I I Gem. Zitkamer Landhuisstof, dubbel breed 48 Gt. WIE HELPT LAND- EN TUINBOUW. UIT ONZE STAATSMACHINE. RADIO-PROGRAMMA siKfsr'" bSKfi5801 -«I RECHTZAKEN. Autobusdienst BOSKOOP HAZERSWOUDE- LEIDEN. Nette Meisjes Eiken Zondag DANSAVOND, 8 uur Jazz-Band 8 uur HAAROVACHTEN 066 Firma GEBR. H0GEND00RN - S. Bulthuis een jong zakenman aan t SOO.- Vet Rundvleesch lederen Zaterdagavond kan er geen Vuurwerk zijn, OPENING van onze gerestaureerde BANKETKRAAM Noemen wjj in dit verband slechts de og verschillende plaatsen in de gemeente aan gebrachte nieuwe bestratingen, het vast stellen van maximum-snelheid voor auto's, het uitgegane verzoek om de snelheid der trams aan de Sandtlaan te beperken en ten slotte de verbetering aan den hoek Tram straatïïeerenweg, waar een oud krotje dat het uitzicht geheel belemmerd^ is af gebroken, en waar thans, doch beduidend meer naar achteren, een keurig uitziend en modern ingericht winkelhuis de situatie belangrijk heeft verbeterd. Pogingen worden aangewend om tot ver breeding van de Sandtlaan te komen. Mede als gevolg van de vragen door het raadslid, den heer W. L. v. d. Gugten, tot B. en LW. gericht, zal ook de Oegstgeesterweg ©enigszins verbeterd worden door den grona langs den straatweg, die thans eigenlijk een grooten kuil vormt, aan te vullen. Het "bezit van een eigen gemeente-auto, die den daarvoor benoodigden grond kan aanvoeren, is hierbq van veel waarde. .Van den veehouder G., alhier, is een koe aai> mond- en klauwzeer gestorven. Het cadaver is onder toezicht begraven. In goede gezondheid en met groote opgewektheid vierden gisteren de algemeen geachte heer Zandbergen, de bjj ieder be kende schipper, cn zijn echtgenoot© hun gouden huwelijksfeest. De jubilarissen mochten daarbij groote belangstelling ondervinden en de Harmonie- vereeniging greep deze gelegenheid aan hen des avonds in „Concordia", waar deze dag temidden van talrijk-a kinderen en klem- kinderen feestelijk werd herdacht, een sere nade te brengen, waarbij het echtpaar door den heer P. van Delft, voorzitter van „Wil- helmina", werd toegesproken. Nadat eonige nummers waren gespeeld, met ten slotte het „Dankt, dankt nu allen God", marcheerde de muziek weder, onder groote belang stelling, af. Sassenheim. Kerkelijk bericht Chr.-Geref. Gem., Kerklaan: Zondagmorgen, te tien en 's nam. te vijf uur, ds. H. J. L. de Vries, van Hillegersberg (Voorber. H. A.) Ze zaten met d'r beiden in de stoom tram van Leiden naar hier, hij öl jaar, zij ruim 1-4. Geheel met d'r beidjes. Hij begon een praatje, streek eens om d'r kin en zou misschien wel verder zijn gegaan als zij zich niet zenuwachtig had gemaakt •n niet was begonnen te gillen, waardoor zich de conducteur er mee inliet. Deze stopte voor bet politiebureau alhier. Hij en zij stap-, ten uit en werden ondervraagddoor den chef-veldwach ter. Hem is niet gebleken, dat er minder oor bare handelingen zijn gepleegd, waarom de aangehoudende naar zijn woonplaats Haar lem kon doorreizen. Wij verhalen dit ge val met opzet iets uitvoerig, omdat de zaak door „men" geweldig was opgeblazen. Tot waarnemend directeur van het postkantoor is benoemd de beer Kuilenburg irit Schoonhoven. Valkenburg. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur en Zondagavond te vijf uur (Zondag 49) ds. Hermanides. Voorschoten. In de laatste tram, die van 's-Gravenhage naar Leiden, alhier om streeks kwart voor één passeert, bevonden zich in den nacht van Woensdag op Don derdag enkele studenten, die voor de an dere passagiers hinderlijk waren, zoodat het trampersoneel bij het in aanbouw zijnde raadhuis de tram liet stoppen en de lawaai makers sommeerde de rijtuigen te verlaten. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven werd de hulp van de politie ingeroepen en werden door den chef-veldwachter op aan wijzing van den treingeleider drie per sonen uit de tram verwijderd, die zich ge noodzaakt zagen te voet hun weg te ver volgen. Wassenaar. Kerkelijk bericht. Ned. Protestantenbond: Zondagmorgen, te halfclf, de heer P. van der Staay, cand. te Leiden, in plaats van prof. Roessingh. Zoeterwoude. Kerkelijk bericht voor Zondag. Herv. Kerk v.m. tien uur ds. Kloots van Zwammerdam. /.v Pluimvee. In de stadsren. Gedurende de ruiperiode vindt men, eeni- ge weken lang, groote en kleine veeren in nachthok en ren. Al meermalen hebben wij er op gewezen, dat het noodig is die afge dane producten behoorlijk te verwijderen. Waarom 1 Ten eerste om vrij te blijven van het onaangename, slordige stilleven, dat met een toevoegsel van koolstronken, enz. zou worden tot een walglijke piassa, tot schade voor de gezondheid der omge ving. Ten andere om de ontwikkeling van vedermijten en luis tegen te gaan. Bezie tiaar eens, ook gij, nauwkeurige en zinde lijke kippenhouder bij wien alles steeds in de puntjes is verzorgd, een uitgevallen veer, bijv. een sikkelveer of een slagpen. Zie eens goed daar, waar de baardjes onmid dellijk aan de schaft gehecht zijn, daar ont dekt ge uiterst kleine deeltjes, die u op het eerste gezicht aanziet voor stof of zand en niets meer. Maar de kans bestaat dat diezelfde schijnbaar fijne zandkorreltjes bij nauwkeurig bekijken met een vergroot- glaasje blijken te leven. Het zijn dus geen zanddeeltjea, maar vedermijtjea van de kleinste soort. Ze zijn daar om de veeren tot hun voordeel op te mimen, gehoorge- vende aan die groote algemeene natuurwet, die wil dat alles wat .geweest ia, moet me dewerken om weer in anderen vorm stoffen of wezens te doen ontetaan. De groote, on doorgrondelijke wijze loopkring in de na tuur 1 Men begrijpt dus al dadelijk hoe door opeenhooping van afgeworpen, oude vee ren, het bestaan en de vermenigvuldiging van deze entevens van andere woeker- diertjes in de hand gewerkt wordt en dat omgekeerd een nauwkeurige opruiming er van de kansen op overgang op de nieuwe, pas ontwikkelde veeren van ons pluimvee verminderd worden. Het lijkt een kleinig heid, maar we hebben het al meer gezegd: uit kleinigheden is het grootste geheel op gebouwd. Ook zoo'n nietigheid lijkt voor sommigen de reinheid van het drinkwater onzer huis dieren. We bespreken hier nu niet den vorm van de bakken, die altijd toch zóó moet zijn, dat een gemakkelijke, geheele schoonmaak inwendig kan geschieden. De plaatsing zij niet te hoog, noch te laag, zoodat door krabben en woelen der kippen, aarde met mestdeeltjes er in kunnen gero ken. Er blijven toch altijd zanddeeltjes aan den snavel hangen, die bij herhaald indoo pen in het schoone water terechtkomen en het een weinig verontreinigen. Maar dat is gering en doet minder veel minder kwaad dan het eigenaardige slijm dat zich al spoe dig aan de binnenwanden der drinkbakken hecht. Valt er voldoende licht op dan wordt de bedoelde aanslag spoedig groen, omdat er zich in dat laagje ontelbare klei ne plantjes, algen, ontwikkelen. Denk maaï eens aan het grocnworden van vischglazen, waartegen waterslakken goede diensten be wijzen, doordat zij het slijm met de algen tegelijk verorberen en zoodoende de glazen wanden doorzichtig houden als prima gla- zenwasschers. Beziet