t AGENDA. Eóë dag- alles g-ratis 2 Kovember wordt do dag bekend gemaakt. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA Donderdag. 'Academiegebouw, Kloksteeg 23: Weten schappelijke voordracht over het Katholi cisme, door grof. J. P. Verhaar, van (Warmond. 8 nor. Middelstegracht 3: Lichtbeeldenavond. 7 u. Nulszaal: Vergadering Ver. tot Bevorde ring dhr Bouwkunst. HalfachL Stads zaal (groole zaal): Gymnasliek- uttvoering van „Nieuw Brunhilde". 8 uur. SUdazaal (kleine): Kamermuziek-avond Jac. v. d. Burg en Theo v. d. Pas. 8 nur. Vrijdag. Rapenburg 37: Vergaderingen van hou ders van obligation 6 pCt. Eerste Hypoth. leening N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wol len Dekens v.h. J. O. Zaalberg en Zn., te 3 uur en te balfvier. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 October tot en met Zondag 1 November a.s. waar- rnnen door de apotheken van de heeren J. van Driesnm, Mare 76, tel 406, •n W. Pelle, Kort-Rapeobnrg 12, tel. 694. De apotheek van de „Hulp der Menscb- heid". Hooigracht 48, ie altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-rccepten. Alleen voor leden vao dat fonds. RECLAME. want hat Is nog steeds October en In October krijgt U tem en alsdan zal de torpedo, die beneden den romp slingert» en door den bestuurder door het loslaten van den hefboom wordt afge schoten, het zich aan de oppervlakte be- vindene schip treffen. De proef, welke, naar men verneemt, suc- oea heeft gehad, werd bijgewoond door Britsche luchtvaart-deskundigen en lucht vaart- en marine-deskundigen van de mees te gezantschappen te Londen. De proeven met de R. 33. Het luchtschip R. *33 heeft gisteren zijn proeven met het loslaten van aangehechte vliegtuigen voortgezet. Het schip verliet zijn mast te Pulham om 7 uur in den och tend en keerde eerst om 10 unr terug. Het had toen een roode vlag vooraan, ten tee- ken dat het wegens een klein gebrek aan een der vier motoren geen verdere proeven wenschelijk achtte. Het luchtschip landde vlot en het vliegtuig, dat intusschen drie maal naar het moederschip teruggekeerd en weer losgelaten was, daalde in een naburige weide. De proeven heeten goed geslaagd, maar het weer opnemen en vastzetten van het vliegtuig aan de onderzijde van het luchtschip ging niet snel genoeg. Dit duur de na de tweede opstijging ruim twintig minuten. In Siberië is het zomer! De „Prawda" meldt dat op het oogen- blik in geheel Siberië een zomersche tem peratuur heerscht. De boomen staan op nieuw in knop; overal bloeien viooltjes en andere voorjaarsbloemen, ziet men vlinders vliegen enz. Dergelijk zomerweer in de maand Ooctober heeft men in Siberië voor zoover bekend, nog nooit medegemaafct. Een onde stad in de Kaspische Zee. Een handelsstoomboot van de Sovjet-Ünie heeft op reis van Perzië naar Bakoe op den bodem der Kaspische Zee bij het schicr- cilond Sachow do ruïncD van een stad uit de oudheid ontdekt. Een waardevolle hond overleden. Roy, de aan alle reizigers van het Euston- itation te Londen welbekende „bcdelhond", die 7 jaar lang voor verschillende liefdadi ge doeleinden, meestal in verband staande met tehuizen of inrichtingen' voor ziek en oud spoorwegpersoneel, de reizigers aan blafte om een kleine gave, is gisteren aan ouderdomszwakte overleden. Het dier heeft in dien tijd bijna 40.000 gulden, voorname lijk in stuivers en halve stuiversstukken, in zijn mandje bijeengebracht. RECLAME. Winterpantoffels a f 