No. 20102. DINSDAG 22 SEPTEMBER Anno 1925, Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Het voornaamste nieuws van heden. RADIO-PROGRAMMA LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER AD VERZENTIEN: 30 Cta. per regeL Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechl Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.36, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18. Franco per post 2.36 portokosten. BH nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, lel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar; SCHELV1SCH a 10.16—f 0.28, SCHOL a 10.18, GF.H. KABELJAUW a f0.23 per pond, VOLLE- en INMAAKHARING a f 0.03 en 10.06 per stuk. N. C. DE UIJSELAAR, Burgem. Leiden, 22 Sept. 1925. 3841 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat M. Mul ler, te Rotterdam, een verzoek heelt inge diend ter bekoming van verloi voor den ver koop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik Ier plaatse van verkoop in het perceel Breestraal' No. 86. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 Sept. 1925. 384-2 Een gonden jubileum. Het doet in dezen tijd, waarin driekwart van het menschdom zoo ongeveer eens in de vijf jaar het een of ander jubileum viert, werkelijk goed eens gewag le kunnen ma ken van, wat/wij zouden willed noemen, een „heuseh" jubileum. Het i9 de in Leiden en omgevipg welbe kende zaak in bedden, dekens, manufactu ren, enz. van den lieer B. de Koning, g e- vesügd Haarlemmerstraat, hoek Donkersteeg waarvan Donderdag liet vijftigjarig bestaan herdacht zal worden. De eigenlijke oprichtingsdatum, 1 Juli, is al wel reeds eenigen tijd gepasseerd, doch door bijzondere omstandigheden ia, zooals wij destijds reeds meldden, de feestviering uitgesteld. De zaak werd opgericht 1 Juli 1875 door wijlen den vader van den tegenwoordigen eigenaar, den heer B. J. P. de Koning. De winkel was toentertijd op heel wat beschei dener leest geschoeid dan heden ten dage en alleen gevestigd in het pand Haarlemmer straat, hoek Donkersteeg 2. Gedurende 38 jaar bleef de zaak, zooals zij was, totdat in 1913 de heer B. J. P. de Ko ning zich uit het zakenleven terugtrok en werd opgevolgd door zijn zoon, die toen reeds meer dan twintig jaar zijn rechterhand was geweest. De heer B. de Koning pakte de zaak di- x*ect energiek aan; hij zag in, dat uitbreiding der magazijnen dringend noodig was gewor den en zoo werd in het voorjaar van 1914 tol' den aankoop van het bekende perceel Donkersteeg 4, waarin gevestigd was de galanteriewinkel van den heer Van der Stok, overgegaan, waarna onmiddellijk een-aan vang gemaakt werd met de verbouwing. Bijna was men hiermede gereed gekomen, toen de oorlog uitbrak, die aanvankelijk als spelbreker dreigde op te treden. Met vereende krachten werden evenwel de moeilijkheden overwonnen en den 24sten September van hetzelfde jaar was de Donkersteeg een mooien winkel rijker geworden. Maar de zaken breidden zich gedurig uit en drie jaar later moest ook het daaraangren- zende pand er aan gelooven en kreeg de zaak het royale aanzien, dat zij nu nog bezit. In al de vijftig jaren van haar bestaan is het devies geweest; de beste waar voor wei nig geld en het is juist dit systeem van groolen omzet en kleine winsten, waaraan de zaak haar kracht dankt. En hetgeen een zeer groot voordeel is: het publiek heeft vertrouwen in de koopwaar; liet weet, dat het gekochte solide eti toch niel duur is. Het is begrijpelijk, dat de lieer De Koning dit vertrouwen op prijs stelt en dit komt wel bet beste lot uiting in den reclame-verkoop, dien hij momenteel ter gelegenheid van het halve-eeuw-feest heeft georganiseerd als een soort „bruiloftsmaal" voor zijn clientèle. Bovendien houdt de heer De