DANCING AGENDA. HOTEL BELLEVUE BUITENLAND. LAATSTE RECHTEN. VASELINE TELEGRAMMEN. Dinsdag. „Jeruël" (Groencsleeg 16): Bijbclbespre- king. 8 uur. Woensdag. K a t w 0 k-a a n-Z e e: (Gomeenlezaal) Spreker de heer Den Hertog, van Ter Aa. Aanvang hal lacht. L i s 8 e Ringrijderij 9 uur. Kortebaan- 'dr aver ij 1 uur. Kermesse d'été. Sassenheim, Goref. kerk: Orgelbe speling. Iïalfnegen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 27 Septem ber tot en met Zaterdag 3 October a.s. waar genomen door do apotheek van den heer O. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. Zondag 4 October nemen waar de apotheken van de heeren P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, ia altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. RECLAME. Iledeiiavoncl tot en met 4 October. 4125 trekking werd benoemd. De heer Duyster vervult nog met lust en opgewektheid en tot stichting der Gemeente deze taak. Gisterochtend werd in die kerk van dit feit mededeeling gedaan door ds. G. H. Beeken kamp, die hem in het gebed herdacht De Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Leiden heeft gravin Van Limburg Stirum, uit Am- hem en mevr. Van Dethvan Rijnberk, uit Brussel, uitgenoodigd een lezing te houden (zie de advertentie). Eerstgenoemde zal aan de hand van lichtbeelden vertellen over het lijden der oude Hugcnooten; mevr. Van Deth hoopt te verhalen wat er nu nog in Frankrijk over is van dat Calvanistische volk. Beide dames zijn resp presidente en secretaresse van een Nederlandsch Comité, dat zich ten doel stelt te helpen aan den wederopbouw van het Gereformeerd Protestanlsche ieven in Frankrijk. De baten van deze lezing (en- trées en collecte) zullen dan ook ten goede komen aan het instituut „Jean Calvin", te Montauban. Deze opleidingsschool wij door het geven van onderwijs volgens de oud-Cal vinistische waarheden de Fransche Gerefor meerde Kerken van goed onderlegde predi kanten voorzien. Dat dan door de opkomst van velen de belangstelling blijke en door milde gaven deze dames en het instituut ,,Joan Calvin" verblijd worden! Ten nadeele van een brievenbesteller is Zaterdag een rijwiel, hetwélk zijn privé- eigendom was en dat hij had neergezet op de binnenplaats van het postkantoor, door een onbevoegde meegenomen. De politie alhier heeft Zaterdag aange houden zekeren J. H. D., hier ter stede woonachtig, als verdacht van verduistering van een rijwiel, te Schoten gepleegd. D. is naar Schoten overgebracht en ter beschikking van den burgemeester aldaar gesteld; Zaterdagnacht omstreeks kwart over één werd een begin van brand ontdekt ten huize van de fam. E. van H., Rijnsburger- weg 113." De oorzaak was een electrisch strijkijzer, dat men vergeten had uit te schakelen, waardoor het ijzer ging gloeien en het kleed, waarop het geplaatst was, aan het smeulen geraakte. De brand werd tijdig door de bewoners ontdekt en met eenige emmers water gebluscht, zoodat de motor- spuit; die spoedig ter plaatse verscheen, geen diensten behoefde te verrichten. In den afgeloopen nacht is alhier aan gehouden L. K., die van de Justitie nog acht dagen hechtenis tegoed had. Hij is ter beschikking van don Officier van Justitie ge steld. Een tiental jongelui heeft van den Zondagavond misbruik gemaakt door het i*>uden van een drinkgelag in eene kroeg in de Moriaansteeg, waarbij zij zich dusdanig gedroegen, dat de kastelein hen de deur wees. Op straat gekomen, werden zij door de politie tot kalmte gemaand, hetgeen blijkbaar niet naar den zin van de heeren was. Het gevolg was, dat over en weer slappen violen, waaraan de politie ten «lotte door het uitdeelen van eenige gevoe- Jige klappen met den blanken sabel een einde maakte. In de Stedelijke Werkinrichting zijn op genomen van Zondag 20 tot en met Zaterdag 26 Sept.208 volwassen personen, 6 kinderen totaal 214 personen. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Het Hollandsch Tooneel. ,,'n Schat van 'n Kamermeisje," blijspel van John Bum. De concurrentie van „De Jantjes II" is gisteravond voor den Schouwburg te groot gebleken, zoodat er maar weinig belang stellenden waran voor dit Engelsche blij spel, dat, wanneer hei tot één bedrijf was gecomprimeerd, nog zoo onaardig niet zou zijn geweest, doch nu tot drie bedrijven uit gedijd met allerlei pietluttigheden, die vaak door het zeldzaam flauwe nog deden glim lachen. langdradig werd en niet vermocht le blijven 'boeien. Dit trots een voor zulke gezelschappen als bovenstaande niet zoo'n slechte vertolking. We hebben hier op Zon dagavond wel eens wat amdws gezien 'n Schat vam 'n Kamermeisje is de logée van een don-Juan-fabrieksdirecleur en diens goedgeloovig vrouwtje, die zich als kamer katje verkleed de liefde verovert van een droogstoppel-professor in de zoölogie, broer' van genoemde fabrikant, die aam dit meiske een „strop" haalt. Ziedaar feitelijk reeds de inhoud vermeld. Gelijk gezegd de vertolking was heusch nog zoo mai niet voor zoo'n avond. H. van Buunem als prof eeeor-o-jeetje en Coba Kins- bergen als Kitly-kamerkatje waren bo9t crp dreef, goed bijgestaan door W. Grelinger en Ellen Durieux al9 genoemd echtpaar, vooral door den eerstgenoemde. Beide dienstbaren van Lou Poolman en C. Me-rtensde Jae ger verdienen evenzeer niet vergeten. Beschouwen we den avond van gisteren geheel als „volksavond", dam zouden we zelfs geneigd zijn, het geheel te prijzen, als staande ver boven hetgeen gewoonlijk dan pleegt te worden voorgezet. De pauzes werden aangenaam opgeluis terd door een mandoline-orkest dat zich meermalen met applaus beloond zag, even als de diverse executanten ten tooneele. DE ALGEMEENE TOESTAND. De vergadering van den Volkenbond gesloten Het veiligheidspact Caillaux in Amerika. Zaterdag is de algemeene vergadering van den Volkenbond begonnen met hot rapport van den Finschen gedelegeerde Enckel over do vei deeling van de Voikenbondsuitgaven over de staten-leden. Deze verdeeling gaat, naar meü weet, volgens een schaal, welke met do financieele draagkracht van de on derscheiden staten rekening houdt. Nadat Galvanauskas (Litauen), Zumeta (Venezuela), en Fernandez y Medina (Uru guay) bezwaar hadden gemaakt tegen de hun staten opgelegde bijdragen en een bil lijker verdeeling hadden bepleit, werd het rapport van Enckel met enkele stemonthou- dingen aangenomen. De begrooting van den Volkenbond over 1926 wijst met inbegrip van alle uitgaven voor instellingen als het Int. Arbeidsbu reau en het Int. Gerechtehof een eindcijfer aan van rond 320 millioen goudfranken. Vervolgens kreeg de vergadering een rede te hooren van Montigny (Frankrijk) over de ontwerp-conventie van Lord Robert Cecil, in zake de slavernij, die in commissie be sproken is en die ten doel heeft de slavernij af te sohaffen waar zij nog bestaat. Frank rijk zal steeds medewerken om de slavernij af te schaffen en het welzijn der inboorlin gen te bevorderen. De vergadering hernieuwde de betuiging van haar vertrouwen in alle mogendheden die in den raad vertegenwoordigd zijn cn sloot zich aan bij den wensch van Vene zuela dat men het volgende jaar zal over gaan tot de vernieuwing der nict-perma- nente leden van den raad door rouleering. Bij de verkiezing