Fa. J.P. DRIESEN HUIS VAN VERTROUWEN Sportbekers - Medailles - etc. VRAAGT CATALOGUS - PRIJSCOURANT Bes. 3e klasse A. JV doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. V.U.C. II 5 3 1 1 20—18 7 L.F.C. II 4 1 3 S6 5 HBS. III 2 2 6—3 4 Alphen II 3 1 I 1 7—3 3 Cone. H 2 1 1 11—8 O H.V.V. IV 3 1 2 4—10 1 Lugd.'H 3 3 3—11 KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. W. I Noord: D. E. V.Ready 41Nau- sikaaKoog Zaandijk 60; Westerkwartier —Hercules 20; ExcelsiorD. T. V. 6—2. W. I Zuid: VitesseDeetos 43; Velox —O. S. C. R. 0—4. Overgangsklasse. Noord: K. V. O.Westerkw. II 14. Zuid: H. B. S.—A. L. O. 7—0; 't Zuiden H. S. V. 3—2. 2de klasse G: S D. O.—Vitesse II 4—2; Emma—Fluks II 4—1; H. K. V- II—Die Haghe 02. Overzicht De overvloedige regenval in de algeloopen week had tengevolge, dat verschillende ter reinen gisteren onbespeelbaar waren. In het Noorden en Oosten ging geen enkele lste-klas-wedstrijd door, terwijl in het Wes ten de wedstrijden te Dordrecht en Delft afgelast werden. In het Zuiden bleven dus slechts twee eerst-klas-ontmoetingen over. Hier in Leiden behaalde Vitesse in een weinig Iraaien wed strijd een zege op Deetos. Het leek er aan vankelijk meer op, dat Vitesse een neder laag zou lijden, maar toen Deetos in de 2de helft haar besten speler, met een armbles- snur het veld zag verlaten was het met het Dordtsche overwicht gedaan en wist Vitesse ten slotte nog de vpunten binnen te halen. De plaatselijke ontmoeting in Rotterdam bracht een groote zege voor O. S. C. R., dat veel sterker blijkt, dan wij verwacht hadden. Het feit, dat Velox het zonder Mazure moest doen, zal aan de groote nederlaag ook wel niet vreemd zijn. In het Noorden verraste Nausikad door een groote zege op K. Z. Ditmaal speelden Koesveld en Saarberg weer in de zwart witte gelederen, en de uitslag illustreert hoe zeer zjj de ploeg versterkt hebben. D. T. V. kon het, zooals wij verwachtten, in Hilversum niet bolwerken, en kreeg met vrij groote cijfers klop. Verder sloegen D. E. V. en Westerkwartier resp. Ready en Hercules. Beide uitslagen mogen als normaal worden beschouwd In den Overgang werd in het Noorden slechts één wedstrijd gespeeld, die echter van veel belang voor de laatste plaats is. Westerkwartier II toonde weinig lust om hekkesluiter te blijven en sloeg K. V. O. met 4—1. In Zuid-Holland schoot H. B. S. uit zijn slof en sloeg A. L. O. met liefst 70. Verder wist het Zuiden een zwaar bevochten over winning op H. S. V. te behalen. In de 2de klasse speelden S D. O. en de Vilesse-reserves een laagstaand partijtje, b. L'. O. wist wat beter van de kansen te pro- fiteeren en won met 42. Fluks II leed een onverwachte nederlaag ir. Den Haag. De derde ontmoeting in deze afdeeling tusschen H. K. V. II en Die Haghe bracht een overwinning voor Die Haghe. Stand W. I Zuid. gesp. gew.verl. gel. pnt. v.-t. gem. O. S. C. B. 4 4 8 15-7 2— Fluks 3 2 1 4 9-6 1.33 Vitesse 4 1 3 5 13-12 1.25 Velox 5 2 1 1 5 16-16 1 H. K. V. 4 1 O 1 3 10-10 0.75 Deetos 4 1 2 1 3 12-16 0.75 Dordrecht 3 1 2 2 7-9 0 66 D. K. C. 3 3 11-17 0.00 VitesseDeetos 43. Ongeveer 20 minuten over 2 fluit Schmidt beginnen. Deetos heeft direct meer van het spel en De Mey zoowel als v. d. Graaft lossen een aantal gevaarlijke schoten. In RECLAME. BOTERMARKT 2 - LEIDEN 4414 den Leidschen aanval gelukt het Uitten- broek niet een behoorlijke combinatie er in te brengen en de weinige kansen blijven door slecht schieten onbenut. De Deetos- aanval blijft gevaarlijk en al vrij spoedig