FIAT AUTO^OESELEN AGENDA. BUITENLAND. Prijzen van f 3600.— tot f 13300.— TELEGRAMMEN. Vrijdag. Boerhaave-Laboratorium: Lezing -van prof, dr L. Aschoff voor »de Med. Eac. van Leidsche Studenten. Leidsche Volkshuis: Tentoonstelling van paddestoelen en herfstvruchten. Gscpend: *s avonds van 710 uur. „Prediker": Spreker ds. F. Kijftenbelt, van Rotterdam voor den Geref. Bond. 8 uur. Stadszaal: Eerste concert Hans Franco Mendes. 8 uur. Warmond: „De Stad Rome": Openbare bijeenkomst Vereen. Vrijz.-Hervormden in £uid-Holland. 8 uur. Zaterdag. Leidsche Volkshuis: Tentoonstelling van paddestoelen en herfstvruchten. Geopend: 's avonds van 710 uur. Zaterdagmiddag van 24 uur. Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt 34): Openingsdiensl. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 October tot en met Zondag 25 October waargenomen door de apotheek van de firma H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, telef. 435. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, ia altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.hl 8 uur alleen Voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. RECLAME. 5409 ter moeten de planten zoo weinig mogelijk groeien. Vele planten kan men des winters jferu9t in een kelder plaatsen. Komende tot de voeding van de planten, zeide spr., dat goede tuin aarde in het alge meen een voldoende voeding oplevert. Is dd-t niet hot geval dan kaïn men met goede kunstmest het gemis aanvullen. Gewone mest is ook goed, maar is voor de kamer wel eens onwelriekend. De plant moet af en toe worden verpot en dit doet men bij voor keur in de maand Februari. Water is voor de plant geregeld nooddg; liefst gebruike men daarvoor rivier- of grachtwater. Heeft men dit niet dan regen water. In de laatste plaats begieten men de planten met leidingwater Het water mag niet te koud zijn. Hot liefst moet de tempe ratuur van hei water ongeveer gelijk zijn aan de temperatuur van het vertrek, waar in de bloemen staan, Het begieten moet met beleid geschieden. Men kan door aan den pot te tikken, na eenige 9tudie weten of de plant behoefte aan water heeft. Ook met de methode van op de hand wegen kan men er komen Te veel water is met goed. Men voorkome vooral dal er water in de sohaaltjes staat onder den pot geplaatst. Het begieten geschiedde bij voorkeur des namiddags. Men make vooras iedere week de planten goed schoon met een natte spons in lauw water gedoopt en maike daar mede niet alleen den bovenkant maar ook den onderkant der bladeren schoon. Ook onderzoek© men eiken week of er ook insecten op de planten leven. Deze moe ten worden verwijderd .Dit kan men doen met een aacht zeepsopje. Men make ook de potten op tijd schoon, 't liefst met een zeepoplossing. Sierpotlen kan men wel ge bruiken maar alleen zoo, dat er een stee- nen pot in staal. Een sierpot sluit de lucht te veel af. Er bestaan voor de planten drie tempera turen: de maximale en minimale en de op timale temperatuur. Onder maximale tem peratuur verslaat men de warmtegraad waarbij de plant nog juist kan leven; het zelfde kan gezegd worden van de mini male temperatuur. Wordt die overschreden dan sterft de plant. De optimale temperatuur is het meest aanbevelenswaardig. De temperatuur op den dag en vain den nacht moet zoo weinig mogelijk verschillen. Na daarover nog eenige nadere bijzon derheden te hebben medegedeeld, werd een aantal mooie lichtbeelden vertoond, waarmede het gesprokene nader werd ge demonstreerd en waar noodig, nader toege licht. In de pauzg, die daarop volgde wer den de aanwezigen in de gelegenheid ge steld de meeste der besproken planten in nature op en om den bestuurstafel te be zichtigen. Na de pauze zette de heer Wétte zijn causerie voort en behandelde op dezelfde aangename en bevattelijke wijze de meest bekende bolgewassen voor kamer en tuin. Vooraf ried hij den aanwezigen eens een bezoek ie brengen aan de in het Leidsche Volkshuis geopende tentoonstelling van paddestoelen en herfstvruchten en waar schuwde de dames om geen goedkoop© aan de deur of ook wel per