Het was een lust de rood-wit-gehalveerden aan het werk te zien: stug, vasthoudend en tactisch. De ploeg sloot als een bus en ver toonde een vlot, open spel, dat zeker behoort tot het beste, wat momenteel in ons land wordt te zien gegeven. Wel is waar is het niet altijd even fijn, maar het is prettig om te aanschouwen en heeft een zeer nuttig ef fect door het feit dat de vleugelspelers in het Feyenoord-systeem een voorname rol vervullen, en doordat de midvoor Pijl z'n goeden vorm schijnt te hebben teruggevonden en zonder ophouden z'n ontzettend harde ko gels op het vijandelijk doel afvuurt. Ditmaal deed hij gisteren de Leidsche touwen trillen en het was werkelijk op schitterende wijze. Trouwens, hoe prachtig wist hij telkens po sitie te kiezen in de roodzwarte defensie, om dan iedere kans, hoe klein ook, aan te grij pen, en Van der Meer's heiligdom te bestor men I Achter hem stond trouwens een half- linie, die, door de zwakheid der roodzwarte aanvaislinie, heel haar actie kon inrichten op het steunen der voorhoede en daarvan een dankbaar gebruik maakte, terwijl ten slotte het massieve backsteil moeilijk te pas- seeren bleek. Alleen doelman Vermeulen deed ietwat onzeker. Over de Leidsch ploeg vermogen wij wei nig goeds zeggen. Zij rammelde gisteren ge ducht en werkelijk goed waren eigen-lijk al leen maar Vreeken en Van der Meer. Daarop volgden Josson, Hegenbarth en Roem terwijl de rest bitter weinig presteer de. Warn steker verdedigde als midhalf som wijlen niet onverdienstelijk, maar had oogen- blikken van gevaarlijke inzinking, en steun de eenvoudig slecht. De vleugels kregen niets van hem, of juister gezegd: de 1 i n k e r- vleugel, want een rechtervleugel was er eigenlijk heelemaai niet. Janssen werd der mate genegeerd, dat hij met weinig minder resultaat op de tribune had kunnen gaan zitten. Onder leiding van mr. Van Bisselick stel len de volledige ploegen zich voor een talrijk publiek als volgt op: A. S. C. Van der Meer. Hegenbarth. Josson. Roem. Wamsteker. Vreeken. Janssen. De Ruyter. Goslings. Blom Bliek. 0 Verbeek. Konings. Pijl. Rieksoord. Petterson. Van Heel. Bul. Visser. Van Dijke. Nooteboom. Vermeulen. Feyenoord. Na een nerveus begin zet Janssen goed voor het Rotterdamsehe doel, waarbij De Ruyter precies naast schiet. De partijen zijn dan ongeveer even sterk, maar spoedig komt Feyenoord opzetten. Het Leidsche doel onder gaat een ware bestorming, en net als men denkt dat er eenige opluchting zal komen vangt Pijl het leer op en kanjert ineens kei hard in Negen minuten na den aanvang heb ben de gasten met 10 de leiding. Weer gaat dan de strijd gelijk op, doch de atta ques der Rotterdammers worden beter opge zet en zijn veel gevaarlijker. Bi] A.S.C. gaat alles naar links, waar Bliek geen kans ziet langs Visser en Nooteboom te komen, en waar Blom weinig anders doet dan op den grond te liggen. Van combineeren is trou wens haast geen sprake. Ieder poogt het op z'n eigen houtje te doen, maar elke poging stuit op de Rotterdamsehe verdedigers Aan de andere zijde mist Pijl een kans, al3 Rieksoord hem het leer zuiver aangeeit. doch Feyenoord komt spoedig terug en reeds juicht heel haar aanhang als een van rechls ingeschoten bal de doellijn schijnt te zijn 'gepasseerdmaar dan tipt Van der Meer den bal nog juist weg, terwijl de arbiter laat doorspelen. De Rotterdammers hebben dus te vroeg gejuicht, maar veel maakte het voor hen niet uit. Want enkele oogenblikken la ter bemachtigt Pijl den bal uit' een voor zet van Petterson, zigzagt langs Josson en de stand is 02. A.S.C.. dat een tijdlang vrij slap heeft gespeeld, wordt nu iets actiever doch iedere aanval wordt onverbiddelijk af gewezen. En wanneer Feyenoord dan een vrijen schop krijgt, komt liet leer bij Rieks oord, die van groolen afstand scoort. 