Doet Uw Schoenen Goed VOOR DE HUISVROUW. Wenscht U een uurtje van gezelligheid DE FONDSENMARKT. VRAGENRUBR1EK. fctblekon, dat de verhouding niet vriend- Scbappdyk ®u zijn geweest. En evenmin is gebleken, dat Busch iet leven van bekl.'s schoonvader heeft vergald. De woorden van beklaagde tegen Busch: „Hier ellendeling, wil je mjjn vrouw nog meer verdriet aan doen?", zijn, naar het oordeel van den offi cier, onwaar. Wat nu het accept betreft, bekent spi., dat bet hem niet gelukt is het punt vol ledig te construeer en. Toch heeft hij enkele punten omtrent do fmancieele manipulaties aangestipt omdat er eenig verband bestaat tusschen het accept en het gepleegde mis drijf. Ook op do verwonding van beklaagde, aan welke hij aanvankelijk geen aandacht heeft geschonken, wil hij wijzen, omdat het hem gefrappeerd heeft, dat bekl- tracht .het te laten voorkomen, dat hij deze verwonding later dan 22 October 1915 heeft opgebo den. Gebleken is echter, dat bekl. Zondag 23 October 1915 voor de«ze verwonding onder behandeling van dr. Voorhoeve is geweest. Spr. zou kunnen volstaan met de be kentenis van Muylwijk, dat Busch in diens handen dood is gebleven. Hij wil echter wijzen op het betreffende arrest van het gerechtshof te Arnhem in de zaak van den moord op korporaal Vos. Ook in deze zaak is het lijk gevonden en nog wel op een onbekende plaats, terwijl het hier gevonden is in de garage van bekl. self. Toch is de verdachte van den moord op korporaal Vos wegens opzettelijke ge weldpleging veroordeeld. Geen inhibitiedood. De deskundigen zijn het er over eens, dat van inhibitiedood hier geen sprake kan ajjn, daar Busch nog eenige woorden heeft geuit Trouwens, van all® mededeel ingen over de ziekteverschijnselen blijft niet veel over. Hij heeft dit deze week nog eens laten onder zoeken. Naar aanleiding van dit onderzoek heeit hij prof. Brouwer en dr. Bakker als getuigen laten dagvaarden. Bn uit de door deze deskundigen afgelegde verklaringen is hoelemaal niet gebleken, dat Busch in 1908 een geheime aekte had en dat zijn hart goed was, Hoe het ook zij, het is onverantwoordelijk van beklaagde, dat, toen Busch vaal en geel werd, bekl.. toch is doorgegaan door het slachtoffer niet los te laten. Bekl. heeft toen toch moeten waar nemen, dat het slachtoffer in doodsnood en in levensgevaar was. Niets heeft bekl. echter gedaan, om Busch in leven te houden. Beklaagde heeft dus de gevolgen gewild. Na alle ponten, welke, tot het wettig bewijs kunnen strekken, te hebben -geresu meerd, zegt de officier, dat uit een deel dor aanwijzingen blijkt, dat beklaagde met voorbedachten rade is to werk gegaan. Beklaagde probeert door een muur van onwaarheden te verbergen, wat er in wer kelijkheid heeft plaats gevonden. Het wettig en overtuigend bewijs van den moord is echter vast komen te staan. De vreeselijke gevolgen. De vraag blijft nu over, welke straf dezen beklaagde moet worden opgelegd. Heeft bekl. ooit iets gedaan om de gevolgen van het gruwelijk misdrijf te verzachten? H# had dit kunnen doen. Niets van dit alle6.r De gevolgen van het misdrijf zijn integendeel vreeeelijk.- De dochter van Busch, die veel van haar vader hield, is al eenige malen in een krankzinnigengesticht verpleegd. Het meisje, waarvoor alles wat hier voorvalt göhean wordt gehouden, is levenslang in haar zenuwgestel geschokt. De eisch 20 jaar. Spr. heeft geen verzachtende omstandig heden voor bok), kunnen vinden, ook al is van beklaagden echtelijk leven, in engeren zin niets te zijnen nadeeïe gebleken. Bet misdrijtf is te ernstig, dat zelh» het feit, dat zoo langen tijd vooraf is gegaan aan de ontdekking van het misdrijf, geen reden voor een clemente