i No. 20147. ZATERDAG 14 NOVEMBER Anno 1925. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. AMSTERDAMSCHE ANTHRACIET MIJ LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts. per regeL Bij regelabonnement belangrijk lageren pnjs Kleine Advertentiên. uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer! «oor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COHRANTt Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.36, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 -f- portokosten. 018. ,.0.18. 8H nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester cn Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat A. Vermeer ie Leiden, een verzoek heelt ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaats? van verkoop in het perceel Haven no. 16. AUG. L. REIMF.RINGER, Weill., loco-Burgemeesler. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 14 Nov. 1925. 6542 Leiden, 14 Nov. 1925. 6541 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien het verzoek van: a. de Maatschappij tot detailverkoop van Petroleum „De Automaat" te 's Gravenhage, om vergunning tot oprichting van een onder- grondsche bewaarplaats voor pl.m. 6000 Liter petroleum in het perceel Levendaal No. 166, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie D No. 1367 b. W. F. de Wolf, om vergunning tot op richting van een herstelplaats voor machi nes in het perceel Lage Rijndijk No. 126, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie N, No. 752. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 23 Novem ber e.k. des voormiddags te half elf uren op let Raadhuis, gelegenheid zal worden gege ven om bezwaren tegen deze verzoeken in le brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER, Weth., loco-Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leidsche Winkelweken. In navolging van andere groote gemeen ten zal ook hier de eene winkelweek gevolgd worden door de andere. Berichtten wij gisteravond, dat de winke liers van Nieuwc-Rijn, Vischmarkt en Bo termarkt van 20 tot 28 November een zoo danige winkelweek zullen organiseeren. zij worden op den voet gevolgd door de winke liers van de Breestraat en de Maarsmans- steeg. die Maandagavond a.s. bijeenkomen voor hetzelfde doel. Het voornemen bestaat ook voor deze straten tot een winkelweek le komen, evenzeer met attracties e.d. Een voorloopig comité is reeds gevormd, dat op alzijdige medewerking van de win keliers in genoemde straten mag rekenen." Paedagogische bibliotheek en lezingen. Reeds eenige dagen geleden publiceerden we een berichtje over een voornemen, dat hier bij een aantal openbare en bijzondere onderwijzers zou beslaan om een vereeni- ging te vormen, die zich ten doel stelde de vorming eener Paedagogische bibliotheek en het organiseeren van lezingen. Thans kunnen we "mcedeelen, dat deze plannen binnenkort tot uitvoering zullen worden gebracht. Reeds is een circulaire aan de plaatselijke inrichtingen van onderwijs verzonden. Hier in wordt door de ontwerpers van het plr«n meegedeeld, dat zij voortgaan op den weg, I indertijd door de Commissie, die de lezingen over Psychologie van dr. Oort mogelijk maakte, ingeslagen. De sympathie, die in alle kringen van het onderwijs voor deze lezingen werd ge- i voeld, heeft hun echter moed gegeven den opzet watK breeder te maken In de eerste plaats willen ze trachten de lezingen per manent te doen zijn, door ze van een te Vormen vereeniging te doen uitgaan. In de tweede plaats zullen de onderwer pen niet alleeji uit de psychologie worden gekozen, maar uit het geheele veld, dat op voeding en onderwijs beslaat. In de derde plaats en dit is zeer z^ker allerminst het onbelangrijkste zal ge tracht worden uit een overschot van de lezingen en door bijzonderen steun, een aanvang te maken met de vorming eener Paedagogische