THANS OOK CENT I ZWITSER VRAAGT ZE. No. 2010*7. BINNENLAND. FEUILLETON. De Reisgenoote Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is dr. Jac,. P. Thijsse, jfcd Bloemendaal, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassauia aan M. Rebel, boerenarbeider, wonende te Baarn, de bronzen eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend. Roltexdamsche pensioen- en salariskwestie. Door den Raad van Rotterdam werd op 29 Mei j.l. besloten, om voor liet pereoneel der' gemeente een pensioenkorling van 61/* pCt. in te voeren en een tijdelijke salaris verlaging van 2 pCt. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben thans bericht, dat zij aan genoemd Raads besluit hun goedkeuring hebben onthouden. B. en W. stellen nu aan den Raad voor om bij de Kroon in beroep te gaan. Jn- en uitklaring van visschers schepen. Naar aanleiding van door de Recders- yerecnigingen bij den Minister van Finan ciën aangevoerde bezwaren tegen de gei- deude regeling, het seinteeken voor vrij dom van in en uitklaring voor visschers- pchepen betreffende, heeft de Minister be richt, dat -_e visschers voortaan aan den top yan den mast zulleD moeten voeren hetzij een vischmand van een hoogte van plm. 50 c.M., hetzij een oranjevlag, lang ongeveer 0.8 meter erPbrecd ongev. 0.5 meter, waar- dn, in een blauwe kleur, gesteld is de aan vangsletter, ter grootte van ca. 0.3 meter, yan dep laats waar het sohip thuis behoort, met dien verstande dat de afmetingen van de vlag en letterteeken ook evenredig groo- ter mógen zijn. De visschers zullen echter, indien zij daaraan de voorkeur geven, de vlag mogen voeren aan den achtersteven bij het roer of, tot vermijding van de be llaren, die dit voor zeilende vaartuigen zou kunnen meebrengen, aan den gaffel, ïn ieder geval zullen de seïnteckens zoowel bij het binnenkomen als bij het uitgaan op behooriijken afstand nog duidelijk herken baar moeten zijn. Hoog-Laren en Hoog-Blaricum vergroot. Zaterdag zijn de beide Amsterdamsche sanatoria voor tuberculose-lijders Hoog-La ren (voor volwassenen) en Hoog-Blaricum (voo- kinderen), die een belangrijke uitbrei ding hebben ondergaan, in tegenwoordig heid van autoriteiten, tot wie in de eerste plaats behoorde het gemeentebestuur yan Amsterdam, in hun nieuwen vorm officieel Ingewijd. Ondanks den gestadigen regen, die den geheelen dag duurde, hebben een groot aantal belangstellenden de opening bijge woond. Zij allen verzamelden zich in de groote conversatiezaal, en hier nam de voorzitter yan het bestuur, dr. G. A. M. van Wayen burg, het woord. Hij herinnerde or aan, dat hot op Zaterdag 26 September 1903 was, dat Hoog Laren een aanzienlijke verzame ling werkers en belangstellenden in de t. b. c.-bestrijding binnen zijn muren zag, om de opening bij to wonen van het jonge, pas opgerichte gebouw, door Haar, wier initiatief de in den lande begonnen sana- toriale bestrijding der t.b,c. bezielde H.M. de Koningin-Moeder Daarna heeft jhr. mr. A. Roëll het woord genomen, om mee te doelen, dat het H, M. de Koningin behaagd heeft dr. Van Wayzn- burg te benoemen tot officier in de orde yan Oranje-Nassau. Vervolgens hebben nog gesproken mevr. de wed. Eringa namens de oud-patiënten, en de heer Enne de Vrij namens de patiën ten. De eerste bood als hulde 'n mand met bloemen aan, de tweede overhandigde een enveloppe met geld voor de radio-installa tie, daarbij mededeelend, dat