houding kan zijn. Zou dit misdrijf in het buitenland gebeurd zijn, dan zou bekl. ongetwijfeld ter dood ver oordeeld worden. Gelukkig kennen wij de doodstraf niet. Spr. meende aanvankelijk, dat beklaagde oen levenslange gevangenisstraf verdient, m3ar na lang beraad is hij tot -een andere conclusie gekomen. Vandaar, dat het O. M. tegen Muylwrjk erscht een gevangenisstraf voor den lijd van twintig jaar, wegens moord, gepleegd op» den koopmau Busch. Bet woord is nu aan den verdediger, nir. Alfred Levy. Het pleidooi. De verdediger, rar. A. Levy, vangt zijn pleidooi aan met een beschouwnig over de vrgving, welke er telkens tusschen den president en den verdediger is ontstaan. Het is verklaarbaar, dat die wrijving is ontstaan, en wel door het opvliegend tem perament zoowel van den president als van pleiter. President: „Ik verzsek u beleefd geen .beschouwing over mijn leiding in deze zaak of over mijn persoon te houden." Verdediger: „Ik wil een misverstand uit den weg ruimen." Fresident: „Ik herhaal het, dat ik niet kan tolereeren, dat u beschouwingen wijdt aan mijn leiding! U hebt mgn persoon niet in uw pleidooi te betrekken." Mr. Levy laat nu uitkomen, dat het on derzoek geheel is uitgeput Waarop wjjzen nu in waarheid do vaststaande gebeurtenissen, afgescheiden van beklaagde's geschriften en verklaringen? Wijzen die op voorbedachten raad? Z. i. niet. Zou hg maar oven de overtuiging heb ben gekregen, dat de kuil, waarin Busch begraven lag, vóór den dood was gegraven, dan zou hij de verdediging niet op zich genomen hebben. Het staat vast, dat de kuil eerst op Zaterdagmorgen is gegraven. Pl. wil vervolgens preciseeren hoezeer be klaagde de waarheid spreekt Als er een voorbedachte raad was geweest met mede plichtigen, dan zouden de leden van het complot alles gedaan hebben, om de zaak volledig op te knappen en het lijk van Busch zoo spoedig mogelijk te begraven. Het i9 uitgesloten, dal het feit met voor bedachten rade en na rustig overleg is ge pleegd. Er bestond toch gevaar, dat er huis- genooten len tijde dat het mjsdrijf plaats vond, het kantoortje zouden binnenkomen. Nu zegt de officier wel, dat, als bekl. wer kelijk in drift den koopman Busch om het leven heeft gebracht, hij zich bij de politie had moeUn aanmelden, waarop hij dan wellicht een lichte straf zou hebben ge kregen. Men zal toch niet beweren, dat men di rect bij deze aangifte Muylwijk weer op vrije voelen zou hebben gesteld? Ook in het geval dat Muylwijk de portefeuille met in houd in den zak van Busch zou hebben gelaten, zou de politie toch ook gezegd heö-. ben, wat de officier nu beweerd heeft. Waar heeft Muylwijk de rest gelalen? zou men dan gevraagd hebben. Men wist toch. dat Busch altijd-heel veel geld bij zich had. En pleiter vraagt zich af of het een daad van rustig overleg en voorbedachten raad was, om het lijk te begraven in den grond, waar elk oogenblik weer gegraven moest worden. Dit is niet aan te nemen. In elk geval herhaalt hij zijn verzoek aan de rechtbank, om alsnog na te gaan, welke van beklaagde's werklieden dien Za terdag en ook den Maandag daaropvolgende bij de Nederlandsche Bank en elders hen ben gewerkt. Beklaagde heeft alles bekend. Hij zet uiteen, dat bekl. nooit op zijn verklaringen is teruggekomen dat hij Busch gewurgd heeft. Na objectief den bek-aagde te hebben waargenomen, is het pleiters overtuiging geworden, dat de rechter commissaris en ds Le Roy het bij het rechte eind hadden, toen deze als hun meening te kennen heb ben gegeven, dat beklaagde alles eert'jk be kend heeft. Voortgaande, betoogt pleiter, dal de justi tie en het publiek denken, dat ir nog iets geheimzinnigs in deze zaak is. Dit blijkt