AGENDA. Winterpanloffels a f 1,69 met hak. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERECHTEN. Donderdag. Klokstceg 23: Prof. J. P. Verhaar nit Warmond over „De Goddelijke Heraut Jezus Christus." 8 uur. Leger des Heils (Langebrag 4): Samen komst. 8 uur. Nutszaal: Lezing met lichtbeelden voor de tfd. Leiden der Ver. „Oost en West". 8 uur. Schouwburg: N.V. Ver. Tooneel. „Al9 ik wilde"8 uur. Volkagebouw: Spreker de heer Jedeloo voor bakkersgezellen. 8 uur. Volkshuis: Cursus natuurkunde. 8 uur. Wijkgebouw Langeslraat: Lezing van den heer J. F. de Ren. 8 uur. Vrijdag. Gymnastieklokaal. Pieterskerkgracht 7: Onderlinge wedstrijden Chr. G.-V. „D.O.S.", 7 uur. „Prediker": Radio-avoDd. 8 uur. Stadszaal: Henri ter Hall's revue ,,'t Kan verkeeren". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. II. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uu? tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. Hedenmiddag opent de heer A. J. Kors in het perceel Haarlemmerstraat 3, naast de reed* bestaande zaak gevestigd in pand 241 en 243 een tweeden winkel in on dergoederen, overhemden, boorden, dassen enz. Zooals ook de reeds bestaande legt ook deze zaak zich speciaal toe op den verkoop van bedrijfsklecding voor alle mogelijke be drijfstakken. De winkel maakt mot de stevige eiken houten kasten, waarin de verschillende goe deren netjes geordend liggen, een keurigen indruk. Ook de étalage zal, vooral bij avond, wanneer de mooie, door den heer D. Tesko aangebrachte, verlichting in volle glorie prijkt, dien indruk bevestigen. Rest nog te vermelden, dat de bcdrijfs- kleeding en de ondergoederen alle op eigen atelier vervaardigd zijn en dat de heer A. J. Kors al het mogelijke zal doen om zich het vertrouwen, dat zijn vader, de heer W. F. Kors, zoovele jaren in de zakenwereld mocht genieten co nog geniet, waardig te tooncn. Succes zij hem voorzeker toegewcnscht. Het Rijkstelefoonkanloor alhier zal met ingang van 1 Januari 1926 op werkda gen onafgebroken voor den inlerlocalen en internationalen telefoondienst worden open gesteld; op Zon- en feestdagen van des nachts twaalf uur tol des morgens 8 uur en voorts gedurende de tegenwoordige open stellingsuren ovordag n.l. van 810 's mor gens en van 12'/>21/* 's middags. RECLAME. VAN ESCH, - Oonkerstecg 5. Naast de „Stad Parijs". 6363 Op den Haagweg, tegen- over Fasveld, nabij Delft, is dr. Alberts, uit de Laan van Meerdervoort. in Den Haag, door een auto aangereden. Hij werd ernstig gewond on per auto naar het ziekenhuis aan den Burgwal in Den Haa-g gebracht, waar hij is overleden. De bestuurder van den auto. de student R., uit Delft, is door de Delflsche politie aangehouden. Te Amsterdam is gister- middag op den hoek van de Stadhouders kade en Fcrdanand-Bol-slraat een jongen onder een auto gekomen van de Gemeente lijke Electriciteitswerken .Het kind werd dood opgenomen. Zaterdag j, 1. vervoegde zich eon als heer gekleed persoon ten kantore van een ingezetene van Montfoorl met de mcdedeeling, dat hij was de fruit handelaar Bos. uit Den Haag. en "bij den heer M. Th de R. op den Engh, onder Linscholen. een partijtje appelen had verkocht, waarvoor hij f 400 had te vor deren. En aangezien hij een door den heer D. R. onderleekend bewijs toonde, dat hem dat geld kon worden uitbetaald, verdween het heerschap met een chèque. waarop hij in Den Haag het geld zou kunnen ontvan gen. omdat de heer De G., de bewuste Mont- foortsche ingezetene, geen voldoende con tanten in kas had. Nog dienzelfden namid dag bleek echter, dat de handteekening valsch was. en bovendden werd de heer De G., na een bezoek aan den