ENGELSCHE LES No. 20113. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 6 October Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. I 'jd. 3 j. UIT DE OMSTREKEN. wordt gegeven te SASSENHEIM door Neemt deze gelegeitieid de taal te leeren. Alphen. Burger 1. Stand. Bevallen: H. de Vries geh. Schellingerhout, D A. v. d. Gaag geb. Resting, D. A. f Lagerweij geb. van Leeuwen. D. E. H. y. d. Klein geb. Yerbii, Z. A. G. Stans geb. de Kramer, D. M. M. Vallentgoed fceb. Burgers, D. A. E. Crone geb. Van Hoorn, Z. J. L Griffioen geb. Dillo, Z. M. Houtman geb. v. d. Schee, Z. M. H. y. Wageningen geb. Waltman, levenl. D. Gehuwd: C. H. J. v. .Frankfoort jm. 27 j. $n E. J. Redegeld jd. 22 j. 'T. C. Verruijt f jm. 25 j. en J. Verseput jd. 21 j. Overleden. K. Bleijenberg wed. van C. I Verboom 76 j. A. Zuidervaart echt gen. I van H. M. Bruines 79 j. G. Batelaan Gevestigde personen: Hca. Maas, Gouw f 8luisweg 94, uit Texel; Aa. J. Groen in '4 Woud, Noordeinde 50, uit Ter Aar; C. C. v d. Ent Braat. Julianaslr., 88. uit Voor burg; J. M. Goedemondt en gezin, Raadwijk- slraal 13. uit Waddinxveen; Tje. Smeding, Gncphock 25, uit Bodegraven; J. Schijf en gezin. Raadwijkstraat 21, uit Woubrugge; L. Kalshoven en gezin, Raadwijkslr. 5, uit Ter Aar; D. de Graaf en gezin, Brittenrust- slraat G, uit RotterdamH. Stapper en gezin Oranjestr. 53. uit Bodegraven; Ha. v. Har- lingen. West-Kanaalweg 17, uit Nieuwkoop; Ha. M. v. d. Wissel, Raadhuisstr. 44, uit Valburg; Kinderen Boslooper, Raadhuisstr. '44, uit Waddinxveen. Vertrokken personen: C. Wijsman en ge zin. naar Woubrugge; P. J. de Graaf, naar Leiden; Ma. v. d. Heuvel, naar Baraeveld; J. P. F. Kosters, naar Baarn; Ja. Looyen- slein, naar Amsterdam; F. v. Nieuwpoort, naar Vianen; J. Vcrduijn naar Franeker; D. Kirpestein naar Zevenhuizen; IL Kaal. naar Amersfoort, H. M. Vermeulen, idem; W. J. Dorleijn, naar Gouda; Ma. Vellekoop. naar Den Haag-, Pa. E.-v. Vliet, naar Hoofddorp. Ca. J. Blansjaar, naar Warmond; Aa. G. M Verschoor, naar Rotterdam. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on- I bekend zijn Terugontvangen in de 2e helft van October '25. Brieven Binnenland: Mej. N. Plug. Schoolstraat 75; T. Verbree, Lopik. f Briefkaarten Binnenland: Korbee. Noord- wijk-Zee; De Vries, Zwammeidam; T. H. v. Leeuw, Den Haag; T. Tongelet, Amsleidam; A. v. Bergen, id; een briefkaart zonder adres Alkemade. Vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 7 October 1925, des namiddags om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Vaststelling gemeente-begrooting, dienstjaar 1926. 2o. Benoeming van een brugophaler voor 'de bediening van de Weesbrug te Oud-Adc. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om biervoor to benoemen J. van Leeu wen uit Warmond en wel ingaande l No vember e.k. op een jaarwedde van f 50. So. Reclames schoolgeld, dienst 1925. 4o. Ingekomen stukken en mededeeiingen. Boskoop. Zaterdag kwam een heer uit Bodegraven J. Z. genaamd, zoodanig met zijn rijwiel over een staaldraad van een echip te vallen, dat zijn rijwiel totaal ver nield werd. De schade is door den schipper betaald. Hazerswonde. Door den rijksconsulent den heer Neys van 's-Gravenhage, is alhier een landbouwcursus begonnen met 17 leer lingen. De lessen worden tweemaal per week gegeven in de openbare school en als leeraars treden op de heeren E. van de Ban, hoofd der school te Reeuwijk en A. de Vos. 