Bij den Schoenmaker jaardag al voorbij, maar nog wel gefelici teerd hoor. Ik hoop evenals jij, dat we nog eenige jaren raadseltante en nicht zuilen blijven, je roag tot en met 16 jaar blijven meedoen, als je wil. Grappig, de 2 vriendin nen zoo vlak na elkaar jarig. Annie Bavelaar, ik heb vandaag 2 brieven van je gekregen, ook dien van de vorige week. Prettig dat ie goed opschiet met 1 piano-studeeren. Margaretha Dorrepaal. ntreleumai niet erg hoor als je niet geregeld een brief schrijft bij de raadsels, ik begin je naam toch al goed te kennen, ie rondt trouw it. den laatsten tijd Koos Brouwer, spelen je aondjc en jc- poesje aardig samen En doet je poea geen j kwaad aan de duiven, of kan dat niet? Emmy de Bink, welkom bij de raadsel- j jeugd, laat maar eens zien, door trouw mee te doen. of ie echt plezier hebt in de raadsels. Frederika Bourgeois, 2 van de 3 raadsel:., die je stuurde, zijn heel aardig en kan ik gebruiken, maar van dat vleesch in den zomer heeft er al eens in gestaan. Geluk kig dat je weer beter bent en naar school kunt gaan. Corrie van Leeuwen, je grappige anec dote zal ik zeker later eens plaatsen. Emanuel El jou, toen ik je brief las, had ik de raadsels voor deze week al klaarge maakt-, dat doe ik altijd vóór ik het pakket uit Leiden krijg, want dan heb ik heusch overvloedig werk om alles te lezen en te .beantwoorden. Dan moet je later de kin dercourant maar eens aan je moeder laten lezen Antje Glasbergen, noe weet jij dat ik Aleida heet, of raadt je dat maar zoo Dan heb je goed geraden. Ali en jij behoeven volstrekt niet altijd het blaadje vol te schrijven. Aardig, dat er net zoo'n konijn als Ali heeft, in de courant stond. Jozef en Mientje Hanno, ja zeker had ik gelezen over het feest van den burgemees ter; het was gelukkig niets koud dien dag, dat trof ook goed avonds voor de sere nade. En Mientje een goeden verjaardag 'gehad en veel cadeautjes en veel plezier. Lien de Graaf, ik miste je &cq paar we ken, maar ik heb geen oogenblik gedaóht adt jij voorgoed zou ophouden zonder mij :te vertellen waarom. Dus je bent verhuisd, als ik nu voortaan van uit de tram naar je kijk, kan ik je huis dan ook zien Leg mij dat maar eens uit. Jaantje Lefeber zoo, was het briefje zon der naam verleden week van jou? Vergeet het maar niet weer, want het is jammer voor je, als ik je naam niet kan vermelden. Catharina van Egmond, het is nu geluk kig nogal goed weer, niet erg koud nog, dat tref je, nu je pas ziek bent geweest. Nellie, Bertha en Lucas Mulder, jullie doet alle drie trouw mee den laatsten tijd. Is Bertha weer beter, mag ze al weer naar school gaan Lucas schrijft mij op zulk aardig papier met een plaatje er op. Drietal Kükler, dat is zeker jammer als je net een flinken brief had geschreven dat die dan niet aan mij was verzonden. Ik heb vandaag wel veel werk, maar ik had den brief toch nog wel kupnen lezen hoor. -Jopie Waldkötter, schrijf mij maar eens, hoe oud je precies bent tot en met elf jaar mag men met de kleineren meedoen. Ik heb altijd schik als ik die lieve kleine poes zie, met een strik en een belletje om. Martha Overvliet, vond jij dc raadsels der grooteren ook zoo moeilijk Nu het i» jc den toch gelukt om alles goed op te lossen. Pietje van