MAJAARSTIJD - VERWARMINGSTIJD RUIME SORTEERING UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE KUNST ENLETTEREN. RADIO-prpgpamma SPREEKCEL. VRAGE?IRUPREK. „KüPPERSBUSCH" Gaskachels en Gasfornuizen, „WRIGHT" en „FLETCHER" Engelsche Gashaarden, Gasradiatoren, „LUX" Gasstraalkachels. NIEUWSTE MODELLEN! BILLIJKSTE PRIJZEN Bezoekt onze Toonkamers voor Gasverwarmings- en Sanitaire Artikelen: HOOGS RIJNDIJK 64B SMILE SGHULZE ZONEN Alphen. Tijdens het onweder, dat Za terdagnacht boven Aarlanderveen heeft ge woed, zijn in een weide 7 runderen door den bliksem gedood. Burger 1. Stand. Bevallen: C. v. d. Voorn geb. Groen in 't Wout, d. H. W. Spreij geb. Gezel, d. A. Britsemmer geb. v. d. Vries, d. J. A. Captein geb. v. d. Tol, d. R. de Vries geb. Zijlstra, z. J. Bleijswijk geb. v. d. Kolk, d. G. Kloek geb. Groen in 't Wout, z. J. Verkerk geb. Slot, levenl. z. Gehuwd: A. Peters jm. 25 j. en K. Roest jd. 25 j. L. I. Schouten jm. 26 j. en N. Soeteman jd. 20 j. R. Zoutman jm. 26 j. en G. v. d. Boom jd. 24 j. D. J. Groenhof jm. 27 j. en A. Post jd. 23'j. C. Waarden- burgburg jm. 28 j. en D. G. Post jd. 26 j. Overleden: J. Y. Schieman jd. 13 j. M. Ravenhorst jd. 11 j. M. Meijer, echlgen. van J. Poelwijk 54 j. A. Jongeleen jm. 5 d. j. Heemskerk wed. van J. Mook 100 j. J. P. Somers wedn. 70 j. Boskoop. Be gemeenteraad vergadert op Woensdag 30 Sept., nam. halfdrie. De vergadering wordt zoo noodig des avonds voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag: 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 25 Augustus 1925; 3. Voorstel van_B. en W. om te besluiten tot eleclrificatie der gemeente; 4. Ingekomen stukken; 5. Mededeel in gen; 6. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van leden van Raadscommissies; 7. Voor stel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van gedelegeerden der gemeente in het bestuur der Coöperatieve Vereeni- ging „l^)e Bo9koopsche Veiling"; 8. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de be noeming van gedelegeerden der gemeente in de besturen van diverse bouwvereenigingen; 9. Mededeeling van B. en W., naar aanlei ding van een vraag van den heer P. D. Noest, betreffende boete op misbruik door muntgasverbruikers; 10. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Reeu- wijk, betreffende de toelating van kinderen uit de gèmeente Boskoop op de openbare school te Reeuwijk; 11. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderhandsche ver huring van een woning met schuur aan het Torenpad; 12. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot gedeeltelijke aflossing van het voorschot, door het Rijk verleend voor aankoop van het gemeentelijk bouw terrein aan de Zuidkade; 13. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verbetering van de Achterkade; 14. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van concept-besluiten strekkende tot wijziging der gemeente-be- grooting voor den dienst 1925; 15. Aanbie ding door B. en W. ter voorloopige vaststel ling van de gemeente-rekening over het jaar 1924, met daarbij behoorende bescheiden; 16. Aanbieding door B. en W. ter voorloo pige vaststelling van de rekening en ver antwoording over het jaar 1924 van Gas fabriek en Waterleiding; 17. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van de reke ning en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1924; 18. Rond vraag: 19. Sluiting. Eazerswoude. Burger 1. Stand. Bevallen: J. G. Loomans, geb. Timmerman z. J. E. de Groot, geb. Wortman, z. Overleden: te Haarlemmermeer J. Ruis, gehuwd met A. E. Van Beek, 60 jaar. Leiderdorp. Burgerlijke Stand Geboren: Evert, z. van O Hoogervorst eu M. Blom. De rijwielhandelaar M., had het on geluk van een ladder te vallen, en daarbij een pols te kwetsen. De behandelende ge neesheer, dr. Persant Snoep, constateerde een ernstige - kneuzing. Het zal wel eenigen tijd duren eer de man zijn werkzaamheden kan verrichten. Woubrugge. Burger 1. Stand. Geboren: Joanna Cornelia, D. v. L. Bakker en M. Hoo genboom. Jacob, Z. v G. van Tol en W, van der Laan. Maria Wilhelmina Cor nelia, D. v. W. Hogenboom en M. van der Wereld. Overleden: Wiggert van der Waa, echlg. van G. Langhout, 74 j. G. D. de Vette Z. 5 jaar. Gehuwd: Jan Apon jm. 22 j. en M. den Ouden jd. 23 j. Hillegom. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W- S. Warmenhoven en A. E. Elfring. BevallenW. v. d. BergKuijt z. A. AangeenbrugKrösschell z. O. A. Coe- nenWarmerdam d. J. M. van de Wolf Jansen z. B. M. E. Pijpers—van den Berg z. M. van MeighemMeijer d. M. W. L. van Zantenvan Dooren z. A. V. v. d. LooWalraven d. Katwijk. Zaterdagmiddag werd door de Burgerwachten Oegslgeest en Voorschoten en de Leidsche Scherpschulters-Vereeniging de laatste oefening in dit seizoen gehouden op de banen V, VI en VII alhier. Er was tevens prijsschieten. Ondanks den regen die bijna den geheelen middag viel, was de op komst groot en werd er goed geschoten. Alle prijswinnaars op te noemen zou te lang worden. Alleen is vermeldenswaard dat dr. Timmermans van Oegslgeest op dien middag beslag wist te leggen op 2 eerste prijzen en den rozenprijs. Na afloop bleven de schutters nog eenigen tijd in de cantine gezellig bijeen, waar nog menig hartelijk woordje werd gewisseld. Katwijk-aan-Zee. Van de haringvis- scherij kwamen te IJmuiden binnen, doch met aan de markt, de loggers KW 56 met 138 kantjes volle, 97 kantjes maatjes, 7 kantjes yle, 7 kantjes sbeur; KW 7 met 102 kantjes volle, 31 kantjes maatjes en 5 kantjes yle haring; en aan de markt de logger KW 163 met 4 last. Toen een zoontje van den heer L., Badstraat, alhier, uit de school kwam Zar terdagmorgen, werd hjji spelenderwijs door een vriendje besprongen, met het noodlottig gevolg, dat hij viel en een zijner armen zoodanig bezeerde, dat hij onder geneeskun dige behandeling moest gesteld worden. Dr. Eij'kelenboom constateerde ontwrichting van het ellebooggewricht. Lisse. De vorige week zou de 13-ja-- rige Th. A. G vam uit „de Engel" een bood- sohaip per rijwiel doen aiMiier. Op haar te rugweg had zij den Achterweg genomen. Gekomen zijnde op de Ca-lharijnelaan had zij het ongeluk met haai- knie het stuur van de fiets te raken waardoor het voorwiel plot seling een slag in het rond maakte. Hier door kwam zij vlak achterover te vallen. Door iemand, die kort achter haar aan kwam, werd zij weer opgeholpen, en eerst loopende later zelfs rijdende, kon zij haar won mg bereiken. Thuis vertelde zij dat ze erg was geschrokken, waairvan wist ze niet meer, ook wist ze niet meer of ze baar bood schappen had gedaan of niet. Door een bloeduitstorting m de hersenen is ze den volgenden morgen overleden. We melden dit bericht aan de hand van het po litierapport om verder alle verdachtmaken- die praatjes den kop in te drukken. Woensdag 30 September zal alhier de jaarlijksohe harddraverij weer plaats heb ben des namiddags te 1 uur. Des morgens te 9 uur zal daar aan vooraf gaan een rmgrijderij voor palen, waaraan prijzen van f 40, f 20, f 15 en f 10 zijn ver bonden benevens f 30, f 20, f 10 en f6 als extra prijzen voor de mooiste versiering. Voor de harddraverij zijn prijzien beschik baar gesteld van f 400, f 200, f 100 en f 60, ben-evens twee troostprijzen van f 75 en 25 gulden. Voor een goede conditie van de baan is regenval niet meer gewenscht. 