Royal 3 ct- \\b&* doen gebruikelijk, werd het een kort peu terig spelletje, waarmee Jan Vos het al heel gemakkelijk kreeg. Blom, op den linkervleu gel, zette vrijwel nooit voor, maar pingelde net zoolang totdat de geheele U.V.V. -ver dediging zich woer had kunnen opstellen. Goslings deed vreeselijk onhandig, had bijna geen enkele bal, kwam als binnen- man niet terug om de half-linie te steunen en zijn scbot was daarenboven zoek. De Ruyter is vergeleken bij verleden jaar een stuk langzamer geworden. Hij zocht zijn heil in de bekende salontrucjes, die tegen over Jan Vos natuurlijk geen succes had den. Zijn spelverdeeling liet alles te wen- schen over en hij miste de dash, die voor een center voor thane met den nieuwen buitenspelregel noodi-ger dan ooit is. Over zijn schieten zullen wij zwijgen, dat is nooit zijn sterke zijde geweest, tenminste niet in een wedstrijd. Bliek kreeg niet veel te doen, eaa op wat hij deed zijn nog wel aan merkingen te maken. Zoo liep hij b.v. tel kens van zijn lijntje. Janssen was van het vijftal de beste. Hij deed nuttig en goed werk en gebruikte tenminste zijn hersens als hij den bal kreeg. Hij kwam echter voor een binnenman te weinig terug. Of hij wer kelijk de aangewezen man als rechts-binnen is, durven wij na dezen eersten wedstrijd nier, te zeggen. Wij twijfelen er aan. Ook in* de half-linie was het heelemaal mis. Boem vergat dat een center-half onder de tegenwoordige omstandigheden voorname lijk een verdedigende taak heeft en zat doorgaans in de voorhoede. Het midden van don U.V.V.-aanval, waarin juist Huyser bij zonder gevaarlijk was, liet hij steeds onge dekt. Vreeken was de beste van het trio, Brouwer de slechtste. Hij werkte hard, zelfs heel hard maar het succes was ei omgekeerd evenredig aan. Gen enkele oal heeft hij goed aangegeven. Stephanus deed zijn eigen werk naar bebooren, maar zijn positie-spel liet alles te wenschen over. Hij dekte vrijwel geen enkele keer het spel van Josson of van Roem en Het het midden ongedekt, wanneer Josson den rechter U.V. V.-vleugel aanviel. Josson 6tond voor de hopelooze taak om de fouten van Brouwer en Roem goed te maken. In het geregelde due! met het midden en het rechterdeel van den U.V.V.-aanval, moest hij, één tegen over drie, natuurlijk het onderspit delven. Van der Meer heeft uitstekend gekeept, on danks de zes doelpunten, die hij tegen zich sag scoren. U.V.V. speelde een lang open spel en hierdoor werd de centervoor Huyser die zeer snel is en een goed schot heeft, bui tengewoon gevaarlijk. Jan Vos speelde nog al gelukkig, maar dat neemt niet weg dat zijn opstellen nog steeds subliem is. De U. V.V.-ploeg was beter dan de rood-zwarte, maar maakte als geheel toch geen bijzon- deren indruk. De heer Boe hopen wij dit jaar zoo weinig mogelijk als scheidsrechter te zien. Deze onfeilbare gaf allesbehalve onfeilbare be slissingen. En hiermee, genoeg van het voet- baldTaima aan de Lage Weide. Leidsche Boys ID.V.S. I 01. Na ongeveer 8 minuten moet gestopt wor den wegens regen. Als eindelijk het spel hervat wordt weet D.V.S. dank zij een mis verstand in de Boys-verdediging te scoren (01). Er werd hierna niet meer gescoord. Scheidsrechter Langezaal fleidde verdien stelijk. L.M.C. I—Raceël I 5—3. Kaceël speelt mest den sterken wind mede en is direct aanvallend. Na ongeveer 10 minuten weet Burggraaf uit een center van rechts te doelpunten. L. M. C. probeert het ook eens en werkelijk heeft zij succes, wanneer een der zwart-witte backs in eigen doel trapt (11). De druk op het L.M.C.