ook wel uit hetgeen pl. met bekl. heeft meegemaakt, toen hij hem een anoniemen brief toonde, welken de officier van justitie ontvangen had en die het O. M. aanleiding gaf te spreken van geruchten, welke meer licht op de zaak zouden kunnen werpen. In dezen anoniemen bric! wordt vermeld, dat Muylwijk medeplichtigen had. die thans in een groote provincieplaats een fabriek van grooten omvang exploiteeren. Den brief heeft bekl. met de grootste gerustheid ge lezen. Och, mr. Levy, zeide bekl. na lezing van den brief, er kan geen nieuws meer komen; ik heb alles verteld Een lijdensweg van tien jaar heeft bekl. afgelegd, het geheim onder zich houdende met een man, die ook dit geheim bewaarde, zoolang hij geld daarvoor kreeg. Nu echter de ontknooping eenmaal is gekomen, heeft bekl. de ware toedracht verteld, waar men niets meer achter heeft te zoeken. De verdediger breekt hier zijn rede af en de zitting wordt tot.hedenochtend verdaagd. RECLAME. 4046 Als ik nu toch één verzoek verwachtte, om in dit jaargetijde le vervullen, dan was het niet dat, hetwelk ik van een mijner le zeressen ontving: om nog eens iets over inmaak te vertellen! Zij heeft zooveel bloemkool staan en wil die graag inmaken in een Keulschen pol. Over 't algemeen wordt bloemkool niet veel ingemaakt. De risico van mislukken is vrij grool. Maar het k&n best. Wecken is natuurlijk le verkiezen. Men moet de bloem kool dan eerst in stukken snijden en ze een uur lang in water leggen, dat dikwijls ver- vc-rscht wordt. Want de mooist uitziende bloemkool is het sterkst gemest! Door die waterkuur laten ook de rupsjes en andere kleine insecten los, die zich tusschen de ..bloem" verscholen hielden. Dikwijls ver liest de bloemkool haar mooie blankheid en wordt geel: of roodachtig. Dat ligt soms aan de soort en ook wel aan de meststof. Daar is niets legen le doen. De dikke stelen moeten zoo ver mogelijk weg gesneden worden; de kool verdeelt u in groote stukken, maar zóó, dat zij gemak kelijk in een Weck-glas kunnen. Kook de stukken in een open pan gedurende tien minuten half gaar, vul er de. glazen mee, als zij nog heet zijn, met den gebloemden kant naar buiten, giet er kokend water over zonder zout, maar met een beetje citroen sap en steriliseer ze in nauwe glazen 60 min., in' wijde 70 min. op 98 gr. C. In mijn oude kookboek vind ik ook nog „een manier om bloemkool in .blikken bus sen" in te maken.- De meeste huisvrouwen zijn hier natuurlijk huiverig voor met het oog op mogelijke loodvergiftiging. Men moet de groente eerst met een beetje zout in wei nig water half gaar koken; daarna dienen zij zoo heet mogelijk in de bussen gedaan en vrij stijf er in gepakt te worden. De groen ten behooren één vinger breed onder het deksel te blijven; vervolgens giet men zoo veel nat op de groenten, dat er nog een stroo-breed ruimte over is tot den rand. Nu kunnen in bussen dichtgesoldeerd worden. Ten slotte moeten zij twee uur koken in een grooten ketel met kokend water en daarin koud worden. Als de bussen in het water zijn gezet, moet de blilftlager er nog min stens een kwartier bij blijven om te con troleeren of er nergens blaasjes uit de bus opstijgen, wat een bewijs zou zijn. dat er nog een opening is in een der bussen. Men bewaart de bussen op een koele, droge plaats. Vóór het gebruik stooft men de groenten als w>lgt: Smelt een stukje versche boter in een aarden pot, roer daa^ wat meel door. dat even gaar moet worden, voeg hier de groenten bij met een beetje van het nat en wat zout en dien op als het heel is. Curiosileilshalve vermeldde ik deze ma nier. Stel je voor in onzen tijd van jachten, dat jé den blikslager even liet komen om je inmaak dicht