IO. 20140. VRIJDAG 6 NOVEMBER Arino 1925. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVERTENTTEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prga Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags et Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Olrectie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTt Voor Leiden per 8 maanden 2 36, per weekƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 12.36 portokosten. DH nummer besiaat uit ViER Bladen EERSTE BLAD. I GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, ifi&chmarkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG en ZATERDAGAVOND verkrijgbaarSCHEL- iVISOH a f 0.12—10.28 en SCHOL a 10.16 per pond. i N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. 1 Leiden, 6 Nov. 1925. 6121 Buitengewone ZendingssamenkomsL Het heeft zeker niemand verwonderd, dat Ju deze Zendingsweek alhier een buitenge wone Zendingssamenkomst werd uitgeschre ven; een jamenkomst, welke een geheel an der karakter zou dragen dan de gewone bij- .teenkomsten voor de Zending, welke in het winterseizoen in de Oosterkerk gehouden Worden. Deze buitengewone Zendingssamenkomst dan had gisteravond in de Hooglandsche jterk plaats. Zij was slechts matig bezocht, Al kon de toegangsprijs laag genoemd wor den en al beloofde het programma veel goeds. Deze avond was in hoofdzaak in elkaar gezet op initiatief van twee personen, n.l. de heeren F. Kriek Jr. en Abr. L. Verhoog. ;Deze beiden, overtuigd, dat er iets gedaan 'moest worden ter bestrijding van het groote financieele tekort der Zending, dachten, dat .bet wel mogelijk zou zijn een avonds als 'deze te organiseeren. Met hulp van de Chr. zangvereeniging ,,Deo Volente", van Rijns- Wrg. welke Vereeniging spontaan haar ^medewerking aan genoemde heeren toe zegde; van de leden van de orkeslvereeni- fcing „Per Aspera ad Astra", alhier; van den ïieer J. Noordanus, directeur der beide Ver- lenigingen, en niet te vergeten door de toe zegging van den heer L. Kooien, organist /der Hooglandsche kerk, dat ook hij zou me dewerken, konden beide heeren zich tot het .bestuur wenden van de Hulpvereeniging (tler Ned. Zendingsvereeniging te dezer stede met de boodschap en de vraag: Die Ver enigingen en personen stellen ons in staat 'een muziek- en zangavond te organiseeren; jWilt u ons helpen? En dit gebeurde. De Hulpvereeniging zorgde voor de kerk en voor Advertenties en programma's. En zoo kon -'de zaak doorgaan. y Plet samenzijn werd geopend met gebed door ds. J. G. W. Goedhard en met het ge meenschappelijk zingen van Psalm 150 vers 11. Daarop sprak genoemde Leidsche predi kant een openingswoord, waarin hij den Aanwezigen vrienden van de Zending na mens de hiervóór aangeduide Zendings vereeniging welkom heette en allen mede werkenden tot het slagen van dezen avond dank bracht. Het verheugde spr., dat het plan voor deze bijeenkomst was opgekomen fuit de Gemeente zelve, zooals het eigenlijk gaan moet Hij leidde den spreker, dr. K J. Brouwer, Zendingsdirector van Oegstgeest, bij de hoorders in en ontwikkelde een Zen dingsgedachte naar aanleiding van Efeze 2 17.. Dr. Brouwer had lot onderwerp zijner rede gekozen: Noodig of onnoodig. Om reeds dadelijk misvatting le voorko men, stelde hij voorop, dat hij hier er niet over zou spreken of de Zending noodig of onnoodig is en ook niet hierover of de Zen- „dingsweek, waarin wij nu zijn, noodig of Onnoodig is. Spreker wilde behandelen de vraag in hoever wij, menschen, noodig of onnoodig zijn in het werk van God; onder het oog zien of God ons en het onze, ons gebed, onze toewijding, onze offers nooQig heeft of niet. Spreker wees er allereerst op, hoe wij in het Oude Testament telkens kunnen lezen dat God ons, menschen, niet noodig feeeft, en in het Nieuwe Testament, dat God ons, menschen, wel noodig heeft. Maar het Oude Testament zegt ook het laatste en het Nieuwe Testament het eerste. En dies komen wij tot de vraag: Hoe is het nu eigenlijk? 