UIT DE RIJNSTREEK. WEES SLIM GEBRUIK GLIM EERSTE KAMER. Schrale Huid Ruwe Handen geneest men met PUROL zich over de mogelijke oplossing van deze crisis een klaar denkbeeld te kunnen vor men. Wij althans staan tegenover de ge beurtenissen. waarin het kabinet zijns on danks werd belrozen, nog te vreemd, om er een gemotiveerde meening over ten beste te kunnen geven. Dit slechts lijkt ons dui delijk, dal men het wijste zal doen. bij de oplossing dei) boozen pruilér maar in zijn hóek te laten staan. Op onverwachte, maar zeer begrijpelijke wijze, aldus de „Tel.", hebben R.K. staats lieden dus thans een eind gemaakt aan wat door minister Van Karnebeek in het vorig jaar het „gesol" met het gezantschap bij den Paus werd genoemd. Het is geen wonder, dat men in die krin gen meer dan genoeg had van het spel, dat hier gespeeld werd. Er werd gespeculeerd op de lankmoedig heid onzer Katholieke Kamerleden. Maar aan alles komt een einde. In 1922 maakte mgr. Nolens nog goedmoedige grapjes over do onervarenheid van ds. Ker sten, die hij wel gauw te boven zou komen, en over de wildheid van het voorstel-Dres- selhuys. Maar gaandeweg werd zijn toon korzeliger. Dat kon zoo niet doorgaan. Blijft de beer Colijn aan, hoe zal bij dan zijn Kabinet aanvullen. Krachtens de woor den van mgr. Nolens is samenwerking niet te verwachten tusschen de R.K. en die groe pen aan welke de afschaffing van het ge zantschap bij den Paus te wijten is. De anli-revolutionairep hebben den ge - zantschapspost gesteund, de chr.-hist. niet. De vraag, welke de heer Colijn dus vermoe delijk het eerst zal willen onderzoeken is of de combinatie der R.K. met de antirev. tot een parlementaire meerderheid ware uit te breiden. 01 dit mogelijk zal blijken komt ons twij felachtig voor. Blijkt deze mogelijkheid inderdaad niet aanwezig en zal men dus naar een andere groepeering streven, dan komt de beteekenis aan de orde van het tegenstemmen van de Soc.-Democraten. Deze hebben o.a. verleden jaar voor den gezantschapspost gestemd. Nu niet. Maar te voren hadden zij bij het Voor- loopig Verslag in zake de algemeene be schouwingen medegedeeld niets te zullen nalaten om bij een stemming de wrakheid der coalitie te demonstreeren. Maar de vraag doet zich voor of de Soc.- Democraten en Vrijz.-Democraten wel gere kend mogen worden feitelijk tot de even - tuecle afschaffing van het gezantschap te hebben bijgedragen. Hun houding toch i9 er «jen geweest van tactiek, en in een regeering welke steunde op R.-K., Vrijz. en Soc.-Deiri., zou zeer wel de gezantschapspost dadelijk weer op de begrooting gebracht en aangeno men kunnen worden. Het ging behalve bij den steeds ietwat anti-papistischen vrijheidsbond links niet en terecht tegen het gezantschap, maar wel tegen de coalitie en tegen het kabinet-Colijn. Of een dergelijk kabinet evenwel nu direct uit de ontstane verwarring ontspringen zal, is twijfelachtig in de „Voorwaarts" schrijft de driehoek- schrijver (het Socialistische Kamerlid Mr. Sannes) o.m.: Wij sociaal-democraten hebben vóór het amendement, dat tot opheffing van het ge zantschap bij den Paus leidde, gestemd. Het betrof voor ons niet een vraag van beginsel. Sterke zakelijke overwegingen die het vóór stemmen hadden moeten leiden wa ren er intusschen niet. Alleen de politieke feiten lokten ons tot stemmen tegen het gezantschap uit. De rechtsche leiders toch hebben uit den treure iedere eritiek op de coalitie hooghar tig afgewezen. Zij hebben tot op dezen dag toe telkens weer betoogd, dat de coalitie niet alleen tot regeeren volkomen in staat is, maar dat zij allen tot regeeren in staat was. Zij was de fenigst-denkbare orincipieele partij-groepee ring. Uit haar beginselen alleen kon vrucht bare politiek geboren worden. Als leidende oppositie-partij konden wij in jïezen niet anders handelen. Onze gedragslijn werd door het politieke moment aangewezen. Zoo en zoo alleen i9 onze slem te ver staan. Wal nu? De toestand is uitermate verward. En hij