heer D. R. ge bracht te hebben, gewaar met een oplichter te doen te hebben, zoodat direct aan Den Haag per teleloon werd verzocht bedoelde chèque niet uit te betalen, en ook de bur gemeester, die inmiddels met het geval in kennis was gesteld, aaji de recherche in Den Haag en andere plaatsen het signale ment van den oplichter opgaf. Reeds Dinsdagmorgen kwam uit Den Haag bericht, dat de vogel geknipt was op het oogenbhk. dat hij de chèque in Den Haag ter inwisseling aanbood. Het blijkt te zijn een zoon van V., afkom stig uit Linscholen. die verleden jaar bij den heer De Ruwe in dienst is geweest. Hij is naar Montfoort overgebracht om door den burgemeester te worden gehoord. („U. Dgbl."). Hel bekende danspavil- joen te Valkenburg (L.), groot 22.60 Aren, bestaande uit restaurant, woning, garage, muziekpark, dansvloer en bouwterrein, kwam gistermiddag in veiling en werd ver kocht voor f 61.000. Hoog water. Men meldt uit Grave: De Maas voor de^e ge meente blijft nog voortdurend sterk was sen, zoodat men binnendijks veel last van het kwelwater begint te krijgen en de boeren met man en macht bezig zijn om hun te veld staande en ingekuilde veld vruchten in veiligheid te brengen. De peilschaal te Grave teekent 10.20 M. -f* N. A. P. Patroon (luisterende naar de typiste, over wier rok de loopjongen eea flesch inkt heeft gestort)„Zij had wel ge lijk, toen zij beweerde, dat zij het tot hon derd woorden in dë minuut braclit." RECLAME. Ala uw kinderen last hebben van een jeukende huidkwaal, past dan Foster's Zal! toe. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube, f 1.6332 DE ALGEMEENE TOESTAND. Verder op den weg der ontwapening? Wapenstilslandsdag is op gebruikelijke wijze overal herdacht zondier bijzondere gebeurlijkheden, behalve te Dublin, op Ier land. Toen het teeken voor de algemeene stille op het groote plein van St. Stephens Green aldaar gegeven werd, wierpen eenige man nen stinkbommen tusschen de menigte, waarna er een ernstig gevecht ontstond; voordat de politie de orde had kunnen her stellen bleek er een man gedood te zijn, terwijl tien personen met ernstige verwon dingen naar de naburige zaal van het ge neeskundige insta tuut gebracht moesten worden. Hoofdzaak is echter: voortzetting van do idee van dezen cLag. Mocht dit allereerst eens blijken in Rijnland, men zie ondier Duitschland. Luther's rede en die onver wachte steun, zijn regeering verleend. Met de onfewapeningskwesLie schijnt het overigens goed tic gaan. De Duitsche nota is gisteren overhandigd. Daarin zijn de eischen der geallieerden aanvaard nopens de verminderiftg van het aantal politie-man schappen evenals de eisch, dat de politie voortaan, behalve in uitzonderingsgevallen, niet meer in kazernes zal worden onder gebracht. Aangaande de vernietiging van het geschut te Koningsbergen doet de Duit sche regeering tegenvoorstellen, welke, naar zij hoopt, door de geallieerden zullen wor den aangenomen. In de Duitsche nota wordt tegengesproken, dat in de Duitsche sport verenigingen ooit militaire instructeurs zouden zijn gebruikt. De Duitsche regeering neemt aan, dat haar antwoord de kwestie der ontwapening volkomen oplost en dat thans niets meer aan een spoedige ontrui ming van de Keulsche zone in den weg staat. DUITSCHLAND. Luther over Locarno. On verwachte steun. Hinden burg in Wciïemburg. - Herrie in den Prnisischen Landdag. Luther heeft gisteren voor kooplieden en industrieelen nogmaals verklaard, dat het niet mogelijk is definitief positie te nemen tegenover het werk van Locarno dan nadat men een overzicht heeft gekregen van den geheelen stand van zaken. Eerst daarna zal