't Is zóó: Maakt het geloof ons niet hoog moedig, maar ootmoedig, zooaJs het hphoort, dan zal het ons blijken, dat God den mensch noodig heeft zooals Hij het Zich heeft ge dacht, dal God ons, menschen, noodig heeft als willooze werktuigen; als wij maar bruik baar zijn. Dit toepassende op de Zending en het Zendingswerk, stond spr. er o.a. bij stil, dat de Zendingsweek in de eerste plaats komt om de geestelijke dingen, om ons ootmoedig gebed, onze overgave. En dan volgt in de tweede plaats onze offervaardigheid. Ds. Goedhard sloot het samenzijn met een toepasselijk woord, deelde mede, dat hier nu niet gecollecteerd zou worden, maar dat de gelegenheid zal bestaan a.s. Zondag bij dragen te geven voor het groote Zendings tekort. Zijneerw. eindigde met dankzegging en allen zongen het tweede vers van Ge zang 245. In den loop van den avond hadden de aanwezigen genoten van muziek en zang. De heer 1 Kooien bracht op het kerkorgel verdienstelijk ten gehoore „Praeludium" van J. Rheinberger en F. Mendelssohns zesde orgelsonate. Het orkest speelde vier num mers, welke van uit het koor goed klonken, en het zangkoor, hetwelk mede in dat ge deelte der kerk had plaats genomen, zong een even groot aantal liederen op lofwaar dige wijze. Eén er van, „Bede", is gedicht door mej. Cath. van Klaveren, lid der zang vereeniging, en getoonzet door onzen stad genoot den heer J. Noordanus. In „Sion, de stad Gods", zong mej. Marie Oudewater, ook lid van het zangkoor, met zuivere stem den sopraan-solo. Het orgel, bij het orkest in gebruik, een mooi instrument van den heer Van Beelen, te Katwijk-aan-Zee, werd be speeld door den heer J. Kriek. Feestavond Bond van Hoogcr Onderwijspersoneel. Woensdagavond hield de afdceling Leiden van den Bond van Hooger Onderwijs-perso- neei ter gelegenheid van het vijfjarig be staan der aid. een feestavond in de groote zaal van „Zomerzorg". De zaal, welke door de aangebrachte versiering een prettig aan zien gaf, was geheel gevuld met leden en genoodigden. De voorzitter, de heer Van der Meer opent met een hartelijk welkom aan allen. Hij deelt mede, dat ook dezen avond eenige af gevaardigden van afdeelingen aanwezig zijn namelijk de heer Jezier uit Utrecht, hoofd bestuurder, de heer Brandwijk uit Delft en de heeren Baak en Faro, bestuurders der „Centrale van Personeel in 's Rijks dienst". De heer Van der Meer geeft een kort over zicht van hetgeen alzoo gedurende deze af- geloopen vijf jaren is gedaan door de afdee- ling om het welvaartspeil der ambtenaren bij het H. O. te verbeteren. Hij memoreert even de salariskwestie3 en het georgani seerd overleg. Dit laatste echter kon beter want hiermede was nog zeer weinig bereikt, doch de Bond zal niet rusten alvorens dit georganiseerd overleg ten volle zal worden aanvaard. Spreker noodigl hen, die lot nu toe nog niet georganiseerd zijn, te besluiten lid te worden van dezen Bond en niet langer ach teraf te blijven en anderen de kastanjes uit het vuur te doen halen. Hij herinnert nog even met grooten dank aan een van dc op richters, den heer De GToot, helaas reeds overleden. Ook aan den zeer ijverigen secretaris, den heer Kasten is een woord van hulde hier op zijn plaaiö. Komende op den avond van heden wijst hij er op, dat van alle zijden medewerking is verleend tot het welslagen van dezen avond. Het muziek-ensemble Sappho", bij zeer velen bekend, stelde zich gaarne en geheel belangloos voor dezen avond dispo nibel. Aan hen een woord van dank is ze ker hier gemotiveerd. Ook de dilettanten- tooneelclub „Vriendschap" en