RADIO-PROGRAMMA Het verbeterde systeem van water- loozing in den Elsbroekerpolder is in werking gesteld. Lang heeft men daar getobd, door dal het stoomgemaal niet voldeed, zeer ten otgerieve van de ingelanden. Thans is de stoomketel verwijderd en geschiedt de bemaling door een ruwolie- motor, merk Kromhout van 15 P.K., van de fix ma Zwart, te Hilversum. Voor do leiding was gezorgd door de nmonteur Riseelade, terwijl bij het proefmalen mede aanwezig waren Gebr. Kuiper als deskundigen eo het aeheele Polderbestuur. Alle6 functioneerde Best zoodat thans eetx afdoende waterloozing' is verkregen. Tevens is eon nieuwe water gang van beton gemaakt - Ben woord van hulde aan het Polderbestuur is verdiend, voorai indien we er aan toevoegen, dat alles wat is aangebracht de polderlasten niet verhoogt. Naar wij vernemen, waren er gisteren &i 12 paarden voor de harddraverij inge schreven. Twee komen zelfs uit Friesland. Voor de volksspelen bestaat veel belangd stelling: de jongelui laten zich bij tientallen tegelijk inschrijven. Er zijn dit jaar ook mooie en veie prijzen aangekocht, meer dan verleden jaar. Voor de winkel-week zullen drie prijzen uitgeloofd worden. Op het terrein zal het er, naar het bestuur ons verzekemle, aardig uitzien eo netjes toegaan. Het bestuur zai het op prgö stellen, als de burgers op de feestdagen de vlaggen uit steken. Ker ke 1 ij k berich t voor morgen: Ned.-Herv. Kerk. voorm. 10 uur en nam. hallvjjf, ds. Grolle. Gerei. Kerk, voorm. 10 uur eu nam 5 uur, ds. Van Herksen. Chr. Gerei. Kerk, voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Zwiep. Het Comité van Actie tegen de kermis zal bijeenkomsten houden op Dins dagavond halfacht uur in de Herv. Kerk, waai de drie predikanten zullen spreken, afgewisseld met orgelspel en zang; en op Woensdagavond halfacht uur in het ge bouw achter de Herv. Kerk en in „Patri monium", met sprekers, zang, muziek, voor drachten en lichtbeelden. Katwijk. Ëurgerl Stand. Geboren Adriaan George, Z. van W. Keus en P. D. de Bruijn Johanna Ifermina, D. van A. B Elfrink en H. Th. M»Nilert Agada, D. van D. van Duijn en A. Guijt Jan netje, D. van C. van den Oever en D. van Duijn Willempje Wilhelmina, D. van W. van der Plas en W. van der Plas Mensje Cornelia, D. van C. de Vreugd en A. van Dijk Johanna Berdinn, D. van M. Berk- beij en T. van As Gerard Corneli®, Z. van A. de Vreugd en C. Hoek. Overleden: Basliaan Vooijs 87 j., wedn. van B. E. de Best Dirkje Lugligheid 61 echlgenoote van Joh. van der Gugten. Ondertrouwd: T. Meijvoget en N. van der Plas. Getrouwd: Joh. Korpelshoek en E. Vlie gen thart A. Haasnoot en A. Schaap Corn, van Beelen en E. van Vclthoven. den geest, daar bovenstaande woorden een beschuldiging bevatten, die noch den heer S. geuit heeft, noch wij voor onze rekening willen nemen. Lisse. Burger 1. Stand. Geboren: .Martinus Geraxdus, Z. van M. Romijn en M. J. van Stijn. Ondertrouwd: L. van der Woude en J. W. Veiduyn. Gehuwd: H. Meeuwissen en J. v. Gerven. Kerkelijk bericht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk, 10 en 5 uur, ds. G. v. Dijk. Geref. Kerk, halftien en 4 uur, dr. Th. Ruys Jr. Christ. Ger. Kerk, halftien en halfvier, ds. C. S. v. d. Ven. Geief. Gem., 10 en 4 uur, leesdienst. De gehouden bloempjesdag, door de Vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht f 141,-f2. Met ingang van 1 October a.s. wordt van Haarlem naar hier overgeplaatst de heer J. A. Boerrigler, brieven- en telegram besteller, ter voorziening in een beslaande vacature. Noordwijk. Burgerlijke Stand. Geboren Cornelia, z. van W. Smit en L v. d. Niet Arie, z. van L. Cramer en P. Duijndam. Willem, z. van D. M. Paaschier en G. v. d. Eijkel Adriana Geertruida, d. van