UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Te Hilversum ia overleden de heer J. Vorsterman, een zeer bekende figuur in de wereld van de kinacultuur. Hij heeft mede den stoot gegeven tot de tot-stand-koming van de kina-overeenkomst en tot de op richting van het Kinabureau in 1914. De heer Vorsterman werd geboren 17 Juli 1871, kwam in Maart 1890 in dienst b$ de cultuur firma D. M. en C. Watering, werd in Ja nuari 1902 in de firma opgenomen en wafl sedert Nov. 1914 eenig firmant. Tal van functies heeft hij bekleed. Eenige maanden geleden was de heer Vorsterman op medisch ftdvics rust gaan nemen. Alphen. Donderdagavond kwamen in het Nulsgebouw de leden van de afd. Al phen van de Vereeniging ,,'t Groene Krais" in vergadering bijeen. Na een kort openings woord van den voorzitter werden de no- lulen door den secretaris voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. De beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering werd na eenige discussie on veranderd goedgekeurd. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werden benoemd de hoeren J. W. v. d. Bijl en J. Kerkhoven. Bij de behandeling van de begrooting over 1926 merkte de heer v. Deen op dat liet saldo van het vorig jaar er niet op ver meld stond, wat de heer v. d. Ree eveneens onderstreepte. De voorzitter zag het nut hiervan niet in, dcch na langdurige re- en dupliek zegde de voorz. toe zooveel moge lijk met den wen9oh van beide heeren vol gend jaar rekening te zullen houden. De 8 aftredende bestuursleden werden al len herkozen. Tot leden van de commissie tol inspectie van het materiaal werden be noemd de heeren Baart, Raaphorst 'en v. Uxem. Bij de rondvraag informeerde de heer v. d. Ree naar den fin. toestand met betrek king tot den bouw van het nieuwe wijkge- bouw. Hierop antwoordde de voorzitter dat aan giften was ontvangen f 19S2 en f 300 van dc Withelmina Vereenigin*. Buiten de toezegging van gratis materiaal was het Testeerende bedrag m renlelooze en renten de aandeelen volgestort. Voorts deelde de voorz. mede dat het in de bedoeling lag de rentelooze aandeelen het eerste af te lossen. De heer v. Ree is hiermede tevreden en zegt toe een bedrag van f 200 uit een onder zijn beheer staand fonds te storten voor de aflossing van deze aandeelen, hetgeen door de aanwezigen met instemming werd ver nomen. De heer v. Uxem informeert naar den datum van opening van het nieuwe ge bouw. Hierop deelde de voorzitter mede dat deze waa bepaald op 1 Jan. 1926, met in gang van welken datum de huur van het oude gebouw ook verloopen is. Na een mededeeling van den heer v. Uxem wordt de vergadering gesloten. Burgerlijke Stand. Beval len: J. E. Zandvliet geb. Pleij d. G. A. v. Engelen geb. Zandvliet d. W. v. Veen geb. v. Klaveren z. M. v. Schalk geb. De Graaf z. M. v. d. Berg geb. Hergaarden d. M. E. v. Deuren geb. v. Leyden z. M. W. Huisman geb. Waardenburg d. N. Zuidam geb. Zuidam z. J. Rijneveld geb. Houtman d. G. v. Beerschoten geb. Aan- tjes d. J. M. Wigt geb. Ferwerda d. J. Verschuur geb. Huisman z. Gehuwd: Th. v.- LLmmen jm. 4-7 j. en M. Kom jd. 47 j. J. v. Doorn jm. 21 j. en B. Ram jd. 17 j. C. Bouthoorn jm. 44 j. en E. Bogaard jd. 31 j. W. Wiggemansen jm. 29 j. en E. J. Kempen jd. 25 j. Overleden: J. S. v. d. Laan jd. 26 j. Kerkelijk bericht voor mor gen. Ned. Herv. Kerk Juli an a sir., v.m. h-alf- Ëen en nam. halfzeven, ds. Veldhoen. Ned. Herv. Kerk O.-H. weg, v.m. 10 uur, ds. v. Linscholen. Evangelisaliegebouw Hooflstraat, v.m. half tien en nam. halfzeven, ds. Beeken kamp van Leiden. Geref. Kerk, Raadhuisstraat, v.m. 10 uur tn nam. zes uur, ds. Schouten. Geref. Kerk Hooflstraat, v.m. 10 uur en pam. halfzeven, ds. Wientjes. Boskoop. Gemeld wordt, dat spoedig fle benoeming le verwachten zou zijn van den heer Colijn, burgemeester dezer ge meente, tot turgemeesler van Huizen (N.