No. 20143. DINSDAG 10 NOVEMBER Anno 1926. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het vo^-^mste nieuws /an herten. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES 30 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prqa. Kleine Advertentiün uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cis bij een marimum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht "Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cta Bureau Neordeindspleiu Telefoonnummers voor Olrectle en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden I 2 35 per week 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.36 portokosten. Olt nummer öestaa uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.13f 0.25, SCHOL a 10.15f 0.36, GEH. KABELJAUW a f 0.21 per pond. N. C, DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 10 November 1925. 6285 KAASMARKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren belanghebbenden er aan, dat de Kaasmarkt gedurende de maanden Novem ber tot en met Maart aanvangt des voormid dags 8'/i uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 10 Nov. 1925.628-t Een 40-jarig jubileum. De firma Tieleman Dros, fabrikanten van Verduurzaamde Levensmiddelen alhier, houdt, hoewel haar bedrijf op de meest mo derne wijze is ingericht er nog de goede, mogelijk bij sommige barer confraters ouder wets geachte gewoonte op na, dat de jubi lea van het personeel, ook van hen, die een bescheiden positie bekleeden, worden ge vierd en voor de betrokkenen zulke dagen recht zonnig en aangenaam worden ge maakt. Dat heeft vandaag een trouwe werk ster in de afdeeling kruidenierswaren, on dervonden. Mej. Krisje Marks, herdacht heden den dag, waarop zij 40 jaar geleden, als jong meisje bij de firma in dienst kwam. Onaf gebroken bleef zij in de fabriek werkzaam tot volle tevredenheid van haar superieuren en ook van de firma, terwijl de jubilaressc zelve wederkeerig reden tot tevredenheid heeft. Hare jaren klommen, maar haar am bitie bleef onverflauwd en allen, wie met haar medewerkten bleven haar achten en waardeeren tot op dezen dag toe en hebben blijken van die achting gegeven. Het was dan ook te voorzien dat de dag van beden voor haar niet onopgemerkt zou voorbij gaan. Krisje viel de bijzondere eer le beurt dat de oudste firmant de heer A. II. Dros, haar de gebruikelijke enveloppe, die voor deze gelegenheid iels bijzonders had, over handigde, met een toespraak, zoo hartelijk dat zij liet nooit weer zal vergeten. Mej. C. MARES. Doch daarbij bleef bet niet. liet personeel van de afdeelingen daarbuiten, van het kantoorpersoneel, wilden niet achter blijven. Allereerst werd zij in de bloemetjes gezet, welke bloemen straks mee naar haar huis zullen gaan en daar worden gekoesterd. En daarbij kwamen de cadeaux, in overeen stemming met den wensch van de jubila- resse, alle huishoudelijke artikelen, waar mede ze haar knusse woning aangenaam en gezellig zal kunnen maken: een spiegel, een lamp, een theekomfoor enz. enz. Onze goede mej. Marks wist er haast geen Taad mee. En de handdruk, die zij van al do deelnemers(sters) ontving, {ffng steeds ver gezeld van den hartgrondigen wensch dat zij nog lange jaren in gezondheid en met toe wijding haar werk zal kunnen doen. Vandaag had zij echter vacanlic, om de felicitaties van vrienden cn kennissen in haar woning in ontvangst te kunnen nemen. Zeeuwsch-Hollandsche Verzekeringsbank. Op 29 September had in do grootc zaal van Zomcrzorg een vergadering plaats van verzekerden bij de Zceuwsch Hollandsche Verzekeringsbank (Z.II.Y.) gevestigd aan de Flcllerijkade 50 le 's Gravenhage als gevolg van het ieit dat minder gunstige berichten over deze Bank waren verspreid. Jn Leiden, T ?aar minder dan 300 personen, voor