bibliotheek. Hieraan beslaat in een intellectueel cen tum, als Leiden is, een groote behoefte. >oora| door de vele leerkrachten bij de ver schillende onderwijs-inrichtingen wer*- aam> wordt zeer dikwijls geklaagd óver de nrriogeljjkheid om moderne Paedagogisch» r en te raadplegen. Deze ontbreken bier Pa genoeg geheel. Tpr 0I!fer mededeelingen, die in de vergadering van Woensdag 18* November zullen worden gedaan, vooruit te loopen, kunnen wij wel meedeelen, dat de steun van verschillende kanten reeds zoodanig ia, dat het slechts van Leiden's onderwijzers en leeraren afhangt, of de plannen tot uit voering komen. Van de lezingen het volgende: Woensdag 18 Nov. zal prof. R. Casimir behandelen: Individueelë en sociale factoren in de op voeding. Op later te bepalen data komen dé heeren Van Veen en. Janse hun inleidingen houden, die- zij op de Geschiedenis-Conferentie te A'darn ten beste hebben gegeven. Bovendien zal dr. Joh. v. d. Spek ec* psychologisch onderwerp bespreken. Vermoedelijk komt de heer S. de Vries, i hoofd eener Montessori-lagere-school le Am sterdam, spreken over: „De praktijk van Montessori". Bovendien zal eind Maart prof. Kohn- stamm een algemeen paedogogisch onder werp behandelen. De. Conferentie te Stockholm en het werk van den Wereldbond van Kerken. Gisteravond trad voor de afd. Leiden van don Ned. Prol. Bond in het Nulsgebouw met bovenstaand onderwerp op ds. J. W. K. Hoevers, predikant te 's-Gravewhage, die bij de vergadering weid ingeleid d«oor prof. dr. N. J. Krom. Spr. begint met te vertellen, dat hij gaar- nè de gelegenheid aangrijpt in dezen kring van vrijzinnige Christenen over 'dit belang rijke onderwerp iets te zeggen. Vooraf mogen gaan enkele opmerkingen over de conferentie en den Wereldbond;, hun wording, plaats en werk, welke opmerkin gen wellicht nut kunnen hebben, omdat er bij velen een onduidelijke voorstelling van wat beiden zijn en willen aanwezig is. In H algemeen kan worden gezegd, dat er op geestelijk gebied, tweeërlei beweging valt waar le nomen, welke in zich zelve tegenstrijdigheid schijnt te bevatten. Door den drang der omstandigheden ziet men ook in ons land, hoe in verschillende groe pen een streven tot versterking van eigen groepsbewustzijn is ontslaan, waardoor, oogenschijnlijk, de afscheidingen tusschen de groepen worden verscherpt. Men zocht naar klaardere formuleering van beginsel en werkmethode en zelfs, wanneer' de scheidingen, naar veler oordeel, Ln niela anders meer haar verklaring kunnen vin den dan im de historie, aoekt naar beweeg redenen om dat historisch gewordene te kunnen behouden. Er is dus een consentra- tie van krachten naar binnen toe. Daar- naast valt waar le nemen, eveneens onder den invloed van omstandigheden, waaraan wij ons niet kunnen onttrekken, een nei ging om in aanraking en, zoo mogelijk, tot samenwerking te komen met andere groe pen en organisaties dichterbij en verderaf. De gescheiden groepen en organisaties, in het besef elkander noodig (e hebben, wer ken en vinden contact, nationaal en inter nationaal. Naast het scheidende zoekt men, vaak met hartstocht, het verbindende; een heid van gee9t en bedoelen, eerst veronder steld en ftlauw beseft, dringt zich op als een machtige en krachtgevende factor in het geestelijke leven. Eigen zelfstandigheid en karakter wil men bewaren, maar duidelijk beseffende, dat alleen bij gezamenlijk zoeken en wil I-en iets valt le bereiken, zocht men elkander. De „Bond lot het bevorderen van inter nationale vriendschap door de Kerken", ge noemd: „Wereldbond der Kerken" of kort weg: „Wereldbond", is uit dit internatio nale streven ontstaan. De Haagsche vredes conferentie van 1907 bracht het Hof van Arbitrage. Toen werd a!s een gemis, mis schien ook als een aanklacht gevoeld, dat dat alles buiten de kerken omging. Hoe zouden de kerken