BAVARIA Wie zingt daar? MA JA MISTIJD mWARMIMOSTIJD W. F. KORS E.R. BEULINK-L. Mare 6 en 10 - DE HIS MASTER'S VOICE iederen avond en Zaterdagmiddag v. 4-6£ u. MATIMÉE RUIME SORTEERINGs „KiiPPERSBUSCH" Gaskachels en Gasfornuizen. „WRIGHT19 en „FLETCHER" Engelsche Gashaarden. Gasradiatoren, „LUX" Gasstraalkachels. NIEUWSTE MODELLEN! BILLIJKSTE PRIJZEN! f COUPONMAGAZIJN „MAISON CHIC" Maarsmanssteeg 4 - Leiden 2 Velours de Laine f3.75,4.90,5.25,5.50 per NI. Velours Ottoman f5.50, 6.— per Meter Velours Ottoman Mouliné f 5.50 per Meter Mainzer Zuurkool per pond 0.14 W. ROODENBURG Denk aan den Lederkoning, Zaterdag op de Markt J 5440 KOOPJES IN LEDER EN HUISPANTOFFELS Standplaats naast de Fontein. Let op de groene vlag Alleen bij ons Uitgebreide Sorteering beneden Firma D.v. AMERONGEN Draagt onze Kleeding IZ^KLEEDI NGM AöAZIJN Nieuwe Rijn. 60 De Band der Toekomst Zie onze Demonstratie in de Etalage Boekhandel J. DU PON, Haarl.str. 81, Leiden Prima Geldersche Rookworst Haart.straat 241 ONDERGOEDEREN Luxe Brood-, Beschuit- en Banketbakkerij. Telefoon 1133 V Te Umuiden kwam binnen err aan da markt de logeer KW 52 met 10 last pekel haring. De keer A. van der Weydea, leeraar ban de M.U.L.O.-school, alhier, is in gelijke 'betrekking benoemd aan een school te Rotterdam. I Thans is de heer P. van Nieuwkoop te Rijnsburg aangesteld als assistent-teeke- naar aan de AmLachtsteekenschool, alhier. Deze aanstelling heelt een tijdelijk karakter duurt waarschijnlijk tot do hoer A. Dubbelman weer in functie treedt. Men is thans begonnen met het maken van eon transportbaan aan de Gas fabriek, alhier. Noordwijk. Kerkelijkbericht. Ked. ProtestantenbondZondagavond, ds. P. Jüldering, Rem. pred. te Rotterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna Malthea, d. van A. v. d. Linden en H. H. Smit Maria Anna, d. van L Wijnands en H. v. d. Plas Johannes Engelmundus, z. van W. van Schooien en M G. de Haas Elisabeth, d. van A Duin- -dam en N. de Monije Sientje, d. van C. v. d. Niet en H. G. Breedveld. Ondertrouwd: Adrian us Humbert van Kesteren, 22 jaar, te Noordwijk en Alida van den Burg, 22 jaar, te Noordwijkerhout Antonius Jacobus Hoffmann, 27 jaar. le Leiden, onlangs te Noordwijk en Elisabeth Maria Catharina van der Meel, 30 jaar, te Leiden Cornelis Marie Barnhoom. 29 jaar, te Sassenheim en Pietje Jacoba van Beveren, 26 jaar, te Noordwijk. Petrus Hugo Marlinus Simon van der Voort, 21 jaar te Noordwijk, onlangs te Leiden en Ma li? Anna Nickel, 27 jaar, te Noordwijk Wilhelmus Theodorus Sleenvoorden, 13 jaar en Alida Mourits, 18 jaar Wilhelmus Cor- I nel is Kortekaas, 22 jaar en Dina Hendrika van Heumen, 25 jaar Pieter Willem Chrisliaan Roodenburg, 37 jaar, te Utrecht en Zwaantje Margarelha van Zonneveld, 32 jaar, te Noordwijk Petrus Job Molenkamp, 23 jaar, te Noordwijkerhout en Maria Ca tharina Berbee, 23 jaar, te Noordwijk, on langs te Bloemendaal. Getrouwd: M. Geerlings, 27 jaar, fe Noord wijk, onlangs te Voorhout en G. M. Vink, 23 jaar, te Noordwijk. Overleden: 18 Oct.: Neeltje van der Wiel, 21 jaar. gehuwd met D. Maasdijk. Noordwijk-Binneii. De van diefstal van rijwielonderdeelen verdachte persoon, welke alhier in verzekerde bewaring was ingeslo ten werd door de politie' alhier naar Voor hout overgebracht en ter beschikking gestald