G. J. Waasenaar en M. Slootbeek Martinus Adrianus Gerardus, z. van O. M. F. Zonne veld en J. v. d. Burg Maria Wilhelmina, d. van G. H. van Went en G. M. Aarts Geertruida Agatha, d. van W. Schelvis en G. do Haas. Ondertrouwd: Jacobus Wilhelmus Witte- man, 25 jaar en Ailda Geertruida vau Wet ten, 23 jaar Lourens Bastiaan Zuidbrock, 27 jaar en Emilie Elisabeth Finke, 23 jaar Johannes van den Eijkel, 26 jaar, te Noord- wijk, onlangs te Rijnsburg en Wilhelmina Christina Minnce, 23 jaar, te Noordwijk. Getrouwd: H. Admiraal, 24 jaar en T. Plug, 21 jaar P. Fuchs, 26 jaar, te Leiden en A. H. C. W. Koopman, 26 jaar te Noord wijk, onlangs te Leiden. Overleden16 Sept. Levenl. aangegeven kind van het mann. gesl. van J. M. Zuid hoek en J. C. Wassenaar. Katwijk aan den Rijn. Na een zoo lange periode van hooge bloemkoolprijzen, lijkt het wel eenigszins uitgesloten, dat dan de prijzen weer zoo spoedig naar het nor male gaan. Toch, wanneer de vraag voor export even vermindert, blijkt dat zulks wel gaal. Dit werd ook nu weer bewezen. Waren b.v.' 1.1. Woensdag de prijzen nog tot 137, thans liepen deze een veiling later terug naar hoogstens 126,50 en de door- eneeprijs was nog aanmerkelijk lager De gewassen zijn over het algemeen zeer goed. De roode en gele kool is zeer laag in prijs. Peen zeer goed. Kerkelijk bericht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk voorin, halftien en nam. 6 uur, ds. B. Bollee. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam. zes uur, ds. H. Meijering. Donderdag 24 Sept. zal den kinderen uit deze Parochie in de Parochiekerk te Oegstgeest door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem het H. Vormsel worden toegediend. Katwijk aan Zee. In de Voorstraat opent de heer W. Haasnoot heden een naar Je eischen des trjds ingerichte sigaren winkel. Hert pand, waarin de heer H. tot dusver een klein zaakje dreef is geheel omgebouwd en keurig ingericht. In den winkel is een naar alle zijlden licht verplaatstbare etalagekast, waarvoor d9 granieten vloer zich bij uitstek leent. Do winkelkasten zjjii bjjna alle stofvrij gemaakt, hetwelk voor het artikel sigaren enz. een groot voordeel is. Boven de etalagekast is een spiegel reflector aai» het electrisch licht aangebracht, die 's avonds eon schitterend effect, niet alleen op het geëtalleerde, maar ook in de daar ter plaatse donkere Voorstraat geeft. Het spreekt van zelf, dat verder het geheele gebouw van electrisch licht is voorzien. Wjjl kunnen dan ook niet anders dan den heer W. Haasnoot met zijn nieuwe zaak feliciteeren en zijde lings doen we dat ook den aannemer, den heer G. Haasnoot, den heer Jb. Gesink, Re voor de electrische installatie zorgde, wed. A. van Schie, schilder en glas-in-lood- teverancier, de heer J. Amoldus, die het grametwei'k leverde eo de heer j. Dubbe- laar, die het loodgieterswerk verrichtte. Volgens jongste opgave aan het Ge meentelijk bureau voor arbeidsbemiddeling was de stand der werkloosheid aldus: ar beiders 3, visschers 3, kuipers 3, opperman 1 en timmerman 1. Te zamen 11 personen. Van de haringvisscherjjl kwam te Umuiden binnen (niet aan de markt) de potorlogger KW 160 met 151 kantjes volle, >2 kantjes maatjes en 9 kantjes jjle haring. Ds Chr. Zangvereeniging „Hallelujah" leeft besloten een cursus te openen voor meorie in zang on muziek voor een jeugd- r jjaleben dit zeer toe, daar dit foor de jeugd zeer nuttig is. Men leze t diT'bfad elCk'ttS h6bl>£nd9 advertentie .,17 .Aan be' sl°' van het verslag over de ml voering van „Hercules" komt een zin- •torendo fout voor. Er staat in liet slotwoord Tan den lieer Siderius: ook den onder- Iingen geest; men leze hiervoor: ook Noordwijk-Binnen. Donderdag werd door burgemeester jhr. Van Panhuys de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan den heer \Va99enaar, welke vijftig jaar aaneen als klompenmaker bij den heer Leenheer alhier was werkzaam geweest. Dit ging gepaard met een toespraak van den burgemeester, den tegenwoordigen en den vroegeren pa troon van W., welke hij allen hierna be dankte voor de woorden, tot hem gesproken. Vervolgens bleef de familie nog eenigen tijd gezellig bijeen. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een partijtje bloemkoolen. On derzoek werd ingesteld-, tot heden echter nog zonder resultaat. Tijdens de feeslelijkheden alhier is van een der kermisreizigers een groole pop ge- j stolen. De politie stelt een onderzoek in. Noordwijkerhout Kerke 1. bericht Zondagmorgen, tien uur, ds heer Streeder. Candt. tot den H. Dienst Den Haag. Aan do veilingen te Piet-Gijzenbrug werd in 't afgeloopen seizoen verveild voor ruim f 200.000. Hierdoor krijgen de tuinders reductie van de veilingskosten. Oegstgeest. Gemeenteraad* Voorzitter de heer J. G. M. van Grieljhuij- sen. Afwezig de heer H. W. Rubenkamp. De voorzitted opent de vergadering, waar na de notulen worde voorgelezen, drie om- veranderd worden gearresteerd. Ingekomen shukken. Eenige besduiten van Ged. Staten worden voorgelezen. De voorzitter doet mededeeling dat de kas van den gemeente-ontvanger is nagezien en yoIkomen in orde bevonden. Vervolgens leest de voorzitten een rapport voor van den commandant der Burger wacht. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Volgens de agenda is aan de orde een bemerking van Ged. Staten over de ge meente-rekening 1923. Deze bemeilkingen -behelzen in hoofdzaak administratieve kwesties. B. en W. worden gemachtigd deze te wij'zigen overeenkomstig de voorstellen van Ged. Stalen. Bij monde van den heer Zandbergen wordt medegedeeld dat de gemeente-reke ning 1924 door de commissie in orde is be vonden, waarom spr. voorstelt deze goed te keuren. De raad kan zich hiermede ver eenigen. De ontvangsten bedragen f 140.078.43®. De uitgaven f 112.194.57. Batig saldo 127.883 86®. Kapitaaldienst batig saldo f 1557.76. Ter bespreking voorstel conversie en aan gaan nieuwe leening gaat de raad over in geheime zitting. Na heropening deelt de voorzitter mede dat B. en W. voorstelle de oude leemingen van 6 en 6 1/4 pet. te wijzigen in leeningen tegen 5 pet. en een nieuwe leening te flui ten van f 101.000 ter zake van verschillen de doeleinden. Conform deze voorstellen volgt goedkeuring. Vervolgens wordt na bespreking een comp tabi 1 i te i tsvoorst el go edgekeurd .- Naar aanleiding van de vaststelling van pensioengrondslag voor onderwijzers, is van besturen van Bijzondere Scholen het ver zoek ingekomen om de pensioengrondslag voor het personeel te verheogen. Na uiteen zetting door den voorzitter wordt dit goed gekeurd en vastgesteld. Door den heor Juta is een verzoek gericht tot den raad om verlenging van den termijn voor de bestrating van den nieuw aan te leggen weg van ai den Terweeweg tot die Kompenaerslraat. Goedgevonden wordt om den termijn te verlengen tot 1 April 1926. Behandeld wordt een adres van de ge meente Zoetenvoude inzake adhesiebetui ging voor opheffing van den zomertijd. Na voorlezing zegt de heer Bakker dat toch den laalslen tijd wel blijkt dat vele gemeenten hierbij belang hebben. Spr. acht het van groot belang dat dit punt besproken wordt en is voor adhajesie- beluiging. Niet dat onze gemeente direct belang heeft doch wel een groot gedeelte onzer inwoners. De heer Uitenboogaard acht de aandrang van vdle kleine gemeenten zeker ge- wensebt, waarmede de regeering overtuigd kan worden van het nut van afschaffing. Het vooVstel BakkerUitenbogaard ora adhaesie te beluigen, wordt in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 4 stommen, die van de heeren Verhaar, Bak ker, Zandbergen, Uitenboogaard, v. d. Hulst en Nijssen. De gemeentebegrooting 1926 wordt aan geboden en in handen gesteld van de com missie van onderzoek beslaande uit de hee ren Uilenboogaard, Zandbergen en Schoon- derwoerd. Rondvraag. De beer Van Egmond stelt voor om den electrisohen kaïbel door te leg gen van af de R.