het mogelijk zijn op binnenlandsch politiek gebied de besluiten te nemen die door het uittreden der Duitsch-nalionalen uit dc rè- geering geboden zijn. In economisch en poli tiek opzicht heelt hel verdrag van Versailles een toestand geschapen die in steeds toene mende mate zijn eigen onmogelijkheid be wijst. Doch in den econoraischen nood, die niet ons slechts, doch ook de andere partijen bij het verdrag van Locarno heeft getroffen, mag men de politieke zijde van het vorde- ringswerk niet vergeten. Ook na de onder- teckening van liet verdrag van Locarno zijn wij nog ver verwijderd van het doel, n.l. dat het Duitsche volk in de rij der volkeren de plaats inneemt waar het krachtens zijn prestaties recht op heeft. Duitschland wei gert een ruilhandel tusschen de zoogenaam de „terugwerkingen" in het verdrag. Doch liet Duitsche volk kan slechts bewogen wor den om liet verdragswerk naar binnen en naar buiten goed te keuren, wanneer het de gevolgen van Locarno in het Rijnland aan den lijve ervaart. Onder Duitsche toestem ming tot liet verdrag van Locarno versta ik echter ook het vaste voornemen, om de Duit sche cultuur en Duitsche volksrecht op den weg des vredes in hun vollen omvang tot hun recht te laten komen; zij betcekent ook het besluit om met alle krachten op te komen voor algemeene ontwapening. Luther heeft onverwachts steun gekregen van een reek's bekende persoonlijkheden, w.o. uit de vroegere conservatieve partij. Dezen hebben" een oproep gepubliceerd, waarin wordt gezegd: De Rijksregcering heeft tot nog toe geen beslissing van de partijen geëischt ten op zichte van het verdrag van Locarno en zelf verklaard, dat zij dat besluit eerst nemen kan, wanneer zij een overzicht heeft over de gevolgen in het Rijnland. Het is voor ons daarom onbegrijpelijk, dat de Duitsch-nalio- nale Volkspartij nog voor de heele stand van zakeb rijp is ter beoordceling tegen Locarno positie genomen heeft en uit het Kabinet ge lreden is. Door de verzwakking der regeering is haar positie tegenover het buitenland be dreigd, doch bovendien wordt zij, wat de buitenlandsche politiek betreft, een richting uitgedreven, die door geen enkel conserva tief denkend man goedgekeurd kan worden. Wij doen daarom een beroep op alle onaf hankelijke persoonlijkheden, of zij tot de Duilsch-nationale partij behooren dan niet,, om de regeering te steunen." Rijkspresident Hindenburg brengt een offi cieel bezoek aan Stuttgart, waarbij officieele toespraken zijn gewisseld, etc. In den Pruisischen Landdag zijn de zaken Bar mat en Kutisker aan de orde geweest, waarbij het echter zoo bar is toegegaan, dat de zitting werd geschorst. Rechts en socia listen beschuldigden elkaar van corruptie en het kwam evenzeer tot persoonlijke beschul digingen. FRANKRIJK. De ^crisis-toestand. In de crisis is nog weinig nader licht ge komen. De eenheid links heet wel hersteld, maar een program op financieel gebied is er niet. Met Painlevé is men opnieuw aan het bespreken, doch of heb resultaat zal hebben. Over 't algemeen schijnt men met aller lei lapmiddelen aan te komen, die tezamen nog geen oplossing geven kunnen. Een en ander lijkt niet veel op de ingrij pende financieele hervorming, die toch iedereen als noodzakelijk beschouwt, en het wijst te veel op partijgeschipper en niet op een werkelijk nationale politiek. In meer gematigde lüingen toont men zich dan ook steeds meer verontwaardigd over al dit on- derhandsche gepraat en verwijt men Pain levé steeds krachtiger zich daartoe te leu nen en de zaken niet onmiddellijk en open baar voor het parlement te brengen. Dit maakt de prognose voor het kabinet