Fa. J. P. DRIESSEN HUIS VAN VERTROUWEN Sportbekers - Medailles - etc. VRAAGT CATALOGUS - PRIJSCOURANT bijna noodlottig. De verdediging was ech- f ter niet te passeeren terwijl in laatste in- 'stantie de keeper, die voor de rust een goeden indruk gaf steeds op z'n plaats was en het gevaar bezweerde. Zoo weet V.D.S. zich tot de rust staande te houden. De tweede helft is echter nog geen halve mi nuut oud, wanneer een onverwacht schot van Plantfeber in den uitersten hoek van het doel belandt. Als het spel weder is be- gonnen neemt Alphen dadelijk het leder over en wordt de Haagsche veste onophou delijk bestookt. Een scrimmage ontstaat voor het doel, we zien den bal reeds op de lijn, als plots een der backs opduikt en een zeker doelpunt voorkomt. Een paar corners worden goed genomen doch door 'den keeper op schitterende wijze onscha delijk gemaakt. De druk op het Haagsche doel is echter zwaar en een tweede schot van Plantfeber is den keeper te machtig (2—0). Even later lost Binnenkamp uit een kluwen spelers een onhoudbaren kogel in de touwen. Jon- geleen wil dit voorbeeld volgen, komt met den bal van achteren, krijgt hem voor het doel en zendt een schot in wat den Haag- schen doelman door de vingers glipt. Het is Alphen schijnbaar genoeg en zij wordt op haar eigen helft teruggedrongen. Een tweetal strafschoten leveren echter geen resultaat. Er dreigt een tegenpunt te komen wanneer de keeper een paar maal islcchtfl met moeite de situatie kan redden. •Alphen heeft werkelijk geluk wanneer een keihard schot via den staanpaal out gaat. Nu begint het weer te leven in de Al- 'phengelederen. Hesseling opent weer het ioffensief en deponeert No. 5 in het vijan delijke doel. Binnenkamp krijgt daarop een Vrijen bal maar wordt handig gevloerd". 'Het ontgaat echter de aandacht van den fccheidsrechter en er wordt doorgespeeld. Niet lang duurt het echter of hij maakt jzich vrij en het is 60. Kort voor het einde lis Krimpelman het die do score nog tot 70 opvoert. Hillinen IBodegraven I 21. Na een harden strijd is het de thuisclub gelukt de puntjes thuis te houden, hoewel ?en gelijk spel de verhouding had weergege ven. Om even 2 uur fluit scheidsrechter Hendriks de elftallen in het veld. Het -blijkt dat Hillinen invallers heeft voor den keeper en den rechts-back. Hillinen wint den toss en Bodegraven trapt af. Direct ontwikkelt zich een vinnige strijd eri het spel gaat mooi op en neer. Bodegraven is wel iets gevaar lijker maar Hillinen's achterhoede is present en retourneert alles. Na ongeveer 20 minu ten spelens geeft de midvoor van de bezoe kers een schot dat door den keeper van Hil linen wordt gestopt maar dat deze dan over zijn handen laat rollen. Bodegraven leidt met 10. Hillinen. niet ontmoedigd, speelt rustig verder en doet menigen gevaarlijken aanval. Vooral de rechtsbuiten is aalvlug en uit één van z'n rennen schiet hij schitterend in. Na een halfuur is de stand 11. Nu ontspint ziph weer een vinnige strijd maar voor de rust wordt niet meer gescoord. Na een rust ivan 10 minuten wordt weer begonnen en beide elftallen geven zich geheel Zoo wordt het een aantrekkelijke striyl met beide doe len om beurten in gevaar. De achterhoeden blijven echter het terrein voorloopig meester. Eindelijk neemt Hillinen de leiding als de rechtsbuiten voorzet en de mid-voor den bal in het doel loopt, 21. Bodegraven geeft zoo maar niet gewonnen" en ieder oogenblik den ken we den gelijkmaker te zien, maar Hil linen zet alle zeilen bij en weet doelpunten 1e voorkomen. Bodegraven zet alles op alles en menige corner wordt op het Hilliner doel Gnomen maar c iceds i er een Hilli..»r been dat het gevaar afwendt. Eindelijk fluit de scheidsrechter, die goed den wedstrijd in jhanden had, einde en heeft Hillinen weer •twee kostbare puntjes binnen. Norvicus IAurora I 34. Circa 2.15 uur laat scheidsrechter Beze- mer beginnen. Norvicus valt direct goed aan fen na 10 minuten heeft zij succes als Be telman een teruggeslagen bal over zijn foofd op schitterende wijze inzet. 