Gevafie ICoude Sanapirin UIT DE OMSTREKEN. Bij Asthma als veel slijm vastzit, bewijst Akker's Abdijsiroop onschat bare diensten door de weerga loos slijmoplossende werking. 2o. Benoeming van een brugophaler voor «de bediening van de Weesbrug te Oud-Ade. De "Voorzitter doet voorlezing van het inge komen verzoek van A. van Leeuwen uit Warmond, waarbij bij verzoekt om eervol ontslig uit zijn betrekking van brugophaler en wol ingaande 1 November e.k. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag eervol on onder dankbetuiging te verleenen, aan gezien Van Leeuwen bijna 40 jaren deze functie nauwgezet heeft vervuld, waartoe z.h.s. wordt besloten. Als opvolger stellen B. en W. voor te benoemen J. van Leeuwen uit Warmond en wel op een jaarwedde van f 50 waartoe z. h.8. wordt beslaten. 3o. Reclames schoolgeld dienst 1925. Een tweetal reclames van W. Noordhoek uit Oude-Wetering en J. G. Bontje te Wou- brugge worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Hierna geschiedt mededeeling van o.m. de volgende ingekomen stukken: a. Verzoek van het R.-K. Kerkbestuur van St. Jacobus te Oude-Wetering om be schikbaarstelling van de benoodigde gel den voor de aanschaffing van 3 schoolban ken. Voorstel van B. en W. de gevraagdo gelden beschikbaar te stellen. Z.h.s. wordt een bedrag van f 75 beschikbaar gesteld. b. Verzoek van 't R.-K. Kerkbestuur van St. Jacobus te Oude-Wetering om een voor schot op de gemeentelijke vergoeding, over eenkomstig artikel 101 der Lager Onderwijs wet voor het dienstjaar 1925. Voorstel van B. en W. een voorschot toe te kennen groot f 165. Conform bet voorstel van B. on W. besloten. c. Verzoek van de Gewestelijke Land- Btormcommissie Zuid-Holland-West om toe-, kenning van een subsidie, groot f 100, voor het jaar 1926. Voorstel van B. en W. een subsidie toe te kennen van f 50. Z.h.s. aan genomen. d. Verzoek van de R.-K. Verecniging „Moederschapszorg" te Heerlen om toe kenning van een jaarlijksche subsidie van f 25 ten behoeve der Kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen. Voorstel van B. en W. het adres voor kennisgeving aan te nemen. Conform het voorstel beeloten. De overige stukken worden voor kennis geving aangenomen. Bij de rondvraag deelt de Voorzitter mede, dat de foto vóór den aanvang van de vergadering genomen, niet zoo maar eon voorstel van zich zelf of van een of an der is geweest, maar dat die foto met opzet gemaakt is als afscheidscadeau voor den heer Van Andel. Hoewel deze nog niet of ficieel zijn ontslag genomen heeft, aldus spr., is het toch reeds beslist, dat de heer Van Andel 13 October e.k. zich met zijn gezin zal inschepen naar Amerika en dus niet langer raadslid blijven kan. Het is spr. een behoefte den heer Van Andel van deze plaats hartelijk dank te zeggen voor de wijze, waarop hij gedurende zijn raads lidmaatschap de gemeente heeft weten mede te besturen. Het is altijd èn uit den toon èn uit de keuze der woorden van den hoer Van Andel gebleken, dat deze sprak en oordeelde alleen in het belang der ge meente, zoodat volgens spr. de heer Van Andel zich altijd heeft getoond een man van de daad, een man van den geest zonder aanzien des persoons. Als blijk van sympa thie hebben B. en W. dan ook besloten den heer Van Andel bij zijn vertrek een foto van de leden van don Raad te over handigen als blijvend aandenken aan de prettige samenwerking. Spr. hoopt dat deze foto een eereplaats in zijn nieuwe woning moge innemen en dat hij nog dikwijls daar door aan Alkemade zal terugdenken. Spr. wenscht ten slotte namens alle ledon den heer Van Andel en zijn gezin een voor spoedige reis en Gods besten zegen op zijn verder levenspad. De heer Van Andel dankt den voorzitter voor de hartelijke woorden tot hem gericht en zegt, dat de tijd van zijn raadslidmaat schap bij hem altijd in aangename