No. 20139. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 November Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Alphen. Gistermiddag kwam een per- go :n, die onder den invloed van eterken drank verkeerde, zoodanig te vallen, dat pij zijn been brak. De man bloedde hevig en de politie trachtte hem te voet naar het bureau te vervoeren, wat echter niet gelukte, waarna dit per kar moest geschie den. Later werd hij per auto naar het Zie kenhuis te Leiden vervoerd. Bodegraven Den derden Noovember was het -40 jaar geleden dat de heer H. Blazer, ohef van Turkenburg's Zaadhandel, alhier, in dienst dier firma trad. Zooals wij reeds eerder meldden, is de heer Blazer, zoowel bij de directie als bij het talrijke personeel zeer gezien, niet alleen door zijn werkkracht, maar ook door zijn populaire persoon. Geen wonder dan ook dat dit jubileum niet onge merkt zou voorbijgaan. Een der magazijnen van het groote gebouw der firma was door het personeel feestelijk versierd en daar werd de jubilaris door de directeur met hun familie en door het personeel ontvangen. Allereerst voerde hier het woord de jubilaris zelf, die in liet kort zijn loopbaan bij de firma naging. De prettige wijze waarop hij al die 40 jaren heeft mogen samenwerken met de directie en het verdere personeel heeft hem dien arbeid licht gemaakt. Hij is met de firmanten waarvan er reeds een drie tal zijn overleden als het ^are in de zaak opgegroeid en heeft kunnen opmerken de vriendschappelijke verhouding tusschen di rectie en personeel. Hij bracht dank aan de directie voor de steeds prettige samenwerking maar vooral aan God, die hem dien arbeid heeft mogelijk gemaakt. Vervolgens werd het woord gevoerd door den directeur den heer H. Turkenburg, na mens de directie en de familie. Deze besprak de prettige verhouding met het personeel, die wel sterk uitkwam in het aanbieden van den gedenksteen ter gelegenheid van het 76-jarig bestaan, nu juist een jaar geleden. In dat jaar is weer de heer D. Turkenburg overleden. De directie prijst zich gelukkig dat zij toch bij alles den chef, den heer Bla zer nog mocht behouden. Hij Is de man, die alle onderdeelen der gaal' kent en die zijn groote verantwoorde lijke taak, die vooral in den winter zeer poot is, met de meest mogelijke zorgvuldig heid verricht. Spr. weet dat de heer Blazer God dankt voor het voorrecht dat hij zoovele jaren In een goede gezondheid mocht werken en wenscht hem toe dat hij nog lang voor zijn gezin en de firma gespaard moge blijven. Als stoffelijk blijk van belangstelling werd den jubilaris nu een enveloppe met inhoud aangeboden, benevens eegi gouden horloge mot ketting. Namens het personeel werd het wooixl gevoerd door den heer B. Buitelaar, dde de verdiensten van den jubilaris op de juiste wijze in het licht stelde. Daarna sprak ds. van Wijngaarden van Westmaas, die de jubilaris schetste ais de trouwe huisvriend van de familie, die altijd volkomen ter be schikking was en van onschatbare waarde is geweest. Spr. zegt (e hopen dat ook de jongere directeuren dezelfde vriendschap gullen mogen ondervinden. De heer T. Sanders sprak tenslotte als vriend van den jubilaris. Tenslotte dankte deze voor de treffende blijken van waardeering die hij bij zijn ju bileum mocht ondervinden. Vrijdagavond zal wederom in hotel van Rossum den bijeenkomst plaats hebben van de deelnemers aan den winkelweek jnet hunne dames, die door het winkel werkcomi té tot sluiting van de actie wordt aangebo den. Alle betrokkenen zijn daartoe uitg-noo- digd. De heer O. krijg bij het reparecren van een zonnescherm in de Brugstraat, de scher pe punt van den stok op het hoofd. Hevig bloedende uil een vrij diepe wonde werd hij door omstanders naar den dokter gebracht, tMe een verband legde. Kondekerk. Dinsdagavond had in een der lok-alen van de openbare school de officieele opening plaats van de eleclri- citeitsvoorzicning in onze gemeente. De^ avond droeg een eenigszins feestelijk ka rakter. De burgemeester