-H.) Hazerswoude. Op uitnoodiging van de Christ. Mannenvereeniging alhier, heeft de heer L. Penning van Utrecht in de Ned. Herv. Kerk een lezing gehouden over zijn reisondervinding in Zuid-Afrika. Na het zingen van Ps. 89: 1 en 7 ging «preker voor in gebed, en stond daarna op de hem eigen aangename en boeiende wijze «lil bij de geschiedenis van onze stamver wanten in Zuid-Afrika en teekende die kloeke mannen, die met opoffering van alles hebben gestreden voor vrijheid en recht legen een geweldige overmacht. Daarna verhaalde spreker van wat hij «elf had gezien en ondervonden op zijn reis door Zuid-Afrika bij de Transvaalsche be volking. Na het zingen van Gezang 180: 1 sloot öe heer Penning met dankgebed. De op komst was bevredigend. De aandacht on verdeeld. De Christ, zangvereeniging „Concor dia" heeft tot haar directeur benoemd, de heer J. van Beek van Koudekerk. In verband daarmede worden de weke- Jijksche repetities wederom op Donderdag- la/vond te halfacht gehouden, in het locaal der Geref. Kerk. De gemeenteraad vergadert Dinsdag morgen, 3 Nov., te 10 uur: Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling begrooting v/h waterlei dingbedrijf voor 1926. 8. Vaststelling gem. begrooting voor 1926. 4. Verlenging termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen op het Dorp. Wijziging der verordening regelende de tijdperken voor landbouwverlof. 6. Rekening van de Vereenigmg „Werk verschaffing". 7. Aanbieding plan tot het bouwen van een raadhuis op het Dorp. 8. Comptabiliteitsbesluiten. En hetgeen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht. Kerkelijk bericht, voor mor gen. Ned. Herv. Kerk, voorin, half tien en nam, halfzeven, ds. Luuring. Geref. Kerk, voorm, halftien en nam. halfzeven, ds. Gispen. Ledmuiden. Door den heer Drost, siga renmaker alhier is bij de politie aangifte gedaan dat uit zijn werkplaats een partij van ongeveer 1600 sigaren ontvreemd is. De inbrekerCs) hebben zich vermoedelijk door middel van een valschen sleutel toegang weten te verschaffen. De politie stelt een nader onderzoek in. Rijnzaterwoude. Voor het Departement van ,,'t Nut van 't Algemeen" afd. Rijnza terwoude c.a., trad Donderdagavond in café Boer op de heer Hauss, uit Den Haag. Het was een mooie avond. De opkomst was, dank zij het prachtige weder, buitenge woon groot. Naar wij vernemen is men met de werkzaamheden in verband met de electri- ficalie van de Leidsche Vaart alhier, be gonnen. Haarlemmermeer. D9. J. A. Raams te Rijswijk, heeft bedankt voor het beroep naar Ned. Herv. Gem. te Aalsmeer. Hillegom. Kerkelijk bericht, voor morgen. Ned.-Herv. Kerk: voorm. 10 uur (coll. Orgelfonds) en nam. 7 uur ds. Grolle (Herv.-avond, medewerking Dames koor). Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Van Herkseu'. Woensdag, nam. 7.30 uur, ds. Van Herksen. (Dankuur voor het gewas). Ohr. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Zwiep. Woensdag, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Zwiep. (Dank dag voor het gewas.). Nederl. Protestanten-Bond: voorm. 10.30 uur: ds. P. v. d. Staay, beroepen predikant naar Westerbork. Katwijk-aan-den-Rijn. Voor de derde maal in een kort tijdsbestek geraakte giste ren een automobiel, vermoedelijk door de gladheid van den weg, op den Wassenaar- schen weg in de sloot. Met de hulp van eenige personen en een vrachtauto uit Kat- wijk-a.-d.