No. 20105. VRIJDAG 25 SEPTEMBER Anno 1925. Ut nummer bes.zat uit Vitiï Bladen EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. UIT DE 0MSTPFKFN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cta per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer O Cts. Bureau Noordeindsplei» Telefoonnummer» voor 01 re c tie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchêque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.85. per week10.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week' 0.18. Franco per post 2.36 4" portokosten. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG en ZATERDAGAVOND verkrijgbaar: SCIIEL- VISCH a f 0.16—f 0.30. SCHOL a f 0.15— f 0.42 per pond en VOLLE- en INMAAK- HARING a f 0.08 per stuk. 4020 N. C. DE GIJSELAAR. Burgein. Leiden, 25 September 1925. SCHOUW VAN WEGEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op artikel 17 der Verordening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatste lijk gewijzigd bij verordening van den 6en Februari 1913 (Gemeenteblad No. 4), Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met Maandag 5 October o.k. zullen worden geschouwd alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hof jes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe be- hoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en zonder Verhindering door of vanwege recht hebbenden, voor het publiek verkeer open staan en alle wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, be nevens de daartoe behoorende sluizen, -dui kers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. - 4019 N. C. DE G1JSELAAB, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden,25 September 1925. Een zilveren jubileum. Het zal morgen, 26 September, vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de heer A. Goekoop, onze vroegere stadgenoot, thans wenende te Oegstgeest, werd benoemd tol secretaris van de Leidsche Schouwburg- vereeniging. De heer Goekoop heeft gedurende gemeld tijdsverloop onafgeboken, met de grootste toewijding, voormeld secretariaat vervuld, geheel belangloos en alleen aan ingewijden zal bekenjl zijn, hoeveel zorgen en hoeveel moeite de waarneming van een secretariaat als het evengemelde met zich brengt. Niet steeds is het voor den heer Goekoop een genoegen geweest gemelde betrekking waar te nemen; wij behoeven slechts te herinneren aan de groote moeilijkheden, welke de oorlogsjaren, die nog kort achter ons liggen, met betrekking tot den Leid- schen Schouwburg, met zich hebben ge bracht. Wij brengen daarom op dezen feestdag den heer Goekoop onzen hartelijken dank, ook namens het Schouwburg-bezoekend publiek van Leiden, voor al hetgeen hij voor den Leidschen Schouwburg heeft" gedaan en wij wenschen hem toe, dat het hem gegeven mag worden nog tal van jaren gemeld secretariaat waar te nemen, onder de beste levensomstandigheden en met dezelfde op gewektheid, waarmee hij tot heden zulks heeft gedaan. Morgenmiddag houdt de jubilaris receptie ten zijne huizp. Jubileum B. de Koning. Gisteren vierde, zooals wij reeds eerder mededeelden, de bekende zaak in manufac turen, bedden, enz. van de firma B. de Ko ning, Haarlemmerstraat, hoek Donkersteeg, haar vijftigjarig bestaan. In verband daar mede waren vanaf 12 uur 's middags de ma gazijnen gesloten en had 't personeel vrijaf. Van de receptie, die 's middag9 ten huize van den jubileerenden firmant werd ge houden, werd een zeer druk gebruik ge maakt. Talloos velen kwamen den heer De Koning en zijn echlgenoole, die hem ook .steeds in het zakenleven trouw ter zijde stond, persoonlijk gelukwenschen; nog groo- ter evenwel was het aantal dergenen, die langs schriftelijken weg. hetzij per kaartje of per brief hun sympathie met deze bloeien de firma betuigden. Het winkel intérieur was geheel herscha pen in een kostelijken bloementuin; in de gauwigheid telden wij ver over de honderd bloemstukken, het een al fraaier en kost baarder dan het ander. Werkelijk, de heer de Koning zal zich niet te beklagen hebben, dat hij niet genoeg in de bloemetjes gezet is! 