circulaire aangebo den bolgewassen te koopen. Dit zijn meest zieke weggeworpen bollen, die door jongens worden opgezocht en aan pakjesbazen wor den verkocht. Als men er een rijksdaalder voor besteedt heeft men er voor vijf gulden dispieizier van en voor geen cent pleizier. Goede bloembollen zijn, vooral thans, door den uitvoer naar Duitsohland, duur. Maar een goed adres is voor het kweeken van bollen voor tuin en kamer een eerste ver- eischte. Met het vertoonen van prachtige bloeiende bolgewassen, waarbij spr. de be handeling telkens aangaf werd deze leer zame lezing besloten. Mevrouw Schots dankte namens de aan wezigen den heer Wille hartelijk en sprak den wensch uit dat hij later nog eens voor de vereeniging zou optreden. Veeionds Leiden. Hedenvoormiddag hield het Veefonds „Lei den" in hotel-restaurant „L'Union", Steen- straat, onder voorzitterschap van den heer S. van der Stoel zijn jaarlijksche algemeene vergadering. De voorzitter opende de vergadering met een welkomstwoord lot dc aanwezige leden en een korten terugblik over het afgeloopen jaar dat voor het Fonds een normaal verloop had. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering door den secretaris, den heer G. Bakker, te Oegstgeest, welke notulen onver anderd werden vastgesteld, bracht de pen ningmeester de heer P. F. Verkley het finan cieel verslag uit. Daaruit bleek dat in het boekjaar 19241925 werden geassureerd: le kwartaal 572 runderen, premie f2256. 2e kwartaal 395 runderen, premie f 1570. 3e kwartaal 497 runderen, premie f 1790. 4e kwartaal 580 runderen, premie f 2006.56 Aan verkocht vleesch en vet werd ont vangen f 1695,83, van 3 nieuwe leden f 30 cn voor zegels f 11.30, zoodat de ontvangsten in totaal hebben bedragen f 9359.63. De to tale uitgaven bedroegen f 8466.70 zoodat het batig saldo heeft bedragen f 892.90. Nadat namens de kascommissie de heer A. dc Jong had verklaard dat de commissie •had verklaard dat de commissie de rekening met de bescheiden had vergeleken en in volmaakte orde had bevonden, werd de re kening goedgekeurd en de penningmeester onder dankzegging gedechargeerd. De voorzitter deelde daarna mede dat de heer A. de Jong te Hazerswoude die sedert de oprichting van het Fonds reeds bestuurs lid is, heeft gemeend met het oog op zijn hoogen leeftijd deze functie te moeten neer leggen. Het doet het bestuur leed. Zijne medebestuurders vonden in hem een uitne mend collega die steeds op zijn post was en er toe heeft medegewerkt het fonds lot bloei le brengen. Echter berustend in het bedan ken van den heer De Jong brengt de voor zitter hem nogmaals den dank der vergade ring voor alles wat hij in het belang van het fonds deed. Hierna stelde hij aan de orde de benoe ming van een nieuw bestuurslid als opvolger van den heer De Jong. De heer Heijker, te Hazerswoude vroeg of het bestuur niet met een voordracht of aan beveling voor het nieuwe bestuurslid dacht le komen? Het bestuur wilde de keuze aan de leden overlaten. De heer Heijker vestigde nu de aandacht op den zoon van het aftre dend lid, den heer A. J. de Jong. De voorzitter zeide dat het bestuur zich daarmede zeer goed kan vereenigen, waar na de heer De Jong Jr. met op één na alge meene stemmen werd benoemd en dc be noeming aanvaardde. De heer De Jong informeerde bij de rond vraag naar de verhouding lusschen de door het Fonds gevraagde contributie, waarop de voorzitter antwoordde dat deze f 3.50 per rund gelijk was met die der Fondsen Leider dorp en Zoeterwoude, maar belangrijk lager dan bij de Fondsen Noord-Holland en elders. Hierna werd de vergadering gesloten. Bij de N.Z.H.T.M. Meer zelfs dan in eenijg ander bedrijf misschien, zijn de tram- en spoorwegmaat schappijen voor een goede funclionneering van den dienst, afhankelijk van de mede- j werking en het verantwoordelijkheidsgevoel i van haair personeel. Maar ook is het noodig. I dat er lusschen de leden vam haar pereo- neol een goede verstandhouding is. En daar- j voor is noodig, dat de jongere beambte een j zekere achting en respect toone voor zijn ouderen collega en deze 1 