van zes niet permanente leden van den raad, verkreeg Brazilië 43, Uruguay 40, Spanje 35, Tsjecho-Slowakije 35, Zweden 34, België 32 en China 26 stem men. De volstrekte meerderheid was 25, aangezien 49 staten aan dè stemming deel namen. De eerste zes werden gekozen. Nog werd goedgekeurd een loening van 900.000 pond sterling voor het overbrengen van ongeveer 15.000 Armenische vluchtelin gen en een leening an 300.000 goudfran ken voor Russische vluchtelingen. Daarop heeft Dandurand de zitting ge sloten. Hij zeide o.a. dat zoo de zesde vol kenbondsvergadering al geen schittering gehad moge hebben, ?e daarom niet minder ernstig werk verricht had. Hij wees er ver der op, dat de Cnancieele heropbouw van Oostenrijk en Hongarije zeer .bemoedigend j is. Voorts hebben in het afgeloopen jaar l een aantal technische commissies veel be drijvigheid aan den dag gelegd. Het plan voor een economische conferentie en de ar beid van de commissie voor intellectueele samenwerking openen goede vergezichten. De beraadslagingen over de kwestie der minderheden toonen aan, dat de Volken bond op haar bescherming bedacht is Hij zeide verder, dat de voortaan klas sieke trilogie: arbitrage, veiligheid, ont wapening het ideaal en de richtlijn bleef. Geen enkel der beginselen, die in de vorige volkenbondsvergadering opgesteld waren, was terzijde gesteld. De toepassing ervan was alleen gewijzigd. Door particuliere ver dragen willen de leden van den Volkenbond bet ontwapeningswerk bevorderen en do arbitrage i agelen. De geest van het proto col bezielt nog het werk van de vergade ring. Na de zitting der vergadering heeft de Raad een openbare zitting gehouden om aan de moties der vergadering uitvoering te geven Deze zullen, in overeenstemming met hun inhoud, naar de technische orga nen van den bond verwezen worden, die ie onder een praktischen vorm zullen brengen en ze zullen verwezenlijken. Op voorstel vaji Benes besloot men (lat de eerste stap voor de verwezenlijking der voorgenomen conferentie over de ontwa pening een voorbereidend onderzoek zal zijn dat het Comité van den Raad in De cember zal ondernemen: daar zullen de ver- eischte besluiten genomen worden. De Raad zal heden een laatste vergade ring houden om de commissie van onder zeek te benoemen, die zich naar het grens gebied tusschen Turkije en Irak zal bege ven. - De Turksche minister van buitenlandsche zaken, Tewfik Roesjdi Bey heeft vóór zijn vertrek, aan den voorzitter van den Vol kenbondsraad een brief gericht, waarin hij zijn bekend standpunt in de kwestie van de zending van een vertegenwoordiger van den Volkenbond in het gebied der lijn van Brus sel handhaaft, Deze verklaring heeft de Turksche minister van buitenlandsche zaken mondeling aangevuld door te zeggen, dat hij van zijn regeering zou trachten te ver krijgen, dat de vertegenwoordiger van-den Volkenbond zijn onderzoek ook ten Noor den van de lijn van Brussel doorzetten kan. Naar verluidt is men nu van plan een com missie van drie leden te zenden, die waar schijnlijk onder leiding zal staan van een Tsjecho-Slowaakschen generaal. De commissie van buitenl. zaken uit den Rijksdag heeft vergaderd over het veilig heidspact. Stresemann hield een zeer uit voerig exposé. Na deze rede kwamen de vertegenwoordi gers der verschillende groepen aan het woord. Op merkelijk was dat de Duitsch- nationale woordvoerder of) zeer rustige en bezonnen wijze sprak terwijl van zijn kant de sociaal-democratische spreker de hou ding van de Duitschnationalen hekelde. De heele discussie had echter een waardig ka rakter en het bleek duidelijk