R.H.W. Fruit-Soda No. 20132. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 28 October Derde Blad. Anno 182S. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. -» Alphen. Al meerdere malen weid er op de wenschelijkheid gewezen dat het Wou- brugsche pad wat beter zou worden ver licht. Ook de gemeenteraad heeft het euvel ingezien en kort geleden een lot dat doel leidend raadsbesluit aangenomen. Dat een betere verlichting toch niet overbodig is bleek gisteravond. De 18-jarige T. J. alhier, die zich por rijwiel naar huis begaf, werd door een onbekend manspersoon aangerand. Hij trok hem van zijn fiets af. J. was echter 'goed bij z'n positieven en gaf hem een flin- Jcen opstopper waardoor hij in den kant tuimelde. Van deze gelegenheid maakte J. gebruik om op zijn fiets te springen en zich ijlings uit de voeten te maken. Alkemade. De heer C. Horsman te Oudewetering heeft aan den Voorzitter van het Centraal Stembureau bericht ingezonl- den ,dat hg agn benoeming tet lid van den Haad aanneemt. Boskoop. Maandag had de boomkwee- kersknecht B„ ad'hier, het ongeluk, van af Oen schouw in het water te vallen. Geluk kig werd dit opgemerkt, door een- mede arbeider, wien 'hel gelukte hem op hel droge te krijgen. Maandag wandelde ds. Fernhout langs de Ridderbuurt alhier, loen hij plotseling éen fcind midden in de Gouwe zag liggen. •Zonder zich een oogenblik te bedenken, be gaf hij zich gekleed te water en mocht het hem gelukken de kleine te redden. We zien hier weer het groote nut van de zwemkunst. Zeer zeker was anders de kleine verdron ken. In den nacht van Maandag op Dins dag is er een brutale inbraak gepleegd in Ihet huis vam burgemeester Colijn alhier. De jdief heeft zioh toegang verschaft door een raam. Daarna is het slot van de brandkast geforceerd en alles daaruit ontvreemd. Ver volgens is al het tafelzilver meegenomen, pe pölilie stelt een onderzoek in. Koudekerk. Gemeenteraad. .Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Dc voorzitter opent de vergadering en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering wor- en gelezen en na enkele bemerkingen oedgekeurd. Ingekomen stukken: Van Ged. St. ont vangen het nieuwe ontwerp salarisregeling ïan burgemeester, wethouders en secreta ris, waaruit blijkt, dat het voorstel van den paad destijds om den gemeente-ontvanger 610 als honorarium toe te kennen, wordt goedgekeurd. Kasopname heelt plaats gehad op 1 Oc tober, waarbij bleek, dat in kas was 13222.41°. Alle bescheiden waren in orde. Medodeeling wordt gedaan, naar aanlei ding van een gestelde vraag van den heer Y, Egmond, in de vorige vergadering, aan gaande dc gasmeters, dat aan dien verhoog den prijs niet kan worden getornd, maar de Voorzitter stelt voor namens B. en W. de lichtfabrieken te Leiden te verzoeken, zoo mogelijk in overleg met andere gemeenten flrelke ook gas uit Leiden betrekken tot ver laging over te gaan. Aldjus wordt besloten. Vervolgens wordt medegedeeld, dat een pnderhoud heeft pl&ils gehad met den junct-directeur der posterijen over de bestelling in deze gómeente, waarvan niets kan komen, tenzij de gemeente die kosten voor haar rekening neemt, welke na Informatie van Prinsenschouw tot Boercn- gchouw zou bedragen f 0.40 per dag. De heer v. Egmond zou een onderzoek .willen instellen of nog meerdere personen dan alleen fabrikanten daarop gesteld zijn, ;Welk voorstel door den heer Oppelaar wordt ondersteund, nadat vooraf laatstgenoemde den voorzitter nog heeft bedankt voor zijn bemoeiingen. De liceren Reyneveld en van den- Berg zien hierin geen algemeen belang en heb ben bezwaar ora ook