men een stipje van'deze slijmlaag onder den microscoop, dan ontwaart mén velerlei dierlijke en plantaardige wezen tjes. De geheele laag is derhalve een bui tengewoon gunstige voedingsbodem voor al lerlei kiemen, ook voor ziektekiemen, die snel in reusachtige aantallen toenemeD. j Een drinkbak behoort dus niet slechts leeggegoten en met schoon water gevuld te worden, maar het is noodig met borstel, 1 spons of dook de zoo vlug aangegroeide slijmlaag te verwijderen. Velen meenen, dat bij vrijen uitloop, j waar soms zeer vuil drinkwater door de dieren gebruikt wordt, het aantal ziekte gevallen wel groot moet zijn. Nu, dat dan ook wel het geval, hetgeen blijkt ook uit den omvang dezer ziekten juist ddéf-. I Volgens mijn meening is bij goede, eenvou- i dige houding vin pluimvee in de sietfeo, de kans op ziekten geringer dan buiten. Daar dreigt echter weer een meerder ge- vaar van de dichtere bevolking, dus van buren, die niet voldoende op de zindelijke verzorging hunner dieren acht geven, wier aantal helaas nog altijd niet gering is. Laten wij allen dus meewerken, ieder voor zich, om de hygiënische toestanden onzer stadsrennen steeds te verbeteren, tot i welzijn onzer huisdieren niet alleen, maar j tot eigen voordeel en vooral ook om gevoel en hart voor een goede pluimvee-houderij in stand te houden. Nota .van den Boschraad inzake het behond onzer landgoederen. De Boschraad heelt krachtens Artikel 2 van de Boschwet 1922 zich op de hoogte j te houden van al hetgeen van belang is voor den boschbouw alsmede voor het behoud van bosschen en andere houtopstanden ter bewaring van het natuurschoon. Hjj dient eigener beweging of desgevraagd den Mi nister: van Landbouw, Handel en Nijver heid te dier zake van advies. Van deze bevoegdheid maakte de Bosch- raad een uitnemend gebruik, toen hij den 12 Maart 1925 aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw een nota zond inzake het behoud onzer landgoede ren. Deze nota maakt geheel en al den in druk van een mooi en knap stuk werk. Mooi om den geest, die er uit spreekt, een geest van liefde voor het mooie van ons vaderland, voor zoover dat in landgoederen aan het oog zich voordoet; knap, omdat het dc kwesties, die aangeraakt worden, ter dege bespreekt en een weg aanwijst ter be reiking van het doel, dat aan Boschwet en Boschraad het leven schonk. Voorop ga de bemerking, dat wanneer van landgoederen wordt gesproken, daaron der verstaan worden „geheel of gedeeltelijk met houtgewas begroeide terreinen van eenige uitgestrektheid, waarop al dan niet een buitenverblijf voorkomt". Ons komt die uitdrukking veel omvattend, echter niet te veel omvattend voor en houdbaar in de praktijk en daar gaat het toch maar om. Dr. van Ravesteijn destijds lid van de Tweede Kamer, had aan den vorigen Mi nister van B. Z. en L. vragen gericht naar aanleiding van het verdwijnen onzer land goederen en daarop had de Minister geant woord en bij dat antwoord een lijst gevoegd van vele goederen, welke in dc laatste jaren zijn verdwenen of waarvoor gevaar van ver dwijning dreigde. Inderdaad stond op grond van deze gegevens vast, dat talrijke land goederen met hun daarbij behoorende bos schen, boomgroepen en lanen, welke tot de karakteristieke bekoring van verschillende streken van ons land zoo overwegend bij dragen, in versneld tempo werden geveild en veelal geparcelleerd, waarbij dikwijls het hout geveld wordt. Zou dit verschijnsel blij ven voortduren, dan is de vrees gewettigd, dat eerlang het landelijk schoon van de meest bezochte deelen van