer werd na de pauze vertoond „De dappere lafaard", een film, die wij gevoege lijk het culminatiepunt van het programma kunnen noemen, rijk aan komische momen ten en zóó boeiend, dat men telkens verlan gend naar de volgende acte uitziet. Rest ons ten slotte een woord van hulde tot het wak kere strijkje, dat zich op zeer loffelijke wijze van zijn taak kweet. Wat ons deze week in het Casino theater wordt geboden is met een paar woorden te zeggen, twee schitterende films, waarvan de bioscoopliefhebbers volop kun nen genieten. Aangevangen wordt met We reldnieuws, gevolgd door de opname van den voetbalwedstrijd Holland-Denemarken, welke film een zeer aardig beeld geeft van het spel. Als eerste hoofdnummer vertoont men „Sneller dan de dood" met in de hoofd rol onze welbekende Harry Piel, welke deze keer er op uit is om een roman te schrijven onder bovenstaanden titel, en door toeval in tal van zaken betrokken wordt waarin hij stof genoeg vindt om zijn roman te kunnen afwerken. Zijn spel is als altijd subliem en wederom konden wij constaleeren, dat hij is „de man zonder zenuwen". Na de pauze wordt vertoond „De stomme aanklager", een film in 5 acten, met in de hoofdrol.een hond, die zich den naam „eerste klas film acteur" ten volle waardig toont, daar hij, men zou haast zeggen het menschelijk spel bijna overtreft. Het is een film, waarin een hond laat zien den trouw aan zijn meester, die onschuldig in de gevangenis terecht is gekomen en waaruit hij hem weet te red den. om daarna na veel moeite den werke- lijkcn moordenaar op te sporen. Deze film is spannend en boeiend van begin tot einde. Over de muziek ditmaal niets dan lof. Gisteren is de 22-jarige Jac. v. d. M. van de trap van zijn woning aan de Hooge- woerd gevallen. De Eerste-Hulpdienst be handelde den man, die een hersenschud ding bleek bekomen te hebben. Ten nadecle van C. L. v. d. W., alhier, is gisteren op de Beestenmarkt door een auto een bus met melk, welke-op het trot toir stond, omvergereden, zoodat de inhoud op den grond verloren ging. De schade be draagt f3.50. Gistermiddag omstreeks 12 uur werd de 13-jarige wielrijder A. M. in het Noord einde aangereden door een vrachtauto, be stuurd door Jac. den II., mot het gevolg dat de jongen zijn knie eenigszins bezeerde, terwijl zijn fiets ernstig beschadigd werd. Daar aanrijder en aangeredenë elkaar de schuld van het ongeval weten, zal de politie in deze het antwoord op de schuldvraag moeten geven. Om een misverstand te voorkomen deelen wij mede, dat de gisteren in verband uiet den diefstal aan de Garnizoenswerk plaats aangehouden J. J. J. S. niet is de meesterknecht, de heer Spaanderman, maar de werkman Sch. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.Zondagmorgen, te Men uur, da. O. BrinkeriDk, Ned.-Heiv. pred. te Oost-Voorne. Eglise wallone: Dimanche matiD, k lOVf» heures, mr. M. BressoD. Evang.-Lutherscho Gem.Zondagmorgen, te halfelf, da. J. Ph. Makkink. Religicus-Social. Vereeniging, Volksge bouw, HecrengrachtZondagochtend, te halfelf, mevr. C. PothuisSmit, van Am sterdam. Itemonstrantsch-Geref. Gem.Zondag morgen, te halfelf, prof. dr. G. J. Heering. Ver. voor Vrijzinnig-Hervormden, te half elf, prof. dr. L. Knappert. Vrijz. Jeugdkerk, Nutsgebouw: Zondag avond, te halfacht, ds. W. J. Wegerif, van Utrecht. RECLAME. Fa. E». BOhGEUftAR 6Ö09 Gisteren is de heer T. J. van Beurden, ambtenaar bij den Raad van Ar beid te Rotterdam, tijdelijk geplaatst te Oudenbosch en belast met het toezicht op de uitvoering der Oudcrdoms- en Invalidi teitswetten door schippers tijdens het druk- de scheepvaartverkeer in het bietenseizown van West-Brabant, op het station Ouden- bosch door den trein van 9 u. 35, komendo uit Rotterdam, gegrepen