iets hebben kunnen doon? Er bestond geenerlei internationale orga nisatie. In 1908 bezochten over en weer Duitschers en Engelse hen elkander, tenge volge waarvan een band tusscen de kerken dier landen ontstond. Dat is de geboorte van den Wereldhond. Amerika noodigde de Duitsche en En gel - sche comifé's lot zich en toen werd de wensch uitgesproken de kerken van ieder land te bewegen samen te werken tot het bevorderen van vriendschappelijke verhou dingen tusschen de verschillende volken, en de publieke opinie onder de christenen te bewerken ten gunste van het beslechten van internationale geschillen niet voor oor log of bedreiging met oorlog, maar voor recht en rede. Carnegie stelde voor dai stre ven een groote som beschikbaar. De wereldoorlog kon niet beletten, dat in Amerika en Europa verschillende nationale afdeelingen ontstonden. Op de laatste inter nationale samenkomst, van 68 Aug. van dit jaar, le Stockholm gehouden, waren vertegenwoordigers van 27 landen, waar onder China en Japan, ten getale van 250. De beginselen van den bond zijn Deer- gelegd in art. 1 en 2. waarin word* gezegd, dal de kerken van alle landien moeten be ïnvloeden voLken, parlementen en regee- riDgen om verhouding van onderlinge wel willendheid te verkrijgen en dat alle afdee lingen der kerk van Christus gemeenschap pelijk daarnaar moeten 9treven. De gebruikelijke naam „Wereldhond der Kerken" geeft aanleiding tot misverstand, want de bond bestaat niet uitsluitend uit afgevaardigden der kerk: ook particulieren kunnen lid zijn met gelijke rechten a!s af gevaardigden. De bond wil dus van arbeid ook aan particulieren overlaten. Tastbaar practiseh werk heeft de bond intern a lion aal reeds gedaan. Engeland en Amerika organiseerden een hulpactie voor de godsdienstige minderheden in Oostenrijk, Hongarije en Zevenbergen; het centraai- bureau van Züricji deed evenzoo voor het noodlijdend protestantisme m Midden-Euro pa; het internationale comité voor het nood lijdende protestantisme in Spanje. De con ferentie van Stockholm is ook voor een deel vrucht van zijn werk. Zijn invloed in ons land is niet bijsier gnool In enkele plaatsen deed de bond een tijdlang van zich spreken, maar dat had voor het grootste deel zijn oorzaak in per soonlijke verhoudingen. Na den oorlog zond onze Nederlandsche afdeeling een manifest uit, en werden hier en daar samenkomsten belegd, in October 1923 had in Den Haag een congres plaats, dat wanneer men alleen op hel aantal deelnemers let, een misluk king was, en na dien tijd hoorde men wei nig van den bond en zelfs het tijdschrift' van den bond, „Intern alio naad Christen dom" scheen verstomd. De Oecumenische conferentie van Stock holm van 1930 Aug 1925, wordt veelal genoemd de conferentie „om Life and Work", of over „practisch Christendom", hetgeen wijst naar haar bedoeling: practi sch e samenwerking der kerken. Hier heb ben wij geen blijvende organisatie. De Zweedsche aartsbisschop dr. Nathan Södeniblom heeft op de derde vergadering van hel internationale comité van den We reldbond in 1919 le Oud-Wassenaar de gedachte aan een algemeene kerkelijke con ferentie tol practise he samenwerking van kerken uitgesproken, welke zes jaar later zou worden verwezenlijkt. Deze conferentie is buitengewoon belang- rijk geweest en het is te hopen, dat zij j d-oor meerdere zal worden gevolgd. Zij was de demonstratie van de katholiciteit, van de I eenheid van liet protestantisme, welke tot nu toe ver te zoeken was. De nood der tij den bracht deze conferentie, welke de ver- j borgen eenheid tot bewustzijn bracht. Het werk der conferentie is meer omvat- land dan dit van den bond; de laatste wil aLleen de vriendschappelijke verhouding tusschen de volken l e vorderen ,de eerste 1 behandeld allerlei vragen, welke de prac- i lische samenwerking der kerken op econo