plannen in .voorbereiding zijn om een permanent-pa tiënten-radio-fonds te stichten, en tevens aller steun inroepend. Nadat de heer Roodenburg de geluk- jwenschsn van de Centrale Vereeniging had overgebracht, en een zuster namens het verplegend, administratief en technisch personeel een palm had aangeboden, is de rondgang door de beide sanatoria be gonnen. Collectieve arbeidsovereenkomst in de Steenindustrie. Nu de collectieve arbeidsovereenkomst in de Waalsteaoindustrie door alle belang hebbende partrjeo is geteekend, is thans de arbitrage-commissie, bedoeld in art 15 dier overeenkomst, benoemd. Zij bestaat uit de heeren dr. L. Lovink, lid van de Tweede Kamer en burgemeester van Alphen aan den Rgn; voorts J. Th. J. Ho pipe, te Dieren; J. Ter windt, te Nijmegen; C. Daams, te Arnhem, leden der werkgeversorganisaties; J. B. G. DrüböT3, te Utrecht; A. J. Mulder, j te Amsterdam, en L. Oosterbos, te 's-Graven- hage, leden der werknemersorganisaties. Plaatsvervangers van de leden-werkgevers zgn: J. Q. Ouireins te Velp ,W. van Haa- ren. te Beuningen, en A. M. J. Dorsenmagen, te Nijmegen. Plaatsvervangers-leden der werknemers organisaties zijn de heeren: H. Braam, te Genot: A. Wintertak, te Velp, en J. de Zeeuw, te Utrecht. Fokker naar Amerika. De vliegtuigbouwer A. H. G. Fokker zal zich binnenkort voor goed in Amerika vesti gen cn daar als directeur op treden van een nieuwe vliegtuigfabriek. Het bekende Amerikaansohe luchtvaart- blad Aviation" brengt in zijn nummer van 31 Augustus jl. daarover tal van bijzonder heden onder do mededceling, dat het den wensch van den lieer Fokker is, om zoo spoedig mogelijk Araerikaansch burger te I wordon. Omtrent de plannen van den heer Fokker deelt het blad o.m. het volgende mede: Met zijn medewerkers en compagnons, de heeren Frank R, Ford George Davics en Lo- rillard Spencer is de heer Fokker eigenaar geworden van de Atlantic Aircraft Corpo ration", in NewJersey, welke tot nu toe vliegtuigen e. d. voor den Amerikaanschen luchtdienst fabriceerde. Genoemde heeren zijn van meening, dat het handelsluchtver- keer grootere vooruitzichten biedt,waarom zij besloten hebben een geheel nieuwe fa briek te bouwen in het centrum van de Ver- eenigde Staten en wel te Kansas City waartoe een geheel nieuwe Maatschappij is opgericht, n.l. de Fokker Aircraft Compa ny", welke haar zetel te Kansas City heeft De leiding van de organisatie zal in handen komen van de heeren Fokker c.s.de Maat schappij zal in het bezit komen van alle Fokker-patenten en verder als agente optre den van de producten, welke in de Holland. sche Fokker-fabriek worden vervaardigd Het voornaamste plan van den heer Fokker is om tevens de totstandkoming van lucht lijnen te bevorderen, maatschappijen daar voor op te richten, kortom de burger lucht vaart in Amerika tot volle ontwikkeling te brengen. Daarnaast zou de fabrfek ook nog Regeeringsopdrachten kunnen uitvoeren voor zoover de Maatschappij daarvan voor deel zou kunnen ondervinden. De lieer Fokker is van meening, dat bin nen twee of drie jaar de beide fabrieken, die te Kansas City cn New Yersey, 1000 vlieg tuigen per jaar kunnen fabricecren. Het artikel wijst er ten slotte op, dat de heer Fokker in zijn werk in Holland zeer beperkt werd door de geographische en po litieke toestanden van Nederland en Europa in 't algemeen en tijdens zijn verblijf in Amerika tot de overtuiging is gekomen, dat