herinne ring zal blijven. Hierna richtte de Voorzitter nog een woord van gelukwensch tot het oudste lid van den Raad, den heer A. Bouwmeester, .die heden den dag herdenkt van zijn 40-ja- rige echtvereeniging. Spr. wensoht den heer Bouwmeester namens alle leden van harte geluk en zegt dat de leden uit sym pathie hem morgen een bewijs van hun be langstelling zullen toonen. De heer Bouwmeester dankt den Voorzit ter voor de gesproken woorden, waarna de vergadering door den Voorzitter wordt ge sloten. Hazerswonde. Gisternacht is bij dr. M. P. Doorenbos alhier ingebroken. Vermist wordt ongeveer f 500 aan tafelzilver en f 200 aan contanten. De dief of dieven wisten blijkbaar goed de plaats, waar een en ander geborgen was. De politie heeft de zaak in handen. Leiderdorp. Bij de gisteravond in café Ramaker gegeven simultaanseance door den heer W. J. v. d. Voort te Alkemade, voor de onlangs opgerichte Leiderdorpsche Dam club, werden door den heer v. d. Voort 10 van de 14 partijen gewonnen, 1 remise en 8 verloren. Hiervan waren de winners de heeren S. Zwanenburg, S. van der Reek en L. van Egmond Dz. Daar deze avond meer was bedoeld als propaganda voor boven genoemde club, die aanvankelijk nog uit 10 leden bestond, is deze een succes geweest, daar er 14 leden toetraden. In de maand September zijn ter secre tarie als bedrijf slachting aangegeven 13 runderen en 15 varkens; als noodslachting 6 runderen, 5 schapen en 1 varken. Afge keurd zijn 2 runderen en 3 schapen. A.an keurloon werd ontvangen f204. Oude-Wetering. Dinsdagmorgen werd de spoorbrug over de Ringvaart alhier aan gevaren door een motorvaartuig. Een zware paal knapte daarbij af, De motor wilde doorvaren, doch werd te Nieuwe-Wetering ,YÓÓr de brug gehouden, welker bruggeman van de aanvaring had kennis gekregen. Toen kon proces-verbaal worden opgemaakt. De schade zal wel vergoed moeten worden. Roelofarendsveen. Dinsdagavond brak brand uit in de bloembollenschuur, eigen dom van Gebrs. van der Zwet alhier. Ge lukkig werd door een der huisgenooten de brand spoedig ontdekt. Door den heer Van der Zwet en de omwonenden werd nu in allerijl begonnen met emmers water op bet vuur te werpen. Door dit krachtig optreden werden de vlammen gedoofd en bleef de brand alleen tot den zolder van de schuur beperkt. Het ontstaan van den brand is waarschijnlijk te wijten aan een niet vol-, doende verzorgde petroleumkachel, die op den zolder was geplaatst. Waddinxveen. De zoon van den heer v. d. M. alhier, die Dinsdag in het Noord einde reed met een aangespannen voertuig, werd door een auto aangereden. Het voer tuig werd onderst boven gegooid en ernstig beschadigd. Ook het paard bekwam ernstige wonden aan kop en pooten. De voerman kwam met den schrik vrij. De autobestuur der is onbekend gebleven. Onze plaatsgenoote mej. v. d. Zwaard, die onlangs slaagde voor het examen L. O., is als assistente toegelaten op de O. L. School aan het dorp alhier. Men is thans begonnen met het op ruimen van de ruïne van den brand in de houtzagerij der firma Alblas. Zoo spoedig mogelijk zal worden begonnen met den bouw van een nieuw zagerij enz. RECLAME. Kies- en Aangezichtspijn, Influenza, Rheumatiek, verdrijft men door de genezende, pijnstillende werking van Buisje 75 ct. 4583 (Mijnhardt) Haarlemmermeer. Omtrent de plaats gehad hebbende aanbesteding voor den bouw van een Jeugdkapel annex nieuwe kosters woning naast de Ned.