te soldecrenll En dat hij er dan een. kwartiertje bij moest, blijven slaan! Wat een uurloonen zou die inmaak kpstenl Over inmaken in een Keulschen pqt kan ik nergens wat vinden. U heeft er, dunkt mii wel heel veel bloemkool voor noodig; maar u zoudt-het eens kunnen probeeren na eerst de groenten half gaar te hebben' gekookt met wat zout; stop den pot goed vol en con troleer terdege de afsluiting. Leg boy en op. de groente nog een weinig zout. Zet den pot, als hij is afgesloten, in een bak met koud water en breng dat aan den kook; laat den groentepot in dien bak koud wor den en bewaar hem op een koele, droge, liefst donkere plaals. Vóór het gebruik de groente even opstoven en opdienen met een bloemkoolsaus. Ik houd me aanbevolen, als lezeressen de proef willen nemen om over eenige maanden bericht le krijgen van het resul taat. Er kunnen détails zijn. waar extra op gelet moet worden; kleinigheden, die ik nu niet vermeldde. Als u het mij dan schrijft, kan ik er in deze brieven melding van ma ken, zoodat andere huisvrouwen er haar voordeel mee kunnen doen. Denk er vooral om, hóé u ook inmaakt, dat de bloemkool eerst flink moet worden uitgespoeld. Zoo dikwijls wilt u groenten, een pud dinkje of iete dergelijks even opwarmen zonder er water bij te doen. Maar u heelt geen z.g. dubbele pan. Weet u, hoe u u dan kunt helpen? Doe de groente in een* pud- dingvormpje, dat precies in een steelpan past; de deksel van die pan dekt dan alles af. U hoeft slechts wat .water in de pan ts doen en dit op het vuur te zetten, cn uw groenten of pudding is dadelijk opgestoofd en smakelijk warm. Sommige kinders willen geen melk uit hun beker of kopje drinken. Zieke kleuter* bijv. zijn voor zulke kleinigheden zeer ge voelig. Kom hun fantasie dan wat tegemoet: giet' de melk in een glas, als het kan een gekleurd glas en laat hen zuigen door een rietje. Dan gaat het naar binnen alsof het limonade isl Ook bouillon, een geklutst eitje, een drankje, of wat ook, wqar 'zij tegen griezelen, drinken zij, aldus gecamoufleerd, met het grootste pleizier opl Heeft u vuile vlekken tegen uw plafond door walm of rook? Dan behoeft u er u heusoh niet lot de voorjaarsschoonmaak over te ergeren, want zulke vlekken verdwijnen, wanneer u er een vrij dik, koud stijfselpapje in wrijft Laat het goed door en door droog worden en wrijf er dan voorzichtig met' een stofdoek langs en de vlekken zullen weg zijn. Mieren blijven een trouwe huisvrouwen- plaag. Er zijn vele middeltjes om ze te verdrijven. Heeft u al eens geprobeerd oni wat zwavelbloem op de planken te strooien, waar u mieren verraste? Zij verdwijnen dan subiet. Zelden werd er zooveel aandacht besteed aan onze* teere vrouwenhnid als in de laatste jaren: zonneschijn, zeelucht, vocht, zout water hebben dikwijls een onpleizigen invloed op de huid. In Italië gebruiken de dames een allereenvoudigst middeltje, waar door niet alleen het verbranden of barsten van de huid wordt voorkomen, doch waar door deze zelfs mooi blank en zacht wordt: zfj kloppen het wit van een ei wat op en smeren dat luehtig over hun gezicht en hak. Het moet in de huid drogen, er voor een halfuur op blijven liggen en dan met warme melk af worden gewasschen. Vooral vrouwen met een grove huid en zij, die aan leg hebben voor een rood gezicht of een rooden neus, bevinden zich hier wèl bij. RECLAME. BEZOEKT DAlVi 4027 STEEK STRAAT 55 - TELEFOON 2509 Woensdag-, Zaterdag en Zondagavond HUISKAPEL RECLAME. HET LIGT NIET AAN HET WEER! Gij behoeft bij vochtig weer niet rheuma- tisch te zijn, als gij slechts zorg draagt voor goed werkende nieren. Onder normale om standigheden stroomt door uw gestel rijk bloed, dat de weefsels