nog altijd onzeker, zelfs al mocht het mogelijk blijken de groepen van het kartel voorloo- pig nog bij elkaar te houden. Zoo eeuiga- zins mogelijk zal morgenmiddag do open bare behandeling in do Kamer beginnen. De Senaat gaf in tusschen een bewijs van onafhankelijkheid door, in afwijking van het verzoek der regeering, die vroeg Vrij dag weer bijeen te komen, zich tot Dins dag te verdagen. ENGELAND. Werkloosheidsverzekering -- Moeilijkheden bij het En- gelsch-Duitscha handelsver drag. De minister van arbeid heeft een commis sie van onderzoek benoemd, om in het licht van de ervaring opgedaan met do verzeke ring tegen werkloosheid, na te gaan of er, en zoo ja welke, veranderingen in hot stel sel noodig zijn. Lord Blanesburgh is voorzitter van de commissie, die verder uit twaalf leden be staat, o.a. twee vrouwen burggravin Milner en Margaret Bondfield (vroeger secretaris van het ministerie van arbeid onder Mao Donald), Frank Hodges (secretaris van 'i internationale mijnwerkersverbond en vroe ger burgerlijk lord van de Admiraliteit). Men laat uitkomen, dat het heelc stelsel van verzekering tegen werkloosheid op 30 Juni 1926 moet eindigen en men acht een volledig onderzoek naar mogelijke misbrui ken noodig, vóór een nieuwe wetgevende maatregel wordt ingediend. Op het oogen bhk wordt de steun aan werkloozen in ver zekerde bedrijven betaald uit een fonds, waartoe werknemers en werkgevers en de staat bijdragen. Het aandeel van den staat bedraagt 13 millioen p.st. in het jaaT. Bij de besprekingen over het Engelseh- Duitsch handelsverdrag hebben zich onver wachte moeilijkreden voorgedaan aangaan de de wederinvoering der MacKenna^-rech- ten. De Duitsche deskundigen verklaarden dat de te verwachten uitbreiding van deze invoerrechten in strijd zou zijn met het verdrag en met het protocol De Britsche gedelegeerden hebben, hierop geantwoord, dat zij niet in staat zijn deze invoerrechten op te heffen of een uitzon dering voor Duitschland te maken, waarop de Duitscher8 te kennen gaven dat Duitsch land, indien het in deze niet wordt bevre digd, genoodzaakt zal zijn de invoerrechten voor Britsche textielproducten en whisky te verhoogen en de invoervergunningen voor Engelsche steenkool op te heffen. Men acht het niet onwaarschijnlijk dat het geschil ten slotte aan het Haagschc Gerechtshof zal worden voorgelegd, daar het hier een verschil van interpretatie van een verdrag betreft. ITALIË. Nog een arrestatie Zuid- SlaviS geeft genoegdoening. Gearresteerd is te Udine een herbergier ster, die in relatie stond met Zaniboni, die den aanslag op Mussolini zou plegen. Deze vrouw had hem het wapen bezorgd, bestemd voor den aanslag. t Wegens de anti-Italiaansche betoogingen tegen de consulaten te Spalato, Ccbenico en Zagabria, heeft de Zui(LSlavische regee ring besloten, dat de prefect van Zagabria onmiddellijk zal worden afgezet, dat de gezant van Zuid-Slavië to Rome zijn leed wezen zal betuigen, dat behalve het leed wezen, door Nintsjitsj in de Skoeptsjina uitgesproken, de minister van buitenland sche zaken dit eveneens zal doen op het Ita- liaansche gezantschap te Belgrado, dat de gedane arrestaties zullen worden gehand haafd en dat de stoffelijke schade zal wor den vergoed. Alle hoofden van politie te Zagabria en elders zullen worden gestraft en het politieke gezag van hdt eiland Eaglia afgezet. De Zuid-Slavische gezant te Rome heeft aan Mussolini reeds zijn leedwezen uitge sproken. BUITENLANDSCH GEMENGD. Lucht-ongeval. Twee militaire watervliegtuigen, op weg van Zurich naar Italië, moesten ter hoogte van de Splügen-pas dalen, waarbij de vlieg tuigen zwaar beschadigd