-Herv. Kerk, te Hoofd dorp, vernemen we, dat de laagste inschrij vingssom nog verre de raming heeft over troffen, zoodat nog niet tot gunning kan. worden overgegaan, en getracht zal worden het gewenschte doel te bereiken door het plan eenigermate te vereenvoudigen. Een met hout beladen vaartuig, da\ Maandag in de Ringvaart^ nabij! den Kruis weg alhier lag vastgemeerd, bleek Dinsdag morgen verdwenen te zijb. Het hout lag overal, zelfs eenige kilometers ver, te drijven. Wat er van het schip geworden is, werd tot heden niet vernomen. Voor de betrekking van onder .v&zarei i aan de bijlzotidere school in het Oosteinde, hebben zich niet minder dan 176 sollicitanten aangemeld. De ophaalbrug aan de halte Lijnbaan van de Haarlemmermeerlrjiaen geraakt? Maan dagmiddag door het breken van een bout in 't ongereede, waardoor -het treinverkeer vertraging ondervond. Gelukkig kon de brug spoedig hersteld worden, zoodat nog den zelfden middag het verkeer weer normaal kon plaats hebben. Woensdagavond werd in het gebouw van den Ned. Protestantenbond te Hoofddorp een ledenvergadering gehouden van het Nulsdepartement Haarl emmermeer. Eerst werden eenige huishoudelijke zaken afge handeld. Nadat de aftredende bestuursledea waren herkozen* was het bestuur als volgt samengesteld: S. Silver, voorzitter; W. J. Klaver, secretaris; C. Jeuring, penningm.; zuster M. Feikema; E. Wilmink, en D. Treur. Hierna werd een bespreking gehouden over het programma voor het a.s. winterseizoen Besloten werd in de maand November een voordracht- en muziek- en zangavond te organiseeren en de dames-reciteerclub uit te noodigen, daartoe weder haar medewer king te verleenen. Verder zullen sprekers tot het houden van nutslezingen worden uifr- genoodigd. De heer G. v. d. Tang, rijksveld wachter te Vijfhuizen, is tijdelijk overge plaatst naar De Kooi bij! de Zuiderzeewerken. De heer W. Bruin, te Zwanenburg, zal zijb dienst waarnemen. Men meldt ons uit Aalsmeerderdgk: In deze buurtschap wordt steeds meer land in cultuur gebracht voor den tuinbouw. Steeds verrijzen meer kassen, waarin rozen, chrysanten en andere bloemen geforceerd worden. Momenteel zijn het vooral de chry santen, die voor hoogen prjjta op de Aalsm. veiling worden verhandeld; 50 cent per stuk' is geen zeldzaamheid. Deze bloemsoort wordt veel naar Duitschland verkocht. Hillegom. De volgende week wordt be gonnen met de reeks van uitvoeringen eener nieuwe revue, getiteld: „Daar kan je niet meer af", ten bate van de missie van pater Van het Westeinde, orde van St. Franciscus van Salus. Deze orde heeft in Nederland nog geen Moederhuis, doch dit is in voorberei ding en zal zee^ waarschijnlijk te Tilburg verrijzen. De hoofdpersonen in deze liefdadigheids- uitvoeringen zijn Sam, Bram en Roosje, ter wijl circa 50 personen aan de Revue mede werken, alle bekende amateurspelers. Ver moedelijk wordt gespeeld te Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Velseroord, Haarlem Leiden etc. Katwijk aan Zee. Dat de,ziekenauto van de Verpleging „Katwijk" in een kort tijdbe stek de sympathie der inwoners heeft ver worven, blijkt wel hieruit, dat, naar de fir ma Franse Co. ons mededeelde, er in de maand Sept. vanaf den derden dier maand, toen hij in gebruik kwam, reeds 13 patiënten mede zijn vervoerd. Ment roemt dan ook alom het gemak, met dit rijtuig verkregen. Aan den afslag van haring waren 5 partijen aangevoerd. De volgende prezen j werden per kantje verkregen: 2270 kantjes Volle haring: Volle haring (Noord) f27.10 128.50, en Volle haring (Zuid) f4.10— f25.80; 4 kantjes Maatjesharing f20.15 f30.25; 66 kantjes IJle haring f 19.80 f20.25; 630 kantjes Steurharing f 19.50 £20.75, en 14 kantjes Makreel fllf23. Rijnsburg. In bijzijn van een aantal genoodigden is Dinsdag alhier de winter land- en tuinbouwcursus geopend. Namens het bestuur van de Commissie, van Toezicht heette de voorzitter, de heer S. Schoneveld, allen hartelijk welkom. Een cursus als deze, zei spr. vervolgens, is voor Rijnsburg niet nieuw, en terug ziende op de vroeger opgedane ervaringen, waaruit weinig bleek van de sympathie der bevolking, zou bijna de moed gaan ontbre ken een nieuwen cursus op te richten. Maar gezien de steeds toenemende cul tures, de belangrijke