AGENDA. TELEGRAMMEN. JONGENSTRUIEN MANSTRUIËN Dames- vesten Heeren- en Kinder- j Pullovers LAATSTE BERICHTEN. Donderdag. Notezaal: Vergadering inzako serenade fcau deo burgemeester. 8 nor. Volkshui®: Begin cursus Kinderverzorging. Vrijdag. Stadszaal: late Abonnementsconcert de Koos. Acht uur. Btadszaal: Holl. Concert-Directie dr. Q. de Koos. Eerste abonnementaconcert. Pou- let-kwartet. 8 nur. Zaterdag. ZomerzorgCabaretavond G. S, W. 8 Aur. Dagelijks. Museum „De Lakenhal": Leidsche Kunst club „De Sphinx". Tentoonstelling van 13 October tot 2 November. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Zomerzorg": Bazaar Dierenbescherming van 13 tot en met' 16 October. Van 10 tot 12 van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zoodag 18 October a.s. waarge^* nomeo door de apotheken van de heeren G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 13Q; en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. De apotheek van de „Hulp der Menséh- heid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. felachtig. Chamberlain maakte hier een dui delijke toespeling op het Rijnpact, waarom trent de bespreking feitelijk ten einde is. De vertegenwoordigers der mogendheden te Locarno waren het er over eens geworden, dat voortaan geen enkele hunner regeerin gen de verantwoordelijkheid voor een oor log op zich zou nemen. Dit was geen denk beeldig accoord, waarbij de formules de meoningsver8chillen verborgen; het accoord van Locarno gaf in zijn bewoordingen uit drukking aan de realiteit van de gemeen schappelijke wil en belangen en hier in verschilde de conferentie sterk van vo rige bijeenkomsten. Dit gelukkige resultaat was niet verkregen door een overwinning of capitulatie van één der delegaties, doch door de vrijwillige schikking van belangen en den gemeenschappelijken goeden wil. Chamberlain zag in dit karakter van ore conferentie van Locarno den besten waar borg voor haar succes en een belofte voor de vestiging van een duurzamen vrede. Chamberlain besloot met te zeggen, dat do regeering of het parlement, die een derge lijk accoord zouden verwerpen, tegenover do geschiedenis een zware verantwoorde lijkheid op zich zouden nemen. ,,Het eenige nog overblijvende werk is het ontwerpen van de oostelijke arbitrage verdragen en dit zal naar mijn overtuiging slagen." Het groote nieuws is verder, dat Musso lini toch naar Locarno komt. Alle tegen spraak heeft slechts dienst ge-daan, om zijn veiligheid te vergrooten, waarvoor allerlei uitgebreide maatregelen zijn getroffen. Diverse onderlinge besprekingen zijn nog gehouden. Amerika is niet van plan Frankrijk met rust te laten inzake de schuldenkwestie. Het Witte Huis heeft in de gebruikelijke openbare persconferentie ter kennis, van dc journalisten gebracht, dat dc Amerikaan- sche regeering niet van zins is, het toezicht op verzoeken tot plaatsing van leeningen door liet buitenland te laten varen. Ook zal zij het aangaan van lecningen door landen, die hun rechtmatige schulden nog niet ge regulariseerd hebben, blijven tegen gaan. Voorts werd verklaard, dat de regecring weliswaar in dagen van vrede niet het recht heelt, toezicht uit te oefenen op particuliere leeningen aan buitenlanders, daar dergelijke leeningen op wettelijke basis berusten. Des niettemin werd nog eens in het licht gesteld jat zelfs particuliere lecningsverzocken uit het buitenland gewoonlijk aan het dept. van Slaat worden meegedeeld. De Amerikaan- sche regeering zal nu het geven van krediet aan buitenlanders, wier regeering geen orde