de ontwikkelingsmoeilijkheden van 't vlieg tuig in de Verecnigde Staten onbegrensd zijn. Vandaar, dat hij zich thans voorgoed in Amerika wil vestigen en zich als Ameri- kaanseh burger wil laten naturaliseeren. Ned. Ver. van Staatsburgeressen. De Ned. Ver. van Staatsburgeressen hield haar algemeene vergadering in het Club gebouw voor Vrouwen in Den Haag, onder leiding van de waarnemende presidente mevrouw S. van der HoeveBakker, die de vergadering opende met een rode, waarin zij de afgevaardigden en leden welkom heette, en daarop de jaren herdacht, cfie achter liggen. Na de afdoening van eenige huishoude lijke werkzaamheden deelde de presidente mede, dat het Congres van de Int. Vrou- wenkiesrecht-alliantie van 23 tot 30 Mei te Parijs zal worden gehouden. Mej. Manus deelde daarop nog bijzonderheden mede om trent dit congres. De afgevaardigde voor Amsterdam bracht hulde aan de nagedachtenis van mevrouw MoulijnDe Groot. De aanwezigen gaven staande blijk van haar deelneming. Aan de orde was bepaling van de plaats der volgende algemeene vergadering. Beslo ten werd de jaarvergadering te Groningen te houden. Aan de orde was do benoeming eener presidente. Voordat hiertoe werd overge gaan sprak dr. Aletta Jacobs de waarne mende presidente toe en bracht haar hulde voor de waarneming van het presidium, ondanks de moeilijkheden, waarmede dit voor haar gepaard ging en voor de wijze, waarop zij dit had gedaan. Haar dankzeg gend bood zij haar namens het bestuur een bundel bloemen aan. Mevr. Aletta Jacobs stelde daarop voor mevr. Van der Hoeve—Bakker bij acclama tie te benoemen. De Amsterdamsche afgevaardigde bood bloemen aan. Mevr. Jacobs hoopte, dat mevr. Van der Hoeve als zij zelve langen tijd het presi dium zou kunnen voeren. Mevr. Van der Hoeve verklaarde, dat zij lang geaarzeld had, ten eerste, omdat zij zich niet bekwaam achtte, ten tweede we gens haar plichten ten opzichte van haar gezin. Zij zou, nu allen in haar vertrouwen stelden, het probeeren, hopende al smeden de smid te worden. Vervolgens stelde de presidente voor het nieuwbenoemde Rotter- damsche gemeenteraadslid mevr. Doorman Kielstra een telegram met gelukwenschen te zenden en een telegram met wenschen voor haar spoedig herstel aan mevr. Tiel Wehrbein. Hierna ging de vergadering over tot het uitbrengen van de verslagen der afgevaar digden. Een thee besloot den middag. De avond van Zaterdag was aan de ge zelligheid gewijd. Het welkomstwoord sprak de presidente der Haagscke afdeeling, (welke gastvrouw was) mevrouw Ros—Vrijman. Thijsse's Hof te Bloemendaal. Vóór de plechtige opening van Thijsse's hof, deai nieuwen bloem- en pla/rvteartuin bij helt Bloeamecndaalsche bosch, heeft een hul diging plaiats gehad van dr. Jacq. P. Thijsse in de aula van het Ken nemer Lyceum te Bloemendaal. De leerlingen van het Ly ceum waren met die hoogste klasse van ,,Het Kopje" samengekomen. Talrijke be langstellenden, curatorenbestuursleden van hel Lyceum en vrienden van dr. Jacq. Thijsse, hadden zich om tien uur in de aula voreenigd, toen dr. Thijsse met zijn echtge- nooie in de zaal werden binnengeleid. De rector van het Lyceum, dr. A. de Vletter, deelde mede, dat de Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, die het voornemen had te kennen gegeven ie bij eenkomst in hel Lyceum bij te wonen, tele grafisch bericht van verhindering had ge zonden. In korte, maar zeer hartelijke