-Rijn is de auto op den wal ge haald. Persoonlijke ongelukken waren niet voorgevallen. Meer en meer blijkt dat deze prachtige verkeersweg in dezen tijd van het jaar met z'n gladheid door de boomblade ren, ook een schaduwzijde heeft. In boch ten moet voorzichtig gereden worden Kerkelijk beri oht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 6 uur, ds. Boll eet. Geref. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 6 uur, ds. Meijering. Katwijk-aan-Zee. Aan het bureau van arbeidsbemiddeling waren volgens de jong ste opgave ingeschreven als werkzoeken yisschers 3, kuipers 1 en arbeidersl, te za aien 5 personen. Van de haringloggers waarvan dc vangsten naar Katwijk worden verscheept kwam in de haringhaven binnen de K.W. 1 25 met 320 kantjes volle en 115 kantjes steurharing. Gisteren omstreeks 12 uur op den middag leefde Katwijk eenigen tijd weder in het oude bomschuitenbedrijf. Dat dit nog niet uit de gedachten der inwoners verdwe nen is, bewees wel het feit dat het strand en de boulevard „zwart" van de menschen waren. Een oude bomschuit, ontdaan van mast en takelage werd door een sleepboot van IJmuiden hier voor den wal gebracht. Met een roeiboot toog men er op uit om het touw te halen waarmede de bom naar het strand getrokken moest worden. Door den opkomenden vloed ging dit werk nog al met «eenige moeite gepaard, want niet alleen dat de roeiboot de kracht van den vloed moest verdifren, maar ook de tros, die door het water werd medegevoerd en ook stroomafwaarts gedreven werd, deed er het hare bij om het landen moeilijker te maken. Maar toen eindelijk de boot aan den wat was waren er een massa handen, vooral van de opkomende jeugd, die het touw vastgrepen, en als in optocht ging het landwaarts, totdat ten slotte de bom aan het strand raakte. Het was de KW 20, die in 1891 bij den scheepmaker eigenaar Taat van stapel ge- loopen was. Schipper B. de Best ging voor het eerst er mee naar zee en na er me nige reis ter haringvisscherij mede gemaakt en vele stormen doorstaan te hebben, werd het schip in 1912 hier op de worf van een nieuwe verschansing voorzien, waarna het nog 2 jaren dienst deed onder No. 120, schipper Jb. Messemaker. In 1915 werd het opgelegd en ingericht voor timmermansbergplaats en logement voor de reparatie aan schepen te IJmui den. Het vaartuig is nu dus weer op Katwijk- schen bodem waar het na eenigen tijd wel onder sloopers handen zal vallen. Maar menig ouden visscher ging het hart gisteren open en het klopte ongeduriger bij de herdenking van het mooie, rijk aan afwisseling doch vervlogen Dommentijd- perk. Er is op dit oogenblik zelfs nog veel be langstelling voor het vaartuig dat vlak voor het dorp op het strand staat en zeker voor de kunstschilders ook een evenement zal zijn. Op bijne 81-jarigen leeftijd is hier een bekend straattype overleden. De man, die met ee nkruk liep, maakte zich nog al eens verdienstelijk door menschen en dieren, wanneer hen een of ander ongeluk, ont wrichting enz. was overkomen, te „b e- lezen." Lisse. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester Eenhuis. Aanwe zig alle leden behalve de heer Algera. De notulen werden vastgesteld. WetlL Tromp leest het gebed. Allereerst komt aan de orde een voorstel van B. en W-, om ten behoeve van Open bare Werken een koetshuis met dubbel- woonhuis te stichten langs de Haven. In verband met dit voorstel, is een aan bod ingekomen van den Handelsraad in de Kapelstraat. Deze biedt zijn perceel aan voor f 15.500. Weth. Tïodqp is van oordeel, dat het pand, bedoeld door B. en W. een betere plaats is. De ligging daarvan is veel beter. De heer Segers wenscht dit punt aan te houden. Weth. Tromp voelt daar niets voor daar deze aanbieding geen nieuwe gezichte punten brengt. Over dit pand ia al meer malen