No. 20122. LEIOSCH DAGBLAD, Vrijdag 16 October Tweede Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Alphen. Eenige personeen hier ter rixatee hebben een Vereeniging opgericht nader den naam „Alphensche Kunstkring ■relke ten doel heeft hel organiseeren van beteie kunstavonden op het gebied van too neel muziek, letterkunde, enz., en daarvoor engageeren de meest bekende personen op it gebied. Ongetwijfeld zal men met voldoening van fleze oprichting kennis nemen, want of schoon hier verschillende avonden, gewijd aan tooneel en dergelijke worden gegeven, en men alle waardeering voor het werk der dilettanten moet hebben, mist men vooral in bet genre „Intieme Kunst" werkelijk goede Avonden. En dat het deae jonge vereenig mg ernst Is moge blijken uit het feit, dat voor haren Gersten kunstavond (10 November aa. in Vergulde Wagen") is geëngageerd het gezelschap van den bekenden tooneelspeler Adolf Bouwmeester, die zelf in de op te voe- tooneel stukken de hoofdrollen zal ver- Moge deze vereeniging veel belangstelling *San de zijde van het publiek ondervinden. De speldjesverkoop ten bate van de pereeniging „Het Groene Kruis afdeeling jUphen heeft gisteren opgebracht ruim f 319. De raad dezer gemeente vergadert op ponderdag 22 October des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot intrekking yan het raadsbesluit dd. 29 Juli 1926, tot' pet .aangaan van geldleeningen en tot hel yaststellen van twee nieuwe besluiten dien- Aangaande. 2. Voorstel van B. en W. om bet woon- Irois aan de Brugge straat no. 6 te verhuren Aan B. G. Bahlmann. 8. Voorstel van B. en W. tot bet rooien en firerkoopen van enkele boomen, staande in pfe Hooftslraat. 4. Voorstel van B. e nW. tot hel aangaan yan e<en overeenkomst met het Rijk inzake iruiling van grond. 6. Voorstel vap B. en W. tot verkoop van »n perceel bouwgrond gelegen aan de Wil- jlminastraat aan de firma W. van der (ijl/ qq. 6. Voorstel van B. en W. tot aankoop van gtrooken grond aan de Hooftstraat van de heeren M. C. Piek, J. W. Figee, en andere gige naren. 7. Voorstel van B. en W. tot onbewoon- trverklaring van het perceel Hooftstraat' 8. Voorstel van B. en W. tot het geven }an een naam aan een nieuwe straat. 9. Verzoek van de Gewestelijke Land- ïtormcommissie Zuid-Holland West om over 1926 sen subsidie uit de gemeentekas to jöogen ontvangen, met voorstel van B. 10. Goedkeuring van de rekening over 1924 jran het Algemeen Armbestuur. i 11. Benoeming van een vakonderwijzeres poor de Nuttige Handwerken. Voorgedragen gorden: Mej. G. Soeteman, Mej. T. J. Dillo. Hazerswoude. Tot bestuursleden van de Ohjist. Jongel. Vereen. „Eere zij God" Werden in de eerst gehouden vergadering ge kozen. de hoeren D. Matze, voorzatter, P. BTan der Steen 9de voorzitter, W. J. Dekker, Secretaris, C. Oppelaar, penningmeester, P. Dppelaar, bibliothecaris en S. Huisman alg. tüdjunct. Besloten is wekelijks op Zaterdagavond Ie 7 uur te vergaderen, en voor den a.s. win ter wederom sprekers udt te noodagen tot het fcouden van lezingen. De heer J. Dekker aAhier is benoemd tot opzichter van den polder „Drooggemaak- len Noord plas" in de plaats van den heer IA H. Goldberg, aan wïen op zijn verzoek £ervo! ontslag is verleond. Kerkelijk bericht voor Zon- 0a£. Ned. Herv. Kerk, halftten en halfzeven, öb. J. Luuring. Geref. Kerk hailflden en hailfzeven, ds. W. 