is dit in dubbele mate door do scherpte waarmee de heer Nolens zich bij voorbaat heeft gekeerd tegen samenwerking met alle partijen die tot de opheffing van het gezant schap zouden medewerken Hij heeft daarmee de Roomsch-Katholieke Staatspartij als het ware geïsoleerd. Alleen met de anti-rev. partij zou hij zich kunnen verbinden, maar zij zal er wel voor oppas sen zich zóó te klinken aan Colijn; Of is de heer Nolens wellicht misver- slaan? Zal lezing zijner woorden in de Handelin gen anderen indruk vestigen. En zullen an dere mogelijkheden opdoemen? De eerstvolgende dagen zullen dienaan gaande licht rpoeten verschaffen. Zeker is. dat wij belangrijke beslissingen tegemoet gaan. En dat onze leiding en onze partij op alle gebeurlijkheden zich moeten voorbereiden. Men meldt uit Amsterdam: Een aantal predikanten der Ned.-Herv. Gem. hebben hier ter stede de laatste jaren in de winter maanden lezingen gehouden ter verlevendi ging van het Protestantsch bewustzijn. Ook in dezen winter werd een serie van zulke lezingen georganiseerd en gisteravond werd een daarvan gehouden in de N. Z. Kapel. Deze samenkomst, die zeer druk bezocht was, stond onder leiding van dr. P. J. Kromsigt, die in zijn kort openingswoord zeide: „Ik feliciteer u allen mot den val van het gezantschap bij den Paus. Zijn val was groot en wij hebben daarin te zien hoe God alles nog bestuurt naar Zijn welbe hagen. Immers, van uiterst rechts tot uiterst links Ireeft men samengewerkt om dit te be reiken, opdat alzoo Gods wil worde vol bracht." Daarmede heeft Hij ons, die zoo vaak vertwijfelen willen, doen zien, dat Hij er is en blijft. Moge Hij ons leeren zoo besloot spr. standvastig te blijven, ons steunend op den Bijbel, de vrijheid tc ver dedigen." Dit openingswoord werd door de aan wezigen met applaus ontvangen. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau A. van der Heyden, docent aan die Theologische School van de Christelijk Gereformeerde Kerk, te Apeldoorn; is benoemd tot ridder in öe orde van Oranje-Nassau G.. Janssen, secretaris der gemeente Heerewaardenis toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbon den eere-medaille in goud, aan J. N. A. Gecrs, procuratiehouder bij de Naaml. Venn. Veroemgde Jute- en Cocosfabrieken van L. J. Heymeijer, te Amsterdam. Het Gezantschap bij het Vaticaan. De vier R.-K. ministers (Kooien, Bon- gaerls, Lambooy en Weiter) hebben gister- raiddag gezamenlijk hun ontslagaanvrage bij II. M. dc Koningin ingediend. De soc.-dem. Kamerfractie zal morgen vergaderen ter bespreking van den poli tieleen toestand. Bij de stemming over het amendement- Kersten tot afschaffing van het gezantschap* bij den Paus, waren afwezig de beeren Duy- maer van Twist (a r.), prof. Visscher (a.-r.), dr. De Visser (c.-h.), Tilanus (c.-h.), Duys fc.-d.) en Drooglever Fortuyn (v.-b.) Verruiming van Werkgelegenheid. Verschenen is het rapport inzake blij vende verruiming van werkgelegenheid, uit gebracht door qcn commissie uit het N.V.V. en ds S.D.A»P. De conclusies luiden 1. Nationaal en internationaal onder gaan de economische verhoudingen nog steeds de gevolgen van do verwoestingen door den oorlog en den daarop gevolguen, desorganiseerenden vredo. De stabilisatie van en het onderling verband tusschen pro ductie en warenhandel verbroken, ter wijl het wereldverkeer *n sterke mate is verstoord. De heerschende klasse blijkt on machtig, op internationale basis tot een volledig herstel van dc productio en van den warenhandel te geraken. Zij biedt te genstand ten aanzien van het streven der socialistische arbeidersbeweging, om door qrganiseerenden arbeid productie en distri butie langs nieuwe banen tot betere verhou dingen te brengen Als gevolg van dit allee blijft de werkloosheid van grooten omvang en zijn bijzondere maatregelen tot bcatrij- ding hiervan noodzakelijk. 