schiet De Mey van verre in (01). Vitesse schijnt de toestand nog niet bedenkelijk te vinden en speelt vrij slap door. De Dordte- naren, door hun voorsprong aangemoedigd, werken extra hard en hebben met een ge forceerd schot van mej. Voordenberg ten tweede male succes (02). De wisseling brengt Vitesse eenige ver betering. Haar aanval werkt nu beter, maar schiet steeds te laag. Ten slotte weet Nieu- wenhuizen den stand op 22 te brengen. Zoo komt de rust. Na de rust doet zich al vrij spoedig het hierboven vermelde ongeval voor, ten ge volge waarvan Schaap uitvalt. Het Vitesse- trio is nu in het midden de baas. De Leid- sche aanval loopt veel en hard. maar van aanvalstaktiek valt weinig te bespeuren. Bij de weinige Dordtsche aanvallen blijkt de Leidsche verdediging niet al te zeker, maar door slecht schieten blijven ook hier doel punten uit. Door twee verdedigingsfouten maken Blanken en Kaiser 42. Vitesse valt nu met 3 spelers aan. Uittenbroek schiet veel. maax steeds onzuiver. Aan den anderen kant scoort De Mey nog met een schouderschot. Einde 43. ZEILEN. De wedsrijden op het Braassemermeer. .Weer een zege van de „Priai-y ses Julian a". Zaterdagmiddag wend een aanvang ge smaakt met de invitatie- en onderlinge wed strijden, uitgeschreven door de vereenigiiing „Het Braassemermeer te Roelcrfaxendsveen" tot stinting van het seizoen. Het programma voor dezen middag be stond uit een race tusschen de 6 meters. Daar de bemanning van de Prinses Juliana niet tijdig aanwezig was werd het aan- vangsuur een uur later ttepaakL In tusschen stak de wind op en kletterde de regen tegen het clublokaalwaar wij wachtten. Nadat de Prinses Juliana, in alilerijt door de inmid dels verschenen bemanning was opgetuigd klonk het eerste waarschuwingsschot De „Saeuden was inmiddels het terrein eens gaan verkennen. De start van deze eerste race, waaraan dirie schepen deelnamen, was zeer mooi. De Prinses Juliana ging slechts enkele seconden na het startschot over de lijn, onmiddellijk door de hooger liggende Braassemermeer gevolgd. De Saenden voeg de op eenigen ais tand. Na de eerste ronde was de volgorde ongewijzigd gebleven, al leen was de Prinses Juliana een flink stuk u.itgeloopen en de Saenden nog verder ach teruit geraakt. Tegen het einde van de b5an liep de Saenden nog iets in. De Prinses Ju liana bleef voor de beide andere schepen onbereikbaar. De uitslag van deze race luidde: 1. Prineeo Juliana, stuurman De Vries Lentsch in 1 uur, 26 min. 30 sec., eig. Syndicaat Prinses Juliana; 2. Braasse mermeer. eig. Synd. Braassemermeer, stuur man O. Nathan 1 uur, 28 min.. 17 sec.; 3. Saenden ,eig. Synd. Saenden, stuurman W I Schouten in 1 uur. 29 min. 11 sec. Was het weer van Zaterdag tengevolge van den aanhoudenden regen een bittere teleurstel'kng, het weer van Zondag ver goedde dit alles. Er stond op het meer een stevige bries. Naar geQocg de tijd (Van star- ten voor de zes-meter-klasse naderde, deaf te g rooier de belangstelling en toen het eer-! ste startschot om 9.30 vM waren reeds ve len op het terrein van den heer Beek aan wezig om dezen zoo spannen den wedstrij^1 gade te slaan. Om 9.45 viel het startschot. AMe schepen waren vol zeil. De Braassemermeer pas seert het eerste de startlijn gevolgd door Prinses Juliana en Saenden. A'l spoedig haA de Prinses Juliana een voorsprong op die' twee andere wegens zijn gunstige ligging bij, het starben. Tweede bleef tot ongeveer het. einde van de eerste ronde Saenden, doch! deze kon de boei niet voldoende nemen, waarvan Braassemermeer gebruik maakte om de tweede plaats in te nemen. Bij de eerste ronde heeft Prinses Julianai een voorsprong van 60 sec. en Braassemer meer op Saenden een voorsprong van 50: sec. Bij de tweede ronde komt er in die volg orde geen wijziging, zoodot de uitslag luidt:! 