A. HUISMAN GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. Moderne Meubelen, Betimmeringen en Winkelbetimmeringen 3831 stelt vast, dat de directie thans geen en kele poging doet om aan onze gerechtvaar- digde verlangens tegemoet te komen spreekt als zijn meening uit, dat de uit komsten van het gemeenschapsbedrijf voor de directie geen oorzaak moge zijn om de door den Loonraad als juist beoordeelde loonen te verlagen; draagt daarom het hoofdbestuur van den B.A.N.S. op, de uiter ste pogingen aan te wenden om een loon regeling tot stand te brengen op de basis van het Loonraad-advies met de der direc tie reeds ter kennis gebrachte correcties voor enkele groepenen roept iedere col lega op, daartoe zijn (hare) volle en krach tige medewerking te verleenen." Ds. J. H. Kroeze, te Leidschendam, heeft het beroep naar de Gcref. Kerk te Reitsum aangenomen. Terwjjl op versohillende plaatsen in hot land de marteldood van den Woerdeo- schen priester Jan de Bakker werd her dacht, heeft, naar wjjl vernemen, de burgemeester van Woerden, de heer v. K., bekend gemaakt, dat htf met zjjn gebeele gezin tot het Katholicisme is overgegaan. C,Vad.") Op 13 October zal op het Ministerie van Landbouw een bespreking plaats heb ben, waartoe organisaties en bij den eier- liandel belang hebbende personen zijn uit- genoodrigd, over een regeling inzake het mer ken van eieren. Tc Haarlem is, (J3 jaar oud, overleden do heer A. S. Groen, directeur der Natio nale Stoomvisscherij, van enkele andere visscherij-maatschappijen en van den visch- handel firma Wed. S. I. Groen, te IJmui- den. Do overledene was een der pioniers in het visscherijbedrijf, die o.a. den grond slag heeft gelegd voor de moderne verhou dingen in dit bedrijf. Hij was de eerste reeder van stoomtreilers in ons land en wist door zijn werkkracht de firma op te werken tot een wereldvermaardheid. De heer Groen was vóór den oorlog langen tijd vice-consul van België. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal Donderdag a.s. niét plaats hebbendie van den Minister van Kolo niën Vrijdag a.s. niet. RECLAME. Uw eerste taak 's morgens zij zorg te draeen voor goede ontlasting. Tenzij die geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, onzuiver bloed, enz. FOSTER'S Maagpillen genezen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden en versterken zoodoende uw gehecle gestel. Prijs per flacon van vjjftig versuikerde pillen f 0.65, in apotheken cn drogistzaken. 3792 Men meldt ons uit Haarlem- mermeer: Een eohlo haaenliefhebber zei: „Nog slechts enkele jaren geleden boleel- den wij een tijd, dal er geklaagd werd over schaarschle aam hazen in den Haarlemmer- meerpolder en dat de jagers er aan begon nen ie twijlelen ol dit wel weer in orde zou komen; maair ik geloof, dat zij dit jaar hun harl wel weer aan die viervoeters kunnen ophalen en dat zij groot succes zullen heb ben ook" en hij voegde er heel triomfante lijk aan loe; „Jongen, jongen, wat zitlen er weer veel hazen in dezen poldér; ze tippe len zoo maar over den wegl" En of hij ge lijk had, wanl telkens hoort men, dat bc- sluurders van auto's, motorrijwielen cn fietsen vooral 's avonds hazen op den weg ontmoeten, die echter zoo schuw zijn, dat zij niet zoo gemakkelijk met de wielen in aanrakiDg konoen en in minder dan geen tijd weer in den graskant of over de sloot zijn gesprongen om in het land le verdwij nen. Zij lalen zich dan ook zoo maar niet vangen, al is het ook, dat er wel eens een het slachtoffer wordl van zijn onvoorzich tigheid om zich op den weg te begeven. Dit ondervond Zaterdagavond op den Aalsmeer- derweg de bestuurder van een molorrijwiel, die plotseling een grooten haas op den weg zag zillen, een