Koning Don derdag tusschen drie uur en half vijf recep tie, die. wij twijfelen er geen oogenblik aan, zeer druk bezocht zal zijn. Wij, onzerzijds, bieden den heer De Ko ning van af deze plaats ook gaarne onze beste wenschen voor den voortdurenden groei en bloei van zijn gerenommeerde zaak aan. 3-October-viering. Wij vernemen nog, dat in den 3-October- Öptoolït een tweede Radio-wagen zal uitko men. „The Aodalih Tobacco Comp. Ltd.", Londen, zond uit Engeland de vorige weck .een zeer specialen luxe-reclame-wagen, met eigen Jicht-installalie, zoodat de wagen des 'avonds ook verlichte reclame geeft en daar bij Radio-concert. Wel het nieuwste op reclame-gebied en fat behoort trouwens ih den xeclame- bptooht der 3-October-Vereeniging. 1 De laatste' dagen zijn nog aanvragen tot deelneming ingekomen, echter tevergeefs, gelegenheid tot meedoen Is gesloten. 'Behalve Goulmy en Baar zal ook „Klein pAar Dapper" concert geven op het terrein den Hooge-Rijndijk. Lessen in het Latijn. Men deelt ons nader mede dat de van wege liet Leidsche Universiteitsfonds door den lector in de Komaan sche taal dr. C. de Boer te geven lessen niet, zooals in ons blad van Zaterdag is opgegeven op Maan dagavond 19 Ooiober zullen beginnen maar op. Maandagavond 12 October. Het „Officieel Handels-Adresboek". Reeds meerdere malen werden pogingen aangewend om te komen tot uitgave van een Officieel Handels-.A^resboek, bevalten- I de de namen en adressen der ingeschreve nen in het Handelsregister der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden. Thans is de Kamer hierin geslaagd. De samenstelling ds in handen gesteld van den heer K. F. van der Wilk Jr. alhier, werkzaam c>p hel Bureau der Kamer, waar door wordt bereikt, dat de eventueele wijzi gingen en nieuwe inschrijvingen lot den laatsten dag nog verwerkt kunnen worden in het adresboek en de diverse eigenaardig heden in het handelsregister tot hun volle recht kunnen komen. Een bazaar in „Prediker". Hedenavond zal de bazaar vanwege het Meubilair-coraité „Pniël", aangericht in de groote zaal van het gebouw „Prediker" in de Janvossensteeg, officieel worden geopend, in tegenwoordigheid van eenige autoriteiten en van genoodigden. Wij hadden liet genoegen reeds een kijkje op den bazaar te mogen nemen, toen meer dan een dozijn paar rappe handen bezig waren met den bouw en de aankleeding van verschillende stands. Wat wij er zagen, wet tigt de uitspraak, dat er heel wat moois en degelijks zal zijn te zien. Als men de zaal binnenkomt, krijgt' men den indruk te doen te hebben met een verkleinde en hier en daar vervormde „L.a.w.e.t." Het comité ondervond veel medewerking, van particulieren zoowel als van verschil lende firma's in en builen de stad. Ieder zal er van zijn of haar gading vinden en daar het voor het meerendeel gratis ontvangen artikelen zijn, kan er tegen lagen prijs wor den verkocht. Men krijgt inderdaad waar voor zijn geld en steunt tegelijk een goed doel. Behalve dat men zelfs met een kleine beurs waardevolle artikelen kan koopen.kan men ook profiteeren van verschillende"* at tracties van onschuldigen aard. Woensdagmiddag zal het. een bijzondere kinderdag wezen en wij twijfelen er niet aan af vele kleinen zullen met of zonder ge leide aan dezen bazaar-een bezoek brengen. Herdenking van het 140-jarig bestaan van het Genootschap M. S. G. Deze week staat wel in het teeken van het jubileum van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", welk Genootschap op 17 dezer 140 jaar bestaat Morgenmiddag zal het bestuur in den Foyer der Sladszaal receptie houden, bij welke gelegenheid jongere en oudere vrien den van het Genootschap het bestuur met deze verjaring zullen gelukwenschen. Don derdag zal de