weinig verschillen. In de tweede ronde komt in deze volgorde geen wijziging; alleen weet schipper Doedes zijn voorsprong nog te ver- grooten tot ruim twee minuten. De uitslag luidt dus; 1. Prinses Juliana, eig. Syndicaat Prinses Juliana, stuurman ir. L. Doedes in 1 u. 32 m. 37 s.; 2. Ciss. eig. F. Carlier, st. ir. J. C. van Hoolwerff in 1 u. 34 m. c\8 s.; Bij den start der 45 kwadraat kruiser- klasse is „Walta" het beste weg met liefst 8 sec. voorsprong op „Kemphaan", terwijl „Ariel" ver in de achterhoede ligt „Soeka Anja" verscheen niet aan den start. Ariêl" .moet in de eerste ronde op het Norremeer reeds opgeven wegens een aanvaring en keert dan huistoe. Bij het ingaan van de tweede ronde passeert juist een lange sleep de lijn van aankomst, die den beiden stuur lieden juist in den weg ligt. Door buitenge woon mooi manoeuvreeren van den beken den zeiler Pieter Bon Czn. weet de „Walta" nog juist voorlangs te passeeren en vervol gens den boei te ronden, waardoor de „Kemphaan", die aanvankelijk niet zoo veel met den leider verschilde, een heel eind ten achter raakt. Onbedreigd gaat de „Walta", st. P. Bon Czn. dan ook als eerste door de finish in den tijd van 1 u. 37 m. 38 sec.; „Kemphaan", st. H. J. Pluygers heeft bijna 21ln minuut langer noodig om de baan af te leggen. Voor de handicap-klasse D staan inge schreven Bea, Miss Blues, Simmerwille en Narmada. De beide eersten verschijnen evenwel niet aan den start, zoodat de strijd uitsluitend tusschen de beide laatsten gaat. Wanneer het 5-minuten-schot klinkt, is Simmerwille nog niet „los" en dus feitelijk volgens het reglement uit den strijd. Ter wide van de sport, wordt besloten de Sim merwille toch te laten starten. De start is zeer slecht: 23 seconden na het startschot gaat de „Simmerwille" eindelijk over de startlijn op verren afstand gevolgd door de ..Narmada", die reeds in de eerste ronde van verdere deelname afziet. De „Simmerwille" stuurman P. Schuilinga heeft dan verder geen moeite den prijs uit het vuur (lees: water) te sleepen en wint in 1 u. 57 m. 19 s. In de Regenboogklasse komen Meteor, Gaai, Maas, Nymph en Leede aan den start, terwijl Jeannette, Tjebbe en Dotje door af wezigheid schitteren. Meteor is juist op tijd weg op korten afstand gevolgd door Nymph, Leede, Maas en Gaai. die onderling zeer weinig verschillen. Wanneer de baan één maal is afgelegd heeft de „Leede" een flin ken voorsprong op de „Gaai" en de „Me teor", die vlak na elkaar den boei ronden. „Maas" volgt op eenigen afstand, doch loopt al spoedig den achterstand weer in. „Nymph" heeft den strijd reeds gestaakt, welk voorbeeld kort daarna door „Meteor" gevolgd werd. Op het Zweiland vaart dan de '„Maas" den mast van de „Gaai" finaal doormidden, waardoor dit vaartuig ook al uit den strijd is, zoodat er slechts twee boo ten overblijven. De uitslag luidt tenslotte: 1. Leede, st. W Z. v. d. Mey in 1 u. 48 m. 33 s. 2. Maas, st. J. Smit .in 1 u. 53 m. 33 s. In de Spaaraekraiserklasse wordt geen resultaat bereikt. De „Drommedaris" ligt bij het startschot „ergens" met een gescheurd zeil aan lager wal, terwijl de beide anderen „Tineke" en „Anne Marie" gedurende de race opgeven. De eerste had trouwens niet eens een wed9lrijdvlag in top en was dus eigenlijk reeds van te voren gedisqualificeerd Van de 6 ingeschreven Open Scherpe Jachten verschijnen alleen Joho, Cartouche en de Pijl aan den start, die in deze volg orde vertrekken. De eerste komt al spoedig zonder wèdstrijdvlag terug en heeft dus blijkbaar opgegeven. De beide andere booten geven elkaar weinig toe; na één ronde heeft Cartouche nog steeds de leiding. Wanneer „de Pijl" dan de boei op het Norremeer aan den verkeerden kant rondt is het pleit be slecht en wordt „Cartouche", st. A. R. Rut gers prijswinnaar in 2 u. 3 min. 42 sec. De uitslag in deze klasse werd na bespre king nog veranderd, waardoor eerste werd „De Pijl" van L. Langelaar in 2.2.47. In de Sloepenklasse startten zes van de acht ingeschreven vaartuigen; in den loop 'van de race gaven hiervan ,,'t Sloe" en „Henca" op. De uitslag luidde: 