heeft gesteld op haar schulden aan de Yer- cenigde Staten, tegenwerken. Duidelijk blijkt, dat het Witte Huis er geen twijfel aan heelt gelalen, dat het mee gedeelde is op te vatten als een plechtige waarschuwing aan Frankrijk, dat het zijn ^schulden aan de Ver. Staten moet regelen jen dat het van den kant der Unie geenevlei tegemoetkoming heeft te verwachten in den yorm van nieuwe leeningen of prolongeering van zijn schulden aan de bank van Morgan of van andere banken. En Engeland laait Frankrijk evenmin met rust. De „Manchester Guardian" schrijft een door sommigen voor officieus gehouden artikel: Met reden kan worden verwacht, dat Cailaux zich met Ohurchil-1 in verbinding zal stellen voor de hervatting van de onder% 'handelingen nopen® de regeling der Fran se he schui-den aan Amerika. In officieele kringen te Londen staat men met beslist heid op het standpunt, dat de in Augustus lusschen Frankrijk en Engeland te Londen getroffen financieele regeling terstond in werking dient le treden. Zoodra er een defi nitieve regeling lusschen Frankrijk en Ame rika tot stand zall zijn gekomen, kan het beginsel van de betalingen pari passu door Engeland worden toegepast, doch drt is geen reden, waarom Frankrijk langer zou mogen wachten met aijn betalingen aan Engeland, minder daaT waarschijnlijk spoedig het veiligheidspact te Locarno zal worden <m- derteekend. Tijdens de besprekingen van Briand en Caillaux te Londen was het een publiek geheim, dat een tweeledige oplossing werd gezocht. Aan den een en kant zou Engeland Frankrijk-'s veiligheid waarborgen en aan den andoren kant zou de Fransche belas tingbetaler een deel van de lasten over nemen, welke thans wegens Frankrijk's on betaalde schuld op het Engelsche volk druk ken, dat van elk pond sterling inkomen 7 d. moet betalen ter wille van deze schuld. Volgens de te Londen getroffen regeling zou de Fransche belastingbetaler daarvan ongeveer een derde, n.l. 2% d. overnemen, zoodat de Engelsche nog 62 jaar lang twee derde van hetgeen hij thans opbrengt blijft betalen. In Engeland acht men het ondenk baar, dat Frankrijk zou weigeren thans een aanvang te maken met de betaling van dit derde gedeelte der lasten. Frankrijk komt wel in de knell Painlevé, Caillaux en Malvy hebben gis teren reeds lang en breed de situatie der Fransche schulden besproken. Blijkens telegrammen uit New-York heb ben de Amerikaansche gedelegeerden ter internationale douane-conferentie, die te Peking zal worden gehouden, de instructie gekregen om aan te dringen op volledige autonomie voor China op douane-gebied. Wordt die autonomie op de conferentie niet bereikt, dan zullen de Ver. Staten een afzonderlijk verdrag met China sluiten op den grondslag van wederzijdsche behande ling als meeatbegunstigde mogendheid. In Engelaml heeft dit Amerikaansche standpunt reeds groote vrees tot uiting doen komen in de „Times", 't Beteekent toch ook wel een geheele ommekeer, voor al als men bedenkt, wat de Chineesche re geering feitelijk is een lichaam zonder macht. DUITSCHLAND. De strijd tegen Severing. In den Pruisischcn Landdag is nog een motie van wantrouwen tegen Severing inge diend, nu door de Deutsch-völkische Frei- heitspartij. Severing heeft een groote verdedigings rede van zijn beleid gehouden. De communisten zullen vermoedelijk ook nog wel met een afkeuringsmotie komen, doch vermoedelijka zoo ingekleed, dat rechts daar niet voor zal kunnen stemmen. Het Pruisische Kabinet is vast besloten tot de ontbinding van den Landdag over te gaan voor het geval