ons vaderland zoo goed als onherstelbaar zou zijn ge schonden. Allereerst moest dus de Boschraad vast stellen, wat de oorzaak of oorzaken van dit verschijnsel was. Eerst na de diagnose kan 'het geneesmiddel worden voorgeschre ven. Als oorzaken dan worden vastgesteld; lo. de financieele druk, waaronder de groot grondbezitters veelal gebukt gaan, en 2o. het feit, dat verschillende wetten en be palingen van overheidswege er in sterke mate toe medewerken de particuliere be zitters in het behoud van hun goederen te bemoeileken. Dit feit is echter' een broertje van het sub 1 genoemde: de regeering moest die maatregelen wei nemen tengevolge van den ongunstigen toestand van 'a lands fi nanciën. Die wetten en bepalingen zouden niet zonder protest yan de zijde der be vclking genomen zijd, wanneer ons volk de veelzijdige beteekonis dier landgoederen bevroedde. Waar dit niet het geval was, kon dit afslachtingsprocea worden voort gezet, totdat duidelijk -werd, wat daarvan de nare gevolgen waren. Want 't gaat niet om het bezit van eenige honderden particulieren in den lande inderdaad staan groote belangen voor heel het volk op het spel. Een belangrijk boschbezit toch heelt al gemeens economische beteekeni? voor een land, voor landbouw en industrie. Daarbij voegt zich het hygiënisch en cultureels belang van het ruime bezit van rust- en ontspanningsterreinen voor de bewoners van groote steden. Voegt daarbij de voordeelcn van het toeristenbezoek voor de hotel-, pension- en andere van vreemdelingen prolï- teerende bedrgven in „mooie streken", dan ziet men aanstonds, dat deze voordeeleo niet gering zijn. Wil men nog meer? Wat groote schade berokkent het vertrek der groot-grendbezitters niet aan de streek, waar ze bun possessies hadden niet zelden is dit een vertrek naar het buitenland, waar door het kapitaal het Land ontvlucht. We noemden met opzet alleen maar de eco nomische belangen de meer ideëele heten we rusten. Wat kan de overheid doen om onze land goederen mede te helpen bewaren? In ons laatste artikel, dat verscheen in deze Serie onder het hoofd: „de Boschwet 1922", hebben we reeds de aandacht gevestigd op het feit, dat de Boschwet 1922 de gelegenheid opent om in handen van particulieren zich bevindend bedreigd natuurschoon te ont eigenen ten name van het Rgk, een gemeente of een vereeniging of stichting, uitsluitend in het belang van het natuurschoon werk zaam en dat dan verder door bet' Rijk voor dit doel geldeiijken steun kan worden ver leend. 't Spreekt haast vanzelf, dat in onzen tgd van bezuiniging dit artikel een doode letter is. Maar de Boschraad onderstreept in zijn nota nog eens deze door de wet geboden gelegenheid om natuurschoon te behouden en doet dat terecht met een beroep op het algemeen belang. Op da vraag, waar het geld vandaan moet komen, geeft de Boschraad een antwoord in den geest van Minister Colon's „Wegenfonds". De Staat bezit domeinen, op welker bezit om welke reden dan ook verder geen prijs meer gesteld behoeft te worden. Die domeinen zou men kunnen verkoopeo en het geld storten in een te vormen fonds speciaal voor aankoopec van boschbezit Maar deze maatregel zou de landgoederen over doen gaan uit handen van particu lieren in die van den Staat. Beter komt het ons voor, omdat die maatregel toch maar in beperkten omvang kan uitgevoerd wor den, om zulke bepalingen te treffen, waar door het bezit van landgoederen niet lan ger een financieel blok aan het been is. Die maatregelen zouden dan moeten bestaan in verlaging van den belastingdruk, die