1.09 VArf ESCH Donkersteen 5 5695 Togen het verdrag van Locarno. WARSCHAU, 29 Oct. (V. D.) In de Com missie van buitenlandsche zaken van het Sejm verklaarden zich vele sprekers tegen het Verdrag van Locarno, dat voor Polen ongunstig is. De spreker der radicale volkspartij meen de, dal de verhouding tusschen Polen en Frankrijk tengevolge van het Verdrag ver slechterd is. Skrzynski verklaarde hiertegenover, dat het verbond met Frankrijk door bel verdrag nog versterkt is. fïet nieuwe kabinet Painlevé. PARIJS, 29 Ooi. (Havas). De samenstel ling van het nieuwe kabinet zal in den loop van den ochtend officieel worden bekend gemaakt. Behoudens wijzigingen neemt Painlevé behalve het mini ster-president schap, de portefeuille van financiën, Briand buitenlandsche .zaken, Chautemps justitie, Schrameck, binnenlandsche zaken,* Demon- zie, openbare werken, Deladier, oorlog, Bo- rel, marine, Chaumet handel, Durand, land bouw, Delboa, onderwijs, Morel, koloniën, Durafour, arbeid, Anteriou pensioenen. De onderstaatssecretarissen blijven dezelfde. De socialisten weigerden deelneming aan het kabinet. PARIJS, 29 Oct. (Havas). Officieel wordt gemeld, dat het ministerie is samengesteld als door, ons werd gemeld. Alleen zal Vin cent Perrier als onder-secretaris voor oorlog komen in de plaats van Ossola. Verklaringen van Mussolini. MILAAN, 29 Oct. (V. D.) Ter gelegen heid van den derden verjaardag van den opmarsch der Fascisten naar Rome heeft Mussolini te Milaan een rede gehouden. Hij verklaarde o.a., dat een staatsman steeds voorzichtigheid moet betrachten in zijn uit latingen, zoowel wanneer hij spreekt in functie als in particuliere hoedanigheid. Sprekende over de Italiaansche grenzen verklaarde hij, dat deze zijn komen vast te staan na don oorlog. „Wanneer deze grenzen ook maar in het minst aangetast zouden worden, zou ik den Koning voor stellen het zwaard te trekken." Voorts betoogde hij, dat ook ;om finan- cieele redenen een discipline in het land noodzakelijk is. „Wij maken een moeilijke financieele periode door, doch wij zullen deze doormaken. Wij moeten ons echter met alle discipline keeren tegen alle pogin gen, zoowel binnenlandsche als buitenland sche, welke zouden trachten een inflatie te veroorzaken." Sprekende óver den politieken toestand, zeide Mussolini, dat Italië lijdt onder de gevolgen van do mocht van het parlement en dat de remedie ligt in vermindering van de bevoegdheden van het parlement. Mussolini hield zijn rede uit een auto, hoewel een podium was opgericht. De be langstelling was evenwel zoo groot, dat hij dit niet bereiken kon. Het Balk an conflict BELGRADO, 29 Oct. (Belg. Tel. Ag.) Nintschitsch heeft aan het parlement ver klaard, dat het Grieksch-Bulgaarech con flict een pijnlijken indruk op de regeering heflft gemaakt, en dat deze besloot daarbij onzijdig toeschouwer te blijven. Hij geloofde niet, dat het conflict een zoodanigen omvang zou kunnen aannemen, dat daarvoor, de territoriale status-quo in den Balkan ge vaar kan loopen. Mocht dit echter toch het geval zijn, dan zal Yougo-Slavië, overeen komstig zijn plicht als lid van den Volken bond de noodige maatregelen nemen, doch zoolang de Volkenbond geen beslissing heeft genomen, zal het niets doen. SOFIA, 29 OcL (V. D.) De Grieken begonnen eerst gistermiddag met de ont ruiming van het Bulgaarsche gebied. Noch Dinsdagavond, noch Woensdagmorgen maak ten de Grieken de minste voorbereidingen voor de ontruiming van Petric. Er werd zelfs met machinegeweren geschoten. Bij de ont moeting van de Grieksche en Bulgaarsche officieren als gevolg van de Roemeensche interventie, verklaarden de Bulgaarsche ver tegenwoordigers, dat directe onderhandelin gen uitgesloten zijn, omdat de beslissing van den Raad van den Volkenbond moet worden afgewacht Evenzoo heeft de regeering een beraiddelingsaanbod van Yougo-SlaviC afge wezen. Opening van 't Bulgaarsche Parlement SOFIA, 29 Oct .