meerendeel kleine burgers en werklieden j Maatschappij zijn aangesloten, inle- "se e. uitteraard zich zeer voor e e zaak. Het initiatief tot die vergadering s uitgegaan van een der Leidsche verze kerden, den lieer Oostendorp en de opkomst was vrij groot. In deze vergadering, waarbij de pers niet was toegelaten, kwamen ver schillende der verspreide ongunstige ge ruchten ter sprake en er heerschte een vrij verdeelde stemming. Ten slotte werd er een motie aangenomen, luidende: „De verzekerden enz., gehoord de bespre kingen over den stand waarin de Z. H. V. „zich op dit oogenblik bevindt, „kennis nemende van het beheer der fi nanciën uitgeoefend door den directeur den „heer J. H. Sligter, eischt van de Directie „dat zij zich bereid toont, door eene door de „verzekerden aan te wijzen accountant naar „het beheer en de financiën der Z. II. V. een „onderzoek te doen instellen, opdat uit dit „onderzoek blijke de juiste toestand der fi nanciën; besluit deze actie ter kennis te „brengen van de Z. H. V." Inmiddels werd een commissie benoemd uit de verzekerden, beslaande uit de heeren Joh. Harting, P. A. Meijer en F. Slöxen, waaraan als voorzitter werd toegevoegd de leider van de vergadering, de heer J. Veld man, welke commissie in opdracht der ver gadering zich bereid verklaarde zich in con tact met de directie te stellen en daarvan hetgeen in de motie was neergelegd, te ver krijgen. Deze Commissie heeft zich van die taak gekweten en om bet resultaat harer be moeiingen aan de Leidsche verzekerden mede te deelen, had zij gisteravond in de groote zaal van „L'Union" een vergadering belegd, waartoe alle verzekerden waren op geroepen en waartoe ook de heer Stigter als directeur was uitgenoodigd. De vergadering, die vrij druk bezocht was werd weder geleid door den heer Veldman, die de aanwezigen verwelkomde, in het bij zonder den directeur die bereidwillig was overgekomen om de. vergadering in te lich ten en zijn erkentelijkheid uitsprak ten op zichte van den heer Oostendorp, die in ver band met de Hetze tegen de Z. H. V., het initiatief tot de vorige vergadering had ge nomen, waardoor er meerdere klaarheid was gekomen in deze onverkwikkelijke zaak. De Commissie was onmiddellijk aan het werk gelogen. De directeur kon echter geen gevolg geven aan. den eisch in de motie be lichaamd, zonder eerst den Raad van Com missarissen te hebben gehoord. Na veel overleg werd de Commissie meegedeeld dat zij niet als zoodanig kon worden gehoord, echter wel als uit een groep verzekerden aangewezen belanghebbenden. Alle gevraag de inlichtingen zouden hun worden ver strekt, zoowel door den directeur als door den accountant der Maatschappij, lid van het Instituut van Accountants, die zijn rapporten en verklaringen met zijn hand tekeningen zou dekken. Een door de ver zekerden aan te wijzen accountant kon de Raad van Commissarissen echter niet toe laten. Het viertal ging nu aan het werky met name de heeren Ilarling en den voorzitten Van het resultaat gaf de voorzitter nu een algemeen overzicht, ging de ten laste leg gingen, in hoofdzaak door het bij de reor ganisatie der Bank ontslagen personeel na, waarbij ook de open brief van den ontslagen geëmployeerde Gideons ter sprake werd ge bracht De Commissie, ruim ingelicht, kwam tot de conclusie dat de organisatie uitstekend in orde is en dat al heeft de Bank ongetwijfeld moeilijke tijden doorgemaakt, zij thans op een gezonde basis rust, zoodat de motieven die in de eerste vergadering tot de genoemde motie hebben geleid, niet juist waren. De heer Ilarling gaf daarna, pullende uit een lijvig dossier, een meer gepreciseerd overzicht van de gestie van het bedrijf der Bank met becijferingen en statistieken er bij en kwam eindelijk ook tot dezelfde slot som als