108 p., 4de pr. Th. Vink 107 p., 5de pr. G. G. J. Alkemade Jr. 106 p., 6de pr. W. v. d. Berg 106 p., 7de pr. J. II. A. v. d Weiiden 105 p, 8ste pr. A. van Schie 104 p., 9de pr. C. Soeteman 104 p., 10de pr. W. Rietmeijer 103 punten. Noördwijkerhoui. Zaterdagavond had ten Raadhuize weer een aanbesteding plaats, voor het bouwen van een „plaatsje", thans ten behoeve van G. Reuvenkamp. Inschrijvers waren: H. Bouwmeester voor f 3900, W. J. v. d. Klugt voor f 3398, D. J. Westrik voor f3385. Al-zoo is het werk ge gund aan den laagsten inschrijver, den aannemer D. J. Westrik, alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Theresia, d. van N. J. Schouten cn J. de Groot. Theodiorus, z. van Th. van der M-eij en G. Meeuwenoord. Petronella Hendrika, d. van J. Hoogkamer en J. P. Koster. Antonius Wilhelmus, z. van Th. Kortekaas en C. van Wetten. Petronella, d. van C. van den Berg en M. Schrama. Hendrika, d. van J. H. Ch. Plesman en M. Barnhoorn. Theodorus Adrianus Hen- drikus, z. van A. G. Meijer en W. M. J. Ohristiaanse. Overleden: Louis J. de Wit 33 j. te 's-Gra- venhage. Johannes L. Wischmann 57 j. te 's-Gravenhage. Maria Catharina van Schooien 25 j. echtg. van N. Th. van Schie. Henry C. A. Zelderer 56 j. te 's-Graven hage. Fransiscus J. Huis 79 j. te Amster dam. Johannes Degenkamp 84 j. te Ab coude Proostdij. Leonard us J. Jansen te Amsterdam. Johannes Ph .Hoogkamer 11 mnd. Ondertrouwd: Reinier C. de Ruyler 31 j. te Veur en Anna J. Drost 26 j. alhier. Wilhelmus J. Turk 24 j. te Hillegom en Cornelia Th. Bakker 23 j. alhier. Gehuwd: Theodorus Oosldam 29 j. te Noordwijk en Petronella G. Warmerdam 28 j. alhier. Nicolaas v. d. Berg 24 j. en Alida P. v. d. Berg 18 j. beiden aiühier. Nicolaas Duijvenvoorde 29 j. en Callharma A. Kokkelkoren 31 j. beiden alhier. Theo dorus Zandvliet 29 j. te Zoeterwoude en Cornelia M. v. Gijlswijk 27 j. alhier. Oegsigeast. B u r g e rl. Stand. Gebo ren: Catharina Johanna, D. van A. v. d. Walle en C. J. Rooyakkers Maria, D. van H. Boes en M. van Rijn Gerardus, Z. van H. de Pree en C. Nasveld. Ondertrouwd: W. M. Hens en A. L. M. A. Vos de Wael, beiden te Oegslgeest P. Gasbergen en M. Dreef, beiden te Oegstgeest C. J. Sikkel en C. H. de Graaf, beiden te Oegslgeest. Gehuwd: J. Groot te Delft en L. Coomber te Oegslgeest. Overleden: Wed. P. Kemming 74 j. Rijnsburg. Bij het achteruitrijden van een auto uit de garage van den heer v. D., alhier, kwam het voertuig terecht in den voortuin van den heer v. L., waarbij *en ijzeren hek beschadigd werd. Het kostte eenige moeite den auto weder op den weg te krijgen, waardoor het tramverkeer van eD naar Katwijk vertraging ondervond. De 4-jarige D. v. E. geraakte aan aen Vliet te water. Een 10-jarig broertje snelde te hulp en door diens kordaat optreden kon de kleine drenkeling bijtijds gered worden. Waddingsveon. De heer T. Zoethout- aaaar (R.K.) heeft wegens drukke bezighe den ontslag genomen als raadslid. De verzekerings-maatschappijen be trokken bh den grooten fabrieksbrand in den houthandel van de firma Alblas, zonden een dankbetuiging aan de burgemeester en tevens een bedrag van ruim f 200 tot dek king van de kosten van de door genoemden burgermeester gerequireerde Goudsche mo tor-brandspuit. De werkman D. viel op het Jaagpad van zijn fiets en kwam terecht in een zaag, welke hij in de hand had. Hij werd ernstig aan zijn hand gewond en moest zich dade lijk onder dokters behandeling stellen. Bij de gehouden aanbesteding door B. en W. is de levering van zand, koolasch en ateenpuin opgedragen aan den heer J. Ver- meij alhier voor den prijs van reap, f 1.90, f 2 en f 2 per M3. De levering van teelaarde werd