misch, industrieel, sociaal of politiek gebied betreffen. De conferentie werd gedragen door het bewustzijn van eenheid bij alle verschil; dat wordt door de aanwezigen sterk ge voeld en deed de vraag oprijzen waarom in eigen land die eenheid zoo wanhopig zoek is en men daar de eigen kerk voor de „ware" aanziet. In Stockholm werden die brandende vragen aangeroerd: volkenbond, oorlog, ontwapening, arbitrage; daar wend gezegd, dat -roeping der kerken is mee te spreken en voor te lichten over a'lle sociale vragen. De kerk vervult hare roeping niet, als zij daaraan na et haar aandacht en kracht geeft en omgekeerd: alle levensverhoudingen en wagen hebben noodig de belichaming van den christebijken geest. Stockholm wil een waarachtig,, practisch, sociaal christendom; het wil moedig en vastberaden den christel ijken eisch doen hooren in het leven. Is nu door Stockholm hel werk van den Wereldbond overbodig geworden? Aller minst. Vooreerst is de Wereldbond een blij vende organisatie, de Conferentie niet; de laatste kan besluiten weer samen te komen en daarvoor een voorbereidingscomité aan wijzen. De Wereldbond heeft één wè' -om schreven doel voor oogen: de sfeer schep pen, waarin de gedachte van den Volken bond werkelijkheid kan worden, en dat èéne doel kan hij in alle landen met kracht nastreven. Ook in ons land. Door het werk van den Volkenbond kan de kerk misschien haar plaats heroveren. Velen rekenen thans niet eens meer met die kerken, die maar al te lijdelijk hebben toe gezien, hoe velen buiten en tegenover haar beter dan zij de eischen van het christen dom hebben doen hooren. Practisch werk beoogt de Wereldbond niet. Hij wil de geesten wakker roepen en zoo practisch werk mogelijk maken. Het is noodig dat wij belangstelling heb ben voor beiden conferentie en wereldbond. Laten de vrijzinnigen zich hier niet buiten sluiten door zich op een afstand te houden. In Stockholm was geen dogmaische eenheid; het bindende was de liefde tot het Evange lie, dat den chrïstelijken eisch op elk levens terrein moet en wil doen hooren. Het is ook goed, wanneer wij meer belang stellen in den Wereldbond en zijn werk steunen. Hoe kan dat? Vooreerst door zich als particulier lid op te geven. Voorts kun nen kerkeraden en andere besturen toetre den. En eindelijk kan er plaatselijk worden gewerkt door in samenkomsten de leden der verschillende kerkelijke gemeenten te wij zen op de gemeenschappelijke taak der ker ken en godsdienstige vereenigingen, welke zij te weinig behartigen. Duizenden zijn er overal, die vragen waarom de kerken zwij gen en geen leiding geven en die zullen willen medewerken om frisch leven van haar te doen uitgaan. De groote vraag van onzen tijd is die van den Vrede; de Volkenbond moet steunen op de geestdrift en den wil der kerken en omgekeerd moeten deze niet moeda worden den Volkenbond tot arbeid aan te sporen. Van de kerken wordt niet gevraagd, dat wij politieke instrumenten zullen zijn, maar wel dat wij aan staatkundige en politieke lei- I ders den wil der Christenheid zullen doen kennen, aldus besloot spr. zijn toegejuichte rede. De Voorzitter dankte ds. Hoevers voor zijn belangwekkende rede en sloot hierna, de vergadering. 't Kan Verkeeren. Half November Henri ter Hall's revue bezoekt Leiden. Het is een ieder jaar terug- keerende gebeurtenis, waarnaar bepaald verlangd wordt. Bewijs: de steeds volle zalen. Was gisteravond de groote Stadszaal j niet uitverkocht? En nu vanavond en mor genavond zeker 't zelfde, j De hoeveelste revue het is, die van dit jaar, we weten het niet. Maar wat doet het er ook toe? Hoofdzaak is, dat de revue van dit jaar het weer doet als al zijn voorgang sters; ja, tot de beste daarvan behoort. 't Kan verkeeren, zei Bréeroo eenigfe eeuwen her. 