03. Direct daarop, krijgt Janssen een kans. maar al9 hij vrij voor den Rotterdamsehe doelman ptaat, die hulpeloos blijft toekijken, jaagt baj RECLAME. Royal 3 ct Imperial 2^ct. 5171 den bal voor het doel langsl Als hij even later weer een kansje krijgt uit een. voorzet van Bliek, weet Vermeulen nog juist met z'n rechtervuist het gevaar te keeren. Aan de overzijde schiet Rieksoord nog eens tegen den paai en dan is het rusten. In de tweede helft is Feyenoord dadelijk weer sterker. Toch schijnt roodzwart nu wat beter op den bal te zitten. Tot tweemaal toe zet Bliek goed voor, maar het is steeds Nooteboom, die redding brengt. En wanneer de resultaten der meerdere krachtinspanning uitblijven zien wij de ploeg spoedig weer ver slappen, met het gevolg dat de strijd voort durend op de Leidsche helft wordt gevoerd. Eindelijk een uitval van A.S.C.Bliek zet voor, en Janssen schiet rakelings over de lat! Ook Blom waagt een kansje, en werkelijk Vermeulen heeft heel wat moeite om het schot tot corner te verwerken. Maar tot doel punten komt het inmiddels niet, en reeds ver laat het publiek het veld, als plotseling Pijl, die kort tevoren net over de lat gekopt bad. eenige minuten voor het einde den bal krijgt toegespeeld en onhoudbaar doelpunt, aldus de Rotterdamsehe zege op 40 brengend. LugdnnumU.V.S. 40. Ook in dezen wedstrijd is Lugdunum wederom 2 punten rijker geworden en het is volkomen verdiend. Niettegenstaande dat verdient U.V.S. een pluimpje voor haar harde werken. Lugd. wa9 echter over alle linies sterker. Ruim kwart over tweeën wordt begonnen. Beide ploegen zijn volledig. De eerste aanval is voor U.V.S. Zij komen echter niet verder dan de backs. Lugd. pakt de zaken nogal kalm aan. Het combineeren is echter zeer goed, en wanneer na een al gemeen opbrengen, de bal bij Polanen komt, aarzelt deze niet en schiet keihard in. 1—0. U.V.S., geenszins ontmoedigd, blijft fanatiek aanvallen. Haar spel is echter te doorzichtig. Eerst moet v. d. Berg handelend optreden, wanneer do midvoor van U.V.S. een schit terend schot weet te geven, maar v. d. Berg redt- vallende. Lugd. doet het beter. Polanen vangt een voorzet op en schiet keihard het 2de gat in het U.V.S.-doel het spel blijft aantrekkelijk, daar U.V.S blijft doorzwoegen, maar, zooals reeds ge zegd, haar spel was te peuterig. Even voor de rust ga^t De Bruin door alles heen en lokt den keeper uit zijn doel. Deze loopt in de val en met een schitterend schot vergroot De' Bruin den Lugd.-voor- sprong. 30. Even daarna heeft Segaar (pech, wanneer hij een voorzet van links juist langs het doel kopt. Direct daarna is het rusten. Na de thee hetzelfde spel. U.V.S. moet het hebben van eenige uit vallen, die tusschenbeide zeer gevaarlijk zijn. Eerst krijgt Meerburg een schitterende kans maar zijn schot gaat hoog over. Langzamer hand verstrijkt de tijd. Toch heeft Lugd nog eens succes, wanneer Polanen zich door do achterhoede heen wringt en met een onhoudbaar schot no. 4 in de touwen jaagt. Direct hierna fluit scheidsrechter De Bruio, welke goed voldeed, inrukken en heeft Lugd. haar 5de overwinning behaald, en staat met .een doelgemiddelde van 181 keurig san den kop1. Alphen I—D. V. C. I 3—1. Alphen heeft zich van haar debacle der vorige week volkomen gerehabiliteerd. Met een verdiende 31-overwinning kwam voor haar het einde van een spannende match D.V.C. gaf fiks partij doch Alphen toonde zich den geheelen wedstrijd haar meerdere. Het verliezen van verleden week heeft de juiste uitwerking gehad. Ten eerste is de gedachte ,,we winnen wel", naar wij hopen, voor goed op zij gezet, terwijl zij ook heeft onderwonden wat men met ruw spel be reikt. De wedstrijd was gisteren teil volle! bet aanzien waard. Bij Alphen bezette Bergsma weer de] mid-half plaats, terwijl Plantfeber in <te' plaats van Tuinenburg speelde. Onder leiding van scheidsrechter W. v. d. Broek stellen beide partijen zich pre-1 cies 2 uur op. D. V. C. verkiest tegen den' wind te spelen, zoodat Binnenkamp voor' Alphen aftrapt. Onmiddellijk wordt er en-* thouria3t aangepakt en het is op te mer-'i ken hoe het spel open wordt gehouden. Van' beide zijden wordt flink partij gegeven eni de verdedigingen worden beurtelings aan het werk gezet. Alphen komt spoedig iets in de meerderheid want het spel blijft voort durend op de DlV.C.