'Gispen. Waddi&xveen. •- De landbouwer v. D. had het ongéluk een zijner koeien dood te yinden. Het vleesch werd voor het gebruik Afgekeurd en onder toezicht vernietigd. De landbouwer W. S,. alhier, die ^enigen tijd geleden een varken had begra- yen, zonder daarvan de vereischte aangifte te doen, werd door den kantonrechter le Gouda veroordeeld tot 10 gulden boete. Tot secretaris van de R.-K. Begrafenis- yereeniging alhier is benoemd de heer B. A Roselaar, zulks in de plaats van den heer J. van Zeilst, die de gemeente heeft verlaten Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk, voorm. lialftien, leesdienst; nam. zes Uur, ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk, voorrh. halftien en nam. half- zes ds. Broekstra, van Rijnsburg. Wcnbrngge. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter do burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering met 'gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Alvorens over te gaan tot afwikkeling van 'de op de agenda voorkomende punten be sluit de Raad zijn gelukwenschen le doen 'overbrengen aan den verslaggever van ver schillende plaatselijke bladen, die reeds zoo yele raadsvergaderingen heeft bijgewoond, den heer Van Hemessen en zijn familie, ter gelegenheid van zijn 40-jarig huwelijksfeest, betgeen de reden is, dat hij bij deze verga dering niet aanwezig is. Hierna geschiedt voorlezing van de inge komen stukken, waaronder een dankbetui ging van de afd. Woubrugge van de Zuid- Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" Voor de haar verleende subsidie; verschil lende missives van Gdd. Stalen dezer pro vincie tot goedkeuring van in de vorige Vergadering genomen besluiten (geldtee- ningsbesluit en comptabele besluiten); een missive van hetzelfde college betreffende de uitkeering, welke de gemeente krijgt krachlens de arlt. 19 der wet van 24 Mei 1897; de goedgekeurde jaarwedde-regcling van burgemeester, secretaris en ontvanger, welke echter voor deze gemeente niet van toepassing is (de regeling geldt voor alle gemeente in Zuid-Holland); een missive, waarbij mededeeiing wordt gedaan, dat de verordening inzake de verbeteringsbelasling (verbetering voetpad Oostzijde Woudwete ring) door de Kroon is goedgekeurd en een schrijven, dat door de Provinciale Staten v Zuid-Holland in de kosten van vernieu wing van het oczaal der Ned.-Herv. Kerk, teven9 torenopgang, een subsidie is verleend van f 1000. Vorenstaande stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorts ge schiedt mededeeiing, dat door B. en W. kas opname heeft plaats gehad bij den ge meente-ontvanger. Alle boeken en beschei den werden in orde bevonden. Ingekomen, zijn een tweetal verzoeken van het hoofdbestuur van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm om voor elk harei afdeelingen (Woubrugge en Hoogmade) een subsidie over het jaar 1926 to mogen ont vangen van f25. Besloten wordt op de be grooting voor het dienstjaar 1926 een be drag van f&0 uit te trekken. Naar aanleiding van een desbetreffend verzeek wordt» zonder over deze zaak in discussies te treden, zooder hoofdelgke stem ming besloten adhaesie te betuigen aan het adres van het Gemeentebestuur van Zoeter- woude aan de Sta ten-Generaal om