werden. De beide bestuurders moeten zwaar ge kwetst zijn. Mazelen-cpidemie. Te Sendelbach, een dorp bij Frankfort a. d. M., heerscht de mazelen epidemisch. Er zijn al 16 kinderen aan gestorven. Ontploffing van benzine. Te Kissa in Polen zijn bij het afladen en vullen op een opslagplaats gedurende druk marktverkeer verscheidene vaten benzine ontploft, waarbij 5 personen gedood en velen gewond werden, waarvan eenige zwaar. Een energiek hert Gedurende den storm, die gistermiddag aan de Engelsche kust woedde, vluchtte een door de Mid-Kent-jagers opgejaagd damhert door het dorpje Dymchurch en begaf zich daar te water, net dier zwom over een af stand van 5 kilometer tegen den stroom op, die zoo sterk was, dat eenige jagers, die het in een open boot trachtten te vervolgen, die poging moesten opgeven, 't Dier kwam weer aan land bij de badplaats Hythe en, ofschoon de honden het langs het «Irand waren ge volgd, wist het een open terrein fe bereiken en daarna in de bosschen van Lenham te ontsnappen. Luther's rede. BERLIJN, 11 Nov. (Wollf). De rijks kanselier zeide verder nog in zijn rode, dat Duitschland naar ontwapening slreell in overeenstemming met het verdtag van Ver sailles als een onafwijsbare aanvulling van Duitschlands ontwapening. De derde lei dende gedachle is, dal het verdrag van Lo carno een optie inhoudt ten gunste van de positieve medewerking aan de groote inter nationale problemen. Ondhnte de zware slagen van het noodlot acht het Duitsche volk zich sterk genoeg om zijn volle geest kracht in de schaal te werpen en zich de plaats te verzekeren, dce het toekomt. Het komt er op aan of deze gedachte in het werk van Locarno veld wint. Door de be vrijding van onze weslgTens verzekeren wij onze open flank tegen militaire iniweuken, zooals wij düe in hel Rijnland de laatste ja ren moesten dulden, en ik achl het verkeerd te twijfelen aan de Engelsche en de Ilali- aaivsche garantieplidht In het westen is de iijd voorbij van allianties, welke een ge welddadige onderdrukking van Duitschland ten dloel hebben. Aan de politiek van dicta ten en ultimatuiM wordt den grand ontno men. In het oosten is can gelijke regeling niet mogelijk, maar de arhitrageverdiragen vormen een goeden grondslag voor een voorspoedige wijziging der verhoudingen. Tevens wordt daardoor een vasteren grond slag gelogd voor DuilschJands werkzaam heid in den Volkenbond. Dal de lijd rijp is voor zulk een overeenkomst blijkt uit do verklaringen van Frankrijk, Engeland en België te Locarno en dc instemming der gansche wereld. Verder zal het Duitsche volk, naar ik ten stelligste overtuigd hen, daarvan ten stelligste bewijzen ondiervinden door de maatregelen, welke hinnenifcort zul len weiden genomen. De Fransche crisis. PARIJS, 12 Nov. (Ilavas). De bladen ge ven een overzicht van de linancieele voor stellen, waarvan de uitvoering door het kartel verlangd wordt. Deze zijn- Ie. Geen inflatie ol beperkte inflatie-, 2e. Consolidatie der schatkistbiljetten met een looptijd van 3, 6 en 10 jaar, uitgezonderd die biljetten, welko op 8 Dec. a.s. afloopen; 3e. Belasting van den slaat op eigendom men. o.a. gebouwen; 4e. Deeling van den slaat tot 15 pCt. in de winst van industrieele en handelsmaalsehappijen; 5e. Stempeling der bankbiljetten. Volgens „De Matin'' is het twijfelachtig of Painlevé de punten 3 en 4 aanvaardt, terwijl hij zonder twijlcl rekening zal hou den met de punten 1 en 2. Het complot tegen Mussolini. BERLIJN, 12 Nov. (V. D.). Volgens een bericht uit Lugano zouden generaal Gari baldi en zijn broer aan de Italiaansche grens zijn gearresteerd in verband met het com plot togen