No. 20146. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 November Tweede Blad. Anno 1925. ^ÜIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Bodegraven. Bij mej. B., aan de Zuid zijde, wier man in het Ziekenhuis vertoeft, werd, gelijk al in 't- kort vermeld, door in- tluiping door "het raampje der W.C. in braak gepleegd. Mej. B evenmin als haar drietal kinderen, die in huis sliepen, heb beo niets verdachts gehoord, 's Morgens kwam men tofc de ontdekking dat in het woonvertrek alles overhoop lag en een be drag van f 70, met een gouden horloge en eenige zilveren sieraden werden vermist. Eigenaardig was het echter dat een porte feuille met f 1S00 m bankpapier onaange roerd was gelaten. Aanstonds werd de poli tie met liet gebeurde in kermis gesteld. Deze kwam onmiddellijk met een politie hond een onderzoek instellen. De hond kon echter het spoor niet ver genoeg volgen en werd voor een sloot het spoor bijster. Wél werden op het erf in een zandhoop voetstap pen gevonden, waarvan natuurlijk oogen- blikkelijk afdrukken werden gemaakt. Ook aan het raampje kwamen eenige sporen voor. Een grooter stuk vond men echter in eeu langen stok, die voor polsstok was gebruikt en die was achtergelaten. De ge meenteveldwachter Andeweg, die met de Rijkspolitie het onderzoek leidt, heeft van dit alles nauwlettend kennis genomen. Men meent een spoor van de daders gevonden te hebben en heeft hoop deze spoedig te kunnen arresteeren. Algemeen heeft deze inbraak in een druk bebouwd gedeelte nog- B,1 sensatie gewekt. In de afgeloopen week vestigden zich In onze gemeente de volgende personen: M JL Blom, dienstbode, van Nïeuwer-Am- Ötel, C. J- van Dijk, idem, van Waarder; E. van Hinte en gezin, groentenhandeiaar, v. Zwammerdam; W. G. Verlaau en gezin, Slagersknecht, v. Zwammerdam; H. Meyer, gasfitter van Bolsward; A J. v. d. Veer, rijwielhersteller, van Zeist; P. L. Slager, zonder beroep, van Den Haag en E. A. Van Straten en gezin, stationschef, van Hedcl. Vertrokken zijn inmiddels: L. Batelaan, tonder beroep, naar Amsterdam; F. v. d. Straten, idem, naar Arnhem en G. de Kruyf boerenknecht, naar Jutphaas. In een der huizen van de Emmakade tmtstand een begin van brand. Moeder de Vrouw was bezig met het braden van spek bn maakte even een praatje met buur vrouw. Ongelukkigerwijze kwam het vuur echter met het spek in aanraking en sloeg de vlam omhoog, ook het hout van den schoorsteen aantastend. Het liet zich al leelijk aanzien. Gelukkig echter werd de praatster door het knetteren opmerkzaam en wist zii door groote kordaatheid het bevaar dat huis en omgeving dreigde, af te wenden. Zij slaagde er gelukkig in de vlammen te blussi hen. Wat dit anders in deze bij uitstek volkrijke buurt had moeten worden, is niet te bevroeden. Woensdag vierde het instituut Sti- Joseph, het bekende B--K. meisjemnstitirafc •sa den Overtocht haar gouden jubileum. Morgens had in de R.-K. Kerk een bïj- ïondere dienst plaats, speciaal ter viering van dit voor R.-K. Bodegraven zoo belang rijke feest. Na afloop daarvan was er in het internaatsgebouw gelegenheid om de eerw. zusters te feliciteeren. Van die ge legenheid werd door zeer velen gebruik ge maakt. De zusters zijn bij het meerendeeï Ier geloofsgenooten in hoog aanzien, zoodat die belangstelling niet behoeft te verwon deren. *s Avonds was er voor de talrijke leerlingen der kostschool een feestje geor ganiseerd, waar ook enkele genoodïgden te genwoordig w aren. Hier werd door de leer lingen op vroolijke ^ijze het feest gevierd, door muziek en zang, oefeningen en een tooneelstukje. Dit samenzijn slaagde uitne mend. De beteekenis van het instituut springt des te meer in het oog als we er aan herinneren dat 50 jaar geleden het in ternaat met enkele zusters werd geopend in een klein gebouw, .thans nog in het ge bouwencomplex aanwezig, terwijl zoo lang zamerhand alle gebouwen, huizen en pak huizen in de omgeving voor de noodzake lijke uitbreiding moesten worden aange kocht, zoodat het bezit van het pensionaat thans zich uitstrekt- over een breedte van enkele honderden meters langs den Over tocht. Ook aan de overzijde van den weg is het geheele terrein, waarop nu reeds een R.