herstelt en voedt. Dit bloed zuiver te houden is de taak der nieren. Te veel werk, zorgen en weersverande ringen verzwaren deze taak, en dan kunnen de nieren overspannen worden. Zij kunnen dan niet het urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden behoorlijk uit het bloed fil- treeren. Scherpgekante kristallen vormen zich in de spieren, gewrichten en weefsels der zenuwen. Dit leidt tot rheumatische aan doeningen bekend als spit, ischias of rhcu- raatiek, naarmate de rug. beenen of andere deelen van het lichaam worden aangetast. Zoodra men urinesloornissen, rugpijn, wa terzuchtige zwellingen of andere verschijn selen van een nieraandoenjng opmerkt, ge- bruike men Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij hadden succe9, zelfs in gevorderde ge vallen van nierkwalen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen builenlandsch goed le ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. 5799 Advertentie 8109 De beurs onderscheidde zich in de afge- loopen week door een kalm voorkomen ge paard met een geringe mate van onderne mingslust wegens gebrek aan voor de beurs belangrijk nieuws. Weliswaar geeft de poli tiek weer wat stof tot spreken, maar zoowel de Fransche kabinetscrisis als de politieke situatie in Duitschland zijn voor de beurs van geen groote beteekenis. Zelfs hef ver loop van Wallslreet dat deze week weer eens sterk bewogen is geweest, heeft weinig invloed, hetgeen te opmerkelijker ie, aange zien de Amsterdamsche beurs weleer sterk aan den leiband van New-York placht te loopen. De grondslagen waarop het koers verloop van beide beurzen tegenwoordig be rust zijn trouwens van zoo heterogenen aard dat het niet meer dan natuurlijk is, dat New York en Amsterdam onafhankelijk hun eigen weg vervolgen. Er beslaat dan ook weinig voeling tusschen beide beursplaatsen. Uiteraard zijn liet nog steeds de rubber waarden welke domineeren. En voorloopig zal dit wel ook zoo blijven, gezien de vaste tendenz-voor rubber in-het algemeen. Welis waar treden de koopers in Mincing Lane (de rubberbeurs te Londen) eenigszins op den achtergrond, maar de verkoopers haasten zich evenmin. Vandaar dat ook de prijs van 't artikel geen enkele wijziging vertoont en eerder eeri stijgende dan een dalende ten- denz vertoont. Men verkeert' in Londensche rubberkringen in het vaste vertrouwen dat de release van de restriction per 1 Novemb. niet 20 pet. maar sleohts 10 pel', zal bedra gen. Eenige beroering bracht dc verkoop vau eenige rubberplaniages door de Javasche Bank aan een builenlandsch concern. Inlus- schen blijkt hier wederom len overvloede uil, dat er veel, zeer veel in de rubberindustrie is veranderd. Het betreft hier, namelijk een noodlijdende onderneming, noodlijdend door de bekende rubbercrisis van enEele jaren ge leden en gefinancierd door de Deli Bank, voor welke de Javasche Bank als liquidatrice optrad, welke thans inslede van een verlies- een winstpost opleverde. De transactie der Javasche Bank had in zooverre eenigen in vloed ter beurze, als dat de aandeelen der betreffende bank eenigszins opliepen en de ruhbermankt een exla-prikkel ontvine. Voor suikerwaarden bestond een minder aangename toon, zulks in verband met moeilijkheden welke Brilsch-Indische sui ker-firma's ondervind n ingevolge van de daling van den suikerprijs en waarbij men ook een minder gunstigen terugslag voor de Visp vreest, hoewel naar verluidt, de Visp toch wel voldoende gedekl rnoet zijn voor haar vorderingen uit oogst 1925, welke zoo als men weet nagenoeg is verkocht. Een gunstige stemming bestond voor Ihee- waarden zulks in'verband met den gunsti gen afloop der op Donderdag j.l. gehouden