's Avonds prijkte de feestverlichting in al haar glorie en een zee van licht lokte al Van verre de wandelaara naar het mooie pand, dat een prachtigen aanblik bood. In een der étalagekasten was met ge kleurde lampjes het Leidsche wapen aange bracht; aan den anderen kant waren het de jaartallen 1875 en 1925, die de kijklustigen Van het heuglijk feit in kennis stelden, ter- ^ijl boven aan den gevel met groote, vurige cijfers het getal 50 glansde als de kroon op «et w»rk van de jubileerende firma. Feestavond van de Vereeniging van Ond-Leerlingen van M.S.G. Gisteravond beeft de Vereen, van Oud- Leerlingen van het Genootschap „Mathesis Scienliarium Genitrix" het 140-jarig bestaan van laten wij het maar zoo noemen hun Alma Mater herdacht met een feest- j avond in de groote Stadsgehoorzaal, die daarvoor sober, maar keurig versierd was. Deze bijeenkomst was een waardige voort zetting van de herdenking, door het Bestuur zelf georganiseerd en Woensdagmiddag in den Foyer gehouden, al droeg zij uitteraard een geheel ander karakter. Ook op deze bijeenkomst, die zóó druk be zocht was, dat er in de zaal en op de galerij feitelijk geen plaatsje onbezet was, waren o a. ook aanwezig de wethouders Meijnen en Sanders, de gemeentesecretaris mr. dr. van Strijen, de voorzitter van M.S.G. Ir. A. M. Touw en andere bestuursleden, de direc teur Ir. Verwijs en de leeraren der school; de meesten met hunnen dames. Het programma voor dezen avond zag er zeer aanlokkelijk uit. Jean Louis Pisuisse 1 had zich laten vinden om voor zijn vertrek I naar Indië Saterdag vertrekt hij met zijn echtgenoot en zijn trouwen medewerker Henk Stuurop met de Jan. Pietersz. Coen nog eens in Leiden met zijn „vroolijke kame raden" op te treden. Voor daarmede begon nen werd was cr echter nog heel wat an ders te doen. Bij het binnenkomen van het bestuur met de bovengenoemde genoodigden werd staande het bekende Mathesis-lied ge- zongen, begeleid door het uitnemend orkest onder leiding van den heer Blokker, dat ook verder door zijn verdienstelijke muziek veel tot het welslagen van den avond heeft bijge dragen. Nadat het Malhesislied met geestdrift door oud en jong gezongen was, nam de voorzitter de heer Knotnerus, het woord om in de eer ste plaats zijn leedwezen uit te spreken, dat i onze Burgemeester door familie-omstandig- i heden verhinderd was vanavond tegenwoor dig te zijn. Het verheugde hem echter, dat hij de wethouders Meijnen en Sanders en den secretaris als vertegenwoordigers van het gemeentebestuur kon verwelkomen, als mede directeur en leeraren der school, be nevens zoo vele anderen die op een of an dere wijze met M.S.G. in betrekking staan en zeker niet het minst de oud-leerlingen zelf. Zich refereerend aan de. rede van den heer Touw, herinnerde hij er nog eens aan, hoe van de oprichting af het Genootschap nauw is verbonden geweest aan het Oranjehuis en hoe ook onze Landsvrouwe, H. M. Koningin Wilhelmina, als Beschermvrouwe van ons geliefd Mathesis heeft willen optreden. Hij stelt daarom de vergadering voor aan H. M. een telegram te zenden. Met luide teekenen van instemming wordt dit voorstel aangeno men. Hierna leest hij het telegram voor, lui dende: „De Vereeniging van Oud-leerlingen van „Mathesis Scientiarum Genitrix", ter gele genheid van het 140-jarig bestaan yan het Genootschap bijeen, brengt hare Bescherm vrouwe eerbiedige hulde". Er volgde op deze voorlezing een hartelijk: „Leve de Koningin," waarna de muziek het Oude Wilhelmus speelde en allen spontaan oprezen en dit lied