waartoe de voorzitter was gekomen. Uit de vergadering werden nu nog enkele vragen en opmerkingen gemaakt, waarna de directeur, de heer Sligter het woord ver- kieeg cn de gemaakte opmerkingen zoowel die van de Commissie als die van de leden- verzekerden beantwoordde, waarbij hij som mige speciale verzekeringsgcvallen behan delde, met betrekking waarvan liij de hou ding van de directie kon rechtvaardigen. Dat de directie niet een vervolging in stelde tegen de aangevoerde laster, lag hier aan, dat men in Nederland tegen een naara- looze vennootschap kan zeggen wat men wil zonder met den strafrechter in aanraking te komen en boven persoonlijke aanvallen achtte de directie zich verheven. Veel indruk maakte ook de mededeeling van den directeur, dat de niet ontslagen, maar vrijwillig heengegane geëmployeerden, thans een eigen concurreerend maatschap pijtje hebben opgericht cn verzekerden aan de Bank tot zich pogen te trekken. De vergadering scheen door deze inlich tingen bevredigd. Dc voorzitter kon aan liet slot der ver gadering constateeren, dat de Z. H. V. zich uit het moeras van vunze laster had weten te verheffen en meende aan de verzekerden te kunnen zeggen, dat hunne belangen bij deze maatschappij veilig zijn. Voor de maatschappij was het dus een goede avond. School- en Werktninen. De Vereeniging voor School- en Werklui-» ncn heeft voor dit jaar haar werkzaam heden met de kinderen moeten beëindigen. Wel had het bestuur ook het najaarswerk door deze laten verrichten, doch de voort durende regens hraohten dit terrein in een zoodanigen toestand, dat het opknappen daarvan niet door kinderen kan geschieden. Het omspitten en najaarebemesten van het bijna één Hectare groote terrein moet nu dus onder beheer van de Vereeniging plaats hebben. Dit veroorzaakt echter groote kosten en om daarin gedeeltelijk te voor zien, verklaarde de Hildebrand-club, alhier, zich bereid een uitvoering ten bate van de Vereeniging te geven. Morgenavond zal in de Stadspaal door deze Club worden opgevoerd „De familie Kegge", vrij bewerkt# naar de „Camera Obscura". Gerust kunnen wij ieder aanbe velen deze voorstelling niet alleen, doch liefst met de kinderen te gaan bijwonen. Men zal er zich met de aardige tooneeltjes best amuseeren en de laatsten zullen er kennismaken met een van de beste en meest populaire voortbrengselen van onze Nederlandsche literatuur. Ten slotte zal men, door dezen avond te bezoeken, mede werken het der Vereeniging voor Schooi en Werktuinen mogelijk te maken haar nuttig werk voort te zetten. Laait ieder daartoe iets bijdragen 1 Morgen zal het 45 jaar geleden zijn, dat onze sfcadgenooten Hendrik Barendse en i Hendrika Alida van Haastrecht, wonende aan de Minnebroedersgracht, in ondertrouw werden opgenomen. Beiden zij zajn resp. 70 en 66 jaar oud zijn nog zeer kras; de man doet nog diensrt als bewaarder van rijwielen aan het Badhuis in die Van-der- Werf-slraal. De eerstvolgende raadsvergadering zal plaats hebben op 30 Nov. an., terwijl waarschijnlijk 7 December een aanvang zal worden gemaakt met d>e behandeling der gemeente-begrooting voor 1926. Op de 7 en 8 Nov. j.l. gehouden kam- pioenshondententoonstelling te Rotterdam be haalde kapitein M. v. Mens, alhier met zijn cocker Spaniels 2 eerste en een tweeden prijs. Gisteravond omstreeks negen uur reed de autobus Stadsverkeer, bestuurd door P. M. S. op de Haarlemmerstraat tegen een luxe-auto, bestuurd door don heer L., welke uit de richting Stille Rijn kwam. Van het eerste voortuig werd de treeplank bescha digd. van het tweede werden de spatborden ingedeukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beide bestuurders verklaarden signalen te hebben gegeven. De politie alhier heeft gisteren aange houden zekeren S. B., die