afschaffing van den zomertgd. Ingekomen is voorts een verzoek van C. Ver weg, wagenmaker, alhier, om toe stemming tot het rooien van vier lind^- boomon in de Kerkbuurt, voor zgn perceel staande, doch waarvan de gemeente den eigendom bezit, krachten vroegere rechten. Besloten wordt de boomen aan aanvrager te verkoopen voor een som van f10, onder voorwaarde, dat zg binnen 14 dagen wor den gerooid. Een verzoek van wed. Chr. Peters In zake de rooilgn, welke voor den Achterweg j ia vastgesteld en welke h.i. moeilijkheden I voor haar bedrgf medebrengt; wordt aaoge* houden en zal aan het einde der vergac I dering worden behandeld. Mede naar aanleiding van een tweetal bezwaarschriften van Joh, v. <J. Star, te Hoogmade, in zake verschuldigde^ Hoofde- lgken Omslag over het jaar 1921-1922, worden verschillende posten, welke nog nog achterstallig waren en oninbaar, resp. te verhalen gebracht. Een verzoekschrift van den heer Wittert van Hoogland, bewindvoerder van de Erven Sprong (Heerlijkheid Hoogmade) om een ge- meentelg'ke subsidie van f1000 in de kos ten van vernieuwing van de brug over de Zuidzgdervaart in de buurtschap Hoogmade zal, op verzoek van den heer Lieverse, in besloten vergadering worden behandeld. Komt aan de orde: Ontheffingen school geld. Aan O. P. Bogerman en B. Luyt wordt wegens vertrek uit de gemeente ontheffing verleend van een gedeelte van hun aanslag in het schoolgeld, alsmede aan A. J. v. d. Voorn, wegens het verlaten der school door een zgner kinderen. Een reclame van M. J. Mooren tegen zijn aanslag wegens vermindering van zijn aan slag in de Rijksinkomstenbelasting wordt toegewezen, een van G. van Leeuwen, even eens tegen zijn aanslag in het schoolgeld wordt afgewezen aangezien de aanslag te recht is opgelegd. Alles betreft de school geldheffing over 19251926. 2 Na voorlezing van de uilgebracl)#3 rap porten door de Commissie, belast met het onderzoek van de balansen der beide ge meentebedrijven en van de Gemeentereke ning alles over het dienstjaar 1924, worden achtereenvolgens voorloopig vastgesteld de •balans van het Gemeentelijk Electriciteits- bcdrijf sluitende met een yoordeelig saldo van f 2297.63 1/2, de balans en Verlies- en Winstrekening van het Gemeentelijk Wa terleidingbedrijf, een verlies aanwijzende van f 1305.95 en de Geraeenterekening over 1921 beloopende voor wat betreft den gewonen dienst in ontvang f 99061.09, in uitgaaf f 81428.44 en derhalve sluitende met een batig saldo van f 17632.65 en voor wat be treft den kapitaaldienst in ontvang en uit gaaf een som van f 3749.10 aanwijzende. De wethouders hielden zich krachtens art. 220 der Gemeentewet buiten stemming. 8/10. Door den voorzitter worden vervol gens namen3 B. en W. aan den raad aange boden de bogrooling voor het Electriciteils bedrijf, die voor het Gemeentelijk Waterlei dingbedrijf en de Gemeente-begrooting, alle9 het dienstjaar 1926 betreffende. Deze stuk ken worden ter onderzoek gesteld in handen eener Commissie, bestaande uit de heeren Van Dam, Vromans en van Leeuwen. 