ANEKDOTES. I Hannie Mieloo, hefc is heelemaal niet erg als je een keertje overslaat, ik ken je toch ai goed, tenminste uit je brieven, ik heb je nog nooit gezien. Gretha v. d. Zwart en Trijntje Voorma, natuurlijk merkte ik het de vorige week, dat ik geen brief uit Leiderdorp kreeg, want de laatste maanden waren jullie trouwe klantjes. Annie Coster, bedoel je die straat in Leiden of in Den Haag Er zijn in Leiden o zooveel nieuwe straten, die ik heusch - niet weet. Als je geen inkt hebt, dan kan je er ook niet meer schrijven, dat begrijp ik best. Annie van den Broek, je bent mij wel kom, je behoort tot de grooteren. Nellie Broers, is er nu een zusje van je gaan meedoen, en heb je nu ook nog een broertje, dat wil gaan meedoen f het is best hoor, maar net zooals je zegtmet de prijs raadsels allen apart, Elizabeth en Annie Kalkhoven, nog 2 nieuwelingen, die mij welkom zijn. Als jul lie zoo trouw gaat meedoen als je neefje en nichtje, dan zal ik je spoedig beter lee- reo kennen. Elizabeth hoort bij de groo teren, Annie bij de kleineren. Viertal uit Warmond (Oudshoorn en Breedijk), door de herfstvakantie ging er verleden week zeker niemand naar Leiden ©n kon de brief dus niet weggebracht worden. Jo de Lange, zat je briefje verleden week in dezelfde enveloppe als van Marietje Af fourtit Deze week vond ik de briefjes da delijk allebei. Mini Metselaar, dat weet je toch wel, dat ik jon al jaren ken, als mijn raadsel- nichtje en ik hoop ook zeker je nog eens persoonlijk te leeren kennen als ik eens m Leiden logeer. Je anecdote is zeer grappig, die zal ik eens plaatsen, evenals je raadsel. Jasper Koevoet, je tweede raadsel kan ik gebruiken, maar van dat ei heeft er al eens ingestaan. Mientje Roman, je bent mij welkom bij de grooteren en je mag mij natuurlijk Tante noemen en mij anecdotes zenden. Ziedaar antwoord op al je vragen. Ga maar trouw B eedoen. Annie van Leeuwen (Nieuwveen), deze keer jij alleen. Gezellig hè, als er kleine neefjes en nichtjes overkomen, houd je veel van kinderen? En Neeltje ook nog een hee- len dag bij je geweest Slecht weer, ja dat ondervinden we overal, maar de baro meter gaat gelukkig vooruit, het wordt al veel beter weer. Johanna van der Ham, dank voor raadsel en anecdote. Je hebt gelijk, het wordt al vroeg donker 's middags, vooral met dat sombere regenweer van den laatsten tijd. Neen hoor je moet niet doen zooals vele kinderen, uitscheiden, .zoodra ze een prijs hebben. Bram linschoten, jammer dat je de vorige week vergat je brief weg te brengen, als je de oplossingen toch al had gevonden en op geschreven. Catharina van Egmond, hoe aardig een kinderkrant als lichtbeeld, en moest je die verhalen dan lezen, terwijl ze daar als licht beeld stonden? En die olifant met een ne gerjongen, wat deden die twee samen Dé Wiersma, als het je zoo goed bevalt, ga dan maar trouw de raadsels oplossen. Liesbeth en Jaap Barnouw, jullie moet toch den brief oveT de post zenden, doet het dan maar naar mijn adres in Den Haag Frederik Hendriklaan 157. Als ik den brief dan Woensdags heb, is het vroeg genoeg, en in Leiden moet die al Dinsdags zijn om in het pakket mee te komen Is het dus niet minder gehaast voor jullie om dien aan mij te zenden? Zijn jullie dominees-kinderen, ik ook. Jozef en Mientje Hanno, er zijn verschei dene nichtjes van jullie, die jullie goede voorbeeld hebben gevolgd, dat heb je zeker al gemerkt. Ja, Jozef veel bonte kraaien, zegt men, brengen een strengen winter, nu laten we maar afwachten, het is pas No vember dus de echte wintermaanden moé ten nog komen. Jaantje en Cor Lefeber, acht dat arme paard, dat door den brand zijn staart ver loor 1 Hoe onvoorzichtig ook van dien jon- om een stuk hout te gooien. Krijgen jullie einde November weer maandboekjes met cijfers mee naar huis ik hoop het ook hoor, dat je mooie cijfers zult hebben. Louis de Hertogh, dat is een heerlijk boek om te hebbenDik Trom. Geniet hu je zusje er van zit die evenals jij te scha teren van het lachen 1 Jannie Horrée, nog wel gefeliciteerd met je moeders verjaardag, want dat is, zooals je schreef een groote feestdag. Was je moeder blij met je cadeau zeker wel. Ja anecdotes en raadsels uit een oud tijd schrift mag je mij sturen. Annie Uittenbogaard en Jo de Jong, ze ker herinner ik mij, Annie, dat je toen ook op visite was bij de nichtjes. Jullie mogen allebei meedoen en mij Tante noemen, en het behoeft volstrekt geen mooi postpapier te zijn, dit papier was uitstekend. Wonen jullie dicht bij elkaar en zijn jullie vrien dinnen Rika Bliek, dat hoor ik graag, dat meis jes met zooveel plezier helpen in de huis houding. Neen hoor, ik heb nooit met een waschmachine gewasscheh, was liet een ge zellig werkje? Je vond het zeker wel pret tig, dat je zusje weer eens een paar dagen