opgedragen aan den heer A. de Wit ▼oor f 2 per M3. Noordwijk-Binnen. De politie alhier doei onderzoek naar een vermoedelijk door dief stal verdwenen brief, gericht aan den ont vanger der dir. belastingen. De inhoud was voor den afzender persoonlijk van waarde. Door een bewoner der Bronckhorst- straat werd bij de politie alhier aangifte gedaan van verduistering van een mand, welke door een persoon uit Haarlem was geleend, doch tot heden niet werd terugge bracht. Door een agent van politie werd in den nacht van Zaterdag op Zondag te onge veer 12 uur in de Kettingateeg alhier een onbeheerd staand rijwiel aangetroffen. Dit rijwiel, hetgeen vermoedelijk van diefsta; afkomstig is, werd aan het politie-bureau gedeponeerd. De politie stelt een onderzoek in. De uitslag van den op Zaterdag 26 September alhier gehouden schietwedstrijd dar Vrijwillige Landstorm is als volgt: 1ste pr. C. Hoogeveen 116 punten, 2de pr. W. Schelvis 110 p., 3de pr. Th. Steenvoorden Voorschoten. Burger I. Stand. On dertrouwd: R. B. Feeters en C. P. Th. Rood- akker. Gehuwd: A. L. van Paridon en D. J. L. van Cassel. Zaterdagavond had nabij Het Haagsche Schouw een ongeval plaats, dat voorzeker goed is afgeloopen. Twee auto's, welke elkan der passeerden, reden met' gedoofde lichten. Eén echter van de brug komende, reed daar bij op de tramrails, niet bemerkende dat hij door een tram gevolgd werd. Ook de trambe stuurder bemerkte nog niets, toen deze plot seling de auto voor de tram zag en door krachtig remmen de tram wist te doen stil staan. De chauffeur, dit bemerkende, haalde rechts uit met het gevolg dat de auto met het voorste gedeelte rechts van den weg de diepte inging en daar bleef hangen. Om weer vrij baan te maken moesten chauffeur, conduc teur enz. met alle kracht werken om de auto weer op den beganen grond te brengen. Met ingang van heden is de melkprijs met één cent per liter verhoogd. VoorhonL In het café „Dè Bonte Koe" had de aangekondigde vergadering plaats van de afdeeling van de Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur, onder voor zitterschap van den heer A. Colijn. Deze opende met een kort woord de ver gadering, waarna de heer G. Zonneveld de notulen las, die goedgekeurd werden. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van afgevaardigden naar de algemeene ver gadering te Haarlem. Voor afgevaardigden werden gekozen de heeren G. Roozen en G. M. Prins, en tot plaatsvervangers, de heeren P. J. v. Hulst en J. Nijssen. Aan de orde kwam hierna de behandeling van den beschrijvingsbrief. De eerste vier punten gaven geen aanlei ding tot bespreking, echter wel punt 5. waar door, bij aanneming, het hoofdbestuur zou kunnen overgaan tot het heffen van een wil lekeurige contributie-verhooging. De voorzitter zegt dat dit samenhangt met de plannen van het hoofdbestuur tok het aan- koopen van „Spaar en Hout" te Heemstede voor Beursgebouw, wat z. i. zal blijken, dure grond en een niet goedkoop gebouw te zijn, al wordt dit laatste er bij gegeven.. Spr. zou hierover nog verder kunnen gaan, in betrek king tot het aanbod Hillegom (1 H.A. grond, fÖO.OOOL waarbij nog komt 150.000 aange boden door den Bond van Bloembollenhan delaren, indien het Beursgebouw te Hillegom komt. De heer v. Nouweland ziet er eigenlijk twee belangen in, n.l. de export voor Hille gom, de klein-: kweekers voor Haarlem. De heeren v. Reisen en Vesler e.a. nemen het op voor Hillegom, waarop met 1 slem vóór, het voorstel van willekeurige heffing wordt verworpen. Het amendement Hillegom, niet willekeu rig, n.l. ten hoogste 2 ct. per r.r. te heffen, en dit voor omschreven vakbelangen te bezigen, werd daarna aangenomen. In