dat alle par tijen van de Duitschnationalen tot en met de sociarl-democraten wenschen dat de aan staande confeientie het beoogde resultaat zal opleveren. Aan het garantieverdrag moeten echter volgens het algemeene oor deel bepaalde concessies voor Duitschland verbonden zijn. De woordvoerders der rijks- regeering verzekerden dat dit volkomen aan hun eigen meening beantwoordde. De Duitsche gezanten hebben overal in de entente-hoofdsteden zich van hun taak om de uitnoodiging voor de conferentie te aanvaarden, gekweten. Caillaux heeft nog geen succes in Ame rika. Zijn standpunt en het Araerikaansche zijn nog heel wat van elkaar verwijderd. Toch zal er eenig schot in de zaak moeten komen, want Caillaux wil Vrijdag terug. De deskundigen zij druk aan het werk hun berekeningen te herzien. Zaterdag en gis- teren heeft men gezamenlijk geluncht in de hoop om een basis van overeenkomst te vinden door particuliere besprekingen. He den is er weer een officiecle zitting. BELGIE. De amnestie. Naar in officieuse kringen wordt verze- kerd, zal het amnestie-voorstel van de re geering, dat thans in voorbereiding is en na het zomerrecès in de Kamer in behan deling zal worden gebracht, kwijtschelding van straf verleenen aan alle tot een maxi mum van 10 jaar dwangarbeid of opsluiting veroordeelde activisten. Verwacht wordt, dat het regeeringsvoorstel een flinke meer derheid zal vinden in de Kamer maar in den Senaat op meer tegenstand zal stui ten. Ook blijken eenige Vlaamsche katho lieke Kamerleden er aan te denken een amendement te verdedigen, waarbij de maximumgrens op 20 jaar wordt gebracht, terwijl, naar men weet, door de zes Vlaam sche nationalisten een voorstel tot verlee ning van algemeene en onvoorwaardelijke, amnestie aan alle politieke veroordeelden, de uitgewekenen inbegrepen, werd inge- diend. DUITSCHLAND. Geen directe Rijksdagbijeen komst. Verlaging levenmid- delenvervoer-tarieven. Het seniorenconvent van den Rijksdag heeft, gelijk wij voorzagen, besloten den i Rijksdag niet, zooals door de communisten i verlangd werd, onmiddellijk bijeen te roe pen. De parlementaire werkzaamheden zul len, indien niets onverwachte geschiedt, eerst op 19 November worden hervat. De Duitsche spoorwegmaatschappij heeft de tarieven voor het verzenden van de ver- j schillende levensmiddelen met 10 pCt. ver- j laagd. Tot deze levensmiddelen behooren o.a. deegproducten, vruchten, versch vleesch I mosselen, boter, vet, margarine, olie, kaas, brood, eieren en aardappelen. Vee staat niet op de lijst. ENGELAND. Het mijnconilict. In het mijnconflict schijpt thans weer eenige ontspanning in te treden. De Labour-oorrespondent van de Times" constateert althans, dat de' verklaringen, door de Engelsche mijnwerkersleiders ge durende het week-end gedaan, schijnen aan tc duiden, dat de boycot van de commissie van onderzoek, waarmede de uitvoerende raad van de mijnwerkersfederatie heeft ge dreigd, niet lang zal worden volgehouden. De secretaris van de mijnwerkersorgani satie in Northumberland heeft verklaard, dat hij het onderzoek der commissie be schouwt als een gelegenheid om te bewij zen, dat de mijnindustrie gereorganiseerd kan worden, zonder de loonen te verminde ren of den arbeidstijd te verlengen. Hij ao'it het onwaarschijnlijk, dat de mijn werkers, ondanks het ontstane conflict zich van de commissie zullen afwenden. Omtrent den secretaris der landelijke organisatie, Cook, wordt eveneens gemeld, dat hij ver klaard heeft dat de mijnwerkers geen in breuk op den wapenstilstand wenschen, daar zij er op uit zijn van de commissie tot het