opende den avond en sprak als volgt: Het is van oudsher de gewoonte geweest om heuglijke feiten en gebeurtenissen in het familieleven min of meer feestelijk te herdenken In het bijzonder was dit gebrui kelijk bij een huwoiijk en het feit eener geboorte. Geldt dit voor ons familieleven, ik meen, dat deze goede gewoonte ook behoort gevolgd te worden in de huishouding der gemeente. Zoo gedenken wij heden het oogen-blik, dat het eerste l&agspannings- kind uit het huwelijk tusscben de gemeente Leiden en onze gemeente i3 geboren, een feit, waarover wij ons kuDnen verheugen. liet is daarom ook, dat ik volgaarne heb voldaan aan het van de directie der licht fabrieken tot mij gerichte verzoek, om op dezen geboortedag enkele woorden te willen spreken. Jk heet u allen hartelijk welkom en het is mij een groot genoegen, dat u in zulk een grooten getale naar hier gekomen zijt en aldus blijk geeft van uwe belangstelling in heigeen door de gemeente alhier wordt ondernomen. Naast heeren predikanten, die ik hier af zonderlijk noem, mogen wij hier tezamen aantreffen in de eerste plaats de vertrou wensmannen der gemeente, de leden van d^n raad, met afgevaardigden van vakvar- eenigingen, vertegenwoordigers onzer in dustrie en den winkelstand en verder hen, die hetzij geheel, hetzij in half dienstver band tot de gemeente staan. In het bijzonder verheugt het mij, dat zooveel da/nes. die toch zooveel meer dan wij. mannen, de kunst verslaan tot het brengen van gezelligheid, respectievelijk hun ec-htgenooten en vaders naar hier ver gezelden. Verder is het mij een groot ge noegen hier mede te zaen t^n directeur der gemeentebedrijven le Boskoop, met wien ik, zij het dan meer op het gebièd der water voorziening, op zoo bijzonder aangename wijze mocht samenwerken.. Onze goede gemeente was op het gebied der verlichting en watervoorziening be voorrecht boven vele gemeenten op het platteland. Krachtens een overeenkomst, door de vroede vaderen onzer gemeente gesloten, zijn wij sedert het jaar 1909 door de gemeente Boskoop van water voorzien, terwijl vanaf 1912 door de Stedelijke Licht fabrieken van Leiden voor onze gasvoofzie- ning zorgden, doch in de laatste jairen, be gonnen er, naar mij is gebleken, stemmen op te gaan voor een andere lioht-en kracht bron, de eleclriciteit. Nadat hel onderzoek, door B. en W. in gesteld, naar het aantal aansluitingen, in de toekomst te verwachten, bevredigend bleek te zijn, besloot onze gemeenteraad in zijn vergadering van den 20sten Juli van di't jaar het nieuwe verband met de gemeen te Leiden te sluiten, terwijl bet bestuur der stad Leiden aan een huwelijksverband tusschen twee gemeenten zit nogal een en ander vast eten 28sten September 1925 ons 'het ja-woord gaf. Ik geloof, dat wij onzen gemeenteraad er dankbaar voor moeten zijn, dat hij ook hier zulk een open oog toonde voor de wenschen der ingezetenen en zoo con amore medewerkte om ons van de geheim zinnige krachten, ons door God vele eeuwen nadat hij sprak ,,Er zij licht", als nieuwe bron van licht, kracht en warmte geschon ken, ook in deze gemeente te doen genieten. Gaarne hadden wij den ingezetenen van den Hoogen en Lagewaard ook het gemak en de voordeelen verschaft, aan het ge bruik van electriciteit verbonden. Doch zij weten, nietwaar, dat de bezwa ren van financieelen aard waren. Er is een begin, de rest zal zeker volgen. Ik ben blij, dat ik hier tervens het voor recht heb den Leiöschen technici een wcord van dank te kunnen brengen. Vanaf de eerste onderhandelingen met directeur en hoofdingenieur tot aan de uit werking der plannen met de technische ambtenaren, ondervonden wij steeds een vlotte, aangename behandeling van de za ken en nimmer is er een plooi in deze aan gename verbinding gekomen. Ik zal het mij tot een voorrecht rökenen in de toekomst deze verhouding te mogen bewaren. En wat vérder dezen avond betreft, de vooibereiding daarvan geschiedde voor het overgroote deel door de propaganda-afdee- ling van