't Is een gevleugeld woord ge worden en de titel der jongste revue, waarin de auteur nog even ten tooneele wordt gevoerd om zijn gal uit te spuwen over het hedendaagsche menschdom in de hedendaagsche wereld der hedendaagsche zotheid naast zooveel hedendaagsche wijs heid. Maar: 't kan verkeeren, niet waar? Of Brêeroo veel kans heeft, betwijfelen we wel eenigszins! Men zal ons ongetwijfeld het geven van een inhoudsopgave wel willen besparen. Wie kan van een revue zooiets terecht bren gen? Het is ook onnoodig bovendien. Wie er belang in stelt, gaat het immers zelf zien eri waarom zouden wij dan nog voor ande- ren denken? Het is een zeldzame verzameling indruk ken, die weer op de toeschouwers wordt losgelaten, waarbij de vroolijkheid hoogtij i viert. Lachsalvo's zijn dientengevolge door de zaal gegierd, tranen zijn gelaten uit pleizier. Als altijd is het Buziau, we durven ge rust zeggen de onbetaalbare Buziau, die in de eerste plaats de eer van het lach-succes mag wegdragen. Hoe hij ieder jaar weer nieuwe moppen weet te vinden, telkens i weer imponeert door een enkel simpel ge- i baar, door een enkele trek op zijn expres sief gelaat. Hoe hij onvermoeid raakt bij het uilvinden van rariteiten in kleedij, etc. Het is een wonder. Om zijn reputatie le hand haven is noodig een steeds voortdurena crescendo en hij vindt dat schijnbaar zoo gemakkelijk. Buziau is Neerland's grootste clown. Een clown echter, die meer kan dan clownerie alleen. Een clown, die maat kent zelfs in het dolle, en daarin kan brengen soms ge voel. Voor hem is het dit jaar een jubileum, een 30-jarig jubileum, dat te Rotterdam 20 Nov. a.s. zal worden herdacht. Zonder twij fel glansrijk herdacht. En hij, die zooveel gezonde humor heeft gebracht, nooit verval lend in minderwaardig genre, hij verdient dat ten volle. Als Sjors in deze revue alleen zou hij wel een bijzondere hulde waard zijnl In Piet Köhler, de vroegere clown in de operette, heeft hij een goeden tegenhanger gevonden, die hem alle gelegenheid biedt om zijn krachten te ontplooien en waar mevr. Köhler zelf weer de commère speelt, is er een prachtig trio, dat de revue draagt en aan elkaar lijmt, gelijk zoo noodig is, want men zwerft weer overal en nergens, om zoo eens te zeggen. De aankleeding is als gewoonlijk weer af tol in de puntjes. Daarvoor komt mevrouw Ter Hall alle eer toe. Het i9 werkelijk wee een oogen pracht en oogenstreeling als men op onze tooneelen zelden te zien krijgt. Jam mer, dat het looneel hier niet wat grooter is. waardoor dit kleurengamma nog beter tot zijn recht zou komen. Aardige vondsten ontbreken ook niet. Men moet die echter zien, niet lezen. Vermelden we hier alleen de scène Black and White, waarbij de excecutanten beurtelings blan ken en negers zijn. Daarnevens de zang van het mannen- dubbelkwarlet, enkele dansen elc. Met el kaar een revue up-to-date en volkomen vol ledig. Wanneer wij enkele scènes nog willen opsommen, dan zeker allereerst de drie fi nales: de sjaal-finale, Aan de Cote d'Azur en de Vredesconferentie, als specimina van oogenweelde en dan Een moderne huwelijks aanzoek, Sjors als politieke propagandist en Hel huishouden van Jan Kors als lachsluip- scènes. 't Kan verkeeren, maar niet met het suc ces der revue9 van Henri ter Hall AftL Leiden van den V. D. B. Onder voorzitterschap van prof. F. G. Scheltema hield gisteravond de afdeeling Leiden van den Vnjz.