uit volle borst aanhieven. Daarna voegde de voorzitter aan het wel kom nog eenige woorden toe. Gisteren bij het overzicht door den heer Touw gegeven heb ben allen gevoeld dat het pad der besluur- deren van M.S.G. niet altijd langs rozen is gegaan. Zij hebben ook valleien moeten overbruggen en bezwaren overwinnen. Het heeft hen daarbij niet aan steun ontbroken, al moesten zij ook wel eens de overheid om steun vragen, waaraan de Regcering van stad en land meestal gaarne voldeed. Thans komen echter de moeilijkheden, nu de Regeering meent ook op dit onderwijs te moeten bezuinigen. De hoop is nu weder meer op de gemeentebesturen gevestigd en spr. hoopt en verwacht, dat een beroep daar- „op ook hier niet tevergeefs zal zijn, zooals ook in de stad zijner inwoning het bestuur de taak van het Rijk overneemt. Dan gaat spr. in zijn herinnering terug tot den tijd dat hij zelf leerling van M.S.G. is geweest, welke tijd hij tot de beste van zijn leven rekent en dien hij nooit vergeet. Hij hoopt dat het ook met andere oud-leerlingen zoo zal zijn en wekt ouderen en jongere Mathesianen op om het Genootschap hoog te hoqfop. Aan de vruchten kent men den boom, laat de 140-ja- rige boom, die M.S.G. heet en die zijn wor tels nog vast in onzen bodem heeft geslagen, zich nimmer over zijn vruchten behoeven te schamen. Twee personen wilde spr. nog hul digen, die beiden in ons midden zijn: de heer Van Gampen, uit Haarlem, een nako meling van een der oprichters van het Ge nootschap zooals de lieer Touw Woensdag nog had meegedeeld en de oudste nog in le ven zijnde oud-leerling dé heer Hageman uit Leiden zelf. Warme woorden richtte hij tot deze twee mannen, die nu van hunne ze tels oprezen, de laatste met het stereotype kalotje oppwaarmede de oud-leerlingen hem ook steeds op hunne huishoudelijke vergade ringen zien; er werd hun ook uit de verga dering een ware ovatie gebracht. Met den wensch dat allen een genoege- lijken avond mochten smaken, besloot de heer Knotnerus zijn even welsprekend als van liefde voor het Genootschap getuigend beloog, dat luide werd toegejuicht. Toen kwam weer de beurt aan hel" strijkje en eindelijk kreeg de heer Pisuisse het woord om het programma in te leiden terwijl zijn „vroolijke kameraden" waaronder ook zijn echtgenoote, om hem heen waren geschaard. Op zijn gewone oolijke manier leidde hij het gezelschap bij de aanwezigen in, al moest hij meedeelen dat zijn vrouw, hoewel aanwezig, door een lichte ongesteldheid niet aan de uitvoering van het programma zou mede werken. Mevr. Jeanne Horsten was echter zoo welwillend geweest deze taak van haar te willen overnemen en deze zou nu de in ternationale liedjes zingen, daarbij op den vleugel begeleid door haar man. Het viel hen wel moeilijk slechts nog twee dagen voor hun vertrek naar Indië uit hunne laatste beslommeringen te breken en hier te komen, doch Leiden heeft voor hem en de zijnen zulke aangename herinneringen, dat hij de vriendelijke uitnoodiging van het be stuur niet had kunnen afslaan. Het programma dat oude en nieuwe num mers bevatte werd zeer ten genoege van de aanwezigen uitgevoerd en telkens luide toe gejuicht Zeer interessant vonden velen blijkbaar de dansfantasiën van Litzi en Lita en heerlijk genoot het publiek van de presta ties van de snelteekenaar en caricaturist Rodi Roeters, vooral toen hij ook personen uit het gezelschap met het zwarte krijt op het witte papier tooverde waaronder de nestor Hageman en onzen wethouder San ders. In de pauze hield het bestuur receptie in de receptiekamer waar ververschingen werden aangeboden en het bestuur menig warmen handdruk in ontvangst had te ne men. Het laatste deel van het programma werd door den heer Pisuisse zelf gegeven waarbij hij herhaaldelijk werd terug geroepen voor al toen hij aan het slot een