veiling, waarin niets werd opgehouden en waarbij de prijzen 8 a 10 boven de vorigo veiling liepen. Op de scheepvaartmarkt hadden in den laateten tijd de 7 pet. obligaties Holl. Stoom boot de aandacht getrokken door hunne rij zing. Er liepen daaihij geruchten van een mogelijke conversie heigeen dus zou neer komen op een aflossing van dit papier en een uitgifte van een nieuwe leening tegen een lager rentetype. Geheel onwaarschijnlijk is zulks natuurlijk niet gezien de mogelijk heid van gehecle of versterkte aflossing na 1 Januari 1926, hoewel op het oogenblik, naar wij uit betrouwbare bron vernemen, nog geenerlei plannen hiertoe bestaan. Overigens lagen scheepvaartwaarden kaim in de markt. Hier zoowel als elders is 't met de scheepvaart .in het algemeen rooskleurig gesteld. Teekenend is wel de- crisis in het Brilsche scheepvaartbedrijf welke voortdu rend ernstiger wordt. Het grootste deel der Britsche vloot vaart met verlies daar de vachttarieven blijven dalen. Er is geen ande re keus dan tusschen met verlies te laten varen of de schepen op te leggen hetgeen nog grooter verlies be teek ent. Sinds 1920 zijn o.m. dc tarieven voor graan met 75 pet. gedaald. Ook c^e tarieven voor het kolenver- voer zijn zeer aanzienlijk teruggeloopen. Hoofdzakelijk is de slechte toestand op de vraohlenmarkt een gevolg van de hevig6 concurrentie welke de continentale reederijen elkander aandoen, waarbij ook Amerika en Japan moeten worden gerekend. En ook is van groote beteekenis de opkomst der Duit- sche scheepvaartindustrie welke thans reeds als mededingster zich geducht weet te weren Oliewaarden waren over het algemeen gunstig gedisponeerd. Van Diverse Soorten waren Vruchtenimport flauw op het te leurstellend-dividend van 5 pet. Induslrieele soorten voor het meerendeel overigens vast. Zoo b.v. Philips, Jurgens, Gerofabriek, Wil ton en Kunstzijde Claims Ilollandsche Kunstzijde golden f 15 a f 16 1/2. Tabakken eenigszins verdeeld. In Deli Mij werd een groote verkooporder uitgevoerd, waarbij echter slechts een gering koersver lies werd geleden. Door de Senembah Mij. wordt naar verluidt een interim-dividend uit gekeerd van 15 pcL, hetgeen buitengewoon gunstig is, wanneer men hiermede verge lijkt, het dividend dat over 1924 werd uit gekeerd en in totaal slechts 18 pet. bedroeg. Op de buitenlandsche Staats fondsenmarkt trekken de diverse Mexicaansche waarden nogal de aandacht. Zulks schijnt in verband te slaan met de jongste schuldregeling en de onderhandeling over nieuwe credieten'. Vol gens berichten hebben de bankiers formeele verzekeringen ontvangen omtrent de ratifi catie der schuldenovereenkomst alsmede wat betreft serieuse pogingen om deze ook tea uitvoer te brengen. Voorts is men van mee ning dat de teruggave der spoorwegen aan de maatschappij een zeer belangrijk feit is. De eraissiemarkt toonde ook in de aige- loopen berichtsperiode een constante bedrij vigheid. Diverse belangrijke nieuwe, alsme de conversieleeningen zagen het licht, waar van die van Tschecho Slovakije wel een der voornaamsten is. Het betreft hier een 7V* pet. papier tegen een emissiekoers van 95 1/2 pet. Hier ter slede wordt slechts voor een be drag van 3,5 millioen dollar aangeboden. Te New-York 25 millioen tegen een Jkoers van 96 pet. I Het zijn 25-jarige goudobligaties en naar wij gelooven, bestaat voor deze emissie wel eenige animo. Een belangrijk succes is le Londen de inschrijving op Allied Cumatra Plantations geweest, de combinatie welke de Javasche rubberondernemingen van de Ja vasche Bank heeft verworven. Een ander belangrijke leening is de con- versieleening van Schiedam ten bedrage van 3 millioen ad 4 1/2 pet. ad 97 1/4. Een