2. Het is de taak der Regeering het eco nomisch leven te versterken cn het verrui men van de productie-mogelijkheid te be vorderen. Zij moet daarbij organiseerend, activee- rend en voorlichtend optreden; het is haar plicht belemmeringen uit den weg te rui men en een politiek te voerén, die er op gericht is, het welvaartspeil van ons volk te verhoogen. 3. Dit dient niet te geschieden door aan drang uit te oefenen of over te gaan tot inkrimping of verslechting van goede, so ciale bepalingen, omdat zoodanige midde len geen bevorderen van het welvaartspeil inhouden, maar door krachtige ontwikko- ling van de industrie j het steunen van de inheemsche industrie in haar afzetmogelijk heid door propaganda en weloverwogen voorkeursbepalingen voor rijks-, provincie-, gemeente- en overige overheids- of Bemi- overheidsbesturen op den grondslag als in het rapport is aangegeven; het verhoogen van de bodemopbrengst door het ontwate ren, ontginnen en verder cultiveeren van daarvoor geschikte woeste gronden en den aanleg van land- en waterwegen; het uit- den-weg-raimen van al die administratieve belemmeringen, wolke een verruiming van de werkgelegenheid remmen. 4. Het financieeren van de, voor de ver sterking van het economische leven, nood zakelijk uit te voeren werken behoort niet alleen te geschieden uit de jaarlijksche, ge wone staatsinkomsten, maar voor produc tieve. doch niet onmiddellijk rente-gevende werken zal ook moeten worden geleend, evenals thans reeds door gemeente on pro vinciën geschiedt. 5. Om de uitvoering van de betreffende werken te bespoedigen, administratieve of wettelijke belemmeringen uit den weg te ruimer en vlug de verlangde adviezen te verschaffen, is centralisatie van de organen, waarvan de Regeering zich bij haar be moeiing terzake bedient, noodig. Het instellen van een bureau voor werk verruiming ten dienste en onder verant woordelijkheid van het gansche kabinet, zal een gunstige® invloed kunnen uitoefe nen op het vlugger tot stand komen van de noodige maatregelen en besluiten, welke voor veruiming van werkgelegenheid van belang zijn. De Rijkscommissie voor yrerkveiTUiming (commissie-Nolens) verkrijg© de bevoegd heid, gevraagd en ongevraagd te advisee- ren aan de regeering als zoodanig en aan elke minister afzonderlijk over de werk verruiming en over het bovengenoemd bu reau. Vertegenwoordiging van de vakcen trales van ^arbeiders en werkgevers in de commissie blijve bestendigd. De commissie brenge periodiek verslag uit van haar werkzaamheden en van die van* het bureau, waardoor het controlerecht der Staten-GeneraaJ gemakkelijker kan worden uitgeoefend. Transportarbeiders. De Nod. Bond van Qhr. tabrieks- en transportarbeiders, de Ned. R.-K. Bond van transportarbeiders „Bonifacius" en de Cen trale Bond van Transportarbeiders hebben de vraag overwogen, of in nieuwe samen werking met de Ned. Federatie van Trans portarbeiders kon worden getreden, voor een onderhandeling met de &cheepvaartver- eeni gingen Noord en Zuid, v Zij hebben zich er van vergewist, dat I tusschen de schcepvaartvereenigiivgen on de Federatie moeilijkheden bestaan, die voor do scheepvaartvereenigingen van een aard zijn, (üe het haar niet mogelijk maken, de Federatie in welken vorm dan ook te ont moeten. Onder deze omstandigheden oordeelde de combinatie van arbeidersverenigingen het niet in het belang van dc arbeiders, op dit moment in samenwerking met de Federatie te treden. Uit de teztielindnstrie. Dezer dagen hebben te Enschede de hoofdbesturen van de Landelijke Federatie van Textielarbeiders, den Ned. Neutralen Textielarbeidersbond en den Federalieven Bond vergaderd over een gezamenlijk te be palen standpunt inzake dë te voeren actie tegen 1 Januari 1926, wanneer de bestaan de overeenkomst tusschen de Chr. arbei ders-organisaties en de werkgevers in het textielbedrijf afloopt. Zij kwamen tot de conclusie, dat ondanks het feit, dal de Moderne en Chr. besturen eenheid van optreden niet noodzakelijk achtten, toch in het belang van de textiel arbeiders nog zooveel mogelijk eenheid van optreden betracht moet wordeD, en besloten