hiermede de gemeente kas te bezwaren. Besloten wordL lot infor matie en wat de kosten zijn voor de gc- heele gemeente. De voorzitter deelt mede, dat vanwege de lichtfabrieken te Leidon op 4 Nov. a.s. in een der lokalen van dc openbare school een demonstratie met eleclriciteit zal plaats hebben, toegankelijk voor ieder belangstel lende, ook zal het lokaal eleetrisch ver warmd worden. De rekeningen over 1924 van het Burger lijk armbestuur en Burgerlijk weeshuis worden goedgekeurd. Dc eerste in ontvangst f 459 "23 en uitgaaf f 335.50, batig saldo f 123.73 en de laalsle in ontvangst f 3032.93 uitgaaf f 2899.90, batig saldo f 133.03. De balans, winst- en verliesrekening van het Waterbedrijf, dienst 1924, sluit met een batig saldo van f 266 36". De voorloopig vastgestelde rekening van den gemeente-dienst 1924 wordt goedge keurd met algemeene stemmen, nadat door den heer van Egmond namens de commis sie tot onderzoek gunstig was gerapporteerd, na hel ontvangen van enkele inlichtingen. De begrooling van den gemeentedienst 1926 wordt aangeboden en zal voor de leden ter inzage liggen, zoo noodig met toelichting en voorlichting van den secretaris. Af- cn overschrijving wordt toegestaan tot een bedrag van f 940. Op een verzoek der R.-K. Ver. mocder- schapszorg om nu en steeds f 25 subsidie per jaar, wor^l voor nu en voor dc toe komst afwijzend beschikt. Voorgesteld wordt een wijziging van de politieverordening om don schijnhandel, of vermomde bedelarij tegen te gaan, zoodat geen vreemdeling meer in de gemeente mag venten, dan na voorzien te zijn van bewijs van uit de secretarie. De heer Reyneveld, zou er niet voor zijn, fdal alles tegenwoordig ie veel aan ban- wordl gelegd, te meer daar er vooral in Lagewaard tenminste niet zooveel bo- ibedoelde kooplieden worden aangelrof- hetwelk ook door den heer v. d. Berg rdt bevesligd. Na over én weer pralen wordt loch daar toe besloten. Bij de rondvraag maakt de heer v. d. Berg den voorzitter opmerkzaam op de kui len in hel wielerspoor van de Lagewaard en meent dal wanneer er nu verharding plaats vindt de weg in orde koml. De voorzitter zegt nauwkeurig toezicht tp'e en meent goed te doen, nu mede de dee- len dat de aannemer van het paardenpad moet zorgen dlat de zaak in orde komt. Hij doet mededeeling van het verloop der aan besteding en zegt dat de tegenwoordige aan nemer beduidend lager was, dan de am- bachtóbaaen in de gemeente. Aangenomen is voor f 0.58 per M. met inbegrip van zand- levermg. De heer Oppelaar zou eerst aanbe velen een proef met grint en bazalt, en ver wacht vam hel eerste meer succes dam vam het laatste. Na breedvoerige discussie over het we- genmuagstak (hetwelk evenwel nog niet werd opgelost) zegt de voorzitter proefname toe, waarna de heer De Jong nog infor meert of de autobus-ondernemer kennis heeft gekregen vain de gemeentelijke bepa lingen, waarop bevestigend wordt geant woord. 'Hierna wordt de vergadering gesloten. Oud-Ade Tegen H. v. d. V. en C. v. d. W., alhier, is door da kommiezen der directe belastingen uit Roelofarendsveen pro ces-verbaal opgemaakt wegens ontduiking der accijnzen. Roelofarendsveen. Dinsdagavond had in de Pancratiusaaal alhier, een ledenver gadering plaats van de R.-K. Tuindeis- petroonsvereemjging „St.