SPORTBLAD t 1 1 iii LEIDSCH DAGBLAD m m Nederland-Denemarken 4-2. No. 31 Maandag 26 October Anno 1925. Het voornaamste nieuws van herten. 1 B u Noordeindeplein LEIDEN lI VAN HET T elefoon Dir. en Adm. 2500 Red. 1607. voetbal:. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Enthousiasme tegen techniek. (Van onzen eigen verslaggever) De zesde dntmoeting met de Denen heeft aan Nederland weer de Jeiding gebracht Met 42 bleef Oranje in dc meerderheid, waardoor tevens het internationale seizoen 19Ö51926 op goede wijzp is ingezet. Maar inlusschen zullen zelfs in de pauze, toen de stand 10 was, zeer weinigen hebben ver moed dal hel resultaat dermate gunstig zou worden als thans het geval is geweest. Im mers do Denen speelden een technisch hoogstaand spel. dat beter was dan het onze •n dat onvermijdelijk lot doelpunten zou moeien leiden, tenzij de Oranje-ploeg haar befaamde geestdrift tijdig genoeg zou weten terug te vinden. Gelukkig was dit laatste :.a- de hervatting ook inderdaad het geval, en ons spel moge toen in kwaliteit minder zijn geweest het was zonder twijfel veel productiever en bracht ons tenslotte een eenigszins onverwachte overwinning, die eigenlijk ook wel een tikje geflatteerd mag worden genoemd. Dat desondanks het over- talrijke publiek tevreden was bleek na dp pauze herhaaldelijk en het demonstreerde zich aan het slot in een. oorverdoovenden jubel, die ver, heel ver weg. over de wijde landen achter het Stadion langzaam weg stierf! Was het wonder trouwens, dat de toeschouwers voldaan waren over een zege op een dergel ijken prachtigen herfstdag? Het weer had werkelijk niet mooier kunnen zijn. Wel betrok de lucht omstreeks één uur een oogenblik en begon het zelfs een weinig te regenen, maar weldra brak weer het wolkenfloers en zond het vriendelijke zonnetje z'n gouden stralen over den men- schenslroom. die zich langzaam, doch zon der ophouden, in de richting van het Am- sterdamsche Stadion voortbewoog. Hoe glunderden toen de gezichten van die dui zenden voetballiefhebbers, en het was wer kelijk niet te verwonderen na de weken van steeds neerdreinenden regen, en het vrij ongunstige weerbericht van dienzelfden morgen In het Stadion was het als vanouds. De Postharmonie blies er haar vroolijke wijs jes. en langzaam vulden zich inmiddels de tribunes. Omstreeks kwart voor twee waren er op de rangen nergens meer gapingen te ontdekken en bevonden er zich, naar schat ting. een dertigduizend menschen binnen de Stadionmuren. Wie er op de officieele tribune zaten? Ziehier hel ons door den N. V. B. verstrekte lijstje met de namen der genoodigden: A. Nürgaard. Deensch gezant; Axel C. F. Sporen Fiedler, gezantschapsecretaris; mr. I Möller, consul van Denemarken te Am sterdam. mr. J. B. Kan. secretaris-generaal in Algemeenen Dienst; mr. P. Drooglever Fortuyn. mr. P. M. Arts. mr. J. B. Bomans mr.-G A. Boon. mr. A .M. Joekes en W. H. Vliegen, allen leden van de 2de Kamer der Slóten-Generaal. S. R. de Miranda, dr. 1 H. J. Vos. E. Polak en J. H. L. van Frijtag Drabbe. wethouders der gemeente Amster dam; Louis Ostrup en Johan Gandil, be stuursleden van den Deenschen Voetbal bond; J. Warner, dr J. W. de Goeje, P. A. De internationale voetbalwedstrijd Ne derlandDenematken is met 42 door de Oranje-ploeg gewonnen. Nieuwe succsen der Leidsche 3e klassers: Lugdunum en L.F.C. behouden hun kam pioenskansen. de Haan en J. M. de Korver. eereleden van den Nederlandsehen V. B ir. J. W. Kips, C. A. W. Hirsebman. S. Coldeweij. D. C. Spaan. P. Timmermans en A. dc Hann Azn., bestuursleden van den N. V. B.; mr. M. H. de Boer en mr. Menno S. Kalma. oud-be stuursleden van den N. V. B.. de leden der afdelingsbesturen; het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité; H. J. Ba!- foort en M. F. Graafland, Rijks-Tnspecleurs voor de Lichamelijke Opvoeding. De wedstrijd. Eenige minuten voor twee kwamen eerst de Denen (in rood shirt met witte broek) en daarna de Hollanders (in Oranje-shirt met zwarte broek) langs de haag van Blauw- Wit-jongens binnen de lijnen, waarna de ploegen zich. bijna onmiddellijk na het spelen der volksliederen, onder leiding van EI. E:. li wens. den Duilschen scheidsrechter, dr. Bauwens als volgt opsteldeh Nederland. Van der Meulen Denis Van Kol Krom Wamsteker Van Héél Tap Buitenweg B. v. Slangenb Gieleas De Natris O Nilsson Hansen Laursen P. Joergensen V. Joergenser Johansen Jensen Bendixen Blicher Tarp Christiansen Denmarken. De Denen, diie den loss hebben verloren, doch den zon in den rug hebben, trappen te 2.06 uur af, en bestoken dadelijk het Hol landse he dool, waar spoedog, a/Is Wamste ker talmt met aanvallen, een ver schot van Johansen over de lat scheert. Eenige oogenblikken golft het spel dan vlug heen en weer, waarbij Denis zdch weer de ras- speler toont van altijd. Een door hem naar voren geplaatste bal komt bij Baer. die keurig doorgeeft naar Buitenweg, welke laatste prachtig positie heeft gekoizen tus- schen de vijandelijke backs. Hij bemachtigt het leer. dribbelt naar het Deensche doel en lost het volgend moment een keihard schot,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11