1. Dotter, st. B. J. M. Bothe, gezeilde en berekende tijd 1 u. 6 min.: 2. Rekeltje, st mej. Rie van Luyken. gezeilde tijd 1 u. 13 m. 25 s.. bere kende tijd 1 u. 8 m. 41 s.; 3. N. N„ st. H. W. Borgerhoff Mulder, gezeilde tijd 1 u. 14 m. 30 s., berekende tijd 1 u. 9 m. 32 s.; 4 Flushing I, st. A. Dirks, gezeilde en bere- kende tijd 1 u. 12 m. 40 s.' Van de 12-voetsjollen kwamen Loodsje, Lous, Trawant en Troel niet aan den start, terwijl Menko en Dreadnought den strijd staakten De uitslag was als volgt: 1. Troef, st. J. A. M. Bakker in 1 u. 21 m. 39 s.; 2. Pam, st. C E. de Vlieger in 1 u. 24- m. 37 sec De beide laatste klassen zeilden, zooals uit de tijden reeds valt op te maken, slechts éénmaal de baan. De tweede dag. Veel verschil was er niet tusschen le en 2den dag wat betreft het weer. Ook nu was het zeer guur, terwijl de wind tot een storm was aangegroeid. In den morgen was de Kaag een onherbergzaam terrein door den storm en regen. Omstreeks 11 uur klaar de het wat op en brak de zon zelfs door. Enkele „buitjes" uitgezonderd, ging het daarna nog wel met het weer. Het Kager- meer leek meer op een zee met zijn witge kopte golven. Daardoor was het gezicht van de groote jachten, voortsnellende door de woeste baren, werkelijk iets grootseh. Voor de weinige toeschouwers viel er in dit op zicht veel te genieten Voor de zeilers mag zoo'n storm voor de snelheid der booten gunstig zijn, aan den anderen kant bestond er veel gevaar voor breken van het tuig, terwijl zij zelf doornat werden. Voor de kleinere vaartuigen viel er dan ook niet te zeilen. Zij zouden zeker voor het meerendeel omgeslagen zijn. DaaT- om werden dan ook terecht bij de wedstrij den voor 12 voetsjollen, sloepen, open en scherpe jachten en Spaarnekruisers afgelast De grootere zeiljachten, die tegen deze weeromstandigheden beter bestand zijn, kwamen met gezeefd zeil uit, terwijl de spinacker niet uitgezet werd. Rondom het Kaagsociëteit-terrein zag het er alles be halve vroolijk uit De bekende stemming en spheer van de officieele Kaagweek ont brak zelfs op dezen Zondag geheel en al. Al kunnen wij nu niet direct zeggen, dat het een mislukking was, het bestuur der Kon. Z.-, R.- en M.-Ver. De Kaag kan helaas niet op een groot succes bogen met deze wedstrijden. Precies op tijd werd begonnen met de eerste race der 6 M.-klasse, waarin alle deelnemers van den vorigen dag uitkwamen. „Uilenspiegel" lag bij het vijf-minuten schot nog vast aan den wal en was eigenlijk reglementair uitgesloten. Zij zeide toch maar mee, zonder een moment iemand te bedrei gen. Bij het starten was de „Ciso", dit keer door den heer H. Kesken gezeild, stukken te vroeg en moest overs tarten. De vier Hollandsche schepen maakten een schitte rende start. Zij gingen tegelijk na 2 sec. over de start. De „Prinses Juliana", die het hoogst voor den wind lag, ging het snelst naar voren. „Saenden" en „Adm. de Ruv- ter" volgden bij elkaar op geringen af stand. Bij de boei op het Zweiland voer de „Saenden" de „Adm. de Ruyter" aan bij een onverwachte snelle beweging van de eerste. De „Adm. de Ruyter" kreeg groote 9cheur in zijn zeil en moest daarom opgeven. De „Saenden" voer door en bleef de „Prinses Juliana" bedreigen. De „Braas- semenmeer" volgde als een, goede derde. Bij hel ingaan der tweede ronde was de volgorde nog hetzefde. De Belgische jach ten waren toen reeds- ver achter. In de 2de ronde liep Doedes nog meer uit, terwijl Nathan met zijn „Braassemermeer" dicht de „Saenden" naderde. Hij kon deze even wel niet van zijn plaats verdrijven. Carp protesteerden tegen de „Saenden" en wem in het gelijk gesteld, waardoor de „Saen den" uitgesloten werd. De uilslag werd nu: 1. .JPrinses Juliana", st.m. L. Doedes, in 2.23.36; 2. „Braassemermeer", st.m. O. Nathan, in 1.25.12. Regenboogklasse. Van de 8 deelne- mes kwamen er 3 niet op. Bovendien laj»en er 2, n.1. de „Leede" en de „Nymph" bij het startschot nog vast aan den wal, waar door zij reeds uitgesloten waren. Van de overgebleven drie maakte „Meteor" een zeer goede start en was na 1 sec. over de