- doel wordt weer hervat doch een snelle doorbraak geeft L.M.C. de leiding. (21). Direct daarop weer een aanval van Raceël, waarop een L.M.C.'er buiten bereik van Van Hoven in 't eigen doel pdaatst, Weer. komt Raceël terug. Een handbal wordt cp doel geschoten, de keeper laat den bal glippen en Raceël heeft de leiding. (23j. hki vóór de rust weet L.M.C. geluk te RECLAME. Imperial 2^ct. 4113 maken. Na de rust is L.M.C. io de meer derheid en weet dan ook na eenige aan vallen eeo doelpunt te maken. Weer een aanvai van L.M.C. Een sohot van rechts, doch de bal springt van een der zijpalea weer 't veld in. De scheidsrechter con stateert echter goal, a i ten onrechte. Zoo komt het einde. Norvicus IIQuick Boys I 0L Direct begon Q. B. aan te vallen, doch voorloopig zonder succes. Geholpen door den sterken wind kan Norvicus eenige tegenaan vallen doen, doch verder dan het solide backstel PronkJ. v. d. Berg komen ze niet. Als reeds 25. minuten gespeeld zijn, wordt de aanval van Q. B. productief en binnen 10 minuien is de stand 30 door toedoen van Vriens, Bos en P. v. d. Berg. Na de pauze is Norvicus vrijwel voortdu rend ingesloten. Toch duurt het bijna een halfuur eer Ouwehand no. 4 kan scoren. Hierbij blijft het. D.V.S. IULugdunum V. Lugd. heeft wind mee en bestookt al spoe dig Het doel der thuisclub, het welk al spoe dig op fortuinlijke wijze aan doorboring ont komt. Bij een der vele gr. witte aanvallen wordt het leder met de hand bewerkt. De daardoor ontstane strafschop wordt benut 01. Even later schiet de Lugd. linksbinnen keihard in 02. Na de rust is D.V.S. aan het woord. Toch duurt het nog geruimen tijd, voordat de achterstand verkleind wordt spoedig gevolgd door nummer twee (22). Dat is Lugd. te bar, en nauwelijks is afge trapt of de Lugd. linksbuiten scoort op fraaie wijze 23. Als even later de D.V.S.- keeper een bal laat glippen is het pleit be slecht 24. Scheidsrechter v. d. Hoogh floot tot ieders genoegen. D.V.S. IVLeidsche Boys m 5—5. Niettegenstaande het slechte weer speelde Leidsche Boys III vriendschappelijk tegen D.V.S. IV, welke wedstrijd door de paars witte ploeg met 53 werd gewonnen. De Engelsche league. De uitslagen van Zaterdag zijn: T ArsenalLeeds U. 41. Aston VillaNotts C. 21. BirminghamW. Bromw. A. 30. BlackSurn R.Cardiff C. 63. BurySheffield U. 74. i Hudriersf. T.Manchester C. 22. Leicester C.Bolton W. 52. LiverpoolEverton 51. Manchester U.Burnley 61. A SunderlandTottenham H. 30. W. Ham U.Newcastle U. 10. KORFBAL. Uitslagen. W.IN D.E.V.Westerkwartier 11; Nau- sikaaHere. 35. W.IZ VeloxH.K.V. 42. O.IA Z.K.C.—E.K.C.A. 1—5. Overg. N. Westerkw. IISwift 23. Overg. Z. Ons EibernestA.L.O. 31; H. S.V.—H.B.S. 3—3. Overzicht. Regen was gisteren weer eens spelbreker, waardoor in Leiden in het geheel niet gespeeld werd. In de Noordelijke 1ste klasse gingen nog 2 wedstrijden door. De kampioen Wester kwartier liet direct een veer tegen D.E.V., door een 11 gelijk spel. Hercules ging op het goede pad door nu Nausikaa met 53 te slaan. De ex-overganger slaat zeker een goed figuur. In de Zuidelijke 1ste kl. bleef de kampioen Velox de baas over H.K.V. met 42. Zou het een teeken zijn voor een tweede kam- ndoenscliao. In de Oostelijke 1ste klasse staafde de kampioen E.K.C.A goede verwachtingen en won ook haar 2den wedstrijd, dit keer met 51 van Z.K.C. In de NoordeHjke overg. kl. won Swift op het kantje af van Westerkw. n met 3—2. In de Zuidel. overg. deed het gepromo veerde Ons Eibernest weer goed werk door AJL..0 met 31 te slaan. (Het gedegr. ES.V. stelde teleur door een 33 gelijk spel tegen