11. Naar aanleiding van een verzoek van J. Zwetsloot om aansluiting van de bema lingsinrichting van den Piespolder te Hoog made aan het Gemeentelijk- Electriciteitsnet wordt op voorabel van B. en W. er in over eenstemming met het advies der Bedrijven- commissie, besloten deze aansluiting te doen plaats hebben. De kosten ad f 200 moeten echter door belanghebbende worden vergoed, terwijl daarop een teruggave zal geschieden van f 35 voor den kabel waarop than9 een perceel is aangesloten en welke bovenge noemde aansluiting overbodig wordt. 12. Aan Mej. Wed. Disseldorp te Hoogmade wordt op voorstel van B. en W. op het door haar met het Gemeentelijk Electriciteitsbe- drijf gesloten contract, waarbij* zij een stroomafname garandeerde van f 350, om bil lijkheidsredenen eene reductie verleend van f ioo: 13. Door een achttal bewoners van den Boschpolder onder Hoogmade was aanslui ting verzocht aan het Gemeentelijk Electrici teitsnet Door B. en W. is daarover met hen in overleg getreden en voorgesteld een bedrag van f 1500 beschikbaar te stellen, in welk geval zij den Raad zouden voorstellen eene som van f 1600 te voteeren. Het vefliessaldo voor het bedrijf zou in dit geval ongeveer f 50 per jaar hebben bedragen. Door belang hebbenden is evenwel medegedeeld dat zij onderling niet tot overeenstemming kunnen komen, weshalve zij hun verzoek hebben in getrokken. Op voorstel van den voorz. wordt dit punt derhafve van de agenda afgevoerd. 14. Vervolgens wordt vastgesteld een comptabel besluit, groot f 924 tot wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1925, in verband met noodzakelijke verhooging en toevoeging van enkele posten. 15. Ingekomen is een verzoekschrift van J. Westmaas, zadelmaker alhier, om in ver band met den aankoop van een gedeelte grond nabij de Groote Baan toestemming tot het dempen van een sloot langs dien weg en vaststelling van den rooilijn, alsmede een verzoek om de kosten van rioleering van die sloot voor gemeentcrekcning te nemen of daarin een bijdrage te vcrleenen. Mede ge schiedt voorlezing van het daaromtrent door de Bouwcommissie uitgebracht advies. Over dit punt ontspint zich een drukke en uitgebreide discussie, waaruit o.m. blijkt dat de heer Lieverse de geheele sloot wil dem pen in overleg met de eigenaars. Anderen verwachten daarvan echter weinig resul taat Wel achten de heeren Boot en Van Dam de demping van groot belang voor de Gemeente, aangezien de onderhavige sloot in het centrum* van het dorp is gelegen. Voorts dient de sloot tot afwatering van ver schillende gemeente-eigendommen. De heer Boot wil dan ook de rioleering op' koslen der gemeente doen plaats hebben. Dit voorstel wordt echter door geen der andere leden ondersteund. De heer Van Dam stelt daarna voor om de vergaarput op kosten der gemeente te ma ken en de afvoerbuizen naar de duikqrs. De kosten van rioleering komen dan voor reke ning van den belanghebbende. Dit voorstel, in stemming gebracht wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aanvrager zal voorloopig worden medege deeld dat de rooilijn voor de Groote Baan op 8.40 uit hel hart van den weg zal worden be paald. Een definitief besluit kan echter nog niet worden genomen, aangezien daarover eerst de Gezondheidscommissie moet wor den gehoord. Hqt verzoek om een gemeentelijke bijdrage in de kosten van rioleering kan verder bui ten geschouwing blijven, in verband met de aanneming van het voorstel van Dam. Thans wordt mede behandeld het verzoek van mej. wed. Peters, hiervoren vermeld, om wijziging van de