-K. school staat, over dezelfde breedte en bijna tot aan de spoorlijn toe in handen der zusters geraakt. Bij verdere uitbreiding is er dus nog ruimte voorhanden. Vermel ding verdient nog dgt alle stichfcingseigen- dommcrv juist over de grens van Bodegra ven, onder de gemeente Zw;inimerdam lïg- igen. Boskoop. Tol ouderlingen in de Gerei Kerk zijn gekozen de heeren A. Guldemond en D. Veerman en tot diaken de heeren A Driesprong en K. Jongejan. Gevonden voorwerpen. 1 witte om slagdoek. een tcekenlap en een fietssleulel. Inlichtingen bij do politie. Woensdag kwam een boot van de maal Schappij Bus in aanvaring met een schouw in dc Gotyre alhier De schouw, geladen met Rhododendrons, verdween in de diepte Dc schade zal door de maatschappij vergoed werden. Woensdag had het zoontje van den heer de J. alhier de onvoorzichtigheid, ach terop een in beweging zijnde auto te klim men, met bet gevoltr. dat hij kwam te vallen en zn' been ernstig bezeerde. Zwammerdam. Bij de gisteravond al hier gehouden stemming voor de verkiezing van 3 notabelen der NedL-Herv. Kerk. was de uilslag." dat de drie aftredende leden, de beeren L. Hoogendocm Asn., J. H. Linseho- en en C. A. Oppeïaar. met rrer.te meerder heid werden herkozen. I v ku- - BI., alhier, hij het snijden van selderie in pijn- aanrak>ing met brandnetels. Een der Jaoor ontetaDe blaren krabde hij bij ongeluk open mei hel gevolg, dal bloedver giftiging ontstond en wel dermate, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, zal de groote in Hoofddorp staande oude windmolen van den heer E., die uit een ka rakteristiek en aesthetisch oogpunt bij de omgeving in dit dorp past en reeds meerma len door kunstschilders als onderwerp word uitgekozen, dc volgende weck „onder den hamer" komen Velen zullen niet ten on - rechte de hoop koesteren dat deze molen voor Hoofddorp behouden zal blijven. Hillegom. Bij verkiezing voor drie no tabelen der Ned. Herv. Kerk zijn verkozen verklaard de heeren A. Guldemond, J. D. Janssen en H. Keur. De R.K. Damclub „Gezellig Samenzijn speelde onder groote belangstelling een be kerwedstrijd te Heemstede tegen de district kampioenen „Ons Genoegen" van Haarlem. Met de kleinst mogelijke nederlaag werden de spelers van G. S. naar huis gestuurd. De 119 overwinning was ten volle verdiend voor „0. G In verband met de parochiale bouw - plannen le Zilk, vernemen wij: Het slaat onorastootelijk vast, dat binnen zeer afzien- baren tijd (vermoedelijk begin van het Nieuwe Jaar) met de afbouwwerken zal worden begonnen. Tegelijk met den afbouw van de Kerk zal links van de pastorie een naar de eischen des tijds ingericht parochie huis verrijzen, hetgeen voor alle doeleinden dienstbaar gemaakt zal worden. Katwijk a. Zee. Aan den afslag van haring waren 4 partijen aangevoerd. De prijzen beliepen per kantje voor volle haring f 21.50—f 24.65, ijle haring f 22.85—f 23.10 en steurharing f21.10f21.60. De aanvoer bestond meest uit steurharing. Van de haringvissclierij kwam te IJ mui den binnen en aldaar aan de markt de log ger KW 82 met 14 last pekelharing Katwijk aan den Rijn. B 1 o e m b ol- lencultuur. De afdeeling Katwijk der Algemeeue vereeniging v. Bloembolleu-* cultuur hield gisteravond eeu ledenverga dering-in hotel „de Roskam". De voorzitter de heer A. d. Mooy, leidde de vergadering. Na opening door den voorzitter las de se cretaris de heer H. Grimbergen de notulen. Deze werden onveranderd vastgesteld. Tot candidaten voor het hoofdbestuur werden benoemd de heeren P. Bakker Mz. te Enk huizen en A .Verduin Jr. te Lissc. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het bestuur om aanhangig te ma ken in de algemeene vergadering te Haar lem en vervolgens bij den Ned. Tuinbouw- raad de kwestie der slechte landwegen, en de verbetering hiervan. Door het bestuur weri deze zaak uitvoerig toegelicht. Alge meen is men het er oveT eens dat deze we gen in bijna alle deelen des lands zich in zeer aJeohceu toestand bevinden. Hiertegen is op heden weinig of niets te doen. Enkele onwilligen zijn in staat om anderen het ge heele onderhoud hiervan te doen dragen of dergelijke toestanden te laten voortbe staan. Iedere wettelijke bepaling ontbreekt om alle belanghebbenden hiertoe te ver plichten. En in iedere gemeente komen der gelijke gevallen voor. Men meende dat door eenige wettelijke bepaling "wel een toestand in het leven is te roepen zooals deze be staat ten opzichte der waterschappen, b.v. Rijnland,- waardoor een schouw gehouden wordt over slooten cn zijpen. Hetzelfde zou, meende men, toch wel mogelijk zijn over de landwegen. Doch zonder wettelijke regeling meende men, dat weinig te berei ken zou zijn. En ongetwijfeld zou een voor stel in dezen geest door alle afdeelingen gesteund worden. Na lange bespreking be sloot men bij het hoofdbestuur, voor behan deling in de vergadering van December a.s. een dergelijk voorstel in te dienen, tevens om aan de afdeeling Rijnsburg te verzoe ken aan dit voorstel adhaesie te betuigen. Bij de rondvraag worden inlichtingen ge vraagd aangaande de verkochte bollen, staande op de Internationale tentoonstel ling, dit voorjaar gehoudeo. De secretaris geeft hiervan verslag. Blijkt dat sommige perken zijn éerooid en aan de eigenaren teruggeven, andere zijn ge veild en de opbrengst is dezer dagen ont vangen. Enkele inzenders bestemdeu de opbrengst reeds voor de kas der afdeeling. Aan anderen zal nog gevraagd worden wat de bedoeling hunner is. Na enkele minder belangrijke aangelegenheden besproken te hebben wordt de vergadering, met een woord van dank voor de opkomst, door den voorzitter gesloten In de consistoriekamer der Geref. Kerk vergaderde de vereeniging„Hulpkas bij ziekte", voor Katwijk en omstreken. Na het zingen van Ps. 81 12 en gebed, open de de voorzitter de heer W. Schonenveld, de vergadering cn- las daarna Psalm 90. Vervolgens sprak hij een openingswoord, waarin hij memoreerde het 10-jarig bestaan der vereeniging. Zulke mijlpalen, aldus de spr., herinneren ons aan het bestuur van een God, die ook deze vereeniging spaarde. Inzonderheid deed het hem ook genoegen dr. Huetïng toe te spreken, die al dien tijd de vereeniging met zijn advies dimde en die de vorige maand zijn ambtsjubileum mocht vieren. De secretaris, de heer P. Slirgerland, las de notulen en het jaarver slag. Beide werden onder dank goedge keurd. Het financieel verslag van den pen ningmeester, "G. Rous, stemde tot groote tevredenheid; den leden was bij ziekte ge regeld uitkeering gedaan. De commissie, be noemd tot het nazien der rekeningen bracüt verslag uit en mocht met dank aan den pen ningmeester adviseeren de rekening en het beheer goed te keuren. Wegens periodiek aftreden van de heeren W. Schoneveld en B. Star, waarvan de laatste verzocht had niet meer in aanmerking te komen, werd de heer W. Schoneveld herkozen en de beer G. Yarkevisser gekozen. Een lij'st van nieu we leden werd aangeboden cn ingeschre ven. Als leden der Commissie van advies weiden herbenoemd de heeren dr. Hue- ting, ds. Mcijering cn J. van der, Perk, waarna eerstgenoemde pnder dank voor het in hem gestelde v-ertrouwcn, verklaarde gaarne de vereeniging te willen blijven die nen en tevens zijn erkentelijkheid uitsprak, voor de hem op 10 October j.l. gebrachte hulde. De andere heeren zal bericht van hun benoeming worden gezonden. Bij slui ting wordt door den heer Ravensbergen voorgegaan'in dankgebed. Bij het alhier gevestigde cor respondentschap voor arbeidsbemiddeling waren deze week als werkzoekenden inge schreven 26 personen, t. w. 5 losse arbeiders, 6 landarbeiders. 