aanvallen op, voorloopig echter zonder re sultaat. Als er 12 minuten is gespeeld, geeft Leetje Janssen een lange „pass" van Josson met zijn hoofd door aan De Ruyter, Deze A. S. C.'er draait handig om één der E. D. 0.- verdedigers heen en geeft op het juiste oogenblik over aan den naar binnen ge- loopen Leetje Janssen, die met een keihard sichot Meenhorst passeert (O1). Een zeer Hoed doelpunt. Het spel gaat daarna vrij wel rrelijk op. In den E. D. O.-aanvalt verknoeit Swart enkele goede kansen, terwijl Van der Meer verscheidene malen harde schoten van het E. D. O.-binnentrio op voortreffelijke wijze stopt. Aan den anderen kant worden de aanvallen doorgaans geleid door Leetje Janssen,, die uitstekend op dreef is. Het struikelblok in de voorhoede der rood-zwar- ten is echter de andere Janssen. Vermel ding verdient een voorzet van Bliek, die Leetje Janssen hoog over de bovenlat ko gelde. Wanneer er een halfuur is gespeeld, wordt Hegenbarth gepasseerd en hij maakt do fout zich niet te herstellen, Josson krijgt den bal te pakken, maar trapt ongelukkiger wijs juist tegen Steffens aan. die geen moeite heeft om den bal langs den te laat uitgeloopen Van der Meer in het A. S. C- doel te plaatsen (11). In den resleerenden tijd van de eerste helft zijn beide partijen om beurten in den aanval, zonder dat het evenwel tot doelpunten komt. Vermelding Vermelding verdient een keurig schot van De Ruyter, dat helaas juist even aan den verkeerden kant van den paal langs Na de rust was het spel over het alge meen genomen, heel wat beter dan in de eerste helft. Vanaf de tribune was het ech ter zeer slecht te volgen. Blauwe en rood zwarte shirts werden aan den anderen kant van het veld egaal grijs in den steeds dich ter wordenden nevel. De bal'was niet meer te volgen, zoodat wij doorgaans moesten gissen, waar ergens het leer zweefde. Het begon met een A. S. G.-overwicht, maar toen na 10 minuten de bal van den paal in het veld terugkwam en Steffens het leer langs Van der Meer joeg (21), leek het er even op, of het een débacle voor A. S. C zou worden. Langzamerhand her stelden de rood-zwarlen zich echter en in het laatste kwartier werd er vrijwel uit sluitend op de E. D. O.-helft gespeeld. Het zwoegen van onze stadgenooten mocht ech ter niet baten en het einde van den strijd bracht een onverdiende overwinning der Haarlemmers^ Op bijzonder hoog peil stond de wedstrijd E. D. O.A. S. C. niet, maar het enthusiaste spel van de rood-zwarten, vooral in de tweede helft, deed prettig aan na de zoovele lauwe en lakse he partijtjes. E. D. O. lijkt ons een zeer matige ploeg, zonder bepaalde uitblinkers. Wanneer de Haarlemmers altijd spelen zooals gistermid dag, dan zijn de lofzangen in de „Sport" van onzen vriend Frans Pigge wel een beetje overdreven. Bij A. S. C. rammelde het zoo nu en ^an geducht, maar het in dit seizoen ongekende enthusiasme vergoedde veel. Wanneer wij uitblinkers moeten noemen, dan is het in de allereerste plaats Josson. Hij overtrof zich zelf. ,Na hem noemen we Leetje Jans sen, die dit jaar in een wel zeer goeden vorm blijkt to zijn. Blom speelde gisteren op de halfplaats en was daar voor ons een openbaring. Ook Van der Meer speelde een - zeer goeden wedstrijd, terwijl Roem bewees de aangewezen centerhalf te zijn. Zijn aan geven was dikwijls zeer goed. De overigen werkten hard met afwisselend succes. De andere Janssen, de nieuwste vinding van de Elftalcommissie van A. S. C., heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Hij zal in lagere regionen nog eens duchtig moeten oefenen, voordat hij een niéuw trial" De heer De Vrugt deed gewichtig, was onnoodig streng in dit buitengewoon vriend schappelijk partijtje en zijn beslissingen waren niet altijd onaanvechtbaar. L. F. C.Fortuna 34. De gasten