(Belg. Tel. Ag.) De ge wone zitting der Sobranje is geopend met een troonrede van den koning, waarin hij er op wees dat Bulgarije, bezield door vre- desdenkbeelden, onwrikbaar een 'vredelie vende politiek volgt, en correcte en vriend schappelijke betrekking met zijn naburen zoowel als met de groote mogendheden on derhoudt. Sprekende over het conflict met Griekenland, betreurt de troonrede het dat de Grieken Bulgaarsch gebied binnendron gen, doch wijst er op dat het volk, hoewel pijnlijk getroffen door de schending van het nationale gebied, toch zijn koelbloedig heid wist te bewaren, dank zij zijn groot vertrouwen in de rechtvaardigheid en de hooge taak van den Volkenbond. De koning die de troonrede zelf voorlas, werd, zoowel bij aankomst als vertrek, levendig toege juicht. De Pranschen in Syrië. LONDEN, 29 Oct (Reuter). De „Times" verneemt uit Haifa dat de Fransche troe pen uit D je bel Druse zijn teruggetrokken ter bestrijding der opstandelingen die de buitenwijken van Damascus onveilig maken Drieduizend man troepen zijn reeds in Da mascus aangekomen dat thans uiterlijk kalm is maar er heerscht een diepe wrok wegens de onzinnige vernieling van leven en eigen dommen. Bedouinen staken Vrijdag net gouvernementsgebouw te Duma op 17 mij len ten Noord-Oosten van Damascus in brand. Ieder, die aan opstandelingen schuil plaats verleent, wordt bedreigd met ver branden van zijn huis en confiscatie van zijn eigendommen. WASHINGTON. 29 Oct (V. D). Het Slaalsdeparlement deelt mede. dat de am bassade een verzoek gericht heelt tot Frank rijk om de Amerikaansche onderdanen en eigendommen te Damascus te beschermen. Tevens zijn inlichtingen verzocht over het bombardement. PARIJS, 29 Oct. (V. D.). Briand en Pain levé hebben geconfereerd over de te nemen sfappéh in Syrië. Bij het verlaten van het Elysee verklaarde president Doumergue dat de toestand ernstig is. PARIJS, 29 Od. (V. D.) De geheele pers wijt de gebeurtenissen in Syrië aan het op treden van generaal Sérail. De „Maim" eischt zijn terugroeping. Vit Chiia. PEKING, 29 Oct. (Reuter). In de provin cie Hozan is de binnenlandsche toestand zeer ernstig door de aanwezigheid van een groot aantal slecht uitgeruste en slecht ge disciplineerde troepen. De bevolking lijdt ernstig van requisities en muiterijen der troepeD, die hui» toevlucht nemen tot de meest drastische maatregelen om de be volking in bedwang te houden. Verschei dene vooraanstaande personen zijn ont hoofd en een aantal is er in de stationsge bouwen» van Kaifung en Chengchow opge hangen. Men vTcest dat Toepan en Honan door de omstandigheden gedwongen, zich bij den burgeroorlog zujlen aansluiten, maar verscheidene ondergeschikte gene raals bij Woepeifoe, terwijl anderen zich daartegen-weer verzetten. De mogelijkheid op een coup-d'état is zeer groot en zal ge volgd worden door een gevecht op het ge bied der provincie als inleiding tot ope raties tegen naburige