-Benediotus". Tegen woordig waren 32 leden. De vergadering werd wegens ziekte van den Voorzitter ge presideerd door den 2den voorzitter, den heer De Jong, die de vergadering met het gebruikelijke gebed opbnde en een woord van welkom richtte tot de leden, inzonder heid tot den heer Van Ommen, inspecteur van de Tuindersonderlinge van den L.T.B., gevestigd te Leiden, die een bespreking zou houden over het verzekeringswezen in het tuindersbedrgf. De secretaris deed hier na voorlezing van de notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Door den voor zitter weird nog medegedeeld het vertrek van den adviseur der Vereeniging, den wel- eerw. heer E. Mathot, die tot kapelaan te Leiden is benoemd, hetgeen voor dé Veree niging een groot verlies beteekent Hierna kwam in bespreking het collectief arbeids contract voor 1926. Het bestuur werd door de vergadering gemachtigd om met de ar- beidersvereeniging hierover in onderhande ling te treden, waarna hij het woord gaf aan den heer Van Ommen. Spr. zette in een breed betoog het ver zekeringswezen uiteen, waaruit bleek, dat de tuinders tegenwoordig met hun tgd mee moeten gaan door zich te verzekeren tegen ongevallen, ziekte en hagel. De Ongevallen verzekering is reeds tot stand gekomen, ter wijl bij den Minister van Arbeid een ont werp gereed ligt voor de Ziekteverzekering, overeenkomstig het ontwerpi-„Talma". Spr. toonde met duidelijke cijfers aan, dat dit ontwerp, tengevolge van den administratievcn rompslomp erg nadeelig zal werken voor de tuinders, wat betreft dc te betalen premie. Hij noemde o.m. een te betalen premie van f50 tot f60 voor een uitkeering gedurende 26 weken, terwijl bij de Tuinbouwonderlinge de premie slechts bedraagt f 12.50 per 13 'weken uitkeering. Spr. droDg er hij de leden op aan rich nu reeds tegen ziekte te verzekeren," waardoor vele financieele voordeelen konden behaald worden. Vervol gens ging spr. na de hagelverzekering, die vooral met het oog op de glascultuur in deze slreek van belang kon worijen geacht. Na 5 jaar premie te hebben betaald wordt een piemievrije polis gegeven. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door eenige leden werd gebruik gemaakt- De Voorzitter dankte den heer Van Om meren voor zgn duidelijke uiteenzetting. De geestelijk adviseur, die inmiddels ter ver gadering was verschenen, nam hierop het woord en dankte bestuur en leden' voor de aangename .samenwerking in die 5 jaren ondervonden. Spr. zeide met voldoening steeds te zullen terugdenken aan da prettige jaren van samenwerking en hjj hoopte, dat het het bestuur en leden steeds wel moge gaan. Tot sloot hoopte spr., dat bestuur en leden den nienw te benoemen adviseur met dezelfde gevoelens zouden bejegenen als zjj hem steeds hadden gedaan, en dat zg hun oud-adviseur in hun gebed niet zouden vergeten. De voorzitter dankte den adviseur voor al hetgeen hjj steeds in het belaDg van den L.T.B. heeft gedaan. Bij rnoi.de van den heer Hoogenboom werd ver slag uitgebracht van de gehouden tuinders-' vergadering te Haarlem, waarna de heer Zwartelé de vergadering sprak over den te houden cursus voor volwassenen. Tot onder werp zal worden gekozen de voeding der planten en de bemesting met invoeging be spreking over kassen en kassenbouw. De 1 eeraar deelde mede, dat reeds 17 leden zich voor den cursus hebben opgegeven, doch dat slechts bjj een deelname van 20 de cursus kan doorgaan. De voorzitter spoorde den leden aan, dezen voor hen allen zoo inte ressanten cursus te volgen, waarna hrj onder dank de vergadering sloot Waddinxveen. De heer H. Marinus, onze vroegere plaatsgenoot .onderwijzer aam de Rehoboth-school te den Helder is benoemd tot hoofd der school te Heuketom met ingang van 1 Februari 1926. Als volontair op het gemeenlehuis al hier is toegelaten de heer Koeistra van Schiermonnikoog. In de zaal van den heer Kwaak, hield de vereeniging „De Werkman" haar leden vergadering. Na de opening door den voor zitter, den heer Cornelrasen, las de secre taris de notulen. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Brandhorst en W. van Rhijn werden beiden herkozen. De heer H. van Rijswijk, afgevaardigde naar de jaarvergadering van den Prov. bond, bracht verslag uil van deze vergadering. Daar er niets meer aan de orde was, dankte de voorzitter de leden voor hun op komst en sloot dc vergadering- Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gobed. Na goedkeuring van hel verslag der vorige vergadering wordt mededeeling ge daan van de ingekomen stukken waartoe behooren: a. een kennisgeving omtrent een storting van inkomstenbelasting als gewe- tcnsgeld; b. een bericht van den heer L. Vermeulen, dat hij den grond langs den zij tak van de Oranjelaan niet wenschl te koo- pen voor f 3.50 per M2. c. Een verzoek van den heer Kuiper, com mies Ier secretarie alhier, om verhooging zijner jaarwedde, in verband met zijn voor genomen huwelijk. B. en W. slellen voor een tegemoetkoming in de huishuur grool 1300 te verleenen. Gehoord het praeadvies der tinancieele commissie, heeft dc raad zonder hoofdelijke stemming overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Aan de orde i3 punl 3 der agenda. Ver zoek van den lieer J. van Kielen om mede ie werken aan een ruiling van grond. B. en W. stellen den raad voor overeen komstig den wensch van adressant te be sluiten en verder te bepalen dat dc kosten dezer transactie door hem zullen moeten worden gedragen terwijl zij voorls advisec- ren hem een vergoeding van f 150 uil de gemeentekas toe ie kennen. De financieele commissie sielt voor over eenkomstig het advies van B. en W. te be sluiten, doch niet vast le leggen in oen con tract dat a/uto's enz. zullen mogen worden schoongemaakt, maar dit aan het hoofd der politie over te laten. De vergoeding wil zij bepaald zien op f 100. Na discussie word't met meerderheid van stemmen besloten de vergoeding vast te slellen op f 150. Vervol gens is -aar. de orde hel verzoek van den heer Kroon om aan hein le verkoopen een perceeltje grond langs de Oranjelaan, waar toe met algemeene slemmen wordt besloten. Alsnu stelt de Voorzitter aan orde het verzoek van den heer H. van den Berg al hier om een woning te mogen beuwen op een perceel land in den polder. Na een zeer korte bespreking is met 6 le gen 5 stemmen bestolen, andermaal afwij zend op het verzoek te beschikken. Daarna wordt in behandeling genomen 't voorstel tot onbewoonbaarverklaring van 2 woningen in „Bloemendaa.1". -Blijkens door B. en W. verkregen inlichtingen, verkeeren de woningen plaatselijk gemerkt wijk L. nos. 47 en 49 in zoodairigen toestand, dat rij niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat zijn ie brengen. Naar aanleiding hiervan is doer B. en W. het ad vies van de Gezondheidscommissie gezeteld te Bodegraven ingewonnen, welke commis sie rapporteerde, dat de woningen in de ter men voor onbewoonbaarverklaring vallen. Ons geheol met bovenstaand advies ver- eenigende, hebben wij de eer uwen raad (e adviseeren tot onbewoonbaarverklaring van de panden gemerkt L. 47 en 49 en den termijn van ontruiming le bepalen op zes maanden te rekenen van den dag, waarop de tijd tot voorziening. Dienovereenkomstig wordt besloten, ter wijl de termijn van ontruiming bepaald wordt op zes maanden In behandeling komt punt 7, zijnde hel voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming der woningen aan de N'oord- kadc van den heer Jooslens. De woningen, plaatselijk gemerkl wijk E. nos. 87, 89, 91, 93, 95, 97, 101 en 103 zijn nog sleeds be woond, terwijl het voor do huurders