en vermorzeld. Hij wilde zich met dezen trein naar Roosen daal begeven en denkende, dat deze op het 2de perron zou stoppen, stak hij de eerste lijn over. Een der voorwielen van de locomotief braken hem den ruggegraat. De man was op slag dood. Hij was 50 jaar oud, gehuwd en vader van eenige kinderen. In het tijdvak Januari tot en met September van dit jaar is aan bloem bollen uitgevoerd 28.086.320 K.G. en voor f 26.361.478. De weldadigheidspostzegels die ieder jaar in ons land worden uitgege ven, zullen dit jaar worden ontworpen door Anton Molkenboer. Zij zullen bevatten de wapens van Zuid-Holland, Gelderland en Noord-Brabant. Evenals verleden jaar zul len de postzegels de waarden hebben van 2, 7V6 en 10 cent en verkocht worden voor 4, 11 en 121/& cent. MenmeldtuitGrave:DeMaas voor deze gemeente is thans zoodanig ge vallen, dat gisteravond de Veerstraat te Neder-Asselt woer boven water zal kómen, zoodat de veerdienst naar de brouwerij te Neder-Asselt weer opgeheven zal worden en de overtocht weer op de gewone wijze per gierpont kan plaats hebben. In geheel Limburg heeft het zwaar gesneeuwd. Treinen, trams en auto bussen ondervonden groote vertraging. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 12 November, in Nederland uitgesproken 67 faillissementen, tegenover 79 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 12 November 1926 3681 faillisse menten, tegenover 3947 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. Een inwoner van een klein stadje bezocht een schouwburg in een groo te stad en bleei overeind staan om beter te zien. Iemand, die achter hem zat, vroeg be leefd „Och, wilt u gaan zitten!" „Dank u; ik ben niet moe!" was het ant woord. RECLAME. I 1.69 Giet hak. v. ESCH, DONKERSTEEG 5, naast de „stad Paiijs" 6534 Beatiys in den Leidechen Schouwburg. Daar slaat in Leiden iels belangrijks te gebeuren. Vrijdag 27 November zal in den schouwburg Felix Rutten's Beatrys met muziek van Willem Landré door de Co- opera-tie ten tooneele worden gebracht, het mysteriespel, waarvan de vorige maand de eerste uitvoering met doorslaand succes te 's-Gravcnhage plaats vond. De toestand in ons land op muzikaal- dramatisch gebied steekt zeer ongunstig af bij onze verhoudingen in absoluut-muzikaal opzicht. Onze orkesten en onze solisten kunnen glansrijk de vergelijking met het buitenland doorstaan: ze dragen vaak den roem van ons land tot ver over de grenzen. Maar op operagebied zijn we bij de overige beschaafde wereld hopeloos ten achter. In 't buitenland is men stomverbaasd over het feit dat in dat muzikale Holland een goed uitgeruste opera geen, hoogstens een zeer moeilijk, bestaan heeft. Ginds heeft men er geld voor over uit de publieke kas. zonder hetwelk een opera-instelling eenvóudig niet denkbaar is en acht de uitgave er voor ge motiveerd om een cultureel belang van de hoogste orde. om het algemeen belang, dat er door wordt gediend. Bij ons houdt de overheid haar beurs gesloten en blijft doof voor het betoog dat een land, welks bescha vingspeil men zegt zoo gaarne te willen zien opgevoerd, niet zonder schade aan zijn re putatie geheel of nagenoeg geheel buiten de ontwikkeling van het muziekdrama kan staan. Maar het is niet alleen de overheid, die in haar kwalijk begrepen zuinigheid de schuld draagt van den achterstand. In Ne derland, aldus redeneert men. moet de opera Nederlandsch zijn of ze zal niet zijn. Met dat gevolg dat ze niet is. althans niet zóó is, als de sland van zaken in ons land op gees telijk gebied in 't algemeen recht zou geven te verwachten. Een Nederlandsche opera in den zin van een ensemble, dat uitsluitend nationale tooneelmuziek zou brengen, is een ondenkbaarheid om de eenvoudige reden dat we die