gesproken. De heer Verduyn is om trent dit voorstel ook niet voldoende voor bereid, en wil in deze ook nog geen be sluit nemen. Het voorstel Segers vond nog al eenige instemming. Weth. Tromp zegt dat het van veel belang is dat pand ook aan het water ligt. Het voorstel wordt aangehouden. De heer A. H. Schrama zag dan gaarne, dat voor den nieuwbouw ook een kosten rekening wordt overgelegd. Besloten werd een commissie te benoe men, tot het overleggen van een rapport. De heeren Tromp, Pijnacker en Verduyn worden alB zoodanig 'benoemd. Vervolgens komt aan de orde een voor stel van B. en W., om verschillende rio- lecringswerken uit te voeren. Op verschillende plaatsen in het dorp zal een nieuwe rioleering worden aange legd. De heer Verduyn vraagt of hier een leening voor moet gesloten worden, en of dit ook geen verhooging van belasting' zal brengen. Door den Voorz. wordt toegezegd dat geen van beide daarvoor noodig is. Mis schien een tijdelijke geldleening, welke weer afgelost kan worden van het batig saldo van den dienst 1925. Uit* de bespre king blijkt dat het uitloozen in de be staande slooten, zal voorkomen worcren. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. In behandeling komt een verzoek van de R.-K. en Prot. Christ. Landarbeidersbon den in zake de' tewerkstelling van werke- looze arbeiders in den aanstaanden winter. In dit verzoek wordt vastgelegd, dat in den a.s. winter aan de te werk gestelde arbeiders die zich tegen de geldelijke ge volgen van werkeloosheid hebben verzekerd (georganiseerd), f 1 per werkdag meer zal worden uitbetaald aan loon dan aan te- werk-gestclden, die in betere dagen deze vrijwillige voorziening niet getroffen heb ben (ongeorganiseerd). B. en W. stellen voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Kuipers kan zich er niet mede vereenigen dat dit adres voor kennisgeving wordt aangenomen. De toestand voor den werkman is in verslechterden toestand, daar vele arbeiders nu al aanzegging hebben gekregen, <Iat ze met enkele dagen zullen worden ontslagen. Spr. is van oordeel dat het niet aangaat, de ongeorganiseerde ar beiders gelijk te stellen bij de georgani seerde collega's. De heer Van Resteren zegt dat- het op den weg ligt van eiken arbeider om zich te organiseeren, daar zijn toch de organi saties voor. De heer C. Schrama vindt het een prikkel voor de ongeorganiseerde ar beiders, om tot de organisatie terug te gaan als de belooning van een gulden per dag wordt toegekend. De Voorz. zegt dat hier no gnooit onderscheid gemaakt is. .Weth. Warmerdam zegt dat het adres geen redelijken grond heeft, het gaat aan beide zijden mank. Wij stellen er prijs op, dat de arbeiders zijn georganiseerd. Spr. is van oordeel dat aan dit verzoek niet kan worden voldaan, daar arbeiders welke uit de bestaande or ganisaties zijn geloopen, een andere orga nisatie zullen oprichten op soc.-dem. grond slag, en dat mogen we nooit in de hand werken. Wanneer aan dit verzoek zal wor den voldaan, zal dit veel strijd op het werk geven, zegt'spr. Iedere eerlijke arbeider, georganiseerd of niet, welke steun behoeft, vindt bij ons een open deur. Spr. ont raadt ten sterkste een ander besluit te ne men. De heer Verduyn zegt dankbaar te zijn voor liet praeadvies van B. en W. Spr. vindt dit zeer gemotiveerd, en kan er zich heel goed mede vereenigen. Weth. Tromp acht het niet op zijn plaats, waar hier en kele sprekers hebben gezegd, dat ongeor ganiseerde arbeiders worden voorgetrok ken bij het te werk stellen. Dat is hier nog nooit voorgekomen. Wanneer men hier zoo iets zegt, dan behoort men met degelijke bewijzen te komen daar hiermede een blaam wordt geworpen op de werkwijze