Vereeniging van oud-leerlingen in de groote Stadszaal dit heugelijk feit feestelijk herdenken en met een keurig pro gramma voor den dag komen. Zooals wij reeds mededeelden, zullen daarbij Pisuisse en zijn vroolijke kameraden optreden. En un komt de „Vereeniging van Malhe- sianen" ons ook nog verrassen met een keu rig feestprogramma op Zaterdagavond 26 September, ter gelegenheid van haar jaar- i feest uit te voeren. Na het openingswoord 1 van den Voorzitter zullen muziek en tooneel den geheelen avond elkander afwisselen. Hongaarsche belangstelling. Dezer dagen is hier te lande aangekomen de lieer Paul von Tolnay, Kgl. Ungar. Oeko- nomie Ober-Rat, hoofd der Zuivelafdeeling van het Hongaarsche Ministerie van Land bouw, te Boedapest. De heer von Tolnay stelt zich voor om circa een week in ons land le vertoeven ter besludeering van de Nederlandsche boter- en kaascontrole onder rijkstoeziclit. Zijn bezoek staat o a. in ver band met de plannen lot instelling eener bolercontrole in Hongarije. Gisleren bracht de heer von Tolnay een bezoek aan het Rijkszuivelstation en het bedrijf der Vereeniging „Het Kaasmerk", beide alhier gevestigd. Morgenmiddag te kwart over twee wordt door den Burgemeester een gedenk steen onthuld ter gelegenheid van de ope ning van een nieuw complex woningen ten getale van 148 in de Linde nslraad door de woningbouwvereenigiiilg „Ons Doel" ge bouwd. Ook de wethouders zuRen deze plechtig heid bijwonen. De heer J. W. van Leeuwen, aiütter, ia in Den Haag geslaagd voor het examen 9dhoonschiijven M. O. Naar wij vernemen, zullen de Leidsche melkslijters ,in verband met de viering van het feest van Leidens Ontzet op Zaterdag, aan liet college van B. en W. het verzoek richten, om voor dezen eenen keer de melk slijters te ontheffen van het artikel in de melkverordening omtrent het verkoopen en bezorgen van melk op Zondag. Daar het vrijwel vaststaat, dat in de meeste gezinnen de menschen toch niet thuis zijn op den avond van 3 October,-achten zij het wen- schelijk, dat zij in de gelegenheid worden gesteld den volgenden morgen de klanten te bedienen. Zondag 27 dezer zal hier een gecom bineerde vergadering plaa ts hebben van de Société de Péöiatrie de Paris en de Neder landsche Vereeniging voor Kindergenees kunde. Des middags te halféén is er een ge meenschappelijk noenmaal, aangeboden door de Ned. Vereeniging voor Kinder geneeskunde. Des namiddags halfvijf ver trekken de deelnemers naar Katwijk, om een bezoek te brengen aan het zeehospitium en aan de Leidsohe Buitenschool. Tot slot is er een gemeenschappelijke maaltijd in de studenten-sociëteit Minerva", aangeboden door de Ned. Vereeniging voor Kinder geneeskunde. De wnd. voorzitter der L.a.w.e.t. deelt ons mede, dat .hij verleden Zaterdag bij de sluiting zeggende, dat de D.a.w.e.t. een mis lukking zou zijn geweest, onjuist bleek in gelicht. De D.a.w.e.t. heeft op hetzelfde aan tal betalende bezoekers kunnen bogen als bij de vorige expositie. De heer Cahen stelt er prijs op nog eens te verzekeren, dat hij aan de organisatie van deze L.a.w.e.t. niet actief heeft deel genomen. Heden had door B. en W. ten Raad- huize de openbare verhuring voor den tijd van 5 jaar plaats van een perceel leelland met woning en schuur, onder de gemeente Oegslgeesl, groot 8 H.A. 09 Are en 77 c.A., vroeger loebehoorende aan Gebrs. De Graaff. Er waren drie gegadigden nl. H. van der Mey, voor een jaarlijkschè huur- som van f 1800; A. de Mooy voor 12600 en J. van Vliet voor f 3200, allen woonachtig te Rijnsburg. Blijkens een opgave in de „Mededee- Tin.gen van de Kamer Van Koophandel en Fabrieken alhier, zijn er niet minder dan 21 ingeschrevenen in het Handelsregister, die de kosten voor Eerste Inschrijving of