1. Prinses JuMama eig. en stuurman als bo-' ven in 1 uur, 25 min. 3 sec.2. Braassemer meer, eig. en stuurman als-voren in 1 uur, 27 ruin. en 13 sec; 3. Saenden, eig. en stuur man als boven in 1 uur 27 mm. en 40 sec. Om 10.50 startte te G Klasse. De uitslag luidtt al9 volgt :1. G. Doetse te Terschelling, eig en stuurman gez. tijd 1 uur, 32 min. en 36 sec, prijs zilveren beker; 2 .Sil'levis te Schiphol eig. en stuurman in 1 uur, 35 min. en 20 sec. Om 12 uusr startte de Regenboogkllasse. De uitslag hiervan is: 1. Brasem, eig. en stuur-! man O. Nathan, gez. tijd 1 uur, 38 min. 10; sec.; 2. Maas. eig. K. N. R. V. Synd. Maas, stuurman J. Schmidt giez. tijd 1 uur 42 min. 25 sec.; 3. Nymph eig. en stuurman Fr. Duerr gez. tijd 1 uur 48 «mom. 54 sec. De eer ste prijs voor deze klasse was een zilveren beker aangeboden door de Jachthaven- de Brasem; 2e prijs zSl'veren plaque; 3e prijs zilveren medaille. Wegens het nemen van een verkeerde i Roei werden door het bestuur uitgesloten) Jan, eig. en stuurman L. Roothoofd gez. tijd; 1.45.38 en Gaai eig. en stuurman Ir. Stok- huizen ber. tijd 1.44.31. Meteor, eig. A.' Hueber en stuurman W. Starvarman gaf tij-! dens de race op. Om 2 uur 25 9lortte de A Klasse Veen-i sche booten- Uitslag: 1. M. Turk, Roelof- arendsveen dn 1 uur, 36 min. en 55 sec.; Ie prijs zilveren beker; 2. G. Mokkestorm,' Rijnsaterwoude in 1 uur 37 min. en 10 sec., verguld zilveren medaille3. J. van der Meer, Roedofarend&veen in 1 uur 40 min- 44 sec. Om 2.30 startten voor de derde race de 6-meters. Bij het passeeren van de startlijn was de volgorde Prinses Juliana, Saenden en Braassemermeer. Deze wedstrijd werd wederom met belangstelling gevolgd. Bij het einde van de eerste ronde bleek, dat de Braassemermeer de Saenden was gepas seerd. De uitslag luidde: 1. Prinses Juliaina, eig. en stuurman als boven in 1 uur 27 min. en 16 sec. Hoofdprijs en le prijs, zilve ren beker en ziilveren plaque2. Braasse mermeer, eig. en stuurman als boven in 1 uur 30 min. en 13 sec., zilveren medaille; 3. Saenden, eig. en stuurman als boven in 1 uur, 30 min. en 20 sec. Hdermedb waren deze wedstrijden geëin digd. Des avonds had in café Bakker te- Roelofarendsveen de prijsuditdeeling plaats. De zeilvereeniging kan met voldoening op deze beide dagen terugzien en er past zeker j een woord van hulde voor het bestuur van, deze jonge vereenigimg, dat het met zoo groote ijver zijn taalk heeft vervuild Vermelden nog tot Slot dat de rijkspolitie, met haar motorboot een wakend oog hield gedurende de beide dagen, waarvoor baar zeker wel een woord van dank toekomt, vooral gezien het stormachtige -weder. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristenver. „Viof". Zondag j.l. vond het aangekondigde record rijden over 19 K.M. plaats, doch wegens het ongunstige weer daarvoor, is het de verschil lende inschrijvers niet mogen gelukken het bestaande record over dezen afstand, dat op^ naam 9taat van J. P. Kersbergen, met eenj lijd van 34.42 sec., te verbeteren. x A.s. Zondag zullen de clubkampioenschap pen korten afstand verreden worden, waar voor verschillende mooie prijzen door leden beschikbaar zijn gesteld.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14