nog f 3 boete te betalen of 3 dagen hechtenis te ondergaan had. Daar de man niet over de noodige con tanten beschikte, is hij in verzekerde be waring gesteld. Door M. A. K., bestuurder van een auto en wonende te Boskoop is bij de politie een klacht ingediend tegen den landbouwer II. F. uit Leiderdorp, die hem beleedigende woorden zou hebben toegevoegd. Op zijn beurt beklaagde F. zich, dat een auto, bestuurd door M. A. K., een kalf, dat F..voor zich uitdreef, heeft aangereden met het gevolg, dat het dier een achterpoot brak, waardoor F. een schade van f 100 leed. Gistermiddag omstreeks halféén wilde de 9 jarige J. M. K. in de ouderlijke woning in dc Lange Paradijssteeg een voorwerp van den schoorsteenmantel grijpen, waarbij haar jurk jé in aanraking kwam met de kachel en vlam vatte. Schreeuwend liep het arme kind de straat op. waar twee buurlui F. S. en W. B. haar beetpakten en over de straat rolden, waardoor de vlammen spoedig wa ren -gedoofd. Dr. Driessen van den Eersle-Hulpdienst verbond de vrij ernstige brandwonden. Voor óe Rijkspostspaarbank werd ten postkantore, alhier, in October ingelegd f 122274.74 en terugbetaald f 130310.23; derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 8035.49. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 151. Door tus9chcnkomst dezer kantoren werd ter Direcjie op slaalsschuldboekjes inge schreven nominaal I 3800 en afgeschreven nominaal I 3150; derhalve meer in- dan afgeschreven f 350. In hel verslag van Maandag j.l. over de Kantongeredhtzitting 6taat omtrent de zaak van A. B., caié- en restauranthouder, alhier: Beklaagde zei, „dat hij het meisje, in deze zaak betrokken, tot zijn personeel rekende. Hij beeft een tiental meisjes ge- engageerd, die hij als chanteuses wilde be schouwd zien, z.g. lokvogels,die hij gaarne er heeft, opdat er dan ook anderen, vooral heeren komen, Deze dames hebben vrije consumptie". Deze lezing geeft hetgeen beklaagde ge zegd heeft, niet juist weer. Beklaagde heeft gezegd, dat hij de meisjes rekende onder het bedienend personeel. Deze meisjes, die een vrijkaart kregen, waren gedurende den geheelen zomer op de dansavonden aan wezig geweest en uit erkentelijkheid daar voor had beklaagde aan deze jonge dames een vrijkaart gegeven. MUZIEK. - Maatschappij voor Toonkunst. Residentie-Orkest Het komt hoogst zelden voor dat we in de Litteratuur een uitlating van Beethoven over Zijn eigen werken tegenkomen. Ten opzichte van de zevende symphonie zijn er twee te vinden. In een brief van 1 Juni 1815 (aan Salomon) spreekt hij van „een groote sym phonie in A, een van mijn beste werken" en even later aan zijn Engelschen vriend Neate schrijft hij „onder mijn beste werken, wat ik gerust zeggen kan van de symphonie in A". Nu, ruim honderd jaar nadat het werk voor 't eerst, onder Beethoven zelf, werd uit gevoerd (1813), kunnen we B.'s meening volkomen deelen. Maar destijds heeft het de geesten sterk in beroering gebracht. Herin neren we slechts aan een kritiek van Weber, die, naar aanleiding van de zevende, Beet hoven nu wel rijp achtte voor het krankzin nigengesticht. Inderdaad is het een eigenaar dige Beethoven, die zich hier vertoont. De symphonie 19 ontstaan in de levensperiode, die we de ongegeneerde zouden kunnen noe men. Of liever de bij uitstek ongegeneerde; want „aufgeknöpft", zooals B. het zelf noemde, is hij altijd geweest Maar die trek was tot de 7e nog niet in zijn werk versche nen. Nu zou ook die kant van zijn persoon lijkheid zich doen kennen. Verkeer in een zekeren vriendenkring, verder de kennisma king met Bettina von Arnim zijn de uiterlijk aanwijsbare teekenen waarom in de A-dur symphonie een zeker jovialiteit kon ont staan, die men ongebonden, zelfs ruw kan noemen (finale bijv.). Maar door