Leeuwen, je mag meedoen, en je mag mij Tante noemen. A. Linschoten, aan jou zeg ik hetzelfde als hiervoor, ik hoop dat je er plezier in ault krijgen. Bertus Pont, je mag ook meedoen en jo behooii nog 2 jaar tot de kleineren. Jasper Koevoet, gezellig als je zoo aller- lei over je thuis vertelt, over familie, en huisdieren. Ik ben nu al aardig op de hoog te wat voor dieren je hebt, wat voor soort hond is Tommie Groot of klein Zeker nog jong, omdat hij zoo van spelen houdt 1 Mini Metselafer, heb je zoo zitten tob- i ben eer je de oplossingen hadt 1 Ik had gedacht, dat er zóó gezocht en ge- Schoenmaker, schoenmaker, kijk toch eens even: 't Zooltje van Loesje-pop's schoentje gaat los En ik wou juist net zoo graag het "is Woensdag Met mijn lief popje naaï 't' heerlijke bosch. Schoenmaker Hans kijk aandachtig naar 't schoentje. Grootmoeders bril staat heel ferm op '"zijn neus, Dat kan ik maken, mevrouw! zegt hij vroolijk, 'k Breng 't met een uurtje terug! Is het heusch? Vraagt Moeder Jenny. Mijn kind kan niet loopen Zonder haar schoentje. Ik reken er op, Dat u het mij dus terug laat bezorgen, Weet u 't adres wel? 't Is voor v - mevrouw Dop. Als u dan even op 't geld maar laat wachten, Zal 'k u betalen in knikkers. Is 't goed? 0, dat is best! zegt de schoenmaker ernstig, Trekt daad'lijk ijv'rig aan 't werk en met spoed Klopt hij en klopt hij om 't schoentje te maken, Brengt het dan vlug naar zijn klant: mevrouw Dop. Deze betaalt hem met vijf mooie knikkers, Gaat met het schoentje dan vlug naar haar pop. 't Duurt niet heel lang, of zij wandelen samen 0, wat stapt Loesje-pop nu toch weer goed! Schoenmaker Hans voor zijn deur staat te kijken, Zwaait met zijn pet, maakt een buiging en groet. Dag, mevrouw Dop, zegt hij. wandel plezierig, 't Schoentje van Loes kan er tegen. ja heusch, -En als 'u later eens nieuwen moet koopen, Vindt u bij schoenmaker Hans heel veel keus. door C F. uL LlLI.fl IK/OF! WAARD. klaagd zou worden over de prijsraadsels der grooteren. Gretha v d. Zwart en Trijntje Voorma, daar heb je groot gelijk aan, dat men er 's winters, als het vroeg donker wordt, en dan gezellig binnen zit in de warme kamer, veel eerder toe komt om de raadsels te zoeken en te schrijven. Annie en Neeltje van Leeuwen, dat dacht ik wel, dat Neeltjes verjaardag vroolijk ge vierd zou worden met de vriendinnen. Het is nog niet zoo heel koud 's nachts, de koeien zullen het nog niet te koud hebben. Gaan jullie 's winters dikwijls kijken naar de beesten, als ze op stal staan 1 Leendert Elderhorst, wees dan maar erg voorzichtig met spelen of hard loopen, dat je niet valt op je knieën. Hoe aardig twee kleine poesjes tegelijk gekregen, dan kun nen zc samen spelen en het is te hopen, dat ze gauw groeien en de muizen dan ver jagen. Niesje de Gelder, nu vast gefeliciteerd met 3 November, dat treft dat je dan net herfstvakantie hebt. Jullie hebt dus lekker in jc truien kunnen mceloopen in de sere nade, het was goed weer. Ik hoop, dat de uitvoering van N. I3r. goed is afgeloopen. Daan Padje, ik had plezier in je brief, ik zou als kind, cn ,als groot mensch ook nog wel, dolblij zijn geweest als mij daar op eens zoo'n snoezig wit hondje werd toe-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19