nationale tooneelmuziek niet of nog niet hebben. De enkele werken, die we bezitten zijn te gering in aantal. Dat onze componisten zich in 't algemeen niet tot de opera getrokken gevoelen zal wel weer zijn verklaring vinden in de omstandigheid dat het instituut om ze tot uitvoering te brengen ontbreekt En zoo blijven we in een fataal kringetje ronddraaien. Wat is in den loop der jaren al niet voor Nederlandsche opeta doorgegaan Men ver haalde den Franschen tekst van Carmen in zulk barbaarsch Nederlandsch dat het niet was aan te hooren en men had weer een Nederlandsche opera. Onze letterkundigen en onze dichters hebben er altijd den neus voor opgetrokken om die werken te verta len: dies deden anderen het. met het be kende gevolg. Beter had men een Neder landsch operagezelschap een Fransch werk in 't Fransch en een van Duitschen oor sprong in 't Duitsch kunnen laten zingen. En in zooverre immers de Nederlander door gaat voor iemand die goed ter tale is. zou dat systeem meer Nederlandschen volks aard vertoonen dan een uilheemsch werk te zingen in kreupel en rammelend Neder landsch. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Niettegenstaande we nóg zooveel ellende hebben doorgemaakt op operagebied. toch zijn er weer gekomen, die opnieuw een ge zelschap hebben samengesteld. Menschen, dio een financiëelen grondslag hebben we len te vinden, waarop een opera kan wor den opgericht, exploileeren thans in coö peratieven bedrijfsvorm en voorzichtig be heer een instelling, die in veel opzichten aan zeer hooge artistieke eischen voldoet. Ze beschikt over een uitnemenden dirigent (Albert van Raalte), voortreffelijke solisten (o.a. de dames Van RaalteHorneman en PoolmanMeissner en de heeren Gerard Zalsman, Jules Moes en Kubbinga) en een orkest, dat er zijn mag. Deze instelliflg tooit zich met den ietwat vreemd klinkenden en ongewoon geschreven naam „Co-opera-tie". Maar er is meer, er is véél meer. Daar is een Nederlandsch componist die een muzi kaal-dramatisch werk heeft voltooid dat door bevoegde beoordeelaars is geprezen als zeer geslaagd en uiterst belangwekkend. Al leen reeds het feit dat een Nederlandsch componist, ademend in een slechte opera- atmosfeer als ten onzent heerscht. zich aan den moeizamen arbeid zet om een groot dramatisch werk te componeeren, zonder de minste zekerheid dat er een gezelschap be staat om het uit te voeren, dwingt eerbied af. Daar spreekt scheppingsdrang uit, het beginsel waaruit alle waarachtige kunst ge boren wordt. Die componist is Willem Lan dré, de muziekredacteur der Nieuwe Rotter- damsche Courant. We hebben hem in klei nere werken herhaaldelijk kunnen waar- deeren. In 't vorig seizoen is hier zijn be koorlijke nocturne voor orkest uitgevoerd door het Utrechlsch Orkest. Thans komt hij voor den dag met de muzikale bewerking van de middeleeuwsche Beatrys-legende in do versificatie van Felix Rutten. Van het werk zelf schrijft Alex Voormo len o.a. dit: „Over het geheele werk ligt een tooverachtig - onwezenlijk - mystieke glans, welken het ook verlangt. Door deze stem ming onafgebroken vast te houden en er mede te blijven boeien, heeft de componist het sterkste bewijs geleverd van zijn diep en dichterlijk zieleleven. Het is alles van het hart en van den geest". Van de vertoo- ning heet het: „Inderdaad mag de compo nist algeheele reden lot voldoening hebben over de uitmuntende uitvoering van zijn werk al zullen volgende voorstellingen dit mysterie-spel nog meer ten goede komen, zooals hel. altijd het geval is waar het de vertooning van werken betreft, die een bij zondere voorbereiding eischen". De opvoering van Beatrys is een voor het Nederlandsch muziekleven zeer belangrijke gebeurtenis. En dat wij het