de lichtfabrieken, welke blijk gaf van goeden smaak en ijver voor de haar toevertrouwde belangen. Ook hun breng ik gaarne- huidel Daimes eai Heeren, ilk zal thans eindigen, ons wacht nog een aangenamen avond. Mij valt het voorrecht te beurt om de Leidsche stroom, die reedis door Koudekerks bodem is gevoerd, thans" tot de woning der ingezete nen te brengen. Tot slot mag ik den wensch uitspreken, d'at het devies der lichtfabrieken „electrioïted't voor verlichting, gas voor ver warming" in de toekomst oOk in Koudekerk zal gelden en in hot bijzonder, dat het tweede 1 aagspanningskind een kabel voor den Hoogen- en Lagenwaard, ook spoedig het levenslicht zal aanschouwen. Daarna werden er ververschingen aange boden, en verschillende toestellen voor landbouw, bedrijf en huishouding gedemon streerd. Terwijl ook een film over de -licht fabrieken vertoond werd. Twee clectrische theeliohi jes werden onder de aanwezigen verloot, hetwelk een aardige verrassing \va§. Woensdag wordt de demonstratie voort gezet. Lei mui den. Dinsdagavond werd de bazaar ten bate van het muziekkorps „Symphonie" op eenigszins feestelijke wijze door den voor zitter dr. L. Bonthoorn geopend. In zijn ope ningswoord, sprak de heer Bontboorn den wensch uit, dat deze bazaar genoeg zou opbrengen om het jonge muziekkorps door de financieele nooden heen te helpen. Een woord van oprechten dank richtte hij tot het damescomité dat zoo dapper aan de voorbereiding dezer bazaar heeft meegehol pen en ook den heer Kempenaar, die de ver schillende stands op keurige wijze in orde heeft gebracht werd hartelijk dank gezegd. Den eersten avond had men geen reden om over het slechte bezoek te klagen, het was in de groote zaal van den heer Sneeboer zeer vol. Naar wij vernemen werd op dien avond reeds een bedrag van f 480 ontvangen, zoodat de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat onze jonge vereeniging zeer spoedig van den fi nancieelen druk bevrijd zal zijn. Leiderdorp. Gistermiddag struikelde het aan de lijn loopende jaagpaard van den beurtschipper Slootweg van Hazers- woude, en kwam terecht in een diep, voor een te leggen electrische kabel uitgegraven, gat. Met veel moeite werd het dier weer uit zijn netelige positie verlost. Oogen- sehijnlijk had het geen letsel bekomen. Naar men vernam is door de politie, wegeua het niet nemen van voldoende voorzorg ter voorkoming van ongelukken, tegen den uit voerder van het graafwerk procesverbaal opgemaakt. Roelofarendsveen. Dinsdagavond had in de St. Pancraliuszaal alhier de eerste op voering plaats van de revue „Daar kan je niet meer af", opgevoerd door het Hille- gomsch Tooneelgezelschap. De baten van de opvoering komen geheel ten voordeele der Zuid-Afrikaansche Missie. De zaal was stampvol en het gezelschap, maar vooral de pater-missionaris, zal wel dubbel tevreden zijn geweest. Alvorens met de uitvoering werd begonnen gaf de eerw. pater een schets van de toestanden in Zuid-Afrika, waaruit ten duidelijkste bleek met welke moeilijkhe den men daar te kampen heeft. Het spel van alle deelnemers, in het bij zonder van Sara en Bram en vooral niet te vergeten van Roosje, was uitstekend. Tal rijke malen barstten alle aanwezigen in lachen uit. Ook de zang, die tijdens de ver^ schillende tafereelen ten gehoore werd ge bracht, was uitstekend. Wonbrngge. Dinsdag hield de afdeeling Woubrugge van den bijzonder Yrijwilligen Landstorm haar eerste jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. C. Baupiann, burge meester dezer gemeente, deed, alvorens de vergadering te openen, voorlezing van een zoo juist ontvangen telegram van don voor zitter van het Nationale Comité, den heer Duymaer van Twist, waarin deze mededeelt tot zijn spijt verhinderd te zijn, de vergade ring bij te wonen en zijn beste wenschen voor de vereeniging uitspreekt. Vervolgens heet de voorzitter alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de leden (met hunne dames) der Alphensche Vereeniging, verschillende