spe ciaal op de bezitters in hun kwaliteit als bezitters drukt en verder door het treffen van zulke maatregelen, waardoor de lasten, die de instandhouding der landgoederen vergt, niet uitsluitend drukken op. den be zitter, waartegenover de eigenaar tot con cessies in het algemeen belang bereid moet wezen. Bezien we nader wat de Boschraad be doelt, allereerst op het stuk der belastingen. De inkomstenbelasting trof het boschbezit door de drukkende bepalingen, dat de in komsten van opgaand hout in deze belas ting waren betrokken. Wel waren medio 1924 de Ministers van B. Z. en L. en die van Financiën mede van oordeel, dat die bepaling onbillijk was en dus diende te worden ingetrokken, maar die intrekking liet tot dusverre nog op zich wachten. Groo- ter vijand van het landgoederenbezit Is de Successiebelasting. Het hooge percentage, dat inzonderheid bij vererving in de zijlijn wordt geheven en dat kan stijgen tot 40 pCt., is oorzaak dat vererving in vele ge vallen niet zonder verkoop van een belang rijk deel van het grondbezit kan plaats vinden, te meer, daar het goed op de ver koopwaarde moet worcien geschat. Dit moet ook geschieden ten behoeve van de Vermo gensbelasting, de Verdedigingsbelasling en de Personeels belasting. Het ongemotiveerde van dezen maatregel springt aanstonds in het oog, wanneer men bedenkt, dat deze natuurschoonrijke bezit tingen geen baten van beleekenis afwerpen, ja, vaak de kosten van onderhout de in komsten verre overtreffen. Geen wonder, dat menig bezitter tot verkoop overgaat, daarom bepleit de Boschraad in zijn nota de wenschelijkheid van verlaging van den be lastingdruk, die op deze goederen rust. Verder wil de Boschraad bijzondere maat regelen genomen zien ten aanzien van be zittingen, die door hun natuurschoon bij zondere waarde hebben. Daarvoor kan niet volstaan worden met de geschetste belas tingverlaging, vooral indien als vaststaand mag worden aangenomen, dat de instand houding van bedoeld natuurschoon in het algemeen belang is. Gezocht moet worden naar 'n oplossing langs den weg eener vrij willige overeenkomst tusschen den Staat en den bezitter, waardoor het bezit gemakke lijk gemaakt wordt. De Boschr.-iad denkt zich die overeen komst aldus: Genoemde possessies worden op voorstel van den eigenaar, c.q. met toe stemming van den gebruiksgerechtigde. on der Staatscontrole gesteld. Het bezit wordt daardoor ondeelbaar en moet althans in hoofdzaak voor het publiek worden open gesteld.. Daartegenover wordt dan zeer be langrijke reductie op de belasting genoten doordien als grondslag niet van de verkoop waarde. maar van de belastbare opbrengst wordt uitgegaan. De inkomsten worden dan gelijk geacht met den belastbaren opbrengst voor de inkomstenbelasting; de waarde twintigmaal de belastbare opbrengst, zulks voor de Vermogens- en Successiebelasting. Van deze belastingen wordt slechts 50 pCt. geheven. De verkoop van zulk een onder controle gesteld landgoed in zijn geheel (en met handhaving der controle) is geoorloofd-, gedeeltelijke verkoop ot wijziging in de be stemming behoeft toestemming van den Mi nister. Dat op deze goederen de betreffende bepalingen van de Boschwet rusten; dat de controleerende ambtenaren van het Bosch- beheer er vrijen loegang hebben; dat deze overeenkomst over langen termijn zou moe ten loopen, behoeft geen betoog ook, dat zulk een overeenkomst opzegbaar ls. Ofschoon we onderschrijven het slot de zer nota, dat door dusdanige bepalingen de weg geopend zou kunnen worden om door samenwerking van Staat en particulieren door hun naluurschoon belangrijke goede ren te behouden, vreezen we. dat de beper king van het eigendomsrecht, hoewel die gering is, toch nog velen zal weerhouden om hun landgoed onder controle te stellen. VOOR ZATERDAG, 17 OCTOBER. 