behandeling komt dan punt 8, waarbij het Hoofdbest. voorstelt niet te aanvaarden het aanbod van Hillegom voor een te slich- vi beursgebouw 1 H.A. grond, met f 50.000. Hetzelfde ontraden, geldt dan ook voor f 50.000, aangeboden door den Bond van Bloemhandelaren. Nadat over deze zaken ruim en breed ge sproken was en de vooondeelen en nadoelen naar voren gebracht was het algemeen ge voelen dat, zulke belangrijke schenkingen ndet mogen worden afgewezen, terwijl voor al voor deze streek Hillegom toch de aan gewezen plek is, te meer daar dan ook de proeftuin daar aancelegd kaai worden. Met 1 stem legen werd besloten voor Hillegom te stemmen. Met alg. stemmen werd hel aanbod van den B. v. BI. hand., daarbij aangenomen, mits deze de schenking onvoorwaardelijk deden, en geen bijzondere condities stel den, wat de voorzitter kon verzekeren, dat niet was geschied. Alleen de bepaling dat 't gebouw te Hillegom kwam werd geéischt. De aamkoop van het buiten „Spaar en Hout" te Heemstede groot 10.000 M2 a f 8 p. M2. al-zoo f 80.000 van aankoop, met aan bouw aan het beslaande totaal f 150.000 vragend, waarvoor over 3 jaren verdeeld, een extra contributie betaald zou worden van hoogstens 6 ct p. r.r., werd afgestemd. Verder kon de vergadering met de voor stellen meegaan, en werd na mededeelingen van de ten/toonslellingscommissie en rond vraag die vergadering gesloten. Wassenaar. Burgert Stand. On dertrouwd: N. M. J. Konings en G. van Oevelen A. S. Rietkerk en F. A. van den Berg J. L. Vredebregt en J. J. G. Bors- boom. Geboren: Gerardus Jacobus, Z. van W. P. van der Holst en J. M. Meussen Overleden: Maria Theodora Woltsrbeek, vr.Svan P. A. Sonderen 71 j. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 25 Sept. 1925, ten over slaan van: 1. Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Lei den: Papenstraat 4, kooper P. J. van der Zeeuw q.q. voor f 11.100; Breestraat 97, II. van Zoelen q.q. voor f 12850; Beestenmarkt 44, M. van Nood q.g. voor f 3075. 2. G. Versluys, notaris te Leiden: Hooge- woerd 159, L. G. Schrijvers q.q. voor f4500; Heerengracht 23 is niet gegund. 3. B. J. J. N. Troost, notaris te Leiden: Nieuwe Rijn 14, P. W. Loeber voor f 9700. 4. S. J. Ruizeveld, notaris te Zoeterwoude Het huis te Oegslgeest, Rijksstraatweg 49, J. van der Voet q.q. voor f 6050; Sigarenfabriek j Hoogewoerd 99 is niet gegund. Drie Klavier-avonden Rie Batenburg. Als datums voor de drie Klavier-avonden heeft Rie Batenburg nu vastgesteld: Dins dag 27 October, Donderdag 21 Januari en Vrijdag 27 Maart 1926. Vier Kamerinnziek-avonden Hans Franco Mendes. De datums van den Kamermuziek-cyclus Hans Franco Mendes zijn vastgesteld op Vrijdag 23 October, Vrijdag 11 December, Vrijdag 12 Februari en Vrijdag 19 Maart 1926. NIEUWE UITGAVEN. Van de fa. Valkhof Co., uitgevers te Amersfoort, ontvingen wij: „Bram Bliek op Kostschool" door dra D. Polak, teekeningen van J. H. Lutz. „De kristallen Trap", door W. Rank, ge- illustreerd door Ella Riemersma. „Het zoontje van den directeur", door J. Treffers, met teekeningen van Is. van Mens. „Het huis op 't Duin", door Ella Vemor, met teekeningen van A. Broeckman-Klink- hamer. Al deze jongens- en meisjesboeken, met geestige teekeningen en leuke lectuur, zul len een welkom geschenk zijn en zijn ver krijgbaar voor den prijs van f2 ingenaaid en zeer fraai gebonden voor f 2.90. „Stormere" door Cissy van Mansveldt, eveneens een heel mooi boek, is verkrijg-» baar voor den prijs van f2.80 ingenaaid, fraai gebonden f 3.90. WEEKBLADEN. „DE WERELDPOST" bevat naast het wffi kelijkscho verhaal van Speenhof! een be* spreking van de mode van herfst en winter 1925, een