rooilijn voor den Ach terweg. De heer Boot merkt daaromtrent op dat de Raad zich eonigszins heeft ver gist door de rooilijn op 10.40 M. vaat te stellen. De heer Van Dam zegt dat waar de verordening eenmaal is vastgesteld, hij liever niet wil wijzigen. Bij de vaststelling is bovendien rekening gehouden met het schoonheidsoogpunt. De heer Van 't Riet zegt dat als motiel voor wijziging der verordening is te nemen dat de Raad bij zijn besluit te ver is ge gaan. In de practijk is gebleken dat dit moeilijkheden oplevert. De Voorzitter zegt dat dc Inspecteur van de Volksgezondheid op het terrein is ge weest en gezegd heeft dat de zaak goed vastgesteld was. Het moge voor wed. Pe ters onpleizierig zijn, opnieuw vaststelling van een andere rooilijn gaat niet. Hij stelt echter voor, ten einde in som mige gevallen in onvoorziene moeilijkheden te voorzien, aan de verordening de bepa ling toe te voegen dat B. en W. in verbawa met krommingen in den weg van de rooilijn ten hoogste 1 Meter kunnen afwijken. Conform wordt met algemeene stemmen besloten. Ter bespreking van het verzoek van den heer Wittert van Hoogland, hiervoor reeds genoemd, gaat de Raad in besloten verga dering. Na heropening der openbare bijeen komst stolt de meerderheid van het ooi lege van B. en W. voor een subsidie te ver- leenon van f 250 onder voorwaarde dat de Provincie een bijdrage verleent van f 750. De heer Lieverse (minderheid B. en W.) stelt voor f 1000 te verleenen, hetgeen on dersteund wordt door de heeren Boot en Van Leeuwen en aangenomen wordt met 6 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de hee ren. Van 't Riet en Van Dam. De Voorzitter sluit hierop de verga- dering. Zwammerdam. Kerke l. berich t voor Zondag. RoraonstT.-Geref. Gem.. te tien uur, ds. Rappold. Kerkelijk bericht, voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, v.m. 10 uut, ds. de Lange van Woerden, en 's avonds half zeven d». Kloots. Geref. Kerk, v.m. half tien en s avonds half zeven ds. Wissink. Burgerlijke Stand. Geboren Elisabeth, d. van Pieter Johannes Duinker en van Johanna Wilhelmina Fokker. Overleden: Antje Lunenburg 69 jaar, echt- genoote van Klaas Boene Gijsbert Helsloot, j.m. 20 jaar (overleden te Bodegraven). Ondertrouwd: Gerrit Bogaard», j.m. 28 jaar alhier en Jannigje van Sprang, j.d. 27 jaar te Waddingsveen. Gisteren was het 60 jaar geleden dat het R.-K. Pensionaat uitgaande van de Ver eeniging der Zusters Franciscanessen aan den Overtocht alhier werd gesticht. In ver band met de reas van den pastoor naar Rome, zal de feestelijke herdenking eerst later plaats helbben. Bij deze gelegenheid zal o.a. een nieuwe tabernakel aan de Eerw. Zuster» van het instituut worden geschonken. Aan de leerlingen en de vele kostleerlingen van elders die de scholen uitgaande van genoem de Vereeniging bezoeken, it heden een schoolfeestje aangeboden. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, hoopt de heer G. Beukers te Groningen, be noemd tot Evangelist bij de Ned.