van den opzichter Suikerland. Nadat nog enkele sprekers hierover het woord hebben gevoerd, zegt de heer Kuipers toe, dat de beide bonden met een ander voorstel zullen komen. Het "verzoek wordt voor kennisge ving aangenomen ,met algemeene stemmen. Vervolgens komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot conversie van een geld leening, groot f55000, pro resto groot f 24.500, aangegaan den 20en December 1919, ventende 5% pCt. Dat op 31 December van dit jaar f 6100 zal worden afgelost, zoo- dat de leeninig groot is f 18400. Besloten werd een zelfde leening aan te gaan met de Pensioenfondsen voor de ko loniale Landsdienaren en locale Ambtena ren te 's-Gravenhage tegen den koers pari, rentende 5 pOt. Bij hét punt Comptabiliteitsbesluit, waar door de begrooting voor het dienstjaar 1925 gewijzigd wordt, met een ontvangst en uitgaaf van f 41420, informeert de heer Ver duyn naar den post subsidie Burgerlijk Armbestuur, groot f 600. Uit het antwoord blijkt dat dit geld uitgegeven is voor een kind (tuberculoselijder) hetwelk in een ge sticht is opgenomen. Het punt werd vastgesteld. Uit de aanbieding van de vgemeentebe- grooting voor den dienst van 1926 blijkt, dat de ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst bedragen f 295.913.88%. De ontvangsten voor den kapitaaldienst be dragen f 34540,31, de uitgaven daarentegen f 30.000, alzoo een batig saldo van f 4514.31. Alsnu had de vaststelling van de begroo ting van het Gasbedrijf voor den dienst van 1926. Verschillende sprekers verzochten en ver kregen nadere inlichtingen omtrent enkele posten van genoemd bedrijf. De heer Ver duyn wordt op een desbetreffende vraag medegedeeld, dat voor den aankoop van kolen, nog geen contract was afgesloten. Zonder eenige wijziging werd echter de begrooting vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen was: a. Een Kon. Besluit mel dende, dat hetaantal vergimningen voor Lisse in 1926 bedraagt 10; b. de goedkeu ring van heeren Ged. Staten, voor den ver koop van grond aan de Kanaalstraat aan den heer Rodenburg; c. dat de heer Tolle de benoeming als directeur van het gasbe drijf heeft aangenomen; d. dat voortaan een betere regeling zal worden getroffen voor het opruimen van afgekeurde en ge slachte beesten. De heer A. H. Schrama maakt gebruik van de rondvraag, door aan B. en W. te verzoeken, met een voorstel te willen ko men, voor een badinrichting, zoowel voor volwassenen als voor kinderen. De heer Sobels wil nog verder gaan en vraagt een zweminrichting. De heer Segers vraagt of B. en W. antwoord hebben gekregen op hn> request, betreffende het postkantoor alhier, om dit als Hoofdkantoor te behouden. Zoo dit nog niet het geval is, verzocht epr. op nieuw nog eens te requestreeren, of een persoonlijk bezoek te brengen. De Voorz. zegt dat daar niets tegen is. De heer Kui pers verklaart zich ook voor een badin richting en verzocht beter-herstel van grind wegen. Dit laatste heeft de aandacht van B. en W. De heer Verduyn wijst op e*} groote gaten nabij de Jannetjesbrug. De toestand is daar levensgevaarlijk. Hem wordt medegedeeld dat de eteenen al ge reed staan. De heer C, Schrama verheugt er zich in, dat de gemeente Lisse ten op zichte van de waterleiding zoo'n goed fi guur maakt. Spr. heeft echter gehoord, dat verschillende verhuurders van huizen, nog wat willen wachten. Dit bleek echter met waar te zijn, het zijn juist bijna al de ver huurders welke de leiding aan laten leggen in him perceelen. De heer Verduyn zegt dat juist die menschen zeer bereidwillig zijn, alleen het maken van de putjes voor de meters, moest beter vorderen. De heer Sobels informeert naar de uit- kcering van de