de kracht van uitdrukking is de werking ervan gewel dig. Niet het minst ook hierom, wijl er in no. 7 tegelijk een stemming heerscht van teederheid (is het Allegretto niet vol van jTielankolieke schoonheid?) die met den eer sten trek zoozeer in tegenspraak schijnt. Is ze nu de vroolijke symphonie, de „apotheose van den dans" zooals Wagner haar noemde? Of is ze veeleer de romantische (door haar onverwachte plotselinge overgangen bijv.) te noemen? Wij verkiezen de laatste karakte ristiek boven de eerste. Want teedere zacht heid is toch de ondertoon van deze sym phonie, waarin de ruwe maar ook de teer hartige Beethoven zich vertoont. Dr. van Anrooy heeft het wondere werk in den romantischen sfeer geplaatst, door bijzondere belichting van de vele snelle, onverwachte veranderingen en contrasten, die sterk de verbeelding van den toehoorder prikkelen. Passages in bet vivace waarin een fortissimo plotseling overgaat in een pianissimo (met gelijktijdige harmoniever wisseling) waren verrukkelijke verrassin gen. Nieuw voor ons was een symphonisch ge dicht geïnspireerd op de beroemde fon teinen in Rome van een der voorgangers uit de jong Italiaansche school, Respighi: muziek met sterk beeldend vermogen, die nimmer de grenzen overschrijdt, die aan elke kunst, ook aan de muziek, zijn gesteld. Programmamuziek moet, ook zonder pro gramma, muziek blijven. En dat was met deze „Fontane di Roma" het geval: nobele warm gevoelde en eerlijke muziek. Van G. II. G. von Brücken fock, den Haarlemschen componist, is een suite van vijf kleine stukjes „Indrukken uit het Zui den" gespeeld. Het zijn stemmingsbeeldjcs, fijn en poëtisch van inhoud, zeer suggestief, •wijzend naar de idyllische wereld, die in de opschriften ligt uitgedrukt, uiterst concies neergeschreven in geconcentrcerden vorm, piecieuse miniatuurtjes. In „Zee en Zon" ti of ons de zich door de ruimte verbeelden de klanken voortbewegende, rythmisch ge lijkblijvende figuur, de beweging der zee ge lijk, die zich zelve omkeert „in eeuwige verreinfng" Kloos); in „Boschgeesten" het grillig geïnsturmenteerde geheimzinnige triolenfiguurtje; in „Eenzaamheid, de tee- kenende hobomelodie en liet angstig benau wende (bas-solo) van de verlatenheid tegen 't slot (met dien open kwint)in „Jeune fille espiègle", de sierlijke pizzicatos en in „Melodie" de volheid van klank. Alles ge schreven met een zeer gelukkige gebruik making van het orkestrale palet. Het stuk had groot succes. De in de zaal aanwezige componist moest op het podium verschijnen. Met de feestelijke Academische Fest Ouverture van Brahms werd het programma geopend, met de prachtig gepassionneerden Don Juan van Strausz werd het waardig ge sloten. Vermelden we ten slotte dat het orkest onder van Anrooy's bezielende leiding het schoonste gegeven heeft dat zich laat den ken en dat het talrijke publiek in de zuiver ste aandacht het mooie en belangwekkende programma heeft aangehoord en, ten dank, dirigent en orkest geestdriftig heeft toege juicht. BINNENLAND. In Den Haag is overleden het lid van den Raad van State mr. D. Josephns Jiita. Najaarsvergadering Prov. Vereeniging van VrijE.-Herv. in Zuid-Holland. Opgericht is eon westelijke wedstrijdver- eeniging van bnrgerroeivereenigingen. Verzoek om stenn tot herstel en inrichting van het slot Loevestein. BUITENLAND. De geest van Locarno werkt. Rede van Chamberlain. Painlevé's iinanciecle voorstellen schieten weinig op. Alleen „officieel" nieuws van den aanslag op Mussolini. Samenzwering tegen het Spaansche direc torium. Naar aanleiding van den dief stal von bloembollen van"de firma H. de Graaff en Zonen, te Lisse, diene nog het volgende Bij het inspecteuren van de schuur van V., te Wijkeroog, door den brigadier Boe- rema, werden daar in de