3 visschers. 7 schilders, 2 slucadoors, 1 opperman en 2 kantoorbedien den. Nooidwijk. De heer Gooi 25 jaar Com- rtTissaris van politie Op 18 November zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer M. Gooi, commissaris van politie in deze ge meente, in politiedienst trad, waarvan de laaUle 22 jaar alhier De aanstaande jubila ris werd op 18 November 1900 benoemd tot agent van politie te Haarlem en d.d. 18 April 1903, door den loenraaligen burgemeester van Noordwijk, baron E. L. van Harden- broek, tot Ohef-veldwachter alljier benoemd Na een 10-jarigen praklisehcn politiedienst bevorderde de tegenwoordige burgemeester, jhr. W. C. van Panhuijs, dat hij" op 18 No vember 1910 werd benoemd. Na een 10-jarigen praktischen politiedienst bevorderde de tegenwoordige burgemeester, jhr. W. C. van Panhuijs, dal hij op 18 No vember 1910 werd benoemd totf-jaspecteur van politie en toen in die gemeente, mede op bevordering van den tcgenwoordigen bur gemeester 'n commissariaat van politie werd gevestigd was het de heer Gooi, die uit de vele sollicitanten, bij Koninklijk Besluit van 18 Februari 1920 tot het ambt van commis saris van politie werd benoemd. Voorzeker een schitterende poililio-loop- baan Inderdaad de moeite waard om er even bij stil te staan. Naar wij vernemen hebben eenige vooraanstaande ingezetenen (het initiatief genomen om dezen dag niet on opgemerkt voorbij te laten gaan. De straks jubiloerende Commissaris is bij na vanaf de oprichting lid van den A.N.P.B zijnde dc Bond van Regeerings-gclrouwen. Ongeveer drie jareu heeft hij het voorzitter schap van de provinciale-afdeeling Zuid- Hollend waargenomen en zich op utinemen- de wijze van zijn taak gekweten. Toen hij meende dat zijn tijd gekomen was om af te treden, heeft hij geheel vrijwillig zijn man daat ter beschikking van de loden gesteld. Niet minder dan dertien jaar beeft Jtij als voorzitter de leiding gehad van de Konink lijke Nederl. Politiehondenvereeniging, afdee ling Zuid-Holland en sinds een jaar is hij voorzitter van de onderafdeeling „Noordwijk en Omstreken" van den A.N.P.B.. Evenals in zijn politie loopbaan heeft hij zich ook op vereenigingsgebied een stoor werker betoond. Wij hebben reden te veronderstellen, dat het den jubilaris op dien dag zeker niet aan de noodigc belangstelling zalontbreken Nooidwijk-Binnen. K e r k e 1. be richt. Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds ,le halfzes. ds. Van Haaften Noordwijk a. Zee. Kerkelijk be richt voor Zondag Ned. Herv. Kerk voor'ni. 10 uur en nam. 5 uur ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur prof. Trap. OegstgeesL Voor het examen voor apo thekersassistent is te Amsterdam geslaagd mej. N. Bolken, van bier. Kerkelijkbericht Ned. Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in de Kerk, ds. Jansen Schoonhoven; 'snam. te vijf uur, in „Irene", dezelfde. Woensdag avond, te halfacbl, in „Irene", Bijbellezing. De collecte in de Zendingsweek heeft alhier opgebracht f 638.59s. Gistermiddag omstreeks 4 uur had op den hoek DeutzstraatRhijngeesterstraat- weg een botsing plaats tusschen de auto, loebefaoorende aan de maatschappij „De Faam'v te Leiden en de auto van den heer v. d. S. uit Hillegom. Beide bestuurders ver klaarden voldoende signaal gegeven te heb ben. Hoewel beide beschadigd, zijn de auto's weer op eigen