-Herv. Kerlr te Abbenes alhier, half December a.s. zijn intreenredikatie te httuden. De zaal van den heer Nijsscn bleek Woensdag vooral 's avonds te klein te zijn om de vele bezoekers aan den te Nieuw- vennep alhier voor het reeds gemelde doel geopenden bazaar te bevatten. Do thectcnt was voortdurend overbezet, de dames-ver koopsters van de verschillend# stands maak ten weder goede zaken en de ten gehoore ge brachte muziek- en zangnummers droegen ook veler bijzondere goedkeuring weg. Er heerschte een prettige stemming. In verband met het aan den heer W. Valentgoed, hoofd van de openbare lagere school no. 3 te Vijfhuizen alhier, verleend ziekteverlof, werd met de waarneming van het hoofdschap belast de aan deze school verbonden onderwijzeres mej. P. G. Bergman, terwijl tot tijdelijk onderwijzeres aan de zelfde school werd benoemd mej. I. W. Sorg- dragcr te Haarlem. Burger 1. Stand. Geboren Magcheltje Anna, dochter van L. Nedervcld en M. B. Wamsleker. Klaas, zoon van H. van der Veen en R. Zwiggelaar. Koen- raad, zoon van K. Janzweerd en J. G. Jans sen. Petronella Hendrika Adriana, doch ter van H. Zomer en A van Roon. Arie Matlhijs, zoon van A. Buijs en L. Demper. Anthonia Cornelia, dochter van F. Luke er P. C. van Velzen. Alida, dochter van J. Meijer en M. de Leede. Tcuntje Wilhel- mina, dochter van M. van der Helm en M. A Westdijk. Petrus Johannes, zoon van L W. Baak en W. M. Bogaards. Elisa beth, dochter van J. Kant en F. C. Kagchel- land. Wilhelmus, zoon van A. de Bruin en J Mesman. Leonardus Adrianus Maria, zoon van W. J. J. de Groot en M. E. Reijer. Marinus, zoon van J. van Zundert en E. Jongeneelen. Laurcntia Josephina Antoi- netta Maria, dochter van A. Verhoeven en M. J. M. Wolters. Ondertrouwd: W. H. Hoogland, 29 j. cn V. Magchielsc. 32 j. L. van der Stelt, 27 j. cn W. Voogt, 26 j. K. Pannekoek, 34 j. en J. Versteeg, 33 j. J. J. van Stekelenburgh, 26 j. en C. A. dc Jong, 24 j. A. G. van den Heuvel, 23 j en A. E Huis, 10 j. Gehuwd: P. Lucke, 27 j en E. H. van Leeuwen, 24 j. D. Veldhuis, 24 j. en A. J. Vaandering, 25 j. S. J. P. Mulder, 25 j. en G H. H. Beekman, 24 j. J. van Raalte, 30 j en A. Kooyman, 27 j. Overleden: Anna .Johanna, 1 dag, dochter van C. Bax en A. R. Knibbe. Christiaan, 17 j., zoon van L. Westmaa9 en A. B. van Aalst. Aaltje de Kuyer, 51 j., ongehuwd. Arie Matthijs, 2 dagen, zoon van A. Buys en L. Demper. Johannes Jacobus Vooys, 34 j., echtgenoot van J. H. Prins. Levenloos geboren: kind van het vrouwe lijk geslacht van P. M. Slrijbis en Af. C. G. Rip. Op een voorstel van ruim 300 ingezete nen tot wederinvoering der kermis, heeft het gemeentebestuur van Aalsmeer met algemeene stemmen afwijzend beschikt. Hillegom. De openbare vrijwillige vcr- kooping van de Boerenhofstede „Welgele gen", twee tuinrierswaningen-en verschil lende perceel en weiland, tuinland en bloem bolle nland, uitmakende het voormalig land goed Elsbroek, in den El^broekerpol der, aan den Rijksstraatweg em de EÜabroekerlaan en strekkende tot aam de Ringvaart ter grootte van 47 Hectaren 35 Aren en 44 centiaren in hotel hel „Wapen van Friesland" ten overstaan van Mr. J. A de la Hay ze, nota ris te Heemstede, had tot uitslag dat ge mijnd weid: Perc. 6 M. Doets, Beemster f3051. Perc. 12 Jac. Heemskerk verhoogd tot op f 3050. Perc. 19 Koopmams, Heemslede f 4103. Perc. 20 W. v. d. Linden f 2403. Perc. 21 W. v. d. Linden f2112. Perc. 24 C. Roozen, Voorhout f 6850. Perc. 29 C. Roo- zen, Voorhout f 5101. Perc. 32 C. Roozen, Voorhout f2902. Perc. 33 C. Roozen, Voor hout f4112. Perc. 35 Jos. Sysener f2640. Perc. 36 P. Preenen f2701. Perc. 37 J. Mttl- ler f1810. Perc. 43 L. Slassen f 1866. De niet genoemde perceefen werden niet ge mijnd. Conto. 