van den burgemeester aldaar, daar hij ver dacht wordt van heling van rijwielonder deelen welke te Voorhout ontvreemd zijn. Uit de gang van een school alhier werd een nieuwe jongenscape medegenomen ter wijl 'n oude en totaal versleten cape hiervoor in de plaats was gehangen. Tot nu toe is de cape niet terug gebracht, zoodat men hier waarschijnlijk te doen heeft met iemand die a'Jn garderobe eens wil vernieuwen De po litie heeft de zaak in onderzoek. Noordwijkerhout. Tot bestuurslid van J „De Gemeentewoning" is benoemd, de heer A. v. Iperen, alhier. Het leggen van electrische geleidingen, in „De Zilk" is in vollen gang. Het aantal aansluitingen neemt dagelijks toe. Burgemeester Van Iersel keerde giste ren na zijn verblijf in 't buitenland,-in goede gezondheid in de gemeente^terug. Pasfoor Quant nam deel aan een bede vaart naar Lourdes en kwam weer behouden in de parochie terug. Oeg&tgeest. Ned.-Herv. Gem.: Zondag morgen, te tien uur, in „Irene", ds. Jansen Schoonhoven. Woensdagavond, te half- acht, in de Bewaarschool, Hooge-Morsch, Bijbellezing. Bij de politie is kennis ge geven van het vinden van een pakje van papier, inhoudende drie gulden. Inlichtingen zijn te bekomen bij de politie. B u r g e r 1. Stand.. Geboren Joannes Antonius, z. v. M. G. W. van Gent en M. P. van Beek. Mariska, d. van M. P. G Kappeijne van de Copello en H. G. J. ter Beek. Alida Johanna, dochter van E. Bakker en J. van Sleijn Wilhelmina Gerarda, d. van G. W. Schrijvers én A. A v. Lèéuwen. Gehuwd: W. M. Hens en R L. M. A. Vos de Wael, beiden te Oegstgeest Reeds sedert enkele }aren bestouden er bij de N.Z.H.T.M. plannen tot verbete ring van het tramweggedeelte Groenesteeg- Rijnsburgerweg-Leiderweg. Thans zal tot uitvoering worden" overgegaan van deze plannen, zoodat eerlang een eini zal komen aan den onhoudbaren toestand, vooral wat den Leiderweg betreft. Rijnsburg. Tijdens afwezigheid van de bewoonster is ingebroken ten huize van de wed. J. P. alhier. Een zilveren knipje met f 6 en drie gouden ringen zijn gestolen. Een onderzoek naar de daders wordt ingesteld. In de Ger. kerk alhier zijn, ten be hoeve van hen, die niet ter kerke kunnen gaan, thans een 25-tal telephoons aange bracht. Sassenheim. Kerkelijk bericht Chr.-Gcrf. Gem., Kerklaan: Zondagmorgen, le tien uur, en 'snamiddaès, te vijf uur, Leeskerk. Ned.' Prot. Bond. Zondagmorgen half elf in de zaal van den heer B. Hoogstraten, ds. G. Hulsman, van den Haag. Lisse tot voorbeeld in de waterleiding. Algemeen was het verlangen naar waterleiding, ook te Sassen heim telkens en telkens komen daarvan verlangens tot uiting èn klaagtonen over het lang uitblijven. Nu ons Gemeentebestuur zoo ver is, dat de menschen vlot kunnen geholpen worden, zop enen denken; de menschen zullen nu nog meer ongeduldig zijn. Wanneer men dat zou denken, heeft men het mis. Ongeveer 220 aanvragen om aansluiting zijn nog slechts bij het waterbedrijf ingekomen, zoo dat er nog meer dan 500 achterblijvers zijn. Jammer dat men zijn eigen belangen niet beter begrijpt. In de circulaires toch van het gemeentebestuur werd zeer terecht opge merkt, sluit allen aan en doe dat spoedig, hoe eerder allen zijn aangesloten hoe eerder met juistheid de prijs van het water kan wor den vastgesteld, hoe eerder de prijs van het water nog zal