lijn; „Jeannette" was tweede en „Maas" derde. „Jeannette" loopt de „Maas" op, waardoor „Meteor" vrij spel krijgt. Deze blijft dan ook in de eerste ronde voorop, totdat terug op het Zweiland de „Jeannette" de leiding verovert bij het opbruisen. De „Maas", die in deTde positie ligt. profiteert van het lastige eind ZweilandNorremeer en kruist hier beter dan de andere, waardoor zij on verwacht eerste wordt. Deze positie blijft zij tot het einde behouden „Meteor" weet nog de „Jeannette" te passeeren en eindigt dus tweede. Uitslag: 1. „Maas" van .T. Smit in 1.38.49. Handicapklasse D. Al was de start van deze 3 uitkomende jachten (de „Nor made" was weggebleven) niet zoo mooi als de vorige, toch was de start in de gegeven omstandigheden niet slecht. Er ontspon zich een aardige strijd tusschen de „Bea" en de „Miss Blues", die vlak bij elkaar bleven en om beurten de leiding namen. „Simmer wille" volgde op korten afstand. Bijna te gelijk rondden de eerstgenoemden de boes voor de 2de ronde, waarbij „Miss Blues" voor was. Een aardige liefpartij volgde. „Simmerwille" was nog meer achter ge raakt, maar bleef dicht genoeg om van haar handicap te' profiteeren. „Bea" en „Miss Blues" kwamen nog in aanvaring met el kaar, wat een protest van laatstgenoemde tot gevolg had en ten slotte het uitsluiten van de „Bea". Hoewel „Simmerwille" van P. Schuilenge als derde binnenkwam in 1.38.54 zorgde haar handicap er voor -dat de berekende tijd 1.25.44 weid en zij daar door eerste werd. 45 M. 2 krniseiklasse. Van de 4 deel nemers bleef „Soeka An gin" weg. Een zesr interessante strijd werd er door de 3 overige geleverd. De ,kWalta" startte precies op bet schot en was dan ook direct voor. „Kemp haan" trachtte direct de „Walta" af t» dekken, wat haar goed gelukte, want zij wist het eerst de boei op het Zweiland t® ronden. De „Walta" ging eerder over stag dan de „Kemphaan", wat haar weer de leiding bezorgde. De „Ariel" bleef dit twee-» tal dicht op de hielen. Op den terugweg naar den starttoren veroverde de „Kemp haan" weer de leiding en ging het eerst <fe 2de ronde in. „Walta" en „Ariel" volgden vlak achter ekaar. De „Ariel" werd in de 2de ronde goed gezeild, zoodat deze met het opkruisen gelijk met de „Kemphaan" kwam. Een bo ord- aan -boord race in bet laatste eind volgde tusschen deze twee. die ten slotte gewonnen werd door Ariel" met 2 sec. voorsprong op de „Kemphaan". Uitslag: 1. .Ariel" van A. v. d. Goot en M. C. Koert in 1.27.17. 6 M. klasse (2de race). In dezen wedstrijd kwamen nog meer incidenten voor dan in eerste race. Het begon al bij den start, toen „Ciso" en ,Adm. de Ruyter" te vroeg over de startlijn waren en teruggeroepen werden. Carp gaf er toen maar meteen de brui aan en bracht zijn „Adm. de Ruyter" weer naar zijn aanlegplaats. De „Prinses Jhliana" startte schitterend, preeïee op bet schot en had daardoor direct de leiding. „Saenden" en „Braassemermeer" volgden dicht bij elkaar op geringen afstand. „Uilen spiegel" en „Ciso" waren weer laatsten. Bij de boei op het Zweiland voer de „Sae»f den" de „Braassemermeer" aan. Laatstge noemde brak een zaling en moest opgeven, terwijl de „Saenden" het voorbeeld volgde wegens zeilreglement-overtreding. De span ning voor de race was er toen uit. De „Prin ses Juliana" had geen behoorlijke tegen standers aan de Belgische jachten en won onbedreigd. De „Ciso" liep nog de zwaar gezeefde „Uilenspiegel" voorbij en verover de daardoor den 2den prijs. Uitslag: 1. „Prinses Juliana", stjn. C. Doedes in 1.24.22; 2. „Ciso" st.m. H. Kesken in 1.28.30. De „Prinses- Juliana" verwierf dus den hoofdprijs, bestaande in een gouden start- horloge. ATHLETIEK. De K. N. G. V.-kampioenschappen. Op „Te Werve" zijn gisteren de wed- slrijdeii gehouden om de kampioenschappen van het K. N. G. V. Ziehier de uitslagen, welke wij aan „De Courant" ontleenen: Dames. 80 M. haidloopen. 1ste serie: 1. T. v. Rossem. Hygiea, Den Haag) 11.4 sec.; 2 L. Rombout (Sparta, Dordrecht) 11,7 sec.; 2de serie: 1. N. Grooss (Hygiea, Den Haag)

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 13