werk zoo spoe dig reeds na de oeropvoering hier ter stede over de planken zullen zien gaan, hebben wij tc danken aan de voortvarendheid, maar bovenal aan de kunstzinnigheid van be stuurd eren van onzen schouwburg, die zeer terecht begrepen hebben, dat zoo ergens in het Leidsch Atheen warme belangstel ling zal gevonden worden voor een nieuw en belan'grijk Nederlandsch muzikaal dra matisch werk. We vernemen dat de toeloop groot is. Men haaste zich dus om een plaats machtig te worden in den schouwburg die dat is artistiek en intellectueel Leiden aan zich zelf verplicht op 27 November tot den nok gevuld moet zijn. Ten slotte een goede raad aan de bezoe kers. die Rutten's gedicht niet of niet vol doende kennen: lees het werk van te voren cn maak U den tekst zóó eigen dat U op den avond zelf niet al te gebonden is aan het tekstboekje. Dat vergemakkelijkt een rustig toehooren. Bovendien zal het licht in den schouwburg gedurende de uitvoering wel zoo gedempt zijn, dat lezen practisch onmo gelijk wordt, DE ALGEMEENE TOESTAND. Volgende week de conces sies? De regeling dei Italia an sche schnld. Nogmaals wordt verzekerd, dat volgende week de geallieerde concessies, aan Duitsch- land te Locarno beloofd, zullen afkomen en dat 1 Dec. de ontruiming der Keulsche zone zal aanvangen. Dit zou te meer waardeering vinden, waar de Duit9ch-nalionalen een ware mo reel e vergiftigingscampagne onder het Duit- sche volk zijn begonnen 1 Mussolini's komst naar Londen is weer zooiets van een knoopcntellerij: ja neen ja neen. 't Zal wel neen worden! De regeling die Italië en Amerika hebben getroffen over de ItaJiaansche schuld, komt op het volgende neer: De schulden, oorspronkelijk ten bedrage van 1.648 000.000 dollar, zullen in 62 jaar worden afgelost, tot een gezamenlijk bedrag van 2.407.000.000 dollars. Deze som omvat de oorspronkelijke schuld plus interes!, die voor de eerste vijf jaar nihil zal bedragen, dan tien jaar lang 1/8 pCt. om daarna ge leidelijk op te klimmen tot 1 pCt., op welke hoogte zij zal blijven staan va? 19501980 De laatste zeven jaar, van 1980 tot 1987 zal zij 2 pCt. zijn. De betalingen beginnen met vijf millioen dollar 's jaars en klimmen op tot 80 mil lioen in het laatste jaar. Blijkens Amerikaansche berekeningen be taalt nu Engeland 76 pCt. van het bedrag, dat het Congres oorspronkelijk had geëischt, België 46 pCt., Italië 2öVt pCt. Van Frank rijk verlangt de unie 60 pCt.. doch Frank rijk heeft maar 40 pCt aangeboden. FRANKRITK. Nog altijd onzekerheid Een fascistische partij. Nu Loucheur zijn financieele voorstellen heeft ingetrokken, gelijk gisteren onder tic- telegrammen vermeld, zullen de socialisten drie resoluties indienen, ten doel hebbend, de kapitaalvlucht tc beletten, die onder de huidige omstandigheden sterker zou zijn aan den dag getreden. Voorts zou daarliy o.a. de regeering worden uitgenoodigd aan den Raad van den Volkenbond te vragen om opnieuw met de financieele sectie de in ternationale onderdrukking onder de oogen te zien van fiscale fraude alsmede een in ternationale controle op de banken. Nog absoluut geen zekerheid dus! Te Parijs is dezer dagen een Fransche fascistische partij gesticht, die zich „Fais- ceau des Combattants et Producteurs" noemt. Zij zal vier afdeelingen omvatten: legioenen (oud-strijders), vakvereenigingen, fascistische jeugdvereenigingen en het bur gerlijke fascio. Leiders zijn Philippe Bar- rès, Jacoues Arthuys en Georges Valois. ENGELAND. Onzeker Ierland. De premier van Ulster heelt verklaard, dat hij zich' tot het uiterste zal blijven ver zetten tegen de toevoeging van eenig gebied van Ulster aan den Ierschen Vrijstaat. Men meent, dat deze nadrukkelijke officieele verklaring de hoop op een