aalsten voor de jongeren steeds behulpzaamheid betrachten en voorlichtend met hen samenwerken. De diireolie der N. Z. H. T. M. heeft den laal- sten tijd waarschijnlijk ondervindingen op gedaan, die er op wezen, dat er aan de goede verstandhouding lusschen oudere en jongere leden van haar personeel iets ha perde, welk feit aan de uitvoering van den dienst zeker niet ten goede kan komen. De directie heeft nu in een aanschrijving een vermanend en levens opvoedend woord gericht tot haar personeel, waarvan de strekking is, dat de dienst een goede ver standhouding eischt. De directie wil, volgens die aanschrij ving diat de jongere beambten, wagen bestuurders en conducteurs, zich niet, zoo als thans vaak voorkomt, zoodra zij voor die diensten zijn opgeleid, gedragen, als konden zij de voorlichting en den steun van de ouderen missen. Gewezen wordt op het niet alleen zeer onverstandige van zoo'n houding der jongeren, maar tevens op het ongepaste om een vrijpostigen toon tegenover hun oudere en veol meer ervaren collega's aan te slaan; tegenover de erva ren beambten van wie steeds en bij voort during nog zooveel geleerd kan worden, waarmede zij zelf vroeg of laat hun voor deel kunnen doen. De beambten in hun leerjaren en de jon- gefen in het algemeen gaat de aanschrij ving verder behooren de beambten met verscheidene dienstjaren eenigermate ails meerderen te beschouwen, heigeen zoowel door woorden als daden getoond moet wor den. De directie drukt den jongeren de nood zak elijkheid hiervan, in het belang van hen zelf en van den dienst, op het hart en wenscht diat de jongeren deze aanmerking als een goed bedoelde waarschuwing zul len beschouwen. En van de ouderen wordt dan ook ver wacht, dat zij met voorkomendheid en be leid tegen de jongeren zullen optreden. Geslaagd zijn voor het Staatsexamen voorloopig diploma machinist in Den Haag, behalve de reeds vermeide heeren B. G. Swagers en E. J, JViecherink, de heeren B. N. Swierslra, C. Visser en D. M. Lafcbcr, allen oud-leerlingen der Ambachtsschool en leerlingen van de Machinisten-avondschool, verbonden aan de Ambachtsschool alhier, Morgen, 24 October, hoopt mej. J. W. Galjaard den dag te herdenken, dat zij vóór 12lJa jaar in dienst trad bij de familie J. A. Verhoog, Boi9otkade alhier. De bioscoopvoorstelling in het Luxor- thcater is gisteravond geruimen tijd onder broken moeten worden door het hinderlijk optreden van een twintigtal studenten. Eerst nadat de heeren uit zaal verwijderd waren, kon het programma verder afgewerkt wor den. In den afgeloopen nacht is ten nadeele van zekeren M. alhier uit een weide aan den Haagweg een koe ontvreemd. De politie heeft in verband daarmede hedenmorgen op do veemarkt alhier aangehouden J. v. Gu uit Alphen, die zich aan de ontvreemding had schuldig gemaakt. Hij had de koe reeds aan een boer te koop aangeboden, doch,de poli tie kwam nog tijdig genoeg om er beslag op loggen. Ten poliliobureele is een hecrenrijwiol gedeponeerd, dat onbeheerd op de Haarlem merstraat is aangetroffen. D. van R. heeft zich bij de politie be klaagd, dat hij gistermiddag te ruim vier uur op den Rijnsburgerweg door een auto, waar van de bestuurder onbekend is gebleven, is aangereden, waardoor de handwagen, dien hij bestuurde, eenigszins werd beschadigd. Toen gisteravond de heer K. zijn rijwiel een oogenblik onbeheerd voor een perceel op de Hooglandsche Korkgracht achterliet, wil den twee personen zich met de fiets verwij deren. De lieer v d. K., die toevallig passeer de, hield de heeren staande, die daarop hot karretje maar weer op zijn plaats zeiten en zich uit de voeten maakten. Op aanwijzingen van den heer v. d. K. heeft de politie het rijwiel toen maar meege nomen naar het bureau, waar het door den rechtmatige eigenaar weer werd afgehaald. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs alhier op 22 Octo ber, bedkoeg in totaal 618, tegen op 22 Oct. 1924 in totaal 613. RECLAME. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Duitsch-nationalen en Locarno De concessies inzake Rijnland. Gelijk de telegrammen gisteren aanwezen, heeft de Itijksdagfractie der Duitsch-jiatio- nalen stelling genomen tegen het verdrag van Locarno. Doch is dit definitief? Ziedaar de vraag, die over 't geheel ontkennend wordt beantwoord. In de commissie van buitenl. zaken uit der Rijksdag sprak Stresemann toch namens het gansche kabinet, dat het bereikte resul taat had goedgekeurd. Dus ook namens de Duitsch-nationalc ministers! Omtrent de zitting van deze commissie meldt het „Berliner Tageblatt" echter, dat de woordvoerders der sociaal-democraten, democraten, centrum en Duitsche Volkspar tij de houding der. regeering goedkeurden. Do woordvoerder der democratische partij liet er geen twijfel aan, dat met het oog op de houding der Duitsch-nationalen een duide lijke situatie geschapen moet worden. Hel viel daarentegen op, dat dr. Bredt namen» de Economische Vereeniging zich in zeer scherpe bewoordingen tegen het Verdrag van Locarno uitsprak. Men neemt aan, dat de Economische Vereeniging zich hierbij slechts door tactische overwegingen laat lel den ten einde bij de a.s verkiezingen in Ba den en voor den gemeenteraad le Berlijn op Zondag a.s. kiezers te kunnen winnen ten koste van de Duitsch-nationalen. Graaf Ler- chenfeld sprak namens de Beiersche Volks partij over het geheel met instemming over het Verdrag van Locarno. Aan het slot sprak de Völkische graal Reventlow, die zich natuurlijk tegen het verdrag keerde. Namens de sociaal-democraten verklaar de dr Breitscheid nog, dat zijn partij onder geen omstandigheden bereid zal zijn de Duitsch-nationalen te ontslaan van de-medc- veranlwoordelijkheid voor het Verdrag van Locarno. Dat wil zeggen, dat de sociaal democraten alleen dan hun goedkeuring aan het Verdrag van Locarno zullen hechten, wanneer ook de Duitsch-nationalen zulks doen. 'Dit laatste lijkt ons echter meer een drei gement. Zouden de socialisten tegen Locar no durven stemmen? We gelooven er niets van. En ook de Duilsch-nat. zullen zich nog wel eens bedenken! Zij zullen wei een of andere uitweg weten te vinden straks. Waar bij misschien beloften van Fransche zijde zullen helpen om de partij tegenover de kie zers op het platteland sterker tfc doen staan. Het eenige direct onaangename voor de regeering is dat de Duitsoh-nationalen nieu we onderhandelingen met de entente zullen eisehen daar zij van meening zijn dat ver schillende artikels van de verdragen voor dubbele interpretatie vatbaar zijn en zij hieromtrent zekerheid wcnschen te hebben. De rijkskanselier schijnt gisteren evenwel duidelijk aan ^raaf Westarp te hebben ver klaard dat er geen sprake van kon zijn.Waar de staatslieden en de juristen van verschil lende staatslieden en de juristen van ver schillende landen geen dubbelzinnigheden hebben gevonden, nullen de Duitsch-nationa- le leden van den rijksdag het ook niet kun nen en mogen. Wat die belofte van Fransche zijde be treft, die moeten natuurlijk slaan op conces sies in het bezette gebied. Jarres, de vroege re minister van binnenl. zaken zeide in een rede: Het Rijnland verwacht niet ijleen een spoedige ontruiming der Keulsc-hezone, doch ook metterdaad een zekere mate van zelfbe stuur voor het Saargehiod en principieele wijziging van bet regime, in bet Rijnland, Ruime keuze iu OFEN en GESLOTEN WAGENS 10 tot 35 P.K. 3946 Geïllustreerde Catalogus wordt op aanvrage gaarne toegezonden door den Importeur: J. LEONARD LANG, Stadhouderskade 114, Amsterdam Telefoon 27100 zoodal het Duitsche bewind niet langer door militaire machthebbers kan worden gehin derd. Verder moet Frankrijk naar dc opvatting van de Rijnlanders definitief afzien van der polilieken strijd om het Rijnland .en de rechtsverhoudingen in verban m. d. Rijn op grond van de Rijnvaartacte definitief vast leggen, zoodat ook de Rijnshavens niet lan ger aan de militaire autoriteiten onderwor pen zijn. Jarres weer er verder op, dat op hel oogen blik in het Rijnland nog 130 000 vreemds soldaten zijn, en dat ook na de ontruiming der Keulsche zone altijd nog 40.000 man moer in.het Rijnland liggen dan tijdens het Keizerrijk. En dan