prachtexemplaar om van te waterlanden. Eer de man gelegenheid kreeg om te bedenken, dat hij zijn huisgenoolen op dil kostelijke beestje wel eens zou willen verrassen, reed hij zoowaar pardoes legen den haas aan, die onder het motorrijwiel te recht kwam en niet meer in slaat was om zich uil de voeten le maken. De motor maaklc een zwenk over den weg, doch kwam er, evenals de berijder zelf, best al. Maar de haas had het hachje er bij inge schoten en lag morsdood op den weg. Zou de motorrijder de plek van het ge beurde overziende, nog in een moeilijk par ket verkeerd hebben met de vraag: „Zou ik dezen haas nu wol mogen meenemen?" (Wij stellen ons zoo voor, dat hij eerst eonige medelijdende blikken zal hebben ge worpen, naar het arme dier, dat zoo geheel onschuldig, zonder dat er eigenlijk jacht op zijn boddie gemaakt was, in de val was ge- loopen, maar toen met een van vreugde Blralend gezicht zich niet laaig bedacht zal hebben om het lekkere boutje een plaatsje op, in of aan zijn motor le geven en te brengen naar een huis, waar het zijn weg wel zal vinden of misschien wel reeds ge vonden zal hebben. Het Rijksmuseum „De Gevan- genpoort", in Den Haag, zal van 29 Sep tember tot en met 3 October voor het pu bliek gesloten zijn. „,Van„ do. ,e(,boot „Heen cn Weer is m den nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer 10O meter uit den wal vanaf de Wiihelroinakade to Rotterdam eea man achterover van de reeling in de Maas gevallen en verdronken. Tevergeefs is den drenkeling een reddingsboei toegeworpen. Zijn lijk is niet gevonden. Het is vermoede lijk een zeeman van ongeveer 30 jarigen leeftijd. Inzijn woning in de Pau 1-K r u- ger-straat is aangehouden J. C. van G., die op den Schiedamschendijk te Rotterdam zijn vrouw en juffrouw W. K., die samen aldaar wandelden, met den inhoud van een fleschje met vitriool gegooid heeft. Beide vrouwen kregen lichte brandwonden aan bet gelaat en aan de handen en zijn in liet ziekenhuis verbonden. Do aangehoudene, die twee fleschjes met vitriool in zijn be zit had, verklaart dit gedaan te hebben, omdat zijn vrouw van hem weggegaan is met medeneming van f 100. Bij den rijwielhandelaar O., te IJmuiden, vervoegde zich de vorige week een 22-jarig persoon, H. J. M., wonende te Helder, die meedeelde, dab zijn schoon vader vermoedelijk een motorrijwiel voor hem wilde koopen. Hij vroeg een motorrij wiel te laten zien en zou 's middags twee uur weer terug zijn. De rijwielhandelaar voldeed aan het verzoek en gaf M., die niet gunstig bekend staat, een motorrijwiel mee. Toen de jongeman er 's avonds nog niet mee terug was, begreep O. "opgelicht te zijn en volgde aangifte bij de politic. Deze ontdekte spoedig, dat het motorrij wiel te Oastricum verkocht was en nam dit in beslag. M. is Zondag te Amsterdam aan gehouden en naar IJmuiden overgebracht. Van het geld had hij goede sier gemaakt. Te Haarlem brak gistere» brand uit in een perceel in de Nieuwe »Spaarnwouderstraat, op een hooizolder, waarschijnlijk door het broeien van het hooi. Bij het blusschingswerk zijn twee der brandweerlieden, n.l. K. en H. gevallen, de eerste, dóórdat een dakgoot afbrak, en de tweede, doordat hij per ongeluk naast de ladder stapte. Beiden bekwamen een lichte hersenschudding. Hun toestand is niet le vensgevaarlijk. De hooizolder brandde ge heel uit. Verzekering dekt de schade. Het perceel onder den zolder bekwam groote waterschade. Een ongelukkige stad. Een Fransehman vraagt brjl een boottochtje op het IJ, wijtende naar Zaandam, welke stad dat Is. Een Hollander antwoordt in gebroken Fransch: „Monsieur, c'est Ia ville Ziuidam." „Ah, monsieur," herneemt de Franse li man, „c'est alors une ville bien malheu- reuse „sans dames"". Alphen. De directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier maakt bekend, dat met ingang van 27 September a.s. de bestel ling op Zondag niet meer wordt uitgevoerd. Gelegenheid wordt echter gegeven om kos teloos alle aangekomen correspondentie aan hel postkantoor af te halen 's Zondags tus- schen halfnegen en halftien voorm. Op het terrein der Chr. M. U. L. 0.