kracht vertrokken. De politie stelt een onderzoek in. Een practische verbetering is dezer da gen ingesteld door de N. Z H. Tramweg- maatschappij met het verplaatsen van de „halte Endegeest" in de Geversstraal. De trams naar Leiden stoppen nu circa 50 M. sladswaarts, alwaar een lange smalle ver hooging in den straatweg is aangebracht voor de trampassagiers. Deze verhooging wordt des avonds aangeduid met aan beide uiteinden een roode electrische lantaarn. Hierdoor is de zoo belemmerende afsluiting van de Endegeesterlaande Kempenaer- slraat eenzijdig opgeheven daar de traras, komende uit de richting Leiden nog veelal, oudergewoonte, te ver doorrijden. ITopen wij dal ook hierin verandering moge komen. Misschien volgen wel meerdere verbete ringen. In café Centraal vergaderde gister avond de Ver. tot Bevordering van Bloem bollen-, Bloemen en Plantenculluur onder voorzitterschap van den heer G. J. Lubbe. Na lezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld, werd als nieuw lid toe- gelalen de heer Van Biemen. Onder de ingekomen stukken was o.m. een maandblad „Huis en Iïof'. uitgegeven door J. W. F. Bakhuis te 's-Hagc, hetwelk de voorzitter ten zeerste aanbeval ter voor lichting bij plantenleell. enz. Hierna werden nog verschillende vragen beantwoord, waarna verloting van planten. Tenslotte werd nog besloten een gezclligen avond te houden aan het eind dezer maand en een radio-avond in het begin van de volgende maand. Sassecheim. Kerke 1. bericht. Chr.-Gercf. Gem.. Kerklaan: Zondagmorgen, te tien uur. en 's nam., le vijf uur. Lees- kerk. Maandagavond, te zever» uur. ds. W. Bijlevcld. van Haarlem. Valkenbnrg. Kerke 1. bericht. Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam., te vijf uur (1 Gor. 1:19 .ds. Hormanides. Woensdagavond, te zeven uur, ds. Henna- nides. Bijbellezing.- Voorschoten. Dat een spalscherm van een auto niet do aangewezen plaats is voor zitplaats ondervond gisteren F. H. Op een voorspatscherm gezeten, kwam hij te vallen, vermoedt jk doordat de auto door een kuil reed. Nadat dr. M v d. Stoel de eerste ge neeskundige hulp had verleend is de patient per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Leiden overgebracht. Zceterwonde. Dc raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 17 November des voor- middags om half tien uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen slukken; 2 Comptabiliteitsbc- sluiten betreffende de begrooting 1925 3. Verzoek van C. de Haan, F 31, om verlcn - ging van den ontruimingstermijn zijner on bewoonbaar verklaarde woning, met voor stel van B. en W.; 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening als bc - dccld in artikel 4 sub 2 der Hinderwet; 5. Verzoek van J. van der Ploeg tc Koudekerk tot verkoop van een stuk bouwgrond aan dc Rijnegommerstraat, mot voorstel van B. en W.; 6. Voorstel van B. cn W. tot afschaf fing van de kermis; 7. Reclames schoolgeld; 8 Rondvraag. Voor de vacawk: betrekking van hoofd der openbare lagere school alhier hebben zich 33 sollicitanten aangemeld. VOETBAL. De wijziging in den buitenspelregel. Op verzoek van de- directie der „ViUoria Egyptian Cigarette Co." heeft de heer H. A. Me erom Tcrwogt in een handig en aardig boekje z'n meen ing neergelegd over de wij ziging in den buitenspelregel. Waar zulks is geschied aan dc hand van een serie tecke- ningen gcloovcn wij dat deze uiteenzetting voor menig voetballer van groot nut kan zijn, en, op verzoek, deelen wij dan ook gaarne mede dal deze boekjes gedurende het spreekuur van den secrctaris-penningni. van den L. V. B. voor belanghebbenden gratis verkrijgbaar zijn. KORFBAL. Protest O.S.CJLFluki. We hebben ons om enkele inlichtingen over bovengenoemd protest tot den scheids rechter, den heer Kobes gewend. Uit het