autoriteiten enz. Hij wijst voorts op den bloei der vereeni ging, hoe zij na veel moeite is opgericht, doch dat, toen er eenmaal één schaap over den dam was, spoedig meerdere volgden. Op verzoek werd nu staande gezongen het lste couplet van het Wilhelmus, waarna met veel succes verschillende voordrachten wer den gegeven. Verder gaf luitenant Boulogne namens den voorzitter der Nationale Land stormcommissie een uitzetting van het ont staan en het doel van den bijzonderen vrij- willigen landstorm. Vervolgens reikte de voorzitter na een korte speech, waarbij hij den heer de Goede, als de ziel der vereeniging huldigde, de prij zen uit, welke door de leden in de .korpswed strijden waren behaald, waarna nog een laatste voordracht werd gedaan, na afloop waarvan de voorzitter de vergadering sloot, onder dankzegging aan allen, die hun mede werking voor het welslagen van dezen avond hadden verleend. Katwijk aan Zee. De haringafslag van gisteren had het navolgend resultaat: 88 kantjes volle haring (Engelsche wal), opgehouden tegen f 23. Verder verkocht 8 kantjes volle haring f 18.45 (wrak) 176 kantjes steurharing f 19.90-f 22.40, 4 kantjes ijle haring f 22.16, l1/* kantje stukken f 9 en 1 kantje makreel f28, alles gerekend per kantje. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen te IJmuiden in de haringhaven bin nen: KW 66 met 97 kantjes volle, 100 kantjes steur en 4 kantjes ijle haring; KW 19 met 66 kantjes volle en 250 kantjes steurharing; KW 123 met 533 kantjes volle en 90 kantjes steurharing, KW 116 met 130 kantjes volle, en 90 kantjes steurharing en KW 160 met 170 kantjes volle en 289 kantjes steurharing. Te IJmuiden kwamen binnen en aan de markt de loggers: KW 40 met 16 last en KW 21 met 20 last pekelharing. Lisse. Uit de vele sollicitanten werd de heer P. Zwager te Amsterdam benoemd tot directeur van de Chr. zangvereeniging „Excelsior". Bij het passeeren van een drietal auto's, welke vrijwel kort op elkaar volgden, werd de 10-jarige v. G., welke de straat nog over wilde steken, gegrepen door een der auto's en over de straat geslingerd. De jongen liep verschillende verwohdingen op en werd on middellijk onder geneeskundige behande ling gesteld. De chauffeur schijnt in dezen geen schuld te hebben. De inzittende eigenaar van den a^uto zeg de toe, de kosten, hieruit voortvloeiende, op zich te nemen en liet inmiddels eenig geld achter. Naar men ons nog nader mededeel de, is de toestand van hem niet verontrus tend. De raad van Amsterdam heeft be noemd tot tijdelijk leerares in de Engelsche taal en letterkunde aan de lste Openbare Handelsschool, mej. dr. G. Andreae, alhier. Oegsf geest. De meeste instellingen in onze gemeen te leven veelal hun eigen leven. Wij zien ze wel en hooren er van, ja zelfs van en kele dagelijks, doch alles gaat voort zon der er even bij stil te staan. Het is voor onze inwoners een „gewoonte" geworden er langs te loopen en van buiten even ons oog er op te vestigen, doch dat ia in het dagelijks leven ook alles, en daarmede uit. Toch is er een instelling die deze week onze belangstelling tot zich roept, n.L de Zendingsschool of eigênlijk de werkende in houd daarvan. Niet alleen in onze gemeen te wordt er belangstelling gevraagd docA in deze week van 1November over het geheele land De 6 samenwerkende zen dingscorporatie a, die in de, in onze gemeen te gevestigde Zendingsschool, hun kanto ren en bureaux hebben samengebracht doen van hieruit him werk over het geheele land en in het verre Indië, en hebben een Zen- dingsweek uitgeschreven. Een week van toewijding, offer en gebed. Om ona heen nu worden deze week een of meerdere Zen dingsavonden georganiseerd Zoo was het dan Woensdagavond hier in „Irene", dat een Zendingsavond gehouden werd. Een groote menschepmeiiigte had zich al vroegtijdig in de groote zaal van „Irene" een plaatsje gezocht. Bij den aanvang verzocht da. Jansen Schoonhoven gezamenlijk te zingen het eer ste en laatste vera van „Er ruiacht langt de