bewoordin gen heeft dr. De "Vletter daarna dr. Thijsse toegesproken en hem gedankt, in de eerste plaats voor wat hij voor de wétenschap en voor de natuurstudie in Nederland heeft ge daan en voor de vriendelijke kameraad schappelijkheid en de harlelijkheid in den dagelijkschen omgang van het schoolleven. Na de toespraak van den rector, deelde mr. D. E. Liond, voorzitter van het bestuur van de vereeniging „Kenneraer Lyceum", mede, gemachtigd te zijn namens den Mi nister van Onderwijs te berichten, dat het H. M. behaagd had dr. Jacq. P. Thijsse te benoemen tot officier in de orde van Oranje- Nassau. Met een bescheiden bloemenhulde en een Lang leve dr. Jacq. P. Thijsse eindigde de huldiging. Dr. Thijsse sprak enkele woorden van hartelijken dank, waarna de jubilaris en de vele gaston zich in auto's naar het Bloemenda&lsohe Bosch begaven voor de feestelijke opening van den nieuwen tuin. Te elf uur werd de tuin officieel door den burgemeester van Bloemendaad, jhr. A. Bas Backer, aan de stichting overgedragen met het uitspreken van een rede. Ned. Uitgeversbond. De Nederlandsche Uitgeversbond heeft onder voorzitterschap van den heer Jan Ta- dema, van (Haarlem), zijn jaarlijksche al- REGLAME. 414# cH.V.HaUAM CHOCQLADE gemeene vergadering in hotel ,,Do Witte Brug", te 's-Gravenhage, gehouden. Do voorzitter hield een rede. Als bestuurslid werd gekozen mr. J. G. Robbers (Amsterdam). Als vertegenwoordiger in den Centralen Raad voor Vakbelangen van do Vereeniging tot bevordering van de belangen des Boek handels wordt gekozen de heer W .J. Schil- lomans (Zutphen), als plaatsvervanger do heer W. K. Kluitman (Alkmaar); het be stuur wees aanals vertegenwoordiger den heer Jan Tadema (Haarlem), als plaatsver vanger den heer J. F. Belinfante (Den Haag). In de Gemengde Commissie met leden van de Vereeniging van Letterkundigen werden opnieuw aangewezen de heeren C. A J. van Dishoeck (Bussum), H C. A. van Kampen (Amsterdam) en W. L. Brusse (Rotterdam). De overige verkiezingen en besprekingen waren van huishoudelijken aard. Uit de bestuursmededeelingen bleek o.a., dat een Gids-artikel van mr, K. Jansma, over bloemlezingen in verband met de Au teurswet 1912, spoedig in overdruk aan be langhebbenden zal worden toegezonden. Het bestuur heeft zich zeer bijzonder be zig gehouden met den verkoop van hot Nederlandsche boek in de overzeesche lan den. Het heeft zijn bezwaren ingebracht tegen het wetsontwerp betreffende middelen tegen ziekten; het zal protest aanteekenen tegen een ministerieel© beschikking in verband met een opgelegde zegelboete; en tegen een beschikking van denzölfden minister naar aanleiding van geheven invoerrechten op een terugzending van Nederlaadscho boe ken, welk© in Ned. Indië in depc.t waren gezonden. In den namiddag leidde de onder-voorzit ter nir. J. G. Robbers jr. een bespreking in omtrent bepaalde leveringsvoorwaarden tus- sohen uitgever en boekverkooper. Daarna schetste de heer J. Tersteeg in een boeiend betoog, literair verzorgd, wat de ideale boekverkooper moet zijn, hoe hij daartoe moet opgevoed worden. Hoe hij, als in som mige plaatsen in de Vereenigde Staten, een middelpunt moet vormen van een beweging, welke opwekt en opkweekt tot een hooge- re beschaving; hoe hij daartoe moet zijn kundig, wellevend in den omgang; hoe hij zijn bedrijf njoet uitoefenen in een aantrek kelijke omgeving, waar alles dichter brengt tot de wetenschap, dat een goed boek be hoort tot de rijkste en edelste bezitting. 