de jaarlijkschè bijdrage voor 1923 nog niet I hebben voldaan. Daartoe behooren 10 firma's uit Leiden en 5 uit Alphen. i De dwangbevelen waaraan voor de be- j trokikenen kosten van f 7.50 tot f 12.50 en I meer zijn verboncben, liggen gereed en deze i zullen in zee gaan, als vóór 25 Sept. a.s. do verschuldigde bedragen niiet zijn betaald. Blijkens een mededeeling van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken zijn er dit diislrict in de maand Augustus 13 nieuwe zaken opgericht waar van 6 in Leiden. In dit tijdsbestek werden 7 zaken opge heven waarvan 4 in Leiden. In een 12-tal zaken werden wijzigingen aangebracht; hiertoe behooren zaken uit Leiden. De webhouder van Onderwijs i6 ver hinderd morgen het gewone spreekuur le i houden. Heden ontvingen wij van den uitgever S. C. v. Doesburgh alhier het „Jaarboek der Rijksuniversiteit te Leiden over 1925",. Het j boek bevat gegevensjaetreffende den tegen- j woordigen staat der universiteit, de gesohie- I denis der universiteit gedurende het Acade mie-jaar 1924'25 benevens verschillende i opgaven betreffende de overige Nederland - 9che Universiteiten en hoogesöholen. Gistermiddag omstreeks 3 uur was men bezig een zware locomobiel van den aannemer D. S. te Haarlem door middel van een zolderschuit naar de Kon. Grofsmederij te vervoeren. Plotseling helde de schuit over en gleed het gevaarte in het water van den Zuid singel. Door de Havenpolitie werdien onmid- del lijk de noodige veiligheidsmaatregelen getroffen, terwijl men hedenmorgen begon- 1 nen is met een bok de machine te lichten. Door A. S. is bij de politie aangifte ge- j daan, dat hij gisteravond door de gebroe ders S. in een café is mishandeld. De politie alhier heeft in arrest geno- men zekeren A. S. die een politie-agent eenige slagen in het gezicht toebracht, toen deze een persoon, dde in „kennelijken staat" verkeerde, naar het bureau wi'.de meenemen. LEIDSCHE SCHOUWBURG. dat de „hij" natuurlijk de conditie schendt en dan bedriegt „zij" hem met hem zelf, die in plaats van haar echtgenoot haar amant wordt. Het laatste is een kostelijke trouvaille. Maar ook verder bevat de uilwerking lal van geestige aphorismen, woord-vuurwerkjes etc. Het luchtige spel eischt een luchtige ver tolking, zonder dikdoenerij of iets van dien aard en daarin is hét gezelschap voortreffe lijk geslaagd. Men voelde hoe de sfeer tel kens slechts even aangeduid werd, doch des alniettemin duidelijk genoeg. Als eerste wil len we noemen Else Mauhs, die als gast de vrouwelijke hoofdrol vertolkte met al de charme, waarover zij in zulke aangelegenhe den zoo ruimschoots beschikt. Hoe fraai die aanhalerigheid, dat afstooten, het hartstoch telijke, het innige, kortom alle nuances van zoo'n vrouwtje der wereld van lichte luch tigheid. Haar spel af en toe ietwat te be rekend, onze eenige opmerking was een verrukking en verdiende zoowel fraaiQn bloemenmand als bouquet ten volle. Als te genspeler trad op, voor het eerst in zijn nieuwe omgeving, Louis Gimberg, als echt genoot-amant en hij deed dat zoo dat beider spel fraai in elkaar sloot. Als Dritle im Bunde vermelden we de verslagen don Juan van Theo Frenkel Jr., die los en zwierig zich kweet van zijn taak.' Het was een kostelijk trio. Apart vermelden we het decor uit het eer ste en derde bedrijf. Dit zeer moderne decor, door het schouwburgbestuur, dat zich op zijn post loonde, aangeschaft voor een aardig sommetje, is een heele aanwinst. Er was zeer groote behoefte aan. Het is gehouden in warme, goed harmonieerende kleuren en doet het uitstekend. De scherts van Speenhoff is een schets, die eenig9zins „ontoerekenbaar" mag worden genoemd. Het is echt Speenhoff uit zijn liedjes, ditmaal omgezet in een tooneelschets