wolken", waarna hij voorging in gebed en daarna een kort woord ter inleiding sprak. Het verheugde spr. dat de groote zaal tot in alle hoeken bezet was. In de samenstelling van dezen avond ia een klei ne verandering gekomen, doordat de Ohr. zangvereeniging „Debora" verhinderd was medewerking te verleenen. Hiervoor in de plaats had mej. v. d. Heij den, zich bereid verklaard eenige liederen te zingen, alsmede een kinderkoortje on der leiding van den heer Van Leeuwen, uit Leiden. Allereerst kwam mej. v. d. R. aan de beurt en zong zeer verdienstelijk eenigo liederen, begeleid door den heer Van Leeu wen op het orgeL In een dezer nummers werkten ook mede een klein gevormd or kest, vin de leerlingen der Zendingsschool. Ook het kinderkoor zong heel aardig eenigo liederen met begeleiding van orgel. Vervolgens verkreeg het woord de direc teur van het Internaat van de Zendings school, de heer J. Fortgens, die sprak over zijn arbeid op Halmaheira. 't Is nu ruim 25 jaar geleden dat de heer en mevrouw Fortgens hun reis naar het verre Indië aan vaardden. Oorspronkelijk bestemd voor N.- Guinea, werd hun kort na hun aankomst in Indië als arbeidsterrein aangewezen net eiland Celebes. In Halmaheira is hun grootste arbeid verricht, hoewel zij op dit eiland drie Zendingsposten hebben be woond. Aan de hand van vertoonde licht beelden vertelde ons de heer Fortgens van hun arbeid. Duidelijk werd ons alles voor gesteld. Het zou ons te ver voeren, al het besprokene hier te herhalen. Verschillende momenten werden ons voorgesteld. Veëf tegenspoed; maar ook groote vreugde heb ben zij daar beleefd, door en met het bren gen van het Evangelie. Het geestelijk peil van deze eilandbewoners, die zoo geheel onwetend, ja afkeerig zijn van alle van buiten af ingevoerde godsdienst,, is in die 25 jaren hoog opgevoerd. Dit ondervonden boide wel bij het afscheid en vertrek naar Holland. De groote behoeften aan arbeiders in dezen wijngaard des Heeren, en de be- noodigde gelden voor kweeken, onderhou den en uitbreiden van alles hiervoor noo- dig, werd ons duidelijk gemaakt. Na deze met groote aandacht gehoorde vertellingen, werd nog eenige afwisseling geboden door de medewerkenden, waarna ds. Jansen Schoonhoven allen dankte voor hetgeen de zen avond geboden werd. Deze goed geslaagde Zendingsavond word door ds. Jansen Schoonhoven gesloten met gebed. Rijnsbmg. Dinsdagavond hield de vei- lingsvereeniging „Flora" alhier een zeer druk bezochte ledenvergadering in haar veilings lokaal. De vergadering werd door den voorzitter met een welkomstwoord geopend. Het zal de leden, zei spr. vervolgens, wellicht teleurge steld hebben, bij de convocatie geen balans cn geen verlies- en winstrekening te hebben aangetroffen. Wel was daartoe besloten, doch deze ver gadering kon, in verband met de plannen tot centrale verwarming, niet langer uitgesteld worden. Het bestuur had daarom besloten deze stukken gedrukt toe te zenden en op de voorjaarsvergadering te doen bespreken. Spr. wekt voorts allen op de belangrijke punten, die heden te behandelen, met 'de ernst die deze verdienen, en te bedenken dat de wel vaart van de vereeniging onafscheidelijk ver bonden is aan de persoonlijke welvaart. "Daarna wordt den secretaris, den heer G. van Delft, gelegenheid gegeven de notulen van de voorjaars-vergadering voor te lezen, die onder dankzegging van den voorzitter on gewijzigd worden vastgesteld. De voorz. deelt daarna mede, dat van den ontslagen administrateur een schrijven is in gekomen, dat deze naar aanleiding van dit ontslag, op grond van art. 13 van het Huis houdelijk Reglement, een beroep op de leden vergadering wenscht te doen. De betrokkene, die hierop gelegenheid kreeg, dit schrijven nader toe te lichten, deelde mede dat in Juli j.l. een bedrag aan geld is vermist uit de brandkast. Het politie onderzoek had tot nu toe geen resultaten. Spr. protesteert daarom sterk te gen het verleende ontslag, dat den indruk zou vestigen, dat hij zich aan diefstal