plaats die bloembollen en snijbloementeelt innemen en de weer op- lovende groententeelt, konden wetenschap pelijke en practische voorlichting niet lan ger gemist worden. Waar de welvaart van Rijnsburg afhangt van de bloemen- en groententeelt, is een cursus als deze drin gend noodig, b.v. voor de bemestingsleer. Spr. bracht dank aan den heer Volkersz, rijkstuinbouwconsulent, voor zijn groote be langstelling, blijkende ook uit zijn aanwe zigheid bij de opening en voorts aan de boeren Konijnenburg en Drent van Wasse« naar, die bereid werden gevonden het on derwijs op zich te nemen. Voorts dankte spr. B. en W. en de raads leden, die door hun tegenwoordigheid hun belangstelling deden blijken en B. en W. voor de betoonde medewerking, door een verwarmd en verlicht lokaal disponibel te stellen. Ook dc commissie van toezicht op het lager onderwijs dankt spr. voor haar tegen woordigheid, en wanneer deze commissie haar toezicht ook zou willen uitstrekken tot het hier te geven onderwijs, zou dit zeer op prijs worden gesteld. Ziende op hetgeen vroeger reeds is ge-, presteerd, heeft spr. goede verwachtingen van dezen cursus. Spr. richtte een woord van vermaning en opwekking tot de cursisten, opdat de kenni9 hier op te doen, moge strekken tot hun persoonlijke welvaart. En hiermede verklaarde spr. den cursus voor geopend. De heer Volkersz dankte voor de harte lijke woorden, tot hem gericht. Spr. ver klaarde, dat zijn aanwezigheid ter plaatse niet enkel was een gevolg van zijn beroep, bet behartigen van de belangen van den tuinbouw in zijn district, maar ook omdat spr. zich altijd beeft verwonderd, dat een plaats als deze het zonder cursus moest stellen. De oorzaak biervan was niet gebrek aan belangstelling van de plaatselijke vereeni- gingen, die juist zoo buitengewoon veel be lang in den cursus stellen en door wier sa menwerking deze thans ook tot stand is ge komen. Wellicht dat de moeilijkheid om vol doende deugdelijk onderlegde onderwijs krachten te verkrijgen, een omstandigheid van gewicht was. Temeer verheugde spr. zich thans, dat in dit belangrijke tuinbouwcentrum ten cursus lot stand kwam, met leeraren als de heeren Konijnenburg en Drent, die zoo ten volle voor hun taak berekend zijn. Spr. hoopt, dat de verwachtingen van de- dezen cursus ten volle zullen worden be vredigd. Hiervoor is noodig, "behalve toewijding van leeraren en cursisten, een groot door- zetlingsvermogen, en ook een getrouw be- I zoek van den cursus, waartoe spr. allen opwekte. Zich aansluitende bij de woorden van donk van den voorzitter, wenscht spr. den cursus veel succes en zegt hij toe, dat elk beroep op zijn medewerking zal worden be antwoord met den, steun, die de cursus be hoeft. De burgemeester, die daarna het woord voerde, zeide aan het gesprokene weinig toe te zullen voegen. Spr. was verheugd over het génomen ini tiatief en over het groote aantal leerlingen, en zeide overtuigd te zijn, dat in een plaats als deze, waar de bloementeelt zulk een be langrijke factor is, de cursus een groot deel van de gemeente ten goede zal komen. Spr. eindigde met de beste wenschen voor den cursus en de hoop uit te spreken nog eens een jubileum daarvan -te mogen vieren. De heer J. G. Vreeswijk, als voorzitter van de Commissie van Toezicht op het L. O., dankte namens *die Commissie voor de ont vangen uitnoodiging. Gaarne betuigt de com missie haar instemming met de oprichting van den cursus en zij hoopt dat daarvan een dankbaar gebruif zal worden gemaakt, en dat de leeraren dankbaar zullen kunnen zijn over de te piaken vorderingen en dat hun arbeid de bevolking ten goede mag komen. Hierna spraken nog de heeren v. Konij nenburg en Drent, die het program van werkzaamheden voor dit winter-halfjaar ontvouwden. De lessen zullen worden gegeven Dins dags van 710 uur door den heer