- school aan de Slevinsiraat had Zaterdag middag de tweede jaarlijksche tentoonstel ling plaats van bloemen, welke in den algeloopen zomer door leerlingen van de verschillende scholen in deze gemeenle werden gekweekt. Deze tentoonstellingen, welke georganiseerd worden door de vereen. „Alphen Vooruit", schijnen er bij de jeugd wel „in" te willen, want de animo er voor is bijzonder groot. De burgemeester, dr. H. J. Lovink, voorz. der vereeniging, opends te 2 uur de ten toonstelling met een kort woord, waarna belangstellenden in de gelegenheid werden gcsleld d9 expositie bloemen te gaan be zichtigen, welke waren opgesteld in de hal der school. Het geheel werd opgeluisterd door een uitstekend strijkje. Inlusschen wer den den kinderen versnaperingen aange boden en werden de prijzen door de jury uitgereikt, welke ten deel vielen aan; Asparegus Sprengeri: Alida Grobbe 2de prijs, Johanna Eigeman 2de prijs. Asparagus plumosus: Corn. Jongenburger lsle prijs, Hendrik Couvée 2de prijs, Abelia Westerbrink 3de prijs. Tradescanlia: Grietje van Zwielen lsle prijs, Joha. v. d. Ent Braat 2de prijs; Henri v. d. Linden 3de prijs. Cyrtor.ium; Jan Breukel 2de prijs; Geer- Iruida v. Rijswijk 3de prijs. Begonia: Margarelha van 't Riet eereprijs, C. Broekman lsle prijs, Mina de Raat 2de prijs. Coos van Wermeskerken 2de prijs, R. Geel 3de prijs, Jan Fulpen 3de prijs. Fuchsia's: Loes Kuypers eereprijs, Huig Hoogedoorn lsle prijs-, Dirkje de Graaf 2de prijs, Willem v. d. Kwaak 2de prijs; Ahram Croon 3de prijs; A. Manlje 3de prijs; Corn. Delstra 3de prijs, Gré van Wermeskerken ■Me prijs, W. van Reck Me prijs, Mina de Raat Me prijs-. Granium: 11. Kruyff eereprijs; G. Mont- foort 1ste prijs, L. van Trigt 1ste prijs, W. Groen 2de prijs, Ch. van Goole 2de prijs, M. Kendelo 3de prijs, A. M. J. Pruis 3de prijs; Neellje van Gijsel 3de prijs. Coleus: Lijsje de Vos eereprijs Gerrit Vooys eereprijs, Willem v. <L Neut oere. prije; Pieter Butterman 1ste prijs, Plonia den Ouden lsle prijs, Abelia Westerbrink lsle prijs, Alida van Vliet 2de prijs, Joh. M. Haasbeek 2de prijs, Johanna Vellekoop 2de prijs, Marie van Melle 2de prijs, ALbe-rt Mun- ling 3de prijs, A. Boumeester 3de prijs, J. Clemens 3de prijs, M. Drop 3de prijs, NeeJtje Iloogerbrug 3de prijs, Marie van Leeuwen 3de prijs, Aartje v. d. Ent Braat 3de prijs. Alkemade. - Maandagmorgen heeft ten Rnadhuize alhier de oanbestodiDg plaats gehad vanhet verbouwen van do voor malige O. L. School te Oudewetering en B. het aanbrengen van oenigo veranderin gen in de schoolwoning. De inschrijvingen luiden als volgt;' Joh. Jansen en J. A. van Her Geest, td Oud-Ado A. f 11.066 on B. f 1276; J. L. Zoet, Oudewetering A. f 10.900 en B. f1170; O. P< Jansen to Rijpwetering A. f10723 en B, f 1094 en 8. Strijk, Rijpwetering A. f9000 en B. f 892. Het werk is aa nden laagsten inschrijver de heer S. Strijk, to Rijpwete ring gegund. Koudekerk. Bij den schietwedstrijd van den Vrijwilligen Landstorm en do Burger wacht, gehouden in de openbare school wae de uitslag van de 40 deelnemers als volgt: 1. J. Dalebout; 2. KI. Vonk; 3. Th. Verkerk; 4. T. van Vegten; 5. T. Molema Jr.; 6. H. Verbaar; 7. W. de Groot; 8. C. Verbree. De prijzen werden door den burgemeester met een toepaselijk woord uitgereikt, allen dankend voor het welslagen van dezen wed strijd. Bodegraven. De heer D. A. van Bine- bergen alhier staat nummer één op de voor dracht voor de benoeming van een hoofd der te openen Ned.