onmo gelijk schijnt een ander huis te bekomen. Daarom is vanwege de bewoners gevraagd den termijn van ontruiming andermaal te verlengen. Hoe ongaarne B. en W. ook de bewoning der krollen bestendigen, hel i» loch beter dat de menschen daarin verkee- ren dam in de open lucht. Door de omstandigheden gedwongen logt de raad zich bij hel voorstel van B. en W. neer. 1 Punt 8 der agenda wordt hierop in be handeling genomen, het luidt: voorstel tot in beginsel te besluiten lot uitbreiding der gasfabriek door plaatsing van een tweeden gashouder. De commissie van bijstand in 't beheer der gemeentebedrijven schrijft het volgende: „In de vergadering onzer com missie wordt bij de behandeling van de be groeiing der bedrijven de vraag onder de oogen gezien, betreffende betere .gasber- ging. Zooals ook reeds vroeger door onze commissie werd overwogen, is de tegen woordige gadhouder met een inhoud vam 800 M3. zeer onvoldoende vooral met hel oog op de groote uitbreiding van hel gasbe drijf der laatste jaren. Wanneer men weet, dat bij eventueele stagnatie in het bedrijf niet meer dan voor een h-ailven dag gas in voorraad is, dan valtvooral wanneer men op de publieke gebouwen, scholen en dergelijke let, die uit sluitend gasverwarming hebben duidelijk in het oog hoezeer deze toestand verbete ring behoeft. Ook tal van particulieren, die gasverwarming hebben en die op gas ko ken, zouden bij een storing zeer in verle genheid zitlen. De reden waarom onze com missie dan ook niet veel eerder met voor stellen betreffende dit onderwerp is geko men, moet gezocht worden in bet feit dat de groote kosten van een nieuwe gashouder ons steeds terughielden. Door de uitbreiding van het bedrijf, de laatste jaren, wordt echter de toestand meer en meer onhoudbaar en staal een krachtige uitbreiding van het bedrijf zeer in den weg. Nu de meerdere toepassing van gas voor verwarminge- en kookdoeleinden zoo gewenscht en gepropageerd wordt, is de commissie van oordeel, de verantwoording tegenover de gebruikers niet op zich te kun nen nemen, bij een zoozeer onvoldoende fasberging als waarover thans beschikt wordt. De kosten van een nieuwen gashou der, zouden vervolgens onze schatting f 40.000 tet f 46.000 bedreden. Voor rente en afschrijven Mg. ad. zal een bedrag van circa f 2800 lot f 3150 moe ien worden uilgetrokken. Wel is waar zou bij plaatsing van een tweeden gashouder een vrij belangrijke uitgaafpost op de be grooling komen, doch waar voor het drin gende van den loeslancLin hel oog springt, zoo nemen wij beleefd de vrijheid mede in hel belang en met het oog op een krach tige uitbreiding van het gasbedrijf u (e verzoeken aan den raad voorstellen te doen en tot den bouw van een nieuwen gashou der te geraken". B. en W. adviseeren nu in denzelfden geest, en na breedvoerige discussie wordl zonder hoofdelijke stemming niet alleen conform het advies bestolen, maar ook machtiging verleend om zoo noodig tol aan koop over le gaan. Hierop deelt de Voorzit ter mede, dat Gedep. Staten hun goedkeu ring hobben onthouden aan het raadsbesluit tot het verleenen van een subsidie aan hel Nationaal Steuncomité voor hel door den stormramp op 10 Aug. j.l. geteisterde gebied. Daarom stelt spr. voor, een comilé in le stellen tot het houden eener inzameling, zulks overeenkomstig-het in de vergadering van 25 Augustus j.l. genomen besluit. Alle aanwezigen personen behalve de heer Jonk heid, verklaren zich bereid het comité te vormen en persoonlijk een deel der gemeen te voor de collecte te bewerken. Deze col lecte zal worden gehouden met lijsten. Ter stond na afloop der vergadering