'hoofd der Ger. School te Voorschoten. Burgerl. Stand. Bevallen: J. Gesehien, geh. Jongepicr, Z. M. A M. Heemskerk, geb. van der Horst, Z. C. M. Smits geb. van der Poel, Z. E. N. Qualm geb. Gommerse, Z. Overleden; L. Vonk wedr. van E. van den Bosch 82 j. H. J. Marcel is 22 (overl. Ie Rosmalen). Gehuwd: M. J. Derks. 29 j. en C. J. Aver- dicck. oud 29 j. Gemeenteraad. Voorzit Ier: Burgemeester Vermeulen. .Te genwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de secretaris de notu'en leest, die daarna worden goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling ^an in. gekomen stukken, w. o. een schrijven van Ged. Staten goedkeurende het heffen van* tol aan den Gemeeneweg, met tevens goed keuring van het nieuw gestelde tarief, dat nu meer in overeenstemming is gebracht mei den tijd en de eischen van dien. Ingekomen is het verslag van den Keu ringsdienst te Leiden voor deze gemeente Aan den landstorm is een dankbetuiging ingekomen voor de verleende subsidie, van f 25, met verzoek deze ook voor het "volgend jaar te mogen ontvangen, wat aan gehouden werd tol de behandeling der be grooting. Aan de familie Binnendijk is een dank betuiging ingekomen, voor den verleenden toeslag op het pensioen Van hun overleden vader, wat deze genoot als oud-gemeente werkman. Aan de Holl. Mij. v. Landbouw, aid. Hazerswoude. is een verzoek ingekomen ora gebruik te mogen maken van een school lokaal voor het geven van een lanöbouw- Wintercursus. Dit wordt toegestaan- even als een gelijk verzoek voor het houden van een tuinbouwwinlercursus, wat zal geelhe den in overleg mei hjet schoolhoofd Aangeboden wordt hierop d? begroeting van de waterleiding, waarvan de eind- cijiers zijn voor inkomsten en uitgaven gewonen dienst f 12.740. voor kapitaaldiemX i 11 lo,ll. Deze cijfers waren voor de hierop aange boden gemeentebegrooling 1926, voor in- f loqa-r n„en Agaven gewonen diens» f Q7on"fto waaronder voor onvoorzien n v v<>or fcaphaaldicnst f 3955,26. i Ie Aoorzitter merkte hierbij op. dat hoe wel het saldo minder was dan het vorig jaar, het percentage niél behoefde verhoogd te worden en de opcenten op de vermogens belasting nog hac^den kunnen worden ver laagd. Als leden van de commissie voor onder zoek voor die begrooting werden na stem ming gekozen de heeren M. Heylker, L. Noordam en D. Buitenhuis, welke hun be noeming aannamen. Hierna kwam aan de orde do vaststelling van de instructie van den gemeente-opzich ter, welke na voorlering aldus werd vast gesteld, behoudens dat de raad dispensa tie kan verleenen, en niet B. en \V., om buiten de gemeente zioh te vestigen, waar door het artikel kwsm te luiden, dat de functionaris verplicht is in de, gemeente te wonen." Eenige af- en overschrijvingen werden goedgekeurd, waarna het voorstel „Tol Ge meeneweg" in eigen beheer te nemen over 1925, in behandeling kwam. De Vooratter deelt mede, dat thans de tol verhuurd is voor r 2460 omdat het nieu we tarief niet in ord? was gekomen. B. en W. stellen thans voor den tol voor één jaar in eigen beheer te nemen, ten einde een goed overzicht te hebben over de inkomsten enz. Reeds was door B. en W. tot het voor stel besloten, toen door den tegenwoordi- digen