-Herv. School op Gcref. grondslag aan de Riederlaan te Rotterdam (Feijenoord). Leiderdorp. De vereeniging „Zieken- huisverpleging „Leiderdorj)Zoelerwoude (H.-R.) hield gisteravond een buitengewone ledenvergadering. Deze werd door den voor zitter met een woord van welkom geopend. Hij .«prak daarbij tevens den wensch uit, dal de te nemen besluiten in het belang der vereeniging mochten zijn. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ver volgens bracht de Voorzitter do voorstellen van het besluur in bespreking, welke be doelen om art. 21 van het reglemenl le wij zigen als volgt: sub a de ligdagen te ver lengen op 100 dagen, tub b. De uitkeering zal bedragen f 2.50 per dag gedurende 100 dagen. Waar de verplegingskosten minder dan dit bedrag zijn, wordt 'het restant aan geld uitbetaald. De voorstellen worden door den Voorzitter toegelicht en daarna in be spreking gesteld. De heer Verhoog deed de vraag of het ook mogelijk zal zijn, dat wanneer bijvoorbeeld een vrouw uit een gezin verpleegd moet worden, en er hulp in de huishouding noodig is, het gezin on dersteuning uit de ka-; ontvangt. De heer Stadhouder meent, dat dit misschien in de toekomst mogelijk is, maar met het oog op de finaacifn nu nog niet. Sub a wordt daar na met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde is nu sub b. De heer Cats zeg! met dit voorstel niet ingenomen te zijn. Hij had gaarne gezien, dal het bestuur met een financieele uiteenzetting was gekomen. Nu acht hij dit een sprong in het duister. De Voorzitter zegt, dat er uit financieel oog punt geen bezwaar tegen aanneming van dit punt bestaat. Na eenige discussie werd ook dil aangenomen met 3 stemmen tegen. Een ingediend amendement, dat voor per sonen beneden 16 jaar geen restant zal worden uitgekeerd, wordt met 39 tegen 16 slommen aangenomen. Nog wordt besloten, dat deze aangenomen voorstellen in wer king treden op 21 September. Bij de rond vraag vraagt de heer Van Mill (bestuurs lid) aan de vergadering machtiging om met een zuetervereeniging in overleg le treden inzake overneming van leden, welke naar een andere gemeente verhuizen. Dit werd met algemeene stemmen ingewilligd, met dien verstande, dat de belanghebbende kan toonen aan de financieele verplichtingen le hebben voldaan. Hierna sloot de Voorzitter met een woord van dank aan de opgekomen leden de vergadering. Roelofaiendsveen. Zondagavond werd in de schitterend geïllumineerde müriek- tent bij Café Wagenaar een populaire mu ziekuitvoering gegeven door het corps „Liefde voor Harmonie", zulks in verband met de deze week to vieren Oranjefeesten. De publieke belangstelling was bevredigend Alleen was het jammer, dat hot weer niet meewerkte. De koude wind en later op den avond do regenbuien maakten het verblijf in den tuin nu juist niet tot een genoegen. Het progTammn werd wederom op de be kende keurige wijze uitgevoerd. Waddinxveen. Burger 1. Stand, Geboren; Cornelia, D. van G. Oskam en C. M. Both. Gehuwd: Klaas Krijgsman en Dirkje Hen- drika Zwanenburg. In den nachl van Zondag op Maan dag, toen de winkelier J. alhier aan eenige jongens op hun verzoek geen consumptie wilde verstrekken, sloegen zij uit baldadig heid een ruit stuk. De politie heeft zich met de zaak ingelaten, zoodat dit voor de dader9 geen aangenaam gevolg zal' hebben. Zwammerdam. Onder begunstiging van mooi weder gaf Zaterdagmiddag de gymna- stiekvereeniging „U. D. I." alhier een goed geslaagde openlucht-uitvoering op het land van den heer Van Dobben. Omstreeks 6 uur begaven zich de leden der vereeniging in optocht naar het huis van den burgemeester, aan den Stations weg, alwaar dezen den turngroet werd ge bracht. Vervolgens werd naar het bestemde terrein gemarcheerd, alwaar gedurende een paar uur, onder leiding van den directeur den heer C. M. Lodder, verschillende oele- ningen door oudore en jonge leden keurig en correct werden uitgevoerd. De onlangs alhier opgerichte mond harmonica-club „Nieuw Leven", zou zich Zaterdagavond voor het eerst in het open baar doen hooren. Op hét plein voor de Ned.