een tegen Severing ingediende motie van wantrouwen mocht worden aanvaard. Het Kabinet is er na melijk van overtuigd dat nieuwe verkiezin gen belangrijke winsten voor dé republi- keinsche partijen zouden opleveren en dat dus de tegenwoordige regeeringseoalitie versterkt uit den strijd zou komen. FRANKRIJK. Communisten veroordeeld De royalisten z.g. gevaarlijk? De slaking der communisten is nog niet geheel geëindigd, maar veel te beteekenen heeft zij niet; heeft zij trouwens niet gehad, gelijk bekend. De rechtbank heeft verscheidene beloo- gers, die gearresteerd zijn in verband met de incidenten, hij gelegenheid der poging om een communistische algemeene staking af te kondigen, tot straffen van II dagen en 3 maanden veroordeeld. Verleden week zijn er bij de Fransch- Belgische grens in de buurt van Rijssel eenige royalisten gearresteerd, die een la ding Duitsche geweren wilden binnensmok kelen. De voornaamste arrestant was een zekere Jean Théry, ingenieur in ccn kleine textielfabriek en leider van de Camelots du Roy in het département du Nord. Het onderzoek lieelt nu aan het licht ge bracht, dat er een vrij belangrijke organisa tie van royalisten bestaat, die hun politiek ideaal door middel van geweld willen ver wezenlijken. De groote industrieel en uit de streek schijnen belangrijke bedragen ter beschikking gesteld te hebben van die min of meer fascistische organisatie. De socialisten van Rijssel en omstreken zullen op 25 October een demonstratie hou den tegen het gevaar der rechtsche revolutie Van ernstig gevaar schijnt ons moeilijk sprake te kunnen zijn. ENGELAND. Belangrijke conleienties. De eerste zitting van de bezuinigingscom- missie uit het kabinet is onder voorzitter schap van Baldwin gisteren gehouden. Chur chill schijnt groote 'bezuinigingen op de de partementale diensten voor te staan. Men spreekt tot een bedrag van 50 millioen p.st. Verder werden gisteren belangrijke in- dustrieele conferenties gehouden. Op een werd besloten de strijdige eischen van de spoorwegmaatschappijen en de Yak- vereenigingen naar een nationale looncom. missie te verwijzen^ Op een andere stem den de scheepsbouwarbeidersvereenigingen er in toe, verder met de werkgevers samen te werken tot 't houden van een onderzoek naar methoden, om de scheepsbouw-mdu- 6trie te doen herleven. OOSTENRIJK. Het conflict in het parlement gesloten. Nadat de besprekingen tusschen de re- geeringspartijen over de oplossing van het conflict in den. Nationalen Raad bijna den gehcelen dag in beslag genomen hadden, gal de bondskanselier dr. Ramek gistermid dag het antwoord der regeering op de vraag, die door de sociaal-democratische fractie was gesteld. De regeering verklaart zich daarin solidair met minister Mataja. omdat de afgevaardigde Leuthner tegen dr. Mataja beschuldigingen heeft geuit, die alle perken der zakelijke kritiek te buiten gaan en niet alleen de eer van minister Mataja ten zeer ste krenken, doch bovendien buitengewoon scherpe en volstrekt ongerechtvaardigde aanvallen tegen de buitenlandsche politiek van het kabinet bevatten. De sociaal-demo cratische fractie nam het antwoord in ont vangst met de verklaring, dat zij het con-» flict met de regeering als beëindigd be schouwt. De voorzitter van den Raad heeft zoowel de taal van den afgevaardigde Leuthner als die van minister Mataja gelaakt en het in cident betreurd van het stand punt der waar digheid van het parlement. Daarna zette Mataja zijn rede over het besluit van den Volkenbond voort. De socialisten verlieten de