werd dan ook gezamenlijk een brief aan de werkgevers te zenden, waarin verschillende eischen naar voren worden gebracht. Steun aan Drentsche Kleedingindushie. Op de vragen van den heer Schaper be treffende liet verlcenen van steun door de Regeering aan de N.V. Eerste Drentsche Kleedingindustrie cn de loonen en arbeids voorwaarden in de kleeding-industrie heeft minister De Geer geantwoord, dat door dei. Minister van Oorlog machtiging is verleend tot den aanmaak op de gebruikelijke voor waarden van 25.000 militaire pantalons, door de N.V. Eerste Drentsche Kleeding industrie. Deze pantalons zullen niet in werkverschaffing, doch als normaal werk worden vervaardigd. Van arbeid in werk verschaffing is hier geen sprake. De Regeering heeft voorts aan de ge noemde .vennootschap voor één jaar een bijdrage van f2500 toegezegd in de kosten van onderricht der vrouwelijke krachten Hierdoor wordt het mogelijk, dat voor een deel der zeer vele werklooze vrouwen en meisjes in de Drentsche venen, die her confectievak nog niet verstaan, werkgele genheid ontstaat zonder anderen te scha den. Aan vrouwelijke arbeidskrachten toch is elders in den lande, met name in de groote steden en in industriecentra, een groot tekort. Een kiekje V3n Damascus na het bombardement dooi da Fianschen. Bij Kon. besluit is aan het lid van den Raad van Ned.-Ind'ië L. C. Westenenk, met kort verlof hier te lande vertoevende, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uat 's Lands dienst, onder dankbetuiging; is be noemd tot burgemeester van Hulst B. A. Th. M. Truffino; is aan den heer A. ïïoo- gendijk Aizn te Vlaardingen, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend ate ldd van het college voor de visscherijen, onder dankbetuiging. Dr. J. A. van Heuven, hoofdassistent aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, is tot wederopzeggens toegelaten als privaat docent in de faculteit geneeskunde aan voornoemde universiteit om onderwijs te geven in oogheelkunde. De vakorganisatie der Verplegenden, „Nosokomos", zond een adres aan de leden van de Tweede Kamer met het verzoek, ter controle van de opleiding der verplegenden, noodig geworden door de wettelijke regeling, verpleegsters-inspectrices aan te stellen. Dit adres ging vergezeld van een uitvoerige toe lichting. Deze organisatie zond mede een adres aan den Minister van Arbeid, verwijzende naar de adressen dezer Vereeniging van Mei 1924, Sept. 1924, Maart 1925 en haar petitionnement van Juni 1925; met het ver zoek niet langer te wachten met de toepas sing der Arbeidswet 1919 voor de groep der verplegenden, maar, overeenkomstig art. 65 der Arbeidswet, Hoofdstuk IV, bij algcmee- nen maatregel van bestuur, de verplegenden ten spoedigste onder de werking der wet te brengen. De weesinrichting fce Neerbosch heeft van B. van A en B. van B., te Amsterdam, een gift ontvangen van f 2000, Naar het „N. v. h. N." verneemt, is het kerkbestuur van S.-Joseph te Groningen universeel erfgenaam in de nalatenschap van mevr. de wed. H. J. RikkersLubbers. Een bedrag van circa f 300.000 aan legaten zal door dit kerkbestuur worden verdeeld. De gewone audiëntie van den Minis ter van Marine a. i. zal Maandag a.s. niet plaats hebben. Spr. wacht nu het antwoord des minis ters nf. De heer SCHOKKING, minister vuh Justitie, meent, dat voor het oogenblik geen aanleiding bestaat om de beraadslagingen te schorsen. Spr. weet zelfs niet, of het op zijn weg ligt om eenige mededeeling aan deze Kamer tc doen en is dus bereid de aanhangige zaken af te doen. De heeT MENDELS heeft slechts matige bewondering voor dit antwoord, al kan hij j de houding van den minister begrijpen. Maar al is de minister in staat de zaken te behandelen, zoo is het de vraag, of de Ka mer daartoe in staat is. Het gemeen over leg tusschen Staten-GeneraaJ en kabinet ia voor het oogenblik verbroken en dit ver hindert, dat een deel der Staten-Generaal de afdoening van de zaken voortzet. Spr. stelt dus voor voorloopige schorsing van behandeling der zaken. De heer VAN LANSCHOT (R.