winnen verdiend. Een wedstrijd met een voorspel! Het 16At- s.te werd gratis geleverd door den Haagschen arbiter Van den Broek, die, hoewel gerui- men tijd voor het aanvangsuur al aanwe zig, de beide volledige elftallen en het zeer talrijke publiek liet wachten tot kwart over twee, alvorens in het veld te verschijnen, om daarna aan allen z'n gewichtigheid nog eens extra te doen gevoelen door ten eersle de doelen met toebehooren aan een nauw keurig en minitieus onderzoek te onderwer pen, ten tweede de gesteldheid van het ter rein na te gaan. ten derde de lengtezijden van het veld in oogenschouw te nemen, ten vierde den wedstrijdbal en den reserve- bal (die speciaal daarvoor moest worden gebracht) te keuren, ten vijfde de aanvoer ders bij zich te roepen voor den toss en ten zesde de grensrechters te gaan opzoeken voor het gelijk zetten der horloges. Vervol gens besloot hij het eindelijk goed te vin den dat er werd begonnen. Maar intusschen had de gewichtig doende heer Van den Broek eens weer duidelijk getoond hoe een scheidsrechter bij voorkeur niet moet optreden. Wij weten het wel: de heer Van den Broek meent het overigens zoo kwaad niet ,maar bespottelijk was deze handel wijze intusschen dan toch in hooge mate. Op dien mistkouden Zondagmiddag is er daarna ook nog gevoetbald, maar de mist hing zóó dicht boven het veld dat er heel weinig van te aanschouwen viel. Aan ons voornemen om ditmaal eens wat meer te zeggen over het spel der geelzwarten zullen wij daarom ook geen gevolg kunnen geven. Het was Werkelijk een al te vage vertoo ning, waardoor een duidelijk algemeen over zicht onmogelijk werd. Wèl meenen wij echter te mogen opmerken dat de gasten een betere combinatie vormden dan L.F.C. en door hun tactischer opstellen en goed schieten dé overwinning hebben verdiend. Vooral de rechtsbinnen speelde een uitste kenden wedstrijd. Het begin van den zenuwachtig en matig gespeelden kamp was sensationeel. Twee minuten na den aanvang wist Mooten aan L. F. C. reeds de leiding te geven uit een voorzet van den geelzwarten rechtsbuiten, doch nauwelijks was het spel weer begon nen of de rechtsbinnen van Fortuna had den stand al gelijk gemaakt. 11. De gasten waren nu door tactisch beter spel iets ge vaarlijker en nadat twee goede schoten vlak over het L. F. C.-doel waren gegaan, slaagde de Fortuna-Techtsbinnen er zeven minuten na den aanvang reeds in te sco- ren. 12. Hierdoor wakker geschud zette L. F. C. stevig op en werkelijk kreeg de aarzelende Fortuna-verdediging druk werk. Mooten mikte eens, hoewel geheel vrij staande, vlak voor open doel hoog over, maar toch waren er nog maar 16 minuten gespeeld of dezelfde speler werkte een door Segaar ingekopten bal langs den vijande lijken doelman. 22. Dat wilde dus zeg gen: 4t doelpunten in ruim een kwartier! Veel krachtsverschil was er verder voor de pauze niet. Er werd zeer enthousiast', doch ondoordacht gespeeld, en beide doelen kwa men eenige malen in gevaar. Bij L. F. C. moest de lat zelfs eenmaal hulp bieden, toen keeper Kruit onoordeelkundig was uitge loopen en- de rechtsbinnen met een boogje over hem heen schoot. Pas kort voor de rust werd de stand weer gewijzigd. Bij een For- tuna-aanval werd de bal van den rechter vleugel voorgezet, waarna de vrijstaande linksbinnen gemakkelijk kon doelpunten. 2—3. Na de pauze was er nog maar ruim een minuut gespeeld of Fortuna zat al weer voor het Leidsche doel. De geelzwarte ver dediging hield als gewoonlijk haar plaats niet.... en de Vlaardingsche rechtsbinnen had vrijwel voor het intrappen. 24. Hier door aangemoedigd kwamen de gasten enthousiast opzetten, waardoor zij voortdu rend iets sterker waren zonder echter het L. F. C.