hebben de aanwezigen op een lijst geteekend, zoodat er nog op denzeltden avond f 186 bijeen is gekomen. Ten slotte heeft de bogroolingswijziging plaats en gaat de vergadering in besloten zitting Ier behandeling van een tweetal voorstellen tot oninbaarverklaring van eenig schoolgeld. Daarop is de vergadering ge sloten. Zwammerdam. Terwijl de heer H. uit Bodegraven ter hoogte van de margarine- fabriek alhier met iemand stond te praten, kreeg hij van een paard dat juist aldaar werd ingespannen ,zulk een gevoeligen trap, dat een zijner armen ernstig werd gekneusd en verwond. Op uilnoodiging van het Comilé, dal zich len doel steil om H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik een huldeblijk aan te bieden ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksfeest, hebben eenige jonge dames alhier langs de huizen der ingezetenen ver kocht: 48 bons ad f 1, 111 bons ad f 0.50 en 80 bons ad f 0.25. Alzoo is voor dit doel een gezamenlijk bedrag van f 123.50 alhier in gezameld. De nieuwe eigenaar der steenfabriek alhier, de heer H. P. J. Koning te Leider dorp is voornemens om de rij oude huizen, naast en achter deze fabriek binnenkort te dpen sloopen en door enkele nieuwe wo ningen, ten behoeve van zijn personeel, te vervangen. Niet alleen komt hierdoor een afdoende verbetering tol stand, waarop al meermalen door de bevoegde autoriteiten is aangedrongen, doch ook voor de bewoners zal het een groot genot zijn om binnenkort hun oude bouwvallige woning, eigenlijk niet meer voor bewoning geschikt, 1e kunnen verwisselen voor een nieuw hui». RECLAME. Wordt nagebootst! Let op F. H. W. 7215 Katwijk. De slagersvereeniging „Kat wijk en Omstreken" hield haar ledenverga dering in hotel „De Roskam". De opkomst was goed. De Voorzitter, de heer A. v. Kla veren uit Katwijk a. d. Rijn opende met eenige welgekozen woorden de vergadering en verzocht den secretaris de notulen voor te lezen. Deze weiden daarna goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van B. en W. waarin werd medegedeeld, dat het slacht- loon per 1 Jan. 1926 zal zijn voor een rund f 6 en voor een varken f 2. Dit volgens een genomen raadsbesluit op 7 Aug. 1.1. Tevens dat de tijd van aangifte voor slachten, Ier secretarie zal zijn van 8.30 uur tot 10 uur. Bij de bespreking over deze aangelegenheid welke door het bestuur werd toegelicht, kwam het voorstel uit de vergadering om den raadsleden, inzonderheid den heer C. v. Tongeren, die hun medewerking hadden verleend tot dit besluit, hiervoor dank te zeggen. Verder hadden nog uitvoerige be sprekingen plaats over hot plaatselijk londs en over den Keuringsdienst, waarna slui ting der vergadering. Katwijk-aan-Zee. Gisteravond had een gezelschap Duitschers, dal in een auto van uit Don Haag kwam. het ongeluk, om in den kant van den Nieuwen Wassenaarschen weg te geraken en in de naastbij gelegen sloot "terecht te komen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Met veel moeite werd de auto weder op den weg gebracht. Tol laat in den nacht was men er mede bezig. Van de Katwijker haringloggers kwa men te IJmüiden binnen en aan de markt de loggers KW 96 met 9 last en KW 28 met 61 kantjes pekelharing. Gisteren maakten de leerlingen v. de 5e klas der H. B. S. Libanonstr, R'dam. te zamen 22 dames en heeren, onder geleide van den directeur, den heer Tinkelenberg, en de leeraren Winkel en van der Hout, een excursie naar Katwijk. Nadat men in Leiden een paar Musa be zocht had, trok men in den middag naar Katwijk om hier de sluiswerken, de uit monding van den Rijn. de Oude Kerk, Vuur toren en het Zeehospitium 