8.50Hamburg (392 M.) Morgenomroép. 10.15: Amsterdam (1050 M.) Tijdsein van heit Persbureau Vaz Dias (officieele Aim- sterdamsche tijd). 10 50: Daventry (1600 M. 5XX). Tijdsein van de Bi.g Ben. Weerbericht. 11.50: Da ven try (1600 M. 5XX). Concert met medewerking van solisten. 12.20: Leipzig (454 M.) Concert op de Hupveld Phonola- 12.50: Parijs (1780 M. SFR). Concert Lu- ci«n Paris. 1.20: Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. 2.20: Munster >410 M.) Concert. 3 20: Cardiff (353 M. 5WA). Musne van het Weslorn Moil Wireless Exhibition at the Drill Hall'. 3.50- Manchestér (378 M. 2ZY). „Lecture" door Mozes Baritz (Preludes), 4.05: Birmingham (479 M. 5IT). Het De- mameron Dans Orkest (leider) Dan Car roll). Bournemouth (386 M. 6BM). The Wire less Orchestra, leider W. A. Featherstone. Aberdeen (495 M. 2BD). Afternoon Topics. 4.20: Londen (365 Mr 2L0). Tijdsignaal garden Char-: door Ma- van Greenwich, rion Cran. The ™faMe, W0° M,5K0) Xarah Bails",I I he Call of (he open Air"-Campinz" Glasgow (422 M. 5SC). The Quart* Suite „Nell Gwyn". Belfast (440 M. 2BO). Namiddag praatje, 4.30. Amsterdam j)950 Jl.) T.jdsefn vai 2L0": Octet?™ (365 3L0)' C0nCer1' T& 4 p°rairhe8tCr (378 M 2ZY)' 5.20: Cardiff (353 M. 5WA). ,,5WVs" „Five o'cloks". 6.35: Londen (365 M. 2LO). Kinderhoekje Vertellingen door Beryl Keely. Muziei door het Octet „The story of Sophonisba" Birnu^ham (479 M. SIT). Kinderhoekje' Auntie Phil en „A snooky Adventure" Bournemouth (388 M. 6B11). Kinderhoekje. Zang en vertellingen. li 6.20: Londen (365 M. 21,0). The ,,2LO".k' Octet en Sinclair Logan, baritone. Birmingham (479 M. 5IT). Lozells 0r-| chestra. i au] Rimmer. Ouverture „CrownI Diamonds". Bournemouth (386 M. eBM.) Halfuurtje' voor scholieren. Manchester (378 M. 2ZÏ). Muzikale In.' termezzo. Aberdeen (495 M. 2BD). The Wirelesi Trio. Glasgow (422 M. 5SC). Weerbericht voori de landbouwers. 7.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein van de Big Ben.: Weerbericht. Nieuwsberichten. Dr. Adami I' ,Hospital for AU". 8. uur: Hilversum (1015 M.) Hilversum. |i sche Draadlooze Omroep. Koersen vanwege het Persbur. Vaz Dias te Amsterdam. 8.20: Daventry (1600 M. 5XX). Rede door de Rt. Hon. Wilfred Asbley, parlement» lid, bij gelegenheid van het jaarlijksche di- ner van de Electrical Power Engineers As sociation. Londen (365 M. 2LO). The Orchestra )Wi- reless). Pierina Rosselli, Peter Gawthorne, baritone. Birmingham (479 M. 5lT). The Band, o.a. „The Magie Flute. Mozart, en Ouvertufe „Tannhauser", Wagner. Bournemouth (386 M. 6BM). Spain and Portugal. The Wireless Orchestra, marscË „Él Abanico". Cardiff (353 M 5WA) Request Night-Cozr-, eert The Station Orchestra. Manchester (378 M. 2ZY) The lure of the Dance-Relayed to "5XX"Concertleidéir. T. H. Morrison. New-Castle (404 M. 5NO) The Orchestra-» Concert. 9.05. Parijs (1780 M. SFR) Concert. Bournemouth 386 M. 6BM) Musical Cch medy Harold Stroud (tenor). 8.50. Daventry (1600 M. 5XX) Programme van Manchester Relayed tot ,,5XX", o.a, „Romeo and Juliet". Gounod. 9.20. Londen (365 M. 2LO) The Quaints Concert leider R. B. Salisbury. Newcastle (404 M. 5NO) Zang en dans Mary Foster. Aberdeen (495 M. 2BD) The Orchestra -t Concert Thousend and one Nights. Glasgow (422 M. 5SC) Dansmuziek door The Plaza Band leiding Chalmers Wood K 10 uur. Hilversum (1015 M.) Koersen en W Fersberichten van het Persbureau Vaz Dias, to Amsterdam. 