H.B.S. ZEILEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE KAAG. De eerste dag. Aangemoedigd door het succes, dat de „Kaagweek" dit jaar gehad heeft en mis schien ook een beetje overmoedig geworden door de buitengewoon gunstige weersom standigheden, waaronder de Kaagweek heeft plaats gehad, had het Kaag-bestuur voor Za terdag en Zondag tot besluit van bet zeil- seizoen nogmaals wedstrijden uitgeschreven Was het welHoht juist die overmoed, die Pluvius er toe bracht Zaterdag de hemelslui zen zoo wagenwijd open te zetten? Hoe het ook zij, het regende Zaterdagmorgen en het regende niet alleen, neen het goot! Daarbij kwam nog dat een tweede onontbeerlijke factor voor het welslagen van een zeilfeest, de wind eveneens ten eenenmale ontbrak. Gelukkig klaarde het weer tegen twaal-, ven wat op, een Westenwind stak op, die steeds in kracht toenam en de sombere grijze regenluchten uiteenjoeg en zoowaar tegen tweeën vertoonde zich ook de zon en goot haar natte stralen over de woelende baren der Kagerplassen. Wie echter gedacht had, dat hij er zonder een nat pak afkwam, had buiten den waard gerekend. De vreugde was van korten duur. enom kwart voor drie hingen de grauwe' wolken dichter dan ooit te voren boven de' watervlakten, om zich even later in een ge weldige stortbui, welke een uur aanhield op te lossen. Om en bij den starttoren, waar het anders zoo vroolijk en levendig toegaat, was nu niets te zien. Niemand waagde zich naar buiten, leeg en verlaten lagen daar langs den kant de zeilschepen te dobberen op het woelige water; kaal staken de maMon de lucht; huilend loeide de stormwind door het touwwerk. Was het wonder, dat vele vaar tuigen. die zich aanvankelijk hadden doen inschrijven onder deze omstandigheden van den strijd afzagen en niet aan den start ver schenen? En was het eveneens te verwon deren, dat vele vaartuigen, die den strijd met de elementen nog aanvaardden, dezen gedurende de race opgaven. Immers neen; bij zeilwedstrijden hoort nu eenmaal een zonnetje, dat aan den roooien strijd fleur en kleur geeft en een stevigen bries, maar geen storm. Jammer is het, erg jammer, dat de inzet van dit tweedaagsche zeilfestijn zoo weinig hoopvol was. maar laten wij den moed niet laten zakken. Waarom zou het in' ons kikkerlandje met zijn afwisselend klimaat niet mogelijk zijn. dat morgen de zon weer helder 9chijnt. Welaan: moed verloren, al verloren, ofte wel: na regen komt zonneschijn! Om drie uur klonk het eerste storfc9cbwt over de wateren voor de internationale zes- meterklasse. Alle Hollandsche schepen varen vol zeil, de beide Belgen hebben hun zeilen gereefd. De ..Prinses Juliana" passeert het eerst de startlijn, gevolgd door de .Admiraal de Ruyter", „Saenden" en „Braassemer- meer". Hierna volgen de beide Belgen „Ciss" en ..Uylenspiegel". Al zeer spoedig loopt de „Ciss", die ditmaal gestuurd wordt door den Kaag-voorzitter, ir. J. C. van Hoolwerff, in en neemt kort na den start de derde po sitie in. De ..Admiraal de Ruyter". stuur man mr. J. Carp, heeft het ongeluk reeds in de eerste ronde een boei te raken en is des wege uit den strijd. Ook de „Uylenspiegel" ondergaat hetzelfde lot en moet dan even eens opgeven. De „Ciss" neemt hierdoor de tweede plaats in, iets, wat dit jaar nog nooit gebeurd is en hetgeen zeer zeker pleit voor de zeilerscapaciteiten van den heer v. Hool werff. Wanneer één ronde is afgelegd heeft de ..Prinses Juliana" een voorsprong van 75 seconden op de „Ciss", „Braassemer- meer" en „Saenden", die onderling slechts

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 12