gemeente voor de medail les voor de volle grond-tentoonstelling, groot f 1000. Uit het antwoord blijkt dat f 300 is uitgekeerd. Het restant zal niet worden uitgekeerd, daar het bestuur van Bloembollencultuur zich niet heeft gehou den, zelfs zeer ver is afgeweken van de ovei eenkomst. Hierna sluiting. De afdeeling Lisse van het Groene Kruis heeft een huishoudelijke vergadering gehouden in de „Witte Zwaan" welke naar gewoonte slecht was bezocht. De secretaris bracht het jaarverslag uit, waaraan we het volgende ontleenen. Van het magazijn werd een geregeld ge bruik gemaakt. In 133 gezinnen werden 276 artikelen verstrekt. De magazijnmees teres verdient allen lof voor haar beheer. Het magazijn bevindt zich echter in een abominabelen toestand. Verschillende po gingen tot verbetering zijn aangewend, doch zonder succes. Zuster Haytink verleende haar zeer ge waardeerde hulp in 34 gezinnen welke zij 1525 maal bezocht. Aan 20 gezinnen werd ij8 verstrekt. Voor de tuberculosebestrijding werden door zuster Hayting en Pia 614 en 633 be zoeken afgelegd, en wel aan 49 patiënten in 47 gezinnen. Door him bemiddeling werdeD huisverbeteringen aangebracht, gingen 4 patiënten naar een Sanatorium, 2 kinderen naar een herstellingsoord, en één patiënt naar het Piusgesticht, vanwaar deze over dag de lighal bezocht, Twee patiënten heb ben een lighal van het Groene Kruis bij hun huis. In de lighal werden 22 patiënten verpleegd. De Zuid-Hollandsche Vereeniging zorg de voor het tot stand komen van telefoni sche verbinding van de afdeeling met de verschillende ziekenhuizen, ook bij nacht. Alzoo kan Leiden worden opgebeld on der No. 16. De portier van het Academisch Ziekenhuis VTaagt een plaats aan in het gewenschte ziekenhuis en kan zoo noodig zorg dragen voor een ziekenauto. Met dankbaarheid kan melding woruen gemaakt dat de heer Tissing alhier, even als vorige jaren, een geschenk zond voor de linnenkast. Wat het financieele behoor betreft kan worden medegedeeld dat de rekening der algemeene afdeeling sloot tot een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 1089.66 (batig saldo f 561.30)die van de afd. Wijkverpleging met een idem f 1303.90 (batig saldo f41.32); die van de afd. Tu berculosebestrijding idem f 2297.37(na- deelig saldo f 854.18). Tot het nazien der rekening werden gekozen de heer D. J. Vreeken, Gerrit van Parijs en J. Balke nende. De aftredendo bestuursleden de hee ren A. Boot, D. Blok en A. van Pelt, wer den weer herbenoemd. Met ingang van 1 November a.s. is benoemd tot lid van de commissie van toe zicht op de Rrjkstuinbouwschool alhier de heer J. W. Roozen, te Overveen. Burgerlijke Standi Gebo ren: Frederika, d. v. M. v. Marsbergen en G. Smink. Johanna Maria, d. v. N. P. v. Rooyen ea H. M. G. Heerens. Maria, d. v. K. de Vries en O. van Marsbergen. Oor nel is Gerardus, z. v. O. Prins en M. t. ,d. Laan. Catharina Elisabeth, d. v. A. H. v. Schie en T. O. Jansen. Ondertrouwd: J. de V'reede en M. G de Kooker. Gehuwd: G. Immerzeel en J. C. Warmer dam. K erkeljjk berich t voor morgen, Ned.-Herv. Kerk: 10 en 5'uur, ds. G. v Dp. Woensdagavond 7 uur (dankuur) de! zelfde Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur, dr. Th. Ruys Jr. (Bed. H. A.) Woensdagavond 7 u. (dankuur) dezelfde. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur, ds. C. S. v. d. Ven (Bed. H. A.); 5 uur, dezelfde (dankzegging). .Woensdag (dankdag) 9.30 en 5 uur, ds. O. S. v. d. Ven. Geref. Gemeente: 9.30 uur, ds. H. A. AIiliderman; 4 unr, leesdienst. Woensdag (dankdag) 9.30 en 4 uur, ds. H. A. Alinderman. Noordwijkerhout. Kerke 1. berieht voor morgen. Ned. Herv. Kerk Zondagmorgen tien uur, plechtige herdenking van den Hervormings dag. Vrijdagavond had op uitnoodiging van de Chr. Jong. Vereen. „Timotheus" een ge zellige bijeenkomst plaats in „De Gemeente, woning". De voorzitter der prov. commissie te Rot terdam, de heer J. A. Amerz sprak over „Karaktervorming in onzen tijd." Eenige leden hielden daarna ernsbge en luimige voordrachten. Een gezellig strijkje bracht aangename aiwisseling. Oegstgeest. De gemeenteraad zal in openbare vergadering bijeen komen op Maandag 2 November des middags te 2 uur. Agenda: 1. Alededeeling ingekomen stuk ken; 2. Wijziging bepluit tot het aangaan van een geldleening; 3. Voorstel tot bepa ling liggeld voor woohschip van Geugjes; 4. Adviezen op aanvrage subsidie R.-K. Gei- tenfokvereeniging en de Landstormcommis sie; 6. Benoeming onderwijzend personeel voor vervolgonderwijs; 6. schoolgeldkohier Vervolgonderwijs; 7. Vaststelling pensioen grondslag voor C. J. v. d. Aar; 8. Voorstel toekenning gratificatie vooruitbetaling pen sioen gemeente-ambtenaren; 9. Voorstel op zegging werkloosheidbesluit en opheffing Commissie van Advies; 10. Vaststelling Ge- meenlebegrooting 1926; 11. Comptabiliteit; 12. Advies op adres duinwater in Poelgeest. Sassenheim. Kerke 1. bericht. Ghr.-Geref. Gem., Kerklaan: Zondagmor gen, te tien uur, en 's namiddags, te vijf uur, Leeskerk. Kerkelijk bericht voor morgen. Ned. Herv, Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur: ds Krijkamp. Ger. Kerk v.m. halftien uur en nam. 5 uur ds. Boeijenga. De collecte voor de Hervormde School heeft Zondag opgebracht f 52.66'/i. Voorschoten. Kerke 1. bericht. Ned. Herv. Kerk, Zondag tien uur ds. H. P. Fortgens. Bediening v. d. H. Doop. Vijf uur ds. H, P Fortgens. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". PEINS DER NEDEiRLANDEN, uitr., 1 ov te Algiers verwacht. ENGGANO, 29 Oct. v. Batavia n. Saigon. JOEAN DE WITT, thuisr., 30 Oct. van Colombo. KANGEAN, thuisr., 29 Oct te Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOTD. DJEMBER, 29 Oct. v. Batavia te Soerabaya. TAJ1B0RA, uitr. 1 Nov. te Sabang verw. HOLLAND—AMERIKA LIJN. GROOTENDIJK, 28 Oct. v. Rott. te Seattle. ED AAI, New Orleans n. Rott, pass. 30 Oct, Ouessant. VOLENDAAf, Rott n. New-York, pass. 30 Oct Capo Race. fUNDERDIIJK, 29 Oct. v. Rott. te San Francisco. KON. NED STOOMBOOTMU. STRABO, 30 Oct. v. Uddevalla n. Amst STELLA, arr. 30 Oct. te Hamburg^ INO, an. 30 Oct. te Danzig. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZAANLAND, thuisr., 30 Oct te Londen. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. GEAiAIA, 29 Oct. v. Hamburg te Rott ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALGORAB, thuisr., 29 Oct. v. Rio Janeiro. ALDABI, 29 Oct. v. Rott te B. Aires. HALCZON-LUN. STAD ZAANDAM, 28 Oct. v. Porte Ferrajo n. Hornillo. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJILEB0ET, 28 Oct van Shanghae te "Yokohama. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. HAARLEM, 30 Oct v. Antwerpen te Amst NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. ARUNDO, 29 Oct. v. Rosario te Tralee. .WITTE ZEE, sleepboot, 26 Oct. v. Ports, mouth te Singapore. WIELDRECHT, 29 Oct. v. Palma te Sevilla. ALKAID, 29 Oct v. Hull n. Swansea. SEBU, Barry n. Oeuta, phss. 30 Oct Gi braltar. IBERIA, 29 Oct. v. Bilbao te Santander. MAASHAVEN, 30 Oct. v. Archangel a Grimsby. KATENDRECHT, Novorossisk n. ThamaJ- haven, pass. 29 Oct Konstantinopel. NOORD, 30 Oct. v. Trangsund a Rott. TENBERGEN, 29 Oct. v." Houston te Bre- men. WAAL, Rott, n. .«iungsund, pass. 30 0«t Holtenau. MOORDRECHT, 29 Oct. v. Delbruok Hangö. JONGE ANTHONY, 29 Oct v. Tarragona n. Valencia.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6