het leven van Mussolini. Rnsiand en de Volkenbond. GENEVE, 11 November. (Belg. Tel. Ag). Litvinolf liet aan den secretaris-generaal van den Volkenbond welen dat de sovjet- regeering zal deelnemen aan de internatio nale conferentie op 20 Nov. te Parijs te hou den. tot het sluiten eener overeenkomst in zake de tonnage van binnenschepen. Het deelnemen aan deze conferentie wijzigt echter in geen enkel opzicht Ruslands hou ding jegens den Volkenbo'nd en Rusland maakt voorbehoud inzake de kwesties ver band houdende met de formaliteit van de uilvoering der conventie. Dit Egypte. CAIRO, 12 Nov. (Reuter). Hei ministerie van Binnenl. Zaken heelt dc politie last ge geven te beletten dat op 13 Nov. de vergade ring der Zaghloul-partij gehouden wordt, die op deze wijze den dag wilde herdenken waarop in 1918 Zaghloul pacha een bezoek aan den Brilschcn resident bracht, waarbij hij om onafhankelijkheid voor Egypte vroeg. De strijd in China. SHANGHAI, 12 Nov. (Reuter). Volgens een dagbladbcrichl is de premier Tuan-Clii-Jui feitelijk een gevangene van Feng-Yuh-Siang. Dit bericht valt samen met andere, mel dende dat Feng besloot Tuan's lijfgarde (e ontwapenen, met het doel Tuan onder ver zekerde bewaring (e slellen, onder voor wendsel dat het hoofd van het uitvoerend comité bewaakt moei worden. Feng's hou ding lijkt nog tegenstrijdig, maar algemeen gelooft men dat er een definitieve breuk tus schen hem cn Changtsolin heeft plaats ge had, terwijl Feng's machtigste handlanger, de tciepan van Honau, naar gemeld wordt, definitief de zijde van de Yangtze-alliantie heeft gekozen. Een Amerikaansch voorstel. WASHINGTON, 12 Nov. (V. D.). De Ame- rikaansche delegatie heelt Italië de volgende regeling der Ilaliaansche oorlogsschulden voorgesteld: De totale schuld moet terug -betaald worden in 62 jaar, te beginnen met jaarlijksche betalingen van li millioen dol lar, die geregeld zullen stijgen tot 70 mil- lieon. dollar Een moralorium van vijf jaar wordt toegestaan, waarna een rentevoet van 'It pCt. geregeld zal stijgen tot 3 pCt. Mexico betaalt weer. MEXICO, 12 Nov. (Reuter). De president der republiek en het kabinet hebben de overeenkomst tusschen Mexico en de inler- nationale bankiersgroep, aan het hoofd waarvan de bekende New-Yorksehe bankier Lamont slaat, geratificeerd, krachtens weL ke overeenkomst de betalingen van Mexi co's buitenlandsche schuld van 500 millioen dollars worden hervat op 1 Jan. e.ko{ voorwaarde, dat de nationale spoorwegen ii particulier bezit terug keeren. STADSNIEUWS. Me;. M. A. C. P. A. de Graaf gehuldigd. Zcoals wij gisteren, toen wij onze lezers een portret van de jubilaresse konden aan-* bieden, reeds mededeelden, herdenkt mej. M< A C. P. A. de Graaf heden den dag, dat zij veertig jaar verbonden is aan de Muziek school der Maatschappij voor Toonkunst al hier. Wij hebben toen iets medegedeeld van haar goede eigenschappen als leerares en als inensch, en wij zouden in strijd handelen niet den wil van deze eenvoudige persoon, als wij hier nog eens een opsomming gaven van hetgeen de Muziekschool aan mej. De Graaf te danken heeft. Wij zullen ons daarom bepalen tot de ver-i melding van de hulde, haar ter gelegenheid van haar veertigjarig jubileum gebracht. En dan melden wij allereerst, dat van het Nuts- gebouw, waarin de Muziekschool is geves tigd. vandaag de vlag is uitgestoken. Van twee lot vijT uur had ten huize van mej. De Graaf een recoptiq plaats, welke druk be zocht werd. Hoe zou het ook anders, nu, met de vele kunstvrienden, ook de talrijke oud-leerlingen deze gelegenheid aangrepen om haar nog eens de band te mogen drukken? Te twee uur