4 perc. 2-6 W. v. d. Linden f 17061. Comb. 7 perc. 710 W. v. d. Linden f 13290. Comb. 6 perc. 8, 9 en 10 W. v. d. Marei f 10060. Coirib. 8 perc. 11 en 12 Jac. Heemskerk f 6830. Comb. 10 perc. 11 14 W. v. d. Marei f 12510. Comb. 11 perc. 16 en 16 Jac. Heemskerk f5620. Comb. 12 perc. 1116 Rednders Folmer f 18606. Comb. 13 perc. 716 C. Nieuwenhuis, Lisee f32146. Coimb. 16 perc. 17, 18 en 19 Th. W. Zeestraten f 15103. Comb. -16 perc. 20 en 21 M. Zandbergen f 4615. Comb. 17 perc. 22 en 23 C. Roozen. Voorhout f 9701. Comb. 18 perc. 2023 N. Verbruggen f 14616. Comb. 19 perc. 24 en 25 W. v. d. Morel f 11175. Comb. 20 peic. 21, 25 en 26 M. Zandbergen f 16550. Comb. 21 perc. 27 en 28 C. Roozen, Voorhout f 11501. Comfc'. 24 perc. 1, 2028 en 30 C. de Jong f 55772. Comb. 26 1, 1728 en 30 W. v. d. Marei f71 025. Comb. 26 perc. 31 en 32 M. Zand bergen f 9902. Comb. 27 perc. 31, 32 en 33 Joh. Voges f 14.364. Goirtb. 31 perc. 38 cn 39 J. Slabher, Heemstede f3901. Comb. 35 perc. 38f3 W. C. v d. Akker f 10.373 Comb. 36 perc. 3443 C. Roozen, Voor hout f 22.542. Comb. 37 perc. 33a43 B. de Wreede f30.142. Corrtb. 38 perc. 3143 P. Elfring (N. V. Joh. van Tü) f52.506. Comb. 39 perc. 128 en 30 W. v. d. Marei f121.221. De combinaties, die niet genoemd zijn, werden niet gemijnd. ELndcombinatie -perc. 143 Reinders Folmer, Amsterdam f191.828. Primitieve Godsdienst was het onder werp van een rede, die ds. van Linschoten uit Alphen gehouden heeft voor de afdee ling van den Protestanten Bond. Hij ver klaarde wat er onder den primitieven Gods dienst en den 'primitieven mensch is te verstaan, sprak over de vereerimg van dub bel-mensch, dooden, dieren, sleenen en voorwerpen, waarvan zelfs he tOude Testa ment vol is. De primitieve Godsdienst gaat gepaard met vrees; het Chris ten dom brengt levenovertrouwen en de blijde boodschap. De vele toehoorders hebben genoten van c&e rede. RECLAME. want één dag in Octobex krijgt U allei GRATIS. - Deze dag wordt op 1 Novembe* bekend gemaakt. - Ook U kont het tiefifiL Waarom zondt U das deze maand niet bij PIECK koopen? In TRUIEN, VESTEN, PULLOVERS een enorme keoze. ZATERDAG ZEEPRECLAME. 5088 Uit goede bron is ons verzekerd dal de heer Van Z. niet betrokken is bij de zaak van bode K., die gearresteerd is als verdacht van diefstal. Een valsche beschuldiging is oorzaak geweest van vele moeilijkheden Men doet goed voorzichtig be zijn met hel verspreiden van praatjes, die niet op waar heid berusten en die veel onaangenaamhe den kunnen veroorzaken. De Kaag. Kerkelijk bericht Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen (o halftien, ds. A E. van Baaien. Katwijk aan den Rijn. Een van de richting Noordwijk komende auto geraakte lusschen Noordwijk en Katwijk in de sloot Met behulp van cenige intusschen aange komen personen kon de auto er uitgehaald worcfen. De chauffeur wfet zich ..droog le houden". Katwijk aan Zee. Aan den afslag van haring was de aanvoer als volgt Tegen do prijzen per kantje. In twee partijen. 