-K.) wijst er op, dat deze minister niet demissionair is, zoodat hij nog recht van uitoefening van het ministerschap heeft. Bovendien is dit een kwestie van opportuniteit. En dan meent spr., dat het niet gewenscht is, de eenvoudige aanhangige ontwerpen nog lan ger te laten rusten De heer MENDELS handhaaft zijn voor stel, omdat men ook niet weet, of de regee ring wel andere zaken dan de begTootiDg met de Tweede Kamer wil behandelen. De heer DE GIJSELAAR (C.-H.) ont kent, dat we hier een Toropministerie heb ben, daar wel ontslag gevraagd, doch nog niet gegeven is. Spr. is niet tegen afhande ling der zaken ,als de minister er zelf voor is. RECLAME. 7269 (Zitting van gisteren). De heer MENDELS (S.D.A.P.zou gaar ne words® ingelicht over de bestaande par lementaire verhouding tusschen Kamer en kabinet, mi minister Colijn zooeven in de Tweede Kamer verklaard heeft-, dat de re geering met de KameT niet van gedachten kan wisselen, nu vier ministers ontslag heb ben genomen. Spr. acht die houding begrij pelijk, maar vraagt nu, of dit „Romp"- minieterie wel met deze Kamer kan beraad slagen, rij het ook over een ontwerp van niet te groote politieke beteekAin* Het voorstel-Mendels tot opschoriinQ wordt verworpen met 25 tegen 12 stemmen. Aan de orde is de beraadslaging over wijziging art. 30 B. W. Zonder stemming aangenomen. Aan de orde is de Herziening der Faillissementswei. De heer SLINGENBERG (V.-D.) zal gaarne zijn stem aan het ontwerp geven, maar wil een paar vragen stellen. Zoo omtrent de wijze van oproeping van hen, wier faillissement is aangevraagd. Het wetsontwerp zegt, dat die wijze zal worden vastgesteld bij Alg. Maatregel van Bestuur. Spr. geeft in overweging niet uitdrukkelijk te bepalen, dat de oproeping zal geschie den aan den persoon van den schuldenaar, daar dit vertraging en nadeel voor den schuldeischcr kan tengevolge hebben. Een exploit tot oproeping lijkt apr. ook niet vol doende, omdat dit geen zekerheid geeft-, dat de belanghebbende de oproeping zelf ont vangt In de tweede plaats de wijziging van art. 54, rakende de compensatie. Spr. acht de verbetering prijzenswaardig, maar niet af doende, omdat er te positief gerekend wordt op de goede trouw van den schuWeischer van cen faillieten boedel. Spr. vraagt daaromtrent nader inlicli- ting. In de derde plaats art 1S6 der Faillisse- montewet, bij welks wijziging do bevoegd heid van schuldeischers wordt erkend een lager bedrag te doen verefieeren dan waar voor de rechter-commissaris ben aanvanke lijk heeft erkend. De MINISTER v. JUSTITIE antwoordt dat de wijziging van art. 6 juist bedoelt to zorgen, dat de schuldenaar de oproeping in handen krijgt, wat de belangeD van de schuldeischers toch niet schaden kan. Intus schen zal bij de vaststelling van den Alg. Maatr. van Bestuur gelet worden op de opmerking van den heer Slingenberg. Wat betreft art. 54, erkent de minister dat de goede trouw zoo moeilijk is te be wijzen, maar epr. is huiverig hier een ind<M- pretatie van Jiet artikel te geven. Ten slotte art. 186 De minister zet uit een dat er geen enkel bezwaar is," dat de schuldeischer zich voor een lager bedrag aangeeft da® werkelijkheid is. Mocht de nieuwe regeling niet voldoen, dan kan al tijd nog op aanvulling der wet worden aan gestuurd. Het wetsontwerp wordt hierop z. h. st. goedgekeurd. De vergadering wordt gesloten tot nadere bijeenroeping. RECLAME. 