kunnen worden verlaagd. Laat die opwekking niet tevergeefs zijn, wacht niet tot dat andere aandrang moet worden uitgeoefend..In het belanden op het verlangen der bevolking heeft het gemeente bestuur de drinkwaterleiding ingevoerd, veel kosten zijn daarvoor noodig, meer dan een ton gouds is daarvoor noodig geweest en ieder begrijpt, dat daarvoor rente en eerlang aflossing moet worden betaald, en dat zulks komen moet van de opbrengst van het watèr begrijpt ieder. Laat dus ieder zijn belang begrijpen en men spore elkander aan tot een spoedige toetreding. Lisse geeft daarin onze gemeente een mooi voorbeeld; bijna 900 aanvragen zijn daar reeds ingekomen, slechts zeer vteinige zijn daar nog achter gebleven. In verhouding komt Sassenheim tegenover Lisse dus ver achteraan. Laat dit niet langer gezegd kunnen wordeifc Maandag 26 October a s. vieti-het echt paar F. van der WallenWassenburg zijn 60-jarig'huwelijksfeest. Het echtpaar is "nog kras en gezond. In de zaal van ^ethotgl „Het Bruine" Paard" wordt'recente geftbrr- den. Ongetwijfeld zullen velen van hun be langstelling jegens het sympathieke echt paar doen blijkeo. Namens vele vrienden en kennissen zal door een.comité aan het echt paar een geschenk worden aangeboden des namiddags^ om* half vier. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds, te vijf uur (Zondag 50), ds. Hermanides. Voorschoten. R ij n d ij k Vooruit. Gisteravond kwam de vereeniging „Rijn dijk Vóóruit" bijeen in hotel „Dc Groote Vink" tot het houden van een buitenge wone vergadering. Do voorzitter, de heer G. G. v. d. Plas, opent de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en doet tevens mededeeüng van enkele voorzieningen die zijn getroffen, in verband met in de vorige vergadering gemaakte opmerkingen, zoo o.a. wat betreft den afvoer van water door riolen, en het in orde brengen van het rij wielpad en wandelpad. In de kwestie van een bord plaatsen bij het wandelpad, ver boden voor wielrijders, moet geadviseerd worden dit punt niet verder dooa te zetten, daar hierdoor de verschillende neringdoen den veel last zouden ondervinden en pro ces-verbalen niet uit zouden blijven. Nabij de Vink zal een bord worden geplaatst „Rechts houden" in de richting Haagscho Schouw. Zand zal van den winter worden gestrooid al zal 't niet zoo vroeg meer ge beuren als voorheen. De voorzitter doet voorlezing van een brief van den burgemeester van Voorscho ten, waarin hij mededeelt dat aan den Rijn dijk zal worden onderzocht hoeveel aanslui tingen aan het electrisoh net er zullen ko men, waarna in Leiden kan worden ondeiv zocht of voorziening kan worden getroffen. Schrijver belooft de zaak met spoed te be handelen. Het is den voorzitter aangenaam dezen brief te kunnen "voorlezen. Hij hoopt dat wanneer een onderzoek zal worden inge steld, vele Rijndijkbewoners zullen aanslui ten, temeer waar reeds vele personen des tijds zich hiervoor hebben aangemeld en het punt electriciteitsvoorziening op ver scheidene vergaderingen reeds uitvoerig is besproken. Verschillende vragen worden den voorzitter gesteld en zoo mogelijk be antwoord. Door verschillende leden wordt bevreemding uitgesproken over de geheim houding der electriciteitsvoorziening. Alles is behandeld in geheime zittiDg door dca raad en in de openbare zitting