zaal. Verdere gevolgen zal het incident ver moedelijk wel niet hebben. POLEN. Weer Duitsche optanten nit- gewezen. De Poolsche regeering heeft op 1 Oot. weder een groot aantal uitwijzingen van Duitsche optanten bevolen, inzonderheid van hen, die in het gebied van vestingen wonen. Hierdoor worden meer dan 2000 personen getroffen, die bij den snellen ge dwongen verkoop van hun bezittingen nau welijks het vierde deel verkregen van de waarde, die deze hadden vóór den oorlog, klaagt men van Duitsche zijde. BUITENLANDSCH GEMENGD. Een gezin van 8 personen verbrand, In den afgeloopen nacht brak in de Op- per-Frankische porseleinfabriek in het district Leuthen een brand uit, waarbij de op de bovenste verdieping wonende, uit 8 personen bestaande familie van den por- selein-opperdraaier verbrandde. Het overlijden van Fred. Bramley. Het stoffelijk overschot van Fred .Bram ley, den te Amsterdam overleden secretaris van het internationaal verbond van vakver- eenigingen, is gisteren te Londen via Har wich aangekomen. In verband met de begrafenis, die mor gen zal plaats hebben, woidt nog gemeld, dat de prins van Wales last heeft gegeven om de „Repulse" zoo snel mogelijk naar Portsmouth-te laten stoomen, opdat-Bram- ley's zoon, die marconist is aan boord van dit 9chip, waarmee de prins zijn groote reis heeft gemaakt, de begrafenis van zijn vader kan bijwonen. Sneeuw en vorst Uit Erfurt werd gisteren gemeld: Het is stormachtig en koud weer en sinds vanmiddag halfvier sneeuwt het hevig. Uit het Hertenwoud wordt eveneens een ster ken sneeuwval en 3 graden vorst gemeld. En uit Londen: De eerste sneeuw in Engeland is gisteren te Lowestoft en Yarmouth gevallen* bij ijzige koude winden uit het Noorden. In Ierland en Zuid-Westelijk Engeland bleef het mooie weer echter aanhouden. •Het vroor er ernstig, te Glasgow 17 gr. Aan de Engelsche oostkust woedde een vrij hevige storm. Een boot met een be manning van 5 koppen is op de kust van Norfolk geworpen. De reddingsbooten stel den herhaaldelijk pogingen in het werk het schip te naderen, doch telkens werden zij teruggeworpen. De bemanning van de boot is ten slotte met behulp van boeien gered. De reddingsbooten van Deal liepen uit om bij de Goodwins een onbekend zeilschip hulp te verleenen. 92.000 Mark gestoleuc Te Bonn heeft iemand aan een loket van de spoorwegen onder bedreiging met een revolver 92.000 mark gestolen. De dief is nog niet gepakt. Men vermoedt dat hij over de Nederlandsche grens is gevlucht. Voor kippenhouders. De Londensche „Star" beschrijft een nieuwe methode, in Engelsche hoenderpar ken in zwang, om kippen 's winters beter aan den leg te houden. Zij komt hierop neer, dat de winterdag voor de kippen met vier uur verlengd wordt tot twaalf uur, door middel van een automatisch werkende elec trise he-verlichtings-inrichting, die de dieren misleidt. Zij blijven dank zij het licht, in beweging en nemen nog voedsel tot zich, terwijl zij anders al lang op stok zouden gegaan zijn. De productie van eieren neemt dientengevolge met 15 tot 25 pCt. toe. Hindoes en Mohaznedanen. Een ernstige godsdienstige botsing heeft plaats gehad te Arvi, in het Wardha-district in Nagpur, waar, ondanks de regelng, die onlangs getroffen is, een hevig gevecht is geleverd lusschen Hindoes en Mohameda- nen, met het gevolg, dat 2 Mohamedanen gedood en 1 Hindoe gewond zijn. De in- landsche winkels zijn gesloten. Noodlottige hondentrouw. Te Bcrnach nabij Straatsburg is een on derwijzer om het leven gekomen door te groote getrouwheid van zijn hond. De