uiterste gebruik te maken, in de hoop dat de bestaande voorwaarden in de mijn industrie verbeterd zullen kunnen worden. De federale eerste-minister van Austra lië heeft verklaard, dat Australië door een j ernstiger gevaar wordt bedreigd dan ,,Prus- j sionisme". De federale regeering is n.L ge stuit op een botte weigering, toen zij de j socialistische regeering van Nieuw Zuid- Wales verzocht de federale deportatiewet- ten uit te voeren. Dit beteekent dat Nieuw- Zuid-Wales zich de bevoegdheid toeeigent om de wetten der federale regeering te toeteeai. 't Kan mooi worden. OOSTENRIJK. Een dreigende staking. De zoogenaamde commissie van 25, die alle ambtenaars-categorieën vertegenwoor digt, heeft het besluit genomen, om op 8 October a.s. een stemming te doen houden, onder alle staatsambtenaren over de vraag of de verwerping van de saJariseischen door de regeering de algemeene staking) nood zakelijk maakt De oommissie adviseert tot staken. De Chris tel ijk-eoci ale organisatie heeft zioh echter teruggetrokken. Veel te beteekenen schftnt dit niet te hebben, daar zij heel weinig leden telt HONGARIJE. Het aantal airestaties 65. In het geheel zijn 65 personen gearres teerd in verband met de communistische samenzwering. SPANJE. Hoogverraadproces. Uit Madrid wordt gemeld, dat in heb pro ces te Barcelona tegen de verdachten van in Mei een aanslag op den koninklijken trein te hebben gepleegd, de doodstraf is geëischt tegen vijf beklaagden, gevange nisstraffen tegen vier, en voorwaardelijke véroordeeling van een der gearresteerden. POLEN. De verhouding tot Rusland. Gisteren werd Tsjitsjerin, de Russische volkscommissaris van buitenl. zaken te War schau verwacht De Poolsche regeering heeft het hoodig geoordeeld de besprekingen voor af toe te lichten en doet dat in volgend communiqué: Het onderhoud te Warschau geschiedt op grondslag van de uiteenzetting, die Tsjitsjerin half Mei op het sovjetcongres heeft gegeven en waarin hij over de ver houding tusschen Rusland en Polen onder andere het volgende heeft gezegd: „In het complex van de Russische vredes politiek neemt het streven naar een duur zame vreedzame verhouding tot Polen een eerste plaats in. Uit politiek oogpunt moeten wij naarzulk een verhouding met onzen Westelijken buurman streven, omdat zonder de instemm.ng van Polen een aanval van het V/esten uitr op Rusland niet wel mogelijk is. In de eerste plaats echter is een goede economische verhouding tot Polen noodza- kelrk voor Rusland." 'Het initiatief van een bezoek is geoomen dc-or Tsjitsjerin en de Poolsche regeering kon in dit initiatief treden, daar de ver houding tusschen Polen en Rusland zoo danig verbeterd was, dat de kwestie van de grensincidenten door onderlinge over eenstemming kon worden geliquideerd.. Te Warschau beschauwt men de bemoeiingen van Tsjitsjerin om een vreedzamen toestand tusschen Polen en Rusland te verkrijgen als een gunstigen factor voor de pacificatie van Europa. De voortdurende min of meer vijandige verhouding tusschen Polen en Rusland was namelijk koren op den molen van de Duit sche nationalisten, die bleven coquetteeren met het denkbeeld door samenwerking met Rusland tegen Polen op te treden, wat niet dan op een nieuwe verdeeling van Polen kon uitloopen. Een vredelievende verhouding tus schen Polen en Rusland ontneemt aan deza denkbeelden den grondslag, zoodat iedere verbetering van de Poolsch-Russische be trekkingen de kans voor Polen verhoogt om ook met Duitschland in een betere ver houding te komen. Indien de onderhandelingen mot Tsjitsje rin volledig succes mochten hebben, is