verder zooals het program van den avond aangaf, aan allen die tot het slagen van dezen feest avond medewerken, betuigde spreker zijn hartelijken dank en wenschte verder den wezigen een genoeglijken avond. De heer Jezier verkreeg even het woord en herinnerde er aan hoe, nadat reeds af deelingen als Groningen, Utrèclit, Wage- ningen en Delft bestonden, ook de afd. Lei den werd opgericht, eerst zeer klein en die ondanks de moeilijkheden waarmede te kampen was, een der sterkste afdeelingen is geworden. Ook de heer Brandwijk uit Delft wenschte deze afdeeling van harte geluk en het wekte sprekers bewondering, dat de afd. Leiden zoo was toegenomen, daar hij vóór vijf jaren met nog eenige anderen alles in 't werk stelde om tot de oprichting dezer afdeeling te komen. De heeren Baak en Faro als bestuurders der „Centrale van personeel in 's Rijks dienst" waarbij ook de Bond van H. O.-per- soneel is aangesloten, voerden nog even het woord en meenden dat het deze afdeeling niet aan geest en ijver ontbrak. Het strijkje „Sappho" liet zich met tus- schenpoozen hooren, de muziek was uitste kend en bracht een vroolijke stemming on der allen. De tooneelstukken „De Candidaat" en „De Kruik" werden tot aller genoegen op gevoerd en vooral het laatste werd met on bedaarlijk lachen in de zaal begroet. De Pierrot-zangers mej. C. Carré en de heer L. van Velsen hadden dezen avond met hun humoristische en aardige liederen veel succes. In de naast de zaal gelegen serre was voor de pauze gezorgd voor eenige attrac ties en ook dit viel zeer in den smaak. Door verschillende firma's, wier namen daar prijkten, waren voor deze attracties diverse artikelen afgestaan. In alle opzichten mag deze avond als ge slaagd en als een groot succes voor de afd. Leiden van den Bond van Hoogeronderwijs- personeel worden beschouwd. Een geanimeerd bal onder leiding van den heer Van Duyn hield de aanwezigen tot laat in den. avond bijeen. Morgen hoopt mej. E J. de Graaff den dag te herdenken, dat zij 12Va jaar geleden bij de firma S. Taverne, Rijnsburgersingel No. 38, in dienst trad. Op het terrein der Gasfabriek is gis termiddag, omstreeks bal ft wee, bij het los- sen van grint een kraanwagen omgevajlcn. j De bestuurder, H. K., kwam met den schrik j vrij. De firma Zitman was hedenmorgen met de herstelling bezig. De politie alhier heeft gisteren een klein sleepbootje in beslag genomen, dat onbeheerd drijvende werd aangetroffen. In- lichtingen- hieromtrent verschaft de Com- missaris van Politie; of de Havenmeester. W. van H. heeft zich bij de politie beklaagd, dat hij gistermiddag door J. O. in de Kanaalstraat mishandeld is. J. K., alhier heeft aangifte gedaan van vermoedelijke verduistering van zijn rijwiel. Hedenmiddag schrikte een voor een til bury gespannen paard bij de Narmstraat in de Steenstraat zóó voor twee tTams, dat paard en wagen omver vielen. De bestuur der der tilbury wist nog op tijd van den bok te springen, een er in gezeten dame kwam met den schrik vrij. De wagen is eenigszin* beschadigd, Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs alhier op 5 No vember bedraagt totaal 617, tegen 5 Nov. 1024 totaal 648. ling, prachlig geïnstrumenteerd en klamk- schoon van begin lot eind. Het laatste deel, veel voorkomend verschijnsel, heeft het peil niet kunnen houden. De uitvoering van mevrouw Colin (piano) en dc heeren Carambat (viool) en Chizalet (cello) was het volmaakte nabij. We be wonderen de pianiste om haar rijk genuan ceerd spel, dat zoo prachtig afgewogen was tegen den klarnk der beide strijkers.. En de cellist, die in een klavierlrio zoo licht in de verdrukking kan komen, had vrij spel tot in het teerste pianissimo. Violist en cellist gaven elkaar in fraaiheid van toomgeving niets toe. De leden van „Voor AAlen", die de zaal vulden, hebben hun ingenomenheid met het gebodene duidelijk aan den dag gelegd in geestdriftige toejuichingen, die aan 't slot het karakter kregen van een ovatie. MUZIEK. De kapitein W. M. C. J. Hafkemeijer, van den staf der infanterie, is overgeplaatst bij het 4de regiment infanterie, alhier in garnizoen. De kapitein der artillerie W. F. H. Zegere, alhier, is overgeplaatst bij het regiment kustartillerie, te Helder in garnizoen. „Kunstkring voor Allen."' Parijsch trio. In de niet genoeg te waardeeren toe lichting op het programma der door het Parijscl>e trio uitgevoerde werken, werd het trio van Raivel gekenschetst als „een voor de uilvoerenden ^eeleischend werk, dat om zijn bijzondere eigenschappen wel tot het persoonlijkste kan gerekend worden, wal hij op het gebied der kamermuziek heeft geschreven". Van die moeilijkheid zal wel ieder, die het neg niet wist, hartgrondig overLuigjd zijn geworden. Maar wat nu eigenlijk die „bijzondere eigenschappen" van het werk zijn zal voor velen, vreezen wij, een open vraag zijn gebleven. Zij zui len zich hebben afgevraagd': moeten wij het om die „bijzondere eigenschappen" mood vinden? Op die vraag geeft de toelichting geen antwoord. Wat wijs gezien is door den steller er van. We willen trachten den ver onderstelden vrager kort van antwoord te dienen. Muziek is schoonheid en schoon heid is lerven. En zoo oneindig gedifferen tieerd het leven is, zoo oneindig is de mu ziek verschillend in haar uitwerking daar van. Daarom moet men, om zuiver te kun nen oordeelen, voor alles vragen: hoe ziel Ravel het leven. Dat kan al een frappant verschil geven met ons eigen inzicht. Maar er is meer. De uifdrukkinksmiddelem, waar van Ravel zich bedient en die door zijn levensdnznoht gedicteerd zijn, zul'len ons al licht vreemd aandoen als ons dat inzicht zelf niet eigen is of eigen is gemaalktEn wat ons vreemd is, vinden we nu eenmaal niet mooi. Met Debussy zijn we gaandeweg ver trouwd geraakt. Ravel, gecompliceerder van geest en meer visionair, stelt nog te veel voorop dan dat van doorloopend kalm ge nieten zelfs bij den ontwikkelden toehoor der sprake kan zijn. Er is nog te veel strijd om Ravel en vooral die strijd wordt nog met te veel hartstocht gestreden. Aan den eenen kant te veel impressionisten en onder hen, die hun impressionisme nog gaan toe spitsen lot een verfijnde combinatie van realisme en symbolisme men ziet, er hoort nog al wat toe om volwaardig in de familie te kunnen worden opgenomen aan den anderen kant de meer gewone naturen, die nog te weinig vertrouwen stel len in hun tegenstanders dan dat ze woor den als aanstellerij en snobisme steeds te kunnen inhouden. Zoolang er nog gezag hebbende musici zijn, die een werk als het trio in kwestie „absoluty ugly" vinden (Wouter Ilutschenruyter in een door een Amerikaan eenige jaren geleden op touw gezette inquisitie onder vooraanstaande musici) en daarnaast ook achtenswaardige beoordeelaars slaan, die het een specimen van de ware muziek van den tijd vinden, doet men het verstandigst voorloopig de be trekkelijke juistheid in beide oordeelen aan te nemen endankbaar te zijn, voor de geboden gelegenheid om een gave uitvoerig te hooren van het werk, dat de geesten zoo in beroering heeft gebracht. Laten we het aan den tijd over om uit te maken wie van beide partijen het aan 't rechte eind heeft Geheel anders staan we voor de werken als het trio van Rouseel en dat van Chaus- son: daar komen we op bekend terrein. En van die beide stukken hebben we onver deeld genoten. Beide werken ademen een vrijwel gelijken geest, den geest van Cesar Franck. Wat niet te verwonderen is, daar beide componisten direct of indirect leer lingen zijn geweest van dien grooten mees ter. Het trio