afscheidslied zong. Dal er een opgewekt bal op deze zeer ge slaagde feestuitvoering volgde, behoeven we nauwelijks te zeggen. Sluiting bazaar „Prediker." Het was gisteravond de laatste avond van den in ons Blad meer gemelden bazaar in Prediker" ten bate van het meubilair-oomi- té „Pniël". Zonder vooruit te willen loopen, mogen wij nu reeds mededeelen dat de goede wen schen, door den burgemeester het bnzaar- comité toegedacht, zijn verwezenlijkt. Het is dan ook zeer wel te begrijpen dat het slotwoord door dr. J. Riemens. Eere voor zitter, uitgesproken, overvloeide van dank baarheid. En wie zal het hem kwalijk ne men, als hij soms overladen van dankbaar heid enkele namen v medewerkers niet zou hebben genoemd, cprekor dankt m de al lereerste plaats bet comité, en zegt e* zicL verheugd over te gevoelen, dat het juist jonge mannen zijn, die in samenwerking met velen, zich voor zulk een heerlijk doel hebben gegeven En hoe is hier de belang stelling der Kerkelijke gemeente gebleken. Spreekt, hieruit niet de Liefde, voor gemeen schappelijk werken aan de uitbreiding van Gods Koninkrijk! Alle dingen, aldus spr.hebben een ach tergrond, zoo ook hier. Neen ik zal ze niet noemen de „stille" werkers, voor het wel slagen van deze avonden. Maar toch moet ik namen noemen, hoe gaarne sommigen dit liefst maar achterwege zagen gelaten. En dan denk ik hier in het bijzonder aan de dames Lens. Wat een lan ge, lange reeks van jaren geven zij zieh aan den ,,Pniel"-Wijkarbeid. Hoevele vriende lijke jonge dames ook, hebben als fladde rend© vlinders zich deze avonden gegeven, om het gewaardeerde publiek te bedienen. Spr. richt een woord van diep gevoelden dank tot de verschillende standhouders, tot de onderscheidene muziek-gezelschappen, het mannenkoor, tot hen die de zaal zoo smaakvol tooiden, en zeer in het bijzonder tot den heer de Jong (Haarl. straat) door wiens belangenlooze' medewerking bet co mité zulke schoone resultaten mocht boe ken. En als-spr. de climax van zijn dankbare gevoelens opdraagt aan Hem, uit Wien, door Wien en tot Wien, aldus spr. alle din gen zijn, verzoekt hij de aanwezigen, saam te willen zingen, den „Avondzang" ,,'k Wil U o God mijn dank betalen". En met een door spr. uitgesproken, kort gebed, behoo- ren deze avonden al weer tot het verleden. 103 punten. Dahlia „Secretaris Voors" van de firma J. G. Bal lego en Zonen verwierf 99 punten. Dahlia „Clown" van A. van der Kloot te Zoeterwoude verwierf 72 punten. De jury bestond uit de vaste Keurings- j commissie der Kon. Mij. voor Tuinbouw en i Plantkunde aangevuld met eenige buiten landers. Bij de prijsvraag, uitgeschreven door de Vereeniging „De Hollandsche Molen" is de eerste prijs van f 500 niet in zijn geheel toegekend, f 200 werd echter toegekend aan nummer 2, ir. F. Stokhuyzen, alhier, als ontwerper van het project onder motto: f „Vier oude wijven, die konden malkander niet krijgen". De akte-examens in de Engelsche taai en letterkunde zullen dit jaar alhier worden afgenomen. Na gehouden stemming zijn gekozen tot leden der commissie van onderzoek, be doeld in art. 22 van het reglement voor de werklieden in dienst der gemeente Leiden, de heeren C. Th. Sloots en H. J. Noleboom en tot plaatsvervangende leden dier com- missie, de heeren P. H. ter Haak en J. van I Hoeven. Het mondeling gedeelte van de exa mens tot het verkrijgen van een akle van bekwaamheid tot het geven van middelbaar j onderwijs m de delfstof-, aard-, plant- en dierkunde (akte KIV) zal worden afgeno men alhier in het Zoötomisch Laborato rium op 14, 15 en 16 December. Bij Kon. besluit is bepaald, dat het ontvangkantoor der directe belastingen al hier den naam zal dragen van Leiden, di recte belastingen, 1ste kantoor, en het ont vangkantoor der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen alhier den naam van Leiden, directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen, 2de kantoor. Op de gisteren geopende Speciale Dahlia Keuring in de Sociêteits-gebouwen van de Rotberdainsche Diergaarde, behaal den onderstaande firma's navolgende on derscheidingen. J. G. BaJllego en Zonen, alhier, eere- medgfille van H. M. de Koningin-Moeder en groote gouden medaille voor een groep nieuwe Dahlia's. Jan Kniest Jzn., alhier, ld. gouden med. voor id.; P. Heemskerk voor id. verguld zilveren medaille en gouden medaille voor de meeste soorten met het certificaat N. D. V.; J. Heemskerk, Oegst- geest, zilveren medaille voor id.; J. Smit, alhier, voor bloemwerk van Dahlia „J. Mater". Zilveren wisselbeker verwierf Dahlia Pink favourite. Eigeaare D. Bruide gom te Baarn en J. G, Balllego en Zonen met Naar wij vernamen, zal de jaarlijksch6 tentoonstelling van de Leidsche Pluimvoe- i vereeniging ditmaal gehouden worden op Vrijdag 29, Zaterdag 30 en Zondag 31 Januari. Hedenmiddag heropent de heer M. H. VVijling in het perceel Noordeinde 30, zijn j dames- en heerenkleermakerij, die een aJ- geheele verbouwing heeft ondergaan, wel&e uoodig was geworden, doordat de heer Wij- ling naast de afdeeling maatwerk zich ook op den verkoop van st-offen per meter ging toeleggen. Te dien eindé" is de geheele gelijkvloer- i 6che verdieping weggebroken en vervangen I door een keurig winkelhuis, dat zoowel van binnen als van buiten een mooien, royalcn indruk maakt. Een en ander geschiedde volgens ont werp van den bouwkundige J. W. Vuyk, die met dit werk, dat als zijn proefstuk te beschouwen is, veel eer inlegt. De verdere verbouwing werd uitgevoerd door den aannemer G. C. Bik, die ook het timmerwerk op solide en fraaie wijze ver zorgde. Het metsel- en schilderswerk werd even eens op degelijke wijze verricht door de hee ren Kooreman en Bey, terwijl de heer Was senaar de speciale étalagebetimmering aan bracht. De voorpui is van zwaar Javateak en geeft met de onderpui van gegoten imita tiegraniet aan het pand een keurig aanzien. Hetgeen in schijn Blechts een onderdeel is, maar wat toch niet weinig tot dit aan- zien bijdraagt zijn de groote bronzen let- ters boven de pui, door den heer Seg&ar geheel met de hand vervaardigd. Alles bij elkaar genomen een winkel, die den winkelstand in het Noordeinde tot sieraad strekt. Een étalage, die in de komende dagen ongetwijfeld veel bekijks zal hebben en zulks ook ten volle waard is, is die van den heer P. J. v. d. Zanden, Lange Diefsteeg 17, die voor zijn winkelraam al een heel bijzon dere verzameling heeft ten loon gesteld, n.l. een collectie schoeisel uit vele landen der wereld. Deze verzameling werd bijeenge bracht door de bekende Timtur-schoenenfa- briek, die ermee exposeerde op de tentoon stelling van schoen- en leder-industrie te Waalwijk en ook daar veler belangstelling trok. Alle schoenen en laarzen zijn origineele producten uit de desbetreffende landen; men vindt er o.m. gelakte houten sleltschoentjes uil China met daarnaast fraai-bewerkte lage schoenen van Chineesche zijde. Voorts met zilverborduursel voorziene kaplaarzen uit Algiers en schoenen van zeehondenleer, zoo als die door de Eskimo's gedragen worden, alsmede fijne muiltjes uit Marokko, Honga- i rije. Ook de Indiaansche mocassin ontbreekt I niet op het appèl, evenmin als de Turksche haremschoen; kortom het is een zeer be zienswaardige verzameling, die een gang naar de Lange Diefsteeg alleszins loont. Wij vermoeden echter, dat er meer kijk- lusligen zullen zijn dan gegadigden, want het tentoongestelde schoeisel lijkt ons nu niet bepaald geschikt om Leidehs straten mee te bewandelen. Op de voordracht van B. en W. voor de benoeming van een onderwijzeres School Haverstraat stond gisteren in ons Blad als nummer drie vermeld