danskunstavond in den Stads schouwburg te Amsterdam, een praatje over volksgeneesmiddelen; een serie aantrekke* lijke kiekjes van heinde en ver verlucht den tekst. „DE VRIJDAGAVOND" schrijft over: van' inkeer lot terugkeer, rector L. Wagenaar en} diens talmudische voordracht, de liberaal-f Joodscbe beweging in Engeland, Nederland en de Joden (slot), bij de fractieleiders van! het 14de Zionislencongres. ons godsdienst-I onderwijs, enz. „HET LEVEN" brengt in de eerste plaats een geïllustreerde beschrijving van het Be- gijnonklooster 't Lieve Vrouwe-hof te Gent, de moord van den Overtoom voor de recht bank, het jubileum van de Noord-IIoll. ver-i eeniging „Het Wilto Kruis", diverse tooneeL kieken, een pottenbakkersjubileum, de Troel stra-huldiging. enz. „DE DAG" schrijft over: de Troonrede; boekennieuws tooneel en film geestes voedsel j Appingedam, de oude hoofdstad der Ommelandenlevensverzekering j ruly fcer-aandeelen, enz. De „HAAGSCHE POST" zet z'n artike* len over Jurgens voort, en behandelt ver* der o.m.: het motorisme in Nederland; lichtende planten; het geld in den film; bevolkingsvermeerderingden verhuisda tum en zijn gevolgende wereldkampioen Meyer over de knie; enz. VOOR MAANDAG 28 SEPTEMBER. 5.20. Brussel (262 M.) Concert. Cardiff (353 M. De „Five o'Clocks", vocaal en inslrumentaal concert 7.20. Londen, Davenlry (365 M. 2LO) 1600 M. 5XX: Tijdsein van de Big Ben. Weerbe- richt. 8.10. Concert II. D. O.-orkest, o. 1. van Francois Lupgens. Solist Anton Dirks. 8.20. Londen, Davenlry. Concert Thq Wireless Orchestra. Muziek van Martin. Birmingham (470 M. 5ITT) Het Station-? orkest. Cardiff (353 M. 6WA) Concert. 8.20. Manchester (378 M. 2ZY) Vocaal ev instrumentaal concert. Newcastle (400M. 5NO) Het SlationsoR kest. 9.05. Parijs (1780 M. SFR) Concert. 9.58. Londen, Davenlry (365 M. 2LO ev 1600 M. 5XX) Derde Acte van de Opera „Rigolello" (Vcrdi) opgevoerd door' the Brilsh National Opera Company, uitgezon den door het Theater Royal te Glasgow. 10.35. Londen, Daventry First Night of the Pavlova Season Uitzending van tho Royal Opera House Covent Garden. Onze verwilderde jeugd. „Een andere Loidenaor" zegt: In dit Blad ven 24 dezer kwam een stukje voor van „E&n Loidenaar", dio aanstoot nam aan het gillen en schreeuwen op straat. Laat de - jougd toch vroolijlk zgn, „Leidö- I naar", cn joelen en gillen op straat zooveel j Zg wil! Thuis kan Moeder het niet hebben I en op school moeLn de kinderen ook al stil z\jn. Als U zulke gevoelige trommel vliezen hebt, stop dan watjes in Uw oorea of blijf thuis als de school uitgaat.' Zoolang de Leidsche jongens en meisjes geen orgel* kwaad doen, zal het wel los Joopeo met het „verwilderen". Een werkman. In elk geval kunt u hel antwoord op uw brief rustig afwacht®. Uw schuldeischer zal wel zoo verstandig zjjn een schikking met u te maken, als u niet ineeha allee kunt terugbetalen, J. de G., te L. Van verjaring kan in een dergelijk geval geen sprake zijn. Hij kan slechts weer spelen zoodra de schuld ia afgedaan. C. de V., te A. De laatste door u aan* gegeven weg lijkt ons verreweg de beste in verband met het groot aantal veren, dat u in het andere geval moet passeeren- Al phen, Gouda, Stolwijk, Berkenwoude, Lek- kerkerk, Krimpen a. d. Lek, Elshout, Kin derdijk, Alblasserdajn, Papendrecht, Dor* drecht. Willemsdorp, Moerdijk, Zevenber gen, Standaardbuilen. Oudenbosch. Oud- Gastel. Rosendaal, Wouwsche Hil, Huyber- gen, Hoogerheide, Woensdrecht. Rilland, Krabbendijke, Kruiningen, Schore, Bieze- linge, Kapelle, Kloetinge, Goes, 's Heer Hen drikskinderen, Wolfaartsdijk. Totaal 154,9 Kilometer.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7