1e bezien, om met een duinwandeling te besluiten. RECLAME. mond te reinigen, is zijn merkwaardige eigenaardigheid, de mondholte na het spoelen met een microscopisch dunne, maar loch dichte antiseptische laag 1e overtrekken, welke nog urenlang, nadat men den mond gespoeld heeft, nawerkt. Deze voortdurende werking, welke geen enkel praeparaal bezit, is het, welke dengene, die dagelijks Odol gebruikt, do zekerheid geeft, dat zijn mond stellig be veiligd is tegen do werking der bederfver- wekkers en gistingsstoUen, welke de landen verwoesten. 5626 Valkenburg. Burger l. Stand. Geboren: Grietje, d. van Ohr. Imbh'orn Azn. en 01. v. Dijk. Voorschoten. De gemeenteraad ver gadert op Donderdag 29 October 1925, dee avonds 8 uur. Onderwerpen Ier behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Conversie geldleeningen. 3. Overeenkomst inzake registratuur. 4. Beschikking op het verzoek inzake beschikbaarstelling van compost. 5. Besluiten comptabiliteit. 6. Behandeling en vaststelling begoo ting 1926 Wassenaar. Burgert. Stand. Ondertrouwd: E. M. van Egmond on A. Aaikens. P. van de Mars en A. Kramer. Geboren: Bartliolomcus Maria, Z. v. A. Englos en M. Th. van der Meer. Joliy^pa Dorothea Anna, D. v. C. A. Angevaren en M. J. L. Korlekaas. Woensdag 4 November a.s. zal do eer ste steen worden gelegd van de in aanbouw zijude lagere school aan De Driesprong. Naar wij vernemen zullen de terreinen van de Wassenaareche Terreinmaalschappij gelogen nabij de Burcht, weldra in exploi tatie komen. Eon consortium wil op' die gronden een groot aantal landhuizen stichten. Het oude gemeentehuis in dc Lang straat staat thans te koop. Voor het hooi* gebouw verlangt de gemeente een som van f 23.000 en voor de voormalige secretaris- woning 1 13.000 of voor het geheel 185.000 We zijn wel benieuwd, wat van dit gebouw zal worden. SCHEEPSTIJDINGEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLIJDENDIJK, 26 Oct. v. Rott. to Houston. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". CITY OF DUNKIRK, 25 Oct. v. Saigon n. Rott. PHEM1US, Japan n. Rott., pass. 27 Oct. Sagres. HOLLAND—BRIT3CH-INDIE LIJN. BOVENKERK, tbuier., 26 Oct. v. Nega- p&tam. JAVA—CHINA-JAPAN LUN. TJITAROn, 26 Oct r. Japan te Batavia. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. ALUDRA, thuisr., 26 Oct. v. La3 Pa Unas. ZIJLDIJK, uitr., 26 Oct. to Pernambuoo. ALGORAB, thuisr., 24 Oct. 'to Santos. HALCTON-LUN. STAD ARNHEM, 26 Oct v. La Plata to Teneriffe. HOLLAND—AFRIKA LIJN. ALBIREO, 24 Oct v. Freewton to Dakar. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ADONIS, 26 Oct v. Portimao n. Ainst. MINERVA, 26 Oct v. Cadix n. Lissabon. NEPTUNUS, 27 Oct v. Fiumo n. Gravosa. ULYSSES, 26 Oct. v. Smyrna n. Koo- stantinopel. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. OBERON, 28 Oct v. Brejnan to Amsk varw PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., 29 Oct te Madeira verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PATR1A, thuisr. 29 Oct. bij Perim varw. STOOMVAART.HIJ. „NEDERLAND". JAN I'z. COEN, uitr., 26 Oct to Sabang. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. STAD ZALTBOMMEL, Lulea n. Rott., ptu». 27 Oct Kiel. SPAR, Galveston n. Bremen, pass. 26 Oct Lizard. ALPHARD, 25 Oct v. Quebec n. Rott ST. ANNALAND, 25 Oct v. Antw. to Kopenhagen. EEM, arr. 27 Oct. te Kotka. ROODE ZEE, sleepboot, 26 Oot. v. Quecn- stown to Fayal. WAALHAVEN,'27 Oct v. Antw. n. Jsoto- sonville. AALSUM, 26 Oct v. Montreal to AnM*. DUBHE, 26 Oct r. Montreal RcM. IJSSEL, 26 Oct v. Koningsbergen to KMto*.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5