6335 Alphen. Op uitnoodiging van den AI- phen9chen Kunstkring trad gisteravond in hotel „de Vergulde Wagen" alhier op de heer Adolf Bouwmeester, met z'n gezelschap „De Optimisten", onder welken naam dit drietal reeds zooveel successen heeft ge boekt. Ook deze avond was wederom cen succes, zoowel joor de „Optimisten" als voor den Alphen'schcn Kunstkring, die zijn streven, om het publiek in onze gemeento wat meer te geven op het gebied van kunst, bevredigd zag. De zaal was geheel bezet en het warme applaus, wat den spelers steeds ten deel viel, was wel een sprekend bewijs van de ingenomenheid der aanwezigen. „Levenskunst", een schets in één bedrijf, waarmede het programma werd geopend werd gespeeld door Adolf Bouwmeester en Max Weber. Op treffende wijze heeft de schrijfster, mevr. Willy Corsari, de waro levenskunst voor het voetlicht doen treden in den persoon van Ebert. Na dit min of meer ernstige stuk kwam Jeanne Bacilek ons verrassen met haar liedjes aan de piano. Haar frissclie sopraan-stem vormde wel een sterk contrast met de bijna schrille tonen van de piano, die sinds jaar en dag „toch maar meo moet". De bijvalsbetuigingen dwongen haar beide malen tot een „toe- giftje", waarvan ook het „Ave Maria" op schitterende wijze werd vertolkt. Wat zul len wij verder zeggen van „De Nachtwacht" van Adolf Bouwmeester en van de magische experimenten van Max Weber? Na de pauze nogmaals Jeanne Bacilek, nu in nationale kleederdracht. Haar voor dracht van enfele Slowakische volksliedjes i bezorgde haar een bloemenhulde, welk blijk van waardeering haar door den Alphen- schcn Kunstkring werd aangeboden. De één-ader „Hoe ik een groot maai wordt", die als slotstnk werd gegeven, sprak voor zichzelf. Wij behoeven hierop niet te rug te komen; allen hebben gegierd van het lachen. 't Was reeds na middernacht toen de aan wezigen huiswaarts gingen, 't Was de eer ste avond op initiatief van den Alphenschei* Kunstkring en wij spreken den wensch uit dat er nog velen zullen volgen. Leimniden. Gemeenteraad. (Slot)). Ingekomen is een verzoek van de Anti« Rev. Kiesvereeniging Nederland en Oranje, waarin verzocht wordt om over te gaan tot algoheele winkelsluiting op Zondag, tevens wordt verzocht het venten, op dien dag te doen verbieden. De vooratter zegt, dat hij vernomen heeft, dat aan de andere kiesver- eenigingen verzocht is adbeasie aan dit adre® te betuigen. Tot nog toe is echter van dia kiesvereenigingen geen dergelijk adres onti vangen. Door inzending van het adres, door de AH. Kiesvereeniging weet spr. niet of winkelsluiting verlangd wordt* door de heelo bevolking. Hij had ook graag een toelichting bij het adres gezien. Burgemeester en Wethouders meenen echter niet direct met voorstellen bij den raad te komen om in de Politieverordening verbodsbepalingen hieromtrent in het leven te roepen. Spreker zou liever zien dat vrij willig medewerking werd verleend en stelt voor hierover met de winkeliers een onder houd te hebben. Wat betreft het venten op den openbaren weg kon spreker zich geen enkel geval herinneren, misschien wordt eeu enkele melkslijter bedoeld. Wat den verkoop van melk op Zondag aangaat hiermede zou rekening moeien wor den gehouden gedurende de zomermaanden. De melk zou dan bij den melkslijter gehaald moeten worden. De heer Visser merkt op, dat gedurende de zomermaanden de melkkweslie allicht be zwaren zal opleveren maar hij stelt de Zon- dagssluiting zeer op prijs. Dc Voorzitter zegt', dat den verkoop van melk nog nader onder de oogen gezien kan worden maar stelt den 'Raad voor dit adres in handen te stellen van B. en W., om later met voorstellen bij den raad te komen. Het gaat toch lastig dezo kwestie ihans in den Raad af te wikkelen. De heer Rietdijk het woord vragende merkt op, dat den heeren het niet onóekend zal zijn, dat door hem dit adres als voorziU ter van de Anti-Rev. Kiesvereeniging onder-i teekend is en daarom wensch hij hier over nog een enkel woord te spreken. Er is wel degelijk samenwerking met de andere kies vereenigingen gezocht. Het is hem bekend dat de Bisschop van Haarlem verzocht heeft medewerking te verleenen tot winkelsluiting op den Zondag. Dat de bestaande Kics-veree- niringen nog geen adhaesie hebben betuigd is nem onbekend. Spreker weet dat er op den v Zondag met melk gevent wordt en zou gaar- nene zien, dat de Raad besloot dit te verbie-» den, dan zou de oneerlijke concurrentie 00 den Zondag ook weg zij'n.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6