'b Avonds vereenigden zich de leden aan een gezamenlijk maal. H. M. de Koningin zal het volgend jaar de Kcm. Ned. Zoulindustrie te Boekelo in ©ogenschouw nemen. Ter algemeene vergadering van de Ver. van Archivarissen in Nederland, te Rotterdam, werden in de plaats van de hee ren dr. J. O. Breen en jhr. mr, A. H. Mar- tens van Sevenhoven, die niet herkicsbaaU zijn, tot bestuursleden benoemd dr. W« Moll, archivaris van 's-Gravenhage, en jhr* mr. D. P. M. Graswinckel, te Arnhem, com mies-chartermeester aan het rijksarchief in Gelderland. Prof. rar. Fruin, dr. Wiersum en dr. H. A. Poelman werden herkozen en de eerste werd herbenoemd tot voorzitter. Het gemeentebestuur van Amsterdam zal een bijzondere vertegenwoordiging af zonden naar het Internationale Congres van do „Union des Villes", dat dezer dagen te Par$3 gehouden wordt. De burgomeester, de heer W. de Vlugt, en de wethouder voor Openbare Gezondheid, dr. I. H. J. Vos, begaven zich gister naar Par gis, ter- wgl de wethouder voor de Financiën, de heer F. M. Wibaut reeds Zaterdagavond derwaarts is vertrokken. Donderdagavond as. denken de leden van het gemeente* bestuur terug te agta. j De rechtbank te Rotterdam beeft ter vervulling van een vacature van rechter in haar college opgemaakt de volgende alfa betische lijst van aanbeveling: mr. A. Fon- rtein, advocaat en procureur en kanton- rcchter-plaatsvervanger te Rotterdammr. D. Kaars, Sypestein, substituut-griffier bij de rechtbank te Rotterdam mr. G. O. B. E ÊLTingar, rechterlijk ambtenaar in Ned. Chwl-lndië. To Beverwgik herdacht de heer F. A. 'Hessen, dat hjf voor 50 jaar ala knecht werd aangenomen bij den vader van de tegenwoordige firmanten der N.V. voorheen Gebr. Majoor. Deze Vrgidag werd voor den jubilaris oen feestdag. Do ingang naar de fabriek werd feestelgik versierd. Op het kantoor kreeg Hessen een enveloppe met inhoud, terwijl zijn loon mot f2 per week werd verhoogd met een onbeperkt aantal vrije dagen, 's Avonds bracht de Harmonio- kapel den jubilaris eon serenade. De Arbeiders-Jeugd-centralo vierde Zaterdag haor gewestelijk jeugdfeest te Alk maar. Groot was de belangstelling voor den stoet van jongens en meisjes (circa 1400 in tal), die tegen zes uur door de stad trok. Uit alle dcelen van de provincie waren jongelieden samengekomen om mede te vieren het feest van de A. J. O. Te voren werd een deputatie uit de A. J. C. ten stadhuize ontvangen. De Raad van Zeist heeft besloten VA den bouw van een nieuw ziekenhuis. Do bouw- en inrichtingskosten worden geraamd op f 168.600. Tevens is besloten het be staande ziekenhuis aan de Krullelaan na verbouw te verhuren aan het R/ijik voor centralisatie van den belastingdienst (Uit 't Fransch van GUY CHANTEPLEURE). Geautoriseerde vertaling van W. H. C. 46) En nog iets. Ik koop nooit andere bloc' men dan bij de brave, oude bloemenver- koopsters op straat. O ja, ze zijn wel veel minder goed voorzien dan de bloemenwin kel, waar mijn pleegmoeder altijd kocht, maar ik kan goed bloemen uitkiezen en schikken. Kerjean zegt altijd, dat er iels „Japansch" is in mijn manier van schik kenZoo 9taat rnijn salon altijd heerlijk vol met bloemen, zonder dat het me eigen lijk iets kost. Mijn salon is een wonderl Maar het is waar, dat Willem een sleur-mensch is. en daarom was een van mijn eerste verrich- (iiijge.i, toen