-Dem. Bond een leden vergadering in het Nutsgebouw, die zeer goed bezocht was. Onder de mededeelingen van den bestuurstafel gedaan, waa er ook een, die vermeldde dat er na de laatste ver gadering weder een viertal nieuwe leden wa ren toegetreden. In verband met een besluit in de vorige ledenvergadering genomen tot instellen van een commissie tot onderzoek inzake medezeggenschap in de bedrijven, deelde de voorzitter mede, dat deze Com- BINNENLAND. Voorloopig Verslag der Tweede Karaet Staatsbegrooting Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. De commissie van overleg in zaken, rakende ambtenaren directe belastingen. Met ingang van 27 November komen et weer gouden tientjes in omloop. In voorbereiding is verlaging der spoor wegvrachten voor het vervoer van steen kolen nit de mijnstreek. BUITENLAND. Ulster blijft zich verzetten. De burgemeester van Sotia is vermoord. Regeeringscrisis in Polen. RECLAME. Iiccrcnslnccl 34/35. Tel. No. 1523. PRIMA KWALITEIT. VERZEGELDE ZAKKEN. 41 v 6 missie is gevormd geworden en beslaat uil 1 ds heeren mr. J. van Hettingha Tromp, Hugo j van Poelgeest, Barendse, P. J. Pont en zijn persoon, welke commissie reeds eenige ma len heeft vergaderd, j Bij afwezigheid door verhindering van den penningmeester, gaf de secretaris, namens dezen een overzicht van de financiën in verband met de vcrkiczingsactie die zieh ook over de omliggende gemeenten had uitge strekt. De actie in de stad had zich geheel kunnen bedruipen en voor die in de omge ving was een beroep gedaan op de kas der Federatie. Het bestuur had de verwachting, dat liet aan de afdeeling toekomend bedrag toereikend zal zijn om alle kosten te be strijden. Na behandeling van de agenda van de Federalie-vergadcring, morgen, Zondag, te Rotterdam te houden, werd tot afgevaardig- j de benoemd de heer J. F. de Ren. De behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering op Za terdag 21 en Zondag 22 November eveneens in Rotterdam te houden, vorderde veel tijd Bij het punt beleid van de Kamerfractie werd de houding der fractie in zake de cri sis die aanleiding gaf lot het altreden del Katholieke ministers unaniem goedgekeurd, Tot afgevaardigde werd benoemd mr. J. van Hettingha Tromp en lot plaatsvervan gend afgevaardigde mevr. W. van Ilallic— van Embden. Hel hoofd van den Rijksgeh.-dienst in Den Haag, heeft aanbesteed den afhouw van het gebouw „Oogheelkunde" Nieuw Aca demisch Ziekenhuis alhier. Laatsle inschrijf, sier de firma C en A. v. d. Loo, le Rotter dam, voor f 119.850. Voor het examen apothekers-assistent waren gisteren alhier opgeroepen vier can didates Allen werden afgewezen. Voor de afdeeling grootbedrijf van de Kamer van Koophandel zijn candidaat ge steld de heeren W. A. Wouterlood en L. C. Jongenburger en niet zooals wij gisteren abusievelijk meldden, de heeren P. Wouter- lood en H. Jongenburger Wij lezen in „De Kampioen". Nu de verbetering en verruiming van den Rijnshurgerweg zoo ver gevorderd is, dat U overzien'is wat aan verkeersruimte zal wor den gewonnen, doet zich de vraag voor, hoe de beplanting van dien weg moet geschie den, om te worden iets moois en aantrekke lijks voor de toch al niel te boomrijke om geving der Sleutelstad ln de plaatselijke bladen is al eerder cn zeer onlangs nog eens duidelijk beloogd. dat, om hiertoe le geraken, men de thans be staande rij oude hoornen dient te vervangen door andere. Het is ons bij onderzoek ge bleken, dat de gronden, waarop dit wegne men wordl bepleit, volkomen terecht zijn aangevoerd. Waar de A. N. W. B. steeds in ruime male heefl medegewerkt in de richting van ver fraaiing en verzorgiDg van wegenbcplanting zouden wij het zeer waardceren ais in dien geest gehandeld wordt. Dank zij het slechte weer, dat zieli Li) uitstek leende (ot een bezoek aan de bio scoop, was het L u x o r -1 h e a t e r gisten avond in nagenoeg alle rangen vrij aardig bezet. En zij, die de vieze, natte sneeuwvla gen getrotseerd hebben, zuilen van hun gang naar den Stationsweg geen spijt gehad heb ben. Zonder dat er nu bepaald „Schlagers" vertoond werden, vorrpjie het programma toch een aantrekkelijk geheel. Aangevangen werd met een eenigszins wetenschappelijke film, waarin aanschouwelijk en op voor ieder bevattelijke wtjre werd weergegeven.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1