schuur nog een achttal zakken met hyacinten gevonden, welke ook van Hillegom per tram waren vervoerd. Van zes zakken werd de her- konufc opgegeven, als zijnde zieke bollen, wat bij onderzoek juist bleek te zijn. De andere twee zakken waren gevuld met goede bollen vau do variëteit „l'Inno- cence." Desgevraagd gaf V. op een stuk land te hebben gebuurd te Bloemendaal achter I het „Gosticht", Mceronberg 1 waarbij hij I tot de conclusie was gekomen, dat aldaar j bij het rooien der bollen er nog verschil- j lende achtergebleven waren in den grond, i Deze heeft hij opgerooid, in zakken ge daan, en nota bene per rijwiel vervoerd naar Hillegom, en zo daar op de tram ge daan, om ze dan weer naar Haarlem te vervoeren. Voorloopig werd door genoemden politie man ook beslag op deze bollen gelegd. Het j.l. Zaterdag te Rijswijk (Z.-H.) uit een sloot aan den Kleiweg opge haalde lijk is geblckon te zijn dat van den GG-jarigen heer J. B D., oud-directeur van de broodfabriek ,,De Oude Vette Hen"* wonende te Gorsel. OpdenRijswijkschewcghceft gisteravond ongeveer kwart over vijven ter hoogte van de sigarettenfabriek Ed. Lau rens een ernstig auto-ongeluk plaats gehad,, waarvan de gevolgen nog betrekkelijk zijn meegevallen. Twee jongelieden, de gebroe ders B. uit Den Haag, reden op een laag gebouwde motorfiets, toen zij door een grooten luxe-auto van achteren werden ge grepen en een 40 M. ver meegesleurd. Do berijder, C. B., die zóó tusschen de veered van den wagen en de spaken van het wiel bekneld zat, dat velen te hulp moesten ko men om hem uit zijn benarde positie te be vrijden, werd door den Eerste-Hulpdienst naar het Katholieke Ziekenhuis gebracht- waar hij een gecompliceerde beenbreuk bleek te hebben. Zijn broeder, H. B., werd ook meegesleurd, doch liep daarbij geen ernstige verwondingen op. Volgens oogge tuigen had de auto, die in beslag is geno men, een vaart van 00 K.M. toen het onge luk plaats greep. Gezegd werd, dat de voet- rem niet functioneerde. De thauffeup weet het ongeluk aan de slechte verlich ting van den weg, waardoor hij de mo torfiets, die totaal vernield werd, te laat had opgemerkt. Volgens een bericht vanr andere zijde heeft zich het ongeluk eenigszint anders toegedragen. De motorrijder O. B. zou ter hoogte van de Wenckebaclistraat naast zijd motorfiets op den jveg voor snelverkeeï, hebben gestaan, toen de auto uit de rich ting Rijswijk kwam aanrijden en de chauf feur hem te laat zag. B. kwam volgens dit bericht met een voet tusschen de spakeff van zijn fiets te vallen en brak een been' Over meesleuren wordt hier niet gerept. In dè groote zaalvan hetCoxS- certgebouw te Rotterdam gaat me» weldra met den opbouw van de door de Rottor- damsche „Dameskroniek" georganiseerde Beurs beginnen. Bekende Nederlandsche fa brikanten en induatriëelen hebben hun me dewerking toegezegd niet alleen, maar zullen er voor zorgen, dat hun stands etd artistieken aanblik bieden. Zooals wij in dertijd reeds mededeelden, zorgt de direc tie voor de noodige attracties «n verras* singen. In zake den moordaanslag »n de Halvemaansteeg te Amsterdam verneemt „De Tel." nog, dat de politie een sterke aan wijzing heeft gekregen, die er op kan wijzen, daf Martha Klopweg aan het geval niet on schuldig is. Toen de patiënt naar het Binnen- Gaslhuis was gebracht, heeft hij behalve do woorden: Ik dacht niet, dat j# zoo slecht was ook nog gezinspeeld op een vtguw, die hem gesloken had. Hiermede kan hij zeer vermoedelijk niemand anders bedoeld heb ben dan de Duitsche vrouw, dit men met hem heeft zien twisten. Te Zaandam waren gisteren drie arbeiders bezig boomen om te halen achter een perceel op den Zuiddijk; twee hunner ®aakten den grond los, terwijl de

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1