bevinden zich nog- steeds 273 Duitschers in Belgische of Fransche ge vangenschap en zes uitgewezenen mogen nog altijd niet in Rijnland terugkomen^ Hoewel het gevaarlijk is een datum te noemen, laat het zich echter aanzien, dat het gaat naar de ontruiming der Keulsche zone. Zoo wordt uit Londen nogmaals ge meld. De regeering heeft thans definitief beslo ten, dat de Britsche troepen, welke na de ontruiming van Keulen nog korten tijd in Duitschland zullen blijven, uitsluitend naar Wiesbaden en niet naar Koblenz zullen worden gezonden. Officieus wordt medegedeeld, dat de Brit sche regeering tevreden is over de ontwape ning van Duitschland, doch dat de formeele beslissing over de vaststelling van den da tum van de ontruiming van Keulen afhangt van het rapport van generaal Noliet aan den gezantenraad. De- Britsche regeering ver wacht echter, dat dit rapport haar standpunt zal deelen. De gezantenraad zal daarna ter stond aan de geallieerden regeeringen rap port uitbrengen, welke dan de nauwkeurige datum op zuiver technische gronden zal vaststellen. In elk geval zullen alle Britsche officieren en manschappen vóór het einde van het jaar Keulen hebben verlaten. DUITSCHLAND. De actie tegen Seveiing mis lukt De optantenkwestie. Gisteren is in den Pruisischen Landdag gestemd over de door de rechterzijde inge diende motie van wantrouwen tegen minis ter Severing die met 158 tegen 220 stemmen en. 6 onthoudingen verworpen werd. De communisten stemden met de rechterzijde voor. De uitslag van dc stemming werd aan de rechterzijde met gefluit en gehuil, aan de linkerzijde en in het Centrum met luide toejuichingen ontvangen. Na deze stemming van principieele be- teekenia verlangde men rechts dat er nu over het salaris van den minister zooals dit in de begrooting wordt voorzien, zou wor den gestemd. Tegen het verleenen van het salaris stemden de Duitsch-nationalen en een enkele afgevaardigde der volkspartij namelijk de heer Pinkerneil. Dc overige le den van de volkspartij onthielden zich. De communisten eveneens. Overigens moeten 2/3 aller afgevaardigden zich volgens de Pruisische grondwet tegen het verleenen van salaris aan een minister uitspreken voor het besluit geldigheid heeft. De aanval is dus wecï afgewezen. Gisteren heeft dr. Stresemann, in een onderhoud met den Poolschen gezant te Berlijn, dezen verzocht een poging tc doen opi de Poolsche regeering te bewegen de voorgenomen uitzetting van nog 2000 Duiu- sche optanten na te laten. Polen aldus Stresemann zou geen beter bewijs van zijn vredelievendheid in den geest van het verdrag van Locarno kunnen geven. FRANKRIJK. Gaillaux iu moeilijkheden. Opnieuw gaan er geruchten over een af treden van Caillaux, doch bevestiging vin- den deze nergens. Dat de minister in de knel zit, waar. de frank afbrokkelt, dat is zeker. De socialistische Kamerfractie heeft be sloten een verzoek in te dienen, om de re geering te interpelleeren over den finan- cieclen toestand cn prioriteit voor deze in terpellatie te eisehen. ENGELAND. Dankbetuiging De gear resteerde communisten. De Koning heeft telegrammen gezonden aan de presidenten van Argentinië, Chili en Uruguay om hen en hun rcgccringen en volken te danken voor de warme ontvangst van zijn zoon den prins van Wales. Hierop zijn dankbetuigingen terug ont vangen. Vier van de dezer dagen gearresteerde communisten Mersey, Hennington, Arnott en McMennan zijn gistermiddag door den Techter in Bow Street verhoord. Nadat de acte van beschuldiging, waarin zij voorna melijk beticht worden van opruiing en samenspanning tegen de grondwet cn dien tengevolge ook tegen de veiligheid van den staat, was voorgelezen, is hun acht dagen tijd gegeven om hun verdediging samen te BtelleD, in welken tijd ze tegen borgstelling zijn vrijgelaten^ ITALIË. De scholden aan Amerika. De Italiaansche delegatie tot Tegeling van de oorlogsschulden aan do Ver. Staten, is gisteren„onder leiding van den minister van Financiën, graaf Volpi, met het stoomschip „Duilio" naar de Ver. Staten vertrokken. De delegatie bestaat uit 22 personen. Tot de