van Roussel is zonder inzin kingen doorioopend hoog en delicaat ge stemd, mooi gekleurd en zeer boeiend; verrukkelijk die evocatieve zang in het langzame deel. Het werk van Ohausson ie aJ even zuiver van muzikaliteit- voornaam van thematiek en bewerking, vol afwisse- Te Utrecht heeft voor het eerst een trouwpartij plaats gehad met een van de gemeentelijke autobussen. Aan het stadhuis was daarvoor veel belangstelling. Het gemeentelijk trambedrijf had den auto bus van buiten met slingers groen en witte herfstasters behangen en ook van binnen wae bloemvorsiering aangebracht. Boven dien had dit gemeentelijk bedrijf twee man voor de bediening beschikbaar gesteld. Dc 11 a h a a n s c h e vliegtuig en die op het vliegkamp te Schellingwoude waren aangekomen, zijn gisteren vertrok ken. Zij gaan via Zurich naar Italië terug. Toen gistermiddag de arbei- dcr Roks aan de Coöp. suikerfabriek te Roo sendaal zijn werk wilde hervatten en hij on der een automatischen kolenlransporteur doorliep, viel door lot nog toe niet opgehel- derde oorzaak een kolenbak met een vracht 1 van 700 K.G. kolen naar omlaag en bedolf den arbeider. De man was oogenblikkelijk dood. IndeomstrekcnvanBredazijn rijproeven gehouden met een nieuw stuk ge schut, uit Zweden afkomstig. Het stuk zelf rust op een tweewielig voorstuk en wordt ge trokken door een Lotillraclor, waarvan de wielen zijn voorzien van rupsvormige tanden die uitgezet kimnen worden, waardoor het rijvlak wordt verbreed en slippen tot een minimum wordt beperkt. Het stuk zal nog j aan schietproeven worden onderworpen en daarna vermoedelijk bij ons leger worden in gevoerd. De volgende maand zullen aan de postkantoren drie verschillende soor ten weldadigheidspostzegels worden be schikbaar gesteld, waarvan de opbrengst gedeeltelijk ten goede zal komen aan de bonden op het gebied van kinderverzorging. De zegels zullen kosten 4, 11 en 12V£ cent waarvan reap. 2, 3*£ en 2Vfc cent per zegel door de posterijen zal worden afgedragen aan de genoemde bonden. Het Nederlandsche stoom schip „Albiero", komende van de kust van Afrika, heeft 28 man van de „IJselstroom" aan land gezet, welke aan de Afrikaansche kust bij Liberia vergaan is. Het „N. v. d. D. v. N. I." w ij s t onder het hoofd „Een ernstige waarschu wing" op het te veel in den wind slaan van den ernstigen raad van de stoomvaartmaat schappijen om zich, alvorens de reis van Nederland naar Indië te ondernemen, te laten inenten tegen pokken, typhus en cho lera. Nu onlangs kwam een mailboot uit Nederland te Priok aan. Onder de passa giers was één dame, die. zich pas den avond te voren met koorts bij den scheepsdokter had gemeld. Het bleek, toen zij haar intrek in een hotel had genomen, dat zij aan j typhus leed en later bleek, dat niet minder dan 18 medepassagiers, die intusschen reeds tot in Semarang en Soerabaja waren ver trokken, ook geïnfecteerd waren. Zeer waar- I schijnlijk hebben meerderen die infectie te i Port-Said opgedaan, waarom genoemd blad j naast den ernstigen raad, om zich te laten I immuniseeren vóór het aanvaarden van de reis, dien voegt om nooit iets in Port-Said i te gebruiken. In het begin dezer maand heeft de HollandAmerika-lijn, wegens het geringe aantal passagiers, de wekelijksche afvaart naar New-York veranderd in een veertiondaagschen dienst. De „Rijndam" is daardoor weer uit de vaart genomen en op gelegd- Na het vertrek van de ,,Nieuw-Am- sterdam" op 27 October j.l., geschiedt de eerste afvaart thans op 10 November met de „Rotterdam", daarna 24 November met dc „Volendam" en 16 December met de „Nieuw-Amsterdam." In Januari van het volgende jaar zullen drie afvaarten plaats Rebben. Half April wordt de wekelijksche dienst weer hervat en komt de „Rijndam" weer in den vasten