zou heb ben schuldig gemaakt, wat spr. ondêr eede ontkent. De voorz. deelt mede, dat deze voorstelling onjuist is. In den diefstal is, na hoeveel be sprekingen ook, geen klaarheid gekomen, en dit is dan ook niet de reden, waarom ontslag werd verleend. De werkelijke redenen, ver band houdende met de wijze waarop het werk werd verricht en op grond van de eigen uitlatingen van den administrateur, zijn hem bij zijn ontslag medegedeeld. Nadat èn de voorzitter èn de heer G. van Delft de vergadering uitvoerig hadden mede gedeeld, alles wat met dezo zaak verband hield, werd tot stemming overgegaan. Het verleende ontslag werd bevestigd met 107 stemmen voor, 28 stemmen tegen en de rest blanco. Namens het bestuur deelde de voorzitter voorts mede, dat het bestuur niet voorne mens was een onderlinge broeiglas-verzeke- ring op te richten, als verzocht was door den heer C. Vianen, omdat er o.a. te veel moei lijkheden waren verbonden, zooals de con trole. Mochten er echter leden zijn, die er wel iels voor voelen, dan kunnen deze zich, met opgaaf van het aantal ramen, wenden tot het bestuur, om zoonoodig verdere stappen in overweging te kunnen nemen. Aan den heer Arie Zandbergen antwoordt het bestuur, dat Hobaho de laatste termijn voor bollenaankoopen laat betalen, als er reeds geen enkele tulp meer is. Het bestuur is van meening, dat de Ho baho niet verder kan gaan, en zal dus geen stappen doen, om verandering te krijgen. Door principalen wordt wel eens geklaagd, dat in den tijd der Scarlet-Ducs wel eens kisten wegraken. Het bestuur zal thans een regeling maken die nader zal worden bekend gemaakt, om hieraan een einde te maken. O.a. zullen de kisten voorzien moeten wor den van een geverfd of ingebrand merk. Waar hierin aan de principalen wordt tegemoet gekomen, meent de voorz. dat het volgend verzoek van het bestuur ingang zal vinden. Het bestuur zag gaarne, dat zich voortaan in ieder kistje een opgaaf bevond van het aantal stuks, terwijl aangedrongen wordt zooveel mogelijk kistjes met gelijken inhoud aan le voeren. Daarna kwam in behandeling een voorstel van het bestuur, om centrale verwarming te doen aanbrengen. Door het bestuur waren bereids inlichtin gen ingewonnen. De meest moderne verwar ming met heete lucht, kostte alleen aan machine, electr. motor en buizen f 7820, waarbij dan nog komen kosten van metsel werk enz. in totaal ongeveer f 10.000. Er zal waarschijnlijk een batig aaldo zijn RECLAME. Lijders aan aambeien kunnen niet betec doen dan Foster's Zalf aan te wenden, welks onmiddellijk verlichting schenkt. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos f 1.76? per tube f 1.—. 5994 van 8 a 10 duizend gulden, doch dit bedrag wil het bestuur niet geheel voor de verwan ming bestemmen. Het bestuur stelt voor, thans alleen de oude zaal te doen verwarmen, met een goede warmwater-verwarming en met regulatie voor klok, tribune en zaal. Verder zal een machinegebouw, voorloo- pig voor één ketel, doch groot genoeg om later een tweede ketel te plaatsen, moeten worden gebouwd naast het veiling9gebouw, de tribune zal worden uitgebreid met 14 plaatsen, wat voorloopig voldoende is. Het kantoor zal worden uitgebreid met de tegenwoordige cantine en voortaan nog al leen toegankelijk zijn voor het personeel, ter wijl de lijsten van de principalen in een af zonderlijke afdeeling zullen worden afge haald. De cantine zal een plaats vinden in de gang. Gezorgd zal worden voor voldoende verwarming. De kosten voor een cn ander worden ge raamd op f 4000. De heer C. Visser vraagt waarom ook niet de groote zaal verwarmd wordt. Spr. kan zich niet indenken, dat dit zooveel scheelt. De lieer J. van Schoten vraagt, of bij het op te richten kleine gebouwtje, niet levena een grooter gezet kan worden voor cantine tijdens de tentoonstellingen. De heer T. de Mooij vraagt of het niet be ter is één groote machine te plaatsen. Achtereenvolgens beantwoordt de voorz. deze vragen. Het bestuur hield reeds een voorloopige