Drent en Vrijdags van 710 uur door den heer v. Konijnenburg, die beiden aandrongen slipt op tijd te komen en geregeld de lessen te volgen. De heer v. Konijnenburg zal de theore tische lessen geven en wel natuur- en schei kunde, dierkunde, plantkunde en kennis van den grond, terwijl de heer v. Drent het prak tische gedeelte verzorgd en zal behandelen o.a. het beginsel van de grondsoorten, be schutting en afwatering, opkuilen enz. Nadat de heer S. Schoneveld de verschil lende sprekers nog had gerepliceerd, ver lieten de cursisten het lokaal, terwijl de ge noodigden nog eenigen tijd in gezellig sa menzijn bijeen bleven. Gisteravond trok het harmonie korps „Wilhelmina" met volle muziek door het dorp, wat begrijpelijkerwijze met het mooie weder, verbazend veel volk op de been bracht. Het doel van den tocht bleek te zijn het Hofje, waar aan het echtpaar D. v. Delft, dat gisteren zijn gouden bruiloft viert, een serenade werd gebracht. Nadat de muzi kanten waren onthaald, werd weder met de muziek teruggemarcheerd, waarbij aan den Oegstgeesterweg, aan het zilveren echtpaar N. Zandbergen een serenade werd gebracht. SaEsenheim. De Vereeniging van oud deelnemers van Landbouwcursussen heeft in Het Bruine Paard vergaderd. Met een woord van welkom opende de voorzitter de tamelijk goed bezochte verga dering.' Hij releveerde in 't kort, wat sedert de oprichting der vereeniging alzoo voor de leden was gedaan. Redenen, om ontevreden te zijn, waren er dan ook niet. Toch zou hij gaarne zien, dat de belangstelling wat groo- ter werd. Immers lang niet allen, die aan de cursussen hdbben deelgenomen, waren op dezen avond aanwezig.. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd goedgekeurd. Hierna stelde de voorzitter aan de orde, te bespreken, wat dezen winter in het belang der leden kan worden gedaan. Het bestuur meende dit aan de vergadering te moeten overlaten. Voorgesteld werd toen, een of meer voordrachten te houden over veeteelt en erfelijkheidsleer, wat algemeen bijval mocht verwerven. Het bestuur zal trachten een spreker te krijgen, dde deze onderwerpen kan behande len. Ook verklaarde het bestuur zich bereid de mogelijkheid te onderzoeken van het houden van een melkcursus. Nog deelde de voorzitter mede, dat door de afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw een cursus wordt gehouden in bemestingsleer en wel te Sas senheim. Alle aanwezigen gaven zich als lid op. Propaganda zal worden gemaakt, om bet aantal delnemers zoo groot mogelijk te doen zijn. Het organiseeren van een kaasdag zal later nog eens worden besproken. Besloten werd het boekjaar te doen eindi gen op 30 September Omtrent de indeeling van de bibliotheek werd geen beslissing ge-, nomen. Dit punt werd tot een volgende ver gadering aangehouden. Hierna 9loot voorzitber, met een woord van dank aan de aanwezigen, de vergade ring. Van de Teylingerlaan kwam een auto en uit de richting Lisse een motorfiets. De bestuurders van bedde voertuigen hadden geen signaal gegeven en daardoor eikaars nadering niet opgemerkt. Een botsing was het gevolg. De motorfiets werd vrij ernstig gehavend; van de auto waren de lampen stuk. De raad vergadert Vrijdag, 9 October, des namiddags 7 1/2 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Comptabiliteit 1925. 3. Staten van Achterstand 1924. 4. Vaststelling gemeente-rekening 1924. 5. Vaststelling rekening grond- en woningbe drijf 1924. 6. Vaststelling borgtocht admini strateur-boekhouder bedrijven. 7. Verkoop bouwterrein Rusthofflaan. 8. Verkoop onder wijzerswoning Hoofdstraat no. 163. 