provincies. STADSNIEUWS. Het gemeentebestuur heeft opgedragen aan den aannemer, den heer J. C. van Evert het maken van 1285 M. rioleering (perceel II) ten zuidwesten van den Rijns- burgerweg voor f 16.690. H. M. de Koningin. Na de laatste drie drukke maanden wenscht H. M. de Koningin, naar wij ver nemen, eenigen tijd rust te houden en zal de Koningin daarom gedurende November niet op Het Loo ontvangen. H. M. de Koningin heeft tegen morgen ten paleize Het Loo aan het middagmaal genoodigd mr. W. B. R. van Weldercn ba ron Rengers, Hr. Ms. gezant le Constauli- nopel en mevrouw Rengers en mr. W. I. Daude van Troostwijk, Hr. Ms. gezant te Bern en mevrouw Daude. Gisteravond, omstreeks elf uur, is op het Velperplcin te Arnhem, de 69-jarige oud-onderwijzer F. L. N. door een gemeen te-autobus oveneden. De man werd in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis vervoerd en is kort daarop aan de ge volgen overleden. Volgens ooggetuigen treft den autobnabestuurder geen schuld. UIT NED. OOST-INDIE. Overplaatsing. BANDOENG. 29 Qct (Anela). De kapi teins G. J. A. van Eek, ex-divisie-comman dant der marechaussee, in garnizoen te Se- marang, en L. A. Snell, in garnizoen te Magelang, zijn met spoed naar Atjeh over geplaatst. RECLAME. WRIJFWAS voor vloeren en meubelen Dc hcerly he zuivere terv- pentyhwos van de Erdal 1 fabriek te Amsterdam Brendlzónnedlans enDennendeurinHuisa 5333 haagsche rechtbank. Vrijspraak. De Haagsche rechtbank heeft het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend be wezen achtende, heeft heden vrijgesproken den gedetineerden oud-Indisch onder-offi cier P. Brakkee, tegen wien veertien dagen geleden het O. M. vijf jaren gevangenisstraf heelt gevorderd, terzake dat hij door hem met bella-donna gevulde bonbons verschaft had aan zijn vrouw, die daarmee misdrijf had gepleegd, terzake waarvan zij destijds tot 6 jaren gevangenisstraf is veroordeeld. kantongerecht te leiden. Er stonden Woensdagmiddag 86 zaken op de rol, waarvan 82 voor openbare behande ling bestemd en 4 kinderzaken. L van der H. en L. van F., resp. koopman en veehouder onder de gemeente Zoeter - woude, stonden terecht wegens het voorhan den hebben van bedorven vleesch. Beklaag den beriepen er zich op dat het vleesch voor waardelijk goedgekeurd was aan het Open baar Slachthuis, wat niet werd ontkend, doch dit hield geen verband met den staat van bedorvenheid, zoodat de Ambtenaar dan ook f 10 subs. 5 dagen eischle. J. W. F., veehouder le Oegstgeest, bad aan den koopman Corn. Iloogeboom le Leider dorp een aan schurft lijdend schaap ver kocht, die dit aan dc Leidsche markt had gebracht, waar het in beslag genomen was. Beklaagde ontkende bet geval nief, maar hij heeft niet geweten dat het schaap aan schurft leed en hij geloofde het eigenlijk nog niet. De rijksveearle dr. Swarts te Rijswijk, die het schaap had onderzocht, verklaarde dat het dier inderdaad aan déze ziekte leed. Later heelt hij nog een schaap en*een lam van beklaagde, die in den Broekpolder liepen onderzocht en deze dieren leden ook aan schurft. De koopman Hoogeboom die nu als getuige opkwam, de vorige week had hij voor ter markt aanvoeren van bedoeld schaap terecht gestaan, antwoordde op de vraag of hij ook familie van beklaagde was: Gelukkig niet, ik ben al genoeg aan hem tekort gekomen. Ik kwam bij hem om een koe te koopen en toen bood hij mij een schaap aan, dat hij mij voor f 27 50 verkocht. Bij