kwam al leen tot uiting dat het bedrijf de eerste jaren niet to groot moest worden en het dorp Voorschoten voorloopig werd voorzien met uitsluiting van Rijndijk en omgeving. Er werd op aangedrongen de zaak zelf ter hand te nemen en doortrekking te krijgeu van den kabel vanaf de Vink of Haagsche Schouw. Men verwachtte niet veel van het onderzoek van het gasbedrijf of van mede werking van het gemeentebestuur. Indien men den kabel zelf doortrok had men in eens de uitgaaf er goedkooperen levering3- prijs per K.W.U. dan wanneer men 't aan Voorschoten overliet. Enkele leden spraken hun misnoegen er over uit niet vroeger 't zelfde te hebben gedaan, zooals de heerecr Van Cassel, de Hosson en Bayley,"die recd3 clectricitcit van Leiden betrekken. De voor zitter is het met de sprekers niet eens. Hij stelt wel vertrouwen in het onderzoek cn de afwerking daarvan en wil alles aan den burgemeester overlaten. Besloten wordt ten slotte dat gevraagd zal worden dengene, die belast wordt met het* onderzoek, te mogen doen vergezellen van een lid van Rijndijk Vooruit. Ingekomen was nog een verzoek om afln den raad van Voorschoten te vragen de politieverordening aan te vullen met een artikel, waarbij het strafbaar wordt ge steld, zich op een rijwiel gezeten vast te houden aan een wagen, tram, motorrijtuig of bespannen rij- of voertuig indien dit in beweging is, evenals dit bestaat in de ge-, meente Wassenaar.. Nadat één der leden heeft opgemerkt dat deze aanvulling een vorig jaar reeds is opgegeven, waaraan net bestuur nimmer gehoor heeft gegeven, wordt besloten deze aanvulling te verzoeken. Bij de H. T. M. zal worden verzocht het tarief te wijzigen voor de sectie Haagsche SchouwDen Deyl, daar dit nu bedraagt f 0.20 en van Haagsche Schouw naar Post- hof slechts fO.10. Men brengt dezen hv/o- gen prijs in verband met het verdwijnen van een gele autobus. Oorspronkelijk was het tarief fO.10 en toen de bus ophield te rijden f0.20 Eveneens zal aan de H. T. M. worden verzocht te voorzien in den onhoud baren toestand aan het einde van het trot toir nabij het Haagsche Schouw. Passa giers van Leiden, aan deze halte uitstap pende zien er voordat zij den straatweg hebben bereikt ontoonbaar uit. door den modderpoel. Reeds een paa maanden zijn de steenen aanwezig, maar daar blijft het bij. Het herstel van den Valkenburgschen weg laat ook op zich wachten. Blijkens de mededeelingen ontstaan daar bij regenval plassen, rivieren gelijk, zoodat kort gele den een dame bijna was verdronken 1 ver slaggever). Men zal moeten zijn bij dc eige naars van den straatweg. En ten slotte wordt door enkele leden geklaagd over toe standen in het huisje, bestemd voor tram halte nabij het Haagscho Schouw. Des avonds is hier de vergaderplaats van een clubje jongelui, die er blijkbaar een eer in stellen de liederlijkste «taal te uiten en het geheel te verontreinigen. Vooral voor dames en bij regenachtig weer doet zich dat 't meest gevoelen en is-van deze tram- RECLAME. Met begeleiding} van liet in Leiden welbekende ZIRARDINITRIO. 7950a B. VERSTRAATEN. halte geen gebruik te maken. Overdag wordt het door personeel der H. T. M. gebezigd als vergaderplaats of werkplaats, waarbij reeds een enkele maal de politie is opge- tieden daar door de vonken van een vuur pot brandgevaar was te duchten voor be- lendene perceelen. De voorzitter zal zoc mogelijk in alles doen voorzien en maatre gelen treffen. Met een woord van dank voor de trouwe opkomst wordt dc vergadering door hem gesloten. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk Zondag tien uur en vijf uur dr. H. P. Fortgens. Zoeterwonde. Gistermiddag ruim half één had alhier op den Hooge Rijndijk, ter hoogte van café „Het Witte Huis", een vrjj ernstige botsing plaats tusschen een auto bus „Moda" en een luxe auto. autobus kwam van Leiden en do luxo auto uit de richting van Alphen. Toen do bestuurder den luxe auto een voor hem uitgaanden auto wilde passeeren, had hij den uit do tegen overgestelde richting komenden autobus niet opgemerkt en reed in volle vaart daartegen op- Beide auto's- werden aan de voorzijde totaal in elkaar gedrukt. In den autobus zaten tien passagiers, die er allen vrjj goed afkwamen. Eea meisje van 13 jaar, af komstig uit Alphen, had eenige verwondingen aan armen en been door glasscherven. Do chauffekr klaagde ?ver pjjn in de borst, terwijl nog twee vrouwen uit do bus waren geslingerd; waarbij haar bovenkleeding was vernield. In den luxe-auto zaten drie per sonen, mevr. A., uit Amersfoort met haar zoon en den heer R., uit Leuven. De jonge heer A. bestuurde den auto. Alleen mevr. A. werd een weinig in het gezicht verwond eveneens door glasscherven. Proces-verbaal ha tegen den bestuurder van den luxe-auto op gemaakt. Kerkelijkbericht. voor Zondag. Ilerv. Kerk v.m. tien uur ds», Posthumus Me yes van 's Gravenhage be« vestiging van den wel. eerw. heer J. H. Mul« der, candidaat tot den II. D. te 's Graven-* hage, n.m. twee uur ds. J. H. Mulder, intree de. Wij vestigen nog speciaal de aandacht op het REDUCTIE-TARIEF voor GAS VÜOR VERWARMING der STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN Bezoekt onze Toonkamers voor Gasverwarmings- en Sanitaire Artikelen: HOOGE RIJNDIJK 64B - N.V. EMILE SGHULZE ZONEN 4C60 130 c.M. - 140 c.M. breed. 5402 130 c.M. breed. Pracht Kwaliteit Moderne Kleuren (De bekende fijne kwaliteit) 5419 Delicatesscnbandel AIEUWSTEEG 27, TEL. 1888 Fijnste vette Edammerkaas per pond 0.80 windt U een tegen prijzen elke Concurrentie! 5421 Haarlemmerstraat 145-147 4552 Een zeer praktische band om zeil Uw Mnziek in te binden, losse stukjes blijven daarom altijd nieuw RUIME KEUZE MUZIEK 5443 per pond I.OS Speciale Aanbieding Dames Hemden Pantalons. Flanellen Mans Hemden Keper Broeken Heeren Flanellen. Tricot Heeren Pantalons. Gemoltonneerde Broeken Gemoltonneerde Borstrokken. I 0.08 0.98 0.95 „1.16 „1.28 „1.62' „1.16 2.19 „1.00 Wy verkoopen uitsluitend prima kwaliteit en af werking tegen dc laagste prijzen. 5424 Letterbanket, Banketstaven t 1.20 per 5 ons. F(Jn gekr. Speculaas en Speculaasplaten met Amandelen 16 cent per ons. Soezenbakken, Chocolade-Bekers met Ananas. Amandelbroodjes 10 ct. p. stuk. Groote sorteering gevulde Koekjes 25 soorten 26 cent p. ons. Reclame-Speculaas 50 cent per 5 ons. Aanbevelend, 5438 PIANO'S - ORGEÏ.S In verschillende modellen cn Ilont- soorten. Tc bekomen op zeer voor- decline condities.Vraagt inlichtingen bü, C. J. AMMERLAAN P. K. K00RSTEEG 16. bij de Breestraat - IiBIUü-* Stemmen - Verhuren - Kepareercn. 5418

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7