onderwijzer wa smet het dier langs een spoorweglijn aan het wandelen, toen hij door een locomotief werd aangereden. Zijn beide beenen werden vermorzeld. Toesnel lende spoorwegmannen kregen echter geen kans het slachtoffer te naderen. De hond, een groot en sterk beest, bewaakte zijn ge wonden meester. Een onmiddellijk ontbo den dokter kon evenmin den gewonde nabij komen. Toen men er eindelijk in geslaagd was den hond door een Ust weg te lokken, was de onderwijzer zoodanig door bloedverlies uitgeput, dat hij op weg naar het zieken huis overleed. Diamanten huwelijkstragedie. Te Dusseldorf heeft een diamanten huwe lijksfeest een tragisch einde gehad. Toen het feestvierende paar zich opmaakte om enkele kerkelijke plechtigheden bij te wo nen, gevoelde de man zich niet erg wel, zoodat de diamanten bruid alleen ging. Tijdens den kerkdienst echter werd reeds bericht gezonden dat de echtgenoot was overleden. De viering van het huwelijks feest werd een rouwplechtigheid. Een vreemd sterfgeval. Uit New York wordt gemeld dat bij een gerechtelijk onderzoeik gebleken is, dat mevr. Mary Croxon, die onlangs, 85 jaai oud, over leed onder omstandigheden die aan verhon gering deden denken, 4 millioen dollar in baar gold en effecten bezat. Zij behoorde tot een der voornaamste families van Brook-* lyn en was de dochter van den rijken ban kier Stranham, die tijdena zlin Lven een der bekendste Amerikaansche filanthropen was. De conferentie te Locarno. PARIJS, 15 Oct. (Havas). Het „Petit Jour nal" is van meening dat de te Locarno be reikte toenadering zelfs de oogen moet ope nen van de meest ongeloovigen. Volgens het Journal mag men hopen dat de teksten Za terdag zullen geteekend worden, tenzij de Duitschers opnieuw pogingen mochten doen om te marchandeeren. Voor de „Petit Pari- si en" is het pact des te belangrijker daar het berust op vrijwillig aanvaardde verplichtin gen en geen enkelen aanslag inhoudt op de bestaande verdragen. De „Oeuvre" wijst er op dat het Rijnpact uitdrukkelijk de vrijheid der natie vaststelt en de vrijheid voor Frank rijk om verdragen te sluiten. De „Ere Nou velle" is van oordeel, dat het pact de Duit schers westwaarts zal trekken. De „Matin" is van gevoelen dat het pact een duurzamen vrede voor het westen beteekent. De „Gau- lois" zou wenschen garanties niet alleen van de gedelegeerden des Rijks, maar ook van het Duitsche Volk zelf. LOCARNO, 15 Oct. (V.D.) Naar ver wacht wordt zullen de verdragen Zaterdag a.s. onderteekend worden. De Fransche, Belgische en Duitsche ju risten hebben de redactie voltooid van de arbitrageverdragen tusschen Duitschland, Frankijk en België. De Conferentie zal deze verdragen hedenmorgen om 10.30 uur in behandeling neme-n. Het congres der radicalen. PARIJS, 15 Oct. (V. D.). Heden begint te Nice het congres der radicaal-socialisten. Herriot zal het congres presideeren. De meerderheid zal zich waarschijnlijk uit spreken voor handhaving van het Kartel. Inval bij de communisten. LONDEN, 15 Oct. (Reuter). De politie deed een inval in het hoofdkwartier der commu nistische partij in Kingstreet Coventgarden Londen alsook in de districtsbureaux in an dere deelen van Londen. De politie had wa gens medegebracht waarin de inbeslaggeno- men papieren en ander materiaal werden weggevoerd. Verklaard wordt dat als resul taat van deze invallen zes mannen, van wie men zegt dat zij een ambtelijke functie in de communistische partij vervullen, door de po litie in verzekerde bewaring werden gesteld. LONDEN, 15 Oct. (V. D). De volgende leiders