10.50. Londen. Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5^X) The Savoy Orpheans, Thö [H Savoy Havana Band and The Varaldi Tangd Band. 10.50. Londen. Daventry (365 M. 2LO ejl H 1600 M. 5XX) Tijdsignaal van Greenwich Weerbericht Nieuwsberichten. Hilversumsche Draadlooze Omroep. 8.10. Opera avond. Fragmenten van d* I j Opera „Carmen" (Bizet) Julie de Stuera B Mien Bouwmeester Verheydt Christ de Vos en Paul Pul. Het H. D. O.-orkest ofi-< fei der leiding van Fr. Lupgens. HAAGSCHE RECHTBANK. De belladonna-vergiftiging. Op de rol voor de zitting van de slrafkv jÈj mer dezer rechtbank kwam opnieuw voor ai zaak legen P. B., gedetineerd in het huis vafl bewaring, in verband met een geval vai K belladonna-vergiftiging. Men zal zich nog herinneren de gerucht- makende zaken welke zich een jaar of dra geleden in Den Haag en Amsterdam hebbes afgespeeld, waarbij personen werden berooid I nadat hun eerst op de een of andere maniet F belladonna was toegediend. In Den Haat H werden in den loop van 1922 aangehouden de oud-Indische onderofficier P. B. en zijn vrouw P. C. T., naar aanleiding van het ge- val, dat zich in een groentewinkel aan de Van-der-Neerstraat in Den Haag had voor- H gedaan. Het O. M. eischte vijf jaar gevangenisslrat M B. A. B. O. STANDPLAATS LEIDEN H. S. M. B. A. B. O. Van Boskoop naar Leiden (Werk- en Feestdagen) Y. Boskoop 6.55 7.45 8.50 10.30 11.25 1.16 3.05 410 5.30 6.45 A. Leiden 7.55 8.45 9.50 11.80 12.25 2.15 4.05 5 10 6.30 7.45 Tan Leiicn naai Boskoop (Werk- en Feestdagen). V. Leiden 7.55 9.15 10.- 11.35 2.00 2.30 4.05 5 30 7.00 S.00 A. Boskoop 8.55 10.15 11-'1 5 3.00 3.30 5.05 6.30 8.00 9.00 Dien. „j Zondag. 7226a Van Boskoop 7.4-5 11.30 2.00 7 45 Van Leiden 9.00 12.35 3.00 4 30 9 00 Alleen op Dinsdag en Zaterdag De ond C. F. Middelkoop Aangeboden, Wilhelmina- park 20, Oegrigeest. gestoff. of 8»et balcoh en kahinet 6074 gevraagd voor de Dekenma- D£zijnen. 7240a Aanmelden: N. V. Textiel fabrieken T.h. GEBRS. VAN WIJK A Co., Magazijnen Vestestr., hoek Groen est eeg. DANS-INSTITUUT W. F. VAN WIJK HOOGEWOERD 87 LEIDEN' TELEFOON 2414 5082 DE LEERAAR. KACHSLZEILEN 55 ei TOCHTLATTEN NAAR MAAT. in grijs, brnin, zwart en tijger; In alle maten en prijzen. VOETZAKKEN, WATERSTOVEN 14.90. TOCHTDEKENS, REISDEKENS vanaf f3.50. Botermarkt 23 Tel. 854 - Leiden voor kleine uitbreiding. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5069. ZATERDAG verkoop van een groote partij 7227a voorwaardelijk goedgekeurd. Lappen vanaf 40, Biefstuk 60 et. Verkooper: K. t. LOIJKEN Ji. 7227a dat is een te groote uitgave, maar a.s. ZATERDAGMORGEN OP DE MARKT. Ter opluistering den geheelen dag MUZIES OP DE KORENBEURS, onder leiding van den heer GROENLOO Des avonds FEESTVERLICHTING, en voor reclame geven wfl een halfpond DIKKE BROKKEN vol met Amandelen voor 25 Reef. Specnlaas 18 ct per halfpond. Taaie Bitterkoekjes, Mé" croontjes 35 cl. pei halfpond. Janhagel, Kransjes, Kletskoppen Cocosbankel, Sprits, enz. 25 ct. per halfpond. Fantasie. Zandwaleltjes. Advocaatwafeltjes en vele soorte# gevulde koekjes 18 ct. per ons. Tomponcen 7 ct, Roomhollen 8 ct., Roompnnten 8 ct, enz. enA Brengt allen nw kinderen mede, wij hebben een VERRASSING, Suikerbeestjes 11 ct. per ons, 25 ct. per halfpond. Aanbevelend: W. v. d. WIJNGAARD 4 Zn. N. B. Is de markt te ifl gaat naar onze winkels, het adrjl is U bekend. 80™

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6