De vertolking was ook hier te loven. We za gen hier Louis van Gasteren weer eens i'n een goed typeeringsrollctje, terwijl Lily FrenkelBouwmeester en W. Huysmans weinig moeite hadden met hun rollen van kamenier en lakei. Hans van Ees had vroor een jeugdg liiefdes-delinquenl zijn figuur niet mee. De schouwburg, die als gewoonlijk is op geknapt en bovendien boven op de gangen is bekleed om het loop-geluid te dempen, was heel aardig bezet en de bezoekers waren gul met applaus, dat ook voor ,,'t Groene Zoodje" ten deele gold voor de entre-acte-muziek. Ver. Rotterdamsch-Hofstad-ïooneel. „Ontrouw", blijspel in 3 be drijven door Roberto Bracco en „De Ontoerekenbare", scherts in 1 bedr. door J. H. Speenhoff. Het nieuwe seizoen is dan gisteravond ge opend. Het eerst kregen we het gezelschap van Cor van dor Lugt op bezoelt en wel met beide bovengenoemde werken, beide heel licht en luchtig, gelijk bij een tooneel inzet zoo ongeveer mos mag heeten. „Ontrouw" vooral is toch een van die lichte-genre-blijspelletjes, die bij 't vertoonen zeer aangenaam aandoen, oor en oog stree^ len om direct daarna weer te zijn vergeten, zonder dat men er iets mee verspeelt Het gegeven i9 zeer eenvoudig doch geestig ver werkt. Een graaf en een gravin zijn in het huwelijksbootje gestapt onder conditie van haar zijde, dat hij nooit jaloersch zal zijn. Andere zal zij hem bedriegen. Men begrijpt, Bodegraven. De Dir. Generaal v/or de Landbouw in Hongarije heeft heden alhier de markt bezichtigd. Hij zou verder eenige boerderijen in de omgeving bezoeken. Woubrugge. Nu men bezig is de brug over de Oudo-Aa alhier te vernieuwen, komt bij "velen de primitieve toestand van voorheen ter sprake, en 'komen na een kwarteeuw, nog de twee kwakkelbruggetjes voor den geest, welke met een strook wei land, de eenige verbinding vormden tus schen Hoogmade en Rijpwetering. Die toe stand is ruim drie en een halve eeuw door j bestendigd; i Nu het zeldzame document van den oor- sprong, der verbinding van beide dorpen I werd gevonden, zal het zeker velen in deze omgeving interesseeren het stuk te lezen. Het luidt; ,,Wij heer Gheerijt van Poelgeest rijdder 1 heer van hoijchmade als voicht van Lyclaes Dirsz, alzoe hij hij eé onnosel en sijmpel knecht is ende van Cleijne verstant en boen Dirsz voor hem selven bekenne ende belij den voer ons onse erven en nacomelinge also die ghemeen buijze wonede op die rijpe-Weteringhe die nu ter tijt woenachtig benne ende hiernamaels come suil eghe- gundt ende gegeven hebbe gunden ende ge ve midts dezen bripven also die bueren voirsz een quakel-brugge gestoken ende ge- leijdt hebben over die rijpe-weetoringhe dat die zelfde quakelbrugge sal mogen blive stae ton eeuwyghe dagen ende off die selfdo quakel verginck off vergaen waer soe zul len die zelfde een ander moge macke of doen macke tot hoeren costen ende sullen, haer overtocht hebben ouer een weer landts daer die selfde quakel nv op staet" welcke weer landts nv tor tijt toebehoerd boen direksz ende Lijclaes Direksz cn is ghenoerat dat padt off die Kerckpat en heeft belent ende belegen (enz.) streckende van die rijpe We- teringhe westwaerts an die heerlijcklieijt van Hoychmade of also die selfde bueren die nv ter» tijt woenachtig bennen off noe- mael8 comen sullen van nv tot eeuwijgen dagen dat selfde weer landts te mogen goen gijns ende weer te wenne ende te keren eo dick en menich werff aks den selfden bue ren voorn, van doen wesen sal om also haer Kerck ganck te hebben ende die Kercke van hoijchmade te mogen versoken van nv tot eeuwijkhen daghen duerende. In keimisse der waerheijt so hebbe ick heer Gheerijt van poelgeest enz*, so hebben wij gebeden borwaerst aerntz van grijeke scout van Alkemade