inschrijving en daarmede houden de opgege ven cijfers verband. Verwarming van do groote zaal moet dus nog maar een jaar worden uitgesteld. Wat betreft een cantine voor de tentoon - stellingen, meent spr. dat deze maar ge bouwd moet worden door hem die het buffet Ujdens de tentoonstelling pacht. Echter zal het bestuur geen ruimte in de kleine zaal meer voor dit doel afstaan. Eén groote machine is onvoordeeliger, om dat meermalen slecht? bepaalde deelen van de gebouwen verwarmd zullen behoeven te worden. Afzonderlijke machines is dan voor- deeliger. liet voorstel van liet bestuur wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het bestuur stelt vervolgens voor, dat het veilingspercentage voor het boekjaar Oct. 1926Oct. 1926 zal bedragen vijf, terwijl dan zoonoodig volgend jaar kan woréien be sloten hiervan 1/2 of 1 pet. te restituoeren. De heer W. v. d. Eijkel zegt dat dit 's win ters voor de tulpenbroeiere te hoog is. In den zomer is er veel meer aanvoer en van zelf meer werk, dus kan dan wel wat meer betaald worden. De voorz. kan dit niet toestemmen. De tulpen eischen ook wel eens speciale kosten, nu b.v. weer de verwarming, ook wel eeni de export. Er zijn ook andere dure bloemen 1 chrysanten van 30 cent per stuk en lelies. Bovendien kan dit punt nog wel bespro ken worden bij de restitutie. Ook dit voorstel wordt z. h. s. aangeno men. Betreffende de tentoonstelling deelt de voorz. mede, dat, waar de inzending vorig jaar geld heeft gekost, misschien de animo dit jaar wat minder zal zijn, al valt dit nu nog niet te zeggen. Het bestuur rekent ech ter op zeker 50 inzendingen van 6 of 13 tulpen of narcissen van beroeps-forceerders. Een dergelijke inzending meent spr. boi hoeft voor niemand een bezwaar le zija. Evenals vorig jaar zullen de leden twee toegangskaarten ontvangen. Een doorloopen- de kaart voor alle leden zou te duur uit komen, doch mochten er leden zijn, die deze niet zelf kunnen koopen en er toch gaarne een zouden ontvangen, dan kunnen die hierover met het bestuur komen spreken. Waar de export thans in een geheel an der stadium verkeert als voorheen, en er wel 9teeds 16 of 20 exporteurs zijn, meent het bestuur, dat het particuliere initiatief vóór moet gaan en zullen door het be9tuui geen maatregelen worden genomen. Ten slotte kwam in behandeling een voorstel van het bestuur, om het bestuurs lidmaatschap voortaan onvereenigbaar le verklaren met het vervullen van een bezol digde betrekking aan de Veiling. Ten einde echter contact te houden met het personeel, kwam het gewenscht voor hierop één uit zondering te doen gelden. De heer C. Vianen acht het wenschelij- ker twee uitzonderingen, opdat er steeds één bestuurslid op het kantoor, en één in de zaal is. Na eenige bespreking wordt het voorstel van het bestuur z. h. st. aangenomen. Bij de rondvraag verzoekt de heer G. Ravensbergen een uitpad langs „de Bazar aan te brengen. De Voorz. antwoordt, dat raededeelingen omtrent dit punt nog niet voor openbaar heid geschikt zijn. De heer T. Hogervorst verzoekt afschaf* fing van een brtndkast met wederzijdsche sluiting. De Voorz. antwoordt, dat reeds een andere oplossing i9 gevonden. Er is thans een brandkast bijgekocht en is er thans één voor het geld en een voor de boeken. De heer Alb v. d Meij dringt er op aan, dat het aantal stuks tulpen per kist juist zal worden opgegeven en verzoekt in het midden van de tribune een looppad te maken De heer P. v. Delft Czn. vraagt verbree ding van de straat naast de veiling. De Voorz. antwoordt, dat dit reeds de aandacht van. het bestuur trok, en dat dit een paar meter zal worden verbreed, op dat de heer Van Delft met zijn auto, zonder gevaar voor beschadiging aldaar kan rijden In zijn slotwoord sprak de Voorz. de hoop uil, dat de genomen besluiten, ook waar het betreft droevige dingen, later zullen blijken te mogen zijn geweest in het belang van allen, waarna spr. de vergadering sloot.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9