9. Ont slag en afscheid raadslid C. S. Sixsma Baron van Heemstra. De Vereeniging Sassenheimsclie Be waar-, Naai- en Breischool heeft een buiten gewone ledenvergadering gehouden. Het voornaamste punt van de agenda was: om zetting der school, die sedert jaren een neutraal karakter heeft gedragen, in een Christelijke. Na gehouden stemming bleek de meerderheid der aanwezigen vóór om zetting. De statuten zullen nu worden ge wijzigd en opnieuw Koninklijk moeten wor den goedgekeurd. Hierna bestuursverkiezing. De dames Kaptegn en Van Heemstra hadden bedankt. In haar plaats werden gekozen de dames Krflkamp en Molenaar. Bovendien werd nog als bestuurslid gekozen mevr. Wiepkema. Het bestuur bestaat thans uit acht leden. Vier moeten behooreo tot de Ned.-Herv. en vier tot de Gereformeerde Kerk. Tot voorzitster werd door het bestuur gekozen mevr. Le Clercq; tot le secretaresse in plaats van mevr. Fortuin, die voor deze functie had bedankt, mevr. "Wiepkema, en tot 2e secretaresse mevr. Van den Wilden. Vanaf heden moeten de melkbussen van onze melkventers voorzien zijta van een band, waarop duidelijk zichtbaar moeteo zijn de woorden melk of karnemelk, al naar den inhoud van de bussen. De Raadsvergadering zal niet plaats hebben des namiddags halfaoht* maar dee namiddags om halfdrie uur. I Voorschoten. Maandag a s. wordt de oude brug over den Rijn nabij het Haog- sche Schouw verwijderd en zal spoedig van het oude Schouw met veel meer te vinden zijn. Gemeenteraad. Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig zijn alle leden behalve W. A. A. J. Baron Schimmel penninck v. d. Oije; er is één vacature. Het lezen van de notulen der vorige ver gadering wordt aangehouden tot de volgen de raadsvergadering. Tot commissieleden voor het onderzoek der geloofsbrieven van den heer J. Taat worden benoemd de hee ren J. A. Mens, A. Verboom en W. G. Duy- nisveldl, terwijl de openbare zitting tijdelijk wordt geschorst. Na heropening der openbare zitting doet de heer J. A. Mens mededeeling van de be vindingen der commissie. Alles is in orde bevonden en rapporteert de commissie dait tot toelating kan worden besloten. Door den waarin, secretaris, den heer A. P. Schram de Jong, wordt, nadat de raad tot toelating heeft besloten, het nieuwbenoemde raads lid binnengeleid en legt de heer J. Taal de bij de wet veredscihte eeden af. De voorzit ter wensoht den heer J. Taal geluk met zijn benoeming. Vervolgens wordt overgegaan tot de be noeming van een wethouder. Uitgebracht Wonden tien stemmen, waarvan acht op den heer C. Eggink Sr. en twee blanco, zoodat de heer C. Eggink Sr. tot wethouder is gekozen. De heer C. Eggink Sr. neemt de benoe ming aan. De voorzitter wenscht den nieuw benoemde geluk met het blijk van verliou- wen in .'hem gesteld, levens den raad en gemeente, waar de nieuwe wethoudet iemand is van rijke ervaring, groote kennis van gemeentezaken, waarin 'hij 9teeds ve«' belang stelt. In de 15 jaren dat de heer C. Eggink Sr.1 zitting heeft als raadslid heeft hij vele langrijke adviezen bij de behandeling van gemeentezaken verstrekt en behoort hij niet meer tot de jongere raadsleden, noemt spr. hem „De rechte man op de rechte plaats". De wethouder C. Eggink Sr. zegt hierna dank voor de hartelijke woorden tot hem gericht en het vertrouwen dat in hem is ge steld door de raadsleden. Spr. hoopt dat zijn arbeid, hoewel hij niet zóó jong meer is, geen teleurstelling mag zijn en dat de Heere hem kracht en wijsheid mag schen ken om alles te vervullen. Door de raadsleden wordt de heer Eggink i] gelukgewenscht. De openbare zitting wordt hierna goslo- II ten en gaat de raad in comité-generaal ter 'l behandeling van het el e c tri-ci tei tsc on l ra c 1. Warmond Gisteravond had in het ho tel ,.de Zon" alhier de leest- of vaandelavond plaats, in verband etaande met de inwijding van het vaandel, welke vorige week heeft plaats gehad, van de afdeeling Warmond van den Ned. R.