schrijven dat we van den heer Kobes moch ten ontvangen, lichten we het antwoord, op onkc vraag of de mogelijkheid bestond, dat het doelpunt van Fluks „loopende" gemaakt werd. De heer K. schrijft: „Ik heb „loopcn" niet geconstateerd, want anders had ik het doelpunt ongeldig ver klaard. Zelfs hel» ik er geen oogenblik aan getwijfeld, dat het doelpunt onrechtmatig werd verkregen". In het protest wordt gesproken van „een kluwen van spelers" waardoor de scheids rechter hel „loopen" niet zou hebben gecon stateerd. De heer K. meent dat, waar v. Bommel het doelpunt „vrij" heeft gemaakt, hij van B. dan uit hel „kluwen" had moe ten zien wandelen. Een meening, die we volledig deelen. Ten slotte blijkt,, dat ook de grensrechters met geen enkel woord van een overtreding hebben gerept. 0.i. behoeft Fluks zich dus geen zorgen le maken over dit protest. De Officieele Adreslijst. We ontvingen vandaag de Offic. Adreslijst van den N. K. B., die, met wit doorschoten, de vormen van een lijvig boekwerk gaat aannemen. .Het boekje bevat tal van nuttige gegevens, en is voor ieder die zich wat beter op de hoogte wil stellen van de korfbal-beweging, onmisbaar. Het lijstje der clubs vermeldt 110 aange sloten vereenigingen. Verder worden de di verse Bonds-aangelegenheden, voor zoover ze niet onder den Bondsadministrateur hoo- ren, door 16 commissie's verzorgd. Het beekje is tot recenlen datum bijgewerkt. Het eenige bezwaar dat we er tegen heb ben is, dat beF zoo laat verschenen is. Dit is te wijlen aan de laksheid van ver- scliillende secretarissen. We willen niet zoo onhoffelijk zijn om te veronderstellen, dat ook diverse secretaressen daaraan schuld hebben. S3HERMEN. De competitie. Voor de competitie (afd. D van den K. N. A S. B.) werd in Den Haag een wedstrijd gehouden tusschen den Haagschen Scherm - bond en de Haagsche Officieren Schermclub De uilslag luidt: Floret: Haagsche Schermbond: 14 ge wonnen partijen; Haagsche Off. Scherm bond 2 gewonnen partijen. Degen: Haagsche Schermbond 9 gewon nen partijen, CHficieren 6 gewonnen par tijen, en één coupe double. Sabel: Haagsche Schermbond 9 gewon nen partijen. Officieren 7 gewonnen part. GYMNASTIEK. De demonstratie van het K.N.G.V. te Scheveningen. Een belangrijk programma. Ten derde male zal het K.N.G.V. zijn bij eenkomst van Technici houden, ditmaal in dc Seinpost te Scheveningen op Zaterdag en Zondag 21 en 22 Nov a.s meer nog dan de vorige maal in November 1924 te Utrecht, is er plaats ingeruimd aan de praktijk. Niet minder dan acht adspiranlen afdeelingen int verschillende sleden en twee keurlurnsters groepen uit Den-Ilaag en Amsterdam zullen mede werken en tenslotte wordt op Zondag middag dc eerste Nedcrland9che Sltdenwed- stiijd tusschen Amsterdam en Rotterdam ge-' houden- Het groote aantal demonstranten is daar uit de verklaren dat de Techn. Commissie van het K.N.G.V. kloeke demonstraties van adspiranlen gymnastiek noodig oordeelde, liet Bondsbcstuur ging daarmede accoord cn zoo zal op Zaterdagavond 21 Nov. een zeslal atfcpiranlenafdeelingen voor het voet licht komen, meisjes en jongens, ieder drie groepen."' Mocht verleden jaar de evolutie in de vrouwengymnastiek snelle vórbmiding ver eischen waardoor toen een gehccle avond aan de nieuwe richting werd besteed, d-j gymnastiek der juugd voor jongens zoowel als meisjes wijzigt zich ook en we kunnen er zeker van zijn, dat dil hier niet alleen bij wijzigingen zal blijven, doch dat er ook uit breiding van oefenstof zal té nntueren zijn Onder de medewerkende clubs beffen we aan Kracht en Vlugheid. Amsterdamleid ster mevr. van Praag-Sigmar-Barkte OIvm- pia Den Haag, leider de heer Lindeyer en Turnlust Rotterdam, onder leiding van den heer J. v. Velze. De jongens zullen vertegenwoordigd ziju door