pachter den heer Tijhuis uit Rijsber- gen, een verzoek is ingezondèn den tol we derom voor 1936 te mogen pachten, thans voor een pachtsom van f 5600. Adressant doet dit bod, in aansluiting op het thans in te voeren tarief, waarbij hij toch altijd nog rekening moet houden met de vrijstel lingen, welke ingezetenen genieten. De Voorzitter deelt in dit verband nog mede, dat er o.m. een der autobus-onder nemers, zïcli hier in de gemeente metter woon gevestigd heeft, die daardoor vrijdom genoot. Desniettegenstaande zonden B. en W. toch hun voorstel willen handhaven en voorloopig voor 1 jaar den tol in eigen be heer nemen. Reeds kan de voorzitter mcdedeele», dat voor het waarnemen van die functie een ervaren kracht te verkrijgen is, en voor controle zal gezorgd worden. De Raad kon met het voorstel meegaan, vooral als B. en W. de verzekering geven dat controle enz. in orde zullen zijn. Mevr. Vermeulen informeerde nog of de gemeente voor dien functionaris niet gebon den is aan een werktijd van 8 uren, trSX ontkennend kon worden beantwoord. De hierop volgende "rondvraag benutte de heer Brugman, door te wijzen op den ▼erkeersbelemmerenden overgroei van hout gewas aan den Gemeeneweg, wat in orde zal komen. De Voorzitter deelde ten slotte nog mede, dat de aanwijzing van het ge vaarlijke kruispunt. Dorpstraat—Gemeene weg, spoedig in orde sal zijn en de brug, waarop de heer Buitenhuis heeft gewezen, een voorloopige reparatie heeft ondergaan, waarna de vergadering werd gesloten. Onde-Wetering. Mej. H. J. B. Poort, onderwijzeres aan de R.-K. Bijzondere school alhier is met ingang van I Novem ber e.k. benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. Bijzondere school te Rijpwetering. Roelofarendsveen. Zondag werd alhier in de kerk van St. Petrus Banden een lief dadigheidepredikatie gehouden door den zeercerw. heer C. van der Salm, pastoor te Delft, voor zijn nieuw te bouwen kerk. De collecte bracht alhier de mooie som op van f 956, benevens een gouden halsketting. Het aantal roodvonkgevallen neomt nog steeds toe. Alleen in de maand Sep tember zijn wederom 44 nieuwe gevallen geconstateerd waarvan een met dood el ij ken afloop. Rijp wetering. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Bijzondere school te Rotterdam is benoemd mej. E. Vellekoop, onderwijzeres aan de R.-K. bijzondere Meisjes- en Jon gensschool alhier. Waddingsveen. BurgerL Stand. GeborenWillem, z. van D. de Leeuw en A Schouten Elizabeth Pieternella, d. van H.^ van Vliet en C. Hofman Theuuis z. van C. de Jong en D. C'. Huisman Woutertje, tl. van J. van Elk en W. van Mooreelaar. OverledenJohannes van Velzen, oud 85 jaren Cornelis Hofman, oud 8 maanden- Gehuwd L. Bloot en L. de Knecht. Zondagnacht had op de Zuidkade een vechtpartij plaats tusschen O. en V. De eerste had den laatste belcedigd en was hem te lijf gegaan. Ook M'ierp hij in zijn drift de fiets van V. in de Gouwe. De poli tie heeft zich met het geval bemoeit, en be zorgde den vechtersbaas een proces-verbaal. Aan het postkantoor alhier werd ge-' durende de maand September ingelegd f 1913.31 terugbetaald f 4036.89. Het. laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3322. Met ingang van gistermorgen is de melk verhoogd en gebracht on 17 cent de li ter. In den nacht van Zaterdag ontstond 1 brand