-K. Bond van Politie-ambtena- Tegenwoordig waren hierbij de eere-voor-1 zilter, burgemeester A. J. Schölvinck van Warmond, de burgemeester van Voorhout, de bondssecretaris de heer Klein uit Haar lem, de bondsvoorzitter de heeT v. Duin uit Rotterdam, de voorzitter van de afd. Rotter dam de heer Kluts,-alsmede verschillende be stuursleden van de afdeeling Leiden. De heer J. B. Kaas van Lisse, afdeelings- voorzitter, opende de vergadering met den Christelijken groet om daarna allen een har telijk welkom toe te roepen, waarna hij wees op het belangrijke feit dat de afdeeling te vieren had, met het verkrijgen van een vaandel, wat hij hoopte dat het teeken mocht zijn dat de afdeeling steeds meeif in bloei zou toenemen. Spreker en ieder, kon over de fraaie uil voering, en keurige uitbeelding van de voor stelling tevreden zijn, waarvoor de vervaar- digster de firma van Oven een woord van lof toekwam. Door verschillende sprekers-, als de eexe voorzitter en beschermheer, den burgemees ter van Voorhout, den bondsvoorzitter, en de vertegenwoordigers van de afdeelingen Lei den en Rotterdam werd het woord gevoerd en de afdeeling gelukwenscht met het wer kei ijk prachtige vaandel. Het verdere van den avond werd daam door leden en hun eohtgenooten en genoodig den, in gezelligheid door gebracht. Een strijk je uit Lisse dat zich beschikbaar gesteld bad om het muzikale gedeelte te verzorgen, en menige luimige voordracht werd ten beste gegeven, waarbij ook velen van de genoodig den proeven van hun kunnen leverden, en L allen een recht feeslelijken avond meemaak ten. Wassenaar. In Café „Den Nieuwen Deyl" kwamen Dinsdagavond de leden van de onlangs opgerichte Neutrale Midden- standsvereeniging bijeen. De voorloopige Voorzitter, de heer A. van der Lee, heette allen welkom en bracht dank aan het be stuur van de Koningin Wilhelmina-Vereeni ging voor het organiseeren tijdens de jong ste feesten van een etalage-wedstrijd, waar door de winkeliers bij elkaar waren gebracht en de eerste stoot was gegeven voor oprich ting van deze vereeniging. Spreker memo reerde ook de in de laatste weken gevoerde acte voor wijziging van hot telefoontarief en sprak lof over de plaatselijke afdeeling van de Hanze, met welker samenwerking deze actie was ontplooid. Spreker hoopte, dat te dezer plaatse een krachtige middenstands- vereeniging zou ontstaan en drukte het ver trouwen uit, dat de leden alles in het werk zouden stellen, om dit te bereiken. Hierna werd besloten onmiddellijk een de finitief bestuur te verkiezen en dit te doen beslaan uit 5 leden. Tot voorzitter werd met algemeene stemmen gekozen de heer A. van der Lfee en tot bestuursleden de heeren W. Lankhorst, D. van den Burg, J. Th. Botzen en H. van der Helm, die zoover aanwezig zich de benoeming lieten welgevallen Een 2-tal leden werd bereid gevonden om mede te werken tot samenstelling van een reglement Door den Voorzitter werd vervolgens mede gedeeld, dat de heer Mr. J .Schokking, alhier zich gratis had beschikbaar gesteld voor het geven van adviezen voor de Vereeniging en dat aan de leden voor een particulier advies slechts f 1 in rekening zou worden gebracht Deze mededeeling werd met ingenomenheid ontvangen. Tenslotte deed de voorzitter voorlezing van het adres, gericht aan den Directeur-Gene raal der posterijen, waarin de middenstand te kennen geeft gaarne een meerder abonne mentsgeld van f 10 te willen betalen voor tarief A, wanneer tarief C maar niet zal wor den ingevoerd. Na eenige bespreking werd besloten een contributie te heffen van f 5 per jaar en de eerste maal over het tijdvak van 1 October 192531 December 1926 een bedrag van f 6.25 bij te dragen. Nadat het bestuur had toegezegd naar eefl geschikt vergaderlokaal in het Dorp te zullen omzien, werd de bijeenkomst gesloten. Met ingang van Zondag, 11 October a.f- zal de Zondagsbestelling der posterijen niet meer plaats hebben. RECLAME. 4581

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6