-Herv. Kerk, zou een concert worden gegeven, waarvoor reeds alles in gereedheid was gebracht. Edoch, op het punt van te beginnen, vallen eensklaps waterstroomen uit de lucht, die zoowel muxikajiten als publiek om het snelst een goed heenkomen doen zoeken. De hevige regen, vergezeld van onweers buien hield den geheelen avond aan, zpodat van het concert niets komen kon. Op straat bleef bet eohter tot laat in den avond nog druk en beweeglijk. Aanleiding hiervan was wellicht dat eenige jongelui, wat bajoorig over de ongewenBChte weersgesteldheid, waardoor de feestavond in het water viel, bun yerzet in de café's zochten, en vandaar in opgewonden brooddronken stemming op' straat in eenige kloppartijtjes onder el kander <fefi avond ten einde brachten. VOETBAL. U.V.V.—A.S.C. .Voor den eersten competitiewedstrijd op a.s. ZoDdagi ia het A. S. C.-eJftal als volgt samengesteld; v. d. Meer, Vreeken Joaaoo, Roem, Wamsteker, Brouwer, Bliek, L. Janssen, deRuyter, Goslings, Blom. De samenstelling van A. S. C. II. Voor den wedstrijd van a.s. Zondag togen A. D. 0. II, alhier, is het elftal van A. S. C. II als volgt samengesteld (links naar rechls): Doel: Van Doorn; achler: Hegenbarth en Du Pon; midden: Van der Valk, Wassenaar en J. Hulst; voor: Aarsse, Van der Mark, T. Janssen, J. Wamsteker en De Jong. Reserve: Vervloei. Vechtpartijen bij Xerxes—O.V.V. De ex-A.S.G'er Van Welzenes mishandeld. Zondagmiddag heelt zich tijdens den wed- stryi XerxesC.V.V., die voor de tweedo klasse competitie op het terrein „Xerxee" aan bet Groaiewegie, te Rotterdam, geepeeld werd, een' incident voorgedaan. 18 min. na rust, toen de stand 21 voor „Xerxee" was, werd de GV.V.-speler Van Renswout'en door een „Xerxes"-6peter eenigszins onzacht tegen den grond geloo- pen. Van Renswouden bleef liggen. En, hoewel de bal nog- in het veld was, 6topte do scheidsrechter, do heer Brant, onmid dellijk den wedstrijd, hetgeen, naar men ■weet, volgens de nieuwe spelregels niet geoorloofd is. Terwijl een groepje spjelera om den op den grond liggendon Van Reus- wouden stond, werd het publiek blijkbaar nieuwsgierig cn drong het veld op. Zonder dat er de minste reden voor was, werd Xerxes-speler Van Welzenes mishandeld, waardoor hij een blauw oog en een gewond been opliep. Dit was.het sein voor het algemeen gevecht. Heeren sloegen met wandelstokken en onderscheidene spelers kregen gevoelige klappen. De spelers van beide partijen en de scheidsrechter zagen zagen zich ten slotte genoodzaakt zich in veiligheid te brengen in de kleedkamer, doch het woedende publiek bleef vechten en voortrazen om de kleedkamer binnen te dringen. Eindelijk kwam politie uit Rot terdam en Schiedam te hulp, waarna het terrein ontruimd kon worden. Het N.V.B.