thuis was. Leendert Elderhorst, trouwe inzenders mis ik altijd als er geen brief van hen komt, dus ik merkte verleden week ook best, dat jouw brief er niet bij was. Vervelend, dat je ziek was, en daarna je broertje ook. Be terschap. Pietje van Leeuwen, ik ontving den brief van 31 October nu pas. Je mag mij altijd schrijven wat je maar wilt, en anecdotes en Faadsels mogen mij ook gestuurd wor den, maar geen verhaaltjes zooals jij vroeg, daar zorg ik niet voor. Michela én Lena de Vleeshouwer, dank voor het raadsel. Den prijs, dien jij ne.Jt gekregen, Michela, daar heb ik wel van ge hoord, dat het een mooi boek ie. Olasina van Venetië,, och al zijn die ver jaardagen nu achter den rug, tegen het einde van het jaar zijn er toch altijcl zoo veel prettige feestdagen, eerst kan je ver langen naar 5 December en dan naar Kerst mis, is het niet zoo Niesje de Gelder, mooie cadeaus hoor en zulke nuttige ook er bij, dictionnaires en atlas. Aardig dat je mij de muziek van het Nieuw Brunhilde-lied hebt gestuurd, ik vind het een aardige melodie. Moet je het niet terug heb"ben Jij kent het natuurlijk wel uit je hoofd, dus voor je zelf zal je het niet noodig hebben. Allen hartelijk gegroet tot de volgende week. Mej. A .KOOPMANS v. BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie van Leeuwen, Gretha v. d. Zwart, Trijntje Voorma, Jasper Koevoet. Mientje Roman, Lucas Mulder. Nellie Mulder. Ber tha Mulder, Rika Bliek. Mien Affourtit. Lien de Graaf. Jannie Horree. Clazina van Ve- netie, Dé Wiersma, Michelo de Vleeshou wer, Lena de Vleeshouwer. Liesbet Barnouw Jaap Barnouw. Leendert Elderhorst. Bram Linschoten. Louis Affourtit, Corrie Geen jaar, Wim Hemerik. Ans Hemerik. Louis de Hertogh Ariena Coljee. Maartje Coljee. Jo de Jongh, Annie Uittenbogaard. Marie Af fourtit. Jo de Lange. Aart van de Nadort, Catharina van Egmond. Neeltje Oudshoorn.. Greetje Breedijk. Leen Oudshoom. Gerbrand Breedijk. Johanna van der Ham. Bertus Pont. Hannie Mieloo. Hendrik Klinkhamer, Piet Esderls. Arie Rijnsburger. Semien Voor brood, Johanna Voorbrood. Annie van den Broek, Niesje de Gelder. Marie van der Rey- den, Lili Gavkema. Trientje Schouten, Cor Blaauw. Hendrik Jan Broeksema, Bep Broeksema. Nelly Lezwijn, Elizabeth Kalkhoven. Mientje Hanno Jozef Hanno, Adriana Döll. Cor Lefeber. Jaantje Lefeber, Mini Metselaar, Annie Kalkhoven. Annie Coster. Janny Jansen. Frederika Bourgeois, Nellie Broers. Gome Broers. Piet Smitte- naar. Piet Nieboer, Corrie van Leeuwen, Jopie Waldkötter. Cornelis Jean Lissenberg. Pietje van Leeuwen (een brief der vorige week). i i. - OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HE? VORIGE NUMMER. 1. Pioenstraat. Pioenroos, taart, Piet, peen 2. Voorburg. Dieren. 3. Een dakpan. 4. De tong. 5. Omdat hij dan broodeloos is. 6. Hendrik. Hein. Henk, Dirk. 7. Geel raap oven Nora iris Groningen noot goud Edam Noor 8. Leugentaal. RAADSELS. Voor allen om nil te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Nelie Oostveen. Welke koning zou het wezen I Die niet van zijn plaats kan gaan, Die alleen is op de wereld Om te vallen of te staan! Valt hij, wil dat niet vergeten, Dan ook werd hij neergesmeten. n. Ingezonden door Johanna v. d. Ham. Met o spreekt en proeft het. Met a knijpt en pakt het. Wie zijn dat? m. Ingezonden door Henk Klinkhamer. Wie komt er altijd het eerst in een ge sloten huis? rv. Ingezonden door Cor Blaauw. Wat heeft geen lichaam en is toch zicht baar? V. Ingezonden door Margaretha Dorrepaal. Hoe kan men vijf van vijf aftrekken en toch nog vijf overhouden? VI. Ingezonden door Gerbrand Breedijk. Mijn eerste lettergreep is een verkorte jongens- of meisjesnaam, mijn tweede let tergreep kan groote verwoesting aanrichten, mijn geheel is een jongensnaam. VII. Ingezonden door Leen Oudshoorn. Mijn eerste is niet jong. mijn tweede kan men op blazen, die 2 verbonden door een s vormen een woord dat men dikwijls leest bij de namen der raadseljeugd. vin. Ingezonden door N. N. Mijn geheel bestaat uit 4 letters en be- wijst de meeste diensten, als de dag voorbij is. 1. 2 is een deel van een meubel. 1. 2. 3 is een zacht diertje. 4, 2, 1, 3 een boom uil warmere streken. Ingezonden door Lies Witteman. Moeder: „Hendrik, heb ie je huiswerk al gemaakt?" Hendrik: „Neen, Moes, maar ik heb er geen zin in." Moeder: „Ja dat.komt er niet op aan, je moet het doen, anders wordt je nog de laat ste van je klas." Hendrik: „Och, Jloes, dat kan ik niet worden." Moeder: „Waarom niet?" Hendrik: „Omdat ik het al ben." Ingezonden door Wim en Ans Hemerik. Voor den hond! Jongen tot den slager: „Mag ik als 't i blieft voor een stuiver kanen voor onzen hond. maar niet zoo aangebrand als de vo rige keer, want dan lusten wij ze niet."

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20