vergelijk, waar toe de gematigde besluiten van de commis sie voor dfc grensregeling aanleiding heeft gegeven, belangrijk vermindert. De recherche heeft in 70 woningen in Dublin en in de voorsteden huiszoekingen gedaan, welke leidden tot de arrestatie van 25 personen. De redenen dezer aanhoudin gen worden geheim gehouden. ITALIË. Mussolini safe. De Italiaansche Kamer, die aanvankelijk eerst 8 December bijeen zou komen, is op 18 November bijeen geroepen. Op de agenda staat o,a. een wetsontwerp omtrent de be voegdheden van den minister-president. Over do plannen van de oppositie heerscht vol slagen onzekerheid. De partijen der opposi tie zijn namelijk onderling verdeeld en in den boezem der partijen zelf bestaat ook groot venschil van meening. De stelling van Mussolini schijnt dus voorshands onaan tastbaar. In Zuid-Tirol zijn 32 arrestaties gehand haafd. Het zouden bolsjewisten zijn. POLEN. Minister-crisis. De premier Grabaki heeft een brief ge richt tot den Staatspresident, dat hij als minister-president en minister van Finan ciën aftreedt. Tevens drukt hij den wensch uit niet belast te worden met de verdere afhandeling der zaken. Grabski rechtvaar digt zijn verzoek met het argument, dat in de moelijke positie, waarin Polen zich bevindt, een man aan het hoofd van den staat moet staan, die het vertrouwen van alle kringen geniet. Daar hij zich onder- tusschen bewust is dat de oppositie in het land vooral tegen fcijn persoon gericht is, kan hij niet langer aan het hoofd der re geering blijven. De Landdag heeft een motie tot ontbin ding van dit lichaam verworpen met 204 97 stemmen. BULGARIJE. Moordaanslag. Naar uit Sofia bericht wordt, is de burge meester dier stad, George Madjarof, bij het raadhuis doodgeschoten door den voor kort ontslagen directeur der stedelijke badinrich ting, TomoL, die zelfmoord pleegde, toen Bij zag. dat zijn aanslag gelukt was. BUITENLANDSCH GEMENGD. Hef aantal automobielen in Duitschland. Op het oogenWik rijden in Duitschland ongeveer 426.000 automobielen, hetgeen bij na 45 pCL meer is dan een jaar geleden. De Engelsche duikboot. De vermiste Engelsche duikboot is offi cieel opgegeven. Spoorwegongelukken. Vermoedelijk tengevolge van verkeerden wisselstand is bij Dunabiug een D-trein op een personentrein geloopen waarbij 4 wa gons van den laatste vernield werdenvele dooden en gewonden zijn reeds geborgen. Een ramp over de Indische visschersvloot. De Britsch-Indische kustvaart heeft zeer geleder door het slechte weer. Uit Ponnani wordt gemeld, dat 60 visschersscbepen, met een bemanning van 200 koppen, die 10 Nov. uitgevaren zijn, nog niet zijn teruggekeerd. Er wordt een onderzoek ingesteld. RECLAME. Kiespijn en Aangezichtspijn verdrijft men het beste door het gebruik van Sannpirin-Tabletten (Mijnhaidt). 76 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 6497 RECLAME. KOM UW PIJNLIJKEN RUG TE HULP! VoeH gij u ellendig door dcfle, stekende rugp^nV Wordt g marteld door rneu- rnatiscbe pijnen, sigfii ij en harde zwel lingen in uw gewri_!.teo eu ledematen? Hebt gij la£ten van hinderlijke steken van spitï Van onacng.ram? urinestoornissesn? Voelt gij u vermoeid, uitgeput en op, ze-nuwaebtig, prikkelbaar en terneergeslagen? Pas dan op uw nieren De nieren zgn de Uiers het kbed, en zoodra zij hacr taaie niet meer behoor lijk vervullen, blijven vergiften in het bloed achter en raakt u.v ges iel van streek. Rugpijn en de scherpe steken als ven een mes beginnen u te kwellen, gij krggt Jast van hoofdpijn, duizriighe'd, blaasstoornissea en slapeloosheid. Wacht niet tot zich verdere verschijn selen van nierzwakte voordoen: Help uw vei zwakte nieren voor het te laat is. Ge bruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale niergeneesmiddel dient uitsluitend voer nier- en blaaskwaien. Foster's Pillep hebben duizenden geholpen en kunnen u evenzeer helpen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waar door gjj zeker zijt geen verlegen buiten landse!) goed te ontvangen. Prgs £1.75 per flacon. 