nieuwe aandeelen-emissie werd aangekondigd door de Serdang Cultuur Mija ad 230 pet. Voorts hebben verschillende gemeentebesturen, waaronder Utrecht een conversieleening aangekondigd. De Amerikaansche afdeeling toonde cenL ge animo voor bepaald^ shares. Op aandee< len Steels wordt hetzelfde dividend uitge keerd als in het vorige kwartaal; intusschen is de ontwikkeling van de Steeltrust een gunstige. liet derde kwartaal gaf hoogere ont vangsten te zien. Ten opzichte van het tweede kwartaal 1925 bedraagt het verschil ruim 2 millioen dollar, zoowel ten aanzien Van de bruto als de netto-ontvangsten. Ook het saldo beschikbaar voor dividend is dien tengevolge aanzienlijk geslegen: noch thans was dit geen aanleiding lot een hoogere de claratie. Intusschen zijn de ontvangsten over het derde kwartaal tegelijk de hoogste van het loopende jaar en gezien nu dc gunstige conjunctuur in de Verecnigde Stattn mag veilig worden aangenomen, dat het vierde kwartaal het jaar .1925 in zeer gunstigen zin zal besluiten. 23 OcL 30 Oct. Londen 12,04 3/8 12,041/2 Berlijn 59,20 1/2 59,16 Parijs 10,50 10,40 - Brussel 11,34 11,30 New-York cable 2,485/8 2,481/2 De valutamarkt had over het geheel een zwakker voorkomen. Blijkbaar een uitvloei sel van diverse politieke factoren. Fransche franc weiden goed gesteund en de spoedige overwinning van den kabinetscrisis zal het hare er toe hebben bijgedragen om dien steun te vergemakkelijken. Ook Marken waren thans iets zwakker in verband met het op treden der Duitsch-Nationalen, hoewel aan- genomen mag worden dat ook enkele tech nische invloeden eenige druk hebben geoe^ fend. 6 pCt. Nederland 1922 6 pCt. Nederland 1919. 47* pCt. Nederland 1916 6 pCL NederJ.-Indiö 1919 Amsterdamsche Bank Koloniale Bank Ned. Handel-Mij. Jurgens gew. aand. Philips Gloeilampen Redjang Lebbng Compania Merc. Argentinla Geconsolideerde Petroleum Koninkl. Petroleum Amsterdam Rubber Holland-Amerika-Lijn Nederl Scheepvaart-Unie Mij. „Nederland" Handelsver. Amsterdam Javasche Cultuur-Mij. Gul tuur-Mij. Vorstenlanden Arendsburg Tabak Mij. Deli-Mij. Senembah Tabaks-Mij. Atchison Topeka 4 pCt. Union Pacific aand. 23 Oc». 30 Oot 1054/ 105* 100*, 100* 98 98* 101* 101* 158* 159* 171 171* 141* 140* 124* 127* 4084, 406 313* 321 7*o 7 164* 166 292* 389* 364 370* 63 68 157* 157 169 169 556 560* 304* 311 149 160 500 518 421 419 493 496* 89* 89* 142* 142 Losse nummers van ons Blad zijfl behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154* Firma A. HILLEN, Stationsweg. J. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel, Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en des Zaterdags bij TOH. HOGERVORST. HaarLstr. 12» en bij A. GERRITSEN, Alphen a. d. Rijr J. N., te L. Per motor filetsj BrngLeiderdorp, Groenend®:, Hazerswrot* de, Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Vligt, Schoonhoven, Nieuwpoort, Gou^riaan, Slin- geJand, Schelluinen, Górinchem, Sleeuw®^ Keizers veer, Geertruidenberg, Made, .Wagen berg, Terheyden, Breda. Totaal 93 K.M Per auto: Brug-Leiderdohp, 0.5 K.M. voor Brng-Koudekcrk, Hazerswoude, Benthui zen, Zegwaard, den Hooro, Kruisweg, Blei»; wijk, Bergschen Hoek, HillegeTsberg, Bot,' terdam, Wevsrshock, Rrjsoord, Zwgndrech overzetveer naar Moerdijk. Zevenbergscha Hoek, do 8 Hoefijzers, Terheyden, Bredi Totaal 69.9 K.M. Onkosten ons niet bekem laatste route echter vrij duur (bij Moerd) circa f2.50). Abound, te L. U kunt haar opzegg^ met inachtneming van den termijn van week. Als u wüt, dat zg later terug konz is u verplicht het loon gedurende een bf trokkelgk korten tiji door te betalen, bgf een paar weken. i

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11