de levering bleek dat hij een beetje „rauw" aan den kop was, zoodat hij het een rijksdaalder minder kreeg. Maar op de markt werd het dier in beslag genomen. Hij kreeg een boete en het schaap bracht na geslacht te zijn maar f 13.20 op. De Kantonrechter dacht dat beklaagde hern htt geld wel zoti teruggeven, waarop de koopman niet erg gerust was. De Ambt vroeg 120 subs. 10 dagen. De 18-jarige J. J. K., loopjongen le Leiden had met een rijwiel zonder rem, met groote snelheid e,n aan den verkeerden kant van den weg in de Plantage gereden met het ge volg dat hij mevrouw A. SteynIloltkamp alhier, die daar aan den rechterkant ook met de fiets passeerde, had aangereden. Ge volg: een bloeduitstorting in een der beenen van de dame, en de fiets stuk. De reparatie yan het rijwiel liad f 7.50 gekost en de dame wilde Ijebben dat het jongmensch er de helft van betaalde. Hij had daarin toegestemd, maar toch nog niet betaald. Hij verdiende maar f 10 per week, zeide hij. Daar kon nog wel 13.75 van af, dacht de Kantonrechter. Maar hij was cr nu voor het laatst. De vol gende week kwam hij werkloos. „Pluk eens veeren van een kikvorschl" zeide de kantonrechter tot de mevrouw. De Ambtenaar, die de overtreding ernstig inzag, eischic 110 of 5 dagen. De 21-jarige koetsier A. A M in dienst bij den kolenhandelaar J. Gcertsma alhier, had volgens het proces-verbaal op 26 SepL met een vierwielig bespannen voertuig op het Rapenburg Oostzijde rijdende, niet vol doende rechts gehouden en dientengevolge een auto, bestuurd door den heer Krouwel, uit Sassenheim, aangereden en beschadigd. Beklaagde ontkende schuld. Hij was zoo ver naar rechts geweken als het kon, zelfs tusschen de boomen; en er was geën aan rijding gebeurd, ware mijnheer niet plot seling stil blijven staan. Mevrouw KrouwelSpeelman en de heer Krouwel verklaarden, dat zij zoover moge lijk naar rechts waren uitgeweken. Had M. hetzelfde gedaan, hij had dan de auto stel lig niet aangereden. De steenkolensjouwer J. Jansen, als ge tuige a décharge gehoord, ontkende ook de schuld van beklaagde. De Ambtenaar bleef de schuld van beklaagde volhouden en eischte f 5 subs. 5 dagen. C. v. d. Kr., 19 jaar, timmerman te Lei den, had met een rijwiel onvoorzichtig en zonder bel gereden op de Prinsessekade, met het gevolg dat hij den 72-jarigen J. J. v. d. Berg, die met zijn vriend Tuinliof de Moed wandelend de straat wilde oversteken, omver gereden had, tengevolge waardoor de oude man verwondingen had opgeloopen. Eisch f5 subs. 5 dagen. W. Z., 38 j., chauffeur te Leiden, had met 'n motorrijwiel op vier wielen op de Haar lemmerstraat gereden zonder behoorlijk signaal te geven, tengevolge waarvan hij een 74-jarigcn gcpensionnecrdcn fabrieks arbeider, die met een zak wol de straat overstak, omver gereden had. Gelukkig, dat de oude man den zak bij zich had, anders ware h"et wiel over zijn hoofd gegaan. Een signaal had hij niet vernomen. Dat had ook niet gehoord Pieter Teske, kappersbediende bij den h^er Wijnbeek aldaar, die op den stoep het ongeval had zien aankomen. De oude man had nog zijn best gedaan om den politie agent te bewegen beklaagde niet te verbaliseeren, maar dit was hem niet ge lukt. Hij was ook vol lol over mevrouw Wijnbeek, die hem in de huiskamer met zorg had verpleegd. De Ambtenaar eischte 15 of 5 dagen. C. R., 48 jaar, koopman te Rotterdam, was volgens het proces-verbaal met een auto onder de afsluitboomen Yan