372 kantjes volle haring Zuid f 24 en deels op gehouden legen f25.50, 19 kantjes volle ha ring (Engelsche wal) f25.70; 38 kantjes ijle haring f20.30f20.45; 68 kantjes Slcurha- ring Zuid f20.75f21.15; 27 kantjes Slcur- haring (Ebgelsche wal) f 25.15f 25.75; 2 kantjes makreelharing f 17f20. Tot agent van politie in deze gcmcenlo is benoemd de heer Jac. Jansc, korporaal bij de politictrocpen te 's Gravenhagc. Van de haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden vorschceipt kwamen te IJmuiden in de hormghavcn bin nen KW 152 met 147 kantjes volle-, 13 kantjes steurharing; KW 155 met 152 kant jes volle-, 73 kantjes sleur- 15 kantjes ylc haring; KW 33 met 149 kantjes volle-, 34 kantjes sleur- 14 kantjes yleharing cn KW 110 met 247 kantjes volle-, 17 kantjes stcur- 7 kantjes yleharing. Noordwijk-Binnen. Kerkclijkbe- richt voor Zondag. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam 6.30 uur ds. W. W. van Haaftcn. Noordwijk aan Zee. Kerkolijk be richt, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur on nam. 5 uur ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uui ds. Koers. Noordwijk. Brieven Binnenland. Tschermes, Utrecht. Maerbeck, Noordw.< Zee. 3. Ged. Stalen, 's Gravenhage. Brieven Buitenland. Eva Hepner. Zernez. H. E., Eisenach. Briefkaarten Binnenland. H. Alkemade, Rotterdam. van Panhiiys, Noordwijk Zee. Briefkaarten Buitenland. E. Wertheim, In terlaken H. Herz, Kissingen. W. Koer, St Moritz. J. C. Lange, Paris. R. Kalff van Goudoever, Saint-Cast. Burger 1. Stand. Geboren: Ja cobus Anthonie, zoon van M. G. Salman en A M. Berkhout. Cornelis Aloysius, zoon van H. F. Alkemade en M. C. F. Zwetsloot Pietje Adriana, dochter van A. Perlors en J. Spaanderman. Gerardua Adrianus, zoon van G. A. Scheurwater en M. van Beelen. Ondertrouwd: Martinu9 Geerlings, 27 jaaf te Noordwijk, onlangs te Voorhout en Cor nelia Maria Vink, 23 jaar, te Noordwijk Petrus Franciscus Angevaare, 22 jaar, te Noordwijk, en Margarctha Cornelia van Schie, 20 jaar, te Noordwijkerhout, onlangs te Noordwijk. - Getrouwd: L. W. van der Zalm, 27 jaar, cn J. A. Wcterings, 23 jaar. C. van Klaveren, 30 jaar, te Rijnsburg en N. van Duijn, 26 j. te Noordwijk. Overleden: 15 Oct., Alida van der Wiel, 75 jaar, wed. van J. van Roon. Oegstyeett Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Maria Servatie, d. van Th. de Bruin en C. van Veen Willem, z. van A. Verboon en J. G. v. Rooyen Cornelia Johanna Herraine, d. van A. L. Nouwens en J. Jonkman. Gehuwd: C. J. Sikkel en C. H. de Graaf beiden te Oegstgeesl P. Glasbergen en M. Dreef beiden te Oegslgeest E. Bakker ie Voorhout en J. van Steyn te Oegslgeest. OverledenM. Cosman 7 jaar G. Houwe- ling 20 maanden A. G. C. Mögge geh. met G. Ch. Goddijn. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, In d# kerk (H. Avondmaal) en 's avonds, te vijf uur, in „Irene", ds. Janssen Schoonhoven, Woensdagavond, in „Irene", te halfacht, Bij bellezing. 1 De raad van beheer van het instituut voor intellectueele samenwerking te Pari ja, heeft tot adjunct-directeur benoemd J. K, baron DeVos van Steenwijk alhier voor di sectie: wetenschappelijke en bibliografisch! documentatie, welke prof. Schulze-Gavernit! tot directeur heeft. l Rünsbuig. De verk^reweganmog; rich in deo laatoten to d» bfraoiwer belangstelling van B. en W> vaher***" met ae beschikbare middelen wordt aooveel mogelijk verbeteri-nC aaö te f

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5