10. En kele aanvallen van Aurora stranden op de hechte verdediging van Norvicus. Na 30 mi nuten ontstaat een 9crimmage voor de Haarlemveste, waaraan Bouwmeester een einde maakt door keihard in te kogelen. Norvicus is nu overwegend sterker maar het samenspel wordt te ver doorgevoerd, waardoor doelpunten uitblijven. Met een nuttigen 20-voorsprong is het rusten. Na de thee verkeeren beide doèlen om beurten in gevaar. Als de Norvicus-keeper misgrijpt, heeft de Haarlemse he midvoor geen moeite om den achterstand te verklei nen. Even later profiteert dezelfde speler van een misverstand in de achterhoede van Norvicus en het is gelijk. Van den aftrlp gaat het in vliegenden vaart op de Haarlem veste af. Ieder denkt, dat de bal achter zal loopen, doch Uljee rent toe en vanaf de lijn geeft hij Norvicus met een prachtig diago naal schot de leiding. De vreugde is echter van korten duur, want wederom is het de Haarlemsche midvoor. die met een tam schot gelijk maakt. Als de bal hoog voor het Norvicus-doel geplaatst wordt, koppen beide backs en de Haarlem-rechtsbinnen naar den bal. De scheidsrechter fluit en wijst naar de bewuste stip (o. i. een onge paste beslissing). Met een kalm, houdbaar schot plaatst de linksback den bal in het Noord wijksc he doel. De resteerende tijd deed Norvicus nog wanhopige pogingen om gelijk te maken maar het spel werd door het binnentrio te kort gehouden, zoodat het met man en macht verdedigende Aurora geregeld in kon grijpen. Met 34 kwam het einde. Scheidsrechter Bezemer leidde buiten het bovengenoemde geval correct en naar ieders genoegen. De Norvicus-doelman had zeker drie doel punten kunnen voorkomen. H. B/S. Hl—L. F. C. H 2—0. In dezen wedstrijd bleek L F. G. niet op gewassen tegen het goede spel van H. B. S. Vooral de aanval was door de invallers on samenhangend en enthousiasme vermocht niet de zaak te redden. Daarvoor was ook de' achterhoede van H. B. S. te solide. De H. B. S.-aanvallen toonden een kwiek voet bal, waartegen de overigens uitstekende achterhoede van L. F. C. niet afdoende kon optreden. Wel had L. F. C. met den feilen zon tegen tot rust prachtig stand gehouden, maar hoe De V09 ook zwoegde en Raap horst zijn doel met leeuwenmoed verdedig de ,toch konden zij niet verhinderen dat H. B. S. na rust de leiding nam. door een mistrappen van den rechtsback, waardoor de bal vrij in 't doel geloopen kon worden. Hoe de L. F. C.-voorhoede zich ook inspant, haar spel is te peuterig en te daarzichtig, waardoor telkenmale de H. B. S.-achter- hoede kan ingrijpen. Het gemis van links buiten, midvoor en rechtsbinnen werd hier tè veel gevoeld. D. L. V. I—U. V. S. IH 9—4. D. L. V., de eenige ongeslagen club uit haar afdeeling, heeft gisteren haar vierde overwinning bevochten Scheidsrechter v. d. Pot laat om kwart voor drie beginnen, en reeds na enkele minuten weet de U. V. S. voorhoede tweemaal te doelpunten. 02. Dit wordt D. L. V. blijkbaar te bar, en na mooi samenspel is de stand weldra gelijk 22. Tot voor de rust is D. L. V. sterk in de meerderheid, wat zij uitdrukt door het maken van nog 3 goals. 