den over weg bij den Rijnsburgerweg gereden, terwijl deze half neergelaten waren. De boekhoudster Marie Meester, die juist den overweg was gepasseerd en dacht dat zij veilig liep, werd daardoor aangereden. Beklaagde was hier niet bekend en wist niet, dat men al dadelijk na het neerlaten er voor moest blijven staan. Hij rijdt veel, maar elders is dat zoo niet. Daar slaan de boomen meest altijd half neergelaten. De vrouw, die aangereden was, zeide dat be klaagde dadelijk had gezegd, dat hij haar voor het ongeval schadeloos wilde stellen. De wagenbestuurder van de N.Z.H.TM A. Huizcr, had het geval zien aankomen. Hij was net hanlloopende gepasseerd De seinwegwaehter A. Brink verklaarde, dat, nadat hij de bel geluid heeft er niemand meer door mag. Dat staat op een bord aan gegeven, wat echter beklaagde niet had gezien. De Ambtenaar achtte de overtreding vrij ernstig en nam het excuus van be klaagde niet aan, zoodat hij f50 subs. 20 dagen eischte. De Kantonrechter ried beklaagde nu met de aangeredene een schikking te treffen, waartoe deze gaarne overging. Arie O., koopman te Katwijk aan Zee, had twee witgele honden, die volgens de dagvaarding achter een rund hadden ge loopen en die geen muilkorf droegen, hoe wel de burgemeester dit had gelast. Beklaag de had geweigerd de dieren te muilkorven, omdat hij de volle maat aan belasting be taalt en de honden het rund geen kwaad hebben gedaan. Bovendien kon beklaagde geen goede muilkorven, die pasten voor zijn honden, krijgen. Nadat de verbalisant Jonker was gehoord eischte de Ambt. f 10 subs. 10 dagen. Den Kantonrechter leek het beier dat be klaagde, die al eerder wat met zijn honden gehad heeft, dezo verkoopt, waarvan hij niets wilde welen. Dc dieren zijn nog mak ker dan de politie zelf, zeide beklaagde. Samuel II., chaulfeur te 's-Gravenbage, bad met een vierwielig motorrijtuig op een weg gereden, die voor dit verkeer gesloten is. Beklaagde wist het niet en men had hem gezegd dat hij door mocht rijden. Eisch f 4 subs. 4 dagen. Een 23-jarig koopman M. B., te Leiden, had met een hondenkar gereden, waarop nummer en naam ontbrak. Eisch I 3 of 3 d. M. I., le Noordwijk, had gescholen met een buks in de besloten kom van de ge meente, wat bij verordening verboden is. Beklaagde zeide dat hij 9choot in een be sloten ruimte in zijn tuin. Het geweer be hoorde aan eën der wethouders van de ge meente. Hij was lid geworden van den Vrij- RECLAME. SPREEK UITr£ „T5CHIESBRO- heeft sedert 1869reeds velen millioenen Menscben groote diensten als „Eerste-hulp" bewezen. Weiger namaak en neem slechts onginede Üeschjes aan, verpakt doon CHESEBR0UGH MFC cocons INEVyxOBK U.S.A. 2234 II willigen Landstorm en wilde zich in het schieten oefenen. De Ambtenaar wilde het nog al schappe-. lijk met hem maken en eischte daarom f 5 subs. 5 dagen met last tot teruggave van het geweer. Nic. van E., 19 jaar, koppman te Rijns-i burg, had bij avond met eon hondenkar ge-i reden, zonder licht. Eisch f 2 subs. 2 dagen,. Uitspraak in al deze zaken over twee weken. VOOR VRIJDAG 30 OCTOBER. 8.50: Hamburg (392 M.) Morgenomroep.j 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van 't Persbur. Vaz Dias (Off. Amst. tijd). 10.50: Daventry (1600 M. 5XX). Tijdssia van de Big-Ben. Weerbericht. 11.50: Bournemouth (336 M. 6BM). Con* cert, uitgezonden door het Bungalow Café te Southampton. Muzikaal dirigent en lei» der Arthur Pickett. Cardiff (353 M. 6WA). The Pump Rooa Quartet, uitgezonden door the Rump Room Bath. Glasgow (422 M. 6SC). Middaguitzending. 