zijn gearresteerd welke beschuldigd "worden Yan hoogverraad: Albert Inkpin, secretaris van de communistische partij van Groot-Britlanië, H. John Campbell, redac teur van de „Workers Weekly", Harry Pollitt, bestuurslid der communistische par tij, Ernest Cant, de Londensche propagan dist der C. P., W. Rust, de secretaris van de communistische jeugdbeweging, T. H. Windringham, redacteur van de „Workers Weekly", en nog enkele vooraanstaande communisten. Gearresteerd zullen nog worden de twee bestuursleden W. Gallacher en T. Bell. Groote hoeveelheden litteratuur betreffen de Tapporten van de Derde Internationale en de jongste onlusten in China zijn m be slag genomen. De minister van binnen- landsche zaken is van mcening dat het ge drag van de leiders der Comm. Partij ge lijk staat met onwettige samenzwering te gen de Kroon. De arrestaties zijn geschied na zorgvuldige bestudeering van het wet boek. Nader wordt gemeld dat de arresta ties plaats vonden nadat het duister was ingetreden. De gearresteerden zullen te recht staan wegens vergrijp tegen de leger- tucht volgens de oude wet van 1797. Cachin ernstig ziek. PARIJS, .15 Oct. (V. D.). L'Humanilé meldt dat de communistische leider Cachin ernstig ongesteld i9. Mataja over Oosienrijk's politiek. WEENEN, 14 Oct. (Belg. Tel. Ag.) In den Nationalen Raad hield Mataja een rede over de resoluties van Genève. Hij wees de bewe ringen af van hen die verklaren dat de betrekkingen tusschen Oostenrijk en Duitsch land niet bevredigd zijp en hij voegde hier aan toe dat officieele kringen en het groote Duitsche publiek, welke voor Oostenrijk le vendige sympathie gevoelen, volkomen de politiek der huidige regeering begrijpen, en niet verlangen dat deze gewijzigd wordt. Po litieke Engelsche kringen in Genève steun den de Oostenrijkse he delegatie krachtig. In zake de handelspolitiek verklaarde Mataja, dat de Ooslenrijksche regeering werkzaam is ten gunste van het denkbeeld van differen- tiecle rechten tusschen Oostenrijk en andere stalen. Het regeeringsrapport over de onder handelingen te Genève werd door de meer derheid van den Nationalen Raad goedge keurd. Een spoedig aftreden van graaf Bethlen? WEENEN, 15 Oct. (V. D.) Uit Boeda pest wordt gemeld, dat in goed ingelichte klingen aldaar wordt verteld, dat een af treden van den minister-president Graaf Bethlen spoedig te verwachten is. Aange nomen wordt, dat Graaf Bethlen de reor ganisatie van het Hoogerhuis zal doorvoe ren en daarna zal aftreden. De Nationale Vergadering zal dan in een Afgevaardigden- huis worden veranderd. Voor de aanneming van de wet inzake het Hoogerhuis zal de Nationale Vergadering nog de kwesties inzake de invoering van een nieuwe valuta, en de valorisatie en de begrooting behandelen. De begrooting sluit met een overschot van 63 millioen, terwijl het saneeringsprogram voorzien had in een tekopt van nog 100 millioen.. RECLAME. om ie zien naar de groote soricerin} Op dén dag in October krijgt U alles gratis, kant het OOK treffen. t>006 De broeder van Abd-el-Hrim gevangen? MELILLA, 15 Oct. (V.D.) Gemeld wordt dat de Djeballa-stammen den broeder van Abd-el-Krim krijgsgevangen hebben gemaakt Aangezien Krim vreest dat zijn broeder uit geleverd zal worden aan den Marokkaan- schen Sultan heeft hij de Djeballa-stammen gedreigd met een straf-expeditie indien zijn broer niet onmiddellijk wordt vrijgelaten. Sir Sari Singh tot opvolger. SIMLA, 15 Oct. (Reuter). Op een inlor- mcele „durbar" heelt de resident van Shri- nagar, sir John Wood, namens de Britscho