52. Na de rust maakt D. L. V. direct haar zesde doelpunt, waarna het spel een poosje gelijk op gaat. Uit een flink opgezelten aanval kogelt de linksbuiten van U. V. S. den bal onhoud baar in het doel. 63. Spoedig heeft D.L.V. weer de overhand, en daar haar voorhoede zeer productief is. zijn de cijfers weldra verhoogd tot 93. Uit een strafschop brengt U. V. S. haar 4de doelpunt ter wereld. Als het einde van dezen zeer vlug gespeelden wedstrijd gefloten wordt, heeft D. L. V. dus met 9—4 gewonnen. Scheidsrechter v. d. Pot leidde correct. Lugd. IV—L. Boys II 44. Spoedig na het begin scoort de midvoor der bezoekers na algemeen opbrengen, even later gevolgd door den gelijkmaker. 11. De rechtsbinnen vergroot dan kort achter elkaar den voorsprong van de Boys. 13. RECLAME. i BOTERMARKT 2 - LEIDEN 4414 Dat is Lugd. te bar en de linksbinnen brengt nog voor de rust de partijen op gelijken voet Rust 33. Direct na de hervatting geeft de linksbinnen der gToen-witten zijn club de leiding, terwijl 15 min. voor het einde de linksbuiten der Boys voor een ver deeling der fronten zorgt, waarmee beide partijen tevreden kunnen zijn. De heer F. Boom floot tot ieders genoegen. Norvicus HI—A. S. C. V 3—2. A. S. C. pakt direct flink aan en er ont staat een opstopping voor doel. De bal wordt echter weer naar voren gespeeld en spoedig' weet de midvoor van Norv. zijn club de led- ding te geven A. S. G. speelt„technisch veel beter. Na 10 min. weet v. Goor den gelijk maker te scoren. De vreugde is echter van korten duur want spoedig maakt Norv. 21 Dan krijgt A. S. G. een penalty te nemen. Ledeboer schiet echter hoog over. Na de rust is Norv. een poosje overwegend ster ker en de achter- en halflinie van A. S. C. hebben druk werk. Uit een dezer vele aan vallen -weet Norv. 31 te maken. Dit is A S. G. echter te bar en moedig pakt ze nu aan. Weer wordt aan A. S. G. een penalty toegewezen en weer is het Ledeboer, die deze prachtkans verknoeid door tegen den paal te schieten. Vijf minuten voor 't eind weet A. S. C. dan nog eens door haar aan voerder te scoren. 32. A. S. G. zwoegt voor de overwinning doch kan het niet meer tot doelpunten brengen. RaceelD. V. S. De drie elftallen van de Racingclub speel den gisteren tegen resp. D. V. S. I, II en HL De groen-zwarten toonden over alle linies hun superioriteit en behaalden zes wed- strijdpunten. In de vroege morgenuren speelde te Was senaar D. V. S. IIIRaceel III. De gast- heeren behaalden hier met 31 de over winning. Te twee uur bond D. V. S. H den strijd aan tegen Raceel H. In het begin ging het spel vrij gelijk op, doch langzamerhand kwam D. V. S. in de meerderheid en wist 9 doelpunten te scoren waartegen Raceel slechts 1 doelpunt kon stellen. Het feit dat de Racing met slechts 10 man speelde en een reserve-keeper onder de lat had, was grootendeels oorzaak van deze nederlaag. Op het Raceel-terrein ontving het eerste elftal D. V. S. I Ook hier had de Racing slechts 10 mai^ en moest met 41 het on derspit delven, zoodat het geen fortuinlii- ken dag voor de zwart-witten was. Leidsche Voetbalbond. De elftalcommissie van den L. V. B., ge trouw aan haar beginsel „allen present", heeft voltallig haar eerste vergadering ge houden. De eerste vraag welke men er stelde wat of het L. V. B.-bestuur misschien in 't bezit is van eén draadlooze installa tie. Onlangs toch bespraken een paar com missieleden ,toen zij bij een match te Li9se waren, het komende wedstrijdprogram, en zie: direct daarop worden daaromtrent voor stellen van het bestuur gepubliceerd I 't Zal blijkbaar een wedstrijd worden wie de meeste activiteit zal bezitten! In de'commissievergadering werden naar aanleiding van de gevolgde wedstrijden en op grond van de vertoonde prestaties, voor iedere plaats, in alphabetise he volgorde, eenige spelers op de voorloopige lijst ge plaatst. Aan 't eind van deze maand of zoo veel eerder als noodig is, gezien de yoott-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 13