dit ook daarom van belang, omdat een goede verhouding tot Polen voor Rusland ook een vreedzame verhouding tot z^jn andere Weste lijke buren, in het bijzonder Roemenië, in sluit De berichten, volgens welke Polen zou optreden als bemiddelaar tusschen Frankrijk en Rusland, zijn van eiken grond ontbloot. RECLAME De gezonken Amerikaansche onderzeeër. NEW-YORK, 28 Sept. Reuter) Duikerp hebben gisteren getracht een kabel over die. gezonken Amerikaanschs onderzeeër te plaatsen en indien heden een groole kraan komt, bestaat er hoop, dat zij heden naar boven wordt gehaald. Een duiker wandelde gisteren over het dek der onderzeeër en klopte er met een hamer op, doch ontving geen antwoord. Fascisten-demonstratie. NEW-YORK, 27 Sept. (Reuter). Een me- Digte fascisten en antifascisten demonstreer den bij aankomst van het stoomschip waar mede de Italiaansche afgevaardigden voor, de conferentie der interparlementaire unie aankwamen. Toen de afgevaardigden de pier hadden verlaten schoot een onbekend gebleven anti-fassist waardoor twee fascis ten licht werden gewond. De overstrooming in China. PEKING, 28 September. (Reuter). Ten gevolge van het verdere doorbreken van den voornaamscten zuidelijken dijk der Gele Rivier, strpomt het water thans on belemmerd in zuidelijke richting, waar het de Yangtse-rivier door het Oroote Kanaal zal kunnen bereiken. Officieel is vastgesteld dat :5O0 vierkante mijl is overstroomd, waardoor twee millioen menschen zijn getroffen. Waarschijnlijk zijn honderden personen verdronken. Do inter nationale commissie organiseert hulp. ^TSCWESBRO" CHESEBROUGHI is de eenige Vaseline ter wereld welke sedert 1869 zonder gebruik van zuren wordt vervaardigd. fi Weiger namaak en neem slechts jg origineele Tuben aan, verpakt door 8 CHESEBROUGH M*=c c°C<>NS NEW VORK U.S. A 2234 De Mosoel-kwestie. LONDEN, 27 Sept. (Reuter). De minister van koloniën Amery, teruggekeerd uit Ge- nève, verklaarde in een interview aan Reu ter, dat er geen enkele reden bestaat om aan te nemen, dat het geschil met Turkije over Mosoel tot een oorlog zou leiden. De kwestie der schulden. PARIJS, 23 Sept. (Havas). Naar het „Journal" uit Washington meldt, seinde Caillaux aan Painlevé hoe de stand der On derhandelingen is, en welke concessies hij denkt te doen. De Matin" verneemt uit Vashington dat de-Amerikanen m hun te genvoorstellen dat voor de betaling van in terest, 245 millioen dollars door de Trea- sory aan de Banque de France geleend zul len worden en deze vordering geassimileerd zal worden aan die welke de Bank of Eng land op de Banque de France heeft, zoodat zij als commercieele en niet als politieke aangelegenheid behandeld zal worden. De geheimzinnige brandstichtingen te Berlijn. BERLIJN, 27 Sept. (V. D.) Door de po litie zijn 2 personen gearresteerd, die ver dacht worden te behooren tot de aanstich ters der geheimzinnige branden, die gedu rende de laatste wekch zijn voorgekomen. De revolutie-pogingen in Portugal. LISSABON, 27 Sept. (Belg. Tel. Ag.) De rechtbank heeft allen die beschuldigd wa ren betrokken te zijn geweest bij de revo lutionaire beweging van 18 April vrijgespro ken, doch ©enigen zullen nog in gevangen schap blijven om terecht te staan wegens deelneming aan de beweging van 19 Juli. STADSNIEUWS. j Begrafenis van den Hcofdccnducteui J. W. OHen. Hedenmorgen had op de begraafplaats „Rhijnhof" de begrafenis van den hoofdcon- 1 ducteur J. W. Otten plaats 1 Aan het sterfhuis, waar namens het' trein- personeel een krans aan Ren lijkwagen ge-i hangen werd, sloten zich de collega's in uni form aan en niet alleen uit Leiden