en Indische regeeringen aan Sir Hari Singh de lormeele erkenning doen toekomen vaj zijn troonsbestijging van Jammu en Kashmii Voordien werd de mogelijkheid der troonsop volging van Sir Hari Singh, die slachtoffet is geweest van het beruchte chantagegeval, dat door Engelsche gerechtshoven werd be recht, in twijfel getrokken. Spoorweg-fusie. NEW-YORK, 15 October (Reuter). De pre sident van den Kansas City and Southern Spoorweg maakt bekend, dat er plannen be staan voor een nieuw zuidwestelijk spoor wegstelsel, waarbij de drie lijnen Kansas City SouthernMissouri, KansasTexas en St. LouisSouth-Western gecombineerd en mogelijk nog andere lijnen daarbij getrok ken worden. De totale activa van het nieuwd stelsel zouden een milliard dollar bedragen en het zou een totale spoorweglengte van 11.000 mijlen hebben. Rubberaanplant in Liberia. NEW YORK, 15 Oct. (V. D.). Harvey Sa muel Firestone, de president van de Harvey Firestone Company heelt voor den tijd van 99 jaar een millioen acres land in Liberia gepacht, waar 330.000 arbeiders zullen worden te werk gesteld voor de aanplanting van rubber. Het werk zal onmiddellijk won den aangevangen. Scheepsbrand. 1 HALIFAX (Novascottia) 15 Oct. (Reuter)1, Aan boord van het stoomschip „Hohenlin- den" is brand uitgebroken waardoor 26000! gallons alcohol ter waarde van 250.000 dol lar verloren gingen. Drank-vernietiging. NEW-YORK, 15 Ooi (Reuter). Een pa& huis vol drank, ter waarde van 1 millioen dollars werd in beslag genomen. De geheelp inhoud, oude Bourgogne-wijnen en beroem de champagne-merken, zoowel als jenever en zoogenaamde huisbrouwsels, alles ibnder onderscheid, werd in de East River gewor pen. Ernstige treinramp. PARIJS, 15 Oct. (V.D.) Uit Constantinopel wordt gemeld dat een trein uit de richting Angora in hotsing is gekomen met een auto bus welke geheel gevuld was met pleizier- gangers. Zeven personen werden gedoo_u, velen gewond. Afgrijselijke wreedheid. 1 BERLIJN, 16 Oct. (V. DJ. Volgens eer bericht uit Damascus hebben de Druseo twee personen die Sultan Atrasch vermoor den wilden, aangehouden. De eene werd tot aan de hals levend begraven en daarna ont hoofd, terwijl de andere in stukken gereten werd. Ook in Zweden winter.. STOCKHOLM, 15 Oct (V. Dj. Hevige sneeuwstormen hebben gewoed in Zweden. Het tramverkeer in Stockholm moest drte uur stopgezet worden als gevolg van den lievigen sneeuwval. STADSNIEUWS. r' Men vestigde er onze aandacht op dat ambtenaren van den Raad van Arbeid alhier tegenwoordig langs de huizen gaan om een kalender voor 1926 te verkoopen en vroeg of iets dergelijks op den weg van bedoelden Raad ligt. Wij hebben ons, naar aanleiding hiervan, gewend tot den directeur, den heet Goslinga, die ons vertelde, dat het hier be treft een door de „Vereeniging voor Raden van Arbeid" ontworpen Sociale Verzekering» kalender, welke ook het vorige jaar in heel het land werd verkocht (hier ter stede zelf» 1400), en welke natuurlijk ten doel heeft reclame te maken voor de Vrijwillige Ouder- doms-Verzekering. Het gaat echter geheet buiten de kas van den Raad van Arbeid af- liier om, terwijl de verkoop wel door ambte naren van den Raad geschiedt, doch alléén in hun vrijen tijd. j NederlandOostenrijk. De vereeniging Nederland-Oostenrijk hield te 's-Gravenhage, onder voorzitterschap van gen.-maj. b. d. F. B. J. KaJH, haair jaarldjlK- sche algemeene vergadering van leden. Inl deze vergadering waren aSa bestuursleden aan de beurt van aftreding de heeren jhr.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2