-doel ernstig te belagen. Pas na on geveer 25 minuten kwam er een kentering. Fortuna raakte vermoeid en het luide aan gemoedigde L. F. C. begon weer een beetje hoop te krijgen. Aanval op aanval volgde, en inderdaad begonnen de kansen te stijgen toen L. Neuteboom, die met Segaar van plaats had gewisseld, een voorzet van rechts opving en in de vijandelijke touwen joeg. 34. De hoop op een gelijk spel bleek echter ijdel te zijn. Fortuna hield stand, hoe geelzwart ook zwoegde en toen de heer Van den Broek, die behoorlijk had geleid, einde floot, had L. F C. haar eerste nederlaag te slikken gekregen. RECLAME. Royal 3 ct. S\k Imperial 2Hct. 5869 U. V. S. I—D. V. C. I 1—1. In een wedstrijd, waarin U.V.S. iets meer kreeg- dan zij verdiende, werden de - punten gedeeld. Bij U.V.S. was het goed te zien dat Meerburg zijn oude plaats als back weer innam. U.V.S. is op v. Egmond na volledig, ter wijl D.V.C. volledig is. Het eerste gedeelte stond in het teeken van een D.V.C.-over wicht, maar zij zag geen kans dit in een doelpunt om te zetten. Meerdere malen dachten wij D.V.C. te zien doelpunten, maar de U.V.S.-achterhoede wist onheil te voorkomen, mede dank zij het slechte schieten \an de D.V.C.-voorhoede. De rust trad in met blanken stand. In de tweede helft hebben wij geheel an der voetbal te zien gekregen. Direct gaat U.V.S. uit een ander vaatje tappen en geregeldbelaagt zij de D.V.C.- veste. Zij kan deze echter niet direct door boren, daar èn doelman èn achterspelers een goede partij spelen. Intusschen zitten de D.V.C.-mannen ook niet stil maar Meer burg c.s. zuiveren steeds hun terrein. Als er een kwartier#gespeeld is van de tweede helft krijgen we een goeden aanval van U.V.S. geleid door Otten te zien. Otten zet goed voor en Laman bemachtigt het leder. Hij zal schieten maar glijdt uit en toch wil hij zich de kans niet laten ontne men. Al vallende sleept hij den bal naar de D.V.C.-goal, waar de doelman zichtbaar verrast wordt, en de bal verdwijnt tusschen doelman en paal in het net. U.V.S. leidt met 10. U.V.S. heft den smaak te pakken want geen 5 minuten later rent Kooreman op het D.V.C.-doel af. De doelman loopt uit en Kooreman kopt den bal net ovei doelman's hoofd heen. De bal rolt op het verlaten doel aan en wij tellen reeds 20 maar vlak voor de doellijn weet een D.V. C.er, die toe is komen stormen den bal nog net corner te trappen. De corner levert niets op. Dit gelukje doet de D.V.C.'ers er nog een schepje op gooien en zij hebben eindelijk succes. Eerst wordt de bal tegen de paal geschoten, maar bij den volgenden D.V.C.-aanval scoort de linksbinnen on houdbaar. 11. Wij kunnen gerust zeggen dat de rest van den wedstrijd niet veel bijzonders meer te zien beeft gegeven. Wel redde Selier eens schitterend bij een soloren-van den D.V.C.- midvoor, maar daar bleef het bij en onder groote spanning en met D.V.C. in den aan val is het einde daar en heeft U.V.S. een kostbaar puntje veroverd en D.V.C. een dito verloren. D.V.C. is een pootig elftal zonder uitblin kers, bij U.V.S. wil het nog niet heel erg vlotten, maar met Meerburg weer achter komt zeer zeker het zoo noodige zelfver trouwen weeT terug. Alphen IV. D. S. I 70. Het triestige weertje ten spijt zag het ei gisteren op het terrein zwart van de men schep. Een dikke koude nevel hing over het land wat het verblijf op het voetbal veld er niet aangenamer op maakte. Maar toen de wedstrijd was begonnen, vergat men mist en koude, en volgde met span ning het spel tusschen de beide elftallen, die elkaar de zege bekampten. Aiphen was compleet. Krimpelman be zette vooi Peter, de links buitenplaats, wat o.i. een goede verbetering was. Het begin van den wedstrijd gaf een spel te zien van doel tot doel, doch allengs wordt het spel op de V.D.S.-helft gebracht en menige aanval wordt den Hagenaars

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12