-bestuur zal natuurlijk in deze zaak een onderzoek instellen. Inmiddels heeft het Xerxes-bestuur een aanklacht bij de politie ingediend tegen den man, die den Xerxes-speler mishandelde. Deze persoon wist tijdens het gevecht te ontkomen; zijn naam is echter bekend: Bestuursvergadering van den N.V.B. Het bestuur van den N. V. B. heeft Zaterdag j.l. vergaderd. Volgens de offi- c:eelo mededetlingcn van dien bond werden de volgende besluiten genomen; Het contract met de Sportkroniek, zoo als door de commissie wordt voorgesteld, wordt goedgekeurd en den voorzitter wordt machtiging verleend een contract voor den tijd van 5 jaar af te sluiten. De inrichting van de voetbalrubriek zal zrjo een gevolg van het overleg van de redactie met een uit het Be*tuur van den N. V. R. benoemde commissie, bestaande uit de hoeren Ir. J. !W. Kips, C. A. W. Hirschman en L. F. Vtrwoerd. De Strafeommissie wordt als volgt sa mengesteld: S. Coldewey, voorzitter; E. M. Wiersema, secretaris, en Dr. D. J. van Prooi je. Tot leden van de reglementscommissie werden benoemd de heeren D. G. Spaan, voorzitter; Jae. de Nobel, secretaris^ en J. Moorman, lid. De commissie tot beteugeling van ruw spel wordt als volgt samengesteld: K. J. J. Lolsy, vooratter; J. G. Pater, secretaris; en F. C. Kuipers, lid. Tot voorzitter, reep. waarnemend voor zitter van de Financieele Commissie worden benoemd de heeren L. F. Verwoerd, xesp. P. Timmermans. Het bestuur besluit het Zwartboek te bandhaven, daar dit voor de toegelaten vereenigingen een voordeel en voor het Bondsbureau een verlichting van het werk beteeken t. Het voorstel van den H. V. B. om het bestuur van den N. V. B. uit te noodigen den H. V. B. tot een bedrag van tloOO tegemoet te komen in het nadeelig saldo van den wedstrijd Den HaagCombinatie Keulen-Dusseldorf, over welk voorstel in do Bondsvergadering de stemmen staakten, werd afgewezen. Het Bestuur besluit een uittreksel van het thans nog van kracht r. ijl de reglement le laten verschijnen en dat tegen kostprijs beschikbaar te stellen. De entreeprijzen voor den wedstrijd». Ne derlandDenemarken worden vastgesteld. De prjjs voor de zitplaatsen zal worden verhoogd met 10.10 en die voor de staan plaatsen met f0.05; de meerdere opbrengst na aftrek van de belasting, zal aan het N. O. C. worden afgedragen. Tenslotte werd behandeld het rapport, door de commissie van onderzoek uitge bracht in zake de kwestie GilliamZwolsche Boys; de volgende besluiten werden ge nomen: M. Gilliam wordt in de beroepsklasse geplaatst; J. Kampbuis en J. v. d. Bend, bestuurs leden van de Zwolsche Boys, alsmede B. Konings, eere-voorzitter van de Zwolsche Boys, A. W. J. van Doorn en 'B. Romer, worden geroyeerd; de over de vereeniging de Zwolsche Boys uitgesproken voorloopige schorsing wordt opgeheven. KORFBAL. Vitesse (L.). Van eenige zijden bereikten ons pessi mistische mededeelingen omtrent den toe- Stand van Vitesse (L.) Wij hebben ons daar op» gewend tot onzen kolfbalmedewerker, 'die óns het volgende schrijft: RECLAME. FOIiMOSASTKAAT 9A LEIDEN Oniwtrpen en uitvoeren van: Geruchten als zou de toestand van „Vi tesse" momenteel bijzonder slecht zijn, kun nen ton sterkste tegengesproken worden. Het op de been brengen en houden van geen enkele moei lijkheid. Hoogstens bestaan er eenige moei lijkheden over de keuze van sommige spe lers daar er voor enkele plaatsen meer dan óén candidaat 19. Voor het reserve-twaalftal is de toestand inderdaad minder gunstig, daar „Vitesse" gebrek heeft aan dames-krachten. Een kwaal, die zc met meerdere korf bal vereeni gingen gemeen heeft. Alles bij elkaar ge nomen gelooven wij, dat, al mag „Vitesse'* dan geen kampioensploeg bezitten, de oud ste Leidsche 1ste klasser toch in staat zal zijn, een behoorlijke plaats op de ranglijst te veroveren. SLINGERBAL. De diskwalificatie van „Donar" en de bonding van hei Kringbeshmr. (Ingezonden). De heer M. Galjaard, waarnemend voor zitter van den Leidschen Turnkring schrijft ons Naar aanleiding van het verslag der slingerbal-competitie in Uw Blad van gis teravond, gevoel ik als w.n. Voorzitter der. Turnkring L. en O. mij verplicht oven recht te zetten wat door U is medegedeeld. De beslissingswedstrijd, welke