ten huize van zekeren L. in den pol der Bloemendaal. Spoedig was de brand spuit ter plaatse en het mocht gelukken het woonhuis van St. te redden. Het huis var» L. brandde af. Oorzaak onbekend, doch ver zekering dekt de schade. Woubrugge. Maandagmiddag reed onze plaatselijke geneesheer als naar gewoonte naar Hoogmade en bezocht aldaar, een pa tiënt; onderwijl ging zekere I». toen de motor op gang maken en reed er mede weg, met het gevolg dat dc* auto in een loc-htóloot terecht kwam. Te hopen is dat deze verregaande brutali teit streng gestraft wordt en ook de kosten j op hem zullen worden verhaald. Haarlemmermeer. Afscheids- predikatie Evangelist van der Spiegel. Zondagmiddag hield de heer A. v. d. Spiegel, aan wien met in gang van 1 October 1925 eervol ontslag werd verleend als evangelist bij de Ned. Hervormde Kerk, te Ahbenes alhier, zijn af- scheidspredikatie. Het aan den Hoofdweg in dit dorp staand kerkgebouw, dat, ook wat interieur betreft, zoo'n recht vnendelijken aanblik oplevert, was tot in de hoekjes ge vuld. De heer v. d. Spiegel, die tol (ekst had ge kozen 2 Samuel 24 vers 13 laatste gedeelte, hield een gloedvoHe rede en gaf tevens een kort overzicht van zijn aribeid in Abbenes gedurende meer dan 35 jaren en de vele overwonnen moeilijkheden, waaruit bleek dat hij steeds met liefde en toewijding de belangen van de kerk heeft voorgestaan en behartigd en met grooten ijver heeft ge tracht om in Abbenes te bereiken het gchoone doel wal hij zich voor oogen liaJd gesteld „het kerkelijk, godsdienstig leven te bevorderen". Aan het einde van z'n rede gekomen, ge voelde Z.Eerw. zich gedrongen allereerst een woord van dank te spreken tot ds. \ran Beem. predikant bij de Ned. Hervormde Kerk te Nieuwvennep, voor d«e medewerking en de groote welwillendheid die hij steeds van" hem mocht ondervinden. Daarna richt te hij waaideerende woorden tot ds. Van Baaien van de Kaag, hem^ dankende voor zijne tegenwoordigheid en de aangename samenwerking, die hem steeds veel genoe gen heeft gedaan, er levens aan herinne rende, hoe hij voor 35 jaren geleden op 31 Augustus eerst in de Kaag een predikbeurt vervulde en den daarop volgenden Zendag in Abbenes z'n intrede deed. Abbenes was eerst, wat 't kerkbestuur betreft, bij de Kaag ingelijfd en ressorteert nu ruim 28 jaren onder Nieuwvennep. De heer v. d. Spiegel bracht verder een woord van dank aan het kerkbestuur van Abbenes voor het vele goede dat voor hem gedaan is en voor 'i hem toegekend pen sioen. Hij was er van overtuigd, dat hem een hoogef pensioen was gegund, als de financiën van de kerk zulks maar hadden toegelaten. Z.Eerw. richtte ook hartelijke woordon tot den oud-voorlezer Kulk, die 84 jaren oud is en meer dan 50 jaren dit ambt heeft ver vuld; tot den heer Kroes, hoofd van de openbare school te Abbenes, die hem steeds zoo trouw heeft bijgestaan in hel brengen van orde onder de kinderen bij het catecbi- seeren; tot mej. van'Zanen, hoofd van bewaarschool, die een niet gemakkelijke taak heeft te vervullen, doordat ze niet al leen is geroepen om de kinderen te bewa ren, maar ook steeds met zooveel liefde de hoogere beginselen bij de kinderen weet in te prenten; verder tot den voorlezer; koster, organist, vertegenwoordigers van de Jongc- lingsvereenigrng en zangvereeniging, waar van