ik in de rue Boursau-'lt kwam, de schikking van de meubelen in het salon jheelemaal te veranderen.... Die stumpers ..van mooie, heel mooie, oude meubelen sohen'en tegen de wanden te zijn vaslge- Bjord, net als op een sohiip, zoodot ze zich niet konden bewegen. Zij schenen ziclr af schuwelijk te vervelen.... en ails ik ze aankeek, werd ik melancholiek. Natuurlijk heb ik er niet over gesproken de fauteuils opnieuw te doen bekleedcn, maar overigens ben ik aan het wenk ge gaan IEn het resultaat grensde aan het wonderbaarlijke.Ik heb er niets aan toegevoegd en ook niets weggenomen En toch is de kamer heelemaal anders ge- Worden Nu vervelen dme mooie, oude dingen zich niel meer.er is leven in ge komen en het licht en de luoht om hen heen, leven nu ook.'t Is een harmonieus geheel geworden, beeldigI Ik had me een feest voorgesteld, wegens de verrassing en de vreugde, die ik Willem hoopte bereid te hebbenMaar ihij was eigenlijk meer verbaasd dam verheugd Zoo, heb je het salon veranderd? Is het mi niet veel en veel mooier? Ik weet nietJawel.... mis schien.... Maar ik was altijd gewend het te zien, zooails bet vroeger was. Een oogenblik zweeg, hij en hij zei toen op een loon, alsof hij om genade smeekte: Phylleke, wil je niet probeeren mijn werkkamer te verfraaien? Maar waarom niet? Omdat ik er, zooals ze nu is, jaren achtereen in heb gewerkt en omdat ze me zóó bevaltWe zijn aan elkaar gewoon geraaktAls je de meubelen en de pa pieren gaat verschikken, don breng je ook mijn gedachten, mijn oude droombeelden en een hoop andere dingen in de war, en Ik zou ze niet meer weten terug te vinden. Ik was teleurgesteld, want het was juist mijn plan om alles in Willems kabinet te veranderen7.In mijn verbeelding had ik er reeds een a'lleraanlokkelijkst kamertje van gemaakt, waarin hij zich zou kunnen afzonderenMaar ik zag er nu van af. Toen ben ik maar mijn eigen kamer gaan veranderen en ook een beetje, een heel klein beetje, de eetkamer en de voorkamer. Ik vind het verbazend genoeglijk dn mijn nieuwe woning en ik geloof heusdh, dat ik eiken dag uitga, om het genot te hebben weer thuis te komen.Dan ga ik in mijn mooi salon zitten, dicht bij het raam, om er le handwerken.Yan ihét haardvuur, met zijn golvende. velkleurige vlammenJinten, chvaallt mijn blik naar mijn bouquetjes, waarvan elke in het bijzonder me boeit, wegens een kleur, een lijn, een geur, een détail of een gedachte, die ik er aan ver bind; het is een intiem geluk, een terug roepen van vredige, krachtgevende herin neringen. Ik heb een groot werk ondernomen: gor dijnen, voor de eetkamer.... ik werd ge ïnspireerd door een borduurpatroon, dat ik te Brugge zag 't Zal heel mooi worden 1 Ook lees ik, evenals op ,,la Peuplièm". Willem zorgt voor boeken en bijna altijd is zijn keuze goed. De odhlenden on middagen gaan zóó snel vooihij, dat het avond is, vóór ik bet weet. /Willem komt slechts bij uilzondering huifl déjeuneeren, maar tegen etenstijd ver wacht ik hem en het is zoo prettig te wach ten op iemand, van wien je houdt. En dan zeg ik tot me zelf dat het toch ook wel pret tig is, dat iemand je thuis wacht, zelfs voor een 6leunmensch. fk eisdh echter van Willem niet de afzon-' daring van de wereld, die mijn rouw me op legt, te doelen. Een man, zei mijn pleeg moeder en die sprak uit ondervinding moet zich vrij gevoelen, om naar de co me dio, naar zijn oluh en zijn vrienden en ken