Hercules-Rotterdam, leider de hoer G. J Y. Tongeren Balo, Amsterdam, leider de heer A. de Jong en Olympia Groningen, lei der de heer C. G. Ahrens. Op den Zondagochtend zullen de heeren W. Boer, Den Haag en J. II. F. Somnier Dor drecht ieder een openbare clubles geven, eerstgenoemde aan meisjes (Hygiea D n Haag), de laatste aan jongens uit Dordrecht (Gemeente n.B.S. met 5-jarige D-cursus\ Dc demonstraties-der Amsterdamscbe en Haagsche keurturncrs-afdeclingcn zullen uit sluitend bestaan uit tocstelturnen,, Amster dam onder leiding van dc heer S. Konijn, heeft ringen (zwaaioel. en paard voor haar rekening genomen, lerwijl Den Haag onder aanvoering ,van den heer F. Mobach aan brug zal uitkomen. Verder zal op Zondagochtend (ca halflun^ door dr. J. H. 0. Reys, Den Haag, een lezing worden gehouden over Jeugdturnen". Behandeling vau technisch reglement of .wijzigingen daarvan staat ditmaal niet op de •hgenda. Deze steden wedstrijden (er volgen er meer, o.a. binnenkort een voor UtrechtGro ningenAlkmaar) vormen, evenals het kor telings opgerichte keurlurners korps van liet K.N.G.V. een onderdeel van de Tot verbete ring van het tocstelturnen opgezette cam pagne. Het K. N. G. V. en de Olympiade. In 1926, 1927 cn 1928 zal eenmaal per jaar een personeele wedstrijd voor turners worden gehouden ter voorbereiding van hel Kon. Ned. Gymnastiekverbond voor de deel neming aan de Olympische Spelen 1928. De oefeningen worden voor iedcren wed strijd in opvolging moeilijker van gehalte cn samenstelling, aldus „Het Turnblad". Na den derden wedstrijd 1928 worden uit het aantal deelnemers, die voor een onderschei ding in aanmerking komen, de turners ge kozen, die te zamen de afdeeling zullen vormen, waardoor het K. N. G. V. op de Olympische Spelen vertegenwoordigd kan worden. De op bovengenoemde wijze samenge stelde afdeeling zal dan onder leiding van een nader daarvoor aan te" wijzen leider, zooveel mogelijk gezamenlijk moeten oefe nen om een harmonisch geheel te ver krijgen, BILJARTEN. Het intern, tornooi te Genève. Bij de le Genève voortgezette wedstrijden werden de volgende uitslagen verkregen: pnt. brt. h.s. gem. Faroux 500 45 GO 11.11 Agassiz 490 41 51 11 13 Faroux 500 34 147 11.71 Martonct 117 31 22 3M5 Doramering 500 27 77 18.52 Agassiz 238 27 77 8.82 Leidsche Biljartbond. De uilslag win den wedstrijd De Pool II D.O.S. 11, gehouden in Calé. de Pool, Uiidl als volgt: car. brt h.s. gein J. Chaudron 125 24 16 5.20 T. Rijnsburger. 75 24 17 3.12 C. Buis y 125 32 15 3.59 A. Offenberg 51 32 11 1.59 W. Renéc 115 43 12 2.57 H. Aalbcrsberg 125 44 27 2.71 G. Rooze 125 53 13 2.35 M. Kulk 124 53 25 2.33 J. v. Leeuwen 125 51 9 2.45 II. den Holder 113 51 12 2.19 Het totaal-resultaat is: De Pool 615 car. legen D O S 488 car. WIELRENNEN. De Zesdaagsche te Gent. Het verloop van den Zesdaagschc .te Gent blijft vrij kalm. Aan het hoofd van het klassement staat nog steeds het kbppel Per- syn-Verschelden. 76 p.; 2 Dewolf Roel?. 65 p.; 3 Van Kempen-M. Buysse. 65 p. Meerbach-Van Hoorelbeke staan met drie punten nog steeds op de laatste plaats. Huldiging van den heer P. T. de Jong. Naar dc „Tel." meldt beeft zich een com missie gevormd, beslaande uit de heeren P J. Adrian. Bertels, Stol cn De Ridder m den heer P. T. de Jong bij zijn aftreden n secr.-penningmeester van den Ned W ieler- bond te huldigen Een wielerbaan te Enschedé. Naar hel Twenlsch Dagblad „Tubanlia" verneemt, zal binnenkort in Enschedé wor den overgegaan tot den bouw van een S'.a- dion. Reeds geruimen tijd bestonden er. volgens het blad. plannen voor den aanleg van "i vaste wielerbaan, nadat ook dezen zomer weer gebleken was in welk een korte pe riode de wielersport in Twente zich popu» lair heeft weten te maken.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5