deze brijeff mede over ons te willen bezegelen enz. Aldus ghedoe int jaer ons Heere vijftien hondert en ses en veertich op alle kinderen dach". Aan dezen brief was een zegel ,,in groenen wasse aan eene dubbele Francijne sta arte". Menige strijd is in latere eeuwen over dat vKerckpat" ontstaan, waaraan zelfs de sta ten van Holland te pas moesten komen. BINNENLAND. De nienwe Minister van Koloniën, dé heer Welter, is gisteren in Den Haag aan* gekomen. Een circulaire in verband met de voor- gestelde statutenwijziging van de Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur. Motie van den Bond van Ambtenaren in Dienst bij de Ned. Spoorwegen. Inbrekers in Den Haag gearresteerd. BUITENLAND. 1 Nederlandsche successen te Genève ter Volkenbondsvergadering. Amery in verband met de Mosoelkwestie naar Londen ter conferentie met Baldwin. De Duitsche regeering en het veiligheids- j pact. Een 2-nnr-staking door het Parijsche tele foon- en telegraafpersoneel. VOOR WOENSDAG 23 SEPTEMBER. 8.50. Hamburg (392 M.) Morgenomroep. 10.15. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias Officieele Am- sterdamsche lijd. 12.20. Leipzig (454 M.) Concert op de Hupteld Phonola. 12.50. Parijs (1780 M. SER) Concert Lucien Paris. 1.25. Hamburg (392 M.) Concert. 2.20. Munster (410 M.) Concert. 3.20. Bournemouth (386 M. 6BM). Winter Gardens Programme Summer Symphony Concert. Cardiff (358 M. 6WA) Concert Gramo- phoonplalen. 3.50. Newcastle (353 M. 6WA) Telefonie voor de scholen. Manchester (378 M. 2ZY) The Pendleton Puzzle Prize Band relayed from the Mu nicipal Gardens. 4.20. Londen (366 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. Rede van den Burgemeester van Londen ter gelegenheid van de opening van the Royal Ophthalmic Hospital. 4.30. Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieele Am- sterdamsche tijd). 5.20. Brussel (262 M:) Concert Hamburg (392 M.j Populair Concert Oardiff (353 M. 5WA) De „Five o'Clocks". vocaal en instrumentaal concert. Manchester (378 M. 2ZY) Concert door bariton. 6.20. Londen, Daventry (365 M.) 3LO en 1600 M. 5XX) Lichte muziek. Birmingham (479 M. 6IT) Lozells Picture House Orchestra. Bournemouth (386 M. 6BM) Voor de scho lieren. Newcastle (403 M. 6NO) Pianoconcert. 68. Vóóravondconcert door het H. D. O.- concert. 7.20. Londen. Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 6XX) Tijdsein van de Big Ben Weerbericht. 8.20. Londen, Daventry Auturmn Concert The Wireless Orchestra Pia nosolo tenor o.a. orkest: ouverture „In Autumn" (Grieg). Birmingham (479 M. 5IT) Liederen en pianovoordrachten. Glasgow (422 M. 5SC) Opera- en ballet muziek. 9.06. Parijs (1780 M. SFR) Gala-concert. 10.20. Londen, Daventry f365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) The Week's-Feature E. V. Lucas in Readings. Programma van den nitzendavond van dfc Ned. Christelijke Radiovereeniging, op Woensdag 23 September e.k., des avonds le ongeveer 8.10 nnr met den zender ven de N. S. F. te Hilversum. Golflengte 1050 M. Medewerkend n ei ker: de heer ds. J. If. Broek Roelots uit Vroomshoop. onderwerp „Zielestille" Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door h'-t ensemble Hoogeveen. 1 Eerste deel uit het D mol quartet van Schubert voor strijk kwartet. 2. a. Canto Amr'norpso van Sam- marlini voor viool en piano-, b. Scène de Ballet van De Bériot voor viool en piano. 3 Ds. J. II. Rroek Roelofs over „Zielestille". 4. Largo uit het quartet van Smetana voor Strijkkwartet. 5. a. Andante uit het D dur vioolconcert van Mozart voor viool en piano, b. Barcarolle van Vieuxtemps voor viool en piano. 6. Eer9le deel uit liet C mol quartet van Beethoven, voor strijkkwartet.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1