lijndienst. Het stoomschip „Veendam" komt thans in den CubaMexico-dienst, en vertrekt 18 November naar Southampton. Te Maastricht waren bij de steenenbakkerij „Belvédère" buiten de Boschpoort overblijfselen van een neoli- thisch dorp ontdekt. Gisteren zijn Leidsche oudheidkundigen met de opgravingen be gonnen. BINNENLAND. De begrootingsdebatten zijn in de Tweede Kamer begonnen. i Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende de Marinebearooting voor 1926. De collectieve arbeidsovereenkomst in hef bakkersbedrijf ia onderteekend. Indeeling lichting 1926. BUITENLAND. Diiitsch-natLonale actie tegen minister Stresemann. Moordaanslag op Mnssolini verijdeld. De hoofd-schuldige zijn gearresteerd. Baldwin zingt den lof over het resultaat van Locarno. Toenadering der Fransche socialisten tel de regeering Painlevó. In Engeland maatregelen togen de fas cisten. Een verbond der groote Engelsche vakver» eenigingen is tot stand gekomen. V olgens „A utoleven" waren in Nederland op 1 Januari 1925 in gebruik 31.003 automobielen en 36.714 motorrijwie len, in totaal dus 67.717 motorvoertuigen. Op iedere 108 inwoners was dus één motor voertuig in gebruik. Volgens mededeeling van het CentraaT Bureau voor de Stati9liek in zake de schoonennijverheid bestonden in 1924 hier te lande 363 ondernemingen met een jaarproductie van meer dan 1000 paar schoenwerk. De verkoopwaarde van de 7.315.000 paar vervaardigd schoenwerk was f 34.913.000. Hiertoe werden verbruikt o.a. 13.378.000 vierk. voet en 230.000 K.G. over- leder, 4.616.000 K.G. zooileder en 4.582.000 vierk. voet voeringleder. De totale sterkte van het personeel bedroeg op 15 September 1924 9329 personen; op 31 December van dit jaar was in deze ondernemingen een machinevermogen van 5416 P.G. opgesteld. Voorde betrekkingvan onder wijzer aan een openbare lagere school tf Steenwijk hebben zich 120 sollicitanten aan gemeld. Dronken muzikant, die Weg» gedragen wordt: Grooter eer is miasohiee zelf8 aan Richard Wagner nooit geschied men draagt mij op de handen I DE ALGEMEENE TOESTAND. Nog altijd in afwachting Het onderzoek naar hel Grieksch-Bnlgaarsche con flict De socialistische internationale. Zoowel in Duitschland als in Frankrijk is nog weinig verademing gekomen in de crisis. De Fransche socialisten schijnen hun houding echter te wijzigen en gebeurt dit, dan staat Painlevé heel wat sterker, al is zelfs dan zijn positie nog niet zonder ge vaar, daar inzake Syrië Marokko de steun der socialisten ten allen tijde twijfelachtig blijft. Italië heeft eveneens kans gehad voor een crisis te komen te staan, daar er op Mussolini een moordaanslag was beraamd, die echter is voorkomen. Men zie onder Italië. De beide hoofdbelrokkenen zijn ge arresteerd en wellicht zullen nog meer ar restaties volgen. #- De leden der commissie, onder presi dium van sir Horace Rumbold, den Brit- schen gezant te Madrid, door den Raad van den Volkenbond benoemd, om op het tooneel van het jongste Grieksch-Bulgaar- eche grcns-incident een onderzoek te hou den, vertrekken heden te dien einde van Qenève. De door den Raad aan dc com missie gegeven instructies zijn, vast to stellen, wie de aanvaller was, de schade loosstelling te bepalen, en voorstellen to doen, om dergelijke voorvallen in de toe komst te voorkomen. Ten aanzien van de laatstgenoemde taak zal het de commissie volkomen vrijstaan, adviezen te geven tot nadere overweging, welke nuttig kunnen schijnen en uitvoerbaar in het licht van hun onderzoekingen. Over haar rapport zal worden beraadslaagd op de vergadert/ig, die de Raad in Dec. zal houden. De „Times" geeft de hoop te kennen, dat alsdan de opwinding en bitterheid in Bulgarije en Griekenland voldoende zal zij*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1