-K. kerk naar het oude Dorp, bij de Kanaalbrug als ook een door trekking naar den Morsch. De voorzitter zaïl dit B. en W. in bespre king geven. De heer Zandbergen vraagt, naar aanleiding van den velen regenval der laatste weken om meerderen, aanleg van duikers m de nabijheid van den Valken- burgerweg. De voorzitter zegt dat deze abnormale re genval missohien wel eenigen last heeft veroorzaakt daar ter plaatse doch ziet bij toestemming hiervan geen einde. Tegen deze abnormale toestanden is niet te waken. De heer Schoondenvoerd vraagt wan neer B. en W. praeadvies denken uit te brengen inzake een gedaan verzoek „hon denbelasting" De voorzitter zegt dat den laatsten tijd zoo vele zaken zijn afgehan deld, dat hiervoor nog geen gelegenheid is geweest, dodh zegt een grondig onderzoek toe. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Op den Rijnsburgerweg had een aan rijding plaats lussohen twee auto's. Door het vooruitschieten van een hondenwagen reed de auto, toebehoorende aam den heer J. B. te Loosduinen tegen de stilstaande auto van A. de H. alhier, met het gevolg dat van laatstgenoemde auto het rechtervoorwiel en de stuurinrichting vernield werden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie heeft dse zaak in onder zoek. Kerkelijk bericht. Gerei. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds te halfzes, de heer J. Schelhaas Hzn., cand. te Hoogeveen. Burger 1. Stand. Geboren: Gerarda Alida Martina, d. vam G. K. Boon 'en A. M. van der Knoop. Oornelis, z. van J. Zwaan en J. van Duijn. Overleden: Qhr. Ga. Reotex 71 j., wede, C. van Bergen. Rijnsbnxg. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester J. L. Bosschie- ter. Afwezig de heer M. Bruasee, die ech ter na het voorlezen van de notulen ter ver gadering komt. De voorzitter opent de vergadeirng met gebed, en leest dan de notulen van drie voorafgaande vergadering voor. De heer W. L v. d. Gugten verzoekt aan te teekenen, dat in oen dier vergade ringen, in de rondvraag is verzocht de Sandtlaan te verbreeden. Overigens on veranderd worden de notulen goedgekeurd. De voorz. doet daarna mededeeling van de ingekomen stukken, meerendeels missi ves van Ged. Staten. B. en W. stellen voor, op verzoek vau den raad van Zoeterwoude adhaesie te be tuigen aan een adres van dien Raad aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waar in intrekking van de wet op den Zomer tijd wordt gevraagd. De heer T. Kralt is van meening, dat meer suoces zou te wachten zijn, indien beperking van den zomertijd werd gevraagd waarmede de grootste bezwaren van de landbouwers zouden zijn weggenomen. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Als antwoord op een verzoek van den Raad, om de maximumsnelheid van de tram aan den Sandtlaan te bepalen op 10 K.M., is een schrijven ingekomen van het Rijks- toezicht van Spoorwegen, wap-gin wordt ge meld, dat geen termen zijn gevonden dat verzoek in te willigen. Van den hoofdinspecteur van Spoor- en Tramwerken is ingekomen een schrijven, houdende mededeeling, dat een slingerap- paraat aan de splitsing KoestraatVoor houterweg, zal worden geplaatst, ter wijl tevens wordt herzien de maximumsnel heid der tram aan wegkruisingen, die thans 36 K.M. per uur bedraagt. Deze wordt thans voor: Bakkersbrug 10 K.M., KoestraatVoorhouterweg 10 K.M. en Sandtlaan tot perceel C. D. v. d. Vijver 20 K.M. Wethouder S. Schoneveld acht het wes- schelijk deze zaak goed onder de oogen te zien. Spr. vreest n.l. dat door deze nieuwe regeling vervalt het besluit tot verplichte stopplaatsen aan den Voorhouterweg o.a. De voorz. zegt toe, hiernaar uitdrukke lijk te zullen informeeren. Ingekomen is een adres van dr. M. J. Rijkmans, waarin deze verzoekt een strook grond te mogen koopen, teneinde een in- en uitrij te verkrijgen voor zijn auto, echter zijn woning. B. en W. stellen voor dezen grond niet te verkoopen, doch als tot nu toe te blij ven verhuren. Het betreft hier plm. 70 M2. grond, be- hoorende tot de gedempte Oude Vliet. Het aanwezig zijn rioleering enz. daarin, maakt verkoop bezwaarlijk. Dr Jonker verzoekt deze motiveering in de afwijzing op het verzoek op tc nemen, waarna het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. De voorzitter stelt voor de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening 1924. Namens de commissie van onderzoek, waarvan deel uitmaakten dr. H. G. Jonker, K. v. Delft en P. Kort Sr,, terwijl ook de heer J. den Haan zijn medewerking ver leende, brengt vooraf eerstgenoemde rap port uit. Dr. H. G. Jonker constateert allereerst met genoegen, dat de rekening met grooto accuratesse en nauwkeurigheid ia opge maakt, waarom de commissie zich verplicht voelt den ambtenaar die haar samenstelde daarvoor dank te brengen. Een tweetal rekeningen was niet gespe cificeerd, wat alsnog zal geschieden. De commissie drong voorts aan onmiddel lijk op te zeggen het lidmaatschap van Mo- le8t-risico, zijnde thans geheel overbodig. Met groote verwondering nam de commis sie kennis van bet groot aantal oninbare posten, bij deze rekening gevoegd, en niet in den Raad behandeld. Bij ontvangst van de convocatie voor deze vergadering blijkt echter, dat dit het Dag. bestuur niet is ontgaan. De 6ommissie adviseert daarom tot vast» stelling van deze rekening, waartoe z.h.a. wordt besloten. De voorz. dankt de commissieleden voor hun bemoeiingen en het uitgebracht rap port. In besloten vergadering wordt daarna overgegaan tot vaststelling van den staat van oninbare en nog te verhalen posten der rekening 192-1. Na heropening van de openbare vergade ring heeft de aanbieding van de gèineen- tebegrooting 1926 plaats. Besloten wordt, dat deze gedurende -4 dagen ter visie der leden zal liggen. In verband met een aangebrachte ver betering aan den Katwijkerweg stellen B. en W. voor, deswege aan den heer Oosthoek een vergoeding ad f 35 toe te kennen. Hiert-oe wordt z.h.s, besloten. B. en W. stellen voor een tweetal .co ningen a-d 7 pCt. en 6 p(Jt. reep. nog restee- rende f 7290 en f 5010 af te lossen. Dr. H. G. Jonker kon niet nalaten, zjjq j blijdschap uit te spreken over het feit, aab dit mogelijk is, wat niemand voor een paai jaar had kunnen denken. Conform het voorstel van B. en W wordt z.h.st. besloten. B. en W. stellen voor wijziging van di verse posten der begrooting 1925, waardoor deze in ontvangst en uitgaaf met f 3051.64 wordt verhoogd. Nadat de voorz. de verschillende posten heeft opgenoemd, wordt ook dit voorstel z.h.s. aangenomen. Na nog eenige médedeelingen van den voorz., o.a. van de verhuring van den tuin achter zijn woning, wordt overgegaan tot de rondvraag. De heer K. v. Delft verzoekt verwijde ring van een hoop riet of mest op een per ceel tuingrond aan de Kerkstraat. De vooiz. zegt toe, den betrokkene hierover te zul len onderhouden. De heer J. den Haan verzoekt antwoord op een vroeger door hem gestelde vraag over verbetering van den Katwijkerweg. De voorz. antwoordt, dat dit reeds is ge schied in een vorige vergadering, toen de heer Den Haan afwezig was. Wel wil e^r. mededeelen, dat de gevraagde verharding van zekeren weg, niet duor de gemeente I zal worden uitgevoerd. De heer Den Haan wijst voorts op oc i slechte afwatering aan den Buitenweg, I waar vorige week vele kelders leeg geschept zijn moeten worden. Afdoende verbetering is aan te brengen, door een riool aan te leggen naar de Vliet Wethouder S. Schoneveld acht dit ook van groot belang, maar de vraag is of Rijn land daartoe toestemming verleent. De heer T. Kralt is ook van meening dat de ge: cente daar wel mag 'toezien op ae aan te leggen rioleering en te plaatsen zink putten. Dat voorkomt later vele onaange naamheden. Nadat ook wethouder Van Kla veren spr. heeft beantwoordt, wordt be sloten te onderzoeken of een oplossing als door den heer Den Haan gewenscht, moge lijk is. De heer W. L. v. d. Gugten merkt op, dat thans eenige brandkranen zijn ge plaatst, welke bij brand soms de brand spuit overbodig maken. Spr. vraagt echter of de voorz. overtuigd is, dat bij brand voldoende personen met de bediening van deze kranen op de hoog te is, en of het anders niet wenscholijk zou zijn eenige oefeningen te houden in het aansluiten. De voorz. antwoordt, dat B. en W. juist voornemens zijn volgende week de kranen langs te gaan, om de werking na te gaan. Wellicht kan dit aanleiding zijn, om tevens eenige aansluitingen te doen geschieden. De heer T. Kralt zegt, dat in andere plaatsen personen nabij de brandkranen wonende, die weinig van huie zijn, bij Joor- keur met de bediening worden bekend ge maakt, en wat brandslang thuis krijgen, waardoor onmiddellijke aansluiting moge lijk ia* j c Wethouder S. Schoneveld merkt op, dav de bediening van de brandweer overgedra gen is aan de Burgerwacht, waardoor thans geen wijzigingen kunnen worden aange bracht. Wel echter kan het besprokene worden overgebracht aon de Burgerwacht, die daar mede wel terdege rekening zal houden. De heer v. d, Gugten blijft van meening als raadslid hier met zijn opmerkingen te moeten komen. De heer v. d. Gugten vraagt voorts ver betering van een oploop van de Kwakel- brug aan het Moleneind. Wethouder v. Klaveren zegt dat dit spoe dig in orde zal zijn, evenals de bestrating van het Moleneind. De heer T. Kralt dringt er bij B. en VV. op aan een gemeentearohitect te benoe men, niet op vast tractement, want dan zou spr. er tegen zijn. Er was er echter een voor het uitbrei dingsplan noodig, en in verband met even- tueele postkantoor schijnt thans weer een architect opmetingen te hebben ge daan. Wenschelijk ware steeds dezelfde ar chitect ter beschikking te hebben^ Dan verzoekt de heer KraJt bij de b* grooting over te leggen een volledigs UJ^ van de schulden der gemeente. Bij beslissing over meer of minder nootf. zakelijke uitgaven, kan zoo'n lijst een be slissing makkelijker maken. De voorz. zegt toe, dat dit zal geschieden De heer P. Kort Sr., vraagt of ook li ingekomen een verzoek tot aankoop van grond aan do Kerkstraat. De voorz. antwoordt, dat dit ten nauw ste samenhangt, met een mededeeling door hem in besloten zitting te doen, waarom hij den heer Kort dan eerst zal antwoorden. De openbare vergadering wordt dcor den voorzitter gesloten en de raad gaat in ge heime zitting. De oude tramrails aan de Sandtlaan worden thans verwijderd en vervangen door nieuwe, meer berekend op het z.waar- dere materieel van thans. Waar reeds meermalen is geklaagd over den slechten toestand van de Verharding tusschen dc rails, wat geweten werd aan do ondoelmatige lichte rails, is thans te ho pen, dat aan dit euvel een einde zal komen. Na bekomen advies van een deskundige van den A.N.W.B. is afgezien van plaat- sing van een verkeersspiegel aan den dno- sprong Voorhouterweg-Koestraat-Brouwer- straat. Wel zal thans een gedeelte weg tusschea do tramrails aan de Brouwerstraat bestraat worden. Sassenheim Burgerlijke Stand GeborenAdrianus, z. van A. Couvee en G. Bergsman Willem, z. van L. v. Bieren eu S. A. Krieger. Bevolking. Vertrokken: mcj. Wed. Keuning en gezin n. Amsterdam B. Moo- lenaar en gezin n. Anna Paulowna mcj. W. J. v .Duin n. Haarlem mej. C. H. M. Four- n Apeldoorn mej. H. Welling n. Pijnacker. Gevestigd: H .v. Reenen van Stompwijk J. G. v. Reenen v. Stompwijk W. B. Broekhuis en gezin v. Rijnsburg mej. H. J. Overvliet v. Oegstgeest W. Kuijt en gezin v. Katwijk. Kerkelijk bericht, voor morgen Ned.-Herv. kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur ds. Krijkamp. Geref Kerk V.m. 9*6 en n.m. 5 uur ds. Boeijenga. Chr. Geref. Gem. Kerklaan, voorm. 10 uur Leesdienst, nam. 7 uur, ds. C. S. v. Ven. De collecte voor de Hervormde school heeft de laat-ste maal opgebracht f 60,79. Valkenbuig. Donderdagavond haalden twee jongelui een herstelde motorfiets uit de werkplaats van D. Bol Jz., alhier, om die eens te probeeren, hoewel beiden niet met een motorfiets kunnen rijden. De ge volgen bleven niet uit; motorfiets staat to taal bedorven weer in de werkplaats en een heeft nog een kleine verwonding opgeloo- pen. 't Is te hopen, dat zij voor hun ver regaande brutale daad flink onderhanden genomen zullen worden. De politie heeft de zaak in handen en de gevolgen zullen wel voor hun rekening komen. Voorschoten Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk, Zondag, tien uur en vijf uur, ds. H. P. Fortgens. De schielclub „D O. B." heeft deelge nomen aan de schietwedstrijden, uitgeschre ven door de schielvereeniging „Prins Hen drik" te Amersfoort. In concours waren 44 vereenigingen. De schietclub ,,D. 0. B. be haalde met 204 punten den zesden prijs. Wassenaar. Burgert ij ke Sta n d Ondertrouwd: J. van Egmond^en J. M. L. P. Kooien J. Spaans en S. Siegel. Geboren: Marinus Jacobus ,z. van A. Dek en J. Kole Huberdina Petronella.d. van L. Duijnstee en B. M. A. Wiegerinck An- thonia Maria Elisabeth, d. van A. A. Raat» en J. Voeten Margaretha, d. van J. Kier» en L. Kuijt. Naar wij vernemen zal de nieuwe Ned.. Herv. Kerk in het park de Kieviet op Don derdag 24 September a.s. plechtig inge- bruik genomen worden. De H.T.M. heeft deze week een auto busdienst ingesteld van de Kerklaan naar Rijksdorp v.v. Dat deze dienst in een be hoefte voorziet, althans op het oogenhlik, kunnen we nog niet zeggen. Het bouwen van en secretariswoning op de Paauw is gegund aan den heer A. Haepers alhier voor f 8950. VOOR ZATERDAG 19 SEPTEMBER. 4.05: Birmingham (479 M. 5lT). The Deca meron Dance Orchestra, van het Palais de Dance. Bournemouth (385 M. 6BM). Causerie.. Concert door het orkest van het Electrio Theatre. Aberdeen (495 M. 2BD). Afternoon To pics. The Wireless Orchestra. Netta Le- dingham (mezzo-sopraan). 4.20: Londen (365 M. 2LO). Tijdsein vaa Greenwich. Causerie. Newcastle (403 M &SC). The Wirelese Quartet. 4.35: Londen (365 M. 2LO). Concert. Th« „2LO" Octet. Manchester (378 M. 2ZIJ\ Concert doo« orkest. 5.05Parijs (1780 M. SFR). Concert. 5.20: Brussel (362 M.) Concert. Hamburg (392 M.) Concert. Onrdiff (353 M. 5WA). De ,,Ficve o'Olocki* vocaal en instrumentaal concert. 5.35Londen (365 M. 2LO). en Daventrfj (1600 M. 5XX). Kinderhoekje. 6.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO to 1600 M. 5XX). Musical Interlude. Birmingham (479 M. &IT.) Lozells ture House Orchestra 7.20: Londen, Daventry (365 M. SIX) W 1600 M. 5XX). Tijdsein van de Big B#è. Weerbericht 8.20: Birmingham (479 M, 6IT). Pop«Utt Orkest-Programma*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6