kwamen de directrice van de Muziekschool, mej. Harry van der Harst, met de leeraren en de leeraressen haar ge- Jukwenschen. Mej. van der Harst voerde daarbij het woord en roemde zeer de opge-» wekLheid en den ijver van mej. De Graat voor haar werk, den tact om met de leer lingen om te gaan, en de kennis en vaar-> digheid. waarmede het onderwijs door haar wordt gegeven. Deze hartelijke woorden liet zij namens het personeel vergezeld gaan van een stoffe lijk blijk van waardeering, bestaande uit twee koperen lusters. "Mej. de Graaf betuigde haar dank voor deze attentie, en roemde de wijze, waarop do directrice en het overige personeel der school haar steeds^ gemoet kwam. Op deze deputatie volgde een tweede, die van commissarissen der Maatschappij, be-i staande uit dc heeren mr. A. D. Vijgh, v L Driessen, penningmeester; H. W. II voort, bibliothecaris, mr. J. Klein, D. Jaeger, mr. C. H. C. Nord Thomson, G. W. Groen, dr. II. W. Borgerhoff Mulder en M. II. A Juta, secretaris. Bij monde van den voorzit-, ter, die met groote waardeering van de leera-t res, de opvoedster en de persoonlijkheid van de jubilaresse 9prak, werd baar namens de Maatschappij een enveloppe met inhoud overhandigd terwijl hij haar van de Com-i missarissen persoonlijk een keurige muziek-* kast aanbood. Dat mej. De Graaf zich buitengewoon em kentelijk betoonde voor deze hulde, behoe* ven wij nauwelijks te zeggen. Ten slotte, wij zouden bijna zeggen: lest best, waren he tde leerlingen, die mej. Dei Graaf hun beste wenschen aanboden. En ook dezen kwamen niet met leege handen. Een keurig gouden armbandhorloge boden zij uit hoogachting en dankbaarheid hun beste leerares aan. Dat de jubilaresse met dit geschenk, ontvangen' uit de hand vair een barer beste leerlingen, zeer ingenomen was, behoeven wij zeker nauwelijks te zeg« gen, zoo min als wij behoeven te spreken van de vele bloemen, welke vandaag de ka mer van mej. De Graaf in een bloemenhof herschiepen. Vanwege den Rijkswaterstaat werd heden in Den Haag aanbesteed: het maken van boordvoorzieningen langs eenige ge deelten van den weg van het Haagsche Schouw naar de Utrechtsche grens, behoo- rende tot de Rijkswegen in de provincie Zuid-Holland. Raming f 3000. Het laagst werd ingeschreven door J. Visser Bzn., te Sliedrecht, voor f 2345. UIT NED. OOST-INDIE. Bendeleider neergelegd. KOETA-RADJA, 12 Nov. (Aneta). Dö hoofd-bendeleider Teukoe Angkasab werd met drie volgelingen door een patrouille, onder bevel van kapitein H. Meihuizen, in het Bakongansche neergelegd. Twee kara bijnen werden teruggenomen, twee kwaad' willigen opgevat, zoodat van de geheeU beEde zich nog acht kwaadwilligen op vrijf voeten bevinden. Aardbeving. FAK-FAK, 12 Nov. (Aneta). Een aardbé^ ving, welke niet minder dan twee uren aan hield, werd geregistreerd in Noord-West- Guinea. De meening der Pers. BATAVIA, 12 Nov. (Aneta). Het „Nieuws van den Dag voor Ned.-lndië" geeft, on der den titel „Smadelijke Nederlaag", als zijn meening te kennen, dat de Regeering de mogelijkheid van het gebeurde had be hooren te voorzien. De linkerzijde^Jiecft op handige wijze ge profiteerd van het aan den dag tredend anti-papisme der Christelijk- Histonschcn. Het blad acht de kans op een Katholiek- Vrijzinnig-Democratisch-Sociaal-Democra- tisch kabinet grooter, dan vóór de vorming van het kabinet-Coüjn, hoewel nog gering op zichzelve. De „Java-bodè' 'meent, dat het ditmaal voor Nedwland onmogelijk is, om gelijk in 1870 te verklaren, dat de opheffing van het Gezantschap bij het Vaticaan ge schiedt om redenen van financieelen aardg

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2