-helft Een mooi vrij gemaakte bal van Plantfeber wordt aan v. Wijngaarden doorgegeven, die om den back heenloopt en onhoudbaar scoort (1—0). Iets dergelijks wordt ongeveer 10 minu ten later weer uitgevoerd nu door Peter, die den voorsprong weet te verg-roote^ (2—0). Telkens komt Alphen terug doch voor de rust blijven goals uit. Een critiek moment doorleeft nog het Alphendoel ais' Weijers den bal met de hand bewerkte doch' Domburg redt de situatie. Na de hervatting pakt D.V.C. de zaken' weer wat ernstiger aan en Alphen wordt op haar eigen helft teruggedreven, wat ech ter van korten duur is. Al heel spoedig komt Alphen weer aan het woord en de Delftsche verdediging komt hevig in de ver drukking. De keeper moet telkens het ge vaar bezweren wat hem goed afgaat. Plant feber komt met een zijner tegenstanders in botsing en moet het veld verlaten. Als hij terugkdmt blijkt dat hij te veel van zijn krachten heeft gevergd want eenige pracht kansen kan hij niet benutten. Tusscheü- tijds heeft Binnenkamp den keeper met een scherp schot het nakijken gegeven. Alphen( begint dan efenigszins te verzwakken en bij een Delftschen aanval ligt Dijkman met den mid-voor over het veld te rollen. De scheidsrechter heeft juist gezien en staat een penalty toe, welke kalm genomen wordt en waarbij de bal in het uiterste hoekje van; het doel gedeponeerd wordt. Nog ecu kwartier wordt gespeeld zondeT dat een van beide partijen weet te doelpunten. Bij Alphen speelden allen een goeden wedstrijd, is o.i. Peter niet de rechte map^ op de juiste plaats. De links-back en spil van D.V.O. zijn zeer goede spelers. flillinpn IV.D.S. I 81. Te kwart over tweeën fluit scheidsrechter Drilsma de elftallen in het veld. V.D.S. is' volledig; Hillinen heeft twee invallers voor] keeper en rechtshalf. Direct worden beidei keepers op de proef gesteld maar voorloopóg, zonder succes. Hillinen schijnt ditmaal eens; te willen winnen en zet er alles op. Na ongeveer een kwartier spelen, neemt Hillinen 1 met een mooi schot de leiding. Nu ontspanti zien een vinnige strijd. Vooral de keeper van V.D.S. krijgt druk werk, maar begaat geen fout Hillinen is sterker, maar de. bezoekers werken hard en voor de rust wordt niet meer gescoord. Al gauw wordt, weer begonnen en Hillinen maakt er spoe-: dig 30 van. V.D.S. zwoegt en werkt oer den achterstand in te halen en maakt uit één van haar gevaarlijke aanvallen een tegen- goal. Nu begint Hillinen weer met vollen moed. Spoedig wordt dan de vierde goal, gemaakt en kort daarna maakt de thuisclub uit een penalty haar vijfde. V.D.S. geeft nog niet op, maar de achterhoede der tuisclub vindt één tegenpunt genoeg. V.D.S» begint eenigszins ruw te spelen, maar de scheidsrechter onderdrukt het gauw. Als Drilsma een kwartier later inrukken fluit, heeft Hillinen de eerste twee puntjes binnen. Scheidsrechter Drilsma leidde dezen vlug ge nwedstrijd naar ieders genoegen S. V. V. II—A. S. C. II: 2—1. In een wedstrijd, waarin de rood-zwarte reserves verreweg het beste deel van heti spiel hebben gehad, zijn de Schiedammers erin geslaagd de beide pluntjes in de wacht te sleepen. Bij A.S.C. was het veldwerk stokken beter, mar voor het doel ontbrak

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12