gedelegeerden behoort o.a. Grandi, de onder-minister voor buiten- landsche zaken, die ook aan de conferen tie te Locarno heeft deelgenomen. In regeeringskringen gelooft men niet, dat Volpi zal slagen in het tot stand bren gen van een regeling, tenzij de Ver. Staten deze willen vastkoppelen aan de sefcade- vergoedingsbetalingen door Duitschland. Senator Unandi, de beste econoom van Italië, waarschuwt de regeering niet toe te stemmen in een ,,zelfmoord"-overcenkomst. Hij bespreekt de mogelijke maatregelen,- die de Ver. Staten kunnen nemen om Ita lië tot betalingen te dwingen en komt tot de conclusie, dat de Ver. Staten drie maat regelen kunnen nemen: een immigratie veto, het weigeren van leeningen en het heffeji van hooge invoerrechten. Hij meent evenwel, dat deze maatregelen niet zoo ernstig zijn, omdat de immigratie toch reeds vrijwel onmogelijk is gemaakt, de leeningen slechts tegen zeer zware voor waarden worden verstrekt en do Ver. Sta ten reeds zoo'n hoogen tariefmuur hebben opgericht, dat invoer van Europeesche goe deren in de Ver. Staten niet mogelijk ia. Daarom behoeven de Europeesche landet geen onaannemelijke voorwaarden te aan vaarden. GRIEKENLAND. Het conilict met Bulgarije Het voorstel van den Bulgaarschen zaak gelastigde te Athene om een arbitrage commissie in te stellen, is door de Griek- sche regeering van de hand gewezen. Nadat reeds verscheidene Gricksche voor posten Bulgaarsch gebied waren binnenge drongen, ving gisterochtend 6 uur de op- marach van sterke Griekache atrijdkrach- ten met talrijke artillerie naar het Stroe- mitza-dal ten Oosten van Petritzi aan. Pe* tritzi is beschoten. De Bulgaaresche grens troepen kregen bevel voorloopig terug te trekken voor de oprukkende Grieken. Op bevel van den Griekschen generalen staf is de opmarsch naar Petritzi later on derbroken tot afloop van het ultimatum, ten einde Bulgarije gelegenheid te geven tot inwilliging van de gestelde eisehen- De stemming te Sofia, zoowel in regee ringskringen als onder het publiek, is zeei opgewonden. Men hoopt op interventie van den Volkenbond of de groote mogendhe den, daar men vreest, dat anders oorlog onvermijdelijk it. In verband met het Grieksch-BulgaaiS sche conflict kwam de Bulgaarsche mini*- 'terraad gistermorgen in dringende zitting bijeen. De ministerraad besloot, onver wijld te protesteeren bij den Volkenbond- Dank zij de interventie van de Britoche en Fransche gezanten te Athene, is ech ter een lichte ontspanning ingetreden.- Beide gezanten bezochten kort voor de overhandiging van het ultimatum den plaatsvervangenden minister van Buiten- landsche Zaken, Hadjikiriakis, en kondor' nog bewerkstelligen, dat de toon der nota zeer werd verzacht. Ook Servië heeft inlichtingen verzocht. Plaatsvervangend minister van buitenl. zaken, want de minister Rent-is ia afgetre* den. Naar officieel heet om motiéven van binnenl. politiek. CHINA. De burgeroorlog De gouverneur van Hoefeh heeft eetf proclamatie uitgevaardigd, waarin hij zijd provincie onafhankelijk verklaart en meteeij zegt, dat TsjSng tso lin voornemens is zie# zelf tot Keizer uit te roepen of de Mant- sjoe-8 te heretellen. Woe Pei Foe verklaart, dat hij zijn toé- vlucht neemt tot geweld, om het wanbe heer af te schaffen en de wet en d3 orde te herstellen. Woe Pei Foe beschouwt de communisten en bolsjewisten als een ver-' nielende kracht. De generaals van Tsjekiang beweren, dat zij 7000 man van het leger van Moekden gevangen genomen hebben bij Nanking.- Woe Pei Foe beweert, dat de 18 provincies alle zijn zijde gekozen hebben behalve Joen- nan, Kansoe en Sjantoeng en dat het ver bonden leger 300.000 man zal tellen. De onderteekening van het Verdiag van Locarno. LONDEN, 23 Oct. (V.D.) De ministers van buitenlandsche zaken van de groote mogendheden van Europa, zullen op 1 De cember, den datum van de onderteekening van het Verdrag van Locarno, de gasten zijn aan een lunch, welke hen in Guildhall zal worden aangeboden. Naor Londen ko men Rriand, Luther, Stresemann, Musso-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2