hij de oprichter en eerevoorzitter is. Hierop dankte ds. Van Beem den heer y. d. Spiegel voor het vele goede door hem in het belang van de kerk gedaan. Als spreker de vervulling van z'n moeilijke laak zou karakteriseeren, dam zou hij daarboven wil len schrijven „ijver" en „trouw". .Want hét heeft hem bijzonder getroffen de groote ijver en nauwgezetheid, waarmede de lieer v. d. Spiegel zich steeds heeft voorbereid voor het volbrengen van z'n arbeid eo dal hij daarin zoo groot en trouw is gebleven van het begin tot hel einde toe. Ds. A'an Beem verzocht de gemeente den scheidendon lecraar staande toe te zingen Psalm.121*. 4. De heer v, d. Spiegel bracht nog een woord van dank en eindigde met de woor den: „Ik heb me gegeven zooals ik was; ik heb gegeven wat ik had; meer heb ik niet kunnen doen". Maandagmiddag bracht de heer jhr. mr. dr. A. Roëü, Commissaris der Koningin in deze provincie, een officieel bezoek aan de gemeente Haarlemmermeer. Z.Ex. vergezeld van den hoofdambtenaar ter provinciale Griffie, den heer jhr. mr. Th. M. van Asch van Wijck, arriveerde te onge veer ll1/* uur ten Raadhuize en werd al daar door het dagelijksoh bestuur ontvan gen. Na een kort onderhoud, werd de nieuw gebouwde openbare lagere- en ulo-school en de algemeene begraafplaats te Hoofd dorp, in oogenschouw genomen. Daarna werd ten Raadhuize de lunch gebruikt. Te ongeveer lialftwee zijn de hooge gasten weder vertrokken. Met betrekking tot bet groote plan der drinkwatervoorziening in de Haarlemmer meer, vernemen we dat in den loop van deze week nabij de Cruquius een begin zal worden gdmaakl met het leggen van de transport bui zen Hillegoai. Iri verband met de komende "raadsvergadering schrijft onze correspon dent Het hoofd der openbare school voor U.L. O. heeft verzocht het daarheen te leiden dat aan den gemeenteraad het voorstei wordt gedaan om voor eigen rekening een derde leerkracht te benoemen opdat voor elk leerjaar een leerkracht beschikbaar zal zijn en de ouders er op kunnen rekenen dat hun kinderen degelijk M.U.L.O.-onderwijs zullen ontvangen. B. en W. stellen voor niet over te gaan tot deze aanstelling om dat dan de C'hr. Burgerschool op één en dc K.K. U.L.O. School op twee boventallige leerkrachten aanspraak kunnen maken, het geen te bezwarend wordt geacht. Het Gas- en Waterbedrijf staan onder een directie, maar zij worden apart geadmini streerd, en krijgen ook apart personeel. Voorgesteld wordt den len klerk J. van Vliet van het gasbedrijf eervol ontslag te geven en te nceirien tot boekhouder van elk der twee bedrijven met een jaarwedde van f 1239 voor elke functie. Bovendien wil men een jongste bediende voor het waterbedrijf aanstellen op f 25 per mmnd. In de verc rde- ningen voor ambtenaren veroorzaakt dtt plan eenige aanvullingea. De Nieuwe Haven in tot heden niet erg productief, er is trouM'ens ook nog geen straat aangelegd. Het schijnt gewenscht te zijn de haven ter zijner tijd door te trekken waarvoor een stukje grond aangekocht moet worden van den heer K. Vermey. De grootte is 6 Aren 45 centiaren en de prijs f 2 per vierkante Meter. De verkoopcr wil de-grond echter huren voor f 40 per jaar voor -nbe- paalden tijdL Katwijk-aan-Zee. De heer A. Muller, voorheen onderwijzer aan de Mulo-school alhier, thans hoofd eener Mulo-school te