11.20: Daventry (1600 M. öXX). Concert uitgevoerd door het Radio-quartet, sopraan^ bariton, yiool. 12.50: Parijs (1750 M. SFR). Concert Li*« cien Paris. 1.20: Londen (365 M. 2LO). Tijdsein vafi. Greenwich. Concert tijdens de lunch in bstj Metropole Hotel. 3.20: Cardiff (353 M. 5WA). Gramophoon- concert. New-Castle (404 M. 5NO). Radiotelefonie voor de Cumberlaqdscholen. 4.05: Londen (365 M. 2LO). Sixth Chil dren's Concert, uitgevoerd door The Peo ple's Concert Society, The British Broad casting Company. The Londen Wind Quin tet, fluit, oboe, clarinet, bas. Cardiff (353 M. 5WA). The Station Trio-» Frank Thomas, viool. Frank Whitnall, viool cello, Vera Mc. Comb Thomas, piano. Glasgow (422 M. 5SC). M. Albert 1* Grip, Fransche vertelling. 4.20: Elberfeld (259 M.) Concert. 4.30: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein vari het Persbur. Vaz Dias (Off. Amst. tijd)o 4.35: Belfast (440 M. 2BT). The Belfast Radio Quintet. Aberdeen (495 M. 2BD). The Wirelesl Orchestra. New-Castle (404 M. 6NO). Concert uit* gezonden door Tilley's Restaurant. Manchester (378 M. 2ZY). The „2ZT"- Quartet en Doris Snowden (Bolo-piano). Cardiff (353 M. 6WA). Tea-Time murieEj uitgezonden door het Carlton Restaurant.) Birmingham (479 M. öIT). Lozella Pi<s» ture House Orchestra. 5.35: Londen, (365 M. 2LO). Kinderhoek je, dansmuziek, vevtellingen. 6.20: Louden, >365 M. 2lX)). licht muziek, Birmingham (479 M. 5lT). Lozella Picture House Orchestra, solo, viool. Bournemouth (386 M. CBM). Muzikale In termezzo. Manchester (378 M. 2ZY). Concert. Thei Majestic Celebrity, Orchestra. Gerald W Bright, uitgezonden door Hotel Majestic, Anoes on Sea. 7.20: LondeD, Daventry (365 M. 2LO ell 1600 M; 5XX). Tijdsein van do Big-Ben. Weerbericht. 7.50: Londen, Daventry (365 M. 2LO ed 1600 M. 5XX). Lichte muziek. 8 uur: Hilversum (1050 M.) Hilversum, ache Draadlooze Omroep. Koersen en weer bericht van het Fersbnr. Yaz Dias te Am sterdam. 8.20: Londen, Daventry (366 M. 2LO en 1600 M. 6XX). The Wireless Orchestra.. Selection of Popular songs.. In Victorian days in het jaar 1882. An hour Id a mid- Victorian drawing-room, door Tyrone Power Cardiff (353 M. 5WA). Music and Fan tasy. Alice Vaughan, contralto, Laffitte, solo-piano. The Station^ Orchestra, leider- dirigent, Warwick Braithwaite. The Or chestra. 8.50: Parijs (1750 M. SFR). Concert. 9.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO efl 1600 M. 5XX). Sea Shanties, zang door le den van The Seven Seas Club, uitgezonden door Anderton's hotel "Birmingham (479 hï 5110 Mainly Humor, cus, The Orchestra. Manchester (378 M 2ZY) Kamermuziek. Viool, piano. 9.50 Londen, Daventry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Popular Concert, George Piz- zey, (bariton), Tony Farrel (piano),. The Wireless Orchestra. 10 uur Hilversum (1015 M) Koersen en Persberichten van bet Persbureau Yaz Dias te Amsterdam. 10.20 Londen. Daventry (365 M 2L0 en 1600 M 5XX) Tijdsein van Greenwich, Weer bericht. 10.50'Londen. Daventry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) A Recital van Negro Songs door Paul Robison. Hilveistsmsche Draadlooze Omroep. 8.10 Kamermuziek door H.H. Leden van het H. D. O.-orkest. 8.409.20 Lezing door Prof. Dr. D. Cohen 9 20 Kamermuziek (Voortzetting).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2