mej. M. J. Scherpenhuizen. Dit moet zijn mej. M. J. Schothuizen. Heden is de melkprijs weer met X cent verhoogd. Deze bedraagt dus nu reeds 18 ct per Liter. BINNENLAND. Tot lid der Eerste Kamer is gekozen de heer H. Amelink. Prof. Naber veertig Jaar hoogleeraar te Utrecht. De nieuwe Bezuinigingscommissie. De herdenking van den driehonderdsten geboortedag van Johan de Witt te Dordrecht. De extra-nitkeering aan 't Rijkspersoneel. Belastinginning door postkantoren.' Nieuwe aanwijzingen betreffende den moord op mr. Wijsman. BUITENLAND. Het Fransche voorstel voor een economi sche conferentie is te Genève aanvaard. Er gaat een Volkenbondsvertegenwoordi ger naar Mosoel. De schuldenregeling van Frankrijk en Ita lië met Amerika. Een nieuwe mijn-crisis in Engeland. Een bolsjewistisch complot in Hongarije ontdekt en onschadelijk gemaakt. Katwijk. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer i De Waal Malefijt, burgemeester, die de vergadering met gebed opent. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. De voorzitter beantwoordde vervolgens eenige vragen in do vorige zitting gedaan. In de eerste plaats de vraag om een ter- reinn aan de verlengd© Noorderstraat in I deze gemeente te bestraten. De voorzitter antwoordt dat op de begrooting van 1920 j een voorstel betreffende deze zaak zal voor- I komen. Met betrekking tot oen vraag van den heer van der Swan, inzake de plaatsing van een brievenbus aan den Zeeweg antwoordt de voorzitter dat B. en W. zich daarom trent gewend hebben tot den directeur van het Postkantoor te Leiden die dit verzoek in gunstige overweging zal nemen. Ingekomen was een schrijven van mevr. de weduwe Varkevisser, houdende dankbetui ging dat een nieuwe straat naar wijlen ha ren echtgenoot is genoemd. Voor kennis geving aangenomen. Een schrijven van den heer Willem Tromp om beëdigd te worden als make laar in haring. De voorzatter merkt op, dat deze be noeming geschiedt door den Arrondisse mentsrechtbank, zoodat dit verzoek aan een verkeerd adres is gezonden. Een schrijven van den heer G. van der Plas, waaraan hjj' zich beklaagt over het niet voldoen aan zijn verzoek tot verplaatsing van een urinoir. Hg verzoekt nu ,dat er voor gezorgd zal worden, dat daar ter plaatse aan de eischen van zedelijkheid ai gezond heid zal worden voldaan. De voorzitter zegt, dat aan dit verzoek zal worden voldaan, zoover dit in de macht der overheid ligt. Voorts was een verzoek ingekomen van W. Aanhaan Az., om een houten schuurtje op zgn erf aan den Valkenbergerstraat nou 8 te mogen bouwen. Door B. en W. wordt voorgesteld dit ver zoek toe te staan. Aldus besloten. Aan een verzoek van den gemeenteraad van Zoeterwoude om adhaesie te betuigen aan een adres, door dien Raad aan de Twe de Kamer gezonden betreffende Intrekking van de wet op den zomertijd, kon niet worden voldaan. De voorzitter stelde nu voor daarop afwijzend te beschikken, daar de Kamer een wet niet kan intrekken. Het adres is c'ua informeel. De heer Van Leeuwe-a vraagt of het niet goed zal zijn, dat dit aan het> geme?nta bes tuur van Zoeterwoude wordt meegedeeld. De menschen weten het blijkbaar niet (Gelach). Ingekomen was ook een mi.-aive van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat dit col ege zijp goedkeuring niet heeft kunnen hechten aan de gewijzigde verordening op de keu ring van vee en vleesch. B. en VV. stellen voor de verordening nu in te trekken. De heer Van Tongeren wilde vragen, waarom de Raad nu al, na twee weken van inzending van de verordening, antwoord heeft, terwijl hij anders wel eens twe-e jaar moet wachten. De heer Wouda vraagt nu stemming. Met 12 tegen 2 stemnu wordt het voois stel lot intrekking aangenomen. De heeren Wouda en Van Tongeren stemden tegen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1