Heerlen, is in gelijke betrekking benoemd te Heemslede. Aan den heer G. Maaskant, onderw. aan de derde Hervormde school alhier is om studie-aangelegenheden verlof van dienst verleend gedurende de maand October. Der traditie getrouw hebben de „groe nen" uit Leiden gisteren, onder leiding van de studenten-schietvereeniging „Pro Patria" een bezoek aan onze gemeente gebracht. Van de haringvisscherij zijn Zaterdag 3 Oct. te IJmuiden binnengekomen 3 log gers. waarvan de vangsten naar Katwijk zijn verscheept, n.l.: KW 19 met 150 kan tjes volle, 131 kantjes sleur, 50 kantjes yle, 15 kantjes maatjes. KW 116 met 257 kan tjes volle, 20 kantjes maatjes, 20 kantjes yle; KW 37 met 197 kantjes voile, 9 kantjes yle, 1 kantje makreel. Zondag 4 Oct. zijn te IJmuidon binnen gekomen 9 loggers, waarvan de vangsten naar Katwijk zijn verscheept, nl. KW 25 met 236 kantjes volle. 80 kantjes yle; KW 5 met 171 kantjes volle, 30 kantjes maatjes, 57 kantjes yle; KW 49 met 540 kantjes volle, 2 kantje-s yle", 2 kantjes makreel; KW 55 met 233 kantjes volle, 30 kantjes yle; KW 177 met 478 kantjes volle; KW 114 met 352 kantjes volle, 4 kantjes maatjes, 91 kantjes steur, 11 kantjes yle; KW 130 met 379 kantjes volle, 2 kantjes maatjes, 12 kantjes yle, 30 kantjes steur; KW 87 met 195 kantjes volle, 23 kantjes maatjes, 17 vaatjes yle, -45 kantjes sleur, en KW 173 met 130 kantjes volle, 70 kantjes steur, 6 kantjes maatjes, 28 kantjes yle. Maandag 5 October zijn binnengeko men: KW 89 rnet 285 kantjes volle, 8 kantjes yle, 57 kantjes steurharing; KW 170 met 198 kantjes volle, 95 kantjes yle haring; KW 13C met 136 kantjes volle, 105 kantjes maatjes, 87 kantjes yle haring; en KW 43 met 172 kantjes volle, 210 kantjes 3teur en 29 kantjes yle haring. De aanvoer van haring was iets groo- ler dan de vorige week, terwijl de navol gende prijzen op den afslag werden geno teerd van 3 partijen, gerekend per kantje. 694 kantjes volle haring f 24.65f 26.50; 31 kantjes maatjesharing 127.95f 29.95; 122 kantjes yle haring 117.10f21.15; 56 kantjes maatjes- en yle haring f 19.45 f22.60; 141 kantjes steurharing f19.15 f21.80, en 16 kantjes makreel f 15f25: Gisteravond vergaderde te Amsterdam het kiescollege der Ned.-Hcrv. Gemeente ter verkiezing van een predikaub uit het gestelde drietal, ter voorziening in de va- cature-ds. Wiersma. Bij dc tweede stemming was met 305 der 334 geldige stemmen gekozen ds. J. Nauta alhier. Bij die stemming verkregen ds. B Gijzel van IJ 1st 118 stemmen en dr. J. Stehouwer te Weeap 11 stemmen. Ds. J. Nauta is daarna door den kerke- ra'ad beroepen. De aangekondigde vergadering van 't bestuur der Melkveehouders met de Melk- inkoopers (melkboeren) had gisteravoud in de Gemeentezaal plaats. De leiding der vergadering was weder om in banden vair den heer J. Uijteoboo gaart (niet A., zooals abusievelijk vermeld was) lid van het hoofdbestuur van den Z--H. bond van Melkveehouders. Spreker riep allen een welkom toe en zette meerendeels op dezelfde gronden als Vrijdagavond uiteen, wat het doel dezer vergadering was. (We achten het niet noo dig dit thans weer te vermelden). Daarna deelde bij mede dat tot zijn niet geringe vreugde tot heden reeds zooveel melkveehouders waren toegetreden tot de Vrijdag opgerichte vereeniging dat reed6 ruim 500 koeien waren