6467 Be financieele voorstellen in Frankrijk. PARIJS, 14 Nov. (V. D.). Painlevé is be gonnen met het raadplegen van Kamer- eri* Senaatsleden teneinde een accoord voor te bereiden tusschen beide Kamers inzake zijn financieele voorstellen. De groep der Repu- blikeinseh Democratische Unie heeft een motie aangenomen waarin verklaard wordt dat deze groep tegen de financieele regee^ ringsvoorstellen stemmen zal. Kabinetscrisis in Bulgarije^ SOFIA, 14 Nov. (V. D.). Uil het Kabinet* Zankow zijn vier ministers getreden. Het Kabinet zal gereconstrueerd worden. STADSNIEUWS. Aan de Vrije Universiteit te Amster. dam is geslaagd voor tvet candidaatsexainen in de theologie onze stadgenoot, do heer M, van Wijk. Men meldt uit Katwijk-Zoe. Hedenmiddag zat het 7-jarig zoontje van den heer A, K., alhier, op de koppelstang van twee achter elkaar rijdende wagens, be stuurd door A. van D. Door onbekende oor zaak viel het kind er af en kreeg de wielen Van den achtersten wagen over zich heen. Oogenschijnlijk ongedeerd stond de jongen op, liep eenige meiers verder en zakte toen plotseling dood in elkaar. Hedennacht om 1 uur is in het St.- Anthoniusgcslicht te Utrecht overleden de heer J. M. V. G. Dubois, lid van Gedepu teerde Stalen van Limburg. Alphen. K e r k e 1 ij k bericht voor. morgenNed.-Herv. Kerk Julianastraat v.m. half tien (Bed. H. D.) en nam. half ze* ven ds. Veldhoen. Ned.-Herv. Kerk O.H.-weg v.m. 10 uur ds. v. Linsohoten. Evangelisatiegebouw Hooftstraat v.Jfl., halftien en nam. halfzeven de. Ottevangor* van Sluipwijk. Geref. Kerk, Raadhuisstraat v.m. 10 uuü en nam. 6 uur, ds. Schouten. Geref. Kerk Hooftstraat, v.m. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Wicntjes. Naar wij vernemen heeft de postdui vonvereeniging ,,De Blauwband" een club- tentoonstelling georganiseerd. Deze zal plaats hebben op 25 en 26 Nov. in hotel „Sportruet." 1 Zekere V., kwam bij Gouwsluis, door dat de voorvork van zijn fiete brak, zoo leelijk op de straat terecht dat hij bewuste loos bleef liggen. Hij werd bij omwonenden binnengedragen, waar hij later zijn bewust zijn herkreeg. Een collecte gehouden ten bate van de diaconie der Ned.-Herv. Gem. heeft bijnff f 215 opgebracht. Bodegraven. Kerk. bericht, voor Zondag:. Ned.-Herv. Kerk v.m. halftien en 6 uur,: ds. G. A. Pott. Geref. Kerk: v.m. halftien en 6 uur: dg. Dam. Geref. Gemeente, halftien preeklezen, 0 uur, ds. G. van Reenen. Boskoop. Kerkelijk bericht voor Zondag Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur ds. Fcrnhout, Ned. Herv. Kerk ds. Glas v.m. IQ uur. Salvatori v.m. half tien uur en n.m. 0 uur de eerw. heer Brusse, van Den Maag. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie ds. W. Deur van Schoonhoven v.m. half tien en n.m. G uur. Hazerswoude. Kerke 1. bericht, voor morgen. Nod. Herv. Kerk, voorm. halftien en nam. halfzeven ds. J. Luuring. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam. half zeven ds. W. Gispen. Oude-Wetering. Kerke 1. bericht voor morgen. Remonstrantsche Kerk, 's av. 7 uur, dr. Sax. (Voorm. geen dienst). Waddinxveen. Kerke 1. bericht voor morgen. Ned. Herv. Kerk, voorm. half tien leesdienst. nam. ze9 uur ds. II. A. de Geus. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam. half- zes d9. W. Veder. Woubragge. Kerkelijk bericht voor Zondag. Nederl Protestantenbond, de» avonds 7 uur, dr. v. d. Meulen van Bergen op Zoom.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2