gisteren werd gespeeld, was tusschen „Donar" en „Wilskracht en Genie II", en niet met „Wilskracht en Genie* 1". De kampioens- prijs is niet een beker, maar een lauwer krans. Dat „Donar" dezen wedstrijd met niet minder ddn 8—0 won, had zij te dan ken aan het feit dat deze sterke ploeg te gen de zwakste ploeg uitkwam, welke nog maar met 4 man moest spelen (erg sportief). In de drie door „Donar" gespeelde wed strijden zijn zij 2-maal met 1, en 1-maal met 2 leden uitgekomen, welke geen lid wa ren van het K.N.G.V. Het is het bestuur van den Kring dan nu wel opgevallen dat „Donar" verbazende groote adspiranten heeft, wat wij betwijfe len. Bij den wedstrijd „Donar"„Excel sior", waarbij „Donar" 2 zoogenaamde in vallers had, was cén door haar opgegeven lid. op het veld aanwezig. Wist „Donar"' dat soms ook niet? Wij mogen toch vertrouwen dat een Ver eeniging als „Donarwelke verscheidene malen zich heeft uitgesproken 'in Uw blad als een vooraanstaande en toonaangevende Vereeniging, toch zeker moest weten, dat zij op dergelijke competities niet met mee leden van het K.N.G.V. mag uitkomen. O.i. behoeven wij hun hierop niet attent te maken. De sportiviteit van „Donar" is bij alle vereenigingen bekend. Het gaat heel mak kelijk om een vijftal op te geven en dan te schrijven de rest der vereeniging is reser ve, terwijl de andere vereenigingen de na men der spelers cn reserves opgeven. Het bestuur van den Turnkring stelde ge noeg vertrouwen in de aangesloten Veree nigingen en durfde niet te veronderstellen, dat er een Ver. zou zijn die haar leden niet bij het K.N.G.V. zou opgeven. Eerst zeer kort geleden bleek dit bij het nazien der bondstaat. 1) Dat deze kwestie nu in verband wordt ge bracht met het conflict in den Turnkring L. en O. vind ik belachelijk en kinderachtig. Door den bondsvoorzitter is in deze veix slag van het onderzoek en uitspraak ge daan, zoodat het conflict niet meer be staat. 2) De vereenigingen hebben genoegen genomen met dat rapport, alleen „Donar*'- niet, omdat het rapport ten hare nadeel© is uitgevallen. Indien zij op een nog andera uitspraak wacht zal dit wel tot het onein dig wachten uitloopen. De uitspraak van het Kringbestuur en de diskwalificatie van „Donar" is in overleg met den Secretaris van het hoofdbestuur, die ons geadviseerd heeft zoo te handelen. Dat „Donar" superieur is bekennen wij gaarne maar dan sportief, nietwaar „Donar". „Wilskracht en^enie 1" heeft dus van de drie wedstrijden er twee geivonnen en wordt dus houder van den wisselprijs. Of U nu deze handeling fair vindt, ligt niet op mijn weg dit te bestrijden, wij heb ben gemeend dat wij recht gehandeld heb ben. Mocht er op dit schrijven nog ant woord worden gegeven, verklaar ik hier mede de openbaarheid dezer zaak te beëin digen en kan zulks beter in een vergadering geschieden. In geen geval ben ;k bereid hier verder op in te gaan. 1) De heer Galjaard erkent dus, dat het kringbestuur in ieder geval vóór den beslis singswedstrijd wist, dat „Donar" ongerech tigde spelers in haar ploeg had opgenomen. Daarmede is de houding van genoemd be-i stuur reeds ten eenen male veroordeeld 1 2) Gaarne wilden wij, dat wij het inzen der konden nazeggen, maar wij weten helaSa maar al te goed, dat het zoo geheel anders is. Deed trouwens de bondsvoorzitter, de heer Van der Meulen, niet anders dan voor stellen in z'n rapport aan de hand, om eindelijk eens le komen tot oplossing van het conflict? Hij koestert dus dezelfde over tuiging als wijl Red. „L. D." ZEILEN. Een strijd van zesmeter-jachten. De uitslag van de zesmeterklasse biji de wedstrijden van „De Maas" was: le prjjls del Ruyter, van Syndicaat See-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6