maar ook uit andere standplaatsen waar hoofdconduc- teur Otten geweest was. Voor dat men naar de begraafplaats ging, ging de lijkstoet langs i het station, waar de gordijnen gesloten wa-. ren en waar den stationschef den heer v. d. i Born namens het stationspersoneel eveneens 1 een krans aan de lijkkoets hechtte. Op de begraafplaats waar zeer veel belangstelling was, werd de kist gedekt door de bloemstuk-* i ken, door collega's naar de groeve gedragen waar de heer Bijlsma, oud-voorzitter van de Neutralen Bond en'als oiid-collcga het eersl het woord nam. Daarna werd nog het woord gevoerd dooj 1 den heer Verbeek, Bondsvoorzitter van de» 1 Neutralen Bond uit Rotterdam, den heer I Heus als valcvoorzitter van het treinperso-i i neel, den heer Hofman voorzitter van de af-* i deeling N. B. alhier. Nadat de collega's, stationschef en verdere ambtenaren aan het' slation bloemen in het j graf hadden gestrooid, dankte de schoonzoon voor de laatste eer en voor de groote belang-* stelling aan dezen doode bewezen, waarmee de droeve plechtigheid was afgeloopen. Geen versch brood op 3 October. In verband met de 3-October-feestviering i zal in den nacht van Vrijdag op Zaterdag door geen enkelen Leidschen bakker of broodfabriek brood gebakken worden. Des Vrijdags zal brood verkrijgbaar zijri vanaf negen uur voorin., in plaat© van om tien uur. Des Maandagsmorgens is vanaf acht uur versch brood verkrijgbaar. Men moet wat over liehben ter wille vaft de feestelijkheden 1 Hedennannddag le kwart- voor drieën had op het Noordeindsplein een botsing plaats tusschen een paard en een wagen en een rijwiel. Het achterwiel van de fiets werd totaal vernield. De beide bestuurders gavei elkaar de schuld. Hedenmiddag omstreeks drie uur viel de ongeveer 30-jairige glazenwasscher P. II. tengevolge van het uitglijden van den ladder, welke stond in de dakgoot van de Hartebrugskerk langs het dak naar bene den. Gelukkig kon de maai zich nog vast- grijpen en bleef hij in de goot liggen. Met eenige verwondingen aan zijn hand kwam hij er nog buitengewoon goed aif. Dd Eersle-Hulpdienst vervoerde den man, cliet begrijpelijkerwijze noga! wa&, naar zijn woning. BUITENGEWONE VERGADERING VAN DE ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. De statuten-wijziging aange» houden Het aanbod vajt Hillegom verworpen OoJ: het voorstel tot aankoop ve£& „Spaar en Hout" te Heenfa stede afgewezen. Onder voorzitterschap van den heer R. H. Krelage is heden Je algemeene vergadc^ ling van de algemeene vergadering van cfë Algemeene Vereeniging voor Bloemboller^ cultuur gehouden in café ,,de Ki;oon" té Haarlem. In deze 151ste vergadering waien 35 a£- deeljngen vertegenwoordigd. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom en in het bijzonder het eerelid dett heer Volkersz. Met het oog op het buitengewone ka rakter van deze vergadering meende spr< geen openingswoord t moeten houden. Spiv wijdde enkele woordeD aan do overleden; leden der vereeniging Een uitvoerige discussie ontspon zich over het voorstel van het Hoofdbestuur inzake een wijziging der statuten, waardoor de contributie kaD worden verhoogd in zoo verre dat behalve de gewone jaarlijksche contributie gedurende een of meer jaren een afzonderlijke contributie geheven kan I worden ter bevordering van vakbelangen, eze afzonderlijke contributie mag echter in één jaar niet meer bedragen dan vier cent per Rijnlandsche roe. Op dit voorstel waren eenige amende menten ingediend, welke ter vergadering werden toegelicht. Besloten werd de kwes-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2