nissen te gaan.En ik wil, dat Willem zich ook vrij gevoelt. Overal in huis slaat het middernacht. In dien ik de leeuwen uit Brugge navolgde, zou ik om het verleden moeten huilen. Maar ik kifk in de richting van de toekomst en in het nieuwe jaar wil ik vertrouwen stellen. Het lot heeft vreemde spelingen. Eens, toen ik daar zpo arm, verlaten en uit mijn omgeving ge/rukt stond, geheel verlóren ih mijn dwazen droom, had ik twee wenschen: het lieflijke van een eigen haard do 9teun van een hart, dat me geheel toebe hoort. Het wreede noodlot ontrukte de vleugels aan mijn droomen vermoord de dienmaar ironisch en goedertieren tevens, verhoorde het mijn wenschen. Terwijl ik schrijft en het uur van voor spelling slaat, doorstroomt roe een gevoel van warmte en hel is me of iets liefs over me waaktIk zit hier alleen en toch zou ik, als ik bang was of verdriet had, slechts' twee deuren behoeven te openen, misschien een beetje bard moeten roepen., en hulp zou ik hebben. Het leven drukte zwaar op mijn schou ders en toen kwam- er iemand, die mijn hand vast in de zijne hield, iemand, die een deel van den last overnam Iemand.... de vriend uit mijn kinder jaren, de bsete, de edelste man ter wereld 1 Neen, ik ben niet bang voor het #nieuwe jaar. Parijs, 2 Januari. Ik wilde gauw mijn nieuwjaarscadeau een van mijn vader afkomstige kostbare, kleine Florentijnsche gedenkpenning, waar van ik een dasspeld had laten maken aanbieden en was daarom al vroeg in de eetkamer. Ik herinnerde me een anderen ochtend, toen ik in dezelfde witte japon en met precies zoo'n zelfde lint, dienzelfden drempel overschrijdende, denzelfden geur van dampende chocolade rook en daar voor hetzelfde kopje van blauw aardewerk, mijn vriend ook aantrof, die rustig en alleen zat te ontbijtenEen.nu reeds lang geleden ochtend, die voortaaB een historische be- teekenis voor me zal hebbent Hier ben ik. Willem; goeden morgen en vóór alles, een gelukkig nieuwjaar! Maar eerst moest ik hem bedanken Een Empire-tafeltje, dat ik zoo bewonderd had bij zen antiquair, zag ik, zonder ei echter over te durven spreken, in mijn ver beelding reeds voor het venster van het 9alon slaan, dèAr, waar ik altijd zit lo werken, en vanmorgen, toen ik wakkef werd, had Anaïk, als boodschapster van een goeden geest en knap gedachtenlezer. het naast mijn bed geplaatst. De geopende lado was vol rozen.... Wat een heerlijke ver rassing! En wat ben ik er blij mee, ta' nig blij! Willem, nu is het jouw beurt om verrast er. blij le zijn Die beste Willem! Ik geloof niet, dat hij meer verrast en blijder is dan ik. maar wat is hij meer ontroerd en dankbaanlei over mijn attentie dan ik over-de zijne' En juist die ontroerende dankbaarheid trof me zoo en doet mijn hart zwellen van een innige erkentelijkheid, die ik niet goed in woorden zou kunnen uitdrukken Phylleke, is hel mogelijk, dat je me zóó hebt bedacht;.. Maar die penning.is iels heel mooisEn je was er zeil zon aar gehecht Dat de Reuzen-Bizulh, mijn vriend en redder in den nood zich opnieuw had be ijverd een wensch van het prinsesje le ver. vullen, dat was heel natuurlijk, nietwaar? Maar dat het prinsesje er ook eens aan had gedacht wat vreugde te geven, ook eens wal zorg en wat teederheid had besteed aan de keuze van een cadeau, ja, dat was wel iels, dat de noodige bewondering ver- diendel (Wordt vervolgd)^

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5