ingeschreven- Voor zeker een verrassend resultaat. Na er op aangedrongen te hebben om vooral orga nisatorisch te werkeri en ook een best-uur te kiezen van de melkinkoopcrs werd bij ^aclamatie de inkoopprijs op 15 cent vastgc steld en de verkoop op 19 cent Tot stemming overgaande, werden de heeren L v. Paridon, D. Zwanenburg, Jb. van Duyn Jbzn. en H. Schaap tot bestuurs leden gekozen. Vervolgens bleef men ouderling nog wat van gedachten wisselen, waaruit bleek dat er een goede verstandhouding onder de aanwezigen heerschte. Ten slotte sloot de voorz. de vergadering. De vischventer A Jonker ging heden morgen naar Leiden met negotie, toen hij ter hoogte van de splitsing te Rijnsburg met zijn handwagen in aanraking kwam met de tram. In een ommezien lag het zeeban ket in de sloot en was de handwagen stuk. Hij zelf was er gelukkig goed afgekomen. Noord wijk. Aangekomen personen: J. C van der Kamp, dienstbode, van Katw.jk, Lijnhaariweg 11 J. Hoogenraad en fair... loodgieter, van Den Haag. Duinweg 12 J. G. Nvkamp en fam., procuratiehouder, van Den Haag,-Oranjewe? 28 M. J. de Lang?, dienstbode, van Leiden, Hoofdstraat C M. Th. ne?m3kerk, diensbode, van Noordwijkcrhout, Kerkstraat 38 M. W. van llaaften, zonder, van Amsterdam, Voor straat 47 M. E. Schulle, zonder, van Breda, Jan Kroonsweg 11 M. Tetteroo, diens'hode, van Voorhout. OHemweg 6L Vertrokken personen: A. Reekers, dienst bod?. naar Leiden, Narmstraat 2t J van der Wiel. verpleegster naar Den Haag, Zuidw.il 83 N. Hoek, verpleeg-ter. naar Den Haag. Zuid wal 83 Al. J. Th. Muscts, hulp in de huish., naar Den Haag, Paul Kruserslraal 25 - M. C. van Schie, diens bode, naar Noordwijkerhout, Voetpad E. 85 A J. Holfmann, horlogemaker, naar Lei den, Heinsiusstraat 83 P. A. A. van Gent en tam distelateur, naar Sehiedim Noord- molenstraat 16. Bij den gemeentelijken keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Septem ber ter keuring aangegeven: 35 runderen, 1 kalveren, en 102 varkens, totaal ltl stuks terwijl werd ingevoerd 1575 K.G. rund- vleesch en 90 K.G. kalfsvleesoh, totaal 1605 Kilogram. Noordwijk-Binnen. Weder heelt liet negenjarige meisje N. P., thans bij den win kelier O. in de Kalwijkochestraal alhier 12 60 ontvreemd. Bij haar aanhouding was het geld reed", gedeeltelijk versnoept. Noordwijkerhont. In een godsdienst oefening in de Nod.-Herv. Kerk alhier ia een collecte gelioudon voor den opbouw der Ned.-Herv. Kerft te Borculo. Deze bracht op 110 gulden. Bij Kon. besluit ia aan dore gemeente een voorachot van f ÏO.ÏOO veratrekt, ter uitbetaling voor de verkrijging van onroe rend goed door landarbeider». Maandag werd bij verschillende inge zetenen huiszoeking gedaan naar een ge. lieime branderij. Mengen» werd iet» gevon den. Oegstgeest. Loop der bevolking over September: Ingekomen 47 m. en 77 vr.. to taal 124. Vertrokken 29 m. en 48 vr., totaal 77. Geboren 4 jongens en 4 meisjes. Ge huwd 2. Overleden 1 man en 3 vrouwen. Bq den ooderwjjzer P. J. M.r I'inmi- laan 67 is ingebroken en ontvreemd een bankbiljet van £100, idem twee van £25, idem drie van £10, 20 halve-guldenatukken, ééu gouden dientje en twee gouden vjj'fjes, en nog eenig Fransch en Zwiherach gold. Van de(n) dader(s) geen spoor. De be woners waren tijdelqk afwezig. Voor eenige maanden opende de heer H_ A. G. van Bellen een kapsalon voor hee ren in het i>erceel de Kcmpcnaerstraat 17. Thans heeft deze joogo zaak al een uitbrei ding ondergaan door de inrichting van een kapsalon voor damca. Het wordt ook de in-, woonsters onzer gemeente steeds gemakke lijker gemaakt. Voorheen waren de dames verplicht zioh voor haarwasschen, ondulee- ren of het Page-, Bobbed- of Shingled knip pen, en wat al verder op dit gebiod thuis behoord, naar een naburige stad te begeven Nu deze salon hier is gevestigd, is dit niet mecr noodig. De kunstvaardigheid en be diening van deze afdeeling, die op een der bovenkamers keurig ia ingericht, zal wel in goedo handen zijn daar op dit terrein mevr. E. van Bellen, die hier de leiding heeft, niet onbekend ia Atzoo wederom ten stap in de goede richting. Onder vrij groots beljigstelling had Zondagmiddag de opening plaats van de poppen beltoon stel lang in het Patronaatage- bouw St-Willebrord. Door pastoor De Vetten werd het woord gevoerd. Spr. achtte het een groot genoe gen deae tentoonstelling te mogen o pc non. O.m. bracht spr. naar voren, dat door het organiseeren van deae tentoonstelling de hoisvlijt ia bevorderd, die in oase dagen, nu de uithuizigheid meer en meer toeneemt, toch zoo noodzakelijk is. Vervolgens dankte flpr. allen, die hzddeb medegewerkt aan de voorbereiding eei in 't bijzonder mej. Hensing, en verklaard de tentoonstelling voor „geopend". Bi, de bezichtiging bemerkten wij oerste de vele moeite en zorgen, welke voor eon dergelijke tentoonstelling noodig ign. Op een groote tafel, die de geheele lengte van da zadi beslaat, zijn diverse peppen keurig op gesteld tusschen groen en planten. In het midden der tafel prijkt de „Koningin" in een gewaad van rood fluweel, afgezet met hermelijn. Boven de tafel is een drietal prachtige lichtkronen aangebracht, die over 't geheel een heerlijk lioht verspreiden. Alles te beschrijven is hier niet mogelijk, doch besluiten wij, dat verschillende ver makelijkheden aanwezig lijn. Door „Huisor de Blanc" uit Leiden zijn eenige etalage poppen ter opluistering aangeboden. Ook de firma's Van Nolle en Bensdorp hebben eenige hunner artikelen geschenken. Bet podium is ingericht voor theeschenkerq. Ben bezoek is wei. de moeite waard. De beoordeeling door de jury, samenge steld uit de dames: mevr. Van Wqk, mevr. Timmermans, mevr. Vos de Waal, mevr. Ru benkamp en mej. Van Griethaysen, beeft plaats gehad. De uitslag hiervan in als volgt: le prqs mej. A. de Groot, met „Verpleeg ster"; 2e pr. mej. M Zeestraten, met „Engelbewaarder"; 3e pr. mej. G. van Grie ken, met „Koorknaap"; 4e pr. mej. A. fiooimans, met „Verkeersagent"; 5e pr. A. Peters, met Heck's Lunchroommeisje". Donderdagavond zal de tentoonstelling gesloten worden. Sassenheim. Kerkelijk berichl Chr. Ger. Gemeente Kerklaau. Donderdag avond 755 uur, ds. J. A. Rierhel van Haart' sen. RECLAME. ervaren Berlitz Leeraar. Brieven No. 6063a bureau van dit Blad. Valkenburg. De melk alweer